تصویب دو فوریت تعیین یک مکان در پایتخت برای بیان اعتراضات مردمی/ الزام شهرداری تهران به تعیین مکانی برای تجمعات اعتراضی

گروه اجتماعی الف،   3961017129 ۲۶ نظر، ۴ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
تصویب دو فوریت تعیین یک مکان در پایتخت برای بیان اعتراضات مردمی/ الزام شهرداری تهران به تعیین مکانی برای تجمعات اعتراضی

اعضای شورای شهر تهران دو فوریت تعیین یک مکان برای بیان اعتراضات مردمی را به تصویب رساندند.

مسجد جامعی در جلسه امروز شورای شهر درباره طرح دو فوریتی الزام شهرداری تهران به تعیین مکانی مناسب برای اعتراضات مردمی گفت: اصل ۲۷ قانون اساسی بیان می دارد تشکیل اجتماعات بدون حمل سلاح و به شرط آنکه مخل مبانی اسلام نباشد، مجاز است.

عضو شورای شهر تهران گفت: مردم اگر انتقاد و اعتراض داشته باشند باید چه کنند؟ ما باید به لحاظ کالبدی و فیزیکی مکانی را فراهم کنیم تا مردم و بنابر حقی که دارند اعتراض کنند.

وی افزود: شهرداری تهران موظف است طبق چارچوب، مکان مناسبی را برای این‌گونه اجتماعات فراهم کرده و ظرف مدت یک ماه برای تایید نهایی به شورا ارسال کند تا به این ترتیب اگر شهروندان اعتراضی داشتند به آن مکان رفته و اعتراضاتشان را به گوش برسانند. البته شهرداری باید با مشارکت دستگاه‌های ذیربط در این زمینه، اقدام به تعیین یک مکان کند.

مسجدجامعی در ادامه و با اشاره به سالگرد درگذشت پهلوان تختی گفت: از آنجایی که تختی کارمند اینجاست و در باشگاه راه آهن رشد کرده است و از آنجایی که راه آهن یک بنای تاریخی و کهن است، می خواهم از راه آهن درخواست کنیم تا مکانی را به آثار و میراث پهلوانی ایران که از پوریا آغاز و به تختی می رسد اختصاص دهد.

شهربانو امانی با اشاره به موافقت مبنی بر تصویب این طرح دو فوریت گفت: موافقم زیرا جزو وظایف شورا می دانم که کمک کند تا اصل ۲۷ قانون اساسی تسریع یابد تا مردمی که می‌خواهند اعتراض کنند جایی را برای این کار انتخاب کنند.

وی افزود: در نشستی که با آقای فرماندار داشتیم هم یکی از پیشنهادات این بود مردمی که طبق حقوق شهروندیشان حق اعتراض دارند و می خواهند مطالباتشان به گوش برسد، مکانی را برای تجمعاتشان داشته باشند.

او ضمن بیان اینکه به نظرم این طرح باید سه فوریت باشد، گفت: هیچ دولتی تن به اجرای اصل 27 قانون اساسی نمی دهد. اگر مردم اعتراض خودشان را بدون حمل سلاح به گوش مسئولان برسانند آزاد است و تنها کافیست که اطلاع دهند. رئیس جمهور نیز از حقوق شهروندی رونمایی کرده و همه دستگاه ها را الزام به رعایت حقوق شهروندی کرد.

او با اشاره به اینکه ما پنبه نه، سُرب در گوش هایمان کردیم، گفت: از اعضای شورا می‌خواهم رای قاطع به ایجاد مکانی که مردم در آن اعتراضاتشان را به گوش برسانند، بدهید.

حبیب زاده نیز در این جلسه تصریح کرد: شهروندان میتوانند هر جایی بخواهند مجوز بگیرند و‌تجمع کنند. اینکه ما مکانی را برای تجمعات مردم مشخص کنیم نقض حقوق شهروندی است.

