هتل بین المللی

سود سهام عدالت در ایستگاه پایانی/ مزه عدالت پس از انتظار ۱۱ ساله

گروه اقتصادی الف،   3961019259 ۲۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
 سود سهام عدالت در ایستگاه پایانی/ مزه عدالت پس از انتظار ۱۱ ساله

پس از ماه‌های انتظار، بالاخره روز گذشته زمان دقیق پرداخت سودهای سهام عدالت اعلام شد.

به گزارش الف، پس از ماه‌ها انتظار و بدقولی‌های مسئولان در پرداخت سود سهام عدالت، اعلام شد که سود این سهام از دیروز به مردم پرداخت خواهد شد.بر اساس لایحه ساماندهی سهام عدالت که روز دوشنبه ۱۸ دی ماه از سوی معاون امور مجلس رئیس جمهور برای هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ارسال شد، مواد ۳۴، ۳۵، ۳۶، ۳۷ و ۳۸ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی اصلاح شده است.

موافقت رییس جمهوری با آغاز توزیع سود سهام عدالت، انتظار 47 میلیون مشمول این طرح را برای دریافت سود به سر آورد و اکنون قرار است سود حداکثر 150 هزار تومانی در چند مرحله توزیع شود. توزیع نخستین مرحله واریز از امروز آغاز شده است.بر اساس این گزارش، سایر مشمولین سهام عدالت نیز متناسب با سهام خود از سود متعلقه بهره مند می شوند.

طرح توزیع سهام عدالت در سال 85 با هدف برخورداری آحاد جامعه از بنگاه هایی که بنا بر سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار می شوند، اجرایی شد؛ در این طرح به هر یک از مشمولان برگه های سهام 10 میلیون ریالی در نظر گرفته شد تا مبلغ آن به مرور ظرف 10 سال از محل سود شرکت ها کسر شود و به تدریج مشمولان مالک کل سهام در نظر گرفته شده باشند..

سال 1384 یعنی در سه دولت قبلی بود که قانون سهام عدالت، به تصویب رسید اما عملا از آبان 85 کار اجرایی آن کلید خورد، سهامی که با هدف کاهش فاصله طبقاتی و بهره مندی اقشار مختلف مردم از فروش سهام شرکت های دولتی شکل گرفت. اما ده سال گذشت و سال یازدهم و دوازدهم هم آمد اما دولت اعلام کرد که شرکت های سهام عدالت در این 12 سال به ازای هر سهام عدالت یک میلیون تومان هم سود ندارد.در این مدت سهام عدالت فراز و نشیب های بسیاری داشت و حتی کار به تحقیق و تفحص مجلس هم کشید که اظهارنظرهای مختلفی در این خصوص مطرح شد:

در همین راستا، عباسی وزیر وقت تعاون در این خصوص گفته است: خود دولت برای همراهی با طبقات پایین جامعه اجازه گرفته و کار را شروع کردند.طبق سیاست های اصل 44 باید 6 دهک جامعه به مردم داده شود و در واقع ضوابطی دارد که در همان قانون اعلام شده است.

اما واقعیت این است که سود سهام عدالت تاکنون چندبار کام دارندگانشان را شیرین کرده و قرار بود با وارد شدن این سهام به تالار شیشه ای امکان خرید و فروش آن در بورس هم فراهم شود. البته طبق قانون به جز دهک های پایین یعنی مددجویان و بهزیستی که دارای معافیت هستندُ آورده بقیه مردم باید از محل سود سهام عدالت در ده سال پرداخته می شد چراکه این شرکت ها جزو پر سود ترین شرکت ها هستند.

 افضلی مدیرکل وقت سازمان خصوصی در این مورد گفت: پشتوانه آنها 67 شرکت بزرگ اصل 44 است. 

همچنین ندیمی در این خصوص اظهار کرده بود که ما تحقیق و تفحصی را در این خصوص به کمیسیون آوردیم که تصویب شد و سپس در صحن نیز به تصویب رسید که 15 نفر را به رییس مجلس معرفی کردیم که حکمشان زده شد و در هیات رییسه تحقیق و تفحص تعریف شد.

