چرا روحانی تنهاست؟/ اینستاگرام فیلتر نمی‌شود/ دفاع پزشکیان از نماینده سراوان

گروه سیاسی الف،   3971017109 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
چرا روحانی تنهاست؟/ اینستاگرام فیلتر نمی‌شود/ دفاع پزشکیان از نماینده سراوان

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

کنایه واعظی به اصلاح‌طلبان

محمود واعظی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که چرا کمیته مشترک اصلاح‌طلبان و دولت تاکنون تشکیل نشده است، بیان کرد: ما از تشکیل این کمیته استقبال می‌کنیم، ولی نمی‌دانم چرا هنوز این کمیته تشکیل نشده است.

وی ادامه داد: به هرحال همه چیز دو طرف دارد؛ یک طرف همان‌ها(اصلاح‌طلبان) و یک  طرف هم ما هستیم. همان زمان با من صحبت کردند و من گفتم که این کمیته مشترک می‌تواند مثبت باشد، الان هم همین عقیده را دارم.

رئیس دفتر رئیس‌جهور همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا بگومگوهای رسانه‌ای اصلاح‌طلبان و دولت به ضرر خود اصلاح‌طلبان و دولت منجر نمی‌شود؟ اظهار کرد: بارها گفته‌ام کسانی که الان فکر می‌کنند که انتقاد از دولت در انتخابات به نفع آنها می شود، اشتباه می‌کنند.

واعظی در پایان گفت: عده‌ای اکنون انتقاد کرده و خودشان هم مقداری دولت را تضعیف می‌کنند. آن‌ها فکر می‌کنند که این انتقاد موجب رای‌آوری در انتخابات می‌شود در حالی که این روند هم به ضرر خودشان می شود و هم به ضرر دولت.

از طرف مقابل، اصلاح‌طلبان هم مثل همیشه به حلقه بسته اطراف رئیس‌جمهور به‌ویژه واعظی انتقاد می‌کنند. اظهارات علی تاجرنیا را در این زمینه می‌خوانیم

اطرافیان روحانی صادقانه برخورد نمی‌کنند

علی تاجرنیا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به انتخاب گفت: حلقه اول اطرافیان آقای روحانی با توجه به اینکه پایگاه اصلی شان یک پایگاه اصولگرایی بوده، سعی می‌کنند شرایط را به گونه ای نگه دارند تا ادامه مسیر آقای روحانی در همین پاشنه و همین مسیر بچرخد. گرایش آنها در مجلس به سمت آقای لاریجانی است و نوع موضع گیری هایی که بعضاً دارند، مانند تعرض به بخش هایی از اصلاح طلبان توسط چهره ای مثل آقای واعظی نشان دهنده این است که مجموعه اطرافیان آقای روحانی یا باور ندارند که با حمایت چهره های شاخص و جریان اصلاح طلب پیروز شدند یا اینکه بعد از انتخابات شرایط قبل را فراموش کرده اند.

تاجرنیا افزود: از مجموعه انتصابات، برنامه ها و برخورد هایی که صورت می گیرد به نظر می آید که آقای روحانی دولتش را از یک دولت فراگیر تبدیل به دولتی با جمع محدودی از اطرافیان خود تبدیل کرده است. اگر قرار باشد که این نگاه ادامه یابد، طبیعتاً بر میزان حمایت اصلاح طلبان از دولت تاثیر جدی خواهد گذاشت.

تاجرنیا در عین حال تصریح کرد: من به خود آقای روحانی اعتقاد دارم و معتقد هستم که برخورد ها و رفتارهای ایشان صادقانه است اما متاسفانه به اطرفیانش نه. اعتماد بیش از حد به برخی افراد، شرایطی را به وجود آورده که شکافی بین ایشان و نخبگان و افکار عمومی پدید آمده است.

