پدیده جدید اقتصاد ایران

گروه اقتصادی الف،   3970918077 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: «صادرات قاچاق» نتیجه اختصاص یارانه به کالاها به جای اختصاص یارانه به مصرف کننده است.

حسن حسینی شاهرودی در گفتگو با مهر در خصوص لایحه بودجه سال 98 گفت: ما در شرایط متفاوتی نسبت به سال‌های گذشته هستیم. تحریم‌های ظالمانه‌ای که آمریکا به ما تحمیل کرده شرایط اقتصادی کشور را دچار مشکلاتی کرده است. صادرات نفت و محصولات غیر نفتی و واردات ما دچار مشکل شده که این امر موجب می شود منابع اعتباری و مالی دولت کاهش یابد.

بودجه سال 98 باید به صورت انقباضی تدوین شود

نماینده مردم شاهرود در مجلس ادامه داد: بودجه سال 98 باید به صورت انقباضی تدوین و این انقباض باید در بودجه جاری اعمال شود و به میزان 20 درصد هزینه‌های بودجه جاری کاهش یابد. نباید بودجه عمرانی کشور دچار انقباض شود زیرا اعتبارات عمرانی موجب رونق اقتصادی می شوند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه افزایش بودجه جاری تبعات تورمی خواهد داشت، گفت: تورم ناشی از افزایش قیمت ارز باید با کاهش بودجه جاری درمان شود. تورم فعلی ناشی از بار روانی افزایشقیمت ارز است. زیرا 85 درصد از نیازمندی های کشور در داخل تولید می شود. تبعات روانی افزایش قیمت ارزموجب افزایش قیمت کالاهای تولید داخل شده است. دولت باید قیمت های بازار را در حوزه هایی که نیازمندی به ارز وجود ندارد، کنترل کند.

وی با تاکید بر اینکه افزایش نقدینگی و افزایش بودجه جاری موجب افزایش تورم شده است، خاطر نشان کرد: یکی از ابزارهای کنترل تورم کاهش بودجه جاری است. برای ایجاد رونق اقتصادی باید بودجه عمرانی افزایش یابد و منابع بودجه جاری و عمرانی کشور از محل فروش نفت تامین می شود.

وابستگی بودجه جاری و عمرانی کشور از درآمدهای نفتی قطع شود

حسینی گفت: در سال 98 باید تلاش کنیم سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را به طور کامل پرداخت کرده و درآمدهای نفتی را در این صندوق ذخیره کنیم و وابستگی بودجه جاری و عمرانی کشور را از درآمدهای نفتی قطع کرده و از محل درآمدهای مالیاتی و عوارض گمرکی تامین کنیم.

وی با بیان اینکه در این راستا باید نظام جامع مالیاتی و صندوق مکانیزه فروش به طور کامل اجرا شود، اظهار داشت: اجرای نظام مالیاتی موجب جلوگیری از فرار مالیاتی شده و عدالت مالیاتی را افزایش می دهد. در صورت اجرای نظام جامع، پایه مالیاتی ثابت مانده و درآمد افزوده ای که به دنبال آن هستیم از محل مودیان متخلف که هنوز شناسایی نشده اند جبران خواهد شد.

افزایش قیمت حامل های انرژی به افزایش تورم دامن می زند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: افزایش قیمت حامل های انرژی به افزایش تورم دامن می‌زند. قانون هدفمندی یارانه ها از برنامه ششم تدوین شده است. در بودجه سال 96 و 97، دولت مامور به حذف یارانه پردرآمدها و افزایش یارانه کم درآمدها شد. در این راستا وزارت رفاه می باید اقشار پردرآمد را شناسایی می کرد که تاکنون چنین اقدامی انجام نشده است.

وی تصریح کرد: دو نرخی کردن بنزین تبعاتی دارد اما در شرایطی که قیمت بنزین در ایران یک پنجم عراق، یک هجدهم ترکیه و یک هشتم افغانستان و پاکستان است، قاچاق سوخت افزایش می یابد.

