افزایش خشونت در شهر/ وقتی فردی با تحصیل عالیه بخاطر یک بوق یا جای پارک مرتکب قتل می شود/ سیاسیون مقصر هستند؟

گروه اجتماعی الف،   3961117062 ۴۴ نظر، ۷ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
افزایش خشونت در شهر/ وقتی فردی با تحصیل عالیه بخاطر یک بوق یا جای پارک مرتکب قتل می شود/ سیاسیون مقصر هستند؟

چند روز قبل یکی از نظرسنجی های موسسه مطالعاتی گالوپ درباره عصبانی ترین مردم جهان در سال 2017 بعد از چند ماه از انتشار آن دوباره در رسانه های ایران انعکاس یافت.

گالوپ که قبلاً نیز ایرانی‌ها را در کنار عراقی‌ها به عنوان عصبانی‌ترین مردم دنیا معرفی کرده بود در این گزارش از میان ۱۴۲ کشور مطالعه شده جهان در سال ۲۰۱۷ به ترتیب ایران، عراق و سودان جنوبی عصبانی‌ترین مردم جهان را دارند. میزان مردم عصبانی این کشورها به ترتیب ۵۰ درصد (ایران) ۴۹ درصد (عراق) و ۴۷ درصد (سودان جنوبی) است.
 
بدون شک می توان به این گزارش و پایایی و روایی آن و یا استفاده از سوالات مشابه برای همه مردم جهان ایراداتی وارد دانست حتی شاید نگاه سیاسی و جانبدارانه در این تحقیق وجود داشته باشد اما وقتی این آمار را در کنار دیگر آمار منتشر شده از وضعیت و احوال روحی و روانی ایرانیان قرار می دهیم عقلانیت و منطق حکم می کند تا به فکر چاره باشیم و از این اعداد و ارقام به مثابه زنگ هشدار یاد کرد. البته شاید باز هم نتوان نتیجه گیری کرد مردم ایران عصبانی ترین افراد در دنیای می باشند اما بدون شک بخشی از مردم در فضای پراسترس و مستعد پرخاشگری زندگی می کنند.
 
در این راستا امید محبی، دبیر ستاد ملی صبر قوه قضاییه روز پنجشنبه 12 بهمن در جمع مسئولان قضایی استان فارس با اشاره به انتظارات رهبر معظم انقلاب از مسئولان در حوزه آسیب های فرهنگی و اجتماعی گفت: انتظار ایشان این است که دستگاه ها منتظر بخشنامه و دستور العمل نباشند و متناسب با این وضعیت بحرانی در حوزه آسیب های اجتماعی و فرهنگی اقدام کنند.
 
دبیر ستاد ملی صبر قوه قضاییه در ادامه بیان کرد: شمار زیادی پرونده های قصاص وجود داد که به خاطر بوق زدن و جای پارک، فردی کشته شده و اغلب این افراد از نظر اجتماعی سطح پایین نیستند و بعضا دارای تحصیلات عالی و شغل مناسب هستند.
 
آخرین آمار منتشر شده در ارتباط با نزاع منجر به ضرب و جرح ثبت شده در پزشکی قانونی نیز بیش از ۴۲۸ هزار نزاع در ۹ ماهه نخست امسال است. به عبارتی روزانه حدود ۱۶۰۰ نزاع منجر به ضرب و جرح طرح شکایت شده و در پزشکی قانونی ثبت می‌شود. کارشناسان پزشکی قانونی می‌گویند بیش از نیمی از افرادی که به مراکز معاینات پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند جراحت دارند و حدود 20 درصد این جراحات ناشی از بروز درگیری‌ها و نزاع‌های خیابانی است. 
 
براساس گزارشات منتشر شده از سوی سازمان پزشکی قانونی کشور در 8ماهه نخست امسال، 390 هزار و 773 مصدوم نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند. 
 
