قاصدک24

جاسوس بود!

گروه سیاسی الف،   3960717064 ۴۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

تیتر یک روزنامه وطن امروز در مورد عبدالرسول دری اصفهانی، عضو تیم مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ای

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه توضیحات جدیدی درباره مجازات عبدالرسول دری‌اصفهانی، از اعضای فنی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای که به اتهام جاسوسی بازداشت شده و به ۵ سال حبس قطعی محکوم شده است، ارائه کرد.

به گزارش «وطن امروز»، محسنی‌اژه‌ای دیروز در یکصدونوزدهمین نشست خبری با اصحاب رسانه گفت دری‌اصفهانی با ۲ سرویس اطلاعاتی ارتباط داشته است. دری‌اصفهانی از اعضای فنی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران با ۱+۵ بود که با سفارش ولی‌الله سیف وارد تیم حمید بعیدی‌نژاد شد. دری‌اصفهانی در مذاکرات تخصصی، به تیم ایرانی مشاوره‌های بانکی و مالی داده است.

به عبارتی دری‌اصفهانی وظیفه داشته است درباره وضعیت حقوقی تعهدات مالی و بانکی در توافق هسته‌ای، سفارشات و مشورت‌های لازم را ارائه دهد و این درست همان حفره‌ای از برجام است که اکنون باعث شده طرف آمریکایی براحتی تعهدات بانکی و مالی خود را اجرا نکند. حفره عجیب حقوقی در برجام شاید یکی از دلایل حساس شدن نهادهای امنیتی به دری‌اصفهانی شده باشد. مردادماه سال گذشته دری‌اصفهانی به اتهام جاسوسی و ارتباط با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه، در ترکیه بازداشت شد.

برخی نمایندگان مجلس از جمله حسینعلی حاجی‌دلیگانی گفته‌اند دری‌اصفهانی با یک هواپیمای اختصاصی قصد داشت به بهانه همراهی با محمدجواد ظریف به کانادا برود که در ترکیه بازداشت شد. بر اساس اظهارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دری‌اصفهانی ارتباطات مشکوکی در کانادا و انگلیس داشته است. همچنین اتهامات زیادی علیه او مطرح شده است. همکاری با وزارت خزانه‌داری آمریکا در قبل از انقلاب از جمله مواردی است که درباره دری‌اصفهانی گفته شده است. فعالیت‌های او در انگلستان که در قالب همفکری‌های مالی و حسابداری انجام شده نیز از دیگر مواردی است که درباره دری‌اصفهانی گفته شده است. این متهم به جاسوسی سال گذشته پس از دستگیری با قید وثیقه آزاد شد تا اینکه روز چهارشنبه هفته گذشته خبرگزاری تسنیم گزارش داد حکم نهایی دری‌اصفهانی در دادگاه تجدیدنظر تایید شد و این متهم به جاسوسی به ۵ سال حبس محکوم شده است.

دیروز حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه جزئیات بیشتری از پرونده و مجازات این متهم به جاسوسی در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران ارائه کرد. سخنگوی قوه قضائیه درباره پرونده عضو دستگیر شده تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: آقای عبدالرسول دری‌اصفهانی، فرزند حسین دارای تابعیت دوگانه در کانادا و ایران است. وی افزود: این فرد متهم به جاسوسی بوده و با ۲ سرویس هم مرتبط بوده است که حکم ٥ سال حبس وی تایید شده و قطعی است و از این جهت باید حکم ٥ سال حبس را تحمل کند. اژه‌ای گفت: ایشان یک پرونده فساد مالی هم دارد که هنوز کیفرخواست صادر نشده است. بر اساس اظهارات سخنگوی قوه قضائیه درباره مجازات ۵ سال حبس برای دری‌اصفهانی، این عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با ۲ سرویس جاسوسی غربی ارتباط داشته است، ضمن اینکه دارای تابعیت مضاعف از کانادا نیز هست.

