سود سهام عدالت در ایستگاه پایانی/ مزه عدالت پس از انتظار ۱۱ ساله

گروه اقتصادی الف،   3961019259 ۲۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
 سود سهام عدالت در ایستگاه پایانی/ مزه عدالت پس از انتظار ۱۱ ساله

پس از ماه‌های انتظار، بالاخره روز گذشته زمان دقیق پرداخت سودهای سهام عدالت اعلام شد.

به گزارش الف، پس از ماه‌ها انتظار و بدقولی‌های مسئولان در پرداخت سود سهام عدالت، اعلام شد که سود این سهام از دیروز به مردم پرداخت خواهد شد.بر اساس لایحه ساماندهی سهام عدالت که روز دوشنبه ۱۸ دی ماه از سوی معاون امور مجلس رئیس جمهور برای هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ارسال شد، مواد ۳۴، ۳۵، ۳۶، ۳۷ و ۳۸ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی اصلاح شده است.

موافقت رییس جمهوری با آغاز توزیع سود سهام عدالت، انتظار 47 میلیون مشمول این طرح را برای دریافت سود به سر آورد و اکنون قرار است سود حداکثر 150 هزار تومانی در چند مرحله توزیع شود. توزیع نخستین مرحله واریز از امروز آغاز شده است.بر اساس این گزارش، سایر مشمولین سهام عدالت نیز متناسب با سهام خود از سود متعلقه بهره مند می شوند.

طرح توزیع سهام عدالت در سال 85 با هدف برخورداری آحاد جامعه از بنگاه هایی که بنا بر سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار می شوند، اجرایی شد؛ در این طرح به هر یک از مشمولان برگه های سهام 10 میلیون ریالی در نظر گرفته شد تا مبلغ آن به مرور ظرف 10 سال از محل سود شرکت ها کسر شود و به تدریج مشمولان مالک کل سهام در نظر گرفته شده باشند..

سال 1384 یعنی در سه دولت قبلی بود که قانون سهام عدالت، به تصویب رسید اما عملا از آبان 85 کار اجرایی آن کلید خورد، سهامی که با هدف کاهش فاصله طبقاتی و بهره مندی اقشار مختلف مردم از فروش سهام شرکت های دولتی شکل گرفت. اما ده سال گذشت و سال یازدهم و دوازدهم هم آمد اما دولت اعلام کرد که شرکت های سهام عدالت در این 12 سال به ازای هر سهام عدالت یک میلیون تومان هم سود ندارد.در این مدت سهام عدالت فراز و نشیب های بسیاری داشت و حتی کار به تحقیق و تفحص مجلس هم کشید که اظهارنظرهای مختلفی در این خصوص مطرح شد:

در همین راستا، عباسی وزیر وقت تعاون در این خصوص گفته است: خود دولت برای همراهی با طبقات پایین جامعه اجازه گرفته و کار را شروع کردند.طبق سیاست های اصل 44 باید 6 دهک جامعه به مردم داده شود و در واقع ضوابطی دارد که در همان قانون اعلام شده است.

اما واقعیت این است که سود سهام عدالت تاکنون چندبار کام دارندگانشان را شیرین کرده و قرار بود با وارد شدن این سهام به تالار شیشه ای امکان خرید و فروش آن در بورس هم فراهم شود. البته طبق قانون به جز دهک های پایین یعنی مددجویان و بهزیستی که دارای معافیت هستندُ آورده بقیه مردم باید از محل سود سهام عدالت در ده سال پرداخته می شد چراکه این شرکت ها جزو پر سود ترین شرکت ها هستند.

 افضلی مدیرکل وقت سازمان خصوصی در این مورد گفت: پشتوانه آنها 67 شرکت بزرگ اصل 44 است. 

همچنین ندیمی در این خصوص اظهار کرده بود که ما تحقیق و تفحصی را در این خصوص به کمیسیون آوردیم که تصویب شد و سپس در صحن نیز به تصویب رسید که 15 نفر را به رییس مجلس معرفی کردیم که حکمشان زده شد و در هیات رییسه تحقیق و تفحص تعریف شد.

سال گذشته اعلام شد که سود سهام عدالت تا پایان سال 95 دیده می شود، اما این وعده به سال 96 و سپس به اواسط آن یعنی پایان شهریور ماه موکول شد. در همین راستا اعلام شد مردم برای مالکیت قطعی سهام عدالت باید 475 هزار تومان به صورت نقدی پرداخت کنند.