نماینده مردم شاهرود در مجلس ادامه داد: دولت پیش از این به دنبال حذف کامل کارت سوخت بود اما مجلس در مقابل این پیشنهاد، مقاومت کرد و اجازه نداد ساز و کارهای ایجاد کارت سوخت از بین برود. در حال حاضر وزارت نفت به دنبال احیای کارت سوخت و سهمیه بندی بنزین است. با اجرای این طرح شاید عدالت اجرایی نشود اما مساوات اجرایی خواهد شد.

حسینی اظهار داشت: افراد پر درآمد نیازی به یارانه انرژی ندارند اما باید فکری به حال افرادی کرد که ارتزاقشان از محل کار با خودرو است. دولت باید راهکاری را برای تامین سوخت مورد نیاز تاکسی داران، کامیون داران و وانت داران تدوین کند که افزایش قیمت سوخت موجب افزایش نرخ حمل و نقل نشود.

لزوم تامین سوخت مورد نیاز حمل و نقل عمومی

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سامانه های زیادی برای بررسی کارکرد تاکسی‌داران و کامیون داران وجود دارد. سامانه GPS دقیقا می تواند میزان کارکرد کامیون داران را مشخص کند. تا براساس این کارکرد، سوخت مورد نیاز به آنان اختصاص یابد. باید راهکارهایی را برای تامین سوخت مورد نیاز بخش حمل و نقل عمومی با قیمت پائین تدوین کرد تا دو نرخی شدن بنزین موجب افزایش تورم نشود. افراد پر درآمد باید سوخت را به قیمت فوب خلیج فارس دریافت کنند. نباید به این افراد یارانه سوخت پرداخت شود.

دولت در لایحه بودجه 98 ساز و کار دو نرخی کردن بنزین را تدوین کند

وی با بین اینکه در قانون بودجه سنوات گذشته، بندی در خصوص ممنوعیت افزایش قیمت سوخت وجود داشت، گفت: دولت در صورتی که تصمیمی برای دو نرخی کردن بنزین دارد، باید در قالب لایحه بودجه 98 میزان درآمدهایی که قصد دارد از این محل کسب کند را مشخص نماید و درآمدهای حاصل از افزایش نرخ سوخت به بخش هایی از قانون هدفمندی که مغفول مانده است، اختصاص یابد. در قانون هدفمندی یارانه ها، بخشی از درآمدهای حاصل از اجرای این قانون به بخش صنعت، معدن و سلامت اختصاص می یافت که به دلایل مختلف تاکنون سهم این بخش ها به صورت کامل پرداخت نشده است. مجلس اجازه نمی دهد درآمدهای حاصل از افزایش نرخ سوخت، صرف هزینه های جاری و بزرگ شدن دولت شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه حمایت از اقشار کم درآمد با توجه به نوساناتقیمت ارز و افزایش تورم بسیار مهم است گفت: در همین راستا، دولت ساز و کار سبد کالا را در نظر گرفت تا از اقشار آسیب پذیر حمایت کند اما باید این ساز و کار با توجه به شروط تکریم مردم، حق انتخاب کالا و شناسایی افراد نیازمند اصلاح شود.

وی ادامه داد: کارگران و افرادی که انتصابی به دولت ندارند و حتی تحت پوشش بیمه نیز نیستند باید شناسایی شوند تا به آنها یارانه اختصاص داده شود. مجلس، نسبت به نحوه شناسایی اقشار نیازمند انتقاد دارد زیرا با ساز و کاری که صورت گرفته جمعیت بالایی از اقشار آسیب پذیر شناسایی نشده اند. علاوه بر این ساز و کار توزیع سبد کالا نیز باید مورد بررسی قرارگیرد. آیا مانند زمان جنگ باید به مردم کوپن داده شود و یا کالابرگ های الکترونیکی به اقشار آسیب پذیر اختصاص یابد تا بتوانند به فروشگاه های مختلف مراجعه کرده و اجناس مورد نیاز خود را خریداری کنند. باید به این موضوع توجه کرد که فروشگاه های بزرگ در شهرستان های کوچک و روستاها وجود ندارد و با توجه به این مشکلات، ساز و کاری را برای تامین سبد کالای این اقشار نیز در نظر گرفت.