ماه قبل نیز مرکز تحقیقات استراتژیک ‌ریاست‌جمهوری، فایلی به نام« آینده پژوهی ایران 1396» منتشر کرد. در این پژوهش درباره ناامیدی مردم ایران نسبت به آینده آماری مطرح شده است. بر اساس این گزارش ناامیدی نسبت به آینده، یکی از مهم ترین عوامل ایجاد فشار روانی بر توده مردم است. چنین وضعیتی مردم را به سمت پذیرش ناتوانی در تغییر شرایط آینده، افسردگی و پرخاشگری سوق می دهد. بر اساس یافته های سنجش ملی سرمایه های اجتماعی در سال 94 تنها حدود 24درصد از مردم کشور آینده را بهتر ارزیابی می کنند و حدود 75 درصد از مردم معتقدند که آینده بدتر می شود یا فرقی نمی کند.
 
تحلیل این آمارها و این که چرا چنین اتفاقاتی بوقوع پیوسته بسیار دشوار است و حتماً مجموعه ای از دلایل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دارد.
 
اما شاید یکی از دلایل مهم در شکل گیری چنین وضعیتی و ناامنی روانی مردم، نزاع های سیاسی و بازخورد آن بر روی جامعه می باشد. اما علی(ع) سخنی گرانبها در نهج البلاغه دارد که«الناس علی دین ملوکهم»؛ یعنی مردم به روش و طریقه مقامات و مسئولان خویش زندگی می کنند و از رفتار و کردار آنها تبعیت می کنند.
 
چند روز قبل احمد توکلی درباره رفتار سیاسون و عدم وجود گفت‌وگوی ملی که می‌تواند خلاهای موجود را پر کند، گفته بود: ما نسبت به مخالفان خود بی‌رحم هستیم. وقتی بر سرکار می‌‌آییم، می‌خواهیم مخالفان خود را حذف کنیم. حذف یکدیگر را خیلی بد و بیرحمانه انجام می‌دهیم مثلا وقتی فردی به ماموریت رفته در همان زمان وی را عزل و برای او جانشین انتخاب می‌کنیم.
 