پور حسینی رییس سازمان خصوصی سازی نیز در این مورد گفت: مشکل اصلی ماجرا این جاست، این 42 هزار میلیارد تومان سهمی که به این 49 میلیون نفر اختصاص پیدا کرد، پولش را چه کسی باید بدهد.قانون گذار به وقتش گفت باید از محل خود سود این سهم باید پول داده شود. یعنی شرکت ها باید تا به امروز 42 هزار میلیارد تومان سود تولید می کردند و به خزانه می دادند که این کار نشد تا به امروز که بنده هستم 18 هزار و هشتصد میلیارد تومان سود توانستیم بگیریم و به خزانه بدهیم . ما تلاشمان این است که از این 60 شرکت به اندازه ای که سود گرفتیم و نقدی خواهیم گرفت و سهم آزاد کنیم و داخل صندوق های قابل معامله در بورس بریزیم و یونیت اینها را به این 49 میلیون نفر بدهیم که این یونیت ها نیز قابل معامله است.

به گزارش الف،‌ واضح است که مدیریت دولتی بازدهی ندارد و دولتی ماندن شرکت های سهام عدالت و واگذار نشدن مالکیت واقعی آن به مردم افت بزرگی است و البته برخی نماینده ها اعتقاد دارند که تغییراتی در ترکیبات شرکت سهام عدالت هم صورت گرفته است.

همچنین پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در پایان همین بهمن ماه و نهایت تا اول اسفند هیات وزیران مصوبه ای داده است که هفت تا شرکت پالاشگاهی سودهی بورسی را از سبد سهام عدالت خارج کرده است و به جای آن دو شرکت زیان ده و کم بازده غیر بورسی را جایگزین کرده است.

پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس چند روز پیش از موافقت رییس جمهور با ورود سهام عدالت به بورس خبر داد و اینطور گفت: اینطور که اعلام شده قرار است از امروز سود سهام عدالت توزیع شود، یعنی آنهایی که 470 هزار تومان را پرداخت کردند، می توانند حدود 50 هزار تومان سود بگیرند. هر فردی که صاحب یک میلیون تومان سهام باشد که لابد یا از محل تخفیف صاحب یک میلیون تومان است یا از محل آورده نقدی و کسی که مشمول تخفیف و آورده نقدی نباشد معمولا 532 هزار تومان بیشتر سهام دار نیست. 

وی ادامه داد: ما تا پایان امسال یا اوایل سال آینده بابت عملکرد سال مالی 1395، 150 هزار تومان سود خواهیم داد. در این نوبت که توزیع می شود یک سوم این مبلغ را تقدیم خواهیم کرد. از 3800 میلیارد تومان 1200 میلیارد تومان را از شرکت ها گرفتیم.

البته سازمان خصوصی سازی این موضوع را رد کرده است و می گوید تلاش خود را برای راهیابی به سهام عدالت به بورس انجام داده است .