حامیان دیروز روحانی امروز منتقد چه چیزی هستند؟

روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد هم در این زمینه نوشت:« انتقادهایی که متوجه دولت است، به دو دسته تقسیم می‌شود. دسته نخست انتقاد کمرنگ‌تری است که به نحوه عملکرد دولت بر می‌گردد. جریان حامی دولت متوجه اتفاقاتی است که منجر به ضعف عملکرد دولت شده است. حامیان دولت به خوبی می‌دانند حسن روحانی و اعضای دولت نقشی در برهم خوردن برجام، روی کار آمدن ترامپ، برخورد اتحادیه اروپا با برجام بدون امریکا ندارند و اینها موضوعاتی است که سبب شده دولت دوازدهم نتواند مانند دولت یازدهم انتظارات عمومی را برآورده کند. بخش دیگر انتقادات که گاهی تند هم می‌شود نه متوجه شخص حسن روحانی بلکه متوجه افراد نزدیک به رییس‌جمهور است. حلقه نخست حسن روحانی از افرادی تشکیل شده است که هیچگاه مقبول حامیان دولت واقع نشده‌اند. در واقع نقطه آغاز انتقادات از حسن روحانی از دولت دوازدهم و نقش رییس دفتر در چینش ترکیب کابینه دوازدهم آغاز شد. هرچه از عمر دولت دوازدهم گذشت، نه تنها بر شدت انتقادات افزوده شد، بلکه دایره منتقدان نیز گسترش پیدا کرد.»

به‌نظر می‌رسد همانگونه که در نوشته روزنامه اعتماد منعکس شده عمده انتقاد اصلاح‌طلبان به دولت، انتقاد به وضعیت از هم‌گسیخته اقتصاد کشور نیست و اصلاح‌طلبان عمدتا از حلقه اطرافیان روحانی مثل واعظی و نوبخت انتقاد می‌کنند. انگار مشکل کشور این است که به‌جای جهانگیری، واعظی به روحانی نزدیک‌تر است. حال‌ آنکه مطالبه عمومی مردم رسیدگی به وضعیت آشفته اقتصادی است.

متاسفانه به نظر می‌رسد انتقادات اصلاح‌طلبان از روحانی، سیاسی است و چون سهمشان از دولت کم شده است زبان به نقد گشوده‌اند.

***

وقتی به آمریکایی‌ها دست می‌دهید، انگشتانتان را بشمارید!

به گزارش باشگاه خبرنگاران، یک مرجع تقلید در تشریح اظهارات خود با مسئولان وزارت امور خارجه گفت: وقتی به آمریکایی‌ها دست می‌دهید، انگشتانتان را بشمارید!
 
آیت‌الله جوادی آملی در اظهاراتی با اشاره به دشمنی تاریخی آمریکا گفت: کفاری که از دشمنی دست برنمی‌دارند، شما هم با آن‌ها دشمن باشید، حواستان جمع باشد. پنج سال قبل که مسئولان امور خارجه آمده بودند به آقایان گفتم وقتی به آمریکایی‌ها دست می‌دهید، انگشتانتان را بشمارید!

وی با تشریح اظهارات خود به مسئولان وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: به آن‌ها گفتم این‌ها به هیچ وجه قابل اعتمادنیستند، ما در کودتای ۲۸مرداد آمریکایی‌ها را دیدیم. بعد از سه سال قبل هم گفتیم که دیاثت سیاسی هم وجود دارد، مواظب باشید. قبل از اینکه دیگران بگویند برجام خطر دارد، ما به این‌ها گفتیم.

این مرجع تقلید در پایان خاطرنشان کرد: آدم وقتی با کفار معامله می‌کند انگشتش را می‌شمارد، ولی اگر خدای ناکرده فریب بخورد، دیگر تقصیر خودش است.

***

آیا به نماینده سراوان جفا شد؟

مسعود پزشکیان، نماینده اصلاح‌طلب تبریز و نایب‌رئیس مجلس دیشب در برنامه‌ای تلویزیونی درباره آقازادگی صحبت‌هایی کرد. اما آنچه بیش از همه صحبت‌هایش مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت دفاع او از انتصاب  داماد رئیس‌جمهور و حمایت از نماینده سراوان بود.

ویدئوی این دو اظهار نظر را ببینیم:

آقای پزشکیان باید بداند با این اظهارات سرمایه اجتماعی کشور و اصلاح‌طلبان را به باد می‌دهد. در مورد داماد رئیس‌جمهور انتقاد از سابقه کاری نامربوط ایشان است. در سازمان زمین‌شناسی افراد زیادی هستند که سال‌ها سابقه دارند و تحصیلات مرتبط هم دارند و می‌شد از آن‌ها استفاده کرد.

