آزار جنسی، ویروسی در حال تکثیر

علی نبوی،   3960729213 ۴۸ نظر، ۱ در صف انتشار و ۳۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
آزار جنسی، ویروسی در حال تکثیر

آزار جنسی نقطه ی مقابل روابط سالم و تعریف شده در دایره ی اخلاق، عقلانیت و بخصوص سفارشات خداوند در ادیان مختلف است. متاسفانه مانند تخطی های متعدد بشر از فرامین الهی و انسانی، پدیده ی شوم آزار جنسی نیز در طول تاریخ و در جوامع مختلف به وقوع پیوسته و همچنان هم رخ می دهد.

یکی از وجوه تمایز آزار جنسی با دیگر پلیدی هایی که از انسان سر می زند، دور تسلسل و ادامه یافتن آن بوسیله ی افرادی است که خود روزی در مقام قربانی بوده اند. بنابر گزارشات آزار جنسی کودکان زیر 13 سال  که متاسفانه از سال‌های گذشته ظهور یافته و در حال افزایش است، این افراد بعد از اعتراف معمولاً اعلام کرده‌اند که خودشان در کودکی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.

گویی بیماری های روحی و هر آنچه که یک فرد را به سوی آزار دادن دیگران سوق می دهند، به واسطه‌ی آسیب روحی در فرد قربانی هم متجلی خواهند شد و شاهد این نکته سوابق موجود است.

شیوع و ادامه یافتن این بیماری، مانند بیماری واگیردار در میان انسانهای مختلف منتشر شده و تنها افراد خاصی را دربر نمیگیرد. ناقلان و مبتلایان به این بیماری، همانند سگی هار و یا گرگ گرسنه ای در میان انسانها پرسه می زنند و قربانیان خود را در یک لحظه و بواسطه ی اوج گرفتن افکار پلیدشان انتخاب می کنند. از این رو نمی توان راهکاری حتمی را برای در امامن ماندن از دست این افراد مطرح کرد و عموماَ برای دور ماندن از آسیب این افراد به توصیه ها اکتفا می شود.

کشور ما با وجود سابقه ی معنوی مردمان و پیشینه ی تاریخی سرزمینش، اگرچه که در برابر این موضوع مصونیت نداشته و ندارد، اما برخی هنجارهای جا افتاده در میان مردمانمان، تا حد زیادی از گسترش این پدیده جلوگیری کرده اند. اما با کمال تاسف و به مانند مواردی اینچنین، ما در باد سوابق و داشته های فرهنگیمان خوابیده ایم و در نتیجه اخباری که در گذشته بصورت محدود و ویژه می شنیدم، مدتی است بیشتر و از نوع دلخراش تر آن را می شنویم.

بد نیست جراید و اخبار همین دو سال اخیر را با سالهای دورتر مقایسه کنیم. سالها پیش خبر فاجعه ی هولناک بیجه در شهرستان پاکدشت، چنان در رسانه ها پیچید که تا مدتی حال و روز اجتماع، بویژه منطقه ی وقوع جرم و اوضاع افاغنه ساکن در تهران را تحت تاثیر خود قرار داد. در آن ایام حادثه مذکور به دلیل خاص بودن و نبود سابقه ای نظیر آن، بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت و تا مدت ها در مورد آن بحث می‌شد.

وقتی امروز صفحه ی حوادث روزنامه ها و دیگر رسانه ها را نگاه می کنیم، مواردی را میبینیم که به فیلم و سریال های جنایی کشورهای غربی و یا جنایات معروف آن بلاد شباهت دارند! گویی تجدد گرایی از نوع منفی، در حوزه ی بزهکاری و جنایت هم ظهور یافته و متخلفان و جنایتکاران امروز در حال الگوگیری از قصه ها و یا حوادث مشهور هستند!

متاسفانه در سالهای اخیر موارد تجاوز به کودکان و حتی خردسالان بالا رفته و مواردی که به دلیل فجیع بودن به جرگه ی اخبار پربازدید و مشهور پیوسته اند زیادند. مواردی از تجاوز و قتل نظیر: امیرمهدی ۹ ساله در سال ۹۱، محمد رضا کوچولوی ۹ ساله که در سال ۹۳ پس از تجاوز گلویش را بریده بودند، مهدیه ی ۹ ساله، جنایت معروف و دردناک ستایش و مواردی جدیدتر مانند : آتنا، حنانه، کیمیا و مورد آخر یعنی اهورای  ۳ ساله!  

تک تک این جنایات هولناک زنگ خطری برای جامعه ای است که در آن زندگی می کنیم. اگرچه که صدای این کودکان و خردسالان در زمان وقوع جنایت شنیده نشد و این نوگلان معصوم با دستان پلید متجاوزان و جنایتکاران پرپر گشتند، اما حالا نباید این وقایع را دست کم گرفت و رسانه ها نباید از بحث‌های پیرامون این حوادث را رها کنند.

