هتل بین المللی

سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

سید مسعود علوی، گروه سیاسی الف،   3960829286 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

جهانگیری در اولین ساعات زلزله گفت: «اکثریت خانه های ویران شده، مسکن مهر بوده است.» روحانی هم گفت: «مقصران ساخت مسکن هایی که به شکل تعاونی و دولتی ساخته شده بودند باید شناسایی و به مردم معرفی شوند. در همین سر پل ذهاب مسکن های مهر را دیدیم که چه طور شده اند و کنار آن خانه خود مردم است که حتی شیشه آنها نشکسته است.» (رئیس جمهور در جلسه ستاد بحران کرمانشاه 96/8/23)

زلزله بم در سال 1382 به بزرگی 6/6 ریشتر، غم بزرگی بر دل ملت ایران گذاشت. در این زلزله 41 هزار نفر جان عزیز خود را از دست دادند، 100 هزار نفر بی خانمان شدند و 30 هزار نفر مجروح راهی بیمارستان های منطقه و کشور شدند.

در زلزله اخیر کرمانشاه با 7/3 ریشتر که به مراتب هولناک تر و شدیدتر از زلزله بم بود، تنها 437 نفر کشته شدند که جان یک یک آنها برای مردم ایران، عزیز و گرامی است. بر اساس آخرین آمار، 7817 نفر هم زخمی شده اند. با یک مقایسه ساده بین دو زلزله که اولی خفیف تر و دومی شدیدتر بوده، هر انسان عاقلی می فهمد در فاصله سال های 82 تا 96 کاری برای مقاوم سازی و نوسازی ساختمان ها صورت گرفته است. بر اساس آمارهای دم دستی، 88 هزار خانه فرسوده در این منطقه نوسازی و بازسازی شده است. این غیر از ساختمان های مقاوم طرح مسکن مهر بوده است. چرا نباید قدر این خدمت نظام را بدانیم؟

اگر گزاره رئیس جمهور و معاون اول او در مورد آسیب های مسکن مهر درست باشد، 5700 واحد مسکن مهر در بهمن 94 در دوران دولت یازدهم افتتاح و تحویل مردم شد. اگر در هر واحد فقط 3 نفر زندگی می کردند، باید تلفات انسانی فقط در مسکن مهر بیش از 16 هزار نفر می بود. حال آنکه بنا بر گزارش مقامات وزارت مسکن از کرمانشاه، کل تلفات انسانی در مسکن مهر 2 نفر بوده اند که یکی از آنها هم در خارج از ساختمان های مسکن مهر فوت کرده است.

وزیر مسکن طرح مسکن مهر را مزخرف می داند. اما قائم مقام وی در یک اظهار نظر رسمی، چهار روز بعد از اظهارات رئیس جمهور گفت: مسکن مهر مناطق زلزله زده (آن هم با زلزله 7/3 ریشتری) کاملاً پابرجاست و برخی اظهار نظرهای افراد تحت تأثیر اخبار کذب بوده است. وی گفته است: در شهرستان سر پل ذهاب دو پروژه 20 واحدی و 576 واحدی توسط تعاونی های مسکن ساخته شده که پروژه اول هیچ گونه آسیبی ندیده و پروژه دوم که دارای 24 بلوک بوده از نظر سازه ای سالم و حتی یک سقف آن فرونریخته است، همه بلوک ها ایستایی خود را حفظ کرده اند و کاملاً پابرجا هستند.

چرا باید رئیس جمهور و معاون اولش اسیر طراحی های پیام جماعتی شوند که ضربه به خدمات نظام را وظیفه خود می دانند؟! چرا رئیس جمهور در میان این مطالب، راه افراط می رود .

واقعیت این است که مقاوم سازی بافت فرسوده و نیز مسکن مهر جلوی تلفات زیاد این زلزله را گرفته است و این جزو خدمات نظام بوده است، چه مربوط به این دولت و چه مربوط به دولت قبل باشد. چرا نباید مردم از این حقیقت باخبر باشند؟

زلزله بم با 6/6 ریشتر 41 هزار نفر تلفات انسانی داشته است. زلزله کرمانشاه با 7/3 ریشتر 437 کشته به جا گذاشت. آیا 6/6 ریشتر بزرگتر از 7/3 ریشتر است؟ آیا 41 هزار کشته کمتر از 437 کشته است؟ این چنین ریاضیات سیاسی را ما فقط در فتنه 88 شاهد بودیم که می گفتند 13 میلیون رأی بیشتر از 24 میلیون رأی است!