حسینی با تاکید بر اینکه اعطای کالای یارانه ای، فساد ایجاد می کند. گفت: در گذشته نیز شاهد بودیم در مسیر اجرای سبد کالا تخلفات زیادی به وجود آمد که موجب شد سازمان تعزیرات ورود کند. باید پرداخت نقدی به اقشار نیازمند صورت گیرد و یارانه از کالا حذف و به افراد نیازمند در قالب کالابرگ های الکترونیکی پرداخت شود چون این فرآیند قابل نظارت نیست. باید سوبسید مورد نظر به افراد اختصاص یابد نه کالاها.

اعتراض کمیسیون اقتصادی به عدم حضور همتی در جلسه بررسی عبور از تحریم ها

وی با اشاره به تشکیل کمیته ای در کمیسیون اقتصادی برای رصد تحریم ها گفت:هنوز بانک مرکزی طرحی برای مبارزه با پولشویی و عبور از بحران موجود ارائه نداده است. رئیس کل بانک مرکزی به عنوان رئیس دستگاه اصلی انتقال ارز و مبادلات پولی و بانکی در جلسه کمیسیون اقتصادی برای بررسی تحریم ها و راهکارهای مقابله با آن حضور نداشت.

حسینی اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، گزارش داده که شخص آقای همتی به عنوان رئیس کل بانک مرکزی در جلسه کمیسیون اقتصادی با حضور وزیر اقتصاد و روسای بانک ها برای بررسی ساز و کارهای بانکی دور زدن تحریم ها، حضور نیافته است. هماهنگی این جلسه حدود یک هفته قبل انجام شده بود و به همین دلیل عدم حضور ایشان مورد اعتراض اعضای کمیسیون واقع شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بررسی قاچاق صادرات در کمیسیون اقتصادی گفت: به واسطه افزایش قیمت ارز ، حجم واردات قاچاق کالا، کاهش یافته است زیرا کالاهای خارجی به واسطه افزایش قیمت ها قابل رقابت با کالاهای داخلی نیست.

«صادرات قاچاق » پدیده جدید اقتصاد ایران

وی ادامه داد: اما با توجه به افزایش نرخ ارز ، قاچاق روند عکس را در پیش گرفته است و امروز با پدیده «صادرات قاچاق» مواجه هستیم. متاسفانه حجم «صادرات قاچاق» روز به روز در حال افزایش است و به ویژه قاچاق کالاهای اساسی به منظور صادرات به کشورهای همسایه مشکلاتی را برای کشور به وجود آورده است به عنوان مثال دولت قیمت خرید تضمینی را بسیار پائین تر از نرخی که گندم وارد می کند، تنظیم کرده است که این امر موجب قاچاق گندم می شود.

حسینی گفت: کشاورزان امکان صادرات محصولاتشان را ندارند. دلالان، گندم را از کشاورزان خریداری می کنند و از طرق مختلف به خارج از کشور قاچاق می کنند و سود این قاچاق تنها به جیب دلالان می رود. در ادامه دولت مجبور می شود به خاطر کمبودی که در بازار وجود دارد گندم مورد نیاز را از خارج به کشور وارد کند و برای واردات هر کیلوگرم گندم، 2500 تومان بپردازد در حالی که قیمت خرید تضمینی گندم حدود 1600 تومان است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در این روند دولت و کشاورز، هر دو ضرر می‌کنند و دلالان که قاچاق صادرات را انجام داده اند و بازرگانانی که گندم و آرد را با قیمت بالاتر وارد می کنند، سود سرشاری به دست می آورند. به این ترتیب گندم ایرانی به صورت قاچاق صادر و به صورت قانونی و با قیمت بیشتر به کشور صادر می شود. باید قیمت کالاهای اساسی و سوخت به قیمت کشورهای همسایه نزدیک شود تا قاچاق صادرات نیز از رونق بیفتد.