وظیفه امروز رسانه، مسٔول، شهروند و هر انسانی آن است، تا زمانی که راه حلی موثر و یا کاری ارزشمند برای کاهش این دست جنایات در کشور ارا‌‌‌یه نشده، دست از پا ننشینند و هر زمانی که فعالیت های خود را کافی شمردند، صدای ضجه و ناله هایی را که در پشت دستان پلید یک بیمار تبهکار خاموش شدند مرور کنند. از یاد نبریم که ما هموطنان، همشهریان و یا حتی همسایگان آن طفلان معصوم، غافل از رخ دادن آن جنایات بودیم و به سهم خودمان در وقوع آن مقصر هستیم.

 

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۸ خرداد ۱۳۹۷واکنش ابتکار به خبر حادثه دختران "ایرانشهر"
۲۲ خرداد ۱۳۹۷نگاهی به وضعیت کودکان کار در ایران/ آماری از تعداد پسران و دختران کار
۲۰ خرداد ۱۳۹۷روحانی محله‌ای که به دخترک افغان تجاوز شد: ما به افغان‌ها کمک می‌کنیم ولی خودشان به فکر نیستند  
۱۹ خرداد ۱۳۹۷ارایه آمار و اطلاعات غلط ، خارج از وظیفه اورژانس اجتماعی کشور و موجب سلب امنیت در جامعه است
۱۹ خرداد ۱۳۹۷سند 2030 به هیچ وجه در مدارس اجرا نمی شود/آخرین وضعیت پرونده ناظم متخلف
۱۵ خرداد ۱۳۹۷دلنوشته بازیگر افغان درباره تجاوز سه ایرانی به یک دختر افغان: چه چیزی در من وجود دارد که شما را آنقدر آزار می‌دهد؟
۱۳ خرداد ۱۳۹۷قراردادهای یواشکی برای آزادی های خیابونی  
۱۳ خرداد ۱۳۹۷تصویر شکایت آموزش‌ و پرورش از معاون خاطی مدرسه معین تهران  
۱۲ خرداد ۱۳۹۷تایید تجاوز به دختربچه افغان در خمینی‌شهر
۱۲ خرداد ۱۳۹۷پرویز پرستویی با انتشار یک ویدیو به مسئله کودک آزاری واکنش نشان داد  
۱۲ خرداد ۱۳۹۷کوچ معتادان متجاهر از جنوب تهران به بزرگراه‌های شمال‌شهر
۱۱ خرداد ۱۳۹۷چگونه کودکان را در برابر آزارهای جنسی ایمن کنیم؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۶۶۱۱۱۵:۵۹:۵۴ ۱۳۹۶/۷/۲۹
مسئولان خیلی بیخیالن
رضا۱۲۶۷۷۷۲۰:۱۴:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۹
باید پیشگیری از طلاق ،آموزش ارضای جنسی زوجین ،تسهیل ازدواج موقت و آموزش مرزبندی اسلام در روابط زن و مرد جدی پیگیری شود
ناشناس۱۲۶۸۱۷۲۱:۳۴:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۹
به نظر من مثل همیشه فقط تقصیر تلگرامه... مثل همیشه ....
ناشناس۱۲۶۸۸۹۰۰:۰۴:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۳۰
خدا را به حق مقربین درگاهش قسم میدیم این فجایع را بر سر بچه های مسئولینی که جلوی فساد اخلاقی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی نمیگیرند و بی غیرتند و فقط در فکر رانت خواریها و فامیل بازیهای خود هستند بیاورد . آمین با رب العالمین .
ناشناس۱۲۹۳۷۶۱۱:۵۴:۰۱ ۱۳۹۶/۸/۳
بچه هاشون چه گناهی کردن عزیز من. دوست داری اشتباهی که تو میکنی سر فرزندت کوبیده بشه
فرناز۱۲۶۹۷۶۰۸:۲۳:۴۱ ۱۳۹۶/۷/۳۰
دقیق تر بگیم. باید مسئولین قوه قضاییه با برخورد کوبنده با چنین پدیده هایی برخورد کنند.
میلاد حمیدی۱۲۷۰۷۷۱۰:۵۴:۲۰ ۱۳۹۶/۷/۳۰
تمکین نکردن زنها در زندگی از مردان و انواع خشونت هایی که قانون زن مدارانه بر علیه مردان روا می دارد و محرومیت های زیاد برای مردان عامل این عقده ها و بیماری های روحی است و بالاخره به شکلی بیرون میزند.
ناشناس۱۲۷۳۱۹۱۶:۲۹:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۳۰
محرومیت زیاد برا مردان امر دیگه ای نبود
ناشناس۱۲۷۵۴۹۲۲:۵۱:۳۲ ۱۳۹۶/۷/۳۰
این فردی که به اهورا تجاوز کرده که هم زن داشته هم دوست دختر! دیگه چه کمبودی؟!
علوی۱۲۶۶۱۳۱۶:۰۱:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۲۹
برای کودکانی که در ایران متولد میشوند ، متاسفم
رضوی منفرد۱۲۶۶۱۴۱۶:۰۱:۳۱ ۱۳۹۶/۷/۲۹
مرگ اخلاق در ایران
ناشناس۱۲۶۶۱۵۱۶:۰۲:۱۸ ۱۳۹۶/۷/۲۹
جان فرزندان این مملکت در خطر است چاره ای باید اندیشید
