نیسان

تاکید بارزانی بر انجام همه پرسی در اقلیم و تحقق طرح خاورمیانه بزرگ/ دلیل حمایت نتانیاهو از تجزیه اقلیم فاش شد

گروه جهان الف،   3960622347 ۱۸ نظر، ۱ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
تاکید بارزانی بر انجام همه پرسی در اقلیم و تحقق طرح خاورمیانه بزرگ/ دلیل حمایت نتانیاهو از تجزیه اقلیم فاش شد

رأی گیری بر سر استقلال منطقه کردستان شمال عراق که برای حدود دو هفته دیگر برنامه ریزی شده باعث مخالفت های شدیدکشورهای مختلف شده است.

با این وجود بارزانی تا کنون از درخواست استقلال اقلیم کوتاه نیامده است. این در حالی است که قرار است در مناطق اختلافی بین کردها و دولت مرکزی یعنی در استان نفت خیز کرکوک نیز همه پرسی برگزار  شود. در این راستا دیروز اعلام شد بارزانی در یک ماجراجویی خطرناک از اربیل به کرکوک لشکرکشی کرده است.

به گزارش خبرگزاری ها، دولت مرکزی عراق برگزاری همه پرسی را غیرقانونی و بر خلاف قانون اساسی توصیف کرده است . با توجه به اینکه قانون اساسی عراق با صراحت اعلام کرده همه استان‌ها و مناطق عراق جزیی از سیطره و وحدت اقلیمی عراق هستند بنابراین برگزاری این همه‌پرسی برخلاف قانون اساسی عراق است ضمن اینکه مجلس هم آن را هم منع کرده و مردود دانسته است.

 این در حالی است که از مدت‌ها قبل رهبران اقلیم کردستان پیش‌زمینه برگزاری این همه‌پرسی را فراهم کرده‌اند و حتی گفته می‌شود صدها هزار شناسنامه به افرادی خارج از اقلیم کردستان (تابعیت به افراد) داده شده تا در این همه‌پرسی شرکت کنند. گفته می شود اگر این همه‌پرسی برگزار شود، اولا یک جنگ داخلی در خود اقلیم کردستان و ثانیا جنگی بین اقلیم کردستان با دولت مرکزی عراق و کشورهای همجوار آن به وجود خواهد آمد. در داخل اقلیم کردستان بسیاری از احزاب اسلامی مخالف برگزاری این همه‌پرسی هستند، حتی کردهای فعلی که جمعیت بالایی را در کردستان عراق تشکیل می‌دهند به کلی مخالف آن هستند. ضمن اینکه وضعیت کرکوک همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی مانده است.

تا کنون تنها رژیم صهیونیستی اعلام کرده که دولت کردستان را به رسمیت می شناسد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر اسرائیل با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از تلاش های مشروع مردم کرد برای تشکیل دولتی متعلق به خود و برگزاری همه پرسی در اداره اقلیم کردستان عراق حمایت می کند. نتانیاهو در این بیانیه با اشاره به همکاری نزدیک اسرائیل با کردها اعلام کرد که مهمترین تحول مثبت در ارتباط با سرنوشت خاورمیانه ظهور یک نوع تشکیلات کُرد مستقل خواهد بود.

نتانیاهو بعد از پایان عمر داعش امیدوار است از طریق حمایت از استقلال کردستان، تنش ها در منطقه ادامه یابد تا توجه کشورهای منطقه کمتر به موجودیت و سیاست های توسعه طلبانه اسرائیل باشد. همچنین به زعم خود این حمایت موجب خواهد شد تا نزدیک مرزهای ایران جا پایی داشته باشد.

در همین حال روزنامه ینی شفق ترکیه ادعا کرد: مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق به اسرائیل قول بازگرداندن و اسکان 200 هزار یهودی کُردتبار در شمال عراق و سوریه را داده و اعلام کرده است که منتظر بازگشت آنهاست. این رسانه ترکیه در شماره روز چهارشنبه خود نوشت: مسعود بازرانی که تنها حمایت جدی خارجی را از رژیم اشغالگر اسرائیل دریافت کرده، هم اکنون تلاش دارد که گروه های کردی را قدرتمند کند و همچنین می کوشد تا مثل اسرائیل با اشغالگری، سرزمین های بیشتری را به عنوان مناطق کردنشین معرفی و تصاحب کند.

