نشست بروکسل درباره برجام بدون آمریکا/ظریف: همه اتفاق نظر داشتند تا منافع اقتصادی مردم ایران به صورت عملی تضمین شود/موگرینی: متعهد شدیم گفت‌وگوها را با ایران آغاز کنیم

گروه جهان الف،   3970226013 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
نشست بروکسل درباره برجام بدون آمریکا/ظریف: همه اتفاق نظر داشتند تا منافع اقتصادی مردم ایران به صورت عملی تضمین شود/موگرینی: متعهد شدیم گفت‌وگوها را با ایران آغاز کنیم

نشست مشترک وزرای خارجه ایران و سه کشور اروپایی و با حضور مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره برجام پس از خروج آمریکا برگزار شد.

به گزارش الف؛ نشست مشترک وزرای خارجه ایران و سه کشور اروپایی با حضور فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سه‌شنبه شب در بروکسل پایتخت بلژیک و مقر اتحادیه اروپا برگزار شد. این نشست  حدود دو ساعت به طول انجامید و در پایان فدریکا موگرینی بیانیه مشترکی را قرائت کرد.

 در این جلسه که محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران، «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه ، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا حضور داشتند و نزدیک به دو ساعت به طول انجامید، طرفین بر ادامه رایزنی‌ها توافق کردند.

طرفین حاضر در این نشست بر تعهد خود برای اجرای کامل و موثر برجام تاکید کرده و از خروج آمریکا از این توافق ابراز تاسف کردند.

براساس توافقات حاصله و در بیانیه‌ای که توسط موگرینی پس از پایان نشست قرائت شد، قرار است نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور ایران و 5 کشور دیگر (بدون حضور آمریکا) هفته آینده در سطح مدیران سیاسی و معاونان وزرای خارجه ایران، روسیه، چین، آلمان، فرانسه و انگلیس و با حضور نماینده اتحادیه اروپا در وین پایتخت اتریش برگزار شود.

این نشست آنگونه که ظریف اعلام کرد بنا به درخواست ایران برگزار می‌شود. ظریف 20 اردیبهشت ماه در نامه‌ای به موگرینی خواستار برگزاری این نشست شده بود.

ظریف پیش از سفرش به بروکسل در جمع خبرنگاران گفته بود: «من روز 20 اردیبهشت راجع به تخلفات آمریکا و اتفاقاتی که افتاده یک نامه به خانم موگرینی و یک نامه به دبیرکل ملل متحد نوشتم. در نامه به موگرینی درخواست کمیسیون مشترک شده است. کمیسیون مشترک طبق روال برجام با جلسه مدیران سیاسی شروع می‌شود و بعد در صورت ضرورت به سطح وزرا خواهد رسید.» 

موگرینی در بیانیه‌ای که قرائت کرد، گفت: «ما بر تعهد مشترکمان بر اطمینان از اینکه این [هدف] همچنان محقق باشد تاکید کردیم و از همین رو توافق کردیم که گفت‌وگوهایمان را در تمام سطوح تعمیق کنیم. همین امروز هم کارشناسان ما ساعت‌های زیادی را با هم کار کردند.»

موگرینی افزود: قرار است گفت‌وگوهای فشرده‌ای درباره راهکارهای حفظ منافع اقتصادی ایران در برجام بین طرفین صورت گیرد.

ظریف نشست بروکسل را سازنده خواند/اروپایی‌ها گفتند تلاش خود را می‌کنند

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پس از پایان نشست بروکسل با حضور موگرینی و سه وزیر خارجه اروپایی (آلمان، فرانسه و انگلیس) پس از خروج آمریکا از برجام در صفحه توئیتر خود این نشست را در پی دیدارهای موفقیت‌آمیز در پکن و مسکو، سازنده خواند و نوشت: نشستی سازنده با نماینده عالی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه سه کشور اروپایی در بروکسل، پس از سفرهای موفق به پکن و مسکو داشتیم.

وی این نشست را آغازی مثبت با تعهدات سیاسی مستحکم برشمرد و خاطرنشان کرد: همه اتفاق نظر داشتند که در هفته های آینده باید کارهای زیادی انجام شود تا منافع اقتصادی مردم ایران به صورت عملی تضمین شود.