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۶ اسفند ۱۳۹۶رحمانی فضلی: جمع کنندگان کمک های مردمی زلزله کرمانشاه باید پاسخگو باشند
۲۱ اسفند ۱۳۹۶آیت‌الله سعیدی: مسئولان در برخورد با مردم زلزله‌زده سعه‌صدر داشته باشند
۱۹ اسفند ۱۳۹۶صد روز از زلزله سرپل‌ذهاب  
۱۸ اسفند ۱۳۹۶بلاتکلیفی زلزله زدگان کرمانشاه و پولهای مردم که در حساب سلبریتی‎ها باقی ماند
۱۴ اسفند ۱۳۹۶مصوبه مهم دولت برای مسکن مهر
۸ اسفند ۱۳۹۶آقای روحانی! لطفاً کمی هم درباره بیکاری، شرایط کارگران، مالباختگان موسسات مالی و زلزله زده ها صحبت کنید
۶ اسفند ۱۳۹۶توصیه نماینده کرمانشاه به وزیر کشور: ۳روز با زن و بچه در چادر زلزله‌زدگان بخواب
۶ اسفند ۱۳۹۶کیهان: دلیل مخالفت آخوندی با مسکن مهر آن است که از ساخته شدن آن ضرر کرده
۴ اسفند ۱۳۹۶چرا مسکن مهر تهران خالی مانده است؟
۳ اسفند ۱۳۹۶ورود دانشگاه‌های معتبر به ساخت و ساز مناطق زلزله‌‍زده
۳ اسفند ۱۳۹۶مسکن مهر برای تامین خدمات پایدار چقدر اعتبار نیاز دارد؟
۳ اسفند ۱۳۹۶آقای آخوندی! زمان عذرخواهی و استعفا فرا نرسیده است؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