درباره نماینده سراوان، پزشکیان از فحاشی این نماینده به‌راحتی گذر می‌کند و می‌گوید او برای نظارت به گمرک رفته بود و باید او را راه می‌دادند. بر فرض که درازهی برای نظارت می‌خواسته به گمرک برود و مامور گمرک مانع ورود او شده است. با این فرض، باز هم فحاشی او هیچ توجیهی ندارد و باید آن را محکوم کرد نه‌اینکه در تلویزیون بگوییم به او جا شده است.

از همه چیز بدتر این است که پزشکیان درباره انتظامات بیمارستان قلب می‌گوید: «به رئیسش گفتم این کیه اینجا بستید؟» مگر انتظامات آنجا حیوان است که پزشکیان به خود اجازه می‌دهد درباره او اینگونه صحبت کند؟ این ادبیات دقیقا یاد‌اور ادبیات درازهی است.

***

درخواست آمریکا برای مذاکره و جواب رد ایران

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در یک سخنرانی با اشاره به سیاست های آمریکا در منطقه و ایجاد داعش و نا امنی و کشتار مردم منطقه تصریح کرد: آمریکایی ها جایی در منطقه ندارند اما همچنان دست از دشمنی با انقلاب اسلامی ایران و مردم مظلوم یمن و عراق برنمی دارند، اما از طرف دیگر مدال افتخار برای ملت ایران است که به کمک مردم منطقه رفتند و تبدیل به قدرت منطقه ای شدند این یک واقعیت است و باید جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی را با شکوه برگزار کرد.

روایت شمخانی از پیغام جدید آمریکا به ایران/ می‌خواهند مذاکره کنند

شمخانی ادامه داد: آمریکایی ها به دلیل شکست های مختلف موج چهارم تحریم را علیه ایران به کار گرفتند اما آنها در گذشته نیز این راهبرد را آزموده بودند و البته شکست خوردند، در زمان دموکرات ها آنها تمام تلاش خود را انجام دادند تا دانش هسته ای و پیچ و مهره هسته ای ایران را جمع کنند ولی نتوانستند، پس پیشنهاد مذاکره دادند و گفتند ما حق غنی سازی را به شما می‌دهیم و برجام شکل گرفت، اما ترامپ همه توافق ها را زیر پا گذاشت.

وی افزود: امروز نیز آنها حرف از مذاکره می زنند، در افغانستان دو نماینده آمریکا به بنده مراجعه کردند و گفتند آمریکا می خواهد با شما مذاکره کند اما ایران با آنها مذاکره نخواهد کرد.

شمخانی با بیان اینکه مشخص است ما با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم افزود: آمریکا عهدشکن و غیر قابل اعتماد است پس مذاکره با آنها معنایی ندارد.

***

روایت غرضی از استعفای وزرا در دولت‌های مختلف

به گزارش نامه نیوز، محمد غرضی درباره علت تمایل وزرای شاخص برای استعفا از دولت گفت: آقای ربیعی استیضاح شد، آقای آخوندی قصد استعفا نداد اما برکنارش کردند، آقای قاضی زاده هاشمی نیز که استعفا کرد، من را یاد زمانی می اندازد که در دولت بودم، ما چنین کسانی را وزیر قاتل پول می نامیدیم. این افراد وقتی دولت دلار و ریال دارد وزیر هستند اما وقتی کف گیر به ته دیگ می خورد صحنه را ترک می کنند.

غرضی: خروج وزرا از کابینه منحصر به دولت روحانی نیست

وی درباره چرایی خروج ژنرال ها از دولت حسن روحانی ادامه داد: این وضعیت منحصر به دولت روحانی نیست، دولت های موسوی، هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد هم چنین دورانی را تجربه کرد. وزرایی که اول دوره یک رئیس جمهور وارد کابینه شدند اکثرا وسط کار رفتند یا کنار گذاشته شدند. وقوع این حالت در دوره احمدی نژاد از همه دوران ها بدتر بود.

این فعال سیاسی اظهار کرد: معمولا در دولت اول افراد بدون شناخت از یکدیگر کنار هم قرار می گیرند اما بعد از مدتی که با هم کار می کنند، انتظارات شان برآورده نمی شود بنابراین کم کم به اختلاف می خورند و از هم فاصله می گیرند. مثلا بهزاد نبوی که دوست جون جونی با میرحسین موسوی بود یکدفعه میرحسین با او به هم زد و فاصله بین شان افتاد.البته آقای روحانی خودش بیشتر به گل نشسته است. آقای هاشمی به دوستان من گفته بود که آقای روحانی جواب تلفن وزرایش را هم نمی دهد.