ظریف همچنین پس از نشست با وزیران خارجه سه کشور اروپایی و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: در این نشست درباره ارائه تضمین و اطمینان به ایران به خصوص مفادی که ایران از آنها منتفع می‌شود، صحبت شد.

وی افزود: خانم موگرینی در بیانیه‌ای که ارائه می‌کند، کارهایی را که قرار است در هفته‌های آینده انجام شود و روی آنها توافق سیاسی صورت گرفته است، اعلام خواهد کرد.

ظریف افزود: ما زمان زیادی نداریم. در چند هفته آینده خواهیم دید آیا اقداماتی که روز روی آن توافق شد در عمل پیش می‌رود یا خیر. همه طرف‌های اروپایی تاکید کردند و متعهدند شدند که کارها و اقدامات توافق‌شده را انجام دهند.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: کمیسیون مشترک برجام به درخواست ایران هفته آینده تشکیل می‌شود که در سطح مدیران وزارت خارجه ۱+۴ است. همچنین جلسه وزیران خارجه ۱+۴ به همراه خانم موگرینی نیز پیش‌بینی شده است که در زمان مناسب تشکیل می‌شود.

ظریف گفت: جلسات کارشناسی در روزهای آینده نیز به طور فشرده برگزار می‌شود و ما در این نشست اعلام کردیم باید حقوق ایران در چارچوب برجام تضمین شود و آنها گفتند تلاش خود را می‌کنند.(بیشتر بخوانید)

در پایان نشست شب گذشته فدریکا موگرینی بیانیه مشترکی را قرائت و اعلام کرد: «همه ما از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای با ایران ابراز تاسف کرده و تایید کردیم که برداشته شدن تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای و عادی‌سازی تجارت و روابط اقتصادی با ایران جزئی ضروری از این توافقنامه است.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: «ما بر تعهد مشترکمان بر اطمینان از اینکه این [هدف] همچنان محقق باشد تاکید کردیم و از همین رو توافق کردیم که گفت‌وگوهایمان را در تمام سطوح تعمیق کنیم. همین امروز هم کارشناسان ما ساعت‌های زیادی را با هم کار کردند.»

موگرینی ادامه داد: «ما به ویژه متعهد شدیم که گفت‌وگوهای کارشناسی فشرده‌ای را با هدف رسیدن به راهکارهای عملی ظرف چند هفته آینده درباره موضوعات ذیل، با ایران آغاز کنیم.»

مواردی که در بیانیه موگرینی به آن‌ها اشاره شده، عبارت بودند از:

۱) حفظ و تعمیق روابط اقتصادی با ایران؛

۲) ادامه فروش نفت، گاز، کاندنسیت و محصولات نفتی و پتروشیمی و انتقال‌های [مالی] مربوطه؛

۳) مبادلات بانکی موثر با ایران؛

۴) ادامه روابط در زمینه حمل و نقل دریایی، زمینی، هوایی و ریلی با ایران؛

۵) ارائه اعتبار صادراتی بیشتر و ایجاد خطوط اعتباری ویژه در زمینه‌های مالی، بانکی، بیمه‌ای و تجاری با هدف تسهیل همکاری‌های اقتصادی و مالی از جمله از طریق حمایت عملی از سرمایه‌گذاری تجاری؛

۶) تکمیل و اجرای تفاهمنامه‌ها و قراردادهای بیشتر بین شرکت‌های اروپایی و ایران؛

۷) سرمایه‌گذاری بیشتر در ایران؛

۸) حمایت از فعالان اقتصادی اروپا در ایران؛

۹) تامین فضای اطمینان‌بخش حقوقی؛

۱۰) ایجاد هرچه بیشتر یک محیط تجاری شفاف و قانون‌محور در ایران

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: «ما با هم بر اراده خود برای اجرای مداوم تمام بخش‌های برجام همراه با حسن نیت و در فضایی خوب تاکید دوباره کرده و توافق کردیم که به رایزنی‌های فشرده در تمام سطوح و همچنین با دیگر اعضای باقی‌مانده کمیسیون مشترک برجام ادامه دهیم.»

