قاصدک24

سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

سید مسعود علوی، گروه سیاسی الف،   3960829286 ۲۳ نظر، ۴ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

جهانگیری در اولین ساعات زلزله گفت: «اکثریت خانه های ویران شده، مسکن مهر بوده است.» روحانی هم گفت: «مقصران ساخت مسکن هایی که به شکل تعاونی و دولتی ساخته شده بودند باید شناسایی و به مردم معرفی شوند. در همین سر پل ذهاب مسکن های مهر را دیدیم که چه طور شده اند و کنار آن خانه خود مردم است که حتی شیشه آنها نشکسته است.» (رئیس جمهور در جلسه ستاد بحران کرمانشاه 96/8/23)

زلزله بم در سال 1382 به بزرگی 6/6 ریشتر، غم بزرگی بر دل ملت ایران گذاشت. در این زلزله 41 هزار نفر جان عزیز خود را از دست دادند، 100 هزار نفر بی خانمان شدند و 30 هزار نفر مجروح راهی بیمارستان های منطقه و کشور شدند.

در زلزله اخیر کرمانشاه با 7/3 ریشتر که به مراتب هولناک تر و شدیدتر از زلزله بم بود، تنها 437 نفر کشته شدند که جان یک یک آنها برای مردم ایران، عزیز و گرامی است. بر اساس آخرین آمار، 7817 نفر هم زخمی شده اند. با یک مقایسه ساده بین دو زلزله که اولی خفیف تر و دومی شدیدتر بوده، هر انسان عاقلی می فهمد در فاصله سال های 82 تا 96 کاری برای مقاوم سازی و نوسازی ساختمان ها صورت گرفته است. بر اساس آمارهای دم دستی، 88 هزار خانه فرسوده در این منطقه نوسازی و بازسازی شده است. این غیر از ساختمان های مقاوم طرح مسکن مهر بوده است. چرا نباید قدر این خدمت نظام را بدانیم؟

اگر گزاره رئیس جمهور و معاون اول او در مورد آسیب های مسکن مهر درست باشد، 5700 واحد مسکن مهر در بهمن 94 در دوران دولت یازدهم افتتاح و تحویل مردم شد. اگر در هر واحد فقط 3 نفر زندگی می کردند، باید تلفات انسانی فقط در مسکن مهر بیش از 16 هزار نفر می بود. حال آنکه بنا بر گزارش مقامات وزارت مسکن از کرمانشاه، کل تلفات انسانی در مسکن مهر 2 نفر بوده اند که یکی از آنها هم در خارج از ساختمان های مسکن مهر فوت کرده است.

وزیر مسکن طرح مسکن مهر را مزخرف می داند. اما قائم مقام وی در یک اظهار نظر رسمی، چهار روز بعد از اظهارات رئیس جمهور گفت: مسکن مهر مناطق زلزله زده (آن هم با زلزله 7/3 ریشتری) کاملاً پابرجاست و برخی اظهار نظرهای افراد تحت تأثیر اخبار کذب بوده است. وی گفته است: در شهرستان سر پل ذهاب دو پروژه 20 واحدی و 576 واحدی توسط تعاونی های مسکن ساخته شده که پروژه اول هیچ گونه آسیبی ندیده و پروژه دوم که دارای 24 بلوک بوده از نظر سازه ای سالم و حتی یک سقف آن فرونریخته است، همه بلوک ها ایستایی خود را حفظ کرده اند و کاملاً پابرجا هستند.

چرا باید رئیس جمهور و معاون اولش اسیر طراحی های پیام جماعتی شوند که ضربه به خدمات نظام را وظیفه خود می دانند؟! چرا رئیس جمهور در میان این مطالب، راه افراط می رود .