***

چرا روحانی تنهاست؟

عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: هر سیاستمداری که به هر دلیلی موفق به انجام و پیاده‌سازی ایده‌اش نشود، شکست خورده محسوب می‌شود. سیاستمدار برای تحقق این هدف چه باید انجام دهد؟ وظیفه اصلی او برنامه‌ریزی برای بسیج نیروی انسانی و امکانات مادی و فیزیکی در قالب یک طرح اجرایی است. مهم‌ترین وجه این کار، بسیج نیروی انسانی و مشارکت دادن آنها در اجرای طرح و تبدیل مردم به حامیان خود است.

اگر از این زاویه نگاه کنیم، مرحوم بازرگان هر چند انسان سلیم‌النفس و متعهدی بود ولی قادر به بسیج و حفظ نیروهای سیاسی حامی خودش نبود. شاید برخی بگویند دیگران اشتباه کردند که گرد او جمع نشدند، یا او را ترک کردند یا دوستانش انشعاب کردند و... اینها مساله‌ای را حل نمی‌کند، در نهایت این سیاستمدار است که باید دیگران را جذب می‌کرده؛ گو اینکه رفتار او نه ‌تنها جاذب نبود که دافعه شدیدی هم داشت.

این وضعیتی بود که مرحوم هاشمی هم در سال‌های پایانی ریاست‌جمهوری خویش با آن مواجه شد و در دفاع از عملکرد دولت خودش تقریبا تک و تنها مانده بود و باید منتظر نماز جمعه می‌ماند تا دفاعی یک‌سویه از عملکرد دولت خود کند؛ اتفاقی که هیچگاه برای آقای خاتمی رخ نداد و همواره کسانی بودند که از او دفاع کنند. چرا؟ به این علت که این افراد خودشان را در تصمیمات دولت خاتمی و دوره او شریک می‌دانستند. احمدی‌نژاد را هم ببینید، هنگامی که رفت، خودش بود و دو، سه نفر از یاران غارش، سایرین یا دفاع نکردند یا به حمله‌کنندگان پیوستند. چرا؟ چون سیاستمدار باید امور خود را از طریق مشارکت و همفکری دیگران پیش ببرد.

از سوی دیگر سیاستمدار باید به دیگران اعتماد کند؛ البته با حفظ احتیاط، بی‌اعتمادی به همراهانش موجب بی‌اعتمادی متقابل می‌شود. در شرایط کنونی جامعه ایران هر سیاستمداری باید بکوشد که دو مخالف خود را تبدیل به یک مخالف کند و هزار دوست خود را تبدیل به 10 هزار نماید. این کار لزوما معادل نادیده گرفتن اصول نیست. چه بسا با یک گفت‌وگوی صمیمانه و یک برخورد انسانی و اخلاقی می‌توان بسیاری از این اهداف را محقق کرد. بهتر از همه استفاده از ادبیات انسانی و درست است که عاری از توهین و تحقیر باشد. اینها رمز نفوذ سیاستمدار در همراهان است.

متاسفانه آقای روحانی از حیث این ویژگی‌ها و به‌طور مشخص از حیث جلب مشارکت و همراهی با دیگران و نهادینه کردن اعتماد در دولت و سایر نهادهای مرتبط و نیز استفاده از ادبیات همدلانه، در حد مورد نیاز شرایطِ امروز ایران عمل نکرده است. بنده بطور مشخص بارها از طریق برخی از کسانی که ارتباط دارند، نظر انتقادی خود را با مصادیق بیان کرده‌ام. ادبیات ایشان، تک‌گویی‌ها، استفاده از لغاتی که فاصله‌ها را زیادتر می‌کند، کمبود ارتباطات چهره به چهره با همراهان و مدیرانش و... ممکن است منجر به آن شود که حلقه سیاست دولت کوچک و کوچک‌تر شود.

***

اینستاگرام فیلتر نمی‌شود

عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: هیچ بحثی مبنی بر فیلتر اینستگرام در کارگروه مصادیق مجرمانه یا شورای عالی فضای مجازی یا دستگاه قضایی مطرح نیست.