این طور که عنوان شده لایحه آزاد سازی سهام عدالت هم از پاستور به بهارستان رفته تا بالاخره بعد از مدت ها مردم هم سهامدار شوند و هم طعم عدالت را بچشند.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۰۵۱۱۰۹:۱۲:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
واقعا این مبالغ ناچیز و این همه تو بوق و کرنا کردن و سازو دهل زدن برای مردم نجیب ایران شرم اور نیست با این پول بسیار گنده که وقتی تقسیم میشه بسیار ناچیز میشه یک کارخانه عظیم بسازید و صاحبان سود را سهامدار کنید کلی اشتغال ایجاد کتید این مبالغ بسیار ناچیز هیج دردی را از کسی دوا نمی کند ولی وقتی کلی استفاده بشه میتونه مثمر ثمر باشه
ناشناس۲۰۰۵۵۳۰۹:۴۷:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
دعاش برای احمدی نژاده نه این دولت که از ترس افت محبوبیت موافقت کرده
ناشناس۲۰۰۹۰۹۱۳:۵۸:۰۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
احمدی نژادتونم سال 88 برای رای جمع کردن یکبار سود سهام عدالت پخش کرد !
هموطن۲۰۱۰۰۳۱۴:۴۸:۰۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
برای مسکن مهر غیر استاندارد؟ بنزین های آلوده با قیمت ده برابر ؟ خرابی های ان دوره تا 100 سال قابل جبران نیست دولتهایی که کرامت ... را زیرپا می گذارند ، نمی پسندم
ناشناس۲۰۰۵۲۲۰۹:۲۳:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
ما را به خیر شما امیدی نیست...
ناشناس۲۰۰۵۳۳۰۹:۳۲:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
راه اشتباهی را که در توزیع یارانه رفتیم اینجا در سهام عدالت نرویم توزیع مبالغ ناچیز گامی بس خطا می باشد
حامد۲۰۱۷۹۸۰۹:۲۰:۳۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
نه این اون نیست ، سال بعد که یارانه میپره ، سال بعدش سهام عدالت میپره .
ناشناس۲۰۰۵۴۲۰۹:۳۶:۴۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
20 هزار تومن تا 150هزار تومن اسمش اجرائی شدن عدالته؟! ملتو چی فرض کردید؟!
ناشناس۲۰۰۹۴۸۱۴:۲۰:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
من سهامم راواردسامانه نکردم عقل ازسرآدم می پرد می گویندبیا این کاغذعدالت را پول رویش بگذار یعنی به ماپول بده بعدن ما فی المثل 20هزارتومان به شماسود میدهیم عجب ! ش.....ازکارگرانش هرماه پولی کم می کندبه عنوان سهام هرکس بازنشسته میشود این وجوه کسرشده بلاتکلیف می ماندوقتی اعتراض می کنن می گوینداززمان بازنشستگی ازشما کسرنشده بیا این مدت رابده تا قبلی ها رابرایت حساب کنیم برادرم رفت یک میلیون واندی ریخت که دلش خوش باشد سهام داردچه سهامی؟ این پولها به فنامیرود کی تاحالایک ریال سودگرفته تنها موسسات نیستندکه پول مردم رامی برند ش.... که زیرنظراداره کاراست چرابعدازبازنشستگی این پولهارابرنمی گرداند؟مامردمی ساده هستیم که ...
ناشناس۲۰۰۵۴۷۰۹:۳۹:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
سازمان خصوصی سازی برو این دام بهر دگر نه
ناشناس۲۰۰۵۶۱۰۹:۵۷:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
خود طرحش هم اشکال داشت .وقتی سهام کارخانجات رو به شکل سهام عام به مردم بدین معلوم نیست مدیریت این کارخانجات چگونه عمل خواهند کرد چون باز دولتیها دست بالا رو دارند .این همه هیاهو برای تنها 50هزار تومن .همین الان کلی شرکت بورسی هستند که عملا سودی به سهامداران پرداخت نمیکنند اما پاداش هیات مدیره وکلی دغل بازی توی این شرکتها هست .به عنوان مثال شرکتهای خودروسازی رو برین بررسی کنید یا سهام بانکی که نزدیک یکسال هم هست بسته شده .اقتصاد ایران با این مسکنهای مقطعی درست نمیشه .باید تولید رو افزایش داد وصادرات رو بیشتر کرد .کاری که ترکیه کرد وامروز درامد ناخالص اونها دوبرابر ماست.
ناشناس۲۰۰۶۷۳۱۱:۳۴:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
بعد از یک دهه سودش رو واریز کردند. 20 هزارو شصد تومن! منو اینهمه خوشبختی محاله!
ناشناس۲۰۰۷۷۱۱۲:۴۵:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
محاله محاله محاله ..
ناشناس۲۰۰۷۱۶۱۲:۰۶:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
آگاهی به جواب ابهامات مربوطه حق صاحبان سهام است --- ابهامات متعددی در باره چگونگی محاسبه ی سود سهام عدالت و سنوات و در صد آن و جود دارد که حق شهروندان صاحب این سهام است که از جزئیات آن آگاه شوند.
ناشناس۲۰۰۸۶۷۱۳:۳۷:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
همین رقم کم را برای ما واریز نکردند و علتش اینه که برخی بانکه مانند موسسه کوثر حساب هایی را که برای سهام عدالت ثبت کرده بودیم را مسدود کرده و در سامانه سهام عدالت نیز امکان تغییر شماره شبای بانکی وجود ندارد
محی الدین۲۰۰۹۰۵۱۳:۵۶:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
با سلام واقعا جای تاسف دارد که این دولت و دولتهای گذشته از طرح سهام عدالت و اجرا کردن آن استفاده سیاسی و ابزاری نموده اند اگر بنده بجای دولت کنونی بودم حتی با دانستن اینکه مردم اعتمادی به دولت ندارند بجای توزیع سود سهام عدالت آنرا سرمایه گذاری می کردم برای اشتغال جوانان البته بعید می دانم که کسی مخالف سرمایه گذاری برای اشتغال جوانان باشد
سین۲۰۱۴۱۰۲۰:۰۹:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
از قدیم گفته اند ازتن خرس موی کندن غنیمت است
ناشناس۲۰۱۴۲۰۲۰:۲۳:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
مردم در اعتراضات و شعارهایشان تنها چیزی که نخواسته بودند همین سود سهام عدالت بود . کاش حداقل یکی از خواسته های اصلی اشان اجرا می شد
ناشناس۲۰۱۸۴۱۱۰:۱۶:۰۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
با پرداخت مبلغ 246000ریال بعد از یازده سال عدالت است؟در حالیکه خَیل عظیم نیاز میدان این برگه های سهام عدالت را دریافت نکردند وهمچنان منتظرند تا دولت به نیاز مندان هم سهمی بدهد منظور از افرادی هستندکه نه جزء کمیته امدادند نه بهزیستی کار گران ساختمانی وشرکتی هستند که در هیچ گروهی برای ثبت نام قرار گرفتند
شهروند معمولی۲۰۲۳۵۲۱۹:۲۲:۲۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
سلام الآن ساعت 19:20 روز پنجشنبه تاریخ 96/10/21 است و بنده و سایر اعضای خانواده ام که ساکن اصفهان هستیم و ثبت نام ما کامل انجام شده و شماره شبا هم اقدام شده ولی هنوز چیزی به حسابمون پرداخت نشده ! گفته باشم / پول ما کجاست ؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