سال گذشته اعلام شد که سود سهام عدالت تا پایان سال 95 دیده می شود، اما این وعده به سال 96 و سپس به اواسط آن یعنی پایان شهریور ماه موکول شد. در همین راستا اعلام شد مردم برای مالکیت قطعی سهام عدالت باید 475 هزار تومان به صورت نقدی پرداخت کنند.

پور حسینی رییس سازمان خصوصی سازی نیز در این مورد گفت: مشکل اصلی ماجرا این جاست، این 42 هزار میلیارد تومان سهمی که به این 49 میلیون نفر اختصاص پیدا کرد، پولش را چه کسی باید بدهد.قانون گذار به وقتش گفت باید از محل خود سود این سهم باید پول داده شود. یعنی شرکت ها باید تا به امروز 42 هزار میلیارد تومان سود تولید می کردند و به خزانه می دادند که این کار نشد تا به امروز که بنده هستم 18 هزار و هشتصد میلیارد تومان سود توانستیم بگیریم و به خزانه بدهیم . ما تلاشمان این است که از این 60 شرکت به اندازه ای که سود گرفتیم و نقدی خواهیم گرفت و سهم آزاد کنیم و داخل صندوق های قابل معامله در بورس بریزیم و یونیت اینها را به این 49 میلیون نفر بدهیم که این یونیت ها نیز قابل معامله است.

به گزارش الف،‌ واضح است که مدیریت دولتی بازدهی ندارد و دولتی ماندن شرکت های سهام عدالت و واگذار نشدن مالکیت واقعی آن به مردم افت بزرگی است و البته برخی نماینده ها اعتقاد دارند که تغییراتی در ترکیبات شرکت سهام عدالت هم صورت گرفته است.

همچنین پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در پایان همین بهمن ماه و نهایت تا اول اسفند هیات وزیران مصوبه ای داده است که هفت تا شرکت پالاشگاهی سودهی بورسی را از سبد سهام عدالت خارج کرده است و به جای آن دو شرکت زیان ده و کم بازده غیر بورسی را جایگزین کرده است.

پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس چند روز پیش از موافقت رییس جمهور با ورود سهام عدالت به بورس خبر داد و اینطور گفت: اینطور که اعلام شده قرار است از امروز سود سهام عدالت توزیع شود، یعنی آنهایی که 470 هزار تومان را پرداخت کردند، می توانند حدود 50 هزار تومان سود بگیرند. هر فردی که صاحب یک میلیون تومان سهام باشد که لابد یا از محل تخفیف صاحب یک میلیون تومان است یا از محل آورده نقدی و کسی که مشمول تخفیف و آورده نقدی نباشد معمولا 532 هزار تومان بیشتر سهام دار نیست. 

وی ادامه داد: ما تا پایان امسال یا اوایل سال آینده بابت عملکرد سال مالی 1395، 150 هزار تومان سود خواهیم داد. در این نوبت که توزیع می شود یک سوم این مبلغ را تقدیم خواهیم کرد. از 3800 میلیارد تومان 1200 میلیارد تومان را از شرکت ها گرفتیم.

البته سازمان خصوصی سازی این موضوع را رد کرده است و می گوید تلاش خود را برای راهیابی به سهام عدالت به بورس انجام داده است .