غلام۱۴۸۱۲۴۱۶:۲۲:۲۱ ۱۳۹۶/۸/۲۹
سلام اصلا موضوع کاهش تلفات نه ربطی به بازسازی بافت های فرسوده داشته و نه ارتباطی با مسکن مهر داره 2 عامل در کاهش تلفات نقش داشته 1- زمان زلزله که نزدیک 10 شب بوده و هنوز مردم بیدار بودند2- وقوع یک زلزله 4 ریشتری قبل از زلزله اصلی درست نیم ساعت قبل از آن که موجب شده بسیاری از مردم به خیابان برن.من باب یادآوری.
ناشناس۱۴۸۱۴۰۱۶:۳۶:۴۸ ۱۳۹۶/۸/۲۹
توجه کنید که فرض بر این است که ساختمانهای با استانداردهای جدید زلزله ساخته شده باشند، اما عملا الان با آسیب جدی فونداسیون امکان استفاده از آنها وجود ندارد. دعوا سر تعداد کشته های این ساختمانها، مشکل را حل نمی کند چرا که حتی یکنفر کشته هم زیاد است، اما به این فکر کنید که خانواده های از اقشار ضعیف، پول ملکی را داده اند که الان غیر قابل استفاده است، وسایل خانه شان از بین رفته و الان همه چیز خود را از دست داده اند. کیفیت پایین مسکن مهر حقیقتی غیر قابل کتمان است.
ناشناس۱۴۸۲۸۸۲۳:۱۳:۱۱ ۱۳۹۶/۸/۲۹
دوست عزیز و گرامی البته این حرف شما من را یاد یکی از اساتید دانشگاهم انداخت که همیشه به ما بهینه سازی اقتصادی را گوشزد می کرد بنده هم معتقدم حتی یک کشته و یک مجروح هم بسیار سنگین است اما شما باید جیب قشر کارگر مثل پدر من را هم در نظر بگیری بله شما میتوانی یک ساختمانی بسازی که در برابر زلزله 10 ریشتر هم ساکنان آن سالم بمانند ولی به چه بهایی با قیمت 20-30 میلیونی این ساختمان ها عملکرد قابل قبولی داشتند دوست عزیز زلزله وقتی بیاد سیاسی عمل نمیکنه بلکه سازه های ضعیف از هم می پاشونه چه مسکن مهر باشه چه بساز بفروش ساز
ناشناس۱۴۸۳۱۵۰۱:۰۵:۳۸ ۱۳۹۶/۸/۳۰
بله پول ملکی را داده اند که اکنون غیر قابل استفاده است اما در عوض زنده و سالم هستند در کنار خانواده خودشان
ناشناس۱۴۸۴۸۲۱۰:۳۳:۴۱ ۱۳۹۶/۸/۳۰
برادر عزیز عمران یک علم تجربی است . ساختمانهای مسکونی طوری طراحی می گردند که در برابر زلزله های شدید فقط فرصت فرار برای ساکنین آن را فراهم آورد و تعداد تلفات به حداقل برسد. در صورت طراحی ساختمان برای زلزله های شدید ساختمانها از لحاظ مالی غیر اقتصادی می باشد و سازندگان این مسئله رو قبول نخواهند کرد.
ناشناس۱۴۸۱۶۶۱۷:۳۳:۳۶ ۱۳۹۶/۸/۲۹
عمق زلزله در بم فقط 5 کیلومتر بوده و فاصله اش تا شهر بم هم فقط 5 کیلومتر. اکثر خانه های بم هم خشتی و گلی بودن. فاصله کانون زلزله کرمانشاه تا شهر سرپل ذهاب بیش از 50 کیلومتر و عمق زلزله 23 کیلومتر زیر زمین بوده. الان تلفات این دوتا رو با هم مقایسه میکنی؟!!!
ناشناس۱۴۸۲۵۳۲۱:۱۹:۰۵ ۱۳۹۶/۸/۲۹
زمین لرزه ی بم 10 کیلومتر عمق داشت و زمین لرزه ی کرمانشاه 11 کیلومتر مطابق چیزی که این منبع میگه https://earthquake.usgs.gov/earthquakes/eventpage/us2000bmcg#executive فاصله ی کانون زلزله هم از سرپل ذهاب نسبت به خود بم زیاد نبوده. قدرت زلزله هم حداقل 0.7 ریشتر بیشتر بوده. الآن بحث سر همین ساختمان سازی هست. چیزی که شواهد میگه تعداد کشته ها خیلی کمتر بوده با اینکه شرایط تقریبا به احتساب میانگین مشابه بودن.
ناشناس۱۴۸۲۸۶۲۳:۰۸:۳۸ ۱۳۹۶/۸/۲۹
ضمنا به این موارد هم باید اشاره کرد که اولا این زلزله در ساعاتی بروز کرد که اکثرا بیدار بوده و دوم اینکه قبل از زلزله اصلی،زلزله های خفیف تری بروز کرده بود که بسیاری از مردم هوشیار شده بودند وگرنه ممکن بود تلفات ان بسیار بیشتر از حال حاضر باشد.
حسین۱۴۸۳۴۰۰۷:۰۰:۱۵ ۱۳۹۶/۸/۳۰
این اعداد رو من بررسی نکرده ام ولی 6.6 ریشتر بم تا 7.3 ریشتر سرپل ذهاب نشان دهنده قدرت حدودا 5 برابری زلزله سر پل ذهاب است.
ناشناس۱۴۸۳۴۷۰۷:۲۴:۲۷ ۱۳۹۶/۸/۳۰
سلام بنظرم يكبار ديگه مشخصات زلزله را نگاه كن
ناشناس۱۴۸۱۷۳۱۷:۴۴:۴۰ ۱۳۹۶/۸/۲۹
هم حرف این مقاله درست است هم حرف انتقادی به ساختمانهای مهر. میانگیر این دو درست است. با این حال، ما باید ساختمانهای نو ساز را مقاومتر بسازیم.
محمد قاسمی۱۴۸۲۱۵۱۹:۳۰:۰۰ ۱۳۹۶/۸/۲۹
خوب و درست ممنون
ناشناس۱۴۸۲۶۶۲۱:۴۸:۰۵ ۱۳۹۶/۸/۲۹
صرف نظر از مسکن مهر که باید حتما به مقاوم سازی ان توجه شود بیمارستان اسلام اباد غرب ساخته همین دولت است و باید از مسکن هم خیلی مقاوم تر باشد؟؟؟
هموطن۱۴۸۲۶۷۲۱:۵۰:۵۳ ۱۳۹۶/۸/۲۹
وقت اطلاعات و داده ها درست نباشد معلوم است که نتیجه گیری هم درست نمی باشد . ما باید خودمان را با ژاپن و امریکا مقایسه کنیم که توی زلزله های 7 ریشتری یک یا دونفر کشته می شوند .
ناشناس۱۴۸۲۷۱۲۲:۰۸:۲۱ ۱۳۹۶/۸/۲۹