میرلوحی در این باره گفت: من قبول دارم که در این مساله دستگاه های مسئول دیگری باید جلوتر از ما اقدام میکردند. اما چهل سال است که این اصل درقانون وجود دارد اما چهل سال است که این اصل تعطیل شده. در قانون امده که تجمعات قانونی مجاز است اما شروطی امده که حتی یک تجمع قانونی شدنی نیست. چرا این طور قانون مینویسیم؟ قانون تجمعات قانونی طوری است که هیچ کس الان جرات ندارد در اعتراض تجمع کند. باید برود محضر و تعهد بدهد که اگر سخنی گفته شد جوابگو باشد. می بینید که وقتی ما راه های قانونی را تسهیل نمی کنیم نتیجه اش این می شود که مردم میگویند من که نمیتوانم مجوز قانونی بگیرم پس کار غیرقانونی می کنم.

او ادامه داد: چرا ما داریم تعریف مخالفت و انتقاد را صرفا به حوزه امنیت و سیاست محدود میکنیم چون مخالفت و نقد می تواند بشدت گسترده باشد. ما متخصص این هستیم که مطالبات را از هر حوزه ای به حوزه سیاست می بریم و حوزه سیاسی را نیز امنیتی می کنیم.

میرلوحی افزود: مخالفان دولت میگویند که نقدها همه اقتصادی هستند پس باید پرسید که اکر این طور است چرا مواجهه شما با اعتراضات امنیتی است؟ ما می خواهیم پیش قدم بشویم که بگوییم انتقادات مردم حوزه های متعدد را در بر می گیرد و ما اگر پیش بینی لازم نکنیم این اعتراضات نامنظم خسارت وارد می کند. به نظر من این اقدام کار بسیارخوبی است. پیشنهاد می کنم پارک گفتگو را به این امر اختصاص دهیم.

در ادامه نماینده شهرداری در صحن علنی گفت: شاید دلیل اینکه دوستان وزارت کشور تابحال این کار را نکرده اند همین باشد که میخواستند خلاف قانون و حقوق شهروندی رفتار نکنند. من درخواست میکنم یک فرصت یک ماهه به شهرداری داده شود تا این موضوع بررسی شود و مورد مشورت نهادهای امنیتی نیز قرار گیرد. پیشنهاد من فرصت یک ماهه است تا بتوانیم تصمیم نهایی و درست تر بگیریم.

مسجدجامعی در این باره گفت: باید انتقاد را به رسمیت بشناسیم و مدام این را میگوییم اما پای عمل که می اید ملتزم نیستیم. یعنی چه که انتقاد را به رسمیت میشناسیم؟ از ما حرف عملیاتی می خواهند. پیشینیان پیش بینی نکرده اند؟ خب ما برای همین اینجا هستیم که ماری که دیگران نکرده اند انجام دهیم.

وی ادامه داد: ما که کار امنیتی نمی خواهیم کنیم که بخواهیم موضوع امنیت را مد نظر قرار دهیم. نباید امنیت را صرفا بر عهده دستگاه های دیگر بگذایم. امنیت بر عهده همه ماست. اگر امنیت برقرار نشود خسارتش را همه ما می بینیم. ما میگوییم فضا را مشخص کنیم و هر کس خواست اعتراض کند برود مجوزش را برای آن فضا بگیرد. ما این را هم نمی گوییم هر کس خواست اعتراض کند فقط به این فضا که ما میگوییم برود، نه مردم با مجوز میتوانند هر جایی را استفاده کنند. ما گفته ایم مسئولین اجرایی بروند و با وزارت کشور و دیگر نهادها مشورت کنند و بعد از یک ماه نتیجه را برایمان بیاورند.

وی تاکید کرد: هدف این طرح به نظر من این است که ما سهم خود را از به رسمیت شناختن حق اعتراض مردم انجام دهیم.

