هتل بین المللی

پیام جدید سیف به مردم ایران/ سرمایه‎گذاری در "بانک" از "ارز" جذاب‌تر است

گروه اقتصادی الف،   3960719307 ۳۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
پیام جدید سیف به مردم ایران/ سرمایه‎گذاری در "بانک" از "ارز" جذاب‌تر است

رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد: یادآوری می‌شود بُردار نرخ بازدهی بازارهای دارایی داخلی به‌نحوی است که نرخ سود واقعی سیستم بانکی به‌نحو مطلوبی مثبت بوده و در مقایسه با بازدهی بازار ارز که توأم با ریسک است، بسیار جذاب‌تر است.

ولی‌الله سیف رئیس‌کل بانک مرکزی در یک پیام تلگرامی به مردم در خصوص اتفاقات اخیر بازار ارز نوشت:


"تلاطم و نااطمینانی در بازار ارز بر متغیرهای کلان اقتصادی تأثیرات منفی بر جای می‌گذارد و از همین رو، ثبات این بازار یکی از اصلی‌ترین اهداف بانک مرکزی است. پس از تکانه و جهش شدید ارزی سال‌های 1390 و 1391،‌ بانک مرکزی در دولت یازدهم نسبت به ثبات‌بخشی به بازار ارز اقدام کرد و در عمل نشان داد که به‌خوبی توانایی حفظ ثبات بازار ارز را داشته و هم‌اکنون نیز دارد. در این مدت رویکرد بانک مرکزی بر این اساس بود که اولاً مکانیزم بازار و عرضه و تقاضای ارز با اختلال مواجه نشود. ثانیاً در تنظیم سیاست‌های ارزی، میان روند و نوسانات زودگذر ارزی تفکیک قائل شده و جلوی نوسانات شدید گرفته شود تا اقتصاد دچار تکانه ارزی نشود. در این راستا، اضافه جهش سال‌های 1390 و 1391 به‌طور طبیعی در طول دولت یازدهم و تا اوایل دولت دوازدهم در بازار هضم و بازار ارز از تعادل و ثبات مناسبی برخوردار شد. درادامه نیز در تطابق با دستاوردهای تورمی چشمگیر دولت، تلاش شد روند تعدیل بازار ارز، متناسب با تغییرات عوامل بنیادین مؤثر بر این بازار باشد.


باید به این نکته توجه داشت که بازار ارز تحت تأثیر عوامل مختلفی همچون سیاست‌های کلان اقتصادی، روند متغیرهای بنیادین و کلان، تحولات در روابط سیاسی و اقتصادی بین‌المللی، تغییرات نرخ برابری ارزهای جهان روا و عامل انتظارات قرار دارد. درعین حال، نرخ ارز بر متغیرهای اقتصادی همچون صادرات، واردات، ‌سرمایه‌گذاری، تولید، مصرف و تورم، آثار مختلف و غیر هم‌جهتی دارد. رویکرد بانک مرکزی بر این امر استوار است که به‌عنوان سیاست‌گذار ارزی روند تعادلی مناسبی از نرخ ارز را دنبال کند تا متضمن حداکثر شدن منافع اقتصادی کشور به‌نحو پایدار و متناسب با رویکردهای اقتصاد مقاومتی باشد.


بانک مرکزی در حال حاضر ضمن پایش روند نرخ ارز که متأثر از برخی عوامل فصلی و انتظارات ناشی از تحولات روابط بین‌الملل است، همچون گذشته نسبت به استمرار روند ثبات در بازار و دفع اختلالات اقدام خواهد کرد همان‌طور که در پاییز سال گذشته به‌خوبی شاهدش بودیم. در پایان، یادآوری می‌شود بُردار نرخ بازدهی بازارهای دارایی داخلی به‌نحوی است که نرخ سود واقعی سیستم بانکی به‌نحو مطلوبی مثبت بوده و در مقایسه با بازدهی بازار ارز که توأم با ریسک است، بسیار جذاب‌تر است. همین امر باعث می‌شود منابع مالی هموطنان ضمن برخورداری از بازدهی مناسب و فاقد ریسک در نظام بانکی، صرف حمایت از تولید و اشتغال کشور شود و بازار ارز نیز علی‌رغم تلاش سفته‌بازان ارزی در ایجاد نوسان و بهره‌برداری از حاشیه سودهای کوتاه‌مدت، بتواند در طول زمان به روند باثبات خود متناسب با تحولات متغیرهای اقتصادی ادامه دهد".