انرژی آزاد شده زلزله کرمانشاه یازده برابر زلزله بم بوده است.
ناشناس۱۴۸۲۷۶۲۲:۲۰:۴۲ ۱۳۹۶/۸/۲۹
سلام متاسفانه در ایران وجدان کاری وجود ندارد.چه مهندس .چه دکتر .چه مسولین .لفا قبل از اینکه دیر شود فکری بکنید
صدیقه۱۴۸۲۸۷۲۳:۰۹:۲۶ ۱۳۹۶/۸/۲۹
سلام. فکر می کنم آقای جهانگیری از حالا به فکر ریاست جمهوری در دوره ی بعد هستند و از هر فرصتی برای تخریب رقبای احتمالی بهره برداری می کنند.و به جای نمایش اتحاد همدلی مردم ایران که از سیستان وبلوچستان تا اقصا نقاط مملکت در تب و تاب فراهم کردن نیاز زلزله زدگان هستند و خوش درخشیدند به فکر تخریب رقیب نمی افتادند.زنده باد مردم مهربان ایران که خیلی از مسئولین خود جلوترند.
محمد۱۴۸۳۰۷۰۰:۱۳:۵۳ ۱۳۹۶/۸/۳۰
زلزله بم در ساعتی رخ داد که همه مردم در خواب بودند ولی زلزله کرمانشاه در ساعتی بود که اغلب بیدار بودند.
ناشناس۱۴۸۳۱۰۰۰:۳۸:۴۲ ۱۳۹۶/۸/۳۰
اقايون سواد ندارند كه دو زلزله را با هم مقايسه مي كنند عمق زلزله فرق مي كندودلايل علمي ديگر
ناشناس۱۴۸۳۱۲۰۰:۴۲:۲۲ ۱۳۹۶/۸/۳۰
ساعت وقوع زلزله ها را هم بیان میفرمودی خوب بود.بم4صبح که همه خوابند و سرپل ذهاب 10شب که عمده افرا بیدار و حتی بیرون از خانه اند.خدا به داد مردم رسید نه مقاوم سازی.نمونه اش ساختمان جدید و قدیم بیمارستانه که ساختمان کهنه تکان نخورده و ساختمان جدید 5کشته داده.
مهدی۱۴۸۳۱۴۰۰:۵۲:۳۴ ۱۳۹۶/۸/۳۰
انتقاد به مسکن مهر در حد فنی وارد است ولی نه در حد سیاسی ... به عنوان یک مهندس عمران وقتی می خوان طراحی کنند ، بر اساس زمین لرزه های متداول طراحی می کنند ، در منطقه مورد نظر که هیچ وقت همچین زلزله ای نیومده بر اساس زلزله های قبل طراحی شده که بزرگای کمی داشتند. نه زلزله های پرقدرت ... از طرفی مسکن مهر نیاز به بررسی داره که ایا سازه اصلی قابل بازسازی هست یا خیر ... بر فرض هم نباشه در حد نجات جان انسان کارش رو به درستی انجام داده .. اونم سازه ای که با حداقل قیمت ساخته شده ... قرار نبوده معجزه بشه .. اون ساختمان هایی که در ژاپن می بینید چند ملیارد دلار قیمت دارند و داستانش با این ساختمان کاملا متفاوت است. از طرفی نیروی رلزله بر روی ساختمان های بلند نسبت به کوتاه بیشتر است و این نیرو در طبقات پایینی منتقل میشه ... برای همین ساختمان 2 طبقه کمتر آسیب می بینند. با دید منصفانه مسکن مهر در حدی بود که باید می بود ... اما فاجعه نبود ... مردم خواهشا رفتار احساسی نداشته باشند ، اگر هم مشکلاتی است بخشی به ایین نامه ساخت و ساز وارد است.
بهنام۱۴۸۳۱۶۰۱:۱۱:۳۷ ۱۳۹۶/۸/۳۰
این تفسیر و مقایسه در موضوع زلزله های بم و کرمانشاه حکایت از بی اطلاعی نویسنده را میرساندزیرا به لحاظ اینکه ساختار مناطق مسکونی بم با سرپل ذهاب و کرمانشاه کاملا متفاوت میباشد بررسی کارشناسانه در این گونه موارد ضروری و الزامیست!
کرد۱۴۸۳۱۷۰۱:۱۲:۲۵ ۱۳۹۶/۸/۳۰
اقا چرا سفسطه میکنید نیم ساعت قبل زلزله اصلی زلزله کوچکتری رخ داد و اکثر مردم ریختن بیرون از خانه.اگر خونه میموندیم الان امار کشته ها بالای صد هزار نفر بود
ناشناس۱۴۸۳۱۸۰۱:۱۵:۲۹ ۱۳۹۶/۸/۳۰
شما چی رو میخواهی توجیه کنی زلزله بم در عمق کم زمین روی داد و تمام خانه ها قدیمی و خشتی بودند و زلزله ساعت چهار صبح که همه خواب بودند روی داد . تازه زلزله کرمانشاه دارای پیش لرزه بود و همه بیرون از خانه و دارای آمادگی بودند و اگر یکی از این موارد نبود تلفات سر به فلک میزد . معیار ویرانگر بودن زلزله فقط ریشتر نیست بلکه نوع نوسان آن و عمق آن از زمین نیز ملاک است که در بم هر دوی آن ها بدترین بود . اینجا بحث این است که خانه های نوساز و دولتی ساز مهر چرا اینقدر با کیفیت پایین و افتضاح ساخته شده اند که ویران شدند و بحث سر ماندن فوندانسیون آنها نیست . در حالیکه ساختمانهای چند طبقه ای به قدمت چهل سال هم وجود داشت که سالم ماند . چرا این بحث ساده را میپیچانید ...
جهان۱۴۸۳۲۴۰۲:۰۷:۰۸ ۱۳۹۶/۸/۳۰
إنشاءالله مسكنهايى كه آقاى جهانگيرىخواهد ساخت مقاوم براى ٨ ريشتر زلزله باشد.
ناشناس۱۴۸۳۶۳۰۸:۰۶:۴۳ ۱۳۹۶/۸/۳۰
بهتر است وقتي در حوزه اي دانش نداريم اظهار نظر نکنيم.تعداد تلفات انساني معيار سنجش استحکام ساختمانها نيست بويژه اينکه زمان زلزله ها و هشداري که زلزله کرمانشاه داد در ميزان تلفات تاثير داشته اند.
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. انتخاب نجفی برای شهرداری تهران از اول اشتباه بود / شهردار باید مورد قبول همه جناحها و ارکان نظام باشد