براساس توافق حاصله در بروکسل، مقرر شد هفته آینده نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح مدیران سیاسی و معاونان وزرای خارجه ایران و 1+4 و با حضور نماینده اتحادیه اروپا در وین برگزار شود.

رونمایی از طرح اروپا برای «حفظ منافع اقتصادی ایران از برجام»

«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  پس از پایان نشست با وزرای خارجه ایران، آلمان، انگلستان و فرانسه خطوط پیشنهادی اتحادیه اروپا برای حفظ منافع اقتصادی ایران در برجام را تشریح کرد.

وی که در بروکسل در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، هدف از دیدارهای امروز «بحث درباره خطوط مشترکمان و مسیر پیش روی ما پس از اعلام خروج ایالات متحده از برجام» بوده است.

موگرینی افزود: «همه ما از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای با ایران ابراز تاسف کرده و تایید کردیم که برداشته شدن تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای و عادی‌سازی تجارت و روابط اقتصادی با ایران جزئی ضروری از این توافقنامه است.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: «ما بر تعهد مشترکمان بر اطمینان از اینکه این [هدف] همچنان محقق باشد تاکید کردیم و از همین رو توافق کردیم که گفت‌وگوهایمان را در تمام سطوح تعمیق کنیم. همین امروز هم کارشناسان ما ساعت‌های زیادی را با هم کار کردند.»

موگرینی ادامه داد: «ما به ویژه متعهد شدیم که گفت‌وگوهای کارشناسی فشرده‌ای را با هدف رسیدن به راهکارهای عملی ظرف چند هفته آینده درباره موضوعات ذیل، با ایران آغاز کنی.» (بیشتر بخوانید)

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۴ خرداد ۱۳۹۷بیانیه پایانی نشست کمیسیون برجام/ تعهد اعضای باقیمانده بر اجرای مستمر و کامل توافق هسته‌ای
۴ خرداد ۱۳۹۷مکرون: مخالف تحریم‌های ایران هستیم اما نمی‌توانیم از شرکتهای فعال خود در آمریکا محافظت کنیم
۴ خرداد ۱۳۹۷واکنش پوتین به اقدام آمریکا در خروج از برجام
۴ خرداد ۱۳۹۷توتال:‌ سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا در ایران با تحریم‌های آمریکا غیرممکن است
۴ خرداد ۱۳۹۷نشست کمیسیون برجام بدون حضور نماینده آمریکا  
۴ خرداد ۱۳۹۷عراقچی: به حفظ برجام مطمئن‌تر شدیم
۴ خرداد ۱۳۹۷پایان نشست سه ساعته کمیسیون مشترک برجام
۴ خرداد ۱۳۹۷برگزاری اولین نشست کمیسیون برجام بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای/ دلیل حضور آمانو در جلسه امروز/ ایران برای اروپا زمان تعیین کرد
۴ خرداد ۱۳۹۷ابتکار: تازه کاری وزیر خارجه آمریکا کار دست او خواهد داد
۴ خرداد ۱۳۹۷آغاز نشست کمیسیون برجام بدون آمریکا در وین
۴ خرداد ۱۳۹۷هیئت مذاکره‌کننده ایران وارد هتل کوبورگ وین شد
۴ خرداد ۱۳۹۷جلسه شنبه‌ها و از نان شب مهمتر این روزها...