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۹۴۴۰۱۹:۲۸:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۱۹
آقای سیف نرخ ارز در ایران تحت تاثیر حتی عطسه جمشید ب نیز است
saaid۱۱۹۴۵۰۱۹:۵۴:۵۸ ۱۳۹۶/۷/۱۹
بعد پول مردم رو بانک ها بالا نمیکشن؟ عین موسسه کاسپین.من هنوز سرمایه خودم رو از کاسپین نگرفتم
دلار فروش۱۱۹۴۶۱۲۰:۱۲:۲۲ ۱۳۹۶/۷/۱۹
در شرایط فعلی دلار از ۴۰۵۰ بالاتر نخواهد رفت، ترامپ هم قدرت پاره کردن برجام را ندارد. فعلا تمرکز ترامپ بر روی کره ی شمالی است، بروید حالش را ببرید.
ناشناس۱۲۱۰۸۷۰۹:۰۴:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۲
دولت خودش دلار رو بدلیل نداشتن بودجه و شکست برجام به قیمت کمی پایینتر از بازار عرضه می کنه از این عمل بانک مرکزی چه نتیجه ای باید گرفت
ناشناس۱۱۹۴۷۲۲۰:۴۳:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۱۹
وقتی مقامات ایران خود دلال هستند فقط حرف هست
ناشناس۱۱۹۵۳۱۲۲:۰۵:۴۱ ۱۳۹۶/۷/۱۹
لطفا به یکی از کارمندان جزء خود بفرمایید مقایسه ای دو خطی بین نرخ سود بانکی آنهم بلند مدت را با رشد دلار نه یورو در یکسال گذشته در اختیار شما و هموطنان قرار دهد تا ملاحظه بفرمایید که این اظهارات بالاترین مسئول مالی و پولی کشور پوشالی است.
ناشناس۱۱۹۵۴۶۲۲:۲۴:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۹
ماکه نداریم گران بشه ارز امااگرارزان میشدمیرفتیم سفر های خارج ازایران دنیادیده به ازندیده است
ناشناس۱۲۰۳۹۶۰۵:۰۸:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۲۱
نرخ ارز روی همه چی اثر میذاره... یکمی فکر کنی به مغزت فشار نمیادا
ناشناس۱۱۹۶۵۳۰۰:۲۰:۰۸ ۱۳۹۶/۷/۲۰
سود بانکی به صورت فله ای از 22% به 15% کاهش دادی و باعث افزایش قیمت دلار و سکه شدی
امیر لمهدی۱۲۰۰۷۷۱۶:۵۰:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
وقتی در اقتصاد احساسی عمل میشود و سود بانکی بدون پیش بینی عواقب ان کم شد میشود همین و اگر سود بانکی به 28درصد هم برکردد دلار پایین نخواهد شد خود کرذه را تدبیر نیست
محمدامین حیات مقدم۱۲۰۲۰۳۲۰:۴۵:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
در زمان کاهش سود سپرده گذاری مشخص بود که قیمت دلار سکه و زمین افزایش پیدا خواهد کرد در گذشته نیز به همین شکل بوده است.
ناشناس۱۱۹۷۴۲۰۶:۱۸:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۲۰
آقای دکتر اگر بانک این هیجانات را موثر میدانست چرا بموقع اقدام نمی کند. کل حاکمیت ایران پس از وقوع اتفاقات اقدام می کنند. پیشگیری را نمی دانند.
ناشناس۱۱۹۷۹۰۰۸:۴۸:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۲۰
اقای سیف مالباخته هستم با اعلام جنابعالی از ما که گدشت به مردم حق بدهید پولهایشان را در متکا نگه دارند
ناشناس۱۱۹۸۰۵۰۹:۰۸:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۲۰
من یک نفر..تو این چندسال فهمیدم که تنها راه و بهترین راه خرید ارز است..اقای سیف شما بهتر سکوت اختیار کنید...چون اقتصاد را نمی شناسید و فقط عنوان ها رو یدک میکشید...اگر بنده غلط میگویم..شما ثابت کن..همین ماه اینده دلار به 3100 تومان برگرانید...ولی نمی توانید چون سواد اقتصادی ندارید...دلار به رقم 8000 تومان خواهد رسید..در طی 2 سال اینده...خواهید دید...
سید محمد۱۱۹۸۰۹۰۹:۱۵:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۰
از ضایع شدن حق مردم در موسسه کاسپین که همه ناشی از اعتماد مردم به مجوزهای صادره توسط این آقا بود تا نابسامانی بازار ارز که نتیجه عملکرد این آقاست