بدون شک چنین رفتارهایی که در عرصه سیاسی فراوان دیده می شود بر روی مردم عادی نیز تاثیرگذار خواهد بود و اخلاق و روحیات آن را به سمت خشونت، عصبانیت و عدم تحمل سوق می دهد. شاید همه نسبت به هم بی رحم شده ایم.
الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۳۶۸۴۸۰۹:۳۳:۳۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
ظاهر مردم باطن مسئولین هست
ناشناس۲۳۷۴۰۵۱۶:۱۱:۰۵ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
دقیقا". مردم همواره نگرانی دارند و امید به آینده هم نیست. شادی و تفریح که فقط طبق نظر آقایون شدنی هست. همین وضعیت دلار، خدایی شما رو نگران نمیکنه؟!
ناشناس۲۳۶۸۵۹۰۹:۴۵:۲۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
هویت فرهنگی در تهران وجود ندارد....گویی همه با هم بیگانه اند..
ناشناس۲۳۶۸۶۱۰۹:۴۶:۳۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
عزیزان دل نمیدونم خواب هستید یا خودتون رو زدید به خواب؟؟؟انسان موجود پیچیده ای هست که نیاز های اقتصادی و عاطفی و ...داره و باید هیجاناتش تخلیه بشه.اینکه مردم از صبح تا شب کار میکنن و آخرش تا نیمه ماه نمیتونن خودشون رو بچرخونن بعدش تو اخبار اختلاس های کلان رو میشنون در عصبانیتشون دخیل هست.اینکه حتی ما یک کارنوال جمعی مثل کشورهای غربی یا حتی چین و ... نداریم که مردم بیان و خانواده ها باهم شادی کنن در خیابان ها این باعث فروریختن عقده ها دردرون افراد میشه.وقتی حتی نمیذاریم چهارتا جوون با تفنگ آبپاش!! با هم تفریح کنن چطور انژی شون روتخلیه کنن؟؟آخه عزیزان همه اش نمیشه برن ...مراسم های مذهبی.برید جوان ها رو بشناسید داره دیر میشه به خدا
ناشناس۲۳۶۸۷۶۰۹:۵۷:۵۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
به نظر شما با این وضعیت اقتصادی ، نداشتن ثبات ، نداشتن امید به اینده دیگه اعصابی باقی میمونه . مردم الان چیزی برای از دست دادن ندارن .
ناشناس۲۳۷۲۸۲۱۴:۳۷:۳۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
باید از این اتفاقات ترسید وقتی کسی چیزی نداشته باشد یعنی برای هیچ زندگی نمیکند بلکه میجنگد تا انچه را می خواهد بدست آورد. این یک هشدار .. است...
ناشناس۲۳۶۸۸۲۰۹:۵۹:۵۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
بله کل.. مقصر هستند به دلیل : 1- آموزش و پرورش دیمی 2- بهداشت جسمی و روانی.. 3- تولید شغل و درآمد .. 4- ... حق مردم خورده شده است. پس ..
محمد۲۳۶۹۱۱۱۰:۱۱:۵۷ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
نشاط، امید، طراوت، مهربانی در جامعه نیست، دلیل آن اوضاع اقتصادی، سیاسی، اجتماعی است... مردم به تنهایی مقصد نیستند در هنگام مسافرت به کشورهای دیگر، جو و طبیعت و طراحی شهری باعث آرام شدن ناخواداگاه افراد میشود. اما در شهرهای ما، دود و ترافیک و سروصدا و مشکلات دیگه آدم رو کلافه و عصبی میکنه مردم مقصد نیستند.....
ناشناس۲۳۷۴۵۸۱۷:۰۳:۴۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
مقصد نه عزیز برادر مقصر که صد در صد هم مقصر اصلی خود خود مردم هستند
علی۲۳۷۶۰۳۲۰:۴۴:۳۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
اضافه کنید برای این مملکت دها تلویزیون غیر بومی و مخالف حکومت جهت رسیدن به مقصودشان که ایجاد فشار روانی برای بر اندازی حکومت است، مشغول به فعالیت هستند و نا امیدی یاس و بد بختی را به مخاطب شان القا می کنند.
ناشناس۲۳۶۹۳۰۱۰:۳۵:۳۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
«الناس علی دین ملوکهم». همین سخن گرانبهای امام علی(ع)برای بیان علت العلل همه مشکلات جامعه امروز ایران کافی و وافیست.والسلام.
ناشناس۲۳۶۹۳۷۱۰:۳۹:۳۷ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
متاسفانه وقتی راهنمایی و رانندگی با متخلفان برخوردی نمیکنه؛ نتیجش این چیزا میشه!
ناشناس۲۳۷۳۹۲۱۶:۰۰:۴۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
دوست عزیز پلیس نامحسوسبا دوربین راننده متخلف را تعقیب میکنه با تمام وجود میخواد به ببینده نشون بده راننده چه خلافی میکنه سبفت اول پیج خطرناک سرعت غیر مجاز منتظر میمونه راننده همه کارها رو انجام بده با ذوق و شوق ضبط میکنه اگر در خلاف اول جلوی راننده رو بگیره بهتر نیست خدای ناکرده در خلاف دوم حادث ناگوار پیش نیاد؟
هوشیار۲۳۶۹۴۸۱۰:۴۸:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
در این موارد عوامل مختلفی دخیل هست از جمله فرهنگ شهروندی ، فشار های اقتصادی و غیره .اینکه صرفا به یک مورد ربط داده شود کار غلطی هستش