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۷۳۴۳۰۷:۲۸:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۲۶
اگر اروپا اینقدر جدی و صادق است پس چرا در دو سال گذشته که امریکا هم جز برجام بود هیچ یک از موارد بالا را حتی در حد دادن بنزین به هواپیمای مقام ایرانی اجرا نکرد؟ ولی خوب این دستاورد خوبی برای اقای ظریف و دولت است که به داخل بگویند ببینید ما باید در برجام بمانیم چون امریکا و اروپا را با دانش وسیع و نفوذ بلیغ خود به جان هم انداختیم. اروپا به خوبی و با رندی خاص اروپایی می داند که همه چیزی که ظریف و دولت روحانی در حال حاضر نیاز دارد داشتن دستاویزی برای ادامه برجام و تعهدات ان است و با بازی با لغات و ژستها و کلی گوی هایی به دنبال ترغیب دیپلماتهای ساده دلی همچون اقای ظریف مانند مذاکرات برجام هستند که همه امتیازات دیگر را مانند سیمان کردن اراک از او بگیرند و در این وسط به مرور صادرات و درامد نفتی ایران کاهش یابد و برای همان صادرات کم باقیمانده هم کشورهایی مانند چین و هندو کره جنوبی و ترکیه تقاضای تخفیفهای عظیم نفتی و هزینه های بسیار سربار تبدیل دلار نفتی به یوان و روپیه و لیر و واردات ایران فقط از بازارهای داخلی انها کنند و اروپاهم بیمه صادراتی برای ایران با هزینه زیاد بزارد تا ان چند دلار باقیمانده هم خرج واردات و مونتاژ چند ماشین اروپایی و خرید نقد از اروپا شود!
ناشناس۳۴۷۷۸۱۱۲:۲۰:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۶
حالا برو و بیا عرافچی و تخت روانچی و ظریف چی برای چند سال شروع میشه علی برکت الله
ناشناس۳۴۷۳۵۰۰۷:۳۹:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۶
اگر کسی در خانه است یک سخن بس است. و ان سخن همان تحریم ریاست بانک مرکزی ایران است که نشان می دهد تا چه حد امید بستن با اروپا بی پایه است . از این به بعد هر هفته شاهد سخت تر شدن تحریمهای امریکا خواهیم بود و دولتهای اروپایی هم هرگز حتی اگر بخواهند قادر نخواهند بود که شرکتها و بانکهای اروپا را ترغیب کنند که بازار امریکا و عربها را کنار بگذارند و با ایران داد وستد کنند. مانند این می ماند که توقع داشته باشیم چین صادرات 800 میلیاردی و موازنه تجاری مثبت 600 میلیاردی خود با امریکا یا ژاپن صادرات 200 میلیاردی و یا کره جنوبی صادرات 100 میلیاردی خود به امریکا را به خاطر ایران متوقف کنند! حالا همکاریهای اقتصادی و سرمایه گزاری و تکنولوژی که این کشورها با امریکا نیاز دارند بماند. حتی پوتین حاضر نشد دست رد به سینه نتانیاهو بزند و از او مانند رهبر یک ابرقدرت پذیرایی کرد و نورافکن سبز به نتانیاهو برای اقدامات و حملات خود در سوریه نشان داد!
ناشناس۳۴۷۳۵۶۰۷:۴۶:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲۶
اگر حاصل این گفتگوها قیمت پراید در کشور را به 3 میلیون تومان که قیمت واقعی ان است می رساند ما حاضر به پیگیری برجام هستیم در غیر این صورت بتن ها را بشکافید فقط ایکاش کارفرمای بتن ریز تقلب کرده باشد و بتن هایش فاسد بوده و زود تخریب شود
ناشناس۳۴۷۳۷۰۰۸:۰۷:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۶
تلاش برای حفظ جنازه برجام...
ناشناس۳۴۷۶۷۹۱۱:۲۹:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۶
فضاآلوده ازبوی تعفن نعش متلاشی شده ی برجام است. تادیرنشده این جسدمتعفن وآلوده رادفن کنید.
ناشناس۳۴۷۳۷۲۰۸:۰۸:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۲۶