در کنار این دو موضوع، او دارای پرونده مالی نیز هست. بر اساس اظهارات سخنگوی قوه قضائیه، مشخص است یک عضو تیم مذاکره‌کننده ایرانی که وظیفه او ارائه مشورت‌های لازم در حوزه بانکی و مالی برای انشای برجام بوده است، با ۲ سرویس اطلاعاتی خارجی ارتباط داشته است. این در حالی است که پیش از این حمید بعیدی‌نژاد، رئیس تیم کارشناسی مذاکره‌کننده هسته‌ای یعنی همان تیمی که دری‌اصفهانی در آن حضور داشت، از جاسوس نامیدن دری‌اصفهانی انتقاد کرده و گفته بود دری‌اصفهانی تابعیت دوگانه ندارد! بعیدی‌نژاد که حالا سفیر دولت روحانی در انگلیس است، با انتقاد از رسانه‌هایی که خبر جاسوسی دری‌اصفهانی را منتشر کرده بودند، گفته بود: «در مجموع نوعی شتابزدگی از سوی افراد و سایت‌هایی که این مباحث را مطرح می‌کنند مشاهده می‌شود که خیلی مایلند با آب و تاب دادن برخی اطلاعات ناقص و ناصحیح حکم قطعی جاسوسی برای آقای دری را هر چه سریع‌تر ثابت کنند تا این نظریه خود را اثبات کنند که دشمن در مذاکرات هسته‌ای و تیم مذاکرات هسته‌ای کشورمان نفوذ و رسوخ کرده و این منشأ و دلیل نقص‌های عمده ساختاری برجام است».

به هر حال اثبات ارتباط دری‌اصفهانی با سرویس‌های اطلاعاتی خارجی یکی از مصادیق اصلی نفوذ است. با گذشت ۲ سال از اجرای برجام اکنون ایران در حوزه بانکی و مالی همچنان با محدودیت‌های بسیاری مواجه است. با وجود انشای تعهدات طرف ۱+۵ در برجام اما آمریکایی‌ها مانع همکاری‌ بانک‌های معتبر بین‌المللی با ایران شده‌اند و این موضوع باعث شده ازسرگیری همکاری‌های مالی با ایران با معضل مواجه شود. این همان جایی است که قاعدتا در حوزه تخصص مشاوران بانکی و مالی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای بوده است.