واقعیت این است که مقاوم سازی بافت فرسوده و نیز مسکن مهر جلوی تلفات زیاد این زلزله را گرفته است و این جزو خدمات نظام بوده است، چه مربوط به این دولت و چه مربوط به دولت قبل باشد. چرا نباید مردم از این حقیقت باخبر باشند؟

زلزله بم با 6/6 ریشتر 41 هزار نفر تلفات انسانی داشته است. زلزله کرمانشاه با 7/3 ریشتر 437 کشته به جا گذاشت. آیا 6/6 ریشتر بزرگتر از 7/3 ریشتر است؟ آیا 41 هزار کشته کمتر از 437 کشته است؟ این چنین ریاضیات سیاسی را ما فقط در فتنه 88 شاهد بودیم که می گفتند 13 میلیون رأی بیشتر از 24 میلیون رأی است!

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

غلام۱۴۸۱۲۴۱۶:۲۲:۲۱ ۱۳۹۶/۸/۲۹
سلام اصلا موضوع کاهش تلفات نه ربطی به بازسازی بافت های فرسوده داشته و نه ارتباطی با مسکن مهر داره 2 عامل در کاهش تلفات نقش داشته 1- زمان زلزله که نزدیک 10 شب بوده و هنوز مردم بیدار بودند2- وقوع یک زلزله 4 ریشتری قبل از زلزله اصلی درست نیم ساعت قبل از آن که موجب شده بسیاری از مردم به خیابان برن.من باب یادآوری.
ناشناس۱۴۸۱۴۰۱۶:۳۶:۴۸ ۱۳۹۶/۸/۲۹
توجه کنید که فرض بر این است که ساختمانهای با استانداردهای جدید زلزله ساخته شده باشند، اما عملا الان با آسیب جدی فونداسیون امکان استفاده از آنها وجود ندارد. دعوا سر تعداد کشته های این ساختمانها، مشکل را حل نمی کند چرا که حتی یکنفر کشته هم زیاد است، اما به این فکر کنید که خانواده های از اقشار ضعیف، پول ملکی را داده اند که الان غیر قابل استفاده است، وسایل خانه شان از بین رفته و الان همه چیز خود را از دست داده اند. کیفیت پایین مسکن مهر حقیقتی غیر قابل کتمان است.
ناشناس۱۴۸۲۸۸۲۳:۱۳:۱۱ ۱۳۹۶/۸/۲۹
دوست عزیز و گرامی البته این حرف شما من را یاد یکی از اساتید دانشگاهم انداخت که همیشه به ما بهینه سازی اقتصادی را گوشزد می کرد بنده هم معتقدم حتی یک کشته و یک مجروح هم بسیار سنگین است اما شما باید جیب قشر کارگر مثل پدر من را هم در نظر بگیری بله شما میتوانی یک ساختمانی بسازی که در برابر زلزله 10 ریشتر هم ساکنان آن سالم بمانند ولی به چه بهایی با قیمت 20-30 میلیونی این ساختمان ها عملکرد قابل قبولی داشتند دوست عزیز زلزله وقتی بیاد سیاسی عمل نمیکنه بلکه سازه های ضعیف از هم می پاشونه چه مسکن مهر باشه چه بساز بفروش ساز
ناشناس۱۴۸۳۱۵۰۱:۰۵:۳۸ ۱۳۹۶/۸/۳۰
بله پول ملکی را داده اند که اکنون غیر قابل استفاده است اما در عوض زنده و سالم هستند در کنار خانواده خودشان
ناشناس۱۴۸۴۸۲۱۰:۳۳:۴۱ ۱۳۹۶/۸/۳۰