این طور که عنوان شده لایحه آزاد سازی سهام عدالت هم از پاستور به بهارستان رفته تا بالاخره بعد از مدت ها مردم هم سهامدار شوند و هم طعم عدالت را بچشند.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۰۵۱۱۰۹:۱۲:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
واقعا این مبالغ ناچیز و این همه تو بوق و کرنا کردن و سازو دهل زدن برای مردم نجیب ایران شرم اور نیست با این پول بسیار گنده که وقتی تقسیم میشه بسیار ناچیز میشه یک کارخانه عظیم بسازید و صاحبان سود را سهامدار کنید کلی اشتغال ایجاد کتید این مبالغ بسیار ناچیز هیج دردی را از کسی دوا نمی کند ولی وقتی کلی استفاده بشه میتونه مثمر ثمر باشه
ناشناس۲۰۰۵۵۳۰۹:۴۷:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
دعاش برای احمدی نژاده نه این دولت که از ترس افت محبوبیت موافقت کرده
ناشناس۲۰۰۹۰۹۱۳:۵۸:۰۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
احمدی نژادتونم سال 88 برای رای جمع کردن یکبار سود سهام عدالت پخش کرد !
هموطن۲۰۱۰۰۳۱۴:۴۸:۰۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
برای مسکن مهر غیر استاندارد؟ بنزین های آلوده با قیمت ده برابر ؟ خرابی های ان دوره تا 100 سال قابل جبران نیست دولتهایی که کرامت ... را زیرپا می گذارند ، نمی پسندم
ناشناس۲۰۰۵۲۲۰۹:۲۳:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
ما را به خیر شما امیدی نیست...
ناشناس۲۰۰۵۳۳۰۹:۳۲:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
راه اشتباهی را که در توزیع یارانه رفتیم اینجا در سهام عدالت نرویم توزیع مبالغ ناچیز گامی بس خطا می باشد
حامد۲۰۱۷۹۸۰۹:۲۰:۳۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
نه این اون نیست ، سال بعد که یارانه میپره ، سال بعدش سهام عدالت میپره .
ناشناس۲۰۰۵۴۲۰۹:۳۶:۴۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
20 هزار تومن تا 150هزار تومن اسمش اجرائی شدن عدالته؟! ملتو چی فرض کردید؟!
ناشناس۲۰۰۹۴۸۱۴:۲۰:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
من سهامم راواردسامانه نکردم عقل ازسرآدم می پرد می گویندبیا این کاغذعدالت را پول رویش بگذار یعنی به ماپول بده بعدن ما فی المثل 20هزارتومان به شماسود میدهیم عجب ! ش.....ازکارگرانش هرماه پولی کم می کندبه عنوان سهام هرکس بازنشسته میشود این وجوه کسرشده بلاتکلیف می ماندوقتی اعتراض می کنن می گوینداززمان بازنشستگی ازشما کسرنشده بیا این مدت رابده تا قبلی ها رابرایت حساب کنیم برادرم رفت یک میلیون واندی ریخت که دلش خوش باشد سهام داردچه سهامی؟ این پولها به فنامیرود کی تاحالایک ریال سودگرفته تنها موسسات نیستندکه پول مردم رامی برند ش.... که زیرنظراداره کاراست چرابعدازبازنشستگی این پولهارابرنمی گرداند؟مامردمی ساده هستیم که ...
ناشناس۲۰۰۵۴۷۰۹:۳۹:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
سازمان خصوصی سازی برو این دام بهر دگر نه
ناشناس۲۰۰۵۶۱۰۹:۵۷:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
