هتل بین المللی

وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

گروه اقتصادی الف،   3960923271 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

وزیر راه و شهرسازی به اشکال طراحی مسکن مهر اشاره کرد و گفت: ما نباید یک بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر که چند هزار میلیارد ریال را برد و مردم را به حاشیه‌ها کشاند و مرکز شهرها را رها کرد،‌ داشته باشیم و امیدوارم هیچگاه و هیچ کس دیگری به این فکر نیفتد.

به گزارش ایسنا، آخوندی در هفتمین کنفرانس بین‌المللی توسعه پایدار و عمران شهری در کارخانه ریس باف اصفهان اظهار کرد: تمدن ایران تمدنی دیرپاست و چند نکته مهم وجود دارد که باید در پیوستگی و انقطاع تمدن ها به آن توجه کنیم. تمدن ایران تحول اسلام را تجربه کرده این در حالی است که اسلام در مابقی مکان‌هایی ورود کرده که عموما تمدن‌ها از هم گسیخته و زبان‌ها از بین رفته است، پس تمدن ایرانی یک تمدن هماهنگی بوده که با ورود اسلام از هم گسیختگی نیافت.

وی با بیان اینکه در همین خیابان چهارباغ اصفهان ببینید که دنیای مدرن چگونه آن را زیر و رو کرده است افزود: تعریف ما این است که باید هنگام ورود تمدن‌ها،‌ بدی‌ها را کنار بگذاریم و خوبی‌هایش را بگیریم. بنابراین باید تامل کنیم و باید به نظریه شتاب زدگی و عمل زدگی و مفهوم آن توجه کنیم و تصمیمات بی توجه به معنا نگیریم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: تمدن ایران قبل از اسلام مبتنی بر یکتاپرستی، معاد و ایمان به غیب بوده و تنها چیزی که ایران در آن رنج می‌برده، بحث بی عدالتی و نظام طبقاتی است. وقتی که اسلام به ایران می‌آید، مردم ایران به استقبال آن می‌روند چرا که اسلام علاوه بر یکتاپرستی، معاد و ایمان به غیب، رایحه خوش عدالت را به مردم داده است و در پیام پیامبر (ص) هم همواره تمام اقوام و ملت‌ها به رسمیت پذیرفته شده و پذیرش گوناگونی در اسلام به عنوان یک بحث جذاب مطرح بوده است.

وی ادامه داد: مشکل دنیای مدرن این است که مبنایش از جا کندگی است. دنیای مدرن از جهت فلسفی بزرگترین چالشی که به وجود می‌آورد این است که همه آدم‌ها باید شبیه هم باشند و باید از تاریخ گسسته شوند. به همین دلیل گاهی مفهوم جهانی شدن را یکی شدن فرهنگ‌ها می‌گیرند و بنده این تفسیر را قبول ندارم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بحث از جاکندگی چالش دنیای مدرن برای ماست تصریح کرد: تاریخ ما، فرهنگ ما و میراث ما برای دنیای مدرن اساسا نامفهوم است. اثبات گرایی و افراطی گری در دنیای مدرن به دلیل بی توجهی به دنیای غیب به وجود آمده و به همین خاطر در دنیای مدرن همه چیز باید قابل شمارش و متر کردن باشد. این بحث زمانی که وارد ایران شد، ما آن را درک نکردیم و بر چالش به وجود آمده آن غلبه نکردیم و در واقع در مقابل مفهوم انقطاع تاریخی و اثبات گرایی مطلق مانده‌ایم.

آخوندی اضافه کرد: نتیجه این دنیای مدرن شهرهای امروز ما و وضعیت توسعه‌ای ما است که در شهرهایمان می‌بینیم. من شهرها را بیانگر خرد یک ملت می‌بینم. در واقع شهر اصفهان بیانگر خرد اصفهان و شهر تهران نشانه خرد مردمان آنجاست. ما پس از آمدن اسلام به ایران تمدن اسلامی را خلق کردیم به همین دلیل دانشمندان ما نقش موثری در اسلام ما دارند اما پس از دنیای مدرن دچار یک گسیختگی شدیم و انسجام را از دست دادیم و به شکل نظری و عملی درماندیم.