برادر عزیز عمران یک علم تجربی است . ساختمانهای مسکونی طوری طراحی می گردند که در برابر زلزله های شدید فقط فرصت فرار برای ساکنین آن را فراهم آورد و تعداد تلفات به حداقل برسد. در صورت طراحی ساختمان برای زلزله های شدید ساختمانها از لحاظ مالی غیر اقتصادی می باشد و سازندگان این مسئله رو قبول نخواهند کرد.
ناشناس۱۴۸۱۶۶۱۷:۳۳:۳۶ ۱۳۹۶/۸/۲۹
عمق زلزله در بم فقط 5 کیلومتر بوده و فاصله اش تا شهر بم هم فقط 5 کیلومتر. اکثر خانه های بم هم خشتی و گلی بودن. فاصله کانون زلزله کرمانشاه تا شهر سرپل ذهاب بیش از 50 کیلومتر و عمق زلزله 23 کیلومتر زیر زمین بوده. الان تلفات این دوتا رو با هم مقایسه میکنی؟!!!
حسین۱۴۸۳۴۰۰۷:۰۰:۱۵ ۱۳۹۶/۸/۳۰
این اعداد رو من بررسی نکرده ام ولی 6.6 ریشتر بم تا 7.3 ریشتر سرپل ذهاب نشان دهنده قدرت حدودا 5 برابری زلزله سر پل ذهاب است.
ناشناس۱۴۸۳۴۷۰۷:۲۴:۲۷ ۱۳۹۶/۸/۳۰
سلام بنظرم يكبار ديگه مشخصات زلزله را نگاه كن
ناشناس۱۴۸۱۷۳۱۷:۴۴:۴۰ ۱۳۹۶/۸/۲۹
هم حرف این مقاله درست است هم حرف انتقادی به ساختمانهای مهر. میانگیر این دو درست است. با این حال، ما باید ساختمانهای نو ساز را مقاومتر بسازیم.
محمد قاسمی۱۴۸۲۱۵۱۹:۳۰:۰۰ ۱۳۹۶/۸/۲۹
خوب و درست ممنون
ناشناس۱۴۸۲۶۶۲۱:۴۸:۰۵ ۱۳۹۶/۸/۲۹
صرف نظر از مسکن مهر که باید حتما به مقاوم سازی ان توجه شود بیمارستان اسلام اباد غرب ساخته همین دولت است و باید از مسکن هم خیلی مقاوم تر باشد؟؟؟
هموطن۱۴۸۲۶۷۲۱:۵۰:۵۳ ۱۳۹۶/۸/۲۹
وقت اطلاعات و داده ها درست نباشد معلوم است که نتیجه گیری هم درست نمی باشد . ما باید خودمان را با ژاپن و امریکا مقایسه کنیم که توی زلزله های 7 ریشتری یک یا دونفر کشته می شوند .
ناشناس۱۴۸۲۷۱۲۲:۰۸:۲۱ ۱۳۹۶/۸/۲۹
انرژی آزاد شده زلزله کرمانشاه یازده برابر زلزله بم بوده است.
ناشناس۱۴۸۲۷۶۲۲:۲۰:۴۲ ۱۳۹۶/۸/۲۹
سلام متاسفانه در ایران وجدان کاری وجود ندارد.چه مهندس .چه دکتر .چه مسولین .لفا قبل از اینکه دیر شود فکری بکنید
صدیقه۱۴۸۲۸۷۲۳:۰۹:۲۶ ۱۳۹۶/۸/۲۹
سلام. فکر می کنم آقای جهانگیری از حالا به فکر ریاست جمهوری در دوره ی بعد هستند و از هر فرصتی برای تخریب رقبای احتمالی بهره برداری می کنند.و به جای نمایش اتحاد همدلی مردم ایران که از سیستان وبلوچستان تا اقصا نقاط مملکت در تب و تاب فراهم کردن نیاز زلزله زدگان هستند و خوش درخشیدند به فکر تخریب رقیب نمی افتادند.زنده باد مردم مهربان ایران که خیلی از مسئولین خود جلوترند.
محمد۱۴۸۳۰۷۰۰:۱۳:۵۳ ۱۳۹۶/۸/۳۰
زلزله بم در ساعتی رخ داد که همه مردم در خواب بودند ولی زلزله کرمانشاه در ساعتی بود که اغلب بیدار بودند.
ناشناس۱۴۸۳۱۰۰۰:۳۸:۴۲ ۱۳۹۶/۸/۳۰
اقايون سواد ندارند كه دو زلزله را با هم مقايسه مي كنند عمق زلزله فرق مي كندودلايل علمي ديگر
ناشناس۱۴۸۳۱۲۰۰:۴۲:۲۲ ۱۳۹۶/۸/۳۰
