مروری بر اخبار مهم روز؛ انتقاد تند کیهان از علی مطهری/ کنایه های نماینده زن مجلس به همکارش/ پیش بینی اقتصادی جهانگیری/ دلیل عدم حضور روحانی در جلسات مجمع مشخص شد

گروه سیاسی الف،   3970321135 ۲۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
انتقاد تند کیهان از علی مطهری/ کنایه های نماینده زن مجلس به همکارش/ پیش بینی اقتصادی جهانگیری/ دلیل عدم حضور روحانی در جلسات مجمع مشخص شد

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

برنامه ریزی جمنا برای انتخابات آینده

سید محمدحسینی عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در پاسخ به  سوال باشگاه خبرنگاران جوان که آیا جمنا وارد ساز و کار انتخابات سال 98 شده است، اظهار کرد: صحبت درمورد انتخابات سال 98 زود به نظر می‌رسد. اکنون باید افکارعمومی را نسبت به عدم تحقق وعده های انتخاباتی نمایندگان جناح رقیب آگاه کنیم و این امر هم با بازنمایی موضع گیری های نمایندگان در زمان رقابت های انتخاباتی محقق می شود. وی افزود: هنوز بطور رسمی ستادی تشکیل نشده ولی رایزنی‌ها و سفرهای استانی مسئولان احزاب اصولگرا آغاز شده است.

 انتقاد کیهان از مواضع برجامی علی مطهری

روزنامه کیهان امروز در ستون اخبار ویژه نوشت: علی مطهری می‌گوید دستاورد برجام، شکاف میان آمریکا و اروپا بود(!)... دولتمردان مذکور و امثال مطهری در این زمینه خدمتی نکرده‌اند بلکه به دشمن اطمینان خاطر دادند که با زیرپا گذاشتن تعهدات خود، مورد اعتراض دولت و مجلس قرار نمی‌گیرد. این، راز خروج آمریکا از برجام است، پس از آن که امتیازاتش را گرفت و زمان کافی هم برای تدارک جدید برای اعمال تحریم‌های تازه به دست آورده بود، در مقابل دولت و مجلس به مدت 5 سال، فرصت تدبیر و طراحی برای رونق اقتصادی را به امید گره‌گشایی آمریکا و برجام از دست دادند... ثانیاً در ماجرای صلح حدیبیه، همراهان پیامبر(ص) با ایشان بیعت رضوان را منعقد کرده و قسم خوردند که تا پای جان پای پیامبر و فرامین ایشان بمانند؛ اما جماعت برجام‌زده و شیدای توافق با شیطان بزرگ و بزک آن، از همان ابتدا تا امروز سرگرم کج‌فهمی و کج رفتاری در زمینه رهنمودها و هشدارها و اوامر و نواهی رهبر معظم انقلاب در زمینه عدم اعتماد به شیطان بزرگ بوده‌اند و به همین دلیل، بیش از آن که با ماجرای صلح حدیبیه و اصحاب پیامبر(ص) قابل مقایسه باشند، با حکمیت‌طلبان و سازش‌طلبان جنگ صفین قابل مقایسه هستند...

حالا هم برجام زدگان و شیدائیان مذاکره و توافق به هر قیمت با آمریکا و اجرای به هر قیمت توافق، شهامت ندارند که عذر تقصیر بیاورند ... ادعای شکاف میان اروپا و آمریکا به عنوان دستاورد برجام هم از آن لطیفه‌های خنک سیاسی است. اختلاف و شکاف مدعایی، مشکل تحریم‌ها را برطرف می‌کند یا شرکت‌هایی را که از ایران رفتند، برمی‌گرداند یا موجب این می‌شود که اروپایی‌ها لااقل قطعنامه اعتراضی خشک و خالی را در شورای امنیت علیه آمریکا مطرح کنند؟

مجلس جای آتش‌بازی، داد و بیداد، بنر و طوماراندازی در صحن نیست

دیروز در مجلس بر سر تصویب لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم تشنج ایجاد شد. البته درنهایت هم با طرح تعویق دوماه این لایحه که غلامرضا تاجگردون رییس کمیسیون برنامه و بودجه طراح آن بود، قائله ختم شد و با رای نمایندگان تصویب آن به دو ماه آینده موکول شد.

اما غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفت: راستش را بخواهید، احساس کردم آقای لاریجانی ترسید که مبادا این لایحه رای نیاورد. به همین دلیل با این ترفند، ادامه رسیدگی به لایحه را عقب انداخت که آنهایی را که تمام فشنگ‌های‌شان را پُر کرده بودند، زمین بزند... به نظر می‌رسد با این تعویق ۲ماهه عملا انرژی دلواپسان گرفته شد. این یک تاکتیک بود... به نظر من مجلس هرگز جای آتش‌بازی، داد و بیداد، بنر و طوماراندازی در صحن نیست. ایمن آبادی در پاسخ به این سوال که اقدام تاجگردون در جمع‌آوری امضا برای تعویق ۲ماهه را چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: فکر می‌کنم تصمیمی است که در جای دیگری گرفته شد. به نظرم دوستان در یک شور، به این نتیجه رسیدند که امروز صلاح نیست و باید مقداری صبر کنند.