کلا غرب و اروپا به ویژه انگلیس اهل نیرنگ و حیله هستند. حرف مفت و بدون عمل هم زیاد می زنند. باید دید چه تضمین عملی برای تعهدات خود ارائه می دهند بعد به انها رو کرد. در غیر این صورت اعتماد به انها حماقت و نتیجه اش خیانت به ملت ایران است.
ناشناس۳۴۷۳۷۵۰۸:۱۱:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۶
توجه........................توجه موگرینی درپاسخ به تعهداکیدوتضمین روحانی مبنی برماندن ایران دربرجام(ازبام تاشام)به هرقیمت(حتی درصورت خروج اروپا)قول دادگفتگوراآغازوادامه دهد!!!!!!!!!!!!!!!! ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
ناشناس۳۴۷۹۴۹۱۳:۳۶:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۶
همین قدر که با ما حرف می زنند خیلیه
سعید۳۴۷۳۷۸۰۸:۱۳:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۶
موگرینی: متعهد میشویم گفتگو را شروع کنیم!!؟ این چه تضمینی است؟ تضمین برای سفرهای اروپایی و گپ زدنهای بی فایده دیگر و حق ماموریتها؟؟؟
ناشناس۳۴۷۳۸۴۰۸:۲۱:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۲۶
شروع مذاکرات جدید بر سر برجام چیزی که دولت مدعی بود به هیچ وجه زیر بار آن نخواهد رفت
مجتبی۳۴۷۳۹۳۰۸:۲۹:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۶
اروپا هم به ریشتون خواهد خندید ... متاسفم
ناشناس۳۴۷۴۰۸۰۸:۴۳:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۶
برنامه ای برای اداره کشور که نداشته باشی ، مجبوری دل به خارج ببندی....مثل قبل از برجام ، وزرا نشستند ببینند توافق چی میشه؟!
ناشناس۳۴۷۶۱۳۱۰:۵۳:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۶
شش ماه فرصت می دهیم که ارتباطات بانکی را آغاز و عملی کنید. تفاهم نامه های امضا شده را اجرا کنید. به داعش سلاح شیمیایی ندهید.
ناشناس۳۴۷۶۵۹۱۱:۱۹:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۲۶
این حرف خیلی نکته دارد که موگرینی میخواهد تازه گفتگوها با ایران را آغاز کند.
مهدی۳۴۷۶۸۶۱۱:۳۲:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۶
یک‌ سراب دیگر در انتظار ملت ایران!
ناشناس۳۴۷۹۶۰۱۳:۴۰:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۶
حالا دو سه سال هم مذاکرات پسا برجام طول میکشه در این مدت هم همه چی بین زمین و آسمان معلق می مونه. تجارت، صنعت، بانکداری، ساخت و ساز، سرمایه گذاری و... بعدشم که باز معلوم نیست چی میشه
ناشناس۳۴۸۰۶۹۱۴:۳۵:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۶
خوب دولت از شنبه خرید و فروش دلار ازاد کنه و خودش شروع به ۴۲۰۰ فروختن کنه تا مردم اطمئنان کنند که ایران مشکل اقتصادی ندارد
ناشناس۳۴۸۲۳۶۱۶:۲۵:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۶
وزرات خارجه تلاش نماید اما احتمال مساعدت اروپا صفرهست. یعنی نه اعتماد و نه تعلل در اقدمات متقابل. آنوقت اروپا مجبور می شود به ترامپ ففشار بیاورد و شروط ایارن را تمکین نماید. اگر هم اینگونه نشد هسته ای ما احیاء می شود و به مسیر توسعه خود ادامه خواهد داد.
سید رضا۳۴۸۴۵۲۲۰:۰۴:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۶
{"موگرینی : متعهد شدیم گفت‌وگوها را با ایران آغاز کنیم" }, طبق فرمایش مقام معظم رهبری تضمین بدهید که موافقت نامه برجام فعلی با همین مشکلاتی که دارد بدون حضور آمریکا ادامه مییابد , گفتگو و مذاکره نمیخواهد نه وقت خودتان و نه وقت ملت ایران را تلف نکنید.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بامیلوسفرستان