ساعت وقوع زلزله ها را هم بیان میفرمودی خوب بود.بم4صبح که همه خوابند و سرپل ذهاب 10شب که عمده افرا بیدار و حتی بیرون از خانه اند.خدا به داد مردم رسید نه مقاوم سازی.نمونه اش ساختمان جدید و قدیم بیمارستانه که ساختمان کهنه تکان نخورده و ساختمان جدید 5کشته داده.
مهدی۱۴۸۳۱۴۰۰:۵۲:۳۴ ۱۳۹۶/۸/۳۰
انتقاد به مسکن مهر در حد فنی وارد است ولی نه در حد سیاسی ... به عنوان یک مهندس عمران وقتی می خوان طراحی کنند ، بر اساس زمین لرزه های متداول طراحی می کنند ، در منطقه مورد نظر که هیچ وقت همچین زلزله ای نیومده بر اساس زلزله های قبل طراحی شده که بزرگای کمی داشتند. نه زلزله های پرقدرت ... از طرفی مسکن مهر نیاز به بررسی داره که ایا سازه اصلی قابل بازسازی هست یا خیر ... بر فرض هم نباشه در حد نجات جان انسان کارش رو به درستی انجام داده .. اونم سازه ای که با حداقل قیمت ساخته شده ... قرار نبوده معجزه بشه .. اون ساختمان هایی که در ژاپن می بینید چند ملیارد دلار قیمت دارند و داستانش با این ساختمان کاملا متفاوت است. از طرفی نیروی رلزله بر روی ساختمان های بلند نسبت به کوتاه بیشتر است و این نیرو در طبقات پایینی منتقل میشه ... برای همین ساختمان 2 طبقه کمتر آسیب می بینند. با دید منصفانه مسکن مهر در حدی بود که باید می بود ... اما فاجعه نبود ... مردم خواهشا رفتار احساسی نداشته باشند ، اگر هم مشکلاتی است بخشی به ایین نامه ساخت و ساز وارد است.
بهنام۱۴۸۳۱۶۰۱:۱۱:۳۷ ۱۳۹۶/۸/۳۰
این تفسیر و مقایسه در موضوع زلزله های بم و کرمانشاه حکایت از بی اطلاعی نویسنده را میرساندزیرا به لحاظ اینکه ساختار مناطق مسکونی بم با سرپل ذهاب و کرمانشاه کاملا متفاوت میباشد بررسی کارشناسانه در این گونه موارد ضروری و الزامیست!
کرد۱۴۸۳۱۷۰۱:۱۲:۲۵ ۱۳۹۶/۸/۳۰
اقا چرا سفسطه میکنید نیم ساعت قبل زلزله اصلی زلزله کوچکتری رخ داد و اکثر مردم ریختن بیرون از خانه.اگر خونه میموندیم الان امار کشته ها بالای صد هزار نفر بود
جهان۱۴۸۳۲۴۰۲:۰۷:۰۸ ۱۳۹۶/۸/۳۰
إنشاءالله مسكنهايى كه آقاى جهانگيرىخواهد ساخت مقاوم براى ٨ ريشتر زلزله باشد.
ناشناس۱۴۸۳۶۳۰۸:۰۶:۴۳ ۱۳۹۶/۸/۳۰
بهتر است وقتي در حوزه اي دانش نداريم اظهار نظر نکنيم.تعداد تلفات انساني معيار سنجش استحکام ساختمانها نيست بويژه اينکه زمان زلزله ها و هشداري که زلزله کرمانشاه داد در ميزان تلفات تاثير داشته اند.
تجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. روایت متفاوت از حقوق نمایندگی/دلیگانی: افزایش حقوق به 7 میلیون تومان/ لارگانی: حقوق همان 5 میلیون 800 هزار تومان است/حاجی بابایی: افزایش 70 درصدی صحت ندارد