 2. پوتین برای چهارمین بار رئیس جمهور روسیه شد

 3. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 4. جان مریم چشماتو واکن،سری بالا کن!

 5. پرواز موفقیت آمیز هواپیمایی با بزرگترین موتور جت دنیا

 6. سخنگوی وزارت خارجه: حال عمومی ظریف رو به بهبودی است

 7. طرح تاخیر ۲ ساعته اقامه نماز عشاء در مجلس شورای عربستان

 8. واکنش دختر خیابانی به طنزهای ساخته شده مربوط به پدرش  

 9. با وجود دلار ۴۸۰۰ تومانی و عوارض خروج ۲۰۰ هزارتومانی، گردشگران ایرانی‌ در سفر به ترکیه رکورد شکستند

 10. مسی: جام جهانی ۲۰۱۸ آخرین شانس ما برای قهرمانی خواهد بود

 11. رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگار: مسائل مهمتری از نجومی بگیران وجود دارد  

 12. چرا باید سفر کرد؟ بلیط هواپیما چارتر ارزان از کجا بخریم

 13. جزییات بیشتر از نحوه نظارت بر نهادها و دستگاه‌های منتسب به رهبری

 14. عضو شورای شهر: استعفای نجفی فقط بدلیل بیماری نیست

 15. توافق مخفیانه مرد سال آسیا با العین

 16. دروازه‌بان سابق استقلال در سانتیاگوبرنابئو  

 17. جزییاتی تازه از حضور جناب‌ خان در فصل جدید خندوانه

 18. واکنش سردار غیب‌پرور به درخواست‌ها برای مسابقه دادن ورزشکاران ایرانی با حریفان اسرائیلی