روزرخ۱۲۶۶۱۷۱۶:۰۳:۰۱ ۱۳۹۶/۷/۲۹
ایران به کجا میرود ؟!!!
ناشناس۱۲۹۳۷۹۱۱:۵۵:۲۵ ۱۳۹۶/۸/۳
دیگه اینجا ته خطه بیشتر از این جایی نیست بره
مولاوردی۱۲۶۶۱۸۱۶:۰۵:۱۵ ۱۳۹۶/۷/۲۹
هیچکدام از زیر ساختهای لازم جهت ازدیاد جمعیت ( اعم از اقتصادی - فرهنگی - اجتماعی ) در ایران آماده و مهیا نیست . مسئولان صحبت از لزوم ازدیاد جمعیت نکنند
ناشناس۱۲۶۶۲۱۱۶:۰۸:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۲۹
آتناها - اهورا ها - بنیتا ها - کیمیاها - حنانه ها - ستایش ها و ..... این همه بدبختی و فلاکت داخلی کار ما شده فقط فحش دادن به این و اون !!!
ناشناس۱۲۶۶۲۵۱۶:۱۳:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۹
مردم خودشون آستین ها رو بالا بزنند و کودکان این مرز و بوم را نجات دهند . مسئولان فعلا کارهای واجب تری دارند و سرشان شلوغ است !
مسئول با حقوق نجومی۱۲۶۶۲۷۱۶:۱۴:۲۶ ۱۳۹۶/۷/۲۹
فعلا برای این چیزا وقت نیست فقط برجام !
ناشناس۱۲۶۶۳۰۱۶:۱۵:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۲۹
به نظر بنده باید در برخورداری افراد در برقراری روابط جنسی یک بازنگری وسیعی در کشور انجام شود آنطور که پیداست صرف ازدواج نمی تواند همه ی امیال برخی اشخاص را براورده سازد البته بنده منکر زشتی اعمال انجام شده نیستم و معتقدم به شدت باید با این گونه خشونت ها برخورد بشه اما صحبت اینجاست که اسلام هم قوانینی را درخود قرار داده که گویی پیش بینی آینده را کرده است بحث ازدواج موقت و البته مخفی می تواند یکی از راه های برآورده کردن غرائز افراد و جلوگیری از توسعه فساد و بروز خشونت شود هر چند این قانون در کشور وجود دارد ولی در عمل افراد جرات اقدام برای ازدواج موقت نمی کنند که از علل آن می توان به رسوایی فرد (متاسفانه یک فرد متاهل ممکن است دچار این مشکل شود) تبعات بعدی آن (نفقه و...)و عدم وجود مکان مناسب برای برقراری رابطه ی جنسی اشاره کرد .بنابراین بهتر سازمان هایی مانند بهزیستی یا امور جوانان و ازدواج هر چه سریعتر دست بکار شده وبا تهیه بستر مناسب و معرفی افراد به یکدیگر (البته تا حدود زیادی محرمانه و مخفی )از بروز چنین وقایعی پیشگیری نمایند
ناشناس۱۲۹۳۸۶۱۱:۵۸:۱۶ ۱۳۹۶/۸/۳
چرا لقمه دور سرت میچرخونی. مشکل در وجود قوانین برای امور شخصی مردمه اگر کسی برای رابطه آزاد تو خیابون دستگیر نشه از این اتفاقا نمیوفته
طهوری از رشت۱۲۶۶۳۱۱۶:۱۶:۲۵ ۱۳۹۶/۷/۲۹
میطلبد مسئولان کلاهشان را بالاتر قرار دهند
ناشناس۱۲۶۶۵۸۱۶:۵۰:۳۹ ۱۳۹۶/۷/۲۹
کشور ما داره کجا میره ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! کجای دنیا از اینجور اتفاقا میوفته ؟
ثدا و صیما۱۲۶۷۳۰۱۸:۴۲:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۲۹
توی آمریکا در هر ثانیه به 754 نوزاد و کودک تجاوز شده و به دیوار کوبیده میشوند و در خودرو زیر نور خورشید محبوس میشوند تا از بین بروند
ناشناس۱۲۶۹۹۵۰۸:۵۵:۵۵ ۱۳۹۶/۷/۳۰
به نقل از صدا و سیما نوشته که من حواسم نبود رد کردم بعد متوجه شدم بله باید چون خبر صدا و سیما است تایید کرد
ناشناس2۱۲۷۱۲۶۱۱:۵۴:۵۳ ۱۳۹۶/۷/۳۰
هرثانیه!!!!! یعنی هر ساعت 542.880نفر و هر ماه 15.200.640 نفر و هر سال 182.407.680 یعنی تو دو سال کل جمعیت کنونی آمریکا اعم از پیر و جوان و مهاجر و غیره....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۲۶۶۶۷۱۷:۰۱:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۲۹
همینجوری پیش بریم ، تا چند سال دیگه توی ایران : هر کودک ، یک محافظ
ناشناس۱۲۹۳۸۸۱۱:۵۹:۲۹ ۱۳۹۶/۸/۳
آخه از خود محافظ هم نگرانی هست و دچار تسلسل میشیم
ناشناس۱۲۶۶۶۹۱۷:۰۵:۰۳ ۱۳۹۶/۷/۲۹
برای در امان ماندن از ویروس خطرناک آزار جنسی : پدر و مادر برای امنیت کودکان امنیت برای همه کودکان