ناشناس۱۱۹۸۵۷۱۰:۳۵:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۲۰
خجالت نمیکشه !
ناشناس۱۱۹۸۸۲۱۰:۵۸:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
منظورش صندوق های بورسی با سود ثابت هست که اکثر بانکها مدتی ست ایجاد کرده اند و اکثرا سود حدود 22 درصدی دارند.
وندی۱۱۹۸۹۱۱۱:۱۲:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
بنده متخصص امور پولی و اقتصادی نیستم اما: 1-فکر نمی کنم هیچ کجای دنیا ریس بانک مرکزی مردم را به سپرده گذاری در بانکها (بازار پولی)تشویق کنند 2-سرمایه ها باید به سمت بورس (بازار سرمایه) سرازیر شود و مردم تشویق شوند تا در این بازار سرمایه گذاری کنند البته متاسفانه بازار بورس ایران برخلاف آنچه که در دنیا مرسوم است یک بازار شیشه ای نیست و افراد مختلفی در آن دخل تصرف غیر مجاز می کنند و آنرا به یک بازار رانتی تبدیل نمودند 3-این روزها مردم از سپرده گذاری در بانکها وحشت دارند ، به هر صورت طبیعی است که مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید بترسد 4- تا کنون آنهایی که در بازار پول و سرمایه و امور اقتصادی تلاطم ایجادکردند نه تنها مجازات نشدند بلکه با کمال وقاحت و شرمساری در همان پستها یا باقی ماندند یا جابجا شدند
آریابان۱۱۹۹۱۵۱۱:۵۴:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
این یک واقعیته که اگر شرایط بازار ارز بهمین صورت باقی بماند (و یا حتی با یک افزایش شیب ملایم هم همراه بشه) و و ضعیت سپرده-گذاری دربانک ها هم با همین روند جلو بره (حتی با همون سود حداقلی 15 درصدی) قطعا صرفه در عدم تبدیل ریال به دلار و سپرده-گذاری در بانکهاست زیرا وقتی امکان تبدیل کل سود یک سپردۀ ریالی (حتی همون حداقل 15 درصدی !!!!) به دلار همیشه و تاکنون وجود داشته ، در عمل دقیقا مثل اینست که یک سپرده-گذاری دلاری !!!!! با حداقل سود 15 درصدی صورت گرفته ؛ البته در روی کاغذ !!!!! آسیب های خطرناکی به این فرایند سودزائی ریالی وجود داره همچون تکانه های ناشی از کابوس چند برابر شدگی شبانۀ ارزش دلار (که چند سال پیش رخ داد ولی دیگه وقوع چنان فاجعه ای در بازار اقتصاد ایران مطلقا غیر ممکنه) و یا سقوط نرخ بهرۀ سپرده-گذاری های بانکی به حدود 3 ، 4 درصد !!!!! (که وقوع چنین اتفاقی هم مطلقا غیر ممکنه) بنابراین در عمل کماکان صرفه با سپرده-گذاری ریالیست به عوض خرید دلار ؛
سیف اله۱۱۹۹۱۶۱۱:۵۵:۰۱ ۱۳۹۶/۷/۲۰
ایشون فکر می کنند که با ارشاد و توصیه میشه اقتصاد رو اداره کرد خود مردم خوب می فهمند که کجا سرمایه گذاری کنند بهتره حرفهای سیف منو یاد حرفهای رئیس کل پیشین انداخت که می گفت: دلار از فردا کاهش پیدا میکنه و فردا دلار 200 تومان گران می شد
ناشناس۱۱۹۹۷۷۱۳:۳۵:۳۱ ۱۳۹۶/۷/۲۰
هر موقع بانکگفت نخرید باید فورا زندگی را فروخت و ارز خرید...بهمنی که یادتان نرفته...مدام می گفت خریذار ارز متضرر است
دلارفروش۱۲۰۲۴۷۲۱:۵۴:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
بهمنی را با الان مقایسه نکنید. دوست عزیز دیروز در بازار دلار فروشان دلالهای خبره ای را دیدم که یکی ۴۰۰ میلیون و دیگری ۸۰۰ میلیون ضرر کرده بود. سایت الف لطفا برای این ناآگاهان پر ادعا منتشر کنید که افراد خیلی باهوشتر از این ها ورشکست شده اند. دوستان عزیز، سرمایه گذار در بخش دلار و طلا علاوه بر تحلیلگر اقتصادی باید تحلیلگر زبده ای هم در امور سیاسی باشد. ناراحت نشوید ولی صاحب کامنت فوق را مرد این میدان نمی بینم.