 19. عذرخواهی رضا رشیدپور از بازیگر «لاتاری»

 20. مهمترین تحولات اقتصادی سال ۹۶ چه بود؟

 21. عزت‌الله ضرغامی: سال ۹۷، سال برجسته شدن جریان‌های عدالتخواه و انقلابی است

 22. زمان سفر روحانی به «ترکمنستان» و «آذربایجان» مشخص شد

 23. عیدی پلیس راهور به خلافکاران میلیونی

 24. روحانی انتخاب مجدد ولادمیر پوتین را تبریک گفت

 25. ادامه جست‌و‌جوی اجساد جانباختگان پرواز تهران یاسوج تا پایان فروردین ۹۷

پربحث‌های دیروز

 1. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 2. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 3. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 4. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 5. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 6. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 7. عماد افروغ: تحقق عدالت شلاق بُرنده می‌خواهد

 8. اروپایی ها اگر حسن نیت دارند مشکلات بانکی و پولی را مرتفع کنند/ بین اروپا و آمریکا تفاوتی نیست

 9. چه‌کسی به دختر خیابان انقلاب «تراول ۵۰ هزارتومانی» داد؟/ بازهم پای تاجزاده در میان است؟ +عکس

 10. دانه درشت های فاسد از نظر محسنی اژه ای/رونمایی از سلاح دراویش/ روایت احمدی‌نژاد از سردار سلیمانی قبل و بعد از دستگیری بقایی/ دلیل لغو دیدارهای امروز ظریف/ جهانگیری: در بهشت هستم

 11. مایلی‌کهن:‌ ۸۰۰میلیون خرج کردند تا سیرالئون بیاید ایران!

 12. باید ایتالیایی زندگی کرد یا آلمانی؟

 13. جزئیات قتل ۲ خواهر به‌ دست برادران شکاک

 14. آزادی عامل قتل عام خانوادگی

 15. موضوع فیلترینگ تلگرام به کجا رسید؟

 16. تازه‌ترین وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

 17. ارتش آزاد مدعی شد؛ سرنگون شدن جنگنده ارتش سوریه

 18. واکنش رضا عطاران به پوشاندن موی بازیگر زن خارجی «مصادره» در مشهد/ عکس  

 19. مشاور امور پایگاه‌های خبری معاون مطبوعاتی منصوب شد

 20. در سیستان و بلوچستان خاک می‌بارد/ آلودگی هوای زاهدان به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

 21. قصه ادامه دار مذاکرات مزدی ۹۷

 22. پوتین در جمع هواداران خود در میدان سرخ سخنرانی می کند

 23. وزیر نفت اعلام کرد؛ تولید۵۰۰میلیون بشکه ای، عایدی سومین قراردادIPC/ ملاک رنگ چشم نیست

 24. ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

 25. پزشکیان:جلسه امروز مجلس برای فیلترینگ تلگرام نبود/فیلتر مشکلی را حل نمی‎کند

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 3. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 4. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 5. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 6. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 7. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 8. استیون هاوکینگ درگذشت

 9. اسم این موزه چی بود؟  

 10. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 11. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 12. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 13. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 14. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 15. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 16. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 17. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 18. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 19. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 20. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 21. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 22. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 23. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 24. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 25. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

پربحث‌های دیروز

 1. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 2. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 3. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 4. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 5. عماد افروغ: تحقق عدالت شلاق بُرنده می‌خواهد

 6. اروپایی ها اگر حسن نیت دارند مشکلات بانکی و پولی را مرتفع کنند/ بین اروپا و آمریکا تفاوتی نیست

 7. چه‌کسی به دختر خیابان انقلاب «تراول ۵۰ هزارتومانی» داد؟/ بازهم پای تاجزاده در میان است؟ +عکس

 8. دانه درشت های فاسد از نظر محسنی اژه ای/رونمایی از سلاح دراویش/ روایت احمدی‌نژاد از سردار سلیمانی قبل و بعد از دستگیری بقایی/ دلیل لغو دیدارهای امروز ظریف/ جهانگیری: در بهشت هستم