گفتنی است ترکیه و ایران از نقض تمامیت ارضی عراق ابراز نگرانی کرده اند. اکثر جمعیت کرد در ترکیه زندگی می کنند و حزب شبه نظامی کارگران کردستان پ ک ک در این کشور هوادار دارد. در سوریه نیز کردها با کمک آمریکا در پی گسترش مناطق خود هستند.

دیروز خبرگزاری اسکای پرس به نقل از رسانه های کردی از سفر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران به اقلیم کردستان عراق خبر داد. در این گزارش آمده که  سلیمانی پس از دیدار با برخی مقامات عراقی در سلیمانیه راهی اربیل مرکز دولت خودمختار کردستان عراق شده تا در مورد همه‌پرسی استقلال کردستان با رهبران کرد عراق گفتگو کند.

احتمال می رود که هدف فرمانده سپاه قدس از این گفتگوها، ترغیب مقامات کردستان عراق به عدم برگزاری همه‌ پرسی باشد، هرچند مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق و دیگر مقامات این دولت تاکید کرده اند که همه‌پرسی استقلال را نه منتفی خواهند کرد و نه به تعویق خواهند انداخت.

قرار است امروز پارلمان اقلیم کردستان که از اکتبر ۲۰۱۵ تا کنون جلسه ای نداشته، نشست خود را برگزار و جوانب مختلف برگزاری همه‌پرسی استقلال را بررسی کند.

بنا به اعلام مقامات اقلیم کردستان عراق این همه‌پرسی قرار است روز ۲۵ سپتامبر (سوم مهرماه) برگزار شود. این مقامات گفته اند که در صورت رای مردم به استقلال، دولت اقلیم تصمیم ندارد که نتیجه همه‌پرسی را بلافاصله به اجرا بگذارد و از عراق جدا شود.

گفتنی است جان بولتون، سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد که به افکار تند و افراطی مشهور است در مصاحبه ای با «کردستان ۲۴» مدعی شد: به شدت معتقدم که همه پرسی استقلال (در اقلیم کردستان عراق) موضوع خوبی است!

سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل در راستای اجرائی کردن طرح شوم خاورمیانه جدید که توسط کاندولیزا رایس وزیر خارجه وقت آمریکا در اثنای جنگ ۳۳ روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان در سال 2006 میلادی در سرزمین های اشغالی درخصوص تجزیه کشورهای منطقه رسماً اعلام شده بود؛ ادامه داد: فکر می کنم کُردها مدت طولانی است که نادیده انگاشته شده اند. لذا اگر آن ها برای رسیدن به استقلال در کردستانِ عراق تصمیمی دارند، به نظر من آمریکا باید آن را به رسمیت بشناسد.

جان بولتون ادامه داد: فکر می کنم این موضوع مقوله ای تضمین شده است. به نظر من عراق قدیم که ما آن را می شناختیم، دیگر برنمی گردد؛ پس هرچه زودتر آن را درک کنیم بهتر است.