 ادامه حاشیه های مسافرت تعدادی از نمایندگان به روسیه

مطرح شدن سفر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به روسیه با کلی حرف و حدیث و حاشیه همراه بوده و البته هنوز هم مشخص نشده است که نمایندگان با دعوت چه کسی و با هزینه کدام ارگان و برای کدام امر مهم قصد حضور در جام جهانی را داشتند. باشگاه خبرنگاران نوشت: مثلا به صورت غیر رسمی شنیده می‌شود فدراسیون فوتبال حدود ۲۰ نفر از مسئولان و کارمندان سازمان لیگ و همچنین حدود ۵۰ نفر از اعضای فدراسیون فوتبال را قرار است به سفر روسیه ببرد. ضمن اینکه شنیده می‌شود قرار است نزدیک به ۱۵ نفر هم به عنوان لیدر و بوقچی برای تشویق تیم ملی به روسیه اعزام شوند. خوب بسم الله ... این گوی و این میدان. نمایندگان محترم نظارت کنند ببینند آیا این اعداد مطرح شده صحیح است یا خیر و اگر صحیح است آیا ضرورت حضور این همه نیرو در روسیه وجود دارد یا خیر؟

سفرهای خارجی سلحشوری/از طرف مجلس به جام جهانی روسیه می‌روم البته با هزینه خودم

روزنامه جوان نیز نوشت: در حالی که مشکلات اقتصادی و مسائل اجتماعی اولویت امروز جامعه ایرانی است، پروانه سلحشوری اعلام کرده برای تابوشکنی از حضور زنان در ورزشگاه به روسیه و دیدار بازی‌های تیم ملی فوتبال می‌رود!...حضور در مسابقات جام‌جهانی روسیه آن هم با هدف تابوشکنی غیر‌قانونی و غیر‌شرعی ممنوعیت ورود زنان ایران به ورزشگاه‌ها و سلیقه‌های مردسالارانه را یک اپوزیسیون خارج‌نشین نگفته است، بلکه اظهارات رسمی رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی است.

سیده حمیده زرآبادی، نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به صحبت اخیر یکی از نمایندگان در خصوص اینکه با هزینه شخصی به سفر روسیه می‌رود و دلیل آن هم حمایت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها است، تصریح کرد: من فکر نمی‌کنم این دو موضوع خیلی به هم مرتبط باشند. یعنی اگر خانم‌های مجلس به ورزشگاه‌های خارج از کشور بروند و بازی‌های فوتبال را تماشا کنند، در ایران در بحث ورود زنان به ورزشگاه گشایش ایجاد می‌شود؟

 وی ادامه داد: چند بازی دربی در ایران انجام شد و خانم‌های مجلس در کشور خودمان رفتند و به تماشای آن نشستند، آیا گشایشی ایجاد شد؟ این امر به نظر من حتی قالب اعتراضی هم ندارد، ما به چه کسی اعتراض می‌کنیم؟ به کشوری که قوانین آن ورود زنان به ورزشگاه را منع نکرده؟ این اعتراض محسوب نمی‌شود.

زرآبادی در ادامه با بیان اینکه ما اگر اعتراضی هم داریم باید در کشور خودمان ابراز کنیم، گفت: وجهه خوبی هم ندارد ما به یک کشور دیگر برویم و بخواهیم به قوانین کشور خودمان اعتراض کنیم. موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها را ما در داخل خیلی پیگیری کردیم، منع قانونی برای آن نداریم.

فضای سیاسی کشور در سال 1400 بسیار متفاوت خواهد بود و خیلی چیزها تغییر خواهد کرد

بهمن شریف‌زاده، روحانی نزدیک به رئیس دولت‌های نهم و دهم اخبار مربوط به قصد محمود احمدی‌نژاد برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 را رد کرد و گفت: «آقای احمدی‌نژاد اصلاً در این باره حرفی نزده‌اند و نخواهند زد.» او همچنین با بیان اینکه مرخصی که اخیراً به حمیدرضا بقایی دادند برای این بود که تاثیر اعتصاب غذای ایشان بر مردم را مهار کنند،‌ به «اعتمادآنلاین»‌ گفت:‌ «قرار بود بعد از 6 روز مرخصی، ایشان به بیمارستان منتقل شوند اما به این وعده عمل نشد. بعد از اینکه به وعده عمل نشد آن عکس‌ها از آقای بقایی منتشر شد.» شریف‌زاده مدعی است فضای سیاسی کشور در سال 1400 بسیار متفاوت خواهد بود و خیلی چیزها تغییر خواهد کرد.