 9. پزشکیان:جلسه امروز مجلس برای فیلترینگ تلگرام نبود/فیلتر مشکلی را حل نمی‎کند

 10. بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری  

 11. جهانگیری: تصمیم‌گیری درباره تلگرام با شورای فضای مجازی است / روحانی با فیلتر مخالف است

 12. حاشیه های آخرین روز کاری مجلس؛ از تعطیلی دفاتر برخی نمایندگان برای ندادن عیدی تا خانه تکانی خانم نماینده

 13. آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌ها هنوز اسلامی نشدند و همچنان "ربا" می‌گیرند

 14. فرزند سید صادق شیرازی آزاد شد

 15. روحانی:‌ ایران مصمم به توسعه همه جانبه روابط و مناسبات و همکاری‌ها با عمان است

 16. رئیسی: مهمترین دغدغه‌های مردم، معیشت رفع بیکاری و مبارزه با فساد است

 17. رحیم‌پور ازغدی: حال که استیضاح‌ بازی‌های مجلس و دولت گذشت به حق‌ الناس برسید/ نگذاریم نظام قربانی بی‌عرضگی‌ها شود

 18. تماس تلفنی وزیر خارجه عمان با ظریف

 19. سخنگوی وزارت امور خارجه: کلیه برنامه‌ها و دیدارهای ظریف به دلیل کسالت لغو شد

 20. اژه‌ای در واکنش به فضاسازی اخیر احمدی‌نژاد و یارانش: عمل آن‌ها با عمل آمریکا و اسرائیل یکی است/ ماه‌ها قبل این روزها را پیش‌بینی کردم

 21. شرط ایران برای ادامه پایبندی به برجام از نظر لاریجانی

 22. تحریم‌های جدید / وقتی از ترس باران می رویم زیر ناودان

 23. نامه دختر لبنانی به رهبر معظم انقلاب و پاسخ ایشان + عکس

 24. اروپا به‌ دنبال پایان برجام است؟

 25. آیا برجام با حمایت‌های صرف اتحادیه اروپا، توانایی تامین انتظارات ایران را دارد؟

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 3. اسم این موزه چی بود؟  

 4. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 5. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 6. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 7. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 8. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 9. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 10. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 11. علی ربیعی در کابینه دولت ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 12. استیضاح ربیعی در دستور کار مجلس/ موافقان استیضاح: ربیعی خدای لابی‌گری است/ هواپیمای تهران - یاسوج بیمه نداشت/ ربیعی: در وزارت تعاون موفق بودم

 13. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 14. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 15. چرا نگران استیضاح هستیم ؟/سخنی کوتاه با استیضاح کنندگان وزرای دولت دوازدهم

 16. سومین استیضاح هم رای نیاورد ! / حجتی ماند + جزییات شمارش آرا و گزارش کامل جلسه استیضاح

 17. عراقچی: آمریکایی‌ها در خروج از برجام جدی هستند/ اگر آمریکا از برجام خارج شود، ما هم خارج می‌شویم

 18. آخرین مکالمات خلبان و کمک خلبان هواپیمای A.T.R با یکدیگر/ اظهارت کمک خلبان برای برگشت و 2 اخطار سیستم حسگر

 19. استیضاح وزیر راه/ امیرآبادی: سر استیضاح را بریدند/ آخوندی: بابت کاستی ها از مردم عذرخواهی می‌کنم

 20. در جلسه شب گذشته نوبخت با نمایندگان چه گذشت / جلسه حزبی در سازمان مدیریت تشکیل شد

 21. عماد افروغ: تحقق عدالت شلاق بُرنده می‌خواهد

 22. اروپایی ها اگر حسن نیت دارند مشکلات بانکی و پولی را مرتفع کنند/ بین اروپا و آمریکا تفاوتی نیست

 23. پیام آیت‎الله مکارم به روحانی: اصرار به شبکه‌های اجتماعی خارجی و عدم توجه به شبکه‌های داخلی بردگی است

 24. روزنامه جوان: نامگذاری خیابان بنام مصدق، عبور از امام است

 25. دروغگو مثل فعال اصلاح‌طلب دروغ‌‌پرداز مثل شبکه ملکه انگلیس

آخرین عناوین