ناشناس۲۳۶۹۸۰۱۱:۱۳:۳۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
سیاسیون ؟!!!! پ نه پ مردم مقصرند !!!
ناشناس۲۳۶۹۸۸۱۱:۲۰:۳۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
معتقد نیستم که مردم در رفتارهای ناهنجار و خشن از مسئولان الگوبرداری می‌کنند. ولی سیاسیون بشدت در کیفیت رفتارهای مردم نقش دارند. خیلی از مردم بخاطر لجاجت‌هایی که برای مثال در حفظ سمت‌های مهم کشور برای افراد خاص می‌شه و نتیجه‌اش، بدلیل عدم‌کارایی صاحبان این مناصب،‌ از جمله مشکلات کمرشکن اقتصادی و به فنارفتن ..، وقتی از انتقاد نتیجه نمی‌گیرند، رفتارهاشون تبدیل به کینه و خشونت می‌شه و طبیعه که دستشون فقط به اطرافیان و مردم کوچه و بازار می‌رسه ...
ناشناس۲۳۷۰۰۸۱۱:۳۷:۳۴ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
شما از هر بحثی فقط به نفع خودتون برداشت انجام میدیم.بزرگترین دلیل مشکلات اقتصادی و عدم وجود ازادی های اجتماعیه.که باعث شده مردم عصبانی و ناامید و کم تحمل بشن.انقدر فشارهای اقتصادی و اجتماعی روی مردم رو زیاد کردین که همه شدن یک اتش فشان سیار که منتظر یک تلنگر برای فوران هستن.
ناشناس۲۳۷۰۲۴۱۱:۵۳:۵۷ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
حتما سیاسیون مقصر اصلی هستند . شما وقتی در یک کارخانه مشکلات عدیده می بینید سراغ مدیر عامل میروید یا کارگر ته خط تولید ؟!!
ناشناس۲۳۷۰۳۵۱۲:۰۷:۳۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
ابراز مهر و محبت درد سر بیشتری دارد تا ابراز خشونت .
ناشناس۲۳۷۰۵۱۱۲:۲۲:۳۷ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
یعنی مردم به ستوه آمدند
ناشناس۲۳۷۰۶۰۱۲:۲۶:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
شما شادی را در جامعه جاری کنید، این مسائل خود به خود از بین می رود. جامعه ای که از 365 روز سالش، 350 روزش رو در عزاداری و گریه و مصیبت به سر می برد... بیش از این انتظار نداشته باشید.
ناشناس۲۳۷۰۶۲۱۲:۲۷:۴۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
امارشون خیلی درست بوده میتونیم درمراودات اجتماعی این قضیه روکاملالمس کنیم
ناشناس۲۳۷۰۸۴۱۲:۴۲:۴۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
نه بابا اشتباه میکنید ، طبق اخبار صدا سیما ایران گل و بلبله .. مردم هم همه شادن !
یاس۲۳۷۴۰۱۱۶:۰۸:۴۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
کدوم اخبار؟ میتونین نام برنامه و تاریخ پخششو اعلام کنید؟ و یا اینکه الکی صحبت میکنید!!
علی۲۳۷۶۰۶۲۰:۵۰:۰۱ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
شما بنشین جلو تلویزیون VOA وBBC ببین چقدر آنها خوب هستند. البته از خوبی آنها است که توی دبستان می روند و یک خشاب را روی بچه های کلاس اولی خودشان خالی می کنند و صدها نظیر آن ولی کسی نیست بگویید خشونت دارند. چون هوادارانی نظیر شما دارند.
ناشناس۲۳۷۰۹۰۱۲:۴۸:۰۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
دقیقا درسته ... وقتی حکام ما با هرمخالفی با شدیدترین وجه ممکن برخورد میکنن ، بالطبع روی بقیه هم اثر میگذاره ضمن اینکه فشارهای مختلف اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ... هم باعث عصبانیت مردم عادی میشه ...
ناشناس۲۳۷۰۹۶۱۲:۵۴:۰۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
بلی سیاسیون مقصر هستند مردم با این وضع اقتصادی هیچ امیدی به آینده ندارند وقتی یک جنسی را که امروز می خرند قیمتش با دیروز متفاوت هست وقتی می بینند هر تلاش می کنند و کار می کنند بجای نمی رسند و دستمایه تلاش آنها به جیب سود کسانی هست که در پست های بالا در حال رانت و اختلاس هستند وقتی با هزار بدبختی اندک پولی پس انداز می کنند و دربانک می گذارند و می بینند ارزش پول ملی شان هر روز پایین می آید این پس اندازشان به هیچ دردی نمی خورد مقصر کیست ؟ خود آنها یا سیاستهای غلط سیاسیون که فقط به فکر منافع خود هستند
ناشناس۲۳۷۱۳۱۱۳:۰۷:۴۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
بله
ناشناس۲۳۷۱۸۲۱۳:۲۹:۴۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
بله مسئولین مقصر هستند زیرا در طول سالها با اتخاذ تصمیماتی غلط زندگی را به مردم روز به روز سخت تَر کرده اند به صورتی که مردم ایران به عصبانی ترین مردم جهان تبدیل شده اند
وحید۲۳۷۲۳۲۱۳:۵۶:۴۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
