قاصدک24

پیام جدید سیف به مردم ایران/ سرمایه‎گذاری در "بانک" از "ارز" جذاب‌تر است

گروه اقتصادی الف،   3960719307 ۳۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
پیام جدید سیف به مردم ایران/ سرمایه‎گذاری در "بانک" از "ارز" جذاب‌تر است

رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد: یادآوری می‌شود بُردار نرخ بازدهی بازارهای دارایی داخلی به‌نحوی است که نرخ سود واقعی سیستم بانکی به‌نحو مطلوبی مثبت بوده و در مقایسه با بازدهی بازار ارز که توأم با ریسک است، بسیار جذاب‌تر است.

ولی‌الله سیف رئیس‌کل بانک مرکزی در یک پیام تلگرامی به مردم در خصوص اتفاقات اخیر بازار ارز نوشت:


"تلاطم و نااطمینانی در بازار ارز بر متغیرهای کلان اقتصادی تأثیرات منفی بر جای می‌گذارد و از همین رو، ثبات این بازار یکی از اصلی‌ترین اهداف بانک مرکزی است. پس از تکانه و جهش شدید ارزی سال‌های 1390 و 1391،‌ بانک مرکزی در دولت یازدهم نسبت به ثبات‌بخشی به بازار ارز اقدام کرد و در عمل نشان داد که به‌خوبی توانایی حفظ ثبات بازار ارز را داشته و هم‌اکنون نیز دارد. در این مدت رویکرد بانک مرکزی بر این اساس بود که اولاً مکانیزم بازار و عرضه و تقاضای ارز با اختلال مواجه نشود. ثانیاً در تنظیم سیاست‌های ارزی، میان روند و نوسانات زودگذر ارزی تفکیک قائل شده و جلوی نوسانات شدید گرفته شود تا اقتصاد دچار تکانه ارزی نشود. در این راستا، اضافه جهش سال‌های 1390 و 1391 به‌طور طبیعی در طول دولت یازدهم و تا اوایل دولت دوازدهم در بازار هضم و بازار ارز از تعادل و ثبات مناسبی برخوردار شد. درادامه نیز در تطابق با دستاوردهای تورمی چشمگیر دولت، تلاش شد روند تعدیل بازار ارز، متناسب با تغییرات عوامل بنیادین مؤثر بر این بازار باشد.


باید به این نکته توجه داشت که بازار ارز تحت تأثیر عوامل مختلفی همچون سیاست‌های کلان اقتصادی، روند متغیرهای بنیادین و کلان، تحولات در روابط سیاسی و اقتصادی بین‌المللی، تغییرات نرخ برابری ارزهای جهان روا و عامل انتظارات قرار دارد. درعین حال، نرخ ارز بر متغیرهای اقتصادی همچون صادرات، واردات، ‌سرمایه‌گذاری، تولید، مصرف و تورم، آثار مختلف و غیر هم‌جهتی دارد. رویکرد بانک مرکزی بر این امر استوار است که به‌عنوان سیاست‌گذار ارزی روند تعادلی مناسبی از نرخ ارز را دنبال کند تا متضمن حداکثر شدن منافع اقتصادی کشور به‌نحو پایدار و متناسب با رویکردهای اقتصاد مقاومتی باشد.


بانک مرکزی در حال حاضر ضمن پایش روند نرخ ارز که متأثر از برخی عوامل فصلی و انتظارات ناشی از تحولات روابط بین‌الملل است، همچون گذشته نسبت به استمرار روند ثبات در بازار و دفع اختلالات اقدام خواهد کرد همان‌طور که در پاییز سال گذشته به‌خوبی شاهدش بودیم. در پایان، یادآوری می‌شود بُردار نرخ بازدهی بازارهای دارایی داخلی به‌نحوی است که نرخ سود واقعی سیستم بانکی به‌نحو مطلوبی مثبت بوده و در مقایسه با بازدهی بازار ارز که توأم با ریسک است، بسیار جذاب‌تر است. همین امر باعث می‌شود منابع مالی هموطنان ضمن برخورداری از بازدهی مناسب و فاقد ریسک در نظام بانکی، صرف حمایت از تولید و اشتغال کشور شود و بازار ارز نیز علی‌رغم تلاش سفته‌بازان ارزی در ایجاد نوسان و بهره‌برداری از حاشیه سودهای کوتاه‌مدت، بتواند در طول زمان به روند باثبات خود متناسب با تحولات متغیرهای اقتصادی ادامه دهد".