مشخص نیست توصیه‌ها و مشورت‌های دری‌اصفهانی به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تا چه اندازه‌ای در انشای تعهدات بانکی و مالی ۱+۵ در برجام موثر بوده ولی به هر حال دستگیری و اثبات ارتباط عضو تیم مذاکره‌کننده با سرویس‌های اطلاعاتی خارجی شائبه‌های بسیاری درباره این وضعیت ایجاد کرده است.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۷۰۷۷۰۹:۳۶:۵۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
به به. مبارکه
صمصام۱۱۷۰۸۰۰۹:۳۸:۴۹ ۱۳۹۶/۷/۱۷
اینم تیتر 1 من : اون کسی هم که از دست احمدی نژاد مدال گرفت البته جاسوس نبود اما مثلا "مسئول مبارزه با فساد دولت احمدی نژاد و البته معاون اول پاکترین دولت تاریخ " بود اما حالا امروز به جرم فساد و ناپاکی تو زندان(احتمالا ) تشریف دارند آقای احمد توکلی روزنامه وطن امروز ... جناب حمید رسایی سابق اصولگرایان گرامی ! فقط محض یاد اوری بود !! این به اون دررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر
ناشناس۱۱۷۳۲۶۱۴:۲۴:۴۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
چی گیر تو میاد که از اینا دفاع می کنی ...هر که خیانت کرده بده چه احمدی نژاد چه بقیه.
ناشناس۱۱۷۳۷۹۱۵:۱۰:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۱۷
این به اون در؟؟؟؟ واقعا سبک فکرت اینجوریه؟؟؟ یعنی فاسد دولت فعلی رو تایید می کنی بخاطر فساد معاون اول دولت قبل جای تأسف داره که فساد درون حزبی رو تائید کنیم و فساد حزب مقابل رو تقبیح کنیم. فساد همیشه بده، چه معاون اول دولت قبل باشه، چه برادر معاون اول دولت فعلی و چه برادر رئیس جمهور فعلی
امیر۱۱۷۳۹۰۱۵:۱۳:۳۹ ۱۳۹۶/۷/۱۷
چه قدر جاهلانه و قرون وسطایی چی به چی در حقوق مردم به حقوق مردم کاش که به جای تعصب جاهلانه از عقل پیروی می کردید در دو حالت حقوق مردم ضایع شده که هیچکدوم به هیچکدوم در نمی شود.
ناشناس۱۱۷۴۶۷۱۶:۰۲:۴۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
طبق گفته خودت دزدان قبلی الآن در زندان تشریف دارند. پس بگذار دزدان فعلی هم زندان تشریف ببرند.
ناشناس۱۱۷۰۸۱۰۹:۳۹:۱۱ ۱۳۹۶/۷/۱۷
حقیقتا ننگ آوره که در مهم ترین تیم دیپلماسی کشور جاسوسانی در اختیار طرف مقابل باشه. بعد ما بگیم به مذاکرات خوش‌بین هستیم.
ناشناس۱۱۷۴۱۰۱۵:۲۳:۱۵ ۱۳۹۶/۷/۱۷
این جناب جاسوس عضو تیم مذاکره کننده وزارت خارجه نبوده واز طریق یکی از ارگانها به عنوان کارشناس امور مالی مورد اعتماد معرفی و تیم مذاکره کننده را همراهی می کرده ! حالا جرات دارید بیابید آن ارگان را !
ناشناس۱۱۷۴۲۳۱۵:۳۰:۴۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
آن ارگان بانک مرکزی ست. جناب آقای سیف رئیس بانک مرکزی دری اصفهانی رو معرفی کرده بود.
عربی۱۱۷۷۴۶۲۲:۵۰:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۱۷
وقتی دولتیها حاضر نشدن حتی از مجلس یک نماینده با تیم مذاکره کننده باشه ولی اینگونه ادما باهاشون بودن قطعا اون ارگان از بدنه دولت بوده پس ذهنا رو منحرف نکن
ناشناس۱۱۷۰۸۵۰۹:۴۱:۳۷ ۱۳۹۶/۷/۱۷
مدال افتخار یا مدال جاسوسی؟
ناشناس۱۱۷۰۹۲۰۹:۴۷:۵۶ ۱۳۹۶/۷/۱۷
برای تیم مذاکره کننده باید متأسف بود.
ناشناس۱۱۷۰۹۵۰۹:۵۲:۴۰ ۱۳۹۶/۷/۱۷
آقای روحانی میوه‌ی برجام این بود؟
ناشناس۱۱۷۰۹۷۰۹:۵۵:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۱۷
عجب مملکت داریم که یه جاسوس میشه دیپلمات ارشد مذاکرات ههههه مدال هم می‌گیره
ناشناس۱۱۷۱۰۲۱۰:۰۹:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۱۷
گلابی برجام که می‌گفتند این بود.
ناشناس۱۱۷۲۷۳۱۳:۲۵:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۱۷
این هلو بود! گلابی مونده
ولی۱۱۷۱۱۱۱۰:۱۴:۴۳ ۱۳۹۶/۷/۱۷
او هم معاون اول دولت بود و هم مسئول مبارزه با فساد!!!! اما امروز به جرم فساد در زندان است جهت اطلاع!!!!!
ناشناس۱۱۷۱۸۲۱۱:۳۵:۰۸ ۱۳۹۶/۷/۱۷
آقا ولی! چون او معاون اول بود و در زندان هست، توجیهی برای جاسوسی دری اصفهانی نمی‌شود. چرا نگاه حزبی و جناحی دارید؟ از هر جناحی باشد محکوم است و جای تأسف داره برای بی دقتی تیم مذاکره‌ کننده
هادی۱۱۷۱۱۲۱۰:۱۷:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۱۷
چرا هیچ کس چیزی نمیگه؟
ناشناس۱۱۷۱۳۰۱۰:۳۵:۵۵ ۱۳۹۶/۷/۱۷
این چ وضعه!
ناشناس۱۱۷۱۵۶۱۱:۰۲:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۷
یک عکس از جاسوس ‌های دیگر هم میگذاشتی بد نبود. در هنگام ...
ناشناس۱۱۷۱۸۵۱۱:۴۰:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۷
هر روز خبر هایی از جاسوسی و دزدی و فساد و اختلاس و فتنه و رمالی و خیانت و... واقعاً اون بالا چه خبره؟!!!!!
ناشناس۱۱۷۲۰۳۱۲:۰۳:۳۸ ۱۳۹۶/۷/۱۷
اگه واقعا جاسوس بوده ک مجازاتش ۵ سال حبس نیست! چرا تصویه حساب سیاسی میکنین؟؟؟
ناشناس۱۱۷۷۶۲۲۳:۲۲:۱۸ ۱۳۹۶/۷/۱۷
طبق ماده 502 قانون مجازات اسلامی ماده 502 ـ هرکس به نفع یک دولت بیگانه و به ضرر دولت بیگانه‌دیگر در قلمرو ایران مرتکب یکی از جرایم جاسوسی شود به نحوی‌که به امنیت ملی صدمه وارد نماید به یک تا پنج سال حبس محکوم‌خواهد شد.
ناشناس۱۱۸۰۷۰۱۱:۰۳:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۱۸
ماده ۵۰۱ و ۵۰۲ قانون مجازات اسلامی را مطالعه بفرمائید. مگه دادگاه نظامیه اعدام کنه؟
ناشناس۱۱۷۲۱۳۱۲:۰۹:۲۸ ۱۳۹۶/۷/۱۷