دیجی استایلملاصدرامادیران

پربحث‌های اخیر

 1. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 2. نماینده مجلس: 100 مسئول کشور دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

 3. آیت الله مصباح‎: نه در کوه قاف، که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند/ امام زمان چقدر خون دل بخورد؟

 4. روایت ضرغامی از نشست صبحانه با محمدعلی ابطحی

 5. عیسی کلانتری: حق هوای پاک بر حق هسته‌ای تقدم دارد

 6. واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی

 7. لوله های سیمانی خانه ای برای مجردها  

 8. ساعت هوشمند اندرویدی ۸۵۷ میلیون تومانی  

 9. عکس خاص نشنال جئوگرافیک از کویر لوت  

 10. فایننشال تایمز: در پی هشدار ترامپ، اروپایی‌ها فشار به ایران را افزایش داده‌اند

 11. دخل و خرج مدارس با هم نمی‌خواند/ شگردهای برخی مدیران برای پُرکردن جیب خالی مدرسه

 12. جادوی پول و بانک - 12 | صمصامی: بانک، اسلامی نمی‌شود؛ انگار کن «ذبح اسلامی خوک» + ارائه مدل و امکان پرسش و پاسخ

 13. طرح جدید نمایندگان برای ممانعت از انتصاب دوتابعیتی‌ها در دولت

 14. فنونی‌زاده: پرسپولیس ۵،۶ هفته زودتر قهرمان لیگ می‌شود

 15. پزشک ترامپ: رئیس جمهور از نظر جسمی و روانی در سلامت کامل است

 16. هفتمین شب سی‌وسومین جشنواره موسیقی فجر

 17. چرا اوباما سکوت کرده است؟

 18. از کیفت نامطلوب صدای سالن اجراهای پاپ تا لغو کنسرت صهبایی

 19. اندیشکده سوفان: شروط ترامپ عملی نیست/ آمریکا احتمالا اواخر بهار از برجام خارج می‌شود

 20. مجید جلالی: بدون کی‌روش تیم ملی افت می‌کند/ برخی برای جذب مخاطب بحث جادوگری را اشاعه می‌دهند

 21. مذاکرات ایران و عربستان چه شد؟

 22. پرسپولیس به دنبال تاریخ‌سازی/ پدیده- استقلال؛ رسیدن به مربع قدرت؟

 23. پول درمان رایگان "مصدومان ترافیکی" کجا خرج می‌شود؟

 24. سهم مسکن از رشد اقتصاد کشور صفر شد + سند

 25. یارانه دی واریز شد؛ ایرانی‎ها ۲۹۰ هزار میلیارد تومان سر سفره بردند

پربحث‌های دیروز

 1. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 2. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 3. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 4. اعدام؛ سرنوشت پسری با اعمال شیطانی

 5. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 6. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 7. واکنش شریعتمداری درباره اظهارات روحانی؛ عذر بدتر از گناه!