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۹۴۴۰۱۹:۲۸:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۱۹
آقای سیف نرخ ارز در ایران تحت تاثیر حتی عطسه جمشید ب نیز است
saaid۱۱۹۴۵۰۱۹:۵۴:۵۸ ۱۳۹۶/۷/۱۹
بعد پول مردم رو بانک ها بالا نمیکشن؟ عین موسسه کاسپین.من هنوز سرمایه خودم رو از کاسپین نگرفتم
دلار فروش۱۱۹۴۶۱۲۰:۱۲:۲۲ ۱۳۹۶/۷/۱۹
در شرایط فعلی دلار از ۴۰۵۰ بالاتر نخواهد رفت، ترامپ هم قدرت پاره کردن برجام را ندارد. فعلا تمرکز ترامپ بر روی کره ی شمالی است، بروید حالش را ببرید.
ناشناس۱۲۱۰۸۷۰۹:۰۴:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۲
دولت خودش دلار رو بدلیل نداشتن بودجه و شکست برجام به قیمت کمی پایینتر از بازار عرضه می کنه از این عمل بانک مرکزی چه نتیجه ای باید گرفت
ناشناس۱۱۹۴۷۲۲۰:۴۳:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۱۹
وقتی مقامات ایران خود دلال هستند فقط حرف هست
ناشناس۱۱۹۵۳۱۲۲:۰۵:۴۱ ۱۳۹۶/۷/۱۹
لطفا به یکی از کارمندان جزء خود بفرمایید مقایسه ای دو خطی بین نرخ سود بانکی آنهم بلند مدت را با رشد دلار نه یورو در یکسال گذشته در اختیار شما و هموطنان قرار دهد تا ملاحظه بفرمایید که این اظهارات بالاترین مسئول مالی و پولی کشور پوشالی است.
ناشناس۱۱۹۵۴۶۲۲:۲۴:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۹
ماکه نداریم گران بشه ارز امااگرارزان میشدمیرفتیم سفر های خارج ازایران دنیادیده به ازندیده است
ناشناس۱۲۰۳۹۶۰۵:۰۸:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۲۱
نرخ ارز روی همه چی اثر میذاره... یکمی فکر کنی به مغزت فشار نمیادا
ناشناس۱۱۹۶۵۳۰۰:۲۰:۰۸ ۱۳۹۶/۷/۲۰
سود بانکی به صورت فله ای از 22% به 15% کاهش دادی و باعث افزایش قیمت دلار و سکه شدی
امیر لمهدی۱۲۰۰۷۷۱۶:۵۰:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
وقتی در اقتصاد احساسی عمل میشود و سود بانکی بدون پیش بینی عواقب ان کم شد میشود همین و اگر سود بانکی به 28درصد هم برکردد دلار پایین نخواهد شد خود کرذه را تدبیر نیست
محمدامین حیات مقدم۱۲۰۲۰۳۲۰:۴۵:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
در زمان کاهش سود سپرده گذاری مشخص بود که قیمت دلار سکه و زمین افزایش پیدا خواهد کرد در گذشته نیز به همین شکل بوده است.
ناشناس۱۱۹۷۴۲۰۶:۱۸:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۲۰
آقای دکتر اگر بانک این هیجانات را موثر میدانست چرا بموقع اقدام نمی کند. کل حاکمیت ایران پس از وقوع اتفاقات اقدام می کنند. پیشگیری را نمی دانند.
ناشناس۱۱۹۷۹۰۰۸:۴۸:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۲۰
اقای سیف مالباخته هستم با اعلام جنابعالی از ما که گدشت به مردم حق بدهید پولهایشان را در متکا نگه دارند
ناشناس۱۱۹۸۰۵۰۹:۰۸:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۲۰
من یک نفر..تو این چندسال فهمیدم که تنها راه و بهترین راه خرید ارز است..اقای سیف شما بهتر سکوت اختیار کنید...چون اقتصاد را نمی شناسید و فقط عنوان ها رو یدک میکشید...اگر بنده غلط میگویم..شما ثابت کن..همین ماه اینده دلار به 3100 تومان برگرانید...ولی نمی توانید چون سواد اقتصادی ندارید...دلار به رقم 8000 تومان خواهد رسید..در طی 2 سال اینده...خواهید دید...
سید محمد۱۱۹۸۰۹۰۹:۱۵:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۰
از ضایع شدن حق مردم در موسسه کاسپین که همه ناشی از اعتماد مردم به مجوزهای صادره توسط این آقا بود تا نابسامانی بازار ارز که نتیجه عملکرد این آقاست