رسولی نیز در جریان بررسی این طرح در تذکری گفت: ماده پنجم ایین نامه می گوید اعضا موظف هستند شان شورا را حفظ کنند. من اعتراضم این است که خود را غیراحساساتی و دیگران را احساساتی جلوه دادند. آن چه من عرض کردم منافی حقوق شهروندی نیست. من عرضم این است اگر یک نهاد صنفی بخواهد اعتراض بگیرد و مجوز بگیرد مگر از شهردار اجازه میگیرد؟ باید کسی در شورا به دیگران اهانت نکند.

در نهایت رای گیری برای فوریت طرح انجام شد و این طرح با پنج رای مخالف و ده موافق تصویب شد.

 

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۷ دی ۱۳۹۶طرح ترافیک جدید در "بن بست"
۲۶ دی ۱۳۹۶واکنش مشاور سیاسی قالیباف به اظهارات شهردار تهران
۲۶ دی ۱۳۹۶۲۱ پرسش بی پاسخ/ چرا طرح جدید ترافیک عملیاتی نیست
۲۵ دی ۱۳۹۶معایب و مزایای طرح ترافیک جدید/ پایتخت گرفتار ترافیک خواهد شد
۲۴ دی ۱۳۹۶تشریح سند تحویل وتحول شهرداری تهران توسط نجفی/ واکنش اعضای شورای شهر
۲۴ دی ۱۳۹۶علیخانی: اشکالاتی در جزییات طرح ترافیک وجود دارد/ صحبت‌های پلیس مبهم است
۲۲ دی ۱۳۹۶شهرداری تهران نمی‌تواند به تنهایی درباره طرح جدید ترافیک تصمیم بگیرد
۲۰ دی ۱۳۹۶طرح «ترافیک ساکن» برای مدیریت حجم ترافیک تهران/ افزایش تصاعدی هزینه توقف بر اساس میزان زمان
۲۰ دی ۱۳۹۶پاسخی به ابهامات طرح «مکانی برای تجمعات»
۲۰ دی ۱۳۹۶جدال شهرداری و بنیاد شهید برای وضعیت شهدای آتش‌نشان پلاسکو به کجا رسید؟
۱۹ دی ۱۳۹۶طرح شتاب زده و پوپولیستی شورای شهر تهران بعد از تجمعات اعتراضی اخیر
۱۸ دی ۱۳۹۶دبیر شورای عالی ترافیک: طرح جدید ترافیک نه در دولت مصوب شده و نه در دستور کار شورای قرار دارد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۶۴۸۱۱۱:۴۰:۴۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
احسنت
ناشناس۱۹۷۰۵۹۱۷:۵۷:۲۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
اولاً باید محل معترضین دولت و مجلس و قوه قضائیه تفکیک شود . ----------------- ثانیاً نباید محل محبوس و سرپوشیده باشد . ---------------- ثالثاً باید در مرکز شهر باشد . ---------------- رابعاً باید منعی برای حضور رسانه ها قائل شوند . ---------------- خامساً : (((( گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ی من آنچه البته به جایی نرسد فریاد است )))) با این گوشهایی که ما در این ۵ سال از دولت و مجلس و قضا دیده ایم هیچ تلنگری بیدارش نمیکند !!!!!
ناشناس۱۹۶۴۹۴۱۱:۴۶:۴۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
خیلی خوب است، میدان بهارستان و در نزدیکی مجلس باید باشد،
ناشناس۱۹۶۴۹۸۱۱:۴۹:۰۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
باید حتما این مکان تصویت و سریعتر تعیین شود، خیابان مردم در اطراف مجلس شورای اسلامی گزینه بسیار مناسبی برای این موضوع است