وی تصریح کرد: توجه کنید که ما مدام به گذشته می‌رویم یا مدام به آینده نگاه می‌کنیم. وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم هیجان انگیز می‌شویم و از تاریخمان لذت می‌بریم و به آینده که نگاه می‌کنیم آشفته می‌شویم. داعش و القاعده هم دچار همین سردرگمی شدند و مسیر را اشتباه رفتند و افراط و تفریط را انتخاب کردند. پس ما امروز نیازمند آن هستیم که بفهمیم که هستیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ماهیت دنیای مدرن متکی به قدرت موتور و الکترونیک است و یک اقوا گری بیش از حد دارد. این ماهیت همه ما را دچار چالش کرده است. به همین دلیل سوال می‌کنیم که چه شد فولاد را به اصفهان در نزدیکی کویر آوردیم و چنان بر این شهر واگذاری کردیم که از توان اقلیمی منطقه بیشتر شد. این دقیقا همان اقواگری دنیای مدرنیته است.

آخوندی اضافه کرد: خوزستان مهد تمدن ایران است. امروز به تدریج غیر قابل سکونت شده است. دریاچه ارومیه و دریاچه پریشان یکی پس از دیگری خشک می‌شوند و جازموریان که روزی حاصلخیزترین دشت بوده است امروز به کویر بدل شده است و 20 درصد گرد و غبار ایران را تشکیل می‌کند. به شرق اصفهان نگاه کنید مرگ تمدن ایران را به تدریج می بینید. این در حالی است که فرهنگ و تمدن ایران شهری قدرتمند،‌ تطابق با اقلیم را همواره مدنظر داشته است.

وی اضافه کرد: تکیه به مدرنیته باعث شد اقلیم را رها کنیم و به همین دلیل امروز ظرف مدت 50 سال ،‌50 میلیمتر از بارش ما کم شد و یک و نیم درجه گرمای هوا افزایش یافت و 5 برابر تبخیر آب ما بیشتر از گذشته شد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: من ضمن تعیین نگاه زیست محیطی در توسعه پایدار اعتقاد دارم که این نگاه باید به فلسفه پیشینش نیز نگاه شود. ما باید اندیشه ایران شهری و تمدن ایران شهری را بازخوانی کنیم. مافقط نمی‌توانیم تنها اقلیم را نگه داریم و باید بتوانیم پاسخ من کیستم را بدهیم.

آخوندی ادامه داد: باید ایران‌بودگی ایران را به همه یادآوری کنیم. از دوره مشروطه تا قبل از انقلاب شش برنامه توسعه و پس از انقلاب هم شش برنامه توسعه داشتیم. هزاران دلار خرج آن کردیم اما آیا زندگی مردم ایران را ارتقاء یافته دیده‌ایم؟

وی تاکید کرد: امروز 19 میلیون بد مسکن داریم،‌ 140 هزار هکتار از مساحت شهری ما کیفیت مناسب زندگی ندارد و 9 تا 10 میلیون نفر حاشیه نشین داریم، 9 میلیون نفر نیز در بافت در حال فرسایش شهری زندگی می‌کنند. همه این ها به ما نشان می‌دهد که ما نیاز داریم که یک بار دیگر باید به مفهوم شهر برگردیم. راهکار پاک کردن صورت مساله‌ها نیست. ما باید بتوانیم در مرکز شهرها زندگی کنیم و به دنبال آن بازآفرینی شهری را به طور جدی دنبال کنیم. ما باید بدانیم زمانی که یک بافت را تخریب می‌کنیم آدم‌های آن بافت را زاغه نشین می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ما می‌خواهیم که به همراه مردم شهرها را خلق مجدد کنیم ادامه داد: کوچکترین کالبد شهری ما محله است و بازآفرینی شهری محله محوری است؛ ما می خواهیم محله محوری را زنده کنیم. به همین دلیل با احیای کارخانه‌ای مثل اینجا ریس باف کیفیت محیط شهری را افزایش خواهیم داد.