سید رضا۱۲۰۰۳۲۱۴:۴۱:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۲۰
اگر نوسانات نرخ ارز مقطعیست و شما نگران آن نیستید و نرخ دلار کاهش خواهد یافت چرا ؟ چرا ؟ چرا و چرا ؟ نرخ بانکی آنرا افزایش دادید ؟؟؟؟ پس باور کنید گوش داریم اما نه گوش دراز . اگر هم افزایش نرخ جهانی ارز در این مقطع را بهانه کنید!!! باز میگویم همیشه در بازار جهانی نوسان بوده و هست ولی نوسان یعنی افزایش و کاهش نه اینکه شما با افزایش افزایش میدهید و با کاهش هیچ!!!
امین۱۲۰۰۷۰۱۶:۳۶:۲۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
سود بانکی زیر 100میلیون آزاد بکنید که بشه 25 درصد بگیریم چششششششممممم میریم بانک
ناشناس۱۲۰۲۱۹۲۱:۰۰:۴۹ ۱۳۹۶/۷/۲۰
سود سپرده گذاری را یکدفعه خیلی کم کردند اگر میگن نرخ تورم زیر ده هست که نیست! خب با این کار استارت تورم را زدید دیگه ! البته زمان آقای بهمنی هم تعریفی نداشت، نوسانات شدید ارز که هر روز وجود داشت باعث بلاتکلیفی و تعطیلی تعدادی مغازه ها شد اگر یادتان باشه...
ناشناس۱۲۰۲۲۲۲۱:۱۲:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
اون اوایل دوره اول آقای روحانی دلار داشت میومد پائین و به مرز 2900 که رسید آقای سیف با صحبتی که کردند عملا مانع از پایین آمدن بیشتر آن شدند . قشنگ یادمه.
ناشناس۱۲۰۲۴۱۲۱:۳۹:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
آقایان اگر شما کارشناس اقتصادی هستید تشریف ببرید بانک مرکزی، تعدادی از کامنتها نشان از عدم سواد اقتصادی ..است.
ناشناس۱۲۰۴۸۵۱۱:۱۵:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
سواد اقتصادی بانک مرکزی از افزایش قیمت دلار و سکه مشخص !!
ناشناس۱۲۰۲۵۹۲۲:۲۹:۳۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
کاسپین یک استثناء بود. اگر اهالی کشور پولهایشان را در داخل متکا بگذارند اقتصاد فلج خواهد شد. اگر شما مایلید پولتان را در متکا بگذارید بی سر وصدا هم می توانید این کار را بکنید. در ضمن بانکهای دولتی جای امنی برای پولهای ملت است. لطفا نظراتی که حامل خیانت به ایران است را ندهید. این که عده ای بحث کاسپین را پیش می کشند هدفشان این است که مردم را به دلار خریدن تشویق کنند، تقاضا ی بیشتر دلار یعنی بالا رفتن قیمت دلار و بالا رفتن قیمت دلار یعنی حمله و انتقاد شدید به دولت... .
یه نفر۱۲۰۳۳۸۰۱:۱۴:۴۱ ۱۳۹۶/۷/۲۱
.. بازار ثبات نداره . قیمت ریال متزلزل بوده و ثبات ندارد . مسئولان اقتصادی.. و ناتوان هستند . تکلیف مردم را روشن کنین تا برای چندمین بار به ورطه شکست مالی و نداری و مصیبتهای مالی نیفتند .
ناشناس۱۲۰۳۶۵۰۱:۴۴:۵۳ ۱۳۹۶/۷/۲۱
دلاری که زمانی ۴ تا تک تومان بود را کردید ۴۰۰۰ تومان،چهل سال پیش هزار تومان می شد ۱۴۲ دلار آمریکا،امروز هزار تومان می شود ۲۵ سنت!!! چند کشور در جهان هست که این بلا را بر سر مردمش آورده باشد؟ که داراییشان نسبت به مردم دیگر دنیا تبدیل به پشیز شود؟ کشوری با این همه منابع طبیعی و معدان و آثار طبیعی و تاریخی ،نفت و گاز فراوان،مهد فرش و زعفران و پسته و... دارایی مردمش باید به پشیز تبدیل شود.مردم ارزش پول ملی را باید به ..تمثیل کنند...
ناشناس۱۲۰۴۰۰۰۵:۲۶:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
یعنی حمله به سیاستهای دولت خیانت به ایران تلقی می شود؟؟.؟،!!!
lf۱۲۰۹۸۵۰۳:۳۳:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۲۲
خود اقا سیف پولش را در بانک سرمایه گزاری نمی کند
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های اخیر