الیاس۱۹۶۵۲۳۱۲:۰۱:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
در کشورهای پیشرفته، سندیکاها و مردم به راحتی نسبت به هر مشکلی اعتراض می کنند؛ چقدر سخته که...میخاد بسترش فراهم بشه! باز هم 1ماه دیگه جاش رو تعیین کنن، 2 ماه دیگه تصویب بشه، 3 ماه دیگه .../ باز هم خدا رو شکر.
ناشناس۱۹۶۵۳۸۱۲:۱۲:۰۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
خیلی فکر خوبیه..
سید۱۹۶۵۸۰۱۲:۳۱:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
نکنید این کارو ..میشود مثل میدانهای دیگر در کشورهای مختلف. اگر بجای این حرفها و طرحها مدیران لایق بکار گرفته شود مشکل حل خواهد شد
ناشناس۱۹۷۲۲۸۲۰:۲۵:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
ازادی بیان نمیخواهید انگار متاسفم برای این افکارتون
ناشناس۱۹۶۶۹۴۱۳:۴۳:۵۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
یکی از چیزهایی که مردم بهش معترضند آلودگی و ترافیک شهرهاست. اعضای شورای شهر باید برای حل این معضلات طرح بدند، وگرنه مردم بلدند چطور و کجا اعتراض کنند. آدرس غلط به مردم ندهید، مردم معترض این نیستند که جایی برای اعتراض ندارند، به این معترضند که پس مسئولین کی میخواهند از این مشکلات کم کنند!!! مگه مردم بیکارند که هر روز هر روز بیان اعتراض کنند؟؟؟ مگه شماها مسئول نیستین؟ چرا نِمیرید مطالبات مردما بشنوید و برآورده کنید؟
ناشناس۱۹۶۸۶۵۱۵:۲۰:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
مگر این موضوع به این بزرگی بازی فوتبال است که محلی برای آن تعیین گردد. فکر سیاست مداران ما رو ببینید که در ته افکارشان چه می گذرد و برای خنثی سازی حرکات و رفتار های ساختاشکنانه یک ملت که مورد ظلم و فساد قرا گرفته اند چگونه فکر می‌کنند .‌ باید اساس کار درست شود آقای مسچد جامعی نام بردن و استفاده از نام و محبوبیت مرحوم تختی و گول زدن مردم ناجوانمردانه و از روح جوانمردی خالی است . این یعنی چه یعنی اینکه آقایان که مورد ستم قرار گرفته اید بیایید در جایی که کسانی که به شما ظلم کرده اند و جا تعیین کرده اند تظاهرات کنید که ما بتوانیم اگر شما را خطر ناک تشخیص دادیم دستگیر کنیم.
ناشناس۱۹۶۸۹۴۱۵:۴۱:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
به این موضوع باید ملی نگاه کرد .اجتماع واعتراض فقط در تهران نیست که اعضا شورا جوگیر شده اند. آیا اعضا تاکنون احساس چنین نیازی را لمس نمی کردند؟ مجلس هم اگر این نیازمندی را لمس کند می بایست قانونی تصویب و تامین این مکان تا چه حد از تقسیمات کشوری لازم است را مشخص کند.وگرنه هر جا سکونت هست این حق افراد است .حتی روستای مثلا 10 خانوار .متاسفانه مسئولین پشت سر مشکلات ومعضلات می دوند .از قبل پیش بینی ونسخه پیچی ندارند.نشان از هوش وفراست آنها است.
ناشناس۱۹۶۹۰۶۱۵:۴۶:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