 2.  آیا کنکور حذف شدنی است؟

 3. خبر افزایش حقوق نمایندگان در شبکه‌های اجتماعی جنجال آفرید  

 4. «عبور از روحانی» و آینده دولت دوازدهم

 5. مدارس استان تهران فردا سه شنبه هم تعطیل شد

 6. جزییات بازداشت ابوبکر البغدادی به دست نیروهای آمریکایی

 7. واکنش حجتی به انتشار ویدئو برنجکار گیلانی

 8. چگونه از بحرانهای اقتصادی و فرهنگی عبور کنیم؟ خط شکن‌ها چه کسانی‌اند؟

 9. نکاتی در مورد حذف گسترده یارانه بگیران و افزایش قیمت‌ها/ سیاست‌ها به کام اغنیا

 10. سلبریتی ها و اسامی عجیب فرزاندانشان + عکس

 11. حمله با تبر به زن جوان در پارکینگ خانه‌اش!

 12. تابش: حقوق نمایندگان پایین‌تر از مصوبه قانون مدیریت خدمات کشوری است

 13. علت شکایت تپ‌ سی از اسنپ

 14. آخرین وضعیت هانیه و خانواده‌اش از زبان سخنگوی وزارت بهداشت

 15. توصیه‌ صندوق‌بین‌المللی پول به اقتصاد ایران

 16. چمران: شهرداری برنامه‌ای برای کاهش آلودگی هوای تهران ندارد

 17. وزیر علوم: ایران از نظر سرعت رشد علمی رتبه دوم جهان را دارد

 18. معاون وزیر راه: سهمی از افزایش قیمت بنزین نداریم / افزایش نرخ گازوئیل کرایه را گران نمی‌کند

 19. این گوشی‌ها، بالاترین دوام باتری را دارند +تصاویر

 20. آلوده ترین مناطق تهران

 21. اوباما در لباس بابانوئل، بچه ها را سورپرایز کرد  

 22. یاد بگیریم زود قضاوت نکنیم

 23. به من گفتند تنها بیا: اولین زنی که با یک فرماندۀ ارشد داعش مصاحبه کرد و زنده ماند

 24. تصویر قدیمی از مقام معظم رهبری در دوران تبعید

 25. جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست روحانی

پربحث‌های دیروز

 1. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 2. واکنش دیبر ستاد تنظیم بازار به افزایش قیمت ها: مردم فعلاً گرانی را تحمل کنند/ ما امیدواریم که وضع بازار بدتر از این نشود

 3. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 4. سلبریتی علیه سلبریتی/ از ماست که برماست

 5. کواکبیان: آقای روحانی چرا به وعده‌هایی که به مردم داده‌اید عمل نمی‌کنید؟/ می دانید امروز چه ناسزاهایی به ما اصلاح‌طلبان بابت حمایت از شما سر داده می شود

 6. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 7. جزئیات انیمیشن مضحک سعودی ها علیه ایران+ تصاویر

 8. انتظار مردم از بیت امام (ره)/ چه کسی چراغ اول را روشن خواهد کرد؟

 9. سوال از خودروسازان: چند سال مهلت بدهیم تا خودروی با کیفیت تولید کنید؟

 10. ولی‌عهد فسادستیز! مالک گران‌ترین خانه جهان است +عکس

 11. معضلی به نام کسری دخل و خرج دولت: اشکال از «دخل» است یا «خرج»؟

 12. از کنایه محمدعلی ابطحی به برخی اعضای کابینه تا ماجرای عذرخواهی حداد عادل از کاربران فضای مجازی و حرکت عجیب گردانندگان اینستاگرام روحانی  

 13. سال 97 می تواند سال زوال مافیای کنکور باشد

 14. وزیر نیرو: تاکنون تصمیمی برای گرانی آب و برق گرفته نشده است

 15. بنزین هزار و 500، یارانه چقدر؟

 16. جزییاتی از گشت‌های محلی در حال اجرای سپاه/ گشت‌زنی گروه‌های ۳ تا ۵ نفره از بسیجیان آموزش‌دیده به صورت پیاده و سواره از غروب تا طلوع آفتاب