ناشناس۱۱۹۸۵۷۱۰:۳۵:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۲۰
خجالت نمیکشه !
ناشناس۱۱۹۸۸۲۱۰:۵۸:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
منظورش صندوق های بورسی با سود ثابت هست که اکثر بانکها مدتی ست ایجاد کرده اند و اکثرا سود حدود 22 درصدی دارند.
وندی۱۱۹۸۹۱۱۱:۱۲:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
بنده متخصص امور پولی و اقتصادی نیستم اما: 1-فکر نمی کنم هیچ کجای دنیا ریس بانک مرکزی مردم را به سپرده گذاری در بانکها (بازار پولی)تشویق کنند 2-سرمایه ها باید به سمت بورس (بازار سرمایه) سرازیر شود و مردم تشویق شوند تا در این بازار سرمایه گذاری کنند البته متاسفانه بازار بورس ایران برخلاف آنچه که در دنیا مرسوم است یک بازار شیشه ای نیست و افراد مختلفی در آن دخل تصرف غیر مجاز می کنند و آنرا به یک بازار رانتی تبدیل نمودند 3-این روزها مردم از سپرده گذاری در بانکها وحشت دارند ، به هر صورت طبیعی است که مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید بترسد 4- تا کنون آنهایی که در بازار پول و سرمایه و امور اقتصادی تلاطم ایجادکردند نه تنها مجازات نشدند بلکه با کمال وقاحت و شرمساری در همان پستها یا باقی ماندند یا جابجا شدند
آریابان۱۱۹۹۱۵۱۱:۵۴:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
این یک واقعیته که اگر شرایط بازار ارز بهمین صورت باقی بماند (و یا حتی با یک افزایش شیب ملایم هم همراه بشه) و و ضعیت سپرده-گذاری دربانک ها هم با همین روند جلو بره (حتی با همون سود حداقلی 15 درصدی) قطعا صرفه در عدم تبدیل ریال به دلار و سپرده-گذاری در بانکهاست زیرا وقتی امکان تبدیل کل سود یک سپردۀ ریالی (حتی همون حداقل 15 درصدی !!!!) به دلار همیشه و تاکنون وجود داشته ، در عمل دقیقا مثل اینست که یک سپرده-گذاری دلاری !!!!! با حداقل سود 15 درصدی صورت گرفته ؛ البته در روی کاغذ !!!!! آسیب های خطرناکی به این فرایند سودزائی ریالی وجود داره همچون تکانه های ناشی از کابوس چند برابر شدگی شبانۀ ارزش دلار (که چند سال پیش رخ داد ولی دیگه وقوع چنان فاجعه ای در بازار اقتصاد ایران مطلقا غیر ممکنه) و یا سقوط نرخ بهرۀ سپرده-گذاری های بانکی به حدود 3 ، 4 درصد !!!!! (که وقوع چنین اتفاقی هم مطلقا غیر ممکنه) بنابراین در عمل کماکان صرفه با سپرده-گذاری ریالیست به عوض خرید دلار ؛
سیف اله۱۱۹۹۱۶۱۱:۵۵:۰۱ ۱۳۹۶/۷/۲۰
ایشون فکر می کنند که با ارشاد و توصیه میشه اقتصاد رو اداره کرد خود مردم خوب می فهمند که کجا سرمایه گذاری کنند بهتره حرفهای سیف منو یاد حرفهای رئیس کل پیشین انداخت که می گفت: دلار از فردا کاهش پیدا میکنه و فردا دلار 200 تومان گران می شد
ناشناس۱۱۹۹۷۷۱۳:۳۵:۳۱ ۱۳۹۶/۷/۲۰
هر موقع بانکگفت نخرید باید فورا زندگی را فروخت و ارز خرید...بهمنی که یادتان نرفته...مدام می گفت خریذار ارز متضرر است
دلارفروش۱۲۰۲۴۷۲۱:۵۴:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
بهمنی را با الان مقایسه نکنید. دوست عزیز دیروز در بازار دلار فروشان دلالهای خبره ای را دیدم که یکی ۴۰۰ میلیون و دیگری ۸۰۰ میلیون ضرر کرده بود. سایت الف لطفا برای این ناآگاهان پر ادعا منتشر کنید که افراد خیلی باهوشتر از این ها ورشکست شده اند. دوستان عزیز، سرمایه گذار در بخش دلار و طلا علاوه بر تحلیلگر اقتصادی باید تحلیلگر زبده ای هم در امور سیاسی باشد. ناراحت نشوید ولی صاحب کامنت فوق را مرد این میدان نمی بینم.