تعیین مکان خوبه ولی جای باشه که مردم صداشون برسه و کسی پوشش خبری بیطرف بکنه...
مسعود۱۹۶۹۳۷۱۶:۰۸:۲۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
از اول این کار رو انجام می دادن . حتما باید یه عده سوء استفاده کنند بعد به فکر بیافتن ؟
ناشناس۱۹۶۹۹۷۱۶:۵۶:۳۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
اگر برای این کار دوفوریت تعیین میشه برای آلودگی هوا چند تا فوریت لازمه ؟!!!!! تورو خدا فککری برای آلودگی هوا کاری کنید
ناشناس۱۹۷۰۴۰۱۷:۲۴:۵۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
هاها جاده تهران قم چطوره؟
ناشناس۱۹۷۰۴۸۱۷:۳۸:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
مکان اعتراض مهم نیست. مهم این است که مجوز برای اعتراض لازم است که نمی دهند.
ناشناس۱۹۷۱۱۹۱۹:۰۲:۵۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
از میدان انقلاب تا ازادی یا بهارستان که نمایندگان صدای ملت رابشنوند
ناشناس۱۹۷۱۷۰۱۹:۴۲:۴۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
بازم خودنمایی... حی ها یی که از زایده دیکتاتوری هستن
ناشناس۱۹۷۱۷۵۱۹:۴۶:۰۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
حتما جایی انتخاب میکنن که نه کسی ببیند نه بشنود جلوی مجلس تجمع میکنن نمایندهها نمیشنوند اینها که مشکل بینایی و شنیدن از فاصله نزدیک دارن وای بروزی که مردم رو الکی...
ناشناس۱۹۷۱۸۷۱۹:۵۳:۲۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
گوش اگرگوش مسولین وناله اگرناله ماست آنچه جایی نرسدفریاداست داره چهل ساله میشه این فریادها
ناشناس۱۹۷۲۲۳۲۰:۲۲:۲۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
استادیوم امجدیه سابق یا شیرودی فعلی محل مناسبی است باید از برگزار کنندگان تعهد گرفت که در حفظ فضا و نظافت متعهد شوند .
ناشناس۱۹۷۲۸۴۲۱:۳۵:۳۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
چه خوش بید مهربانی هر دوسر بید که یک سر مهربانی دردسر بید . آقایان این ملت تا عمق جان در مشکلات و مصایب مظلو مانه صورت خود را با سیلی سرخ نگهداشته ایا مسوولین هم که... وتعهد را یدک میکشند ذره ای همسو بوده اند؟
ناشناس۱۹۷۲۹۱۲۱:۵۴:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
وقتی مجوز نداده اند و نمی دهند مکان برای چیست؟ شبیه...
شوشی۱۹۷۴۹۸۰۳:۳۸:۴۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
توی سالن همایش های مجلس باشه که بعد از تجمع مردم نمایندگان سریعا انها را تصویب کنند!
ناشناس۱۹۷۵۹۶۰۸:۲۲:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
جایش رو بزرگ بگیرید.خیلی بزرگ به گنجایشحداقل 6 میلیون معترض تهرانی
ناشناس۱۹۷۹۲۵۱۲:۴۶:۱۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اگر مسوولان پاسخگو باشند تعیین مکان خاص لزومی ندارد. این بازی جدیدی است برای مشغول کردن مردم؟!