خود طرحش هم اشکال داشت .وقتی سهام کارخانجات رو به شکل سهام عام به مردم بدین معلوم نیست مدیریت این کارخانجات چگونه عمل خواهند کرد چون باز دولتیها دست بالا رو دارند .این همه هیاهو برای تنها 50هزار تومن .همین الان کلی شرکت بورسی هستند که عملا سودی به سهامداران پرداخت نمیکنند اما پاداش هیات مدیره وکلی دغل بازی توی این شرکتها هست .به عنوان مثال شرکتهای خودروسازی رو برین بررسی کنید یا سهام بانکی که نزدیک یکسال هم هست بسته شده .اقتصاد ایران با این مسکنهای مقطعی درست نمیشه .باید تولید رو افزایش داد وصادرات رو بیشتر کرد .کاری که ترکیه کرد وامروز درامد ناخالص اونها دوبرابر ماست.
ناشناس۲۰۰۶۷۳۱۱:۳۴:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
بعد از یک دهه سودش رو واریز کردند. 20 هزارو شصد تومن! منو اینهمه خوشبختی محاله!
ناشناس۲۰۰۷۷۱۱۲:۴۵:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
محاله محاله محاله ..
ناشناس۲۰۰۷۱۶۱۲:۰۶:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
آگاهی به جواب ابهامات مربوطه حق صاحبان سهام است --- ابهامات متعددی در باره چگونگی محاسبه ی سود سهام عدالت و سنوات و در صد آن و جود دارد که حق شهروندان صاحب این سهام است که از جزئیات آن آگاه شوند.
ناشناس۲۰۰۸۶۷۱۳:۳۷:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
همین رقم کم را برای ما واریز نکردند و علتش اینه که برخی بانکه مانند موسسه کوثر حساب هایی را که برای سهام عدالت ثبت کرده بودیم را مسدود کرده و در سامانه سهام عدالت نیز امکان تغییر شماره شبای بانکی وجود ندارد
محی الدین۲۰۰۹۰۵۱۳:۵۶:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
با سلام واقعا جای تاسف دارد که این دولت و دولتهای گذشته از طرح سهام عدالت و اجرا کردن آن استفاده سیاسی و ابزاری نموده اند اگر بنده بجای دولت کنونی بودم حتی با دانستن اینکه مردم اعتمادی به دولت ندارند بجای توزیع سود سهام عدالت آنرا سرمایه گذاری می کردم برای اشتغال جوانان البته بعید می دانم که کسی مخالف سرمایه گذاری برای اشتغال جوانان باشد
سین۲۰۱۴۱۰۲۰:۰۹:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
از قدیم گفته اند ازتن خرس موی کندن غنیمت است
ناشناس۲۰۱۴۲۰۲۰:۲۳:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
مردم در اعتراضات و شعارهایشان تنها چیزی که نخواسته بودند همین سود سهام عدالت بود . کاش حداقل یکی از خواسته های اصلی اشان اجرا می شد
ناشناس۲۰۱۸۴۱۱۰:۱۶:۰۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
با پرداخت مبلغ 246000ریال بعد از یازده سال عدالت است؟در حالیکه خَیل عظیم نیاز میدان این برگه های سهام عدالت را دریافت نکردند وهمچنان منتظرند تا دولت به نیاز مندان هم سهمی بدهد منظور از افرادی هستندکه نه جزء کمیته امدادند نه بهزیستی کار گران ساختمانی وشرکتی هستند که در هیچ گروهی برای ثبت نام قرار گرفتند
شهروند معمولی۲۰۲۳۵۲۱۹:۲۲:۲۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
سلام الآن ساعت 19:20 روز پنجشنبه تاریخ 96/10/21 است و بنده و سایر اعضای خانواده ام که ساکن اصفهان هستیم و ثبت نام ما کامل انجام شده و شماره شبا هم اقدام شده ولی هنوز چیزی به حسابمون پرداخت نشده ! گفته باشم / پول ما کجاست ؟
تجارت نیوزایرانسلسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. محمدرضا خاتمی: ایرانی ها مردم کره شمالی نیستند که بگوییم اشکنه بخورید/مخالف رای دادن برادرم بودم