دولت زحمت کشید و آمریکا بدعهدی کرد

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی رئیس شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در خصوص خروج آمریکا از برجام و اینکه برخی گروه‌ها دولت را به عنوان متولی برجام عامل بدعهدی آمریکا می‌دانند، به ایلنا گفت: انصافا دولت تلاش خود را کرده است و مسئولان هم زحمت کشیده‌اند و تمام مساله عهد‌شکنی آمریکا است وگرنه دولتمردان تلاش خودشان را کرده‌اند. از خدا می‌خواهیم که دولتمردان پیروز باشند، امیدواریم مردم و مسئولان ما بیدار باشند و دیگر با آمریکا هیچ عهد و پیمانی نبندند.

 ترامپ آرزوی مذاکره با ایران را به گور می‌برد

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیته هسته‌ای مجلس با اشاره به تدوین گزارش سه ماهه سوم و چهارم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره اجرای برجام گفت: در شرایط فعلی ضرورتی برای تهیه این گزارش در کمیسیون احساس نشد چراکه دیگر برجامی وجود ندارد. رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گزارش‌های سه ماهه وزارت امور خارجه درباره برجام، همچنان به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارسال می‌شود. در شرایط فعلی ضرورتی برای تهیه این گزارش در کمیسیون احساس نشد چرا که دیگر برجامی وجود ندارد. با این حال وزارت امور خارجه گزارش‌های خود را برای کمیسیون ارسال می‌کند، اما ما خیلی ضرورتی در این رابطه احساس نمی‌کنیم. ذوالنور در ادامه با اشاره به اظهارات تهدیدآمیز ترامپ درباره مذاکره با ایران گفت: ترامپ غلط کرده است. ترامپ این آرزو را به گور می‌برد که ایران بخواهد با دولت وی مذاکره کند.

نمازجمعه یک واجب عینی است که...

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در جلسه ستاد نمازجمعه اردستان اظهار کرد: نمازجمعه یک واجب عینی است که روایت داریم اگر فردی سه هفته از روی بی اعتنایی نمازجمعه را ترک کرد باید خانه را روی سرش خراب کرد.

امام جمعه اصفهان: اگر فردی سه هفته نماز جمعه را ترک کند باید خانه را روی سرش خراب کرد

 لاریجانی با محسن رضایی و قالیباف دیدار کرد

آنا نوشت: علی لاریجانی با محمد باقر قالیباف و محسن رضایی دیدار و گفت‌وگو کرد. شب گذشته در حاشیه یک مراسم افطاری در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه)، علی لاریجانی، محمد باقر قالیباف و محسن رضایی با یکدیگر دیدار کردند.برخی شنیده‌ها از میزبانی علی لاریجانی در این مراسم خبر می‌دهد. همچنین گفته شده برخی چهره‌های مطرح دیگر هم در این دیدار حضور داشته‌اند. 

با فشارها و تحریم‎های جدیدی مواجه خواهیم شد

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان اینکه کشور در شرایط جدیدی قرار گرفته و بروز مسائلی قابل پیش بینی است،‌ گفت: کشور با فشارها و تحریم های جدیدی مواجه خواهد شد و موانعی نیز پیش روی صادرات و واردات کشور بروز می کند. اکنون که قرار است تحریم ها بر کشور فشار وارد کند، باید با استفاده از ظرفیت اقتصاد مقاومتی به دنبال راهکارهایی برای اداره مطلوب کشور در شرایط جدید باشیم تا آسیب های قابل پیش بینی بر اقتصاد کشور به کمترین میزان ممکن کاهش پیدا کند.

برگزاری جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بعد از ۶ ماه

اقتصاد مقاومتی باید مبنای عمل و کار همه دستگاه‌ها باشد

تکلیف حضور اقلیت‌ها در شوراهای شهر در انتظار تصمیم مجمع تشخیص
محمدجواد کولیوند، رئیس کمیسیون امور داخلی شوراها در مجلس شورای اسلامی در توضیح آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون شوراها مبنی بر حضور اقلیت‌های مذهبی در شوراهای شهر و روستا، گفت: این طرح هفته آینده در مجمع عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح، بررسی و تعیین تکلیف می‌شود.