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

دیجی استایلملاصدرامادیران

پربحث‌های اخیر

 1. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 2. نماینده مجلس: 100 مسئول کشور دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

 3. آیت الله مصباح‎: نه در کوه قاف، که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند/ امام زمان چقدر خون دل بخورد؟

 4. روایت ضرغامی از نشست صبحانه با محمدعلی ابطحی

 5. عیسی کلانتری: حق هوای پاک بر حق هسته‌ای تقدم دارد

 6. واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی

 7. لوله های سیمانی خانه ای برای مجردها  

 8. ساعت هوشمند اندرویدی ۸۵۷ میلیون تومانی  

 9. عکس خاص نشنال جئوگرافیک از کویر لوت  

 10. سلفی گرفتن می تواند به سلامت شما آسیب برساند؟

 11. «فرسودگی شغلی» + نشانه ها و راه حل

 12. فایننشال تایمز: در پی هشدار ترامپ، اروپایی‌ها فشار به ایران را افزایش داده‌اند

 13. دخل و خرج مدارس با هم نمی‌خواند/ شگردهای برخی مدیران برای پُرکردن جیب خالی مدرسه

 14. جادوی پول و بانک - 12 | صمصامی: بانک، اسلامی نمی‌شود؛ انگار کن «ذبح اسلامی خوک» + ارائه مدل و امکان پرسش و پاسخ

 15. طرح جدید نمایندگان برای ممانعت از انتصاب دوتابعیتی‌ها در دولت

 16. فنونی‌زاده: پرسپولیس ۵،۶ هفته زودتر قهرمان لیگ می‌شود

 17. پزشک ترامپ: رئیس جمهور از نظر جسمی و روانی در سلامت کامل است

 18. هفتمین شب سی‌وسومین جشنواره موسیقی فجر

 19. چرا اوباما سکوت کرده است؟

 20. از کیفت نامطلوب صدای سالن اجراهای پاپ تا لغو کنسرت صهبایی

 21. اندیشکده سوفان: شروط ترامپ عملی نیست/ آمریکا احتمالا اواخر بهار از برجام خارج می‌شود

 22. مجید جلالی: بدون کی‌روش تیم ملی افت می‌کند/ برخی برای جذب مخاطب بحث جادوگری را اشاعه می‌دهند

 23. مذاکرات ایران و عربستان چه شد؟

 24. پرسپولیس به دنبال تاریخ‌سازی/ پدیده- استقلال؛ رسیدن به مربع قدرت؟

 25. پول درمان رایگان "مصدومان ترافیکی" کجا خرج می‌شود؟

پربحث‌های دیروز

 1. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 2. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 3. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 4. اعدام؛ سرنوشت پسری با اعمال شیطانی

 5. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 6. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 7. واکنش شریعتمداری درباره اظهارات روحانی؛ عذر بدتر از گناه!

 8. واکنش محسن هاشمی به دو شغله بودن صالحی امیری

 9. نماینده مجلس: 100 مسئول کشور دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

 10. ربیعی: بازگشایی و بررسی جعبه سیاه در چین انجام می‌شود/ اصابت موشک به سانچی و مقصد کره‌شمالی، داستان‌سرایی است/ جانباختگان، «شهید خدمت» محسوب می‌شوند/ خدمه هنگام تصادف خواب نبودند

 11. آیت الله مصباح‎: نه در کوه قاف، که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند/ امام زمان چقدر خون دل بخورد؟

 12. ریشه‌های اقتصادی اعتراضات اخیر/ آمار بیکاری سخن می‌گوید

 13. نامه نمایندگان به روحانی و آملی لاریجانی برای آزادی فوری بازداشت‌شدگان

 14. وزیر خارجه عربستان: برجام نیاز به اصلاح دارد

 15. ایران هم یکی از ۶۰ کشور تشنه می‌شود؟

 16. ایرباس از احتمال تاخیر در تحویل هواپیماهای ایران خبر داد/مدیر فروش ایرباس: باید محتاط عمل کرد

 17. روزنامه آرمان: 11000میلیارد پول مردم را به طلبکاران موسسات اعتباری دادید؛ مدیران آنها آزاد می چرخند؟

 18. انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از روسای سه قوه

 19. پاسخ مطهری به آستان قدس: سخن من درباره موسسات وابسته بود که مالیات نمی‌پردازند نه نذورات

 20. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 21. روایت ضرغامی از نشست صبحانه با محمدعلی ابطحی

 22. عیسی کلانتری: حق هوای پاک بر حق هسته‌ای تقدم دارد

 23. واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی

 24. تولید تندر ۹۰ و ساندرو از متوقف می‌شود

 25. لوله های سیمانی خانه ای برای مجردها  

پربحث‌های هفته

 1. حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان

 2. جزئیات اختلاس در شرکت ملی نفت/کارمند ساده‌ای که 100 میلیارد تومان به جیب زد و گریخت

 3. آموزش زبان انگلیسی در دبستان، آری یا خیر؟

 4. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد/ اگر احساس می کنیم که مصلحت جامعه اقتضا می کند که قیمت بنزین افزایش یابد، باید قیمت را افزایش دهیم