سید رضا۱۲۰۰۳۲۱۴:۴۱:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۲۰
اگر نوسانات نرخ ارز مقطعیست و شما نگران آن نیستید و نرخ دلار کاهش خواهد یافت چرا ؟ چرا ؟ چرا و چرا ؟ نرخ بانکی آنرا افزایش دادید ؟؟؟؟ پس باور کنید گوش داریم اما نه گوش دراز . اگر هم افزایش نرخ جهانی ارز در این مقطع را بهانه کنید!!! باز میگویم همیشه در بازار جهانی نوسان بوده و هست ولی نوسان یعنی افزایش و کاهش نه اینکه شما با افزایش افزایش میدهید و با کاهش هیچ!!!
امین۱۲۰۰۷۰۱۶:۳۶:۲۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
سود بانکی زیر 100میلیون آزاد بکنید که بشه 25 درصد بگیریم چششششششممممم میریم بانک
ناشناس۱۲۰۲۱۹۲۱:۰۰:۴۹ ۱۳۹۶/۷/۲۰
سود سپرده گذاری را یکدفعه خیلی کم کردند اگر میگن نرخ تورم زیر ده هست که نیست! خب با این کار استارت تورم را زدید دیگه ! البته زمان آقای بهمنی هم تعریفی نداشت، نوسانات شدید ارز که هر روز وجود داشت باعث بلاتکلیفی و تعطیلی تعدادی مغازه ها شد اگر یادتان باشه...
ناشناس۱۲۰۲۲۲۲۱:۱۲:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
اون اوایل دوره اول آقای روحانی دلار داشت میومد پائین و به مرز 2900 که رسید آقای سیف با صحبتی که کردند عملا مانع از پایین آمدن بیشتر آن شدند . قشنگ یادمه.
ناشناس۱۲۰۲۴۱۲۱:۳۹:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
آقایان اگر شما کارشناس اقتصادی هستید تشریف ببرید بانک مرکزی، تعدادی از کامنتها نشان از عدم سواد اقتصادی ..است.
ناشناس۱۲۰۴۸۵۱۱:۱۵:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
سواد اقتصادی بانک مرکزی از افزایش قیمت دلار و سکه مشخص !!
ناشناس۱۲۰۲۵۹۲۲:۲۹:۳۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
کاسپین یک استثناء بود. اگر اهالی کشور پولهایشان را در داخل متکا بگذارند اقتصاد فلج خواهد شد. اگر شما مایلید پولتان را در متکا بگذارید بی سر وصدا هم می توانید این کار را بکنید. در ضمن بانکهای دولتی جای امنی برای پولهای ملت است. لطفا نظراتی که حامل خیانت به ایران است را ندهید. این که عده ای بحث کاسپین را پیش می کشند هدفشان این است که مردم را به دلار خریدن تشویق کنند، تقاضا ی بیشتر دلار یعنی بالا رفتن قیمت دلار و بالا رفتن قیمت دلار یعنی حمله و انتقاد شدید به دولت... .
یه نفر۱۲۰۳۳۸۰۱:۱۴:۴۱ ۱۳۹۶/۷/۲۱
.. بازار ثبات نداره . قیمت ریال متزلزل بوده و ثبات ندارد . مسئولان اقتصادی.. و ناتوان هستند . تکلیف مردم را روشن کنین تا برای چندمین بار به ورطه شکست مالی و نداری و مصیبتهای مالی نیفتند .
ناشناس۱۲۰۳۶۵۰۱:۴۴:۵۳ ۱۳۹۶/۷/۲۱
دلاری که زمانی ۴ تا تک تومان بود را کردید ۴۰۰۰ تومان،چهل سال پیش هزار تومان می شد ۱۴۲ دلار آمریکا،امروز هزار تومان می شود ۲۵ سنت!!! چند کشور در جهان هست که این بلا را بر سر مردمش آورده باشد؟ که داراییشان نسبت به مردم دیگر دنیا تبدیل به پشیز شود؟ کشوری با این همه منابع طبیعی و معدان و آثار طبیعی و تاریخی ،نفت و گاز فراوان،مهد فرش و زعفران و پسته و... دارایی مردمش باید به پشیز تبدیل شود.مردم ارزش پول ملی را باید به ..تمثیل کنند...
ناشناس۱۲۰۴۰۰۰۵:۲۶:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
یعنی حمله به سیاستهای دولت خیانت به ایران تلقی می شود؟؟.؟،!!!
lf۱۲۰۹۸۵۰۳:۳۳:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۲۲
خود اقا سیف پولش را در بانک سرمایه گزاری نمی کند
تجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. ازدواج گروهی زنان جوان با یک درخت  