وی تاکید کرد: احتکار و صادرات قاچاق نتیجه اختصاص یارانه به کالاها به جای اختصاص یارانه به مصرف کننده است.

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. تكمله اي بر حرف و حديث هاي گاندو/ لطفا حكم كلي صادر نکنید!

 2. اولین تصاویر از جاسوسان بازداشت‌شده "سیا" در ایران  

 3. کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

 4. كبيری كه صغير شد

 5. واکنش عربستان به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران

 6. روایتی از خانواده‌ای که ۱۲۵ هزار خودرو را با رانت وارد کشور کرد

 7. پرداخت حقوق بالای ۱۲ میلیون تومان در دولت ممنوع شد

 8. فردوسی‌پور و صداوسیما در چالش شفافیت؛ چند سوال درباره درآمدهای برنامه ۹۰

 9. فایننشال تایمز: لندن به تنهایی حریف تهران نیست

 10. یوکیا آمانو درگذشت

 11. صحبت‌های عجیب نماینده تربت جام در مجلس   

 12. برندگان و بازندگان بازی بانک‌ها چه کسانی هستند؟

 13. جنگ نفتکش‌ها و نقشه تیم بی برای نخست وزیر جدید انگلیس

 14. دولت مدیون صداوسیماست/ضرورت اصلاح دستور رئیس جمهور درباره بودجه

 15. مشروح آخرین جلسه محاکمه شهردار اسبق/ نجفی: مقصرم و امیدوارم مورد رحمت الهی قرار بگیرم

 16. همتی: بانک‌ها به دلیل فشارهای تحریمی و حجم نقدینگی مشکلات جدی دارند

 17. کاهش ارزبری ۲۰ میلیون یورویی صنعت خودرو به لطف تحریم‌ها

 18. پسر میترا استاد راز دکمه‌های پیراهن محل قتل را فاش کرد

 19. نظر پورازغدی درباره توقیف نفتکش انگلیس

 20. وکیل نجفی: موکلم به قتل شبه‌عمد اعتراف کرده نه عمد

 21. جزئیات شناسایی و انهدام شبکه جاسوسی CIA در ایران

 22. فعالیت یکی از قوی‌ترین مافیاها در حوزه دارو/ سرکوب صنعت دارو توسط مافیا

 23. روسیه درخصوص حادثه نفتکش ها حق را به ایران داد

 24. سوالات قاضی دادگاه از نجفی درباره ادعاهای وکیلش

 25. وصیت‌نامه مصدق در آتش سوخت!

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 2. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 3. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 4. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 5. ادعای یک مقام پنتاگون: «طرح عبور آزاد و باز» در تنگه هرمز به زودی عملیاتی می‌شود

 6. تلافی‌که تعارف ندارد!

 7. تظاهرات گسترده مخالفان پوتین در مسکو   

 8. چند نکته درباره حکم دادگاه یکی از اعضای شورای شهر اصفهان

 9. کدام یگان سپاه نفتکش انگلیسی را توقیف کرد؟ + عکس

 10. زندگی در باستی هیلز لواسان جرم است؟

 11. اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری

 12. مرگ مسعود رجوی تایید شد + عکس

 13. وزیر اقتصاد: زورم نمی‌رسد پوری‌حسینی را بردارم  

 14. محسن رضایی: عمر تهدیدات ترامپ دی ماه به سر می‌آید

 15. تاملی بر یک تفسیر اشتباه از شأن امام جمعه و روحانیت

 16. کوچ آهسته از تلگرام به واتس اپ

 17. عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد/ اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛  بگوید کار نمی‌کنم