آخوندی تاکید کرد: اینکه بدون شهرداری بتوان کاری کرد غیر قابل تصور است و تصور اینکه ما و شهرداری ها بتوانیم بدون مردم کاری کنیم آن هم غیر قابل تصور است، به همین دلیل حکمرانی شهری باید با تکیه بر مردم و محلات باشد.

وی با بیان اینکه در بودجه امسال بحث بازآفرینی بافت فرسوده توسط رئیس جمهور،‌ دولت و مجلس جدی گرفته شده است گفت: مفهوم بازآفرینی در صدر مسائل دولت و مردم قرار خواهد گرفت.

وی به اشکال طراحی مسکن مهر اشاره کرد و گفت: ما نباید یک بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر که چند هزار میلیارد ریال را برد و مردم را به حاشیه‌ها کشاند و مرکز شهرها را رها کرد،‌ نباید داشته باشیم و امیدوارم هیچگاه و هیچ کس دیگری به این فکر نیفتد. باید در 66 هکتار چیزی در حدود 15 هزار واحد مسکونی بازسازی و نوسازی شوند. این اتفاق نیازمند همراهی با بازآفرینی شهر است. در این راستا دولت و شهرداری باید کمک کنند تا این بافت ها با یک هم افزایی به شهرها برگردند. ما می‌توانیم که با یک بازآفرینی شهری توسعه شهری را خلق مجدد کنیم.