 17. مقام ارشد دولتی: قیمت بنزین و گازوئیل افزایش می‌یابد/ دولت نرخ ۱۵۰۰ و ۴۰۰ تومان را تصویب کرد

 18. رییس سازمان بازرسی: افزایش قیمت خودرو تا ۱۴ میلیون تومان با چه مجوزی بوده / بی‌خود کردند گران می‌کنند

 19. نمودار/ کاهش ارزش ریال در برابر دلار از سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۹۵

 20. خطر ایجاد شوک تورمی/ مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به۱۵۰۰ تومان است

 21. پرداخت یارانه ۷ ساله شد/ واریز287 هزار میلیارد تومان یارانه به حساب ایرانی ها

 22. معاون آب و فاضلاب: ۴۲ درصد قیمت تمام شده آب از مردم دریافت می‌شود

 23. پول‌های دولت در سال ۹۷ کجا می‌رود؟ + جدول

 24. روحانی: دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا پیشگام باشند

 25. به دلیل آلودگی هوا/ تمامی مدارس تهران فردا تعطیل است/ اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل

پربحث‌های هفته

 1. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 2. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 3. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 4. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 5. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 6. جهانگیری: نباید رئیس‌جمهور جدید فکر کند هرچه رئیس‌جمهور قبلی کرده غلط است/ یک بازنشسته را نمی‌بینید که از حقوق خود راضی باشد/ قدرت خرید و درآمد آحاد جامعه کاهش پیدا کرده

 7. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 8. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 9. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 10. درباره سه برابر شدن عوارض خروج از کشور؛ برای دریافت عوارض نوع سفر مدنظر قرار بگیرد/ دولت همه مسافران را به یک چشم نگاه نکند/ وعده احیای گردشگری شعار بود

 11. ادعاهای خطرناک و جدید نیکی هیلی علیه ایران/ موشک شلیک شده به ریاض موشک «قیام» بود و نشان ایرانی داشت/ این موشک، وحشتناک است وحشتناک است+واکنش ایران

 12. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 13. تاوانی که باید برای سفر بپردازیم/ حکایت ما و ثبت نام خودرو/ با نخبگان چنین نکنید

 14. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 15. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 16. واکنش دیبر ستاد تنظیم بازار به افزایش قیمت ها: مردم فعلاً گرانی را تحمل کنند/ ما امیدواریم که وضع بازار بدتر از این نشود

 17. صادق زیباکلام: نارضایتی از روحانی در بین مردم خیلی پررنگ است/ رئیس‌جمهور بسیار متکبرانه عمل می‌کند

 18. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 19. خداحافظی رضا صادقی با حسن روحانی  

 20. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 21. قیمت واقعی بنزین!

 22. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 23. مدیرعامل ایران خودرو: خودرو امروز نیازمند حمایت است

 24. حق‌شناس: مردم انتظار ساخت پل و بزرگراه نداشته باشند؛ پول نداریم

 25. وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

پربحث‌های امروز

 1. خبر افزایش حقوق نمایندگان در شبکه‌های اجتماعی جنجال آفرید  

 2. «عبور از روحانی» و آینده دولت دوازدهم

 3. یاد بگیریم زود قضاوت نکنیم

 4. شورای نگهبان مصوبه مجلس درباره عضویت اقلیت‌های دینی در شورای شهر را رد کرد

 5. خوشرو: وتوی آمریکا علیه قطعنامه فلسطین، حمایت بارز از اشغالگری و تجاوز است

 6. شورای نگهبان طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها را رد کرد