این روزها سر رئیس‌جمهور بسیار شلوغ است

سید محمود واعظی درباره حضور نیافتن رئیس‌جمهور در جلسات تشخیص مصلحت نظام به ایلنا گفت: روش آقای رئیس‌جمهور با گذشته فرقی نکرده است،‌ هم در این مجمع و هم مجمع قبل به این دلیل که روزهای شنبه ایشان برنامه‌هایی دارند که عملا به آن برنامه‌ها می‌پردازند، امکان حضور در جلسات مجمع فراهم نمی‌شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: این روزها آقای رئیس‌جمهور بسیار سرشان شلوغ است به هر حال در مجمع افراد مختلفی هستند و اگر زمانی هم لازم باشد آقای روحانی در این جلسات شرکت می‌کند. در حال حاضر برنامه آقای رئیس‌جمهور همان گونه که گفتم با گذشته تفاوتی نکرده است اما مسائل مختلفی وجود دارد که ایشان باید رسیدگی کنند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲ تیر ۱۳۹۷پاسخ نوبخت به سه ادعای عجیب/ نقش جهانگیری در چالش آتی دولت/پشت پرده مشکلات اقتصادی/ داستان خانه ولایتی/ چاپ کتابی مجازی علیه روحانی/ سیاسی‌ترین گل جام‌جهانی
۳۰ خرداد ۱۳۹۷چهره هایی که از کابینه می روند/ حاشیه های ویلای لواسان/ موضع گیری رئیس دولت اصلاحات درباره مذاکره با ترامپ/ انتقاد از مدل نوشتن آشنا/ عراقچی های دولت/ بنی صدر چگونه عزل شد
۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟
۲۷ خرداد ۱۳۹۷پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری
۲۳ خرداد ۱۳۹۷هزینه های عجیب در پاستور و مجلس/ نامزد احتمالی مورد حمایت اصلاح طلبان در انتخابات/ انتقاد تند کواکبیان از دولت/ سخنان رئیسی درباره شرایط مردم/ بی توجهی به فضاسازی جدید احمدی نژادی ها
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ پشت‌پرده جنگ روانی حجاریان و زیباکلام/ احتمال نامزدی دوباره احمدی نژاد/ ماجرای جلسه دیشب لاریجانی در قم/ حرکت عجیب نمایندگان بعد از 5 دقیقه سخنرانی/توضیح توکلی درباره جلسات مجمع
۱۹ خرداد ۱۳۹۷اعتراف جان کری به درست بودن پیش بینی رهبر انقلاب/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از دولت هاشمی رفسنجانی/ باج سنگین برخی از وزرا به نمایندگان/ تلاش برای حذف واعظی/ تکذیب درخواست عفو مرتضوی
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ابراز تاسف ظریف از مرگ مژگان خطیبی/ انتقاد تند نوبخت از نمایندگان مجلس/علت هجمه های اخیر به ولایتی/ میزان محبوبیت روحانی/ کیهان: برجام با چشمک‌بازی و هوچی گری تصویب شد
۱۲ خرداد ۱۳۹۷تعبیر رهبری از عاشقانه‌های شاملو/ خیز عارف برای ریاست جمهوری و توصیه اصلاح طلبان به او/ واکنش ها به انتقادات برجامی جلیلی و ولایتی/دفاع وزیر خارجه پهلوی از سیاست منطقه ای ایران
۹ خرداد ۱۳۹۷معنای اقتدای رئیس دولت اصلاحات به ناطق نوری/حاشیه های تحریم افطار روحانی/ راز برگه بسیار مهمی که قرار بود امروز در صحن مجلس پخش شود/ آیا توصیه به عارف برای انصراف صحت دارد؟
۷ خرداد ۱۳۹۷اتفاق بی سابقه در مجلس/ شب حساس برای طرح جنجالی/ ورود مشکوک یک جریان خاص به کمیسیون امنیت/احتمال مرگ سیاسی فراکسیون امید/ آیا واعظی در کار دولت اخلال می کند؟
۶ خرداد ۱۳۹۷پیام تحریم هواپیمای رییس جمهور/ انتقاد عضو فراکسیون امید از عارف/ توضیح عجیب درباره دعوای درون حزبی/ آبستراکسیون در مجلس/ حاشیه تخریب ویلای وزیر/ حقوق پنج میلیونی و افطاری ۱۰۰ میلیونی!