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا گفت: اخیرا افرادی که هیچ مسوولیت رسمی در حوزه فضای مجازی و حوزه‌های مرتبط با آن ندارند درباره شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام صحبت‌هایی را مطرح کرده‌اند که برداشت عمومی از این سخنان «فیلتر» این شبکه است در حالی که اصلا چنین مسئله‌ای مطرح نیست.

بیشتر بخوانید:

از تجارب گذشته درس بگیریم

نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: موضوع فیلتر شبکه‌های اجتماعی یا مشخصا فیلتر اینستگرام یا باید از مسیر کارگروه مصادیق مجرمانه انجام شود یا در دستورکار شورای عالی فضای مجازی قرار بگیرد در صورتی که چنین موضوعی در هیچ یک از این دو مرجع عالی وجود ندارد.

رییس کمیته ارتباطات و مخابرات مجلس با فضاسازی دانستن طرح فیلترینگ اینستاگرام توسط افراد غیرمسوول، گفت: دادستان کل کشور اعلام کرد که هیچ بحثی برای فیلتر شبکه‌های  اجتماعی در دستگاه قضایی مطرح نیست.

عناوین مرتبط

۲۷ خرداد ۱۳۹۸جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری
۲۶ خرداد ۱۳۹۸شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری
۲۵ خرداد ۱۳۹۸علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی
۲۲ خرداد ۱۳۹۸مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم
۲۱ خرداد ۱۳۹۸جهانگیری و شعار مبارزه با فساد/ کمیسیون بهداشت، معطل سفر علی نوبخت به آمریکا/ چرا کیفرخواست نجفی چندروزه صادر شد؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۸عقب نشینی مطهری در ماجرای نجفی/ توافق عجیب بر سر ریاست کمیسیون امنیت/ تشدید اختلافات درباره حقوق کارمندان
۱۹ خرداد ۱۳۹۸انتقادات قالیباف از کمپین اصولگرایی/ وعده‌های انتخاباتی روحانی دروغ بود؟/ جنگ حزبی اصلاح‌طلبان درباره ماجرای نجفی