البته کسی که تابعیت کشور دیگری را اخذ می‌کند سوگند می‌خورد که هر کاری از دستش بر بیاد برای اون کشور و برای مقابله با دشمنان اون کشور انجام بده. در کانادا به تاج ملکه الیزابت قسم می‌خورند که هر کاری از دستشان بر می‌آید برای انگلستان و کانادا انجام بدهند.
ناشناس۱۱۷۲۸۵۱۳:۳۷:۳۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
معلوم میشه دری اصفهانی به تاج ملکه الیزابت وفادار بوده. باید بهش مدال وفاداری بدن.
ناشناس۱۱۷۲۵۷۱۲:۵۸:۴۵ ۱۳۹۶/۷/۱۷
آیا حکم جاسوسی به این مهمی 5 سال زندان است.مطمئن باشید اینها جز برای متهم کردن دولت چیز دیگری نیست.طرف رو دستگیر کردن بدون اتهام و بعد این همه اتهامات سنگین به او بستن و در نهایت 5 سال زندان.
ناشناس۱۱۷۲۹۲۱۳:۴۱:۵۹ ۱۳۹۶/۷/۱۷
در دولت هر اتفاقی بیفتد، کسی حق ندارد اعتراض کند یا متنی منتشر کند چون برچسب می‌خورد و قصد تخریب دولت را دارد. این و برادر آن و اخوی او همه پاک هستند. فقط آنها خوبند...
سینا۱۱۷۲۶۷۱۳:۱۶:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۷
جرم به این سنگینی! فقط 5 سال حبس؟! به جرمها دقت کنید: 1- دری‌اصفهانی با ۲ سرویس اطلاعاتی ارتباط داشته است. 2 - این درست همان حفره‌ای از برجام است که اکنون باعث شده طرف آمریکایی براحتی تعهدات بانکی و مالی خود را اجرا نکند. 3 - دری‌اصفهانی ارتباطات مشکوکی در کانادا و انگلیس داشته است. 4 - همکاری با وزارت خزانه‌داری آمریکا. 5 - دارای تابعیت دوگانه در کانادا و ایران. 6 - ارتباط دری‌اصفهانی با سرویس‌های اطلاعاتی خارجی. 5 سال حبس؟!! لابد بعد از 6 ماه عفو!
ناشناس۱۱۷۲۹۱۱۳:۴۱:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۱۷
کسی نمیپرسه این اقا از کدام ارگان و چگونه و با سفارش چه کسی به تیم مذاکره اضافه شد؟کمی تفکر و بعد قضاوت
م ط.۱۱۷۵۷۰۱۸:۳۱:۱۱ ۱۳۹۶/۷/۱۷
این اقا رو رئیس دفتر اقای روحانی ( قبلی) به تیم مذاکره معرفی کرده است با عنوان کارشناس امور مالی و بانکی بین الملل - حالا دولت هم از گفتنش طفره می ره - البته چند تای دیگری هم هستن که اینطوری معرفی شدن و از کشور خارج شدن . والسلام ما مردم سر کاریم بخدا ؛ اخرش هم رای رو جمع کردند و به ریش همه ما خند یدند .- می فروشند و می خرند و ما بیچاره ها بدنبال حقیقت کی بود کی بود من نبودم - !!!
ناشناس۱۱۷۲۹۵۱۳:۴۳:۳۷ ۱۳۹۶/۷/۱۷
بهرام قاسمی در نشست هفتگی این هفته خود با خبرنگاران گفت: فکر می‌کنم دری اصفهانی عضو ستاد برجام نیست و او از سوی ارگان دیگری به وزارت خارجه معرفی شده بود . اعضای ستاد برجام عموما از اعضای وزارت خارجه هستند و آقای دری اصفهانی عضو وزارت خارجه نبود ولی با توجه به معرفی‌اش از سوی ارگان دیگری به وزارت خارجه به عنوان متخصص امور بانکی در مواقعی در کنار دوستان در مذاکرات اقتصادی و کارشناسی فعالیت می‌کردند.
مهدی۱۱۷۶۶۳۲۰:۳۵:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۱۷
اصلا شما بگو از سر کوچه ورداشتن آوردنش... آقایون نباید حواسشون باشه کی میاد تو تیم مذاکره کننده؟ از هر جا اومده باشه اشتباه بعضی آقایون قابل چشم پوشی نیست... بحث سر سرنوشت 80 میلیون نفره...
امید۱۱۷۳۴۳۱۴:۴۱:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۷
کجای دنیا جاسوس رو باقید وثیقه آزاد میکنن،بعد فقط ۵سال حبس میدن.حکم جاسوس اعدامه،مارو چی فرض کردید؟
ناشناس۱۱۷۵۲۲۱۷:۴۰:۰۱ ۱۳۹۶/۷/۱۷
چه فضاحتی
ناشناس۱۱۷۵۶۴۱۸:۲۶:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۱۷
بروید دنبال رییس دفتر سابق دولت (م.ن)، تمام معرفی ها از جانب اوست، او بهتر می داند کی جاسوس بوده و کی نبوده - خودش رو هم مظلومانه جلوه می ده ، دولت قبل و قبل تر می دانستند که او را بازی نمی دادند - اینها از اولش با چند نفر دیگر بدنبال وارد شدن به دولت بودند - حالا که وارد شدند ببنید چه می کنند!!!
ناشناس۱۱۷۶۶۴۲۰:۳۵:۱۷ ۱۳۹۶/۷/۱۷
حالا بعد از اختلاس موضوع جاسوسی مد روز شده.: /
ناشناس۱۱۷۷۰۵۲۱:۲۴:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۷
امان از این دوتابعیتی ها ،خاوری حالا دری !!
سینا۱۱۷۷۵۶۲۳:۱۳:۴۸ ۱۳۹۶/۷/۱۷
اینم تقصیر احمدی نژاده لابد!! ...آقا این دولت قبلی چنان کرد چلان کرد...
ناشناس۱۱۷۷۹۸۰۰:۱۳:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۸
اختلاس ۲۰۰ میلیاردیش را هم بگید!
ناشناس۱۱۸۰۶۸۱۰:۵۹:۰۷ ۱۳۹۶/۷/۱۸
دیدم برخی مجازات پنج سال حبس را مسخره می‌کنند، بیائید به قانون پایبند باشیم. چه به سود، چه به ضرر. قانون مجازات اسلامی ماده ۵۰۱ هر کس نقشه‌ها یا اسرار یا اسناد و تصمیمات راجع به سیاست داخلی یا خارجی کشور را عالما و عامدا در اختیار افرادی که صلاحیت ‌دسترسی به آنها را ندارند قرار دهد یا از مفاد آن مطلع کند به نحوی که متضمن نوعی جاسوسی باشد، نظر به کیفیات و مراتب جرم به یک تا ده سال‌حبس محکوم می‌شود.
ناشناس۱۲۳۳۶۶۰۶:۳۶:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۲۵
چه طور همه به خودشان اجازه میدهند درباره کسی که هیچگونه شناختی ندارید اظهار نظر کنند وزیر اطلاعات به صراحت گفته ایشان جاسوسی نکرده من ایشان را از نزدیک میشناسم فرد بسیار تحصیل کره و باسواد هست و تمام تلاش ایشان خدمت به مملکت بوده است از کارهای ایشان در مذاکرات میتوان به بازگرداندن بخش عمده ای از مطالبات تا قبل از توافق نهایی نام برد. ان شاالله جزای حکم ناعادلانه را خواهند دید بترسید از خدا قضاوت نادرست نکنید که گریبانگیر همه خواهد شد
تجارت نیوز