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

تبریزی۳۸۲۱۱۴۲۰:۴۵:۳۳ ۱۳۹۷/۳/۲۱
"اگر فردی سه هفته نماز جمعه را ترک کند باید خانه را روی سرش خراب کرد" من تو نماز جمعه ای که امثال ایشون می خوان به فکر و عقیده ام جهت بدن سه هفته که سهله تا قیام قیامت هم شرکت نمی کنم.
علی۳۸۲۳۷۰۰۰:۱۰:۳۶ ۱۳۹۷/۳/۲۲
نه عزیزم مشکل ما اینه که ایمان و عقیده مان نسبتی است نه قلبی و تفکری. یعنی چون فلانی فلان است من نماز و روزه نمیگیرم!؟ عزیزم فلانی را تو قبر جداگونه میذارن هرکس باید جواب عمل خودش را دهد پس بهانه نیاوریم. درود
ناشناس۳۸۲۸۸۲۱۰:۵۰:۵۲ ۱۳۹۷/۳/۲۲
روایت هم داریم که در زمان غیبت امام معصوم برگزاری نماز جمعه مستحب است نه واجب. آیه قران هم داریم که وَلَوْ شَاءَ رَبُّکَ لَآمَنَ مَن فِی الْاَرْضِ کُلُّهُمْ جَمِیعًا ۚ اَفَاَنتَ تُکْرِهُ النَّاسَ حَتَّیٰ یَکُونُوا مُوْمِنِینَ (یونس 99). امثال ایشان هستند که با حرفهای نسنجیده و روایات مجعول آب به اسیاب دشمنان اسلام میریزند و باعث فرار برخی از جوانان از نمازهای واجب یومیه شده اند چه برسد به نماز جمعه. باید برای اسلام اعلام خطر کرد که اینها مبلغ آن هستند. اینها دافعه دارند نه جاذبه
ناشناس۳۸۲۱۴۸۲۱:۱۸:۲۱ ۱۳۹۷/۳/۲۱
حاج آقا خانه رو سر ما خراب نکن تو نماز جمعه جا نیست ما در خانه نماز خونده و نیت میکنیم که در جماعت هستیم . آگه خونه ما خراب بشه تو این گرونی خونه ما بی سر پناه می مونیم . این روز ها هم مثل زمان قدیم نمیشه تو کپر زندگی کرد چون زمین قیمتش از آپارتمان بیشتره .
ناشناس۳۸۲۱۵۲۲۱:۲۱:۴۳ ۱۳۹۷/۳/۲۱
دولت از چهار سال دوره‌گردی برای برجام به جایی نرسید. از این به بعد هم با روش دیپلماسی منفعلانه به جایی نخواهد رسید.
ناشناس۳۸۲۵۰۷۰۴:۲۶:۰۸ ۱۳۹۷/۳/۲۲
عجب!
ناشناس۳۸۲۱۵۴۲۱:۲۲:۰۱ ۱۳۹۷/۳/۲۱
اروپا هم مانند آمریکا مظهر و بلکه سرمنشا استثمار و استعمار و پیشکسوت ظلم به ملت‌ها بوده و هست. دست‌های ناپاک اروپایی‌ها از یک قرن قبل آغشته به خون ملت‌های مظلوم غرب آسیاست.
ناشناس۳۸۲۱۵۵۲۱:۲۲:۲۹ ۱۳۹۷/۳/۲۱
افزایش مکرر قیمت خودرو آن هم به صورت چراغ خاموش و به بهانه‌های مختلف فشار مضاعف به مردم تحمیل می‌کند این هرج و مرج اقتصادی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ چرا مسئولان امر سکوت اختیار کرده‌اند؟
ناشناس۳۸۲۶۱۵۰۸:۱۷:۴۶ ۱۳۹۷/۳/۲۲
مطمناً خودرو صفر، یک کالای ضروری مثل دارو نیست که ما مجبور باشیم حتماً خریداری کنیم. با یک مدت تحمل و نخریدن این گرونی که صرفاً به خاطر متحد شدن خودرو سازها برای عرضه نکردن خودروهاشون صورت گرفته، حل میشه.
تبریزی۳۸۲۱۶۹۲۱:۳۳:۲۰ ۱۳۹۷/۳/۲۱
"امام جمعه اصفهان: اگر فردی سه هفته نماز جمعه را ترک کند باید خانه را روی سرش خراب کرد" راضی به زحمت شما نیستیم حاج آقا. به لطف مسئولین خونه های ما به قدری مقاومن که با زلزله پنج ریشتری شکست و با شش ریشتری هم روی سرمون خراب می شن.
ناشناس۳۸۲۲۱۸۲۲:۰۶:۲۲ ۱۳۹۷/۳/۲۱
اگر به این قاعده باشد حداقل سه چهارم ایران را باید بلدر صاف کرد چون نماز جمعه نمی روند
ناشناس۳۸۲۵۰۹۰۴:۲۷:۵۲ ۱۳۹۷/۳/۲۲
یعنی میگی ۲۰میلیون نفر میرن نماز جمعه؟!
ناشناس۳۸۳۷۹۰۱۶:۳۱:۱۲ ۱۳۹۷/۳/۲۲
میفرماید "حداقل" سه چهارم
بورامینی۳۸۲۲۲۲۲۲:۰۹:۱۵ ۱۳۹۷/۳/۲۱