آخوندی خاطر نشان کرد: دولت سند ملی بازآفرینی را تصویب کرده و ستاد آن را تشکیل داده است. استانداران هم باید با هماهنگی با این ستاد همه دستگاه‌ها را در این خصوص بسیج کنند.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۶۹۱۸۲۱:۴۳:۳۲ ۱۳۹۶/۹/۲۳
آقا تو رو بخدا لطفی بکنید و از این مرد چیزی منتشر نکنید... به زلزله زده ها رحم کنید و اعصاب همه را خرد نکنید
ناشناس۱۶۶۹۴۵۲۲:۳۰:۰۴ ۱۳۹۶/۹/۲۳
الان جنابعالي بيش از پنج سال است كه وزيريد اگر طرح بهتر ويا اقدام بهتري انجام داديد اعلام كنيد مردم بدانند چه مسكن هاي مناسبي براي مردم ساختيد،با حرف وشعار توخالي وايراد گرفتن از كار دولت قبل به جايي نخواهيد رسيد ،مجلس بي كفايت است كه به امثال جنابعالي راي مثبت داد
ناشناس۱۶۷۰۰۰۲۳:۴۱:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۲۳
مایه ی اتم و اکمل شرمساریست این بابا ! نباشی خیلی بهتره
ناشناس۱۶۷۰۱۰۲۳:۵۴:۰۴ ۱۳۹۶/۹/۲۳
مسکن مهر رو ول کن بگو تو این ۵ سال چیکار کردی؟
ناشناس۱۶۷۰۲۴۰۰:۱۶:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۲۴
اقای اخوندی املاءننوشته نمرهاش بیست است مسکن مهر طرح خوبی بود به نفع عموم مردم بود وشما وزیری هستید که در حد و اندازه یک وزیر نیستید ودر حد بک مهندس خوب هم نیستید نمونه کاری حضرت عالی خرید هواپیما از امریکا
ناشناس۱۶۷۰۷۶۰۱:۳۴:۲۲ ۱۳۹۶/۹/۲۴
کی خبر دارد سواره از پیاده خبر؟ جناب وزیر بدترین وضعیت خانوارهایی هستند که فقط در یک اتاق زندگی میکنند، و نه کسانی که در مسکن مهر هستند. اگر دلت میسوزد و راست میگویید فعلا فکری به حال بیخانمانها بکنید. از این ها که فارغ شدید اگر خواستید بروید سراغ مسکن مهری ها.
ناشناس۱۶۷۰۸۰۰۱:۵۳:۴۱ ۱۳۹۶/۹/۲۴
وزیر محترم همیشه مخالف ، الان حدود 10 میلیون نفر بقول شما در شرایط بد زندگی میکنند ، شما 4 سال است شعار بی پشتوانه میدهید و حالا میگویید مثلا در 66 هکتار باید 15 هزار واحد بازسازی شود! فارغ از توان انجام کار که افزودن جمعیت حدود 60000 نفری احتیاج به اصلاح معابر و مراکز آموزشی و بهداشتی و ... دارد ، آیا میتوان با این طرح ها بقول شما 10 م نفر را نجات داد؟ آیا شما غیر از حرف برای این 10 م کاری کرده اید یا همچنان اعتقاد دارید اینها باید پول پس انداز کنند و ...،برادر من اگر این افراد شریف اما قشر ضعیف جامعه توان داشتند که پول ذخیره کنند ، احتیاج به نظرات افرادی چون شما نداشتند.
ناشناس۱۶۷۱۰۶۰۳:۴۷:۴۲ ۱۳۹۶/۹/۲۴
اخوی منتظر دستور شما بودیم
محمد۱۶۷۱۲۲۰۴:۴۶:۲۹ ۱۳۹۶/۹/۲۴
جناب میشه بفرمائیدشما واسه مسکن این ده میلیون چکارکردیداصلا تو بااون خانه وویلای کذایی میفهمی وضعیت این ده میلون رو
ناشناس۱۶۷۱۳۲۰۶:۴۳:۴۷ ۱۳۹۶/۹/۲۴
دادرسی نیست روزبروز بر اجاره نشینی افزدوه میشه ازدواجم که کمه طلاقم زیاد ای کاش به دنیا نیومئه بویدمکارم نیست یا اگر هست با چندقاز حقوقو برای زنده موندن
ناشناس۱۶۷۱۵۸۰۸:۳۳:۵۶ ۱۳۹۶/۹/۲۴
آسان ترین کار انتقاد است. راهکار سخت است که کمتر دیده میشود.
مهدی۱۶۷۲۰۴۰۹:۲۸:۱۷ ۱۳۹۶/۹/۲۴
امیدوارم هیچ وقت وزیر مسکنی چون جنابعالی ( آخوندی) نداشته باشیم بله طرح مسکن مهر به ضرر شما سرمایه دارهاست که نتونی سود 300 درصدی از بساز و بفرش تو شهر داشته باشی
ناشناس۱۶۷۲۱۱۰۹:۳۹:۳۴ ۱۳۹۶/۹/۲۴
اقای اخوندی 4 سال وعده و ....ظاهرا فکر میکنی تو را بعنوان وزیر گزارشگر مسکن انتخاب کرده اند و تکلیفی برای تحقق وعده ها و قولهای خود و ریسس جمهورت نداری !!!! بازسازی بافتهای فرسوده با مساعدت و تسهیلات کم بهره از سال 1385 تصویب و عملیاتی شده بود فکر کردید طرحی نو در افکندید؟در 4 سال وزارتتان چند متر مسکن را ساخته یا حمایت کرده اید که هنوز هم به نظریه پردازی وقت و عمر یک ملت را ضایع میکنید.!!
ناشناس۱۶۷۲۲۶۱۰:۰۲:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۲۴
5 سال است هر دلش خواست در مورد مسکن مهر گفت بدون اینکه بفهمد ساکنان آن راضی اند و خودش هیچ کاری نکرد.
ناشناس۱۶۷۲۳۰۱۰:۰۳:۲۹ ۱۳۹۶/۹/۲۴
دایه مهربان تر از مادر ... عباس آخوندی.
ناشناس۱۶۷۲۳۴۱۰:۰۸:۰۳ ۱۳۹۶/۹/۲۴
ما نباید یک بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم بلکه باید طرحی مثل مسکن اجتماعی داشته باشیم !!!!!!!!
ناشناس۱۶۷۳۱۲۱۱:۲۲:۲۳ ۱۳۹۶/۹/۲۴
اصلا کی گفته باید خونه بسازیم؟ اصلا کی گفته وظیفه ما ساخت خونه برای مردمه!! اگه ما خونه بسازیم زلزله که بیاد کلی کشته میده پس همون بهتر خونه نسازیم!! خوب مسکن مهر اگه بد بود مسکن اجتماعی خودتون چی شد؟
مرتضی۱۶۷۳۸۲۱۲:۵۰:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۲۴
وزیرای دولت روحانی، مثل خود آقای روحانی فقط بلدن خوب و قشنگ صحبت کنند وگرنه در عمل هیچ حرفی برا گفتن ندارند
ناشناس۱۶۷۳۸۸۱۳:۰۱:۱۸ ۱۳۹۶/۹/۲۴
مردم رو بیچاره کردین با این طرحهاتون. بی برنامه گی - ندانم کاری و بیفکری مسئولین - مردم رو بدبخت کرده.
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 2. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 3. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 4. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 5. باید ایتالیایی زندگی کرد یا آلمانی؟