 2. کشف گوشت خرس، گراز و الاغ از مغازه‌های جنوب تهران!

 3. گمرک از طرح رجیستری چقدر سود برد؟

 4. تحقیق و تفحص از واردات خودرو آغاز شد

 5. وقوع ۲۰ پس لرزه از بامداد امروز در کرمان

 6. عملی که عمر را زیاد می‌کند

 7. محمد بن سلمان؛ پروژه ای جدید برای مهار جمهوری اسلامی ایران

 8. خودخواهی آمریکایی به سبک ترامپ

 9. توصیه‌های زمستانی به رانندگان

 10. یارانه سال 97 چگونه محاسبه می شود؟

 11. تنها راه حذف کنکور چیست؟

 12. 5 وسیله ای که نباید برای خودرو خرید!

 13. جادوی پول و بانک - 7 | شکست عمیق بهای «دلار»؛ بزودی

 14. خشکسالی پاییزی رکورد شکست

 15. موشک‌های بالستیک یمن از کجا آمدند؟

 16. چرا باید در ورزش بر کاهش وزن تمرکز نکنیم؟

 17. ترامپ به دنبال نمایش رویکردی جدید در سوریه است

 18. تحلیلگر پیشین سیا: طبق استدلال‌های «هیلی»، «میخائیل کلاشنیکف» مقصر هر حمله‌‌ای با «آکا-۴۷» است

 19. پوتین روش نظامی روسیه را تغییر داده است

 20. بودجه دولت در ۲۰سال گذشته را ببینید + نمودار

 21. ۱۳ ایراد برنامه اشتغالی وزارت کار؛ نگرانی مرکز پژوهشها از نابودی شغل‌های موجود

 22. جدیدی: شورای پنجم شورای ضعیفی است/ اعضا به مسائل شهری مسلط نیستند

 23. رسوایی جدید شبکه من ‌و تو روی آنتن زنده؛ این داستان حسین هدایتی!  