 1. بخشنامه های تزئینی و دستورات نمایشی/ مدارس تا 23 اسفند باز بودند!

 2. در تصادف پراید و هیوندا؛ هر پنج سرنشین پراید کشته شدند، سرنشینان هیوندا زخمی شدند

 3. آراستگی از اخلاق مومنان است  

 4. ترکیه: ماموریتمان در عفرین هنوز تمام نشده است

 5. آنچه بیماران قلبی باید پیش از سفر بدانند

 6. دیدار پوتین و رقبا بعد از انتخابات  

 7. ترامپ: به اعدام برای فروشندگان مواد مخدر تمرکز می کنیم

 8. دزدی یا یادگاری‌هایی از هتل‌ها

 9. دی میستورا: سوریه شاهد تجزیه فاجعه بار است

 10. زمین لرزه 4.9 ریشتری کهگیلویه و بویر احمد را لرزاند

 11. تهران در آغازین روز بهار پنج درجه گرم می شود

 12. سامانه سهام عدالت از دسترس خارج می شود

 13. تصاویری از بازگشت دو کاپیتان به تیم ملی فوتبال  

 14. عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 15. آخرین وضعیت جوی کشور در ساعات آتی

 16. تحولی انقلابی در درمان ام‌اس با پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز

 17. تصویر متفاوت حمید فرخ‌نژاد روی پول هندوستان

 18. واکنش حماس به اتهامزنی محمود عباس

 19. تاکید آلمان بر ضرورت حفظ برجام و مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای ایران

 20. سفیر عربستان در واشنگتن: ایران می‎‏خواهد حزب‏‌الله دیگری را در یمن ایجاد کند

 21. دیدار رئیس مجلس با خانواده شهیدان سلیمانیان و هاشمی‌نسب

 22. مخالفت سفیر فرانسه در واشنگتن با اصلاح برجام

 23. موگرینی: اتحادیه اروپا برای حفظ برجام متحد است/ واکنش به ضرب الاجل ترامپ

 24. تلخ و شیرین سال 96  

 25. علائم و نشانه‌های مصرف مواد مخدر چیست؟

پربحث‌های دیروز

 1. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 2. مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۶ کدام است؟

 3. بخشنامه های تزئینی و دستورات نمایشی/ مدارس تا 23 اسفند باز بودند!

 4. انتخاب نجفی برای شهرداری تهران از اول اشتباه بود / شهردار باید مورد قبول همه جناحها و ارکان نظام باشد

 5. در تصادف پراید و هیوندا؛ هر پنج سرنشین پراید کشته شدند، سرنشینان هیوندا زخمی شدند

 6. پوتین برای چهارمین بار رئیس جمهور روسیه شد

 7. آراستگی از اخلاق مومنان است  

 8. جان مریم چشماتو واکن،سری بالا کن!

 9. پرواز موفقیت آمیز هواپیمایی با بزرگترین موتور جت دنیا

 10. ترکیه: ماموریتمان در عفرین هنوز تمام نشده است

 11. آنچه بیماران قلبی باید پیش از سفر بدانند

 12. دیدار پوتین و رقبا بعد از انتخابات  

 13. ترامپ: به اعدام برای فروشندگان مواد مخدر تمرکز می کنیم

 14. دزدی یا یادگاری‌هایی از هتل‌ها

 15. دی میستورا: سوریه شاهد تجزیه فاجعه بار است

 16. زمین لرزه 4.9 ریشتری کهگیلویه و بویر احمد را لرزاند

 17. تهران در آغازین روز بهار پنج درجه گرم می شود

 18. سامانه سهام عدالت از دسترس خارج می شود

 19. تصاویری از بازگشت دو کاپیتان به تیم ملی فوتبال  

 20. عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 21. آخرین وضعیت جوی کشور در ساعات آتی

 22. تحولی انقلابی در درمان ام‌اس با پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز

 23. تصویر متفاوت حمید فرخ‌نژاد روی پول هندوستان

 24. واکنش حماس به اتهامزنی محمود عباس

 25. تاکید آلمان بر ضرورت حفظ برجام و مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای ایران