قطعا مردم مقصرند. مردم مقصر همه چیز هستند. بزرگترین تقصیر مردم هم اینه که اصلا وجود دارند و خاطر عزیز مسئولین و سیاسیون رو با خواسته های عجیب و غریب خودشون مکدر می کنند. خواسته هایی مثل مسکن، شغل، ازدواج. و این مردم اینقدر نازپرورده شدند که حتی انتظار هوای پاک رو هم دارند.
ناشناس۲۳۷۲۵۱۱۴:۱۳:۲۰ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
آقایون رده بالا ...نمی خواهند واقعیت آنچه طی این سالها با سیاستهای غلط .... به سر مردم آوردن رو ببینن اگه کسی هم اعتراض کنه فوری مهر بیگانه.. می کوبن روش !!!
ناشناس۲۳۷۲۷۶۱۴:۳۱:۱۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
انا لله و انا الیه راجعون
ناشناس۲۳۷۴۰۸۱۶:۱۲:۳۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
بله! چون سیاسیون باعث این وضع مملکت هستند که در آن هستیم!!!
ناشناس۲۳۷۴۴۳۱۶:۴۶:۰۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
مگه فضایی برای شادی مردم گذاشتین؟ شب و روز باید بزنیم تو سر خودمون
فاطمه۲۳۷۴۷۲۱۷:۲۱:۴۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
وقتی رفاه تو زندگی مردم نباشه، آرامش هم نیست، و بعدش تا بخواهی جرم، جنایت و ...هست.
ناشناس۲۳۷۵۷۱۲۰:۰۱:۴۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
بله سیاسیون مقصرند چون: هر روز ماشین گرون میشه و مردم نگران خسارت وارده چون مردم بیکارن چون مردم همه جمع شدن از بی امکاناتی در تهران چون دولت حمایت نمی کنه از بیمار چون تبعیض هست و مردم اعصاب ندارند....
ناشناس۲۳۷۶۴۶۲۲:۰۹:۲۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
شما از هر اداره دولتی که بیرون میادمردم عصبانی وناراحت که بزمین وزمان فحش میدن این ازکجاسرچشمه مگیره .... خداعالمه.
ناشناس۲۳۷۶۹۱۲۳:۱۸:۱۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
100درصد وضع موجود حاصل کار سیاسیون است، در کشور ما هرچیزی، یک سرش به سیاست وصل شده، ورزش اقتصاد، فرهنگ و ...
ناشناس۲۳۷۶۹۶۲۳:۲۶:۳۴ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
وقتی که به دلیل عملکرد مسئولین در اقتصاد . فرهنگ . معیشت .بهداشت و درمان.و..... مردم را به ستوه آورده و ...
علی۲۳۷۷۶۶۰۱:۲۲:۰۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
عوامل زیادی است که مردم را نا امید و عصبانی کرده است وضع بد اقتصادی و بیکاری دروغهای زمامداران ع... چپاول اموال عمومی توسط گروهی خاص عدم اموزش فرهنگ جامعه در مدرسه ها حذف موسیقی های شاد عدم امکانات برای تفریح سالم جوانان عدم ازادیهای فردی و .. عدم تشویق مردم به خواندن عدم تعامل با مردم دنیا ووووو
شیرازی۲۳۷۷۸۳۰۲:۵۷:۱۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
سقوط اخلاق و ظهور بستر های هنجار شکنانه نتیجه سیاست های غلط بعضی از دولتمردان در عرصه های سیاسی و اجتماعی جامعه.
ناشناس۲۳۷۸۶۸۰۸:۴۷:۲۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
گذشت ان زمان که مردم فکر می کردند موسسات اماری بدون مرض امارشون رو ارائه میدن معیار خشونت در این تحقیق چیست؟ اگر علمی بخواهیم بحث کنیم خشونت انواع مختلفی دارد خشونت کلامی رفتاری و ... در این تحقیق مصداق کدام بوده است؟ بدترین نوع خشونت از دیدگاه انها همین چند لحظه دعوا و سپس اشتی است یا خشونت های مدرن بدتر است!!!!!!! ایا غرب در خشونت های مدرن بدتر است یا شرق؟؟!!!!! ایا شکنجه های اعمال شده در ابوغریب ها ناشی از سلامت روانی غربیان است یا رفتار کثیف المانیهای ثروتمند با مردم فقیر چک و .... یا از منظر انها مزدوران انها در سلامت روانی هستن مثلا داعش رفتارشون ارومتره ؟ یا چرا خبری از کشورهای دست نشونده خودشون مثل عربستان، ترکیه ، جمهوری اذربایجان در لیست خشن ترین کشورها نیست شاید از منظر گالوپ شاهزاده های عربستان و داعش که دستشان تا مرفق در خون کودکان یمنی و عراقی و سوری است انسانهای ریلکسی هستن که در نهایت ارامش سر می برند و بمب می ریزند.
محمود۲۳۸۱۸۲۱۳:۰۳:۴۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
تمام هم وغم ما درخصوص گردهمایها برگزاری مراسم عزاداری است هیچ جشن همگانی مانند دیگر ملل نداریم اضافه کنید وضعیت اقتصادی خراب و نبود امید به اینده و برنامه ها وسریالهای سراسر سیاهی و غمبار تلویزیون
ناشناس۲۳۸۲۹۲۱۳:۵۲:۳۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
لابد ایالت تگزاس امریکا ارامترین و مهربانترین مردم دنیا رو داره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بامیلوسفرستان