پربحث‌های امروز

 1. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 2. مرگ بر آمریکا گفتن ظریف  

 3. حسین‌ الله‌کرم تصادف کرد

 4. ظریف: گرفتن ضمانت از اروپایی‌ها ناممکن نیست/ تصمیم‌گیری نهایی در تهران است

 5. برگزاری اولین نشست کمیسیون برجام بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای/ دلیل حضور آمانو در جلسه امروز/ ایران برای اروپا زمان تعیین کرد

 6. واعظی: مواضع امارات در قبال کشورمان صحیح نیست

 7. جزئیات تصادف الله‌کرم از زبان خودش/ آمبولانسهایی که بجای الله‌کرم مجروحان دیگر را منتقل کردند

 8. چه خوب است کی‌روش بعد از جام جهانی برود

 9. هشدار شدید تخت‌روانچی به اروپا

 10. شعار ایران در جام‌جهانی مشخص شد

 11. کره‌شمالی: هم‌چنان آماده‌ایم با آمریکا مذاکره کنیم/ به دنبال ارتباط بیشتر هستیم

 12. واکنش کره شمالی به تصمیم ترامپ در لغو دیدار با «کیم جونگ اون»

 13. سوزاندن اعضای "فرقه داودیه" توسط FBI + عکس

 14. حجت‌الاسلام پناهیان: شعار مرگ بر آمریکا باعث ریشه کن کردن فقر می‌شود

 15. واکنش کوهکن در مورد تجارت پسرش در آمریکا

 16. قیچی ظریف و سلیمانی در حال دریدن برنامه‌های آمریکاست

 17. آیا تیام در استقلال می‌ماند؟/ او برای تفریح راهی کویت شده

 18. نقوی‌حسینی: آمریکا سیاست چماق و هویج را درباره ایران در پیش گرفته است

 19. قول و قرارهای اروپا قابل اعتماد نیست/اروپایی‌ها هیچگاه در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران مقاومتی جدی انجام نکردند/ برجام با حیثیت اروپا گره خورده است

 20. مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام جنگ علیه ایران بدون مجوز کنگره را ممنوع کرد 

 21. طارمی: در روسیه فقط به چیزی که از کی‌روش یاد گرفتیم فکر می کنیم

 22. محمد صلاح در فینال لیگ قهرمانان روزه نمی‌گیرد

 23. کدام چهره‌های اصلاح‌طلب در جلسه اخیر مسئولان با رهبر انقلاب حضور داشتند؟ +عکس

 24. نماز " تراویح" تا " یارمضان"؛ رسوم کهن ترکمن‌ها در ماه رحمت الهی+فیلم

 25. تیم ملی ترکیه با ۷ بازیکن بدون بازی ملی مقابل ایران!

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 2. روحانی: اگر ملتی ثروتمند و پرجمعیت اما در برابر یک ابرقدرت ذلیل باشیم به جایی نخواهیم رسید

 3. جزئیات خودسوزی کارگر شهرداری آبادان

 4. کی روش: مذاکراتم با تیم ملی ایران به پایان رسید/پس از این همه سال به من پیشنهاد تمدید قرارداد شش ماهه دادند

 5. انتشار اولین تصویر رسمی از بن‌سلمان پس از غیبتی طولانی

 6. شهادت جانشین یگان امداد خاش در حمله ناجوانمردانه افراد مسلح + عکس

 7. تضمین‌های واقعی در مقابل دست چدنی/اروپا در مذاکره با ایران، وکیل آمریکا نباشد

 8. انحصار خودروسازان چه زمانی شکسته خواهد شد؟

 9. کرایه کامیون ۲۰درصد افزایش یافت؛ مشکلات بیمه حل شد

 10. از حیاتی تا نوباوه در ختم قاسم افشار   

 11. مشت‌های گره کرده مداح معروف در دیدار رهبری  

 12. ۱۹ عکس از حاشیه‌های دیدار مسئولان نظام با رهبر انقلاب  

 13. ضعف مدیریت دولت روحانی باعث انسداد مرزهای غربی شده است/ امنیت کامل در مرزها برقرار است

 14. خسارات سیلاب ویرانگر در لواسان   

 15. پشت پرده سیاست جدید ترامپ در قبال ایران

 16. حمایت احسان علیخانی از ورود بانوان به ورزشگاه ها

 17. ساعتی پس از تخریب سایت تست اتمی کره شمالی؛ آمریکا دیدار ترامپ و کیم جونگ اون را لغو کرد

 18. سقوط لیـر با ریسک اردوغـان

 19. سوالات امتحان نهایی «دین و زندگی» لو رفت!