پربحث‌های اخیر

 1. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 2. از کنایه محمدعلی ابطحی به برخی اعضای کابینه تا ماجرای عذرخواهی حداد عادل از کاربران فضای مجازی و حرکت عجیب گردانندگان اینستاگرام روحانی  

 3. سال 97 می تواند سال زوال مافیای کنکور باشد

 4. مقام ارشد دولتی: قیمت بنزین و گازوئیل افزایش می‌یابد/ دولت نرخ ۱۵۰۰ و ۴۰۰ تومان را تصویب کرد

 5. رییس سازمان بازرسی: افزایش قیمت خودرو تا ۱۴ میلیون تومان با چه مجوزی بوده / بی‌خود کردند گران می‌کنند

 6. معاون آب و فاضلاب: ۴۲ درصد قیمت تمام شده آب از مردم دریافت می‌شود

 7. پول‌های دولت در سال ۹۷ کجا می‌رود؟ + جدول

 8. بنزین هزار و 500، یارانه چقدر؟

 9. روحانی: دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا پیشگام باشند

 10. به دلیل آلودگی هوا/ تمامی مدارس تهران فردا تعطیل است/ اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل

 11. حاشیه‌های جلسه علنی مجلس   

 12. محمد قوچانی: علی لاریجانی در حل مسأله حصر در حال کمک به روحانی است

 13. حال آیت‌الله حائری شیرازی وخیم شد

 14. آیا روسیه به دنبال ائتلاف با ایالات متحده است؟

 15. مستأجران مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، بدون کانکس و مجبور به کوچ