پربحث‌های امروز

 1. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 2. مرگ بر آمریکا گفتن ظریف  

 3. حسین‌ الله‌کرم تصادف کرد

 4. ظریف: گرفتن ضمانت از اروپایی‌ها ناممکن نیست/ تصمیم‌گیری نهایی در تهران است

 5. هشدار شدید تخت‌روانچی به اروپا

 6. شعار ایران در جام‌جهانی مشخص شد

 7. کره‌شمالی: هم‌چنان آماده‌ایم با آمریکا مذاکره کنیم/ به دنبال ارتباط بیشتر هستیم

 8. واکنش کره شمالی به تصمیم ترامپ در لغو دیدار با «کیم جونگ اون»

 9. سوزاندن اعضای "فرقه داودیه" توسط FBI + عکس

 10. حجت‌الاسلام پناهیان: شعار مرگ بر آمریکا باعث ریشه کن کردن فقر می‌شود

 11. چه خوب است کی‌روش بعد از جام جهانی برود

 12. واکنش کوهکن در مورد تجارت پسرش در آمریکا

 13. قیچی ظریف و سلیمانی در حال دریدن برنامه‌های آمریکاست

 14. آیا تیام در استقلال می‌ماند؟/ او برای تفریح راهی کویت شده

 15. نقوی‌حسینی: آمریکا سیاست چماق و هویج را درباره ایران در پیش گرفته است

 16. قول و قرارهای اروپا قابل اعتماد نیست/اروپایی‌ها هیچگاه در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران مقاومتی جدی انجام نکردند/ برجام با حیثیت اروپا گره خورده است

 17. مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام جنگ علیه ایران بدون مجوز کنگره را ممنوع کرد 

 18. محمد صلاح در فینال لیگ قهرمانان روزه نمی‌گیرد

 19. نماز " تراویح" تا " یارمضان"؛ رسوم کهن ترکمن‌ها در ماه رحمت الهی+فیلم

 20. تیم ملی ترکیه با ۷ بازیکن بدون بازی ملی مقابل ایران!