 20. خبر جدید برای سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

 21. پمپئو: حرفی از جنگ با ایران نزده‌ام/ تمام 12 شرط را از راه‌های دیپلماتیک محقق می‌کنیم

 22. عواقب روابط مشکوک یک زن با مرد غریبه

 23. شهری که دیگر شهر نشد  

 24. پاسخ ایران به سخنان پمپئو چه خواهد بود؟

 25. ۸۵ درصد اختلالات اینترنتی برطرف شد

پربحث‌های هفته

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 3. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 4. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 5. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 6. توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود

 7. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 8. استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

 9. انتشار برای اولین بار/ جزئیات توافق دولت با دوروف در تهران

 10. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 11. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 12. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 13. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 14. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 15. تحلیل عجیب حجاریان از آینده روحانی/ پشت پرده حوادث کازرون/ خاطره کنایه آمیز سعید جلیلی/ انتقاد قالیباف از احمدی نژاد/ پیشنهاد برجامی حسین الله کرم به دولت چه بود؟

 16. چنین امام جمعه‌ای می‌خواهیم

 17. ولیعهد زنده است؟/ تماس تلفنی ماکرون با بن‌سلمان

 18. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 19. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 20. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 21. واکنش سعودی ها به خبر مرگ بن سلمان

 22. دست دادن و احوالپرسی روحانی و ملک عبدالله پادشاه اردن   

 23. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 24. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 25. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

پربحث‌های امروز

 1. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 2. برگزاری اولین نشست کمیسیون برجام بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای/ دلیل حضور آمانو در جلسه امروز/ ایران برای اروپا زمان تعیین کرد

 3. کره‌شمالی: هم‌چنان آماده‌ایم با آمریکا مذاکره کنیم/ به دنبال ارتباط بیشتر هستیم

 4. واکنش کره شمالی به تصمیم ترامپ در لغو دیدار با «کیم جونگ اون»

 5. سوزاندن اعضای "فرقه داودیه" توسط FBI + عکس

 6. مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام جنگ علیه ایران بدون مجوز کنگره را ممنوع کرد 

 7. افشای جزئیات جدید از زندان‌های مخوف امارات

 8. مکرون: مخالف تحریم‌های ایران هستیم اما نمی‌توانیم از شرکتهای فعال خود در آمریکا محافظت کنیم

 9. عجیب‌ترین سرقت‌های تاریخ؛ از مغز تا عکس رادیولوژی + عکس

 10. واکنش پوتین به اقدام آمریکا در خروج از برجام

 11. واکنش نصرالله به تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله/ علت اصلی فشارهای آمریکا علیه ایران

 12. حبس ابد برای ۴۱ نفر از متهمان کودتای نافرجام ترکیه

 13. پوتین: نتیجه تحریم، بحران جهانی است

 14. تیراندازی در یک مدرسه راهنمایی در آمریکا

 15. ترامپ: مذاکره با کره شمالی هنوز در جریان است

 16. تماس تلفنی پامپئو با بن سلمان

 17. چین خواستار برگزاری نشست سران کره شمالی و آمریکا شد

 18. سرقت ۵ میلیون دلار جواهر ظرف ۲۷ ثانیه

 19. موافقت دادگاه عالی اسرائیل با استفاده از گلوله جنگی علیه فلسطینی‌‌ها

 20. مسکو اتهام سرنگون کردن هواپیمای مسافربری مالزی را رد کرد

 21. نشست سرمایه گذاران آمریکا و روسیه برای عبور از تحریم‌های ترامپ

 22. شمار شهدای تظاهرات بازگشت در غزه به ۱۲۰ نفر رسید

 23. مردم کره‌جنوبی لغو دیدار ترامپ و اون را محکوم کردند

 24. هشدار اردوغان به رژیم‌صهیونیستی

 25. منابع سعودی: بن سلمان تا قبل از عید فطر پادشاه می‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. انتشار اولین تصویر رسمی از بن‌سلمان پس از غیبتی طولانی

 2. پشت پرده سیاست جدید ترامپ در قبال ایران

 3. ساعتی پس از تخریب سایت تست اتمی کره شمالی؛ آمریکا دیدار ترامپ و کیم جونگ اون را لغو کرد

 4. سقوط لیـر با ریسک اردوغـان

 5. پمپئو: حرفی از جنگ با ایران نزده‌ام/ تمام 12 شرط را از راه‌های دیپلماتیک محقق می‌کنیم

 6. پاسخ ایران به سخنان پمپئو چه خواهد بود؟

 7. پوتین: حفظ برجام ارتباطی با برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه ای ایران ندارد/ ماکرون: باید راهکاری عملی برای ماندن شرکت‌ها در ایران پیدا شود