 16. سوال از وزیر نفت: بنزین گران شود، با خر دور کشور بگردیم؟  

 17. واکنش نماینده سازمان ملل به آلودگی هوای تهران

 18. ۸ ربیع‌الاول دیگر تعطیل نیست

 19. کنار تلفن همراه‌تان نخوابید

 20. جشن ۶۸ سالگی کیومرث پوراحمد   

 21. بلاتکلیفی ۷ ساله پرونده کلاهبرداری از هشت بانک

 22. فلاحت پیشه: دولت به‌ جای حذف یارانه مردم از هزینه‌های جاری کم کند

 23. مستاجرهای زلزله‌زده برای رفع مشکل اسکان چه کنند؟ / ایثارگران وام بدون سود می‌گیرند

 24. به دستور بن سلمان، عربستان وارد عصر هسته‌ای شد/عکس

 25. اهدای لباس مهدی طارمی به کودک هوادار پرسپولیسی مبتلا به بیماری قلبی   

پربحث‌های دیروز

 1. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 2. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 3. سلبریتی علیه سلبریتی/ از ماست که برماست

 4. کواکبیان: آقای روحانی چرا به وعده‌هایی که به مردم داده‌اید عمل نمی‌کنید؟/ می دانید امروز چه ناسزاهایی به ما اصلاح‌طلبان بابت حمایت از شما سر داده می شود

 5. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 6. جزئیات انیمیشن مضحک سعودی ها علیه ایران+ تصاویر

 7. انتظار مردم از بیت امام (ره)/ چه کسی چراغ اول را روشن خواهد کرد؟

 8. سوال از خودروسازان: چند سال مهلت بدهیم تا خودروی با کیفیت تولید کنید؟

 9. ولی‌عهد فسادستیز! مالک گران‌ترین خانه جهان است +عکس

 10. معضلی به نام کسری دخل و خرج دولت: اشکال از «دخل» است یا «خرج»؟

 11. از کنایه محمدعلی ابطحی به برخی اعضای کابینه تا ماجرای عذرخواهی حداد عادل از کاربران فضای مجازی و حرکت عجیب گردانندگان اینستاگرام روحانی  

 12. سال 97 می تواند سال زوال مافیای کنکور باشد

 13. واکنش دیبر ستاد تنظیم بازار به افزایش قیمت ها: مردم فعلاً گرانی را تحمل کنند/ ما امیدواریم که وضع بازار بدتر از این نشود

 14. وزیر نیرو: تاکنون تصمیمی برای گرانی آب و برق گرفته نشده است

 15. مقام ارشد دولتی: قیمت بنزین و گازوئیل افزایش می‌یابد/ دولت نرخ ۱۵۰۰ و ۴۰۰ تومان را تصویب کرد

 16. رییس سازمان بازرسی: افزایش قیمت خودرو تا ۱۴ میلیون تومان با چه مجوزی بوده / بی‌خود کردند گران می‌کنند

 17. نمودار/ کاهش ارزش ریال در برابر دلار از سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۹۵

 18. خطر ایجاد شوک تورمی/ مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به۱۵۰۰ تومان است

 19. پرداخت یارانه ۷ ساله شد/ واریز287 هزار میلیارد تومان یارانه به حساب ایرانی ها

 20. معاون آب و فاضلاب: ۴۲ درصد قیمت تمام شده آب از مردم دریافت می‌شود

 21. پول‌های دولت در سال ۹۷ کجا می‌رود؟ + جدول

 22. بنزین هزار و 500، یارانه چقدر؟

 23. روحانی: دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا پیشگام باشند

 24. به دلیل آلودگی هوا/ تمامی مدارس تهران فردا تعطیل است/ اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل

 25. حاشیه‌های جلسه علنی مجلس   

پربحث‌های هفته

 1. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 2. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 3. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 4. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 5. جهانگیری: نباید رئیس‌جمهور جدید فکر کند هرچه رئیس‌جمهور قبلی کرده غلط است/ یک بازنشسته را نمی‌بینید که از حقوق خود راضی باشد/ قدرت خرید و درآمد آحاد جامعه کاهش پیدا کرده

 6. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 7. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 8. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 9. درباره سه برابر شدن عوارض خروج از کشور؛ برای دریافت عوارض نوع سفر مدنظر قرار بگیرد/ دولت همه مسافران را به یک چشم نگاه نکند/ وعده احیای گردشگری شعار بود