 24. بهنوش بختیاری، حامی ترنس‌ها/ توهین‌ها برایم مهم نیست

 25. نخستین واکنش‌ها بعد از 10 روز اعمال قیمت جدید اینترنت ثابت نامحدود

پربحث‌های دیروز

 1. دولت برای 293 طرح مطالعه نشده در لایحه بودجه 97، فقط 20 میلیارد تومان پیشنهاد کرده است

 2. علم‌الهدی: وزیرخارجه انگلیس به بوریس زنباره معروف است /مرتیکه الدنگ آمده دو جاسوس را نجات دهد

 3. استعفای جهانگیری از دولت روحانی؛ «داستان سرایی» اصول گرایان یا اصلاح طلبان؟

 4. سنگ اندازی جدید کنگره در مسیر اجرای توافق هسته ای؛ اخلال در فروش هواپیما و نقض صریح‌ترین بند برجام

 5. سایپا "سراتو" را یک شبه ١٤ میلیون گران کرد

 6. ایران تا چند سال دیگر نفت دارد؟

 7. صدیقی: کلید باز شدن مشکلات اقتصادی تقواست/ در پی صحبت‌های ابلهانه ترامپ، انتفاضه سوم تشکیل شد

 8. معاون وزیر صنعت: خودروسازی ایران به تهرانی‌مقدم‌ها نیاز دارد

 9. تصویری از مردان و زنانی که در سر پل ذهاب برای تماشای فوتبال کنار هم نشستند  

 10. ایران، پنجمین عرضه‌کننده بنزین ارزان/جدول

 11. شائبه اجحاف و رفیق‌بازی در فرآیند استخدامی‌های آموزش‌وپرورش

 12. واکنش سخنگوی ناجا به بودجه نیروی انتظامی در سال 97

 13. حملات شدید جنگنده‌های سعودی به صعده

 14. شهادت جوانی فلسطینی در نوار غزه/ده‌ها نفر زخمی شدند

 15. محمدعلی الحوثی به نیکی هیلی: اگر از ایران موشک وارد می‌کردیم، ضد هوایی وارد می‌کردیم

 16. موزیسین آلمانی: پنج شبی که در تهران گذراندم، در تمام زندگی‌ فراموش نخواهم کرد

 17. عیادت وزیر ارشاد از رضا مقدسی/عکس

 18. ظریف: با شواهد وارونه نمی‌توان بر جرائم جنگی آمریکا سرپوش گذاشت

 19. منتظر اختلافات عمیق بین اروپا و آمریکا باشید/ در ماجرای ایران، اروپا دنبال ترامپ راه نمی افتد

 20. 12 وزیر در مجلس/ بررسی معضلات کاغذ با حضور سه وزیر

 21. ٢٠٠ برج بالای ١٢ طبقه روی گسل‌ها قرار دارند/ تهران تنها شهری که حریم‌های گسل‌های آن شناسایی شده‌اند

 22. جوابی که نگهبان عراقی را ناراحت کرد

 23. ربات‌هایی که با تقلید از مغز حشرات کار می‌کنند

 24. تیلرسون: کره شمالی بزرگترین تهدید امنیت ملی آمریکا است

 25. گوترش: نگران وقوع درگیری نظامی در شبه جزیره کره هستم

پربحث‌های هفته

 1. افزایش عجیب عوارض خروج از کشور/ سفر اول 220 هزار تومان، سفر دوم 330 و سفرهای بعدی 440 هزار تومان

 2. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 3. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 4. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 5. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 6. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 7. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 8. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 9. از فروش هویج آمریکایی ۹۰هزار تومانی و تمشک‌ 480 هزار تومان تا اجناس سوپرلاکچری در فروشگاه شهرداری +عکس

 10. درباره سه برابر شدن عوارض خروج از کشور؛ برای دریافت عوارض نوع سفر مدنظر قرار بگیرد/ دولت همه مسافران را به یک چشم نگاه نکند/ وعده احیای گردشگری شعار بود