 7. بیانیه پایانی نشست سه‌جانبه رؤسای مجالس اسلامی

 8. ترامپ امشب ایران را یک #تهدید معرفی می‌کند

 9. رضایی: برخی جنگ را تحریف می‌کنند تا بر شیوه رهبری امت خدشه وارد شود

 10. ظریف فردا عازم آذربایجان می شود

 11. ولایتی: مکرون حرف‌های ترامپ را تکرار نکند

 12. لاریجانی: اگر به یمن موشک داده بودیم می‌گفتیم، واهمه نداریم

 13. اعترافات احمد رضا جلالی به جاسوسی / اطلاعات ارایه شده توسط او باعث ترور دانشمندان هسته‌ای شد

 14. پنتاگون خبر دستگیری ابوبکر البغدادی را تکذیب کرد

 15. ولایتی: فرانسه با موضع‌گیری‌های بی منطق تضعیف می‌شود/ اظهارات مکرون مداخله در امور ایران است

 16. لاهوتی: حجتی با این کشاورز تنها یک مزاح کرد / در حق او ظلم شد

 17. رییس جمهور: نجات یک معتاد، احیای انسان و اقدامی ملی و انقلابی است

 18. رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس: اقدام دولت در لایحه بودجه ۹۷ شجاعانه‌ بود

 19. ظریف و لاوروف بر پایبندی به برجام تاکید کردند

 20. دستگیری رئیس سابق بانک ملی کرمان ارتباطی به سپاه ندارد

 21. آملی لاریجانی: بهترین واکنش به حملات علیه دستگاه قضایی، خدمت رسانی بیشتر است/ باید به شبهات درباره عملکرد قوه قضاییه پاسخ داده شود

 22. سردار شاهچراغی فرمانده سپاه استان تهران شد

 23. شمخانی: زشت است برای ما که هنوز کُردی کولبر باشد

 24. عارف: مردم تورم تک‌رقمی را احساس نمی‌کنند/ رفع مشکلات مردم با شعار میسر نمی‌شود

 25. کواکبیان: کمتر از ربع قرن شاهد نابودی کامل رژیم صهیونیستی خواهیم بود

پربحث‌های دیروز

 1. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 2. کواکبیان: آقای روحانی چرا به وعده‌هایی که به مردم داده‌اید عمل نمی‌کنید؟/ می دانید امروز چه ناسزاهایی به ما اصلاح‌طلبان بابت حمایت از شما سر داده می شود

 3. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 4. جزئیات انیمیشن مضحک سعودی ها علیه ایران+ تصاویر

 5. انتظار مردم از بیت امام (ره)/ چه کسی چراغ اول را روشن خواهد کرد؟

 6. جزییاتی از گشت‌های محلی در حال اجرای سپاه/ گشت‌زنی گروه‌های ۳ تا ۵ نفره از بسیجیان آموزش‌دیده به صورت پیاده و سواره از غروب تا طلوع آفتاب

 7. روحانی: دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا پیشگام باشند

 8. محمد قوچانی: علی لاریجانی در حل مسأله حصر در حال کمک به روحانی است

 9. حال آیت‌الله حائری شیرازی وخیم شد

 10. ولایتی: کمک‌های ایران نبود، جای عبادی، بغدادی نشسته بود/ هدف اصلی داعش، ایران بود

 11. نقوی‌حسینی: تکالیف قانونی درباره بودجه بنیه دفاعی اجرایی نشده است

 12. ۹ پست برتر صفحه اینستاگرام رهبر انقلاب در سال ۲۰۱۷  

 13. لاریجانی: خزر بستر صلح و آرامش و همکاری‌ها باشد

 14. تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی سفر محمود عباس به تهران در روزهای آتی شد

 15. دکتر احمد توکلی میهمان برنامه امشب پیش رو

 16. روحانی به سمت اصولگرایان چرخش کرده است؟ /سلیمی‌نمین: دروغ است

 17. دادستان تهران: امروزه هجمه ها بیش‌تر معطوف به نهادهای مرتبط با حاکمیت است

 18. ولایتی: ایران به هیچ وجه موشکی به یمن نداده است/ فرانسه نوچه ترامپ در اروپا است

 19. ولایتی: برخی در خصوص وضعیت آب در کشور سیاه نمایی می کنند

 20. تجمع جمعی از سپرده گذاران «کاسپین» مقابل دادسرای تهران

 21. روایت تابش از تنش در جلسه علنی امروز مجلس

 22. حسین مرعشی: آی‌کیوی ما بیشتر از بقیه است!