 2. مجری بی بی سی و هفت‌سین

 3. مهدی محمدی: برجام منعقد شده بود که تحریم نباشیم، حالا تحریم می شویم برای اینکه برجام باشد

 4. داریوش شایگان درگذشت

 5. عیسی کلانتری: دوران پرآبی کشور تمام شده

 6. مسعود شجاعی: بازی‌های تدارکاتی تیم‌ملی خیلی هم خوب است

 7. ویدیو/هاشمی طبا: ساپورتی که خانم ها می پوشند از مینی ژوب زمان شاه بدتر است  

 8. یک شهر ناشناخته اما جذاب +تصاویر

 9. سریع ترین دونده جهان به باشگاه فوتبال دورتموند رفت

 10. تورم اسفند 8.2 درصد اعلام شد

 11. ایران-تونس؛ رقابت بهترین تیم‌های آسیا و آفریقا

 12. انگلیس: پوتین همچون هیتلر به دنبال سوء‌استفاده از میزبانی جام جهانی است

 13. کاهش ۷۵ درصدی کشته های تصادفات در تهران

 14. مرحوم داریوش شایگان که بود؟

 15. تندباد در سه استان شمالی، هشدار به مسافران نوروزی

 16. ورود روزانه 145 کاروان زائرین ایرانی به عتبات در نوروز

 17. سارکوزی پس از آزادی: در جهنم افترا و تهمت زندگی می‌کنم

 18. راهکارهای طب سنتی برای درمان سرماخوردگی در بهار

 19. مهدوی کیا: در جام جهانی در گروه قهرمان ها قرار داریم

 20. ماکرون در کنگره آمریکا سخنرانی می‌کند

 21. عربستان و آمریکا یادداشت تفاهم امضا کردند

 22. پاسخ ترامپ به انتقادها در پی پیام تبریک به پوتین

 23. ادامه تمرینات جدی شاگردان کی‌روش

 24. حکم قاتل خیابان پاسداران پس از تائید در دیوانعالی، اجرا می شود

 25. دولت در راستای حمایت از کالای ایرانی جلوی واردات و قاچاق را بگیرد/ نمره زیر 10 دولت

پربحث‌های دیروز

 1. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 2. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 3. پوتین؛ الگوی اشاعه عزت‌طلبی مردم

 4. گرانترین عوارضی ایران  

 5. قاتل نامرئی جان 3 خواهر تبریزی را گرفت

 6. نخستین عملیات در سال ۹۷/ ماموریت آتش‌نشانی برای یک "کبوتر"

 7. سفر قریب‌الوقوع پادشاه عربستان به آمریکا/ترامپ خطاب به بن سلمان: دلم برای دیدن پدرت تنگ شده

 8. وزیر آموزش و پرورش: امیدوارم کارنامه‌ای درخشان از تعلیم و تربیت تقدیم نظام کنیم

 9. بهروز وثوقی: یک روز لیدر منچستر می‌شوم/ از عادل فردوسی‌پور گله‌مندم!  

 10. روحانی: خواست جوانان شفافیت بیشتر، اقتصاد بهتر، آزادی بیشتر، فرهنگ باز و رابطه بهتر با جهان است

 11. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 12. خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی تهران شیمی افتتاح شد

 13. استاد دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی/ مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

 14. روحانی از ایستگاه اورژانس بزرگراه تهران- کرج و پایگاه امداد و نجات جاده ای چیتگر بازدید کرد

 15. مزد منصفانه و امنیت شغلی خواسته اصلی کارگران

 16. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 17. رحمانی فضلی:به عملکرد وزارت کشور در سال ۹۶ نمره ۱۸.۵ می‌دهم/ اولویتمان در سال ۹۷ کماکان حفظ امنیت است

 18. تصویری زییا از رشته کوه البرز و قله دماوند   

 19. روایت تصویری از لحظه سال تحویل خانواده‌های تهرانی در دهه ۶۰  

 20. لحظه تحویل سال نو در یادمان منطقه عملیاتی شلمچه  

 21. اولین نوزاد سال ۹۷ به دنیا آمد

 22. قاسمی:منطقه امن با همکاری همه کشورها بدست می‌آید

 23. پدافند هوایی یمن جنگنده اف-۱۵ ائتلاف سعودی را هدف قرار داد

 24. وزش باد شدید و لغو دو پرواز در فرودگاه ساری

 25. مهاجم کلیدی تونس بازی با ایران را از دست داد

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 2. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 3. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 4. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 5. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 6. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 7. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 8. چند درصد دانشجویان ایرانی دانشگاه های آمریکا به کشور باز می گردند؟  

 9. مهدی جهانگیری چگونه مولتی میلیاردر شد؟/ مواهب رفاقت با «بقایی» از جیب مردم +تصاویر و اسناد