 11. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 12. تاوانی که باید برای سفر بپردازیم/ حکایت ما و ثبت نام خودرو/ با نخبگان چنین نکنید

 13. ادعاهای خطرناک و جدید نیکی هیلی علیه ایران/ موشک شلیک شده به ریاض موشک «قیام» بود و نشان ایرانی داشت/ این موشک، وحشتناک است وحشتناک است+واکنش ایران

 14. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 15. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 16. جزئیات لایحه بودجه‌۹۷/ از حذف گسترده یارانه بگیر، افزایش قیمت آب و قیمت خرید سربازی تا افزایش 10درصدی حقوق و بودجه عمرانی و اشتغال

 17. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 18. خداحافظی رضا صادقی با حسن روحانی  

 19. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 20. وامهای کلان آقازاده ها و مقامات باعث ورشکستگی موسسات مالی- اعتباری شد

 21. توافق ۵عضو کابینه برای افزایش تعرفه خودرو/ سقف تعرفه ۱۵۰درصد می‌شود

 22. دلار رکورد سال را شکست/ هر دلار ۴۲۲۰ تومان/ بازاری که بر خلاف اظهارات سیف به آرامش نمی رسد+جدول

 23. اینفوگرافی؛ نهادها و موسسات وابسته به چهره‌های مذهبی و سیاسی چه سهمی از بودجه ۱۳۹۷دارند؟

 24. گزارش روحانی از بودجه ۱۱۹۴ تریلیونی سال ۹۷: حذف بخشی از یارانه بگیرها/ دنبال اصلاح قیمت‌ها هستیم/ انتقاد از تصویب ردیف های دریافت بودجه توسط دو برادر یا پسرعمو!/ ریشه مسکن مهر غلط بود

 25. حق‌شناس: مردم انتظار ساخت پل و بزرگراه نداشته باشند؛ پول نداریم

پربحث‌های اخیر

 1. ایران، پنجمین عرضه‌کننده بنزین ارزان/جدول

 2. گمرک از طرح رجیستری چقدر سود برد؟

 3. تحقیق و تفحص از واردات خودرو آغاز شد

 4. توصیه‌های زمستانی به رانندگان

 5. یارانه سال 97 چگونه محاسبه می شود؟

 6. 5 وسیله ای که نباید برای خودرو خرید!

 7. جادوی پول و بانک - 7 | شکست عمیق بهای «دلار»؛ بزودی

 8. بودجه دولت در ۲۰سال گذشته را ببینید + نمودار

 9. ۱۳ ایراد برنامه اشتغالی وزارت کار؛ نگرانی مرکز پژوهشها از نابودی شغل‌های موجود

 10. نخستین واکنش‌ها بعد از 10 روز اعمال قیمت جدید اینترنت ثابت نامحدود

 11. وعده و وعید نخواستیم وضعیت موجود را حفظ کنید/ با مردم صادقانه حرف بزنیم

 12. چرا نوک پیکان قیمت تمام‌شده به سمت کارگر است؟

 13. نفت ایران در بنادر مختلف جهان چه قیمتی دارد؟

 14. دولت روحانی حامی پوپولیست‌‌ها شد؟

 15. ابعاد تازه پرونده واردات خودروهای لوکس توسط یک پیرزن + سند

 16. دولت توان حذف یارانه نقدی ۲۰ میلیون یارانه‌بگیر را دارد؟

 17. بیکاران مدرک‎دار ۴ برابر شدند

 18. جایگاه جهانی ایران در ICT چهار پله رشد کرد + تصویر

 19. خیز سی ان پی سی چین برای پر کردن جای توتال در پارس جنوبی

پربحث‌های دیروز

 1. دولت برای 293 طرح مطالعه نشده در لایحه بودجه 97، فقط 20 میلیارد تومان پیشنهاد کرده است