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۱۲۲۱۱۲۰:۳۵:۵۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
ایشون تنها نیست فریدون هم هست
ناشناس۷۱۲۳۰۰۲۲:۰۸:۱۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
ترس و دروغگویی به کسانی که دوستت داشتن باعث تنهایی میشه
ناشناس۷۱۲۷۵۱۱۰:۰۵:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ولی فریدون تنها نیست تا حالا بدلیل اتهامات پرونده تخلفات مالی که با وثیقه آزاد است محاکمه شده بود چرا میگویند پرونده بعد چندین سال به دادگاه ارجاع نشده است
متخصص ENT۷۱۲۲۲۵۲۰:۴۹:۵۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
پزشکیان هم همیشه بر خلاف جهت آب رودخونه شنا میکنه ادعای روشنفکری به سبک جدید !!!
غریبه۷۱۲۲۲۸۲۰:۵۲:۳۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
روحانی تنها نیست آشنا و فریدون و نوبخت دور و برشن
ناشناس۷۱۲۲۳۰۲۰:۵۴:۰۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
فکر میکردم پزشکیان از جنس بقیه نیست. اما افسوس
ناشناس۷۱۲۲۴۱۲۱:۱۱:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
روحانی تنها نیست . امروز ترامپ با قلدری و عربده کشی از برجام خارج شده هست و عده ای در داخل همراه او شده اند . او از برجام خارج شد چون به نفع منافع امریکا نبود و ان را کلاه بزرگ و غیر منصفانه بر سر دولت امریکا می دانست . امروز هم رییس سازمان انرزی اتمی ایران گفته هر وقت نظام صلاح بداند در کمتر از سه روز غنی سازی بیست درصد را دوباره شروع می کنیم . این یعنی صنعت هسته ای هنوز به قوت و قدرت در جریان هست امروز ترامپ با نقض قعطنامه های بین المللی خود را در جهان خوار کرده امروز همه به ترامپ در سازمان ملل می خندند ولی فقط پول و پول و پول آنها امروز باعث شده که کشورها در مقابلش کرنش کنند . ان چیزی که مردم را ناراحت کرده نه تحریم است و نه قلدوری های ترامپ بلکه دزدی ها و رانت ها و اختلاس ها و سوء استفاده ها از بیت المال.
حسن چاخان۷۱۲۲۵۸۲۱:۲۸:۵۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
هر جا ریس جمهور سخنرانی می کند می گوید باید اینکار را بکنیم اون کار را بکنیم ظاهرا جای مردم و ریس جمهور عوض شده
جواد۷۱۲۵۵۹۰۸:۱۴:۱۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
آخرش هم هیچ کاری نمیکنه و تموم میشه .
ناشناس۷۱۲۳۰۵۲۲:۱۰:۵۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
گذشت زمان باطن انسان رو نشون میده آقای پزشکیان نمیشه همیشه پشت ماسک روشنفکری پنهان شد
ناشناس۷۱۲۳۱۲۲۲:۱۷:۵۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
در امریکا به کسی مدال طلای علمی نمی دهند پس ای ادعا نمی تواند درست باشد. این سی وی هم که ایشان خوانده اند می تواند همه اش ادعا باشد مثل مقالات علمی ادعایی بعضی دیگر.
ناشناس۷۱۲۳۲۶۲۲:۳۱:۰۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
اصلاح طلبان باید پاسخگو باشند نه منتقد !
ناشناس۷۱۲۳۶۰۲۳:۱۴:۰۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
پزشکیان با دورازهی همزادپنداری میکند و می خواد خودشو تبرئه کنه
علی۷۱۲۴۲۸۰۰:۳۷:۴۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
تحریف نکنید، پزشکیان از نماینده دفاع نکرد و به صراحت گفت برخورد نماینده غلط بود و قابل دفاع هم نیست. ایشون گفت باید دسترسی آسانتر شود
شریف زاده۷۱۲۴۹۳۰۵:۱۵:۰۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
مایه شرمساری است که پزشکیان از فحاشی همکارش کور کورانه و شاید هم از روی غرض دفاع میکند!!!!!!!
بهنام۷۱۲۵۷۷۰۸:۲۳:۳۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
در کل اقای پزشکیان از دخترش و خودش دفاع کرد.
محمد۷۱۲۷۱۲۰۹:۴۰:۲۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
به نظر بنده صحبت های آقای پزشکیان کاملا منطقی است. اینکه نوع برخورد و صحبت های نماینده مجلس غیر قابل قبول و مردود است شکی نیست. اما ایشان می فرمایند چرا باید جلوی نماینده مجلس برای ورود به یک مجموعه گرفته شود. کلان این صحبت درست است. اگر نماینده برای منافع شخصی و توصیه وارد مجموعه گمرک شود می توان با رسانه ای کردن آن او را رسوا کرد. اما هر چیزی جای خود.

پربحث‌های امروز

 1. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 2. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 3. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 4. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

 5. مسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت

 6. کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، ادامه تحریم آمریکا و انفعال اروپا/ سرانجام برجام چه خواهد شد؟

 7. روحانی: طرف مقابل ما یک عده سیاستمدار کم‌تجربه هستند/ باید در برابر بدخواهان‌ ایستادگی کنیم

 8. توقیف اکران «ماهمه باهم هستیم» در کرمان

 9. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 10. مکرون: تا 8 جولای فرصت داریم تا برای حفظ توافق هسته‌ای مذاکره کنیم

 11. همسان‌سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی در دستور کار دولت قرار دارد

 12. تصاویر خشن ترین ورزش جهان  

 13. ادامه «دورهمی» با مهران مدیری منتفی شد

 14. قانونگرایی ساده‌انگارانه؟!

 15. تعدادی از بازنشستگان مقابل مجلس تجمع کردند

 16. محسنی اژه‌ای خبر داد: صدور حکم انفصال از خدمت برای ۶۰ قاضی/ محاکمه ۸۲۵ مفسد اقتصادی/ دیدار رئیسی با سفرای خارجی

 17. دسترسی سریع به منابع مالی با اصلاح نظام یارانه‌ها در کنار تامین حداقل معیشت مردم

 18. آلمان: همه باید اثبات کنند که خواستار جنگ نیستند

 19. شمخانی: با پدیده‌ای جهانی به اسم ترامپیسم مواجهیم که سلیقه‌ای و شخصی است

 20. اصابت موشک به پادگان نیروهای آمریکایی در بغداد

 21. جلیلی: از بین بردن فشار اقتصادی آمریکا با مقاومت حاصل می‌شود

 22. پشت‌پرده واردات ۲ماهه کره به اندازه ۱ سال/ واردکنندگان چگونه از حذف ارز ۴۲۰۰ خبر داشتند؟