 6. عماد افروغ: تحقق عدالت شلاق بُرنده می‌خواهد

 7. آزادی عامل قتل عام خانوادگی

 8. موضوع فیلترینگ تلگرام به کجا رسید؟

 9. قرارداد ۱.۴۵ میلیارد دلاری امارات با توتال فرانسه

 10. بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری  

 11. چرا عربستان یکی از جنجالی‌ترین کشتی‌های جنگی آمریکا را خریداری می‌کند؟

 12. بر اساس نظرسنجی درون شعب؛ پوتین در کرملین ماند

 13. اسامی بازیکنان دوپینگی فوتبال اعلام شد

 14. مایلی‌کهن:‌ قرارداد کی‌روش را تا ظهور امام زمان تمدید کنید

 15. «کلاه قرمزی» با چهار عروسک جدید می‌آید

 16. طرح آمریکا برای دخالت در انتخابات عراق

 17. سناتور جمهوری خواه: اخراج «مولر» مقدمه‌ای بر پایان ریاست‌جمهوری ترامپ است

 18. کُردها: به جنگ و گریز در عفرین روی می‌آوریم

 19. مدیرکل جدید دفتر موسیقی منصوب شد

 20. حمله مردی با خودرو به یک باشگاه شبانه در «انگلیس»

 21. توتال: به قراداد با ایران پایبندیم/ درخواست از آمریکا برای چشم‌پوشی از توتال در صورت عقب‌نشینی از برجام

 22. مصرف تیلاپیا موجب تشدید بیماریهای قلبی می‌شود

 23. ادعای وزرای خارجه مصر و امارات علیه ایران

 24. تصاویر منحصر به فرد از اعماق دریا  

 25. عملیات شهادت طلبانه در قدس/حال صهیونیست زخمی شده وخیم است

پربحث‌های دیروز

 1. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 2. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

 3. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 4. مدرک منتشر شده در مورد حساب بانکی آیت الله مکارم شیرازی جعلی است

 5. تلگرام ایران را تحریم کرد

 6. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 7. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 8. قتل عام خانوادگی در ۲۱۰ دقیقه

 9. بازی دوستانه تیم ملی فوتبال با تیم محلات سیرالئون/ لزوم شفاف سازی فدراسیون و وزارت ورزش

 10. مظهر دانستگی‌های بی‌کرانه

 11. پیروزی پرگل تیم ملی ایران مقابل سیرالئون/استارت شاگردان کی‌روش برای جام جهانی

 12. ۷ نکته درباره فیلترینگ احتمالی تلگرام

 13. تکذیب خبر فیلترینگ تلگرام

 14. آیا پمپئو وزیر خارجه جنگ است؟

 15. گوشی می‌خرید انتقال سند را فراموش نکنید!