 2. سایپا "سراتو" را یک شبه ١٤ میلیون گران کرد

 3. ایران تا چند سال دیگر نفت دارد؟

 4. معاون وزیر صنعت: خودروسازی ایران به تهرانی‌مقدم‌ها نیاز دارد

 5. ایران، پنجمین عرضه‌کننده بنزین ارزان/جدول

 6. خیز سی ان پی سی چین برای پر کردن جای توتال در پارس جنوبی

 7. معاون وزیر کار: امسال افزایش دستمزد کارگران بیش از تورم اعلامی بانک مرکزی خواهد بود

 8. قیمت طلا افزایش یافت

 9. معاون وزیر نفت:مجلس و دولت مصوبه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارند

 10. مدیرعامل ایرباس از سمت خود کناره‌گیری می‌کند

 11. واردات گوشت به سقف رسید/ گوشت خارجی کیلویی ۱۵ هزار تومان

 12. شفاف سازی گمرک از یک واردات حاشیه ساز

 13. ساخت بزرگترین تونل خاورمیانه در آزادراه تهران-شمال

 14. واردات موز ۲۱درصد بیشتر شد + جدول

 15. خرید نفت اسار اویل هند از ایران نصف شد

 16. با ۶۰میلیون تومان چه خودروهایی می‌توان خرید؟

 17. دعوا بر سر صادرات پسته بالا گرفت!

 18. کمک‌‌های خارجی منجر به رشد پایدار می‌شود؟

 19. واردات نفت کره جنوبي از ايران در ماه نوامبر کاهش يافت

پربحث‌های هفته

 1. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 2. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 3. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 4. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 5. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 6. از فروش هویج آمریکایی ۹۰هزار تومانی و تمشک‌ 480 هزار تومان تا اجناس سوپرلاکچری در فروشگاه شهرداری +عکس

 7. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 8. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 9. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 10. جزئیات لایحه بودجه‌۹۷/ از حذف گسترده یارانه بگیر، افزایش قیمت آب و قیمت خرید سربازی تا افزایش 10درصدی حقوق و بودجه عمرانی و اشتغال

 11. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 12. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 13. وامهای کلان آقازاده ها و مقامات باعث ورشکستگی موسسات مالی- اعتباری شد

 14. توافق ۵عضو کابینه برای افزایش تعرفه خودرو/ سقف تعرفه ۱۵۰درصد می‌شود

 15. دلار رکورد سال را شکست/ هر دلار ۴۲۲۰ تومان/ بازاری که بر خلاف اظهارات سیف به آرامش نمی رسد+جدول

 16. اینفوگرافی؛ نهادها و موسسات وابسته به چهره‌های مذهبی و سیاسی چه سهمی از بودجه ۱۳۹۷دارند؟

 17. گزارش روحانی از بودجه ۱۱۹۴ تریلیونی سال ۹۷: حذف بخشی از یارانه بگیرها/ دنبال اصلاح قیمت‌ها هستیم/ انتقاد از تصویب ردیف های دریافت بودجه توسط دو برادر یا پسرعمو!/ ریشه مسکن مهر غلط بود

 18. وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

 19. دولت برای 293 طرح مطالعه نشده در لایحه بودجه 97، فقط 20 میلیارد تومان پیشنهاد کرده است

 20. پرداخت پول 98 درصد سپرده گذاران صحت ندارد/ بی خبری روحانی از واقعیات جامعه

 21. نجومی بگیران با خیال راحت هنوز هم حقوق‌های نجومی می‌گیرند و کسی هم نیست به آنها ایرادی بگیرد

 22. رئیس کل بانک مرکزی: قیمت ۴۲۰۰ تومانی دلار در بازار آزاد واقعی نیست و تعدیل می شود

 23. پیشنهاد جدید برای حذف ۴ قشر جامعه از دریافت یارانه نقدی + جزئیات

 24. توافق ۵ عضو کابینه برای افزایش تعرفه خودرو / سقف تعرفه ۱۵۰ درصد می‌شود

 25. هر همایش حسام‌الدین آشنا ۱۱۳ میلیون تومان خرج دارد

آخرین عناوین