 5. نامه جوان زلزله زده به مدیری/ ما بی غیرت نیستیم، تو فکر پولت باش

 6. "سانچی" غرق شد/ مرگ همه خدمه نفتکش ایرانی/ امکان خارج کردن اجساد دریانوردان وجود ندارد/ اسامی جانباختگان

 7. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 8. جادوی پول و بانک - 11 | مصباحی‌مقدم: قطعاً ربوی می‌دانم + امکان پرسش و پاسخ

 9. نقد مردم‌شناسانه به برخورد چینی‌ها با نفتکش ایرانی/تاریخ، در کشور ما بی اهمیت است

 10. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 11. روحانی: آثار برجام الی یوم‌القیامه از بین نمی‌رود/ به مردم باید احترام گذاشت؛ نباید به هر که خیابان آمد و مطالبه ای داشت، توهین کرد و اتهام بست/ فضای مجازی با فیلتر درست نمی‌شود

 12. لحظه اعلام خبر درگذشت ملوانان کشتی نفتکش سانچی به خانواده هایشان  

 13. تلگرام رفع فیلتر شد/ کندی تلگرام پس از هجوم کاربران

 14. مجید قصابی اروجی، کاپیتان، در نفتکش سانچی  

 15. پایان تلخ یکی از نادرترین اتفاقات دریایی/ خدمه در ساعت اولیه سانحه فوت کرده بودند/ درخواست اعلام عزای عمومی و شهید محسوب شدن دریانوردان

 16. مقایسه میزان درآمد پزشکان عمومی ایران با ۴۲ کشور دنیا

 17. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 18. خبره ورزشی بدون هیچ‌گونه سابقه / نگاهی به انتخاب رییس جدید کمیته ملی المپیک

 19. واکنش شدیداللحن عضو ارشد جامعه مدرسین به صحبت‌های روحانی درباره نقد پیامبر

 20. دلار 4450 تومان شد/ سیف: نرخ ارز ثبات نسبی داشته/ خوشحالی صرافان از افزایش قیمت ها؛ بازار سورپرایز شده!

 21. اعدام؛ سرنوشت پسری با اعمال شیطانی

 22. افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

 23. واکنش به اظهارات اخیر روحانی درباره جواز «انتقاد از معصومین»: اینکه گفته شود معصوم و امام هم قابل نقد هستند نادرست است/ معنا ندارد عقاید شیعه را مورد هجمه قرار دهیم

 24. شکایت روحانی و فریدون از نمایندگان مجلس

 25. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه‌ی دولت و ملت را بخوانیم  

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش محسن هاشمی به دو شغله بودن صالحی امیری