عناوین مرتبط

بامیلو

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۲۲۷۲۰۹:۱۶:۱۶ ۱۳۹۶/۶/۲۳
اونجوری که شما نوشتی یه دونه موافق هم نداره این همه پرسی به عنوان کرد ایرانی از همه پرسی بارزانی به شدت دفاع میکنم و امیدوارم همه ملتهای دنیا به هر آنچه که برایش مبارزه میکنند برسند
ناشناس۱۰۲۸۱۷۱۱:۰۱:۱۰ ۱۳۹۶/۶/۲۴
این کار منطقه پر از بحران خاورمیانه رو دچار یک بحران بسیار شدیدتر میکنه که وضع امنیتی افتضاح منطقه رو بسیار بدتر کنه و زمینه جنگها و کشتارها و ناامنیهای خیلی بیشتری رو فراهم کنه.
ناشناس۱۰۳۲۲۵۰۷:۵۹:۵۵ ۱۳۹۶/۶/۲۵
شما ایرانی کرد هستی .
امیری۱۰۳۳۸۶۱۲:۰۹:۳۱ ۱۳۹۶/۶/۲۵
اگر قرار است همه پرسی برگزار شود باید با تایید مجلس،توسط دولت مرکزی و با شرکت همه مردم عراق برگزار شود.به عبارت دیگر همه مردم عراق نظر بدهند که ایا با خودمختاری و استقلال کردستان موافقند یا خیر؟
ناشناس۱۰۲۴۲۰۱۳:۱۵:۰۲ ۱۳۹۶/۶/۲۳
ترکیه و ایران اگر کاری نکنند همین بلا را سر ایران ترکیه خواهند اورد ان وقت صهیونست ها و امریکایی ها همسایه ما و در پی تجزیه ایران و ترکیه دست بکار خواهند شد
ناشناس۱۰۲۵۱۵۱۵:۲۹:۴۶ ۱۳۹۶/۶/۲۳
آقای بارزانی شما نشان دادید عرضه حمایت از کردستان عراق رو ندارید
شهروند۱۰۲۵۲۰۱۵:۳۶:۱۱ ۱۳۹۶/۶/۲۳
برهر چی ادم خودفروش وتجزیه طلب لعنت...با این اقدام دوباره عراق رادچارچالش نا امنی وتجزبه طلبی میکند
ناشناس۱۰۲۷۱۶۰۱:۰۴:۰۱ ۱۳۹۶/۶/۲۴
ببخشید ولی عراق عزیز شما کردها را بمباران شیمیایی کرده بود و از کجا علوم بعدها باز نکند؟
ناشناس۱۰۲۷۵۰۰۸:۰۹:۲۳ ۱۳۹۶/۶/۲۴
چرا؟
هژار۱۰۲۶۰۵۱۸:۰۷:۳۱ ۱۳۹۶/۶/۲۳
این همه پرسی بیشتر یک نمایش تبلیغاتی و برای گرفتن امتیاز بیشتر از دولت مرکزی عراق هست، وگرنه مسلمه که اگر کردستان عراق اعلام استقلال کنه مردمش به فلاکت و گرسنگی میفتند، فقط کافیه ترکیه از شمال، ایران از شرق و عراق از جنوب مرزهای زمینی و هوایی خودشون رو به روی کردستان ببندند، به دریاهای آزاد هم که راه ندارند، ارتباطشون با دنیا قطع میشه و از نظر اقتصادی فلج و تحریم صد در صد میشن. بنظرم خودشون این رو خوب میدونند.
ناشناس۱۰۲۶۱۲۱۸:۳۷:۳۵ ۱۳۹۶/۶/۲۳
تنها اسراییل از تجزیه طلبی عراق حمایت میکند و می خواهد تمام کشورها به جنگ با یکدیگر مشغول شوند الان هم در پی سند سازی و پیدا کردن دی انی ای برای خویشاوند کردن کردهای عراق با صهیونیست هاست
ناشناس۱۰۴۰۶۳۱۳:۲۵:۴۴ ۱۳۹۶/۶/۲۶
موافقم صد در صد
safdar۱۰۲۶۸۸۲۲:۵۹:۵۶ ۱۳۹۶/۶/۲۳
از نظر ایشون هر کسی حق داره تو خونه خودش از اعضای خونواده خودش اعلام همه پرسی کنه و از کشور جدا شه بر اساس منطق ایشون میشه فقط تو عراق چند میلیون کشور تشکیل داد این اقا یا .. غرب و شرق هست یا خیلی .. تشریف دارن چون بعد اعلام استقلال بین همسایه های خودش گرفتار میشود و چون خط و مشی اسراییلی دارن این اقا . برای خودش و ملت کرد دردسر های جبران ناپذیری رو رقم میزنند .
ناشناس۱۰۲۷۱۸۰۱:۰۹:۰۴ ۱۳۹۶/۶/۲۴
این بارزانی همون آدمی هست که بعد از فتح موصل توسط داعش گفت حالا نوبت کردهای عراق هست که مستقل بشن و بعد از حرکت داعش به سمت اربیل گفت اونها به ما قول دادن که با ما کاری نداشته باشند و شیعیان را هدف قرار دهند . یعنی بارزانی قبل از حمله داعش به موصل ملاقاتهایی با سران داعش داشت . .. که نتوانستی سنجار و دیگر مناطق کرد نشین عراق را حفظ کنی و مردان کرد را به کشتن دادی و زنان کردی را به کنیزی به داعشیان دادی چطور می توانی کردستان عراق را اداره کنی اگر کمکهای ایران نبود تو نیز به سرنوشت دیگر کردهای بی پناه سنجار و زنان کرد به سرنوشت زن%
ناشناس۱۰۲۸۸۸۱۲:۵۲:۳۴ ۱۳۹۶/۶/۲۴
اولا_ این حق هر ملتی ایت که سرنوشت خود را تعیین نمایند، دوما_ وقتی حداقل حقوق مردم کرد رعایت نمی شود، باید منتظر این باشیم که مستقل شوند.
ناشناس۱۰۲۹۳۵۱۴:۵۶:۳۰ ۱۳۹۶/۶/۲۴
استقلال کردستان عراق یعنی بدبختی برای کردها و ادامه ناامنی برای مردم منطقه و باز کردن پای اسرائیل به عراق
ناشناس۱۰۲۹۹۴۱۶:۳۱:۱۱ ۱۳۹۶/۶/۲۴
این کار منطقه پر از بحران خاورمیانه رو دچار یک بحران بسیار شدیدتر میکنه که وضع امنیتی افتضاح منطقه رو بسیار بدتر کنه و زمینه جنگها و کشتارها و ناامنیهای خیلی بیشتری رو فراهم کنه.
ناشناس۱۰۳۲۸۸۱۰:۲۱:۴۶ ۱۳۹۶/۶/۲۵
متاسفانه تو اینجور همه پرسی ها احساسات جایگزین تعقل میشود. بارزانی نادانسته مشغول سوق دادن کوردها به سوی جنگ و کشت و کشتار است. در اول انقلاب ایران و با وجود درحال جنگ بودن ایران باز هم کوردها نتوانستند علیه حکومت مرکزی حتی به خود مختاری برسند و فقط کردها کشته شدند. چگونه بارزانی چنین تجربه ای را نادیده می گیرد؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