 18. معاون دادستان: فیلترینگ به جای جنبه مردمی، جنبه حاکمیتی دارد/ جدیدترین فیلترشکن‌ها در دست کودکان است

 19. وعده «وزیر صنعت» برای کاهش چشمگیر قیمت کالاهای وارداتی

 20. افزایش قیمت سکه در بازار / آخرین قیمت دلار + جدول

 21. تخلفات جدید معاون وزیرآموزش و پرورش+ اسناد

 22. صالحی: نیروگاه بوشهر معادل ۱۱ میلیون بشکه نفت صرفه‌جویی می‌کند

 23. هیجان خطرناک در اتوبان‌های تبریز  

 24. انتشار مکالمات رادیویی عملیات توقیف نفتکش انگلیسی از سوی بی‌بی‌سی

 25. گمانه‌زنی درباره یک عکس ظریف در ونزوئلا

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 3. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 4. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 5. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 6. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 7. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 8. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 9. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 10. تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا  

 11. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 12. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 13. تكمله اي بر حرف و حديث هاي گاندو/ لطفا حكم كلي صادر نکنید!

 14. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 15. توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه

 16. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 17. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 18. توانا بود هرکه با ما بود!

 19. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 20. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 21. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 22. خط و نشان پلیس برای سلبریتی‌های بد حجاب در فضای مجازی

 23. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 24. جلسه اضطراری دولت انگلیس پس از توقیف نفتکش این کشور

 25. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

پربحث‌های امروز

 1. روایتی از خانواده‌ای که ۱۲۵ هزار خودرو را با رانت وارد کشور کرد

 2. پرداخت حقوق بالای ۱۲ میلیون تومان در دولت ممنوع شد

 3. برندگان و بازندگان بازی بانک‌ها چه کسانی هستند؟

 4. همتی: بانک‌ها به دلیل فشارهای تحریمی و حجم نقدینگی مشکلات جدی دارند

 5. کاهش ارزبری ۲۰ میلیون یورویی صنعت خودرو به لطف تحریم‌ها

 6. همه چیز درباره حذف قبوض کاغذی برق از دو ماه دیگر

 7. درآمد «دعانویس‌ها» چقدر است؟

 8. قیمت پوند کاهش یافت

 9. حضرتی: دولت «بیت‌کوین» را به رسمیت شناخته است

 10. ضرورت راه‌اندازی پیام‌رسان بانکی موازی سوئیفت

 11. پرداخت پاداش بازنشستگان با فروش اموال مازاد دولت

 12. فروش اعتباری ۳ محصول ایران‌خودرو از اول مرداد

 13. آخرین قیمت ارز در بازار + جدول

 14. بانک‌ها در فروردین ماه چقدر وام دادند؟ + جدول

 15. آیین رونمایی از ورق API محیط ترش در شرکت فولاد اکسین برگزار شد

 16. تازه‌ترین قیمت دلار و یورو در صرافی‌ها

 17. آخرین اخبار از افزایش حقوق کارگران

 18. قیمت امروز ارزهای دولتی

 19. جدول/ آخرین قیمت خودروهای وارداتی  

 20. روزهای خوش برای بورس/ از صعود طلا و دلار تا سقوط قیمت خودرو

 21. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 22. چه کسانی حق بیمه بیکاری را می‌پردازند؟/ ۹۵ درصد پول دارو را خودمان می‌دهیم!