 23. یارانه نقدی هر ایرانی با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی چقدر می‌شود؟

 24. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره مجدد با آمریکا‌ ‌منطقی و عقلانی نیست/در برابر تحریم‌ها باید مقاومت کرد‌

 25. زنگنه مطرح کرد: وضع فعلی بازار نفت به نفع هیچکس نیست/ موافقت مشروط ایران با تغییر زمان برگزاری نشست اوپک

پربحث‌های دیروز

 1. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 2. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 3. محمد مُرسی رئیس جمهور برکنارشده مصر فوت کرد

 4. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 5. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 6. ماکرون: ایران در قبال برجام صبور و مسئول باشد

 7. جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

 8. واکنش دولت آلمان به اظهارات سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران

 9. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 10. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 11. تصویری دیده نشده از بشار اسد  

 12. سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: دستور رئیسی برای بررسی قصور احتمالی در مورد قتل اخیر در زندان تهران بزرگ

 13. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 14. درخواست از مردم برای مدیریت مصرف برق/افزایش۱۰۰۰مگاواتی مصرف

 15. انگلیس: همه گزینه‌ها را در برابر ایران بررسی می‌کنیم

 16. نمایندگان مجلس از وضعیت مسکن خود در تهران می گویند/ نمایندگان توان اجاره منزل را ندارند

 17. اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه

 18. اردوغان: رحمت خداوند بر برادر شهید ما محمد مرسی باد

 19. واکنش سرخپوشان به خبر جدایی برانکو از پرسپولیس

 20. موگرینی: هدف ما حفظ برجام است/ملاک ارزیابی ما گزارشهای آژانس است

 21. چرا در کوچه‌ها و پارک‌ها درخت میوه نمی‌کاریم؟   

 22. واکنش‌های بین‌المللی به عبور قریب‌الوقوع ایران از سقف 300 کیلویی اورانیوم

 23. ترامپ، چین را به روسیه و ایران نزدیک می‌کند؟

 24. حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

 25. ترامپ به دور جدید غنی‌سازی اورانیوم در ایران واکنش نشان داد/عکس

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 3. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 4. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 5. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 6. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 7. پرستو یا آشیانه!؟

 8. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 9. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 10. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 11. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 12. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 13. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 14. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 15. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 16. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 17. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 18. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 19. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 20. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 21. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

 22. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 23. تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس   

 24. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 25. آقای نخست‌وزیر! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

پربحث‌های امروز

 1. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 2. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 3. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 4. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

 5. روحانی: طرف مقابل ما یک عده سیاستمدار کم‌تجربه هستند/ باید در برابر بدخواهان‌ ایستادگی کنیم

 6. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 7. قانونگرایی ساده‌انگارانه؟!

 8. تعدادی از بازنشستگان مقابل مجلس تجمع کردند

 9. شمخانی: با پدیده‌ای جهانی به اسم ترامپیسم مواجهیم که سلیقه‌ای و شخصی است

 10. جلیلی: از بین بردن فشار اقتصادی آمریکا با مقاومت حاصل می‌شود

 11. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره مجدد با آمریکا‌ ‌منطقی و عقلانی نیست/در برابر تحریم‌ها باید مقاومت کرد‌

 12. مصباحی مقدم: آمریکا می‌خواهد با پیوستن ایران به FATF، راه‌های دور زدن تحریم‌ها را ببندد

 13. واکنش معاون نیروی زمینی سپاه به حضور ناوهای آمریکایی در خلیج فارس

 14. زمان دقیق ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات مجلس مشخص شد

 15. جزئیات جدیدترین ضربه وزارت اطلاعات به شبکه‌ جاسوسی سیا/ انهدام شبکه «رُتیل‌های سایبری آمریکا»+ فیلم

 16. انتقاد تند عباس عبدی از نقش اصلاح‌طلبان در ماجرای نجفی

 17. دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات مقصر است

 18. عرف: از وزارت کشور ۵۰ نفر برای شرکت در انتخابات مجلس استعفا داده اند

 19. حاجی: دولت قانون رفع انحصار در فضای کسب و کار را اجرا نمی‌کند/ لاریجانی:پیگیری می‌کنیم

 20. «چرنوبیل» یا دومینوی فروپاشی؟!      