شکاف بین اروبا وامریکا رانمی شود دستاورد اصلی برجام دانست بلکه برجام ثابت کرد ایران هراسی توهمی بیش نبوده وایران براساس منافع واصول رفتار خواهد کرد گرچه ایران هراسی هنوز هم به بهانه های دیگر ادامه دارد که باسخ مناسب خود را برای انها در بر دارد
ناشناس۳۸۲۲۲۷۲۲:۱۲:۵۶ ۱۳۹۷/۳/۲۱
والا من چند باری در نماز جمعه شرکت کردم ولی از قشر روحانی خیلی کم در نماز جمعه شرکت می کنند دلیلش رو هم نمی دونم شاید نسبت به هم حس رقابت دارند. به هرحال برای تخریب می تونید از همینجا شروع کنید
بورامینی۳۸۲۲۳۱۲۲:۱۵:۴۷ ۱۳۹۷/۳/۲۱
ادامه..بدین معنی که اتهام ایران هراسی بعد از برجام عواقب ناخوشایندی را برای غرب میتواند در بر داشته باشد
ناشناس۳۸۲۲۴۱۲۲:۲۰:۰۲ ۱۳۹۷/۳/۲۱
برجام را باید دور ریخت و باید سراغ مذاکره مستقیم با خود آمریکا برویم. بجای اینکه به اروپاییها باج بدهیم (که آخرش هم ما رو رها می کنن) باید با آمریکا مذاکره و معامله کنیم.
ناشناس۳۸۲۴۵۸۰۲:۰۶:۲۴ ۱۳۹۷/۳/۲۲
الان به همه باید باج بدهیم.
ناشناس۳۸۲۴۶۹۰۲:۳۹:۰۴ ۱۳۹۷/۳/۲۲
لابد بعدش هم اون یکی توافق را باید دور ریخت و دوباره مستقیما با خود آمریکا مذاکره کرد و همینطور تا تهش!
ناشناس۳۸۲۶۰۵۰۸:۱۱:۴۹ ۱۳۹۷/۳/۲۲
عجب .... یعنی به نظر شما در برجام با اروپایی ها مذاکره کردیم .....؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۳۸۲۷۵۰۰۹:۲۰:۵۶ ۱۳۹۷/۳/۲۲
این مذاکره مستقیم با امریکا را باید زمان اوباما انجام می دادیم دولت هم تمایل داشت که متاسفانه نگذاشتند!!! اما اگر با ترامپ مذاکره مستقیم داشته باشیم نوعی کوتاه امدن ونشانه ضعف ماست وصلاح نیست .
علی کریمی۳۸۲۷۰۶۰۹:۱۱:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۲۲
جناب آقای آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد اسلام دین رحمت است. لطفا برای تنویر افکار عمومی مرجع این روایت را اعلام فرمایید.
ناشناس۳۸۲۸۸۳۱۰:۵۱:۰۰ ۱۳۹۷/۳/۲۲
آقای واعظی این چه طرز حرف زدن است؟! یعنی چه که می گویید: "اگر زمانی هم لازم باشد آقای روحانی در این جلسات شرکت می‌کند." حتما لازم بوده که ایشان از مقام معظم رهبری حکم گرفته اند. حضور رئیس جمهور هر فردی که می خواهد باشد، پیام و اهمیت خود را مخصوصا در این زمان خطیر دارد. الان انسان متوجه می شود مثامات کشور ما چگونه فکر می کنند. به نظرم اگر سر شما هم واقعا شلوغ نیست یکبار حکم مقام ممعظم رهبری که همه اعضا را به حضور و اتقان در جلسات مجمع دعوت می کنند بخوانید...
حمید۳۸۳۱۴۶۱۲:۳۴:۳۳ ۱۳۹۷/۳/۲۲
خداییش اقای مطهری اظهار نظرهایی میکنه نمیدونم ایشون چه فکری میکنه که بر خودش فرض میدونه راجع به همه چیز اظهار نظر بکنه
ناشناس۳۸۳۴۵۴۱۴:۲۹:۲۳ ۱۳۹۷/۳/۲۲
به خانم پروانه سلحشوری بفرمایید مردم، به ویژه اقشار ضعیف، آه ندارند که با ناله سودا کنند، اونوقت سرکار علیه به خرج خودتون میخواید برید جام جهانی؟
ناشناس۳۸۳۵۶۵۱۵:۱۰:۵۰ ۱۳۹۷/۳/۲۲
صفحه وستون نظر خواهی درست کردی که فقط حرفهای خودتان رابزنی. برجام هیچ دست آوردی نداشت ؟ شش ماه دیگر حال شما را نه ،حال مردم را می بینیم.
ناشناس۳۸۴۶۹۲۰۹:۱۶:۰۹ ۱۳۹۷/۳/۲۳
عجب اقای جهانگیری تازه متوجه شده که راه کار اقتصاد مقاومتی . ای کاش لفاظی نباشه . چرا که ایشون در زمان تبلیغات انتخاباتی همین حرفها را میزد و میگفت برای هر کاری برنامه داره به یکسال نکشیده ببینید چه شیر تو شیری شد