 8. واکنش محسن هاشمی به دو شغله بودن صالحی امیری

 9. نماینده مجلس: 100 مسئول کشور دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

 10. ربیعی: بازگشایی و بررسی جعبه سیاه در چین انجام می‌شود/ اصابت موشک به سانچی و مقصد کره‌شمالی، داستان‌سرایی است/ جانباختگان، «شهید خدمت» محسوب می‌شوند/ خدمه هنگام تصادف خواب نبودند

 11. آیت الله مصباح‎: نه در کوه قاف، که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند/ امام زمان چقدر خون دل بخورد؟

 12. ریشه‌های اقتصادی اعتراضات اخیر/ آمار بیکاری سخن می‌گوید

 13. نامه نمایندگان به روحانی و آملی لاریجانی برای آزادی فوری بازداشت‌شدگان

 14. وزیر خارجه عربستان: برجام نیاز به اصلاح دارد

 15. ایران هم یکی از ۶۰ کشور تشنه می‌شود؟

 16. ایرباس از احتمال تاخیر در تحویل هواپیماهای ایران خبر داد/مدیر فروش ایرباس: باید محتاط عمل کرد

 17. روزنامه آرمان: 11000میلیارد پول مردم را به طلبکاران موسسات اعتباری دادید؛ مدیران آنها آزاد می چرخند؟

 18. انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از روسای سه قوه

 19. پاسخ مطهری به آستان قدس: سخن من درباره موسسات وابسته بود که مالیات نمی‌پردازند نه نذورات

 20. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 21. روایت ضرغامی از نشست صبحانه با محمدعلی ابطحی

 22. عیسی کلانتری: حق هوای پاک بر حق هسته‌ای تقدم دارد

 23. واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی

 24. تولید تندر ۹۰ و ساندرو از متوقف می‌شود

 25. لوله های سیمانی خانه ای برای مجردها  

پربحث‌های هفته

 1. حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان

 2. جزئیات اختلاس در شرکت ملی نفت/کارمند ساده‌ای که 100 میلیارد تومان به جیب زد و گریخت

 3. آموزش زبان انگلیسی در دبستان، آری یا خیر؟

 4. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد/ اگر احساس می کنیم که مصلحت جامعه اقتضا می کند که قیمت بنزین افزایش یابد، باید قیمت را افزایش دهیم

 5. نامه جوان زلزله زده به مدیری/ ما بی غیرت نیستیم، تو فکر پولت باش

 6. "سانچی" غرق شد/ مرگ همه خدمه نفتکش ایرانی/ امکان خارج کردن اجساد دریانوردان وجود ندارد/ اسامی جانباختگان

 7. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 8. جادوی پول و بانک - 11 | مصباحی‌مقدم: قطعاً ربوی می‌دانم + امکان پرسش و پاسخ

 9. نقد مردم‌شناسانه به برخورد چینی‌ها با نفتکش ایرانی/تاریخ، در کشور ما بی اهمیت است

 10. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 11. روحانی: آثار برجام الی یوم‌القیامه از بین نمی‌رود/ به مردم باید احترام گذاشت؛ نباید به هر که خیابان آمد و مطالبه ای داشت، توهین کرد و اتهام بست/ فضای مجازی با فیلتر درست نمی‌شود

 12. لحظه اعلام خبر درگذشت ملوانان کشتی نفتکش سانچی به خانواده هایشان  

 13. تلگرام رفع فیلتر شد/ کندی تلگرام پس از هجوم کاربران

 14. مجید قصابی اروجی، کاپیتان، در نفتکش سانچی  

 15. پایان تلخ یکی از نادرترین اتفاقات دریایی/ خدمه در ساعت اولیه سانحه فوت کرده بودند/ درخواست اعلام عزای عمومی و شهید محسوب شدن دریانوردان

 16. مقایسه میزان درآمد پزشکان عمومی ایران با ۴۲ کشور دنیا

 17. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 18. خبره ورزشی بدون هیچ‌گونه سابقه / نگاهی به انتخاب رییس جدید کمیته ملی المپیک

 19. واکنش شدیداللحن عضو ارشد جامعه مدرسین به صحبت‌های روحانی درباره نقد پیامبر

 20. دلار 4450 تومان شد/ سیف: نرخ ارز ثبات نسبی داشته/ خوشحالی صرافان از افزایش قیمت ها؛ بازار سورپرایز شده!