 10. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 11. ادعاهای خطرناک و جدید نیکی هیلی علیه ایران/ موشک شلیک شده به ریاض موشک «قیام» بود و نشان ایرانی داشت/ این موشک، وحشتناک است وحشتناک است+واکنش ایران

 12. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 13. تاوانی که باید برای سفر بپردازیم/ حکایت ما و ثبت نام خودرو/ با نخبگان چنین نکنید

 14. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 15. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 16. صادق زیباکلام: نارضایتی از روحانی در بین مردم خیلی پررنگ است/ رئیس‌جمهور بسیار متکبرانه عمل می‌کند

 17. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 18. خداحافظی رضا صادقی با حسن روحانی  

 19. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 20. قیمت واقعی بنزین!

 21. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 22. مدیرعامل ایران خودرو: خودرو امروز نیازمند حمایت است

 23. حق‌شناس: مردم انتظار ساخت پل و بزرگراه نداشته باشند؛ پول نداریم

 24. وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

 25. از عوارض خروج از کشور تا پزشکانی با صدها میلیون درآمد و چانه زنی برای گرفتن پول از بوریس جانسون

پربحث‌های اخیر

 1. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 2. روحانی: دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا پیشگام باشند

 3. محمد قوچانی: علی لاریجانی در حل مسأله حصر در حال کمک به روحانی است

 4. حال آیت‌الله حائری شیرازی وخیم شد

 5. ۹ پست برتر صفحه اینستاگرام رهبر انقلاب در سال ۲۰۱۷  

 6. لاریجانی: خزر بستر صلح و آرامش و همکاری‌ها باشد

 7. تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی سفر محمود عباس به تهران در روزهای آتی شد

 8. دکتر احمد توکلی میهمان برنامه امشب پیش رو

 9. روحانی به سمت اصولگرایان چرخش کرده است؟ /سلیمی‌نمین: دروغ است

 10. دادستان تهران: امروزه هجمه ها بیش‌تر معطوف به نهادهای مرتبط با حاکمیت است

 11. ولایتی: ایران به هیچ وجه موشکی به یمن نداده است/ فرانسه نوچه ترامپ در اروپا است

 12. ولایتی: برخی در خصوص وضعیت آب در کشور سیاه نمایی می کنند

 13. تجمع جمعی از سپرده گذاران «کاسپین» مقابل دادسرای تهران

 14. روایت تابش از تنش در جلسه علنی امروز مجلس

 15. حسین مرعشی: آی‌کیوی ما بیشتر از بقیه است!

 16. سردار شریف: یمن از روسیه و کره شمالی موشک گرفته است نه ایران/ ادعای موگرینی بهانه‌ای در دست آمریکا

 17. وزیر اطلاعات: اقتصادی مقاوم است که فاسد نباشد / برخورد قهری با تخلفات اقتصادی موجب فرار سرمایه می‌شود

 18. نماینده تهران: آقای کواکبیان خواهش می‌کنم موضوع انتخابات را تمام کنید

 19. نقوی حسینی در واکنش به نطق محمود صادقی: مجلس را عصاره فضائل شورای نگهبان دانستن، توهین به نمایندگان است

پربحث‌های دیروز

 1. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 2. کواکبیان: آقای روحانی چرا به وعده‌هایی که به مردم داده‌اید عمل نمی‌کنید؟/ می دانید امروز چه ناسزاهایی به ما اصلاح‌طلبان بابت حمایت از شما سر داده می شود

 3. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 4. جزئیات انیمیشن مضحک سعودی ها علیه ایران+ تصاویر

 5. انتظار مردم از بیت امام (ره)/ چه کسی چراغ اول را روشن خواهد کرد؟

 6. روحانی: دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا پیشگام باشند

 7. محمد قوچانی: علی لاریجانی در حل مسأله حصر در حال کمک به روحانی است

 8. حال آیت‌الله حائری شیرازی وخیم شد

 9. جزییاتی از گشت‌های محلی در حال اجرای سپاه/ گشت‌زنی گروه‌های ۳ تا ۵ نفره از بسیجیان آموزش‌دیده به صورت پیاده و سواره از غروب تا طلوع آفتاب

 10. ولایتی: کمک‌های ایران نبود، جای عبادی، بغدادی نشسته بود/ هدف اصلی داعش، ایران بود

 11. نقوی‌حسینی: تکالیف قانونی درباره بودجه بنیه دفاعی اجرایی نشده است

 12. ۹ پست برتر صفحه اینستاگرام رهبر انقلاب در سال ۲۰۱۷  

 13. لاریجانی: خزر بستر صلح و آرامش و همکاری‌ها باشد

 14. تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی سفر محمود عباس به تهران در روزهای آتی شد