ناشناس۱۲۶۶۷۴۱۷:۰۹:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۲۹
در حال تکثیر نیست .. امروز اخبار این تجاوزات رو میشنویم چون شبکه اجتماعی داریم .. دیروز اگر این اخبار رو نمیشنیدیم چون شبکه اجتماعی نداشتیم .. این آگاهی و افزایش حساسیت و توجه به حل مساله رو مدیون شبکه های اجتماعی هستیم .. درود بر تفکر اصلاحات و اعتدال که مانع فیلترینگ شبکه های اجتماعی شدند
ناشناس۱۲۷۰۲۱۰۹:۴۱:۵۳ ۱۳۹۶/۷/۳۰
واقعا جای تاسف است این دیدگاه، شبکه های مجازی خودشان از مقصران اصلی وضع موجود هستند.
مادر نوزاد از تبریز۱۲۶۶۹۸۱۷:۴۰:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۲۹
برای کودکان و نوزادان این سرزمین سخت نگرانم .
ناشناس۱۲۶۷۲۷۱۸:۳۸:۵۳ ۱۳۹۶/۷/۲۹
جلو این جور جنایات را نمیتوان گرفت باید با افزایش اگاهی مراقبت از بچه ها در ابتدا توسط پدر و مادر افزایش یاب. در مرحله بعد باید در مورد کودکان طلاق و سرپرستی انها تمیدات مراقبتی اندیشیده شود. مثلا اهورا قبلا توسط سیگار سوزانده شده بوده اگربرسرپرستی کودکان بعد از طلاق از طرف بهزیستی نظارتبشود ازوقوع بعضی از این حوادث میشود جلوگیری شود
ناشناس۱۲۶۹۱۷۰۳:۰۲:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۳۰
این چه حرفیه؟ کسی که آزار جنسی می ده حتما یک خلا تربیتی بزرگ داشته اگر پدر و مادرش درست تربیتش کرده بودن تبدیل به یک مجرم نمی شد. پس هم باید به کودکان آموزش بدیم که از خودشون مراقبت کنند و هم با تربیت درست از این که کودکان امروز به مجرمان فردا تبدیل بشوند جلوگیری کرد.
حسام۱۲۶۷۳۹۱۹:۰۲:۰۹ ۱۳۹۶/۷/۲۹
یه دختر ۱.۵ ساله دارم هر روز دارم به این فکر میکنم که تو این جامعه ای که هر روز حالش داره بدتر میشه چه کار باید بکنم ، هنوز اشکهامون برا ستایش خشک نشده بود ،ماجرای آتنا پیش امد جگرمون سوخت ، آتیش گرفتیم هنوز اروم نگرفته بودیم بنیتا آن جوری پر پر شد، ملیکا و حالا اهورا ۲.۵ ساله ، خدا میدونه کودک بعدی قراره کجای این سرزمین پر پر بشه
ناشناس۱۲۶۷۴۰۱۹:۰۲:۴۰ ۱۳۹۶/۷/۲۹
مسئله مهم دیگه آموزش کودکان هست باید به آنها در مورد حریم شخصی شان آموزش داد. کودک باید بداند که نباید به هر کسی نزدیک شود. بداند که کسی نباید در مورد بدن شان حرف بزند. نباید از غریبه و آشنای درجه دوم بدون حضور پدر و مادر چیزی بگیرد. باید بداند که منطقی نیست یک آدم بزرگسال از او آدرس بپرسد و باید سریع از او فاصله بگیرد باید یاد بگیرد هر اتفاقی هرچند کوچک برایش افتاد به پدر و مادر بگوید و ....
ناشناس۱۲۶۹۱۶۰۲:۵۹:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۳۰
حالا چرا از عکس یه طفل معصوم برای این خبر استفاده کردید؟ واقعا غیر اخلاقیست.
ناشناس۱۲۶۹۵۰۰۷:۵۵:۳۲ ۱۳۹۶/۷/۳۰
دوستان این موارد چیز جدیدی نیست . در گذشته هم وجود داشته. اگر شما به جوامعی که امروزشان همانند 100 سال پیش ایران هست بروید یا مناطق دور افتاده کشور از این موارد خواهید دید که به فراوانی امروز !!!! چیزی که باعث می شود ما هر روز خبری در این رابطه بشنویم گسترش فضای مجازی است امیدوارم این بدرفتاری ها و بیماری ها ریشه کن شود.
سارا۱۲۶۹۵۴۰۷:۵۸:۳۲ ۱۳۹۶/۷/۳۰
واقعا می خواهید کاری بکنید . زودتر بچه های بد سرپرست که بصورت کودک کار همیشه همه جا مشاهده می کنیم را تحویل بهزیستی بدهید و به هیچ عنوان اونا رو به پدر و مادر معتاد تحویل ندهید . اگه امروز بداد این بچه ها نرسیم خود این کودکان بالقوه هر کدام جانیان و متجاوزان و قاتلان و روسپیان فردا خواهند شد . متاسفانه این فردا هم زیاد دیر نیست همین 10 سال بعد
ناشناس۱۲۸۲۱۸۰۲:۵۵:۰۳ ۱۳۹۶/۸/۲
انشاءالله که در بهزیستی در امان باشند.
ناشناس۱۲۶۹۸۸۰۸:۴۱:۳۷ ۱۳۹۶/۷/۳۰