 2. ایران هم یکی از ۶۰ کشور تشنه می‌شود؟

 3. عیسی کلانتری: حق هوای پاک بر حق هسته‌ای تقدم دارد

 4. پورسیدآقایی: طرح ترافیک ۹۷ با اصلاحات جدید اجرا می‌شود/ واکنش به مخالف پلیس

 5. صراحت قانون و نظر عجیب صالحی امیری/ رئیس به دنبال مجوز برای دور زدن قانون؟

 6. معمای پلاسکو، از ماجرای پیامک از موتورخانه تا دستور دیرهنگام تخلیه

 7. خیابان فروشی به اغنیا با تشدید ترافیک و آلودگی هوا

 8. وزیر بهداشت: تلفات آلودگی هوا کمتر از سانچی نیست

 9. اطلاعیه تعطیلی مدارس کلانشهر تبریز

 10. مراقب شگرد جدید کلاهبرداری کارت به کارت باشید

 11. ازدواج بر بام اورست  

 12. ورزش لاکچری بازیگران زن ایرانی   

 13. بارش برف، باران و مه‌گرفتگی در بیشتر جاده‌های کشور

 14. نمونه‌گیری ژنتیکی از خانواده 4 قربانی سانچی در فارس

 15. تکذیب خبر بی‌آب ماندن برخی تهرانی‌ها

 16. ۴۸۱۰ مرگ منتسب به آلودگی هوا در تهران

 17. آیا سوختنِ نفتکش سانچی بدتر بود یا غرق شدنِ آن

 18. ایجاد سایت پیگیری حادثه سانچی/ آدرس سایت

 19. پزشکیان: استیضاح ربیعی از دستور کار خارج شده است

 20. باد به داد هوای اصفهان رسید

 21. پلیس: طرح جدید ترافیک تهران سازو کار لازم برای اجرا را ندارد

 22. حکایت دنباله‌دار خرید و فروش پایان‌نامه‌ها/ جایگاه علم مثل گذشته نیست

 23. تذکر "حق‌شناس" برای تعیین تکلیف صالحی امیری در شهرداری

 24. امیدی به یافتن پیکر ۲۹ پیکر جانباخته سانچی نیست/ روشن شدن ابعاد مسئله ۳ ماه زمان می‌برد

 25. برقراری«خارج از نوبت»مستمری خانواده دریانوردان سانچی

پربحث‌های هفته

 1. آموزش زبان انگلیسی در دبستان، آری یا خیر؟

 2. نامه جوان زلزله زده به مدیری/ ما بی غیرت نیستیم، تو فکر پولت باش

 3. نقد مردم‌شناسانه به برخورد چینی‌ها با نفتکش ایرانی/تاریخ، در کشور ما بی اهمیت است

 4. مقایسه میزان درآمد پزشکان عمومی ایران با ۴۲ کشور دنیا

 5. واکنش شدیداللحن عضو ارشد جامعه مدرسین به صحبت‌های روحانی درباره نقد پیامبر

 6. پاسخ معاونان قالیباف به نجفی / گزارش سیاه برای تهران سفید

 7. گذرنامه ایرانی؛ سنگ جلو پای سفر؟!

 8. آشنایی با آموزش و پرورش ژاپن/ وقتی نظافت مدرسه به دانش‌آموزان سپرده می‌شود +عکس

 9. پیشنهاد دانشگاه تهران برای حل مشکل بیکاری فارغ التحصیلان

 10. طرح جدید ترافیک و هزینه هشت میلیونی با عدالت اجتماعی سازگار نیست/ بررسی طرح در مجمع نمایندگان

 11. تصویری تکان دهنده از نماز باران در بیرجند

 12. درددل سوزناک خانواده‌های دریانوردان نفتکش سانچی: دریانوردان مظلومند، نباید در آتش بسوزند+عکس

 13. اندر حکایت زلزله‌زدگان و سکوت اصغر فرهادی

 14. حق‌شناس: چین اجازه دسترسی به پرسنل کشتی که با سانچی برخورد کرد را نداد /مقیمی: تا باز شدن جعبه سیاه تمامی صحبت‌ها گمانه‌زنی است

 15. توضیحات حجت‌الاسلام صدیقی درباره حواشی خطبه نمازجمعه دیروز

 16. پیاده‌روی‌های چند ساعته آقا معلم برای حضور در کلاس درس‌+تصاویر

 17. واکنش محسن هاشمی به دو شغله بودن صالحی امیری

 18. اردوی مختلط و کنسرت در دانشگاه آزاد ممنوع شد

 19. گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی»  

 20. ۳۰ میلیون دلار برای تکمیل شدن باروری ابرها

 21. عکس/ آخرین سلفی زوج ایرانی در نفتکش سانچی

 22. اتفاقی عجیب در صدا و سیما!   

 23. امن‌ترین پیام‌رسان‌های دنیا کدامند؟

 24. انتقاد جامعه مدرسین از اظهارات روحانی

 25. پای درددل خانواده‌های داغدار خدمه نفتکش سانچی/ پسرم فرزندش را ندید و رفت

آخرین عناوین