 16. مهماندوست:روحانی را دوست ندارم و به او رای ندادم/ عسکری من را یاد چرچیل می‌اندازد/ علی کریمی جگر دارد

 17. رئیس پیشین سیا: ترامپ به زباله دان تاریخ خواهد پیوست

 18. وعده دو سناتور آمریکایی به گروهک منافقین

 19. تداوم صدرنشینی العین با درخشش عبدالرحمان

 20. ضارب محیط‌بان دنا به ۵ سال حبس محکوم شد

 21. اعلام آمادگی کی‌روش برای انتشار قرارداد

 22. روسیه: مسکو هرگز لندن را به خاطر موضعش در قبال «سکریپال» نمی بخشد

 23. افزایش دمای هوای پایتخت در ایام نوروز

 24. افسر سابق سیا مطرح کرد: جنگ جعلی آمریکا علیه ایران

 25. بلژیک مسجدی را که به عربستان داده بود پس گرفت

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. مراسم مبتذل برج میلاد و پنج نکته اساسی

 3. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 4. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 5. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 6. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 7. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 8. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 9. استیون هاوکینگ درگذشت

 10. اسم این موزه چی بود؟  

 11. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 12. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 13. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 14. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 15. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 16. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 17. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 18. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 19. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 20. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 21. شام نوبخت به نمایندگان مجلس / دعوت نامه به نام حزب اعتدال - مکان سازمان مدیریت

 22. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 23. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 24. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 25. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

پربحث‌های امروز

 1. قرارداد ۱.۴۵ میلیارد دلاری امارات با توتال فرانسه

 2. توتال: به قراداد با ایران پایبندیم/ درخواست از آمریکا برای چشم‌پوشی از توتال در صورت عقب‌نشینی از برجام

 3. جدیدترین پیش بینی بازار مسکن در سال ۹۷

 4. آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌ها هنوز اسلامی نشدند و همچنان "ربا" می‌گیرند

 5. روحانی قانون بودجه سال ۱۳۹۷ را به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد

 6. جدیدترین قیمت گوشت گرم در بازار

 7. زمان واریز سود «سهام عدالت» کارمندان

 8. آخرین وضعیت ذخیره آب سدهای کشور

 9. شانس جایگزینی پول‌های فعلی با ارزهای مجازی چه قدر است؟

 10. گران ترین شکلات جهان رونمایی شد  

 11. آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌ها هنوز اسلامی نشدند و همچنان "ربا" می‌گیرند

 12. افزایش ۱۴ درصدی ظرفیت مسافری فرودگاه امام در نوروز ۹۷

 13. هشدارهای نوروزی رییس اتحادیه به خریداران خودرو

 14. سیف: تورم در سال آینده هم تک رقمی خواهد بود

 15. جهانگیری: معیشت مردم اولویت دولت در سال ۹۷ است

 16. اظهارات ربیعی درباره دستمزد ۹۷

 17. روحانی: سال ۹۶ در احداث راه‌آهن رکورد زدیم/ واردات افزایش یافت

 18. نرخ ارز بانکی ثابت ماند/ هر دلار ۳۷۶۹۱ ریال

 19. مصوبه جدید دولت برای ترخیص خودروها از گمرک

 20. محمدی به داد: خبر داد؛ تحویل گزارش معوقات بانکی به هیئت رئیسه مجلس/رشد معوقات از سال ۸۴ تاکنون

 21. باهنر: در بسیاری از خانواده‌ها چند فارغ‌ التحصیل بیکار وجود دارد/ دولت حرکت خود را در راستای افزایش اشتغال بیشتر کند

 22. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 23. نشست جداگانه وزیر کار با نمایندگان کارگری در حاشیه شورای عالی کار

 24. احتمال افزایش ۱۸۵ هزار تومانی دستمزد حداقل بگیران در سال ۹۷

 25. افزایش ۲۰ درصدی دستمزد حداقل بگیران قوت گرفت/ سایر سطوح مزدی احتمالاً در محدوده ۱۶ درصد