متاسفانه روز به روز وضعيت داره بد تر ميشه فقرمالي و فقر فرهنگي و اعتياد و بيكاري عدم آموزش هاي صحيح باعث اين موارد ميشن كه متاسفانه مسئولين هيچ برنامه اي ندارند. اينها مصاديق بارز ناامني در جامعه است و ما تنها به فكر تنبيه كردن افراد هستيم و غافل از حل مشكلات به صورت ريشه اي مي باشيم
عدالت۱۲۷۰۱۵۰۹:۳۴:۱۷ ۱۳۹۶/۷/۳۰
از زمانی که پای ماهواره و بعد از آن شبکه های مجازی به خانه و دست مردم باز شده، خیلیها دچار سقوط اخلاقی و فرهنگی شده اند
ناشناس۱۲۷۱۰۰۱۱:۲۵:۲۲ ۱۳۹۶/۷/۳۰
وقتی زن مدام بعنوان ابزار جنسی تبلیغ شود و صیغه حلال خدا مجاز باشد بنیان خانواده از هم می پاشد مردان متاهل دنبال هوسرانی می روند و کم کم از هر موجد ضعیفی، زن بیوه، کودک در یک لحظه بی پناهی ...سوء استفاده می کنند. مجازاتی هم اغلب در کار نیست مگر موضوع بدشت در شبکه های اجتماعی یا تلگرام و... کار شود و به مسوولان فشار اورده شود . خدا را شکر تلگرامی هست توییتری و... و گر نه در بیخبری کودکان بیشتری هر روز قربانی می شوند
بنده ی خدا۱۲۷۳۱۸۱۶:۲۹:۱۱ ۱۳۹۶/۷/۳۰
حلال خدا را حرام نکنید؛ صیغه کارکردهای اجتماعی خاصِ خودش را دارد. اما ما چون بسیار غیرتمند و عفیف (!) هستیم حتی سراغ صیغه هم نمی‎رویم؛ آدمهای جامعه‎ی ما راه حل‎های سرراست‎تری را استفاده می‎کنند!!! جامعه‎ی امروزِ ما نیاز جنسی مردها را بیش از جوامع اروپایی تحریک می‎کند؛ هم‎زمان به نیاز آنها دهن کجی هم می‎کند! انگار که پروردگار هستی این نیاز و میل نیرومند را اشتباه آفریده است. طبیعی است که همه در جامعه مهذب و با تقوا نیستند؛ گروهی به سراغ کم‎هزینه‎ترین راه ممکن می‎روند! مظلوم کودکان، مظلوم مردان، مظلوم زنان!
ناشناس۱۲۷۱۸۹۱۳:۴۷:۰۴ ۱۳۹۶/۷/۳۰
دیگه ما در ایران نیاز به دکتر و مهندس و پرفسور و دانشمن نداریم بلکه ما بیشتر از همه اینها و واجبتر از نان شب نیاز به انسان داریم. تمام کتابهای دوره ابتدائی را بیرون بریزید و در این دوره پنج سال به کودکان فقط انسانیت و انسان بودن و رفتار و منشا انسان را آموزش دهید تا ریشه تمام این جنایات و بدبختی های جامعه کنده شود.
حمید۱۲۷۲۳۲۱۴:۳۲:۴۳ ۱۳۹۶/۷/۳۰
به نظرم مسئولین نسبت به آسیبهایی که تهدید امنیتی محسوب نمی شوند چندان برخورد قاطعی ندارند.
ناشناس۱۲۷۴۴۲۱۹:۵۶:۵۱ ۱۳۹۶/۷/۳۰
از عوارض اینستا و...است،
ناشناس۱۲۷۵۰۳۲۱:۲۱:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۳۰
بودجه اموزش و پرورش از همه وزارتخانه ها کمتره برای آموزش های لازم
ناشناس۱۳۲۶۹۲۱۷:۲۷:۳۷ ۱۳۹۶/۸/۷
جناب ناشناس اين حنا ديگر رنگ ندارد در دهه 60 و 70 بدليل مشكلات جدي ايران در تمامي عرصه ها مديران وقت تمايلي به آموزش و پرورش نشان نمي دادند و در نتيجه ديواري كوتاه تر از كاهش بودجه آموزش و پرورش نمي ديدند . نتيجه آن شده كه نبايد مي شد يعني سيستم آموزشي به قهقرا رفت و از حالت غير انتفاعي به فول انتفاعي تبديل شد . در اين مقوله به پيامد هاي اين بي توجهي به آموزش كشور نميخواهم بپردازم بلكه مي گويم كه اين رويه در دهه 80 و 90 اصلاح شد (كه البته خيلي دير بود و مشكلات فرهنگي برطرف نشد) اما اين تمثيل جالب كه آموزش و پرورش پول ندارد در فرهنگمان باقي ماند . نه عزيزان نه تنها سيستم آموزش و پرورش پول دارد كه بسيار پول دار هم هست و اختلاسهاي فوق نجومي در آن اتفاق مي افتد بايد در جايي انباشت پول باشد تا اختلاس واقع شود . بانك سرمايه بطور غير مستقيم در اختيار اين سيستم آموزشي است . كدام وزراتخانه بانك دارد ؟. متاسفانه شفافيت مالي و كزارشات سالانه در اين سيستم آموزشي وجود ندارد وگرنه از وجود پولهاي بسيار بي حساب متعجب مي شديد . ساده باشيد نه اينقدر
تجارت نیوزطاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. نظر شما درباره این عکس چیست؟  