مدیران خودروبانک ملت

پربحث‌های امروز

 1. مگر آقای زیبا کلام از خانم شیرین عبادی چه کم دارد؟

 2. نتایج اولیه شمارش آرای همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق/ روایت روزنامه ترکیه از نشست سری معماران استقلال اقلیم در کرکوک

 3. برگزاری آزمون وکالت توسط قوه قضاییه وفق مقررات است

 4. حجت الاسلام نقویان:نباید روح عوامزدگی در اندیشمندان ما شکل بگیرد/ برخی سبک های مداحی باید منسوخ شود

 5. یک اکران و چند نکته

 6. خوابی که برای کردستان دیده‌اند

 7. از اقلیم کردستان به ایران آمدند؛ به آنها گفتیم مسئله استقلال تشنج به وجود می‌آورد/ مسائل آنها باید با گفت‌وگو حل شود

 8. شاه عربستان سرانجام مجوز رانندگی به زنان را صادر کرد

 9. زیباترین گلهای بارسلونا در هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا  

 10. بازتاب شکست پرسپولیس در رسانه‌های عربستانی   

 11. شرط یمن برای توقف حملات موشکی به عربستان

 12. آمار بازی الهلال - پرسپولیس/ بی‌دقت در حمله، ضعیف در دفاع

 13. عراقچی: عملکرد دولت آمریکا به مسابقه مدرن سازی سلاح هسته ای منجر می شود

 14. ۳۰ درصد پست‌های کشور به زنان اختصاص می‌یابد‌

 15. اردوغان خطاب به مسئولان کردستان عراق: اسرائیل نمی تواند شما را نجات دهد

 16. شی‌ء نورانی در آسمان بجنورد چه بود؟

 17. حتما «خیری» در این 4 گل بوده آقای طارمی!

 18. توضیحات دادستان اصفهان درباره حرکت عجیب یک راننده تاکسی

 19. حمایت وزارت خارجه آمریکا از عراق

 20. آمریکا ۸ بانک و ۲۶ فرد مرتبط با کره شمالی را تحریم کرد

 21. جزئیات جدید از رسوایی اخلاقی رئیس سابق سیا

 22. بارزانی: مردم کردستان به همه‌پرسی «آری» گفتند

 23. خبر بد دیگر برای پرسپولیس/ ماهینی بازی برگشت را از دست داد.