 21. زمان بازگشت شفر مشخص شد

 22. توتال:‌ سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا در ایران با تحریم‌های آمریکا غیرممکن است

 23. نایب قهرمانی پومسه روهای ایران در آسیا

 24. نشست کمیسیون برجام بدون حضور نماینده آمریکا  

 25. تیراندازی در یک مدرسه راهنمایی در آمریکا

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 2. روحانی: اگر ملتی ثروتمند و پرجمعیت اما در برابر یک ابرقدرت ذلیل باشیم به جایی نخواهیم رسید

 3. جزئیات خودسوزی کارگر شهرداری آبادان

 4. کی روش: مذاکراتم با تیم ملی ایران به پایان رسید/پس از این همه سال به من پیشنهاد تمدید قرارداد شش ماهه دادند

 5. انتشار اولین تصویر رسمی از بن‌سلمان پس از غیبتی طولانی

 6. شهادت جانشین یگان امداد خاش در حمله ناجوانمردانه افراد مسلح + عکس

 7. تضمین‌های واقعی در مقابل دست چدنی/اروپا در مذاکره با ایران، وکیل آمریکا نباشد

 8. انحصار خودروسازان چه زمانی شکسته خواهد شد؟

 9. کرایه کامیون ۲۰درصد افزایش یافت؛ مشکلات بیمه حل شد

 10. از حیاتی تا نوباوه در ختم قاسم افشار   

 11. مشت‌های گره کرده مداح معروف در دیدار رهبری  

 12. ۱۹ عکس از حاشیه‌های دیدار مسئولان نظام با رهبر انقلاب  

 13. ضعف مدیریت دولت روحانی باعث انسداد مرزهای غربی شده است/ امنیت کامل در مرزها برقرار است

 14. خسارات سیلاب ویرانگر در لواسان   

 15. پشت پرده سیاست جدید ترامپ در قبال ایران

 16. حمایت احسان علیخانی از ورود بانوان به ورزشگاه ها

 17. ساعتی پس از تخریب سایت تست اتمی کره شمالی؛ آمریکا دیدار ترامپ و کیم جونگ اون را لغو کرد

 18. سقوط لیـر با ریسک اردوغـان

 19. سوالات امتحان نهایی «دین و زندگی» لو رفت!

 20. خبر جدید برای سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

 21. پمپئو: حرفی از جنگ با ایران نزده‌ام/ تمام 12 شرط را از راه‌های دیپلماتیک محقق می‌کنیم

 22. عواقب روابط مشکوک یک زن با مرد غریبه

 23. شهری که دیگر شهر نشد  

 24. پاسخ ایران به سخنان پمپئو چه خواهد بود؟

 25. ۸۵ درصد اختلالات اینترنتی برطرف شد

پربحث‌های هفته

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 3. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 4. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 5. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 6. توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود

 7. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 8. استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

 9. انتشار برای اولین بار/ جزئیات توافق دولت با دوروف در تهران

 10. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 11. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 12. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 13. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 14. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 15. تحلیل عجیب حجاریان از آینده روحانی/ پشت پرده حوادث کازرون/ خاطره کنایه آمیز سعید جلیلی/ انتقاد قالیباف از احمدی نژاد/ پیشنهاد برجامی حسین الله کرم به دولت چه بود؟

 16. چنین امام جمعه‌ای می‌خواهیم

 17. ولیعهد زنده است؟/ تماس تلفنی ماکرون با بن‌سلمان

 18. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 19. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 20. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 21. واکنش سعودی ها به خبر مرگ بن سلمان

 22. دست دادن و احوالپرسی روحانی و ملک عبدالله پادشاه اردن   

 23. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 24. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 25. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

پربحث‌های دیروز

 1. حمایت احسان علیخانی از ورود بانوان به ورزشگاه ها

 2. سوالات امتحان نهایی «دین و زندگی» لو رفت!