 23. سردار شریف: یمن از روسیه و کره شمالی موشک گرفته است نه ایران/ ادعای موگرینی بهانه‌ای در دست آمریکا

 24. وزیر اطلاعات: اقتصادی مقاوم است که فاسد نباشد / برخورد قهری با تخلفات اقتصادی موجب فرار سرمایه می‌شود

 25. نماینده تهران: آقای کواکبیان خواهش می‌کنم موضوع انتخابات را تمام کنید

پربحث‌های هفته

 1. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 2. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 3. جهانگیری: نباید رئیس‌جمهور جدید فکر کند هرچه رئیس‌جمهور قبلی کرده غلط است/ یک بازنشسته را نمی‌بینید که از حقوق خود راضی باشد/ قدرت خرید و درآمد آحاد جامعه کاهش پیدا کرده

 4. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 5. ادعاهای خطرناک و جدید نیکی هیلی علیه ایران/ موشک شلیک شده به ریاض موشک «قیام» بود و نشان ایرانی داشت/ این موشک، وحشتناک است وحشتناک است+واکنش ایران

 6. صادق زیباکلام: نارضایتی از روحانی در بین مردم خیلی پررنگ است/ رئیس‌جمهور بسیار متکبرانه عمل می‌کند

 7. آقای رئیس جمهور! «مدیران آویزان» را برکنار کنید

 8. کواکبیان: آقای روحانی چرا به وعده‌هایی که به مردم داده‌اید عمل نمی‌کنید؟/ می دانید امروز چه ناسزاهایی به ما اصلاح‌طلبان بابت حمایت از شما سر داده می شود

 9. پس از ماجرای ژن خوب پسر عارف/ حسین مرعشی: مشکل ما و خانواده هاشمی آی کیوی بالای‌مان است

 10. مناظره زنبیلیون و سوت بلبلیون

 11. بازنشسته‌‌هایی که ۲۰ میلیون "مستمری نجومی" می‌گیرند + جزئیات

 12. خشت «دهباشی» خام بود یا تصمیم آنها؟!   

 13. استعفای جهانگیری از دولت روحانی؛ «داستان سرایی» اصول گرایان یا اصلاح طلبان؟

 14. حداد عادل: بودجه‌های مؤسساتی که من در آنها هستم کارشناسی شده است

 15. کیهان خطاب به هنرمندان: به عوارض خروج از کشور معترض شده اید که فقط 8درصد مردم با آن سروکار دارند؟

 16. نسبت اصلاح طلبان با اخلاق، عدالت و آزادي!

 17. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 18. شمخانی: مسولان به میان مردم بروند/ باید بساط حفاظت از مسولان را جمع کرد/ هیچ تهدید امنیتی وجود ندارد  

 19. تعهد اجباری از سپرده گذاران موسسات برای نداشتن طلب و ندادن اصل پول و سود مردم

 20. جزئیات انیمیشن مضحک سعودی ها علیه ایران+ تصاویر

 21. انتظار مردم از بیت امام (ره)/ چه کسی چراغ اول را روشن خواهد کرد؟

 22. علم‌الهدی: وزیرخارجه انگلیس به بوریس زنباره معروف است /مرتیکه الدنگ آمده دو جاسوس را نجات دهد

 23. بهمنی: برداشت ۳۰ هزارمیلیارد با مجوز شورای امنیت بوده/ مدیریت تحریم کار من است

 24. شمخانی: رسانه‎ها با مصونیت قضایی تام، مفاسد را افشا کنند

 25. محسن رضایی: برخی به‌ اشتباه وارد حکومت شده‌اند

آخرین عناوین