 2. تیم اقتصادی دولت از جمله نوبخت، نهاوندیان، سیف و کرباسیان باید تغییر کنند

 3. جهانگیری در مجلس: آمریکا جنگ اقتصادی را شروع کرده است/همه با اتحاد از این توطئه بزرگ عبور می‌کنیم

 4. سخنگوی دولت مطرح کرد: هیچ آثار منفی در شاخص‌های اقتصادی دیده نشد/عرضه بیش از ۷ میلیون قطعه سکه برای برطرف کردن عطش عده‌ای!

 5. ظریف: بدنامی ترامپ در درازمدت به نفع ماست/ رویترز روزی 50 خبر دروغ در مورد اقتصاد ایران تولید می‌کند/ ما به دشواری‌ها عادت داریم

 6. شریعتمداری: عذرخواهی می‌کنم/"زیرکی" حتما خسته بوده است!

 7. طلا گرمی ۲۵۲ هزار تومان شد/ سکه ۲ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان

 8. واکنش رشیدپور به دلار ۸ هزار تومانی!   

 9. احمد توکلی: فقرا روزبه‌روز فقیرتر می‌شوند/ پیگیر سامانه برخط حقوق مدیران و مقامات هستیم/ماجرای انتقال پول از تبریز به تهران و خارج از کشور

 10. تقدیر از دولت / یک گام به جلو برای به رسمیت شناختن مطالبه گری مردم 

 11. علی مطهری: مردم ۶ ماه مقاومت کنند/ رفتن رئیس‌جمهور به توچال ایرادی ندارد

 12. سفر خانوادگی وزیر ارتباطات به سوادکوه  

 13. انتخابات و تلاش برای انقلاب مخملی در ترکیه/ بزودی اردوغان متهم به تقلب می شود

 14. دهقان مطرح کرد؛ تدوین طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان برای بازپس‌گیری اموال غیرقانونی و باد‌آورده/ بازپس‌گیری اموال نامشروع در صورت تصویب طرح

 15. دستور فرمانده ناجا برای برخورد با بی حجابی، دور دور، شیشه دودی غیرمتعارف در خودروها

 16. کرباسچی: عبدالله نوری جایگزین خوبی برای عارف است/رای رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بالاتر از اعضا نیست

 17. نیاز مبرم به گروه‌های خونی منفی در تهران/کاهش 3درصدی اهدای خون در پایتخت

 18. ژاپن با ۱۳ میلیون بیکار چه کرد؟ ماجرای کمپینی که ۷۰ سال طول کشید

 19. کتک خوردن وحشتناک دانش آموز 14 ساله به دست معلم  

 20. چرا واردات ذرت و سویا در سیطره ۲ نفر است؟ / ضریب خودکفایی دانه‌های روغنی کاهش یافت!

 21. یادداشت حسین شریعتمداری/ چون به گَردَش نمی‌رسی برگرد! / آیا اقتصاد را نجات داده‌اید یا ده‌ها مشکل به آن افزوده‌اید؟!

 22. بعد از 14 سال رئیس کمیسیون امنیت ملی تغییر کرد/ فلاحت پیشه رئیس شد

 23. چرا سرآشپز معروف خودکشی کرد؟

 24. فلاحت پیشه: ایرانی‌ها بارها بازیچه سیاست‌های منفعت‌طلبانه روسیه قرار گرفتند

 25. واعظی از ارسال نامه روحانی به اتحادیه اروپا خبر داد/توضیحات درباره عکس توچال روحانی

پربحث‌های دیروز

 1. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 2. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 3. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 4. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 5. منتظرید که امریکا برای‌تان کار بکند!  