 8. خزانه‌داری آمریکا چند فرد و شرکت مرتبط با ایران را تحریم کرد

 9. مقتدی صدر تکمیل آخرین مراحل تشکیل دولت عراق را اعلام کرد

 10. هواپیمای تشریفات دولت ایران در فهرست تحریم‌های آمریکا

 11. موگرینی: حفظ برجام، آزمونی برای اتحادیه اروپا است

 12. کره‌شمالی سایت آزمایش اتمی خود را تخریب کرد

 13. خاویر سولانا: آمریکا عملاً به دنبال تغییر رژیم در ایران است

 14. تحریم آمریکا علیه ایران طلای جهانی را گران می‎کند؟

 15. قول انتخاباتی اردوغان به مردم ترکیه

 16. حمله موشکی رژیم صهیونیستی به فرودگاه نظامی «الضبعه» سوریه

 17. چرا ترامپ دیدار با رهبر کره شمالی را لغو کرد؟

 18. العبادی از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی نتایج انتخابات خبر داد

 19. پیشنهاد وزیر اقتصاد روسیه به اتحادیه اروپا

 20. پرده برداری از نقشه ی ضد ایرانی مشاور ولیعهد ابوظبی

 21. جلسه اضطراری کره جنوبی پس از لغو دیدار ترامپ و اون

 22. قول برجامی مرکل پس از سخنان رهبر انقلاب

 23. ترامپ: برای پاسخ نظامی احتمالی به کره شمالی آماده‌ایم

 24. واکنش گوترش به لغو دیدار ترامپ و رهبر کره شمالی

 25. واکنش تهران به گزارش جدید آژانس اتمی

پربحث‌های هفته

 1. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 2. استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

 3. ولیعهد زنده است؟/ تماس تلفنی ماکرون با بن‌سلمان

 4. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 5. واکنش سعودی ها به خبر مرگ بن سلمان

 6. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 7. موسویان در برنامه مناظره بی بی سی: اروپا به تعهداتشان عمل کنند، ایران هم در برجام می‌ماند/اروپا اراده سیاسی دارد، اما ظرفیت ایستادگی در مقابل تحریم‌های آمریکا را ندارد

 8. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 9. انتشار اولین تصویر رسمی از بن‌سلمان پس از غیبتی طولانی

 10. رویترز: چین در مورد تداوم خرید نفت به ایران تضمین نداد

 11. پشت پرده سیاست جدید ترامپ در قبال ایران

 12. شمخانی: به تقویت توان موشکی خود ادامه می‌دهیم/ آمریکا جرات حمله به ایران را ندارد

 13. پامپئو: با فشار اقتصادی بی‌سابقه از مردم ایران حمایت خواهیم کرد

 14. انگلیس: آمریکا به ما اجازه دهد روابط تجاری با ایران را ادامه دهیم

 15. برگزاری اولین نشست کمیسیون برجام بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای/ دلیل حضور آمانو در جلسه امروز/ ایران برای اروپا زمان تعیین کرد

 16. ساعتی پس از تخریب سایت تست اتمی کره شمالی؛ آمریکا دیدار ترامپ و کیم جونگ اون را لغو کرد

 17. سقوط لیـر با ریسک اردوغـان

 18. چین، بالاخره تسلیم ترامپ شد

 19. خبری جدید از بن‌سلمان اما بدون پوشش در خبرگزاری رسمی عربستان 

 20. لاوروف: امیدواریم خروج آمریکا از برجام ارتباطی با حمله به ایران نداشته باشد

 21. پمپئو: حرفی از جنگ با ایران نزده‌ام/ تمام 12 شرط را از راه‌های دیپلماتیک محقق می‌کنیم

 22. پاسخ ایران به سخنان پمپئو چه خواهد بود؟

 23. پامپئو: خواسته‌هایمان از ایران بسیار ساده است 

 24. مادورو پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری ونزوئلا شد

 25. کره‌شمالی: هم‌چنان آماده‌ایم با آمریکا مذاکره کنیم/ به دنبال ارتباط بیشتر هستیم

آخرین عناوین