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزطاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های اخیر

 1. پاسخ نوبخت به سه ادعای عجیب/ نقش جهانگیری در چالش آتی دولت/پشت پرده مشکلات اقتصادی/ داستان خانه ولایتی/ چاپ کتابی مجازی علیه روحانی/ سیاسی‌ترین گل جام‌جهانی

 2. قاضی سراج: دست دلالان را از بازار خودرو قطع می‌کنیم

 3. سه ماه گذشته؛ حمایت از کالای ایرانی چه شد؟/فردا که گُل‌ها خشک شدن دیر است

 4. منتظرید که امریکا برای‌تان کار بکند!  

 5. قائم مقام بانک مرکزی: افزایش قیمت سکه متاثر از افزایش قیمت طلا و نرخ دلار است/ وعده کاهش قیمت سکه

 6. سخنان ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا

 7. جلوگیری از ورود آمریکایی‌ها به کاشمر

 8. بحرین ۱۶ فروند اِف- ۱۶ از آمریکا خریداری می‌کند

 9. وزیر انرژی روسیه: سیاست های نفتی با توئیت ترامپ تعیین نمی‌شود

 10. قرقاش از سر عجز خواستار توجه به راهکار دیپلماتیک در الحدیده شد

 11. فیسبوک و توئیتر صفحات حزب الله را مسدود کردند

 12. رسانه‌های چینی: جنگ تجاری آمریکا نشانه وجود «توهمات پارانوئیدی» در ترامپ است

 13. بحران در حوالی تشک/ گرگ‌های وارداتی در پوستین رژیم صهیونیستی

 14. ترامپ خروج از برجام را دستاورد دولتش عنوان کرد

 15. قد کشیدن کودکان کار پشت چراغ قرمز زندگی!

 16. اولین مصاحبه مشاور ترامپ با روزنامه فلسطینی و ارائه جزئیاتی درباره طرح صلح

 17. پیروزی آلمان 10 نفره مقابل سوئد در ثانیه‌های پایانی

 18. داعش، دولت عراق را تهدید کرد

 19. 24 نمایش هر سال در سالن انتظامی به صحنه می‌رود/ اولویت با کارهای خلاق است

 20. تقدیر از دولت / یک گام به جلو برای به رسمیت شناختن مطالبه گری مردم 

 21. لحظه به لحظه با گل تماشایی کروس و برد دراماتیک آلمان در دقیقه 5+90  

 22. سخنگوی کاخ سفید را از رستوران بیرون انداختند

 23. حمام آب گرم مانع «سکته مغزی» می‌شود

 24. ممنوعیت رانندگی بانوان عربستانی رسما لغو شد + فیلم

 25. تاریخ فوتبال در انتظار نبرد مردان/ ایران، کی‌روش، آزمون و دیگران

پربحث‌های دیروز

 1. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 2. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 3. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 4. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 5. واکنش معاون شریعتمداری به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

 6. دومین نامه نمایندگان به "روحانی" برای برکناری ۳ وزیر

 7. واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها

 8. آشنایی با 10 خودرویی که بیشترین افت قیمت را دارند  

 9. توئیت ناشیانه وزیر خارجه آمریکا درباره ایران جنجالی شد+عکس

 10. پاسخ نوبخت به سه ادعای عجیب/ نقش جهانگیری در چالش آتی دولت/پشت پرده مشکلات اقتصادی/ داستان خانه ولایتی/ چاپ کتابی مجازی علیه روحانی/ سیاسی‌ترین گل جام‌جهانی

 11. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 12. قاضی سراج: دست دلالان را از بازار خودرو قطع می‌کنیم

 13. سه ماه گذشته؛ حمایت از کالای ایرانی چه شد؟/فردا که گُل‌ها خشک شدن دیر است

 14. ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

 15. مجوز صادر شد/ ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی پخش می شود

 16. منتظرید که امریکا برای‌تان کار بکند!  

 17. قائم مقام بانک مرکزی: افزایش قیمت سکه متاثر از افزایش قیمت طلا و نرخ دلار است/ وعده کاهش قیمت سکه

 18. قیمت سکه 2 میلیون و 650 هزار تومان/قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید

 19. معاون سیما: ممنوعیت حضور چهره‌های پرخرج خارجی ابلاغ شده بود

 20. اولویتی مضحک برای استیضاح/آیا ربیعی باید پاسخگوی افسار گسیختگی اقتصاد باشد؟

 21. واعظی:برخی هنوزفکر می‌کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم

 22. ضرغامی:‌نامه اصلاح‌طلبان تکمیل سیاست ضدبشری ترامپ است/ این نامه دلسوزی برای ملت ایران نیست

 23. ۱۸ محصول ایران خودرو گران شد+ لیست قیمت

 24. علائم نامعلوم راهنمایی و رانندگی در شهر  

 25. مادر و فرزند مهاجری که تصویرشان در دنیا معروف شد  

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 4. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 5. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 6. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 7. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 8. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 9. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 10. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 11. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 12. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 13. اسپانیا به سختی برد/ یوزها جانانه جنگیدند/ویدئو چک گل ایران به ماتادورها مردود اعلام کرد/امیدها به بازی پرتغال زنده است