 6. پاسخ نوبخت به سه ادعای عجیب/ نقش جهانگیری در چالش آتی دولت/پشت پرده مشکلات اقتصادی/ داستان خانه ولایتی/ چاپ کتابی مجازی علیه روحانی/ سیاسی‌ترین گل جام‌جهانی

 7. واکنش معاون شریعتمداری به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

 8. دومین نامه نمایندگان به "روحانی" برای برکناری ۳ وزیر

 9. واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها

 10. آشنایی با 10 خودرویی که بیشترین افت قیمت را دارند  

 11. توئیت ناشیانه وزیر خارجه آمریکا درباره ایران جنجالی شد+عکس

 12. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 13. قاضی سراج: دست دلالان را از بازار خودرو قطع می‌کنیم

 14. سه ماه گذشته؛ حمایت از کالای ایرانی چه شد؟/فردا که گُل‌ها خشک شدن دیر است

 15. ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

 16. مجوز صادر شد/ ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی پخش می شود

 17. قائم مقام بانک مرکزی: افزایش قیمت سکه متاثر از افزایش قیمت طلا و نرخ دلار است/ وعده کاهش قیمت سکه

 18. قیمت سکه 2 میلیون و 650 هزار تومان/قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید

 19. معاون سیما: ممنوعیت حضور چهره‌های پرخرج خارجی ابلاغ شده بود

 20. اولویتی مضحک برای استیضاح/آیا ربیعی باید پاسخگوی افسار گسیختگی اقتصاد باشد؟

 21. واعظی:برخی هنوزفکر می‌کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم

 22. ضرغامی:‌نامه اصلاح‌طلبان تکمیل سیاست ضدبشری ترامپ است/ این نامه دلسوزی برای ملت ایران نیست

 23. ۱۸ محصول ایران خودرو گران شد+ لیست قیمت

 24. علائم نامعلوم راهنمایی و رانندگی در شهر  

 25. مادر و فرزند مهاجری که تصویرشان در دنیا معروف شد  

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما درباره این عکس چیست؟  

 2. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 3. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 6. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 7. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 8. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 9. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 10. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 11. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 12. تیم اقتصادی دولت از جمله نوبخت، نهاوندیان، سیف و کرباسیان باید تغییر کنند

 13. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 14. جهانگیری در مجلس: آمریکا جنگ اقتصادی را شروع کرده است/همه با اتحاد از این توطئه بزرگ عبور می‌کنیم

 15. سخنگوی دولت مطرح کرد: هیچ آثار منفی در شاخص‌های اقتصادی دیده نشد/عرضه بیش از ۷ میلیون قطعه سکه برای برطرف کردن عطش عده‌ای!

 16. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 17. اسپانیا به سختی برد/ یوزها جانانه جنگیدند/ویدئو چک گل ایران به ماتادورها مردود اعلام کرد/امیدها به بازی پرتغال زنده است

 18. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 19. محمد ثلاث قصاص شد

 20. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 21. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 22. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 23. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 24. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 25. ظریف: بدنامی ترامپ در درازمدت به نفع ماست/ رویترز روزی 50 خبر دروغ در مورد اقتصاد ایران تولید می‌کند/ ما به دشواری‌ها عادت داریم

پربحث‌های اخیر

 1. سفر خانوادگی وزیر ارتباطات به سوادکوه  

 2. دستور فرمانده ناجا برای برخورد با بی حجابی، دور دور، شیشه دودی غیرمتعارف در خودروها

 3. کتک خوردن وحشتناک دانش آموز 14 ساله به دست معلم  

 4. کارت قرمز معاون شهردار به اتوبوس‌های دودزا: پیش به سوی پاییز پاک

 5. حساب بانکی خبرنگار صداو سیما مسدود شد

 6. جزئیات مجوز استخدام در دانشگاه فرهنگیان

 7. نحوه چینش هیات امنای سازمان صداوسیما چگونه است؟

 8. افزایش دمای پایتخت به ۴۰ درجه/ آسمان صاف و بدون بارش در اغلب شهرها تا پایان هفته

 9. ورود سازمان غذا و دارو به تامین داروهای خارجی بیماران خاص

 10. مشکل آب آبادان تا اواسط تیرماه برطرف می‌شود

 11. جزییات توزیع«فطریه» پرداختی تهرانی‌ها

 12. برخورد با حمل حیوان در خودروها/ مخالفت پلیس با کاهش سرعت در تمام جاده‌ها

 13. روایتی از خانه سالمندان و تنهایی پدربزرگ‌ و مادربزرگ‌هایمان؛

 14. تجمع معلمان حق‌التدریسی در اعتراض به وضعیت استخدام

 15. بهار ۹۷، آلوده‌ترین بهار تهران در سال‌های اخیر + جدول

 16. محسن هاشمی: امیدوارم درهای استادیوم آزادی باز بماند

 17. حجم سنگین ترافیک در بزرگراه‌ها و معابر پایتخت

 18. توصیه‌ برترین‌های کنکور ۹۶ به داوطلبان آزمون سراسری ۹۷

پربحث‌های دیروز

 1. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 2. برگزاری جلسه سوم رسیدگی به پرونده موسسه ثامن الحجج اعلام شد