 21. تردد وسایل نقلیه فرسوده در کلان شهرها ممنوع شد

 22. پورمختار خبر داد: پیگیری تشکیل جبهه واحد 25 کشور برای مقابله با تحریم

 23. سند همکاری های استانی دو کشور ایران و روسیه امروز امضا می شود/ اعلام همکاری 51 استان روسیه با ایران

 24. افتتاح ترمینال «سلام» فرودگاه امام (ره) با حضور روحانی

 25. شمخانی وارد روسیه شد

پربحث‌های دیروز

 1. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 2. جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

 3. نمایندگان مجلس از وضعیت مسکن خود در تهران می گویند/ نمایندگان توان اجاره منزل را ندارند

 4. آیا در رآکتور اراک سیمان ریخته‌اند؟  

 5. با این سوابق حسینی چه کنیم؟

 6. بیانیه‌ای برای ترامپ! / نسخه ضد ایرانی تسلیم

 7. کمالوندی در پاسخ به الف: اگر لازم باشد غنی سازی بیشتر از ۲۰ درصد را هم انجام می‌دهیم/ تا ۶ تیر از سقف ۳۰۰کیلو اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کنیم

 8. اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد

 9. روحانی: فرصت اروپا برای جبران کوتاه است/ از بین رفتن برجام به نفع منطقه و جهان نیست

 10. کواکبیان: مردم ایران حواسشان به پیروی انگلیس از آمریکا است

 11. واکنش آذری جهرمی به دریافت کارت زرد از مجلس+ عکس

 12. موسوی: انفجار نفتکش‌های ژاپنی می‌تواند کار تیم B باشد/ پس از ۶۰ روز گام بعدی محکم‌تر خواهد بود

 13. انتشار تصاویر دیده نشده از عملیات لیله‌القدر سپاه علیه داعش برای نخستین بار  

 14. روایتی از یک دورهمی سیاسی با حضور چهره های اصولگرا و اصلاح طلب

 15. اعلام زمان برگزاری اجلاسیه خبرگان

 16. فرمانده کل ارتش: توجه به امر آموزش در نیروهای مسلح یک فریضه است

 17. قدردانی نمایندگان مجلس از مواضع اخیر رهبر انقلاب در برابر آمریکا

 18. شمخانی : بزودی مستندات کشف و نابودی یکی از پیچیده ترین شبکه های سایبری و جاسوسی سازمان سیا را منتشر می‌کنیم

 19. ذوالنور: اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد

 20. سه فقره شکایت زنگنه از نماینده مجلس/ خادمی: اسناد و مدارک تخلفات زنگنه را منتشر می‌کنم

 21. امیدی‌ها و اصلاح‌طلبان موفق در آبستراکسیون، ناموفق در توجیه افکار عمومی

 22. کانون وکلا یا پیاده‌نظام دشمنان ایران؟!

 23. تکلیف مجلس به دولت برای ارائه گزارش سالیانه به پارلمان

 24. «مقاومت» یا «سازش»؛ کدام‌یک به جنگ منتهی می‌شود؟

 25. واکنش سردار باقری به حادثه اخیر نفتکش‌ها در دریای عمان: اگر کار ایران بود با شجاعت قبول می‌کردیم

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 4. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 5. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 6. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 7. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 8. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 9. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 10. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 11. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 12. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 13. احیای ظرفیت ضدفساد با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای؟»

 14. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 15. مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم

 16. خبرخوش درباره افزایش حقوق کارمندان

 17. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 18. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید

 19. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 20. ضرغامی: آقای روحانی شما در فرماندهی خودت در دولت مشکل داری/ رئیس جمهور حاضر به استفاده از تجربیات دیگران نیست

 21. توضیحات وزیر نیرو درباره مصاحبه جنجالی‌اش: نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند

 22. راز یک شعف

 23. چه کسانی برای ملکه بریتانیا در ایران تولد گرفتند؟ +عکس

 24. ناگفته‌هایی جدید از زندگی نجفی؛ میترا استاد همه تماس‌های نجفی را کنترل می‌کرد/ نجفی گفت می‌خواهد برای همیشه کنار استاد زندگی کند!

 25. واکنش کاربران توییتر به سخنان وزیر امور خارجه آلمان در تهران/ ماس؛ ما سیب زمینی هستیم/ آلمان و ژاپن به دنبال میانجیگری نیستند/ ایران ساکت نمی‌ماند

آخرین عناوین