پربحث‌های هفته

 1. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 2. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 3. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 4. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 5. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 6. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 7. استیون هاوکینگ درگذشت

 8. اسم این موزه چی بود؟  

 9. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 10. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 11. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 12. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 13. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 14. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 15. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 16. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 17. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 18. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 19. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 20. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 21. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 22. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 23. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 24. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 25. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

پربحث‌های دیروز

 1. سامانه سهام عدالت از دسترس خارج می شود

 2. عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 3. مصوبه حداقل مزد سال آینده به امضای دولت و کارفرمایان می‌رسد

 4. قطر از بزرگ‌ترین بانک امارات شکایت کرد

 5. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 6. «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین» ضروری یا تکراری؟/ برای رسیدگی به اموال مسئولان خلاء و نقض قانونی داریم یا انگیزه و اراده نداریم؟

 7. چند درصد مخازن سدهای تهران پر است؟

 8. زمان پرداخت باقی مانده سود سهام عدالت

 9. عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 10. ابلاغ آیین نامه اجرایی ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و کانون آن‌ها از سوی رئیس قوه قضاییه

 11. آخرین قیمت ها از بازار ارز/ دلار ۴۸۷۵ تومان/ سکه طرح جدید یک میلیون و ۶۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان

 12. واعظی: حمایت از کارگران و افزایش حقوق رویکرد دولت است

 13. دیده‌بان شفافیت و عدالت خبر داد؛ پیگیری پرونده‌های قاچاق و جلوگیری از فرار مالیاتی در نشست با رئیس گمرک

 14. با وجود دلار ۴۸۰۰ تومانی و عوارض خروج ۲۰۰ هزارتومانی، گردشگران ایرانی‌ در سفر به ترکیه رکورد شکستند

 15. مهمترین تحولات اقتصادی سال ۹۶ چه بود؟

 16. بیمه‌ نامه شخص ثالث در سال ۹۷ افزایش قیمت ندارد

 17. افت قیمت رسمی دلار / نرخ هر دلار دولتی ۳۷۶۹ تومان

 18. احیای صنعت نفت با مدیرانی واقعا نفتی

 19. زنگنه: نفت ملی یعنی تصمیم‌ گیری درباره تولید در تهران گرفته شود نه در لندن

 20. توقف نوروزی حراج سکه/ آغاز عرضه از ۱۴ فروردین

 21. قیمت خودروهای داخلی در آخرین روز سال

 22. جلسات تعیین حداقل دستمزد ۹۷ ؛ همچنان بدون نتیجه

 23. از سرگیری پرواز ATR های هواپیمایی آسمان

 24. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 2. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 3. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 4. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 5. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 6. قول جهانگیری برای برگزاری جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

 7. سال آینده حقوق‌ها چقدر اضافه شود؟ +جدول

 8. مصوبه جدید دولت درباره واردات خودرو/ افرادی که نمی توانند خودرو وارد کنند

 9. آخرین مکالمات خلبان و کمک خلبان هواپیمای A.T.R با یکدیگر/ اظهارت کمک خلبان برای برگشت و 2 اخطار سیستم حسگر

 10. نوبخت: اگر در دولت، کسی انقلابی نبود نمی دانم باید اخراجش کنیم یا تبعید/ حقوق همه دستگاه‌ها را پرداخت کرده‌ایم

 11. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 12. بانک مرکزی: تنها 1.2 درصد از سپرده گذاران موسسات غیرمجاز پول خود را به طور کامل دریافت نکردند

 13. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 14. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 15. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 16. چگونه مصرف بنزین خودرو را کاهش دهیم؟

 17. فساد، کشور را زمینگیر می‌کند

 18. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 19. شفافیت، دلیل مخالفت با استارت‌آپ‌های بیمه‌ای

 20. برگزاری نشست تعیین دستمزد کارگران با حضور ۳ وزیر

 21. ماموریت کمیسیون عمران به 2 خلبان زبده برای بررسی علت سقوط هواپیمای A.T.R

 22. برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با ۱۹هزار ثبت سفارش شائبه‌دار

 23. سکه طرح قدیم گران شد/ نرخ دلار به ۴۸۱۰ تومان رسید

 24. پاسخ وزارت صنعت به ادعای واردکنندگان خودرو: خودتان پرونده دارید!

 25. نرخ رشد ۹ ماهه اقتصادی با نفت ۴.۴ و بدون نفت ۴.۷ درصد

آخرین عناوین