پربحث‌های دیروز

 1. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ آغاز شد

 2. قیمت مصوب انواع میوه در میادین+جدول

 3. لاریجانی قانون بودجه ۱۳۹۷ کل کشور را ابلاغ کرد

 4. مطالبه کارگران برای تعیین دستمزد/تورم مهم نیست؛سبد معیشت مبناباشد

 5. پیشگیری از کم فروشی 600 میلیون تومانی در تهران

 6. نرخ اجاره واحد‌های نوساز در پایتخت  

 7. میزبون، سامانه اجاره ویلا، اجاره روزانه آپارتمان، خانه و سوئیت

 8. کدام خودروی بازار برای من مناسب است؟

 9. سر دلالان از صرافی‌ها شلوغ‌تر است

 10. حاشیه حضور وزیر صنعت در ایران خودرو / کتاب ایران خودرو مسئولیت اجتماعی است یا سفره شب عید مردم؟

 11. درس های ۷۰ ساله برای عدالت اقتصادی

 12. علت سرخوردن خودروها در جاده چالوس مشخص شد

 13. وزیر صنعت: تحویل قطعه غیراستاندارد در سال ۱۳۹۷ از سوی خودروسازان ممنوع است

 14. کاهش انواع نرخ ارز / دلار ۴۸۴۱ تومان شد

 15. ۲ جایزه جشنواره نیویورک به فیلم تبلیغاتی و صنعتی ایران تعلق گرفت

 16. افزایش قیمت گوشت گوسفندی/ نرخ مرغ به ۸۶۰۰ تومان رسید

 17. همراه اول تا ۵۰۰ هزار ریال عیدی می دهد

 18. یارانه نقدی امشب واریز می‌شود

 19. اولویت اصلی کشور در سال آینده چیست؟

 20. نقص سیستم هوای داخل کابین پرواز مشهد تهران

 21. کرباسیان: تعیین دستمزد کارگران باید شکاف قدرت خرید و هزینه‌ را پر کند

 22. افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

 23. قیمت خودروهای داخلی در آستانه نوروز

 24. چه خودروهای در بازار آمریکای لاتین پر فروش هستند؟

 25. نکات مهمی که باید درباره ترمز دستی بدانید

پربحث‌های هفته

 1. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 2. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 3. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 4. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 5. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 6. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 7. جلسه کمیته مزد بدون نتیجه پایان یافت/ خدایی: افزایش دستمزد باید بر اساس هزینه‌های زندگی باشد/ 70 درصد کارگران حداقل بگیرند/عطاردیان: کارفرما توان پرداخت حداقل مزد را هم ندارند

 8. قول جهانگیری برای برگزاری جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

 9. سال آینده حقوق‌ها چقدر اضافه شود؟ +جدول

 10. مصوبه جدید دولت درباره واردات خودرو/ افرادی که نمی توانند خودرو وارد کنند

 11. آخرین مکالمات خلبان و کمک خلبان هواپیمای A.T.R با یکدیگر/ اظهارت کمک خلبان برای برگشت و 2 اخطار سیستم حسگر

 12. نوبخت: اگر در دولت، کسی انقلابی نبود نمی دانم باید اخراجش کنیم یا تبعید/ حقوق همه دستگاه‌ها را پرداخت کرده‌ایم

 13. نامه‌ی احمد توکلی به شورای نگهبان/ ۱۸ اشکال به تبصره ۱۹ لایحه بودجه

 14. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 15. بانک مرکزی: تنها 1.2 درصد از سپرده گذاران موسسات غیرمجاز پول خود را به طور کامل دریافت نکردند

 16. توکلی: ناکارآمدی سیاستهای صندوق بین‌المللی پول آشکار شده، اما هنوز برخی مسئولان نفهمیدند/ جایگزینی کلمه اقشار آسیب پذیر به جای مستضعفین نشان از خوی اشرافی گری مسئولان است

 17. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 18. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 19. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 20. چگونه مصرف بنزین خودرو را کاهش دهیم؟

 21. فساد، کشور را زمینگیر می‌کند

 22. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 23. شفافیت، دلیل مخالفت با استارت‌آپ‌های بیمه‌ای

 24. برگزاری نشست تعیین دستمزد کارگران با حضور ۳ وزیر

 25. ماموریت کمیسیون عمران به 2 خلبان زبده برای بررسی علت سقوط هواپیمای A.T.R

آخرین عناوین