 21. اعدام؛ سرنوشت پسری با اعمال شیطانی

 22. افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

 23. واکنش به اظهارات اخیر روحانی درباره جواز «انتقاد از معصومین»: اینکه گفته شود معصوم و امام هم قابل نقد هستند نادرست است/ معنا ندارد عقاید شیعه را مورد هجمه قرار دهیم

 24. شکایت روحانی و فریدون از نمایندگان مجلس

 25. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه‌ی دولت و ملت را بخوانیم  

پربحث‌های اخیر

 1. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 2. جادوی پول و بانک - 12 | صمصامی: بانک، اسلامی نمی‌شود؛ انگار کن «ذبح اسلامی خوک» + ارائه مدل و امکان پرسش و پاسخ

 3. طرح جدید نمایندگان برای ممانعت از انتصاب دوتابعیتی‌ها در دولت

 4. سهم مسکن از رشد اقتصاد کشور صفر شد + سند

 5. یارانه دی واریز شد؛ ایرانی‎ها ۲۹۰ هزار میلیارد تومان سر سفره بردند

 6. نرخ رشد اقتصادی ۴.۵درصد شد

 7. حداقل و حداکثر حقوق یک کارمند دولت چقدر است؟

 8. بانک آمریکایی: رشد قیمت نفت فراتر از پیش‌بینی‌ها خواهد بود

 9. نوبخت وعده رشد 8 درصدی داد

 10. ابلاغ بخشنامه جدید واردات خودرو

 11. تردد 385 میلیون خودروی تک‌سرنشین در چین

 12. سفرهای ارزان در راه است

 13. مشکل اصلی صنعت نفت از زبان زنگنه

 14. رشد فروش پژو سیتروئن با افزایش فروش در ایران

 15. روش جدید چینی ها برای انتقال خودرو به ایران

 16. واکنش سازمان خصوصی‌سازی به انتقاد رشیدپور از سهام عدالت

 17. عراقچی: تاخیر در تحویل گرفتن هواپیماهای ایرباس ربطی به برجام ندارد

 18. پیش‌بینی افزایش حقوق معلمان در لایحه بودجه۹۷/ سرنوشت یک ماه تعطیلی زمستانه و بازنشستگی پیش از موعد

 19. فامیل‌بازی در شرکت‌های زیر مجموعه یک وزارتخانه!

 20. مصوبه جدید کمیسیون تلفیق درباره تعرفه‌های بیمارستانی

 21. احتمال تجدیدنظر در برخی مصوبات کمیسیون تلفیق

 22. دفتر اسنپ در قزوین پلمب شد

 23. تخم مرغ تا ۱۰ درصد ارزان شد

 24. آخوندی: سیستم بانکی به پول سمی آلوده شده است

 25. واردات نفت هند از ایران رکورد ۹ ماهه زد

پربحث‌های دیروز

 1. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 2. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 3. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 4. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 5. ریشه‌های اقتصادی اعتراضات اخیر/ آمار بیکاری سخن می‌گوید

 6. ایرباس از احتمال تاخیر در تحویل هواپیماهای ایران خبر داد/مدیر فروش ایرباس: باید محتاط عمل کرد

 7. روزنامه آرمان: 11000میلیارد پول مردم را به طلبکاران موسسات اعتباری دادید؛ مدیران آنها آزاد می چرخند؟

 8. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 9. تولید تندر ۹۰ و ساندرو از متوقف می‌شود

 10. بازار داغ خانه‌های ۶۰ تا ۷۰ متر در پایتخت

 11. زمان واریز یارانه دی‌ماه

 12. رییس کل بانک مرکزی: موسسات مالی غیرمجاز منابع نظام بانکی را با نرخ‌های اغوا کننده به سوی خود می کشیدند