 10. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 11. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 12. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 13. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 14. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 15. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 16. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 17. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 18. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 19. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 20. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

 21. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 22. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 23. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 24. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 25. اولویت‌های مباحثات الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

پربحث‌های دیروز

 1. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 2. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 3. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 4. خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی تهران شیمی افتتاح شد

 5. استاد دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی/ مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

 6. مزد منصفانه و امنیت شغلی خواسته اصلی کارگران

 7. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 8. وزیر راه و شهرسازی خبر داد: بهره‌مندی سامانه ۱۴۱ از سیستم پیش‌بینی وضعیت ترافیک جاده در ۴۸ ساعت آینده

 9. افزایش ۹ میلیارد دلاری واردات در سال حمایت از تولید و اشتغال+جدول

 10. آیت‌الله حیدری:همه برای «حمایت از کالای ایرانی» کمربندهای خود را محکم ببندند

 11. وزیر صنعت، معدن و تجارت: اکسیر حیات بخش اقتصاد ایران توجه به تولید ملی است

 12. معاون وزیر کشاورزی اعلام کرد: بازار نوروز ۹۷ مشکلی ندارد/ وفور محصول و فعال بودن مرزها

 13. مصباحی مقدم:دولت با تسهیل راهکارهای منتهی به تولید از «کالای داخلی» حمایت کند/ باید فرهنگ مصرف اصلاح شود

 14. نوبخت:‌ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از بدهی پیمانکاران طلبکار از دولت پرداخت می‌شود

 15. رئیس کنفدراسیون صادرات:زیرساخت‌های صادراتی فراهم نیست

 16. موسوی لارگانی: حمایت از کالای ایرانی، حمایت از اشتغال و اقتصاد مقاومتی است

 17. مردم از کالاهایی که در آن‌ها مزیت تولید داریم، حمایت کنند

 18. "تورم و بیکاری" ۲ معضل حوزه اقتصاد کشور؛ همگرایی ملی برای "حمایت از کالای ایرانی" شکل گیرد

 19. قطارها و هواپیماها با ساعت جدید حرکت می کنند

 20. درخواست کمک وزیر نیرو از مردم برای عبور از کم آبی

 21. نقش مهم مردم در تحقق شعار سال/ مصرف کالای خارجی باعث بیکاری جوانان کشور می‌شود

 22. با ثروتمندترین فرد آسیا آشنا شوید

 23. جزئیات بهره‌برداری از فازهای ۲۲تا ۲۴ پارس جنوبی در سال جاری

 24. رشد منفی تولید ۱۵ گروه کالای صنعتی و معدنی+ جدول

 25. انتقال دانش فنی و تکنولوژی از دستاوردهای قراردادهای جدید نفتی

پربحث‌های هفته

 1. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 2. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 3. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 4. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 5. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 6. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 7. «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین» ضروری یا تکراری؟/ برای رسیدگی به اموال مسئولان خلاء و نقض قانونی داریم یا انگیزه و اراده نداریم؟

 8. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 9. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 10. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 11. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 12. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 13. شفافیت، دلیل مخالفت با استارت‌آپ‌های بیمه‌ای

 14. برگزاری نشست تعیین دستمزد کارگران با حضور ۳ وزیر

 15. برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با ۱۹هزار ثبت سفارش شائبه‌دار

 16. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 17. خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی تهران شیمی افتتاح شد

 18. استاد دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی/ مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

 19. مزد منصفانه و امنیت شغلی خواسته اصلی کارگران

 20. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 21. اعلام دستمزد کارگران تا ۲۹ اسفند

 22. حباب قیمت سکه دوباره رشد کرد

 23. بازار ارز را کنترل کنیم قاچاق کالا متوقف می‌شود

 24. مصباحی‌مقدم: دولت در پایان سال گزارشی از اجرای فرامین اقتصادی رهبری ارائه کند

 25. چرا دلار گران می شود؟

آخرین عناوین