 15. دکتر احمد توکلی میهمان برنامه امشب پیش رو

 16. روحانی به سمت اصولگرایان چرخش کرده است؟ /سلیمی‌نمین: دروغ است

 17. دادستان تهران: امروزه هجمه ها بیش‌تر معطوف به نهادهای مرتبط با حاکمیت است

 18. ولایتی: ایران به هیچ وجه موشکی به یمن نداده است/ فرانسه نوچه ترامپ در اروپا است

 19. ولایتی: برخی در خصوص وضعیت آب در کشور سیاه نمایی می کنند

 20. تجمع جمعی از سپرده گذاران «کاسپین» مقابل دادسرای تهران

 21. روایت تابش از تنش در جلسه علنی امروز مجلس

 22. حسین مرعشی: آی‌کیوی ما بیشتر از بقیه است!

 23. سردار شریف: یمن از روسیه و کره شمالی موشک گرفته است نه ایران/ ادعای موگرینی بهانه‌ای در دست آمریکا

 24. وزیر اطلاعات: اقتصادی مقاوم است که فاسد نباشد / برخورد قهری با تخلفات اقتصادی موجب فرار سرمایه می‌شود

 25. نماینده تهران: آقای کواکبیان خواهش می‌کنم موضوع انتخابات را تمام کنید

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 2. جهانگیری: نباید رئیس‌جمهور جدید فکر کند هرچه رئیس‌جمهور قبلی کرده غلط است/ یک بازنشسته را نمی‌بینید که از حقوق خود راضی باشد/ قدرت خرید و درآمد آحاد جامعه کاهش پیدا کرده

 3. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 4. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 5. ادعاهای خطرناک و جدید نیکی هیلی علیه ایران/ موشک شلیک شده به ریاض موشک «قیام» بود و نشان ایرانی داشت/ این موشک، وحشتناک است وحشتناک است+واکنش ایران

 6. صادق زیباکلام: نارضایتی از روحانی در بین مردم خیلی پررنگ است/ رئیس‌جمهور بسیار متکبرانه عمل می‌کند

 7. آقای رئیس جمهور! «مدیران آویزان» را برکنار کنید

 8. کواکبیان: آقای روحانی چرا به وعده‌هایی که به مردم داده‌اید عمل نمی‌کنید؟/ می دانید امروز چه ناسزاهایی به ما اصلاح‌طلبان بابت حمایت از شما سر داده می شود

 9. پس از ماجرای ژن خوب پسر عارف/ حسین مرعشی: مشکل ما و خانواده هاشمی آی کیوی بالای‌مان است

 10. مناظره زنبیلیون و سوت بلبلیون

 11. بازنشسته‌‌هایی که ۲۰ میلیون "مستمری نجومی" می‌گیرند + جزئیات

 12. خشت «دهباشی» خام بود یا تصمیم آنها؟!   

 13. استعفای جهانگیری از دولت روحانی؛ «داستان سرایی» اصول گرایان یا اصلاح طلبان؟

 14. حداد عادل: بودجه‌های مؤسساتی که من در آنها هستم کارشناسی شده است

 15. کیهان خطاب به هنرمندان: به عوارض خروج از کشور معترض شده اید که فقط 8درصد مردم با آن سروکار دارند؟

 16. نسبت اصلاح طلبان با اخلاق، عدالت و آزادي!

 17. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 18. شمخانی: مسولان به میان مردم بروند/ باید بساط حفاظت از مسولان را جمع کرد/ هیچ تهدید امنیتی وجود ندارد  

 19. تعهد اجباری از سپرده گذاران موسسات برای نداشتن طلب و ندادن اصل پول و سود مردم

 20. جزئیات انیمیشن مضحک سعودی ها علیه ایران+ تصاویر

 21. انتظار مردم از بیت امام (ره)/ چه کسی چراغ اول را روشن خواهد کرد؟

 22. علم‌الهدی: وزیرخارجه انگلیس به بوریس زنباره معروف است /مرتیکه الدنگ آمده دو جاسوس را نجات دهد

 23. بهمنی: برداشت ۳۰ هزارمیلیارد با مجوز شورای امنیت بوده/ مدیریت تحریم کار من است

 24. شمخانی: رسانه‎ها با مصونیت قضایی تام، مفاسد را افشا کنند

 25. محسن رضایی: برخی به‌ اشتباه وارد حکومت شده‌اند

آخرین عناوین