 3. محاسبه مستمری بازنشستگی تغییر می‌کند

 4. دلایل افزایش «زندگی‌ تجردی» در کشور

 5. آخرین اخبار از حذف کنکور

 6. امام جمعه ای که محل اختفای پسرش را لو داد!

 7. کاهش ۲۵ درصدی بارش در استان تهران

 8. وزیر نیرو: عبور از کم‌آبی تنها با ساخت سد ممکن نیست

 9. زمان آغاز صدور روادید اربعین

 10. مجروح شدن «حاج قاسم سلیمانی» قبل از فتح خرمشهر

 11. ارتباط بین اندازه شهرها و خوشبختی افراد

 12. پشت پرده خفتگیری‌های شبانه روی پل‌های هوایی

 13. برای ازدواج هرگز سراغ این افراد نروید!

 14. مصرف ریتالین در میان دانش‌آموزان و دانشجویان رواج پیدا کرده است

 15. مردم از سفر به لواسانات خودداری کنند

 16. مهلت مجدد ثبت نام آزمون کارشناسی ناپیوسته اعلام شد

 17. تداوم فعالیت سامانه بارشی در ۲۰ استان / پیش‌بینی وقوع گرد و خاک در برخی مناطق

 18. افزایش تصادف موتورسواران در روزهای اخیر

 19. جاده کرج - چالوس تا 8 خرداد شب ها بسته است

 20. بیمه باید غربالگری تمام بیماری های شایع را پوشش دهد

 21. می خوای اسم شوهر آینده ت رو بگم؟

 22. خرمشهر پس از 36 سال

 23. دانشگاه آزاد ساختمان جنجالی سوهانک کمیته امداد را خرید

پربحث‌های هفته

 1. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 2. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 3. مجازات قانونی ازدواج سفید چیست؟ 

 4. نظر ضرغامی درباره ورود زنان به ورزشگاهها / قسمتی را به بانوان اختصاص دهید

 5. سرنوشت مبهم «فریحا»/نمی‌خواهم سوژه «ماه عسل» شوم+عکس 

 6. سقوط رنکینگ تلگرام بعد از فیلترینگ + تصاویر

 7. حسین‌ الله‌کرم تصادف کرد

 8. پاسخ دانشگاه تهران به زیباکلام/ چرا برپایه اطلاعات نادرست قضاوت می‌کنید؟

 9. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 10. «سیدمصطفی موسوی» مجری صدا وسیما درگذشت

 11. چرایی مزاحمت‌های خیابانی

 12. مرگ 9 نفر و مسموم شدن 720 بر اثر مصرف قارچ سمی/حال 50 نفر وخیم‌ است

 13. بازار داغ افطاری سازمانها و نهادها ‌/ دادن افطاری از بودجه دولتی ممنوع است

 14. آخرین خبرها از طرح تعطیلی زمستانی مدارس از زبان وزیر آموزش و پرورش

 15. سازمان محیط زیست: کلمه ریزگرد را حذف کنید

 16. حمایت احسان علیخانی از ورود بانوان به ورزشگاه ها

 17. سوالات امتحان نهایی «دین و زندگی» لو رفت!

 18. واکنش معتضد به ادعایی درباره شجره نامه ملکه الیزابت

 19. افزایش هشت درصدی طلاق در کشور

 20. ماموران کلانتری‌های تهران تا پایان شهریور «دوربین‌دار» می‌شوند

 21. موسوی خبر داد: تهیه طرح کاهش عوارض خروج از کشور برای دانشجویان شاغل به تحصیل

 22. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 23. چند درصد کارمندان دولتی زن هستند؟

 24. پرونده تلخ‌ترین سانحه ریلی کشور به کجار رسید؟

 25. چه کنیم تا در امتحانات نمره‌های بالا بگیریم؟

آخرین عناوین