 14. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 15. محمد ثلاث قصاص شد

 16. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 17. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 18. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 19. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 20. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 21. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 22. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 23. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 24. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 25. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

پربحث‌های اخیر

پربحث‌های دیروز

 1. دومین نامه نمایندگان به "روحانی" برای برکناری ۳ وزیر

 2. پاسخ نوبخت به سه ادعای عجیب/ نقش جهانگیری در چالش آتی دولت/پشت پرده مشکلات اقتصادی/ داستان خانه ولایتی/ چاپ کتابی مجازی علیه روحانی/ سیاسی‌ترین گل جام‌جهانی

 3. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 4. منتظرید که امریکا برای‌تان کار بکند!  

 5. اولویتی مضحک برای استیضاح/آیا ربیعی باید پاسخگوی افسار گسیختگی اقتصاد باشد؟

 6. واعظی:برخی هنوزفکر می‌کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم

 7. ضرغامی:‌نامه اصلاح‌طلبان تکمیل سیاست ضدبشری ترامپ است/ این نامه دلسوزی برای ملت ایران نیست

 8. جلوگیری از ورود آمریکایی‌ها به کاشمر

 9. رایزنی با لاریجانی برای حضور نمایندگان در تیم مذاکرات هسته ای

 10. سردار دایی‌پور در سوریه به شهادت رسید  

 11. عراقچی تاکید کرد: روابط ایران و روسیه فراتر از برجام / مذاکرات خوبی با دوستان خود در مسکو داشتیم

 12. موسویان : شرایط برای گفت‌و‌گو با ترامپ مناسب نیست

 13. رئیس قوه قضاییه امشب به پرسشهای خبرنگاران پاسخ می‌دهد

 14. سفیر تام‌الاختیار ایران در ژاپن تعیین شد

 15. جزئیات جدید از حادثه کازرون/ بیش از 260 مامور ناجا مجروح شدند

 16. آملی لاریجانی:دولت ۳۰ هزار میلیارد تومان به مالباختگان موسسات مالی داد/دستگاه‌ها کار خودشان را انجام نمی‌دهند و از دستگاه قضایی انتظار دارند/شگرد یکی از موسسات و انتقال پول به پاکستان

 17. گفتگوی تلویزیونی رئیس قوه قضائیه آغاز شد

 18. واکنش قوه قضائیه: شرط آزادی حمید بقایی دروغ است

 19. واکنش نوبخت به حواشی اخیر در توئیتر

 20. اطلاعیه سازمان زندان‌ها راجع به اخبار کانال احمدی‌نژاد از بقایی

 21. هاشمی شاهرودی: رئیس جمهور آمریکا چهره‌ای نا متعادل و ترسو است

 22. شناسایی یک زن در ارسال پیامک‌‎های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس

 23. تحقیق و تفحص از قرارداد وزارت راه برای خرید هواپیما بوئینگ و ایرباس

 24. 2 طرح جداگانه برای استیضاح زنگنه در مجلس/ کرسنت، آی پی سی، توتال و از دست دادن بازارهای نفت و گاز

 25. چهار نکته کلیدی در کلام رهبری

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 4. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 5. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 6. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 7. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 8. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 9. توکلی: دیده بان شفافیت تا چند روز آینده در مورد ویلای فیروزآبادی موضع گیری خواهد کرد/ از اقدام عدالت طلبانه دانشجویان تشکر می‌کنم

 10. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 11. دستور روحانی برای توقف گرانی‌های غیرمتعارف

 12. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 13. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 14. زینب طاهری بازداشت شد/ دروغ پردازی های خانم وکیل

 15. دومین نامه نمایندگان به "روحانی" برای برکناری ۳ وزیر

 16. سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران تغییر کرد

 17. آدرسی برای ترامپ توسط دلالان تحریم و تجربه ای که ایران از کره‌شمالی آموخت

 18. واکنش‌های توئیتری به ویلای مصادره‌ای فیروزآبادی

 19. واعظی: دولت جوان می شود

 20. پاسخ نوبخت به سه ادعای عجیب/ نقش جهانگیری در چالش آتی دولت/پشت پرده مشکلات اقتصادی/ داستان خانه ولایتی/ چاپ کتابی مجازی علیه روحانی/ سیاسی‌ترین گل جام‌جهانی

 21. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 22. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 23. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 24. سلیمی: افشای رانت ۱۱۰ هزار میلیاردی در بازار ارز/ دلار 4200 تومانی باعث به وجود آ‌مدن ده‌ها بابک زنجانی شد

 25. سیف باید استعفاء می داد/ تعجب از روحانی برای برکنار نکردن مدیران بی انگیزه

آخرین عناوین