 13. صراحت قانون و نظر عجیب صالحی امیری/ رئیس به دنبال مجوز برای دور زدن قانون؟

 14. دریافت عوارض در آزادراه قزوین-زنجان ممنوع شد

 15. نرخ رشد اقتصادی ۴.۵درصد شد

 16. حداقل و حداکثر حقوق یک کارمند دولت چقدر است؟

 17. بانک آمریکایی: رشد قیمت نفت فراتر از پیش‌بینی‌ها خواهد بود

 18. نوبخت وعده رشد 8 درصدی داد

 19. ابلاغ بخشنامه جدید واردات خودرو

 20. تردد 385 میلیون خودروی تک‌سرنشین در چین

 21. سفرهای ارزان در راه است

 22. مشکل اصلی صنعت نفت از زبان زنگنه

 23. رشد فروش پژو سیتروئن با افزایش فروش در ایران

 24. روش جدید چینی ها برای انتقال خودرو به ایران

 25. واکنش سازمان خصوصی‌سازی به انتقاد رشیدپور از سهام عدالت

پربحث‌های هفته

 1. حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان

 2. جزئیات اختلاس در شرکت ملی نفت/کارمند ساده‌ای که 100 میلیارد تومان به جیب زد و گریخت

 3. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد/ اگر احساس می کنیم که مصلحت جامعه اقتضا می کند که قیمت بنزین افزایش یابد، باید قیمت را افزایش دهیم

 4. "سانچی" غرق شد/ مرگ همه خدمه نفتکش ایرانی/ امکان خارج کردن اجساد دریانوردان وجود ندارد/ اسامی جانباختگان

 5. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 6. جادوی پول و بانک - 11 | مصباحی‌مقدم: قطعاً ربوی می‌دانم + امکان پرسش و پاسخ

 7. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 8. پایان تلخ یکی از نادرترین اتفاقات دریایی/ خدمه در ساعت اولیه سانحه فوت کرده بودند/ درخواست اعلام عزای عمومی و شهید محسوب شدن دریانوردان

 9. مقایسه میزان درآمد پزشکان عمومی ایران با ۴۲ کشور دنیا

 10. دلار 4450 تومان شد/ سیف: نرخ ارز ثبات نسبی داشته/ خوشحالی صرافان از افزایش قیمت ها؛ بازار سورپرایز شده!

 11. افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

 12. حاجی بابایی: دولت می‌خواهد مردم برای دریافت یارانه در کمیته امداد ثبت نام کنند

 13. توکلی: افراد خاطی نه اصلاح‌طلبند نه اصولگرا/ صحبت‌های علم‌الهدی باعث تحریک نشد؛ کجا ایشان از مرگ بر فلان حمایت کرده؟/ دشمنی خارجی‌ها ربطی به‌ دلیل اولیه اعتراضات ندارد

 14. سیف: نرخ ارز ثبات مناسبی دارد

 15. آخرین تصمیم برای عوارض خروج از کشور+ ارقام

 16. عملکرد چین در حادثه نفتکش سانچی/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 17. گلایه سپرده گذاران موسسات مالی ورشکسته از سیاست های نادرست بازار پولی و مالی/ طمعکار نیستیم/ بانک مرکزی اسامی گیرندگان سودهای ۸۰‌درصدی را اعلام کند

 18. سود سهام عدالت در ایستگاه پایانی/ مزه عدالت پس از انتظار ۱۱ ساله

 19. دلار گران شد صراف‌ها: سورپرایز شدیم!

 20. تازه ترین خبر از نفتکش ایرانی/ انفجار مجدد و فوران ۱۰۰ متری آتش / درجه حرارت ۳۵۰ درجه/ انهدام و غرق شدن محتمل است/ شرایط ورود تکاوران مهیا نیست

 21. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 22. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 23. اعزام تیم تجسس متبحر ایرانی به محل انفجار نفتکش سانچی /تکاوران ارتش امشب به چین می‎روند

 24. بانک مرکزی برای کاهش نرخ دلار وارد شد/ توزیع ارز در بازار و تشدیدنظارت برصرافی‌ها

 25. خطای انسانی و نفهمیدن زبان یکدیگر تنها دلیل برخورد دو کشتی؟

آخرین عناوین