 3. شهردار تهران خبرداد: افتتاح خط 7 مترو در شهریور ماه

 4. تغییر در نظام پرداختی به معلمان/ تدوین پیش نویس قانون مستقل استخدامی در آموزش و پرورش

 5. میزان بارش کشور در بهار 97/ کشور هنوز 26 درصد کمبود بارش دارد

 6. لاریجانی: پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند

 7. آذری جهرمی گران‌فروشی ۵۵ درصدی موبایل در بازار را پذیرفت

 8. هزینه حج امسال با نرخ ارز مبادله‌ای محاسبه شد/ دلایل تفاوت قیمت کاروان‌ها

 9. دستگیری کلاهبردار میلیاردی در اصفهان

 10. توضیح وزیر ارتباطات درباره پیامک‌های قاچاق

 11. تحقیر مسیح‌ علی‌نژاد توسط ابتکار

 12. ساختمان جدید پلاسکو منطبق با طرح تفصیلی بازسازی می‌شود

 13. رئیس پلیس راه راهور ناجا: هر تابستان ۵۰۰۰ نفر در جاده های کشور جان می بازند

 14. بهترین روش نظارت و کنترل وکلای متخلف چیست؟

 15. واکنش معاون وزیر به اخذ شهریه‌ ۲۵ میلیون تومانی از والدین

 16. تویسرکانی: اطلاعات اموال ثبت شده خاوری موجود است

 17. خاک عراقی در آسمان خوزستان / آغاز روند افزایش دما

 18. دستگیری 67 نفر از عاملین تیراندازی‌های غیرمجاز در خوزستان

 19. آغاز توزیع کارت آزمون سراسری از فردا

 20. وجود بیش از ۳ میلیون زن سرپرست خانوار و یک میلیون زن بیوه در کشور

 21. تامین داروی بیماران خاص در اولویت/ تاخیر در واردات دارو به دلیل مشکلات انتقال ارز

 22. بطحایی اعلام کرد: جزئیات پرداخت مطالبات فرهنگیان/ تسویه خرید خدمات و حق‌التدریس معلمان شاغل در تابستان

 23. استاندار تهران خبر داد: الزام اخذمجوز احداث پلاسکوی جدید ظرف ۲ماه آینده/مقام سازی ساختمان پشتی پلاسکو بارای اکثریت کسبه

 24. داستان واقعی از درد یتیمی و بیماریقلب دانش‌آموز یازده ساله به سختی می‌تپد

پربحث‌های هفته

 1. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 2. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 3. محمد ثلاث قصاص شد

 4. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 5. سفر خانوادگی وزیر ارتباطات به سوادکوه  

 6. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 7. دستور فرمانده ناجا برای برخورد با بی حجابی، دور دور، شیشه دودی غیرمتعارف در خودروها

 8. کتک خوردن وحشتناک دانش آموز 14 ساله به دست معلم  

 9. قانون عجیب ازدواج دختران در ژاپن

 10. بانوان ایرانی پس از ۳۷ سال به ورزشگاه راه یافتند

 11. مدرسه "معین" تعطیل شد/ تغییر مدیر آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران

 12. برگزاری جلسه سوم رسیدگی به پرونده موسسه ثامن الحجج اعلام شد

 13. شهردار تهران خبرداد: افتتاح خط 7 مترو در شهریور ماه

 14. تغییر در نظام پرداختی به معلمان/ تدوین پیش نویس قانون مستقل استخدامی در آموزش و پرورش

 15. میزان بارش کشور در بهار 97/ کشور هنوز 26 درصد کمبود بارش دارد

 16. حجت‌الاسلام حسینی، استاد معروف اخلاق در خانواده درگذشت

 17. دارو گران می‌شود+ جزئیات

 18. لاریجانی: پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند

 19. وزیر بهداشت: دفترچه بیمه چک سفیدامضا نیست

 20. اعتماد مردم به کمیته امداد امام / افزایش ۳۰ درصدی زکات فطره/ جذب ۸۰ هزار حامی «ایتام» و «محسنین»

 21. کارت قرمز معاون شهردار به اتوبوس‌های دودزا: پیش به سوی پاییز پاک

 22. آذری جهرمی گران‌فروشی ۵۵ درصدی موبایل در بازار را پذیرفت

 23. هزینه حج امسال با نرخ ارز مبادله‌ای محاسبه شد/ دلایل تفاوت قیمت کاروان‌ها

 24. مردانه باختیم/ واکنش کاربران فضای مجازی به شکست قهرمانانه ایران در مقابل اسپانیا

 25. واکنش چهره‌ها به باخت پیروزمندانه ایران در مقابل ستارگان اسپانیا +تصاویر

آخرین عناوین