 23. تحلیل یک اقتصاددان از شرایط اصلاح ساختار بودجه

 24. وزیر صنعت اعلام کرد: جزئیات طرح معافیت ۲۰ ساله مالیاتی برای تولیدکنندگان داخلی

 25. نرخ بیکاری فارغ التحصیلان ۲ برابر بیکاری عمومی است

پربحث‌های دیروز

 1. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 2. وعده «وزیر صنعت» برای کاهش چشمگیر قیمت کالاهای وارداتی

 3. افزایش قیمت سکه در بازار / آخرین قیمت دلار + جدول

 4. تخلفات جدید معاون وزیرآموزش و پرورش+ اسناد

 5. صالحی: نیروگاه بوشهر معادل ۱۱ میلیون بشکه نفت صرفه‌جویی می‌کند

 6. سیر صعودی قیمت ارز چگونه کنترل شد؟

 7. شیرینی اینترنتی نخرید مجوز ندارند

 8. بیانیه 100 تشکل دانشجویی: تشکیل دوباره وزارت بازرگانی مشکلی را حل نمی‌کند

 9. همتی: سازوکار استفاده از ارز دیجیتال در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد

 10. فروش ۴۰ هزار کانتینر کالای ممنوعه با امضای وزیر اقتصاد

 11. وزیر راه: سال‌ها مستاجر بودم و پس از ۲۸سال خانه خریدم

 12. فردا پرونده بزرگترین بدهکار بانکی بررسی می‌شود

 13. کاهش قیمت خودرو ادامه خواهد داشت

 14. زنگنه: سهمیه‌بندی سوخت مطرح نیست

 15. سرمایه صرافی‌ها ۱۲ میلیارد تومان شد

 16. رئیس‌جمهور شهرداران کشور را ملزم به مقاوم سازی بناهای تاریخی کرد

 17. فردا، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک

 18. مصوبات جدید دولت درباره تسهیلات خرید تضمینی، شرکت ملی نفت و سواحل مکران

 19. توضیح جهانگیری درباره تامین کاغذ مطبوعات و نشریات

 20. رونمایی از پلتفرم هوش مصنوعی CICAP در آخرین روز الکامپ

 21. قیمت طلا، سکه و ارز در روز یکشنبه

 22. ایران سومین تولیدکننده سوخت فسیلی در جهان

 23. گزارش «بیت کوین»؛ فردا در ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی

 24. دپوی ۱۷ هزار تن گوشت وارداتی

 25. کشف ۴ مزرعه بیت‌کوین در دماوند

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 2. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 3. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 4. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 5. رویه عجیب برخی محاکم قضایی در برخورد با بدهکاران ظاهرا ورشکسته

 6. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 7. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 8. زنگنه: شبانه روز به دنبال دور زدن و مقابله با تحریم‌ها هستیم

 9. روایتی از خانواده‌ای که ۱۲۵ هزار خودرو را با رانت وارد کشور کرد

 10. پرداخت حقوق بالای ۱۲ میلیون تومان در دولت ممنوع شد

 11. پورابراهیمی: حباب قیمت ارز در حال شکستن است

 12. حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

 13. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 14. برندگان و بازندگان بازی بانک‌ها چه کسانی هستند؟

 15. قیمت دلار به ١٢١٠٠ تومان رسید

 16. وعده «وزیر صنعت» برای کاهش چشمگیر قیمت کالاهای وارداتی

 17. تعداد گرسنگان جهان برای سومین سال متوالی افزایش یافت

 18. آخرین وضعیت بازار ارز؛ مردم فروشنده دلارهای خانگی شدند

 19. افزایش قیمت سکه در بازار / آخرین قیمت دلار + جدول

 20. همتی: شوک ارزی تخلیه شد/ بانک مرکزی قیمت ارز را تعیین نمی‌کند

 21. تخلفات جدید معاون وزیرآموزش و پرورش+ اسناد

 22. صالحی: نیروگاه بوشهر معادل ۱۱ میلیون بشکه نفت صرفه‌جویی می‌کند

 23. اسلامی: برای افرادی که بخواهند مسکن استیجاری تولید کنند، شرایط ساده‌تری فراهم می‌کنیم

 24. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 25. وزیر صنعت: اجازه نمی‌دهیم خودروسازان قطعه‌سازی کنند

آخرین عناوین