 24. گل چهارم الهلال به پرسپولیس (عمر خریبین)

 25. خلاصه بازی الهلال عربستان 4 - پرسپولیس 0

پربحث‌های دیروز

 1. شهروند ایرانی خودروی بی‌ام‌و خود را به نشانه اعتراض آتش زد

 2. بانک‌ها درآمدهای هپکو و آذراب را بلعیدند/ سود بالای بانکی بلای جان تولید

 3. مُسکن‌های بی فایده برای آمار مرگبار تصادفات جاده ای/ کیفیت جاده‌ها، خودروها و رانندگان خوب نیست

 4. ۷ شغل پُردرآمد در ایران + تصویر

 5. قانون محدودیت برای سفر اتباع ایرانی به آمریکا تمدید شد/ افزایش سه کشور به لیست/ واکنش ظریف به فرمان تازه ترامپ

 6. سفر احتمالی اردوغان و رییس ستاد مشترک ارتش ترکیه به ایران/ رایزنی ایران با اقلیم کرد عراق/ هجوم مردم به فروشگاه ها

 7. تکذیب پرداخت میلیاردی به مداح مشهور

 8. پیکر شهید محسن حججی وارد تهران شد + تصاویر

 9. از هماهنگی فرماندهان ارتش و سپاه در نبرد توییتری تا صندلی های خالی در زمان سخنرانی روحانی

 10. تجربه متفاوت فیلم‌سازی رامبد جوان با نگار

 11. شهروند خشمگین ایرانی، بی‌ام‌و سری ۷ خود را مقابل موزه BMW به آتش کشید.  

 12. بررسی ابعادی از شفافیت کنگره آمریکا، به بهانه طرح ضد ایرانی S.722

 13. آغاز رای‌گیری همه پرسی استقلال کردستان عراق به رغم مخالفت های گسترده/ ترکیه: همه‌پرسی باطل است

 14. مداحی شب چهارم ماه محرم سید مجید بنی فاطمه   

 15. نتانیاهو: استقلال کردهای عراق ذخیره‌ای استراتژیک برای اسرائیل است

 16. مهلت تسویه بدهی به سهام عدالت تمدید شد

 17. تلاش کودک فلسطینی 12ساله برای ثبت نام خود در گینس   

 18. جریمه نوشتن عبارات بر وسایل نقلیه چقدر است؟

 19. درخواست قلیچ‌دار اوغلو از ایران، ترکیه و عراق

 20. علت تاخیر بازگشت پیکر شهید حججی

 21. محمد اصفهانی در کنار خانواده اش

 22. ولید المعلم: خواسته کردهای سوریه قابل گفت‌وگو است

 23. گزینه استقلالی‌ها با ترابوزان قرارداد بست؟

 24. نصیحت سرلشکر سلیمانی به بارزانی چه بود؟

 25. مهلت دو هفته‌ای مجلس به وزارت نفت

پربحث‌های هفته

 1. توهين به شان مردم و رسانه ملی در برنامه خانوادگی خندوانه!/ ازدواج رامبد جوان و نگار جواهریان در "کینگ کنگ"!

 2. #ماهم_حقوق_نمی‌گیریم

 3. حاشیه های خرید یک میلیاردی تبلت‌ و خودروهای جدید برای اعضای شورای شهر تهران

 4. اظهارات سخیف ترامپ در سازمان ملل علیه ایران/ آمریکا آماده است، می‌خواهد و می‌تواند رژیم کره‌شمالی را نابود کند

 5. اولین واکنش به لیست خرید تبلت و ماشین برای اعضای شورای شهر تهران

 6. سیف از خودش سلب مسوولیت نکند؛ او در قبال سپرده گذاران کاسپین مسوول است/ پرونده تخلفات بانک مرکزی به دستگاه قضا رفت

 7. ادبیات جاهلانه و زشت ترامپ درشأن سازمان ملل نبود/ رژیم شرور و نژاد پرست صهیونیستی نمی تواند ملت‌های صلح‌طلب را نصیحت کند

 8. مگر آقای زیبا کلام از خانم شیرین عبادی چه کم دارد؟

 9. پاسخ فرودگاه امام به ادعاهای عجیب توریست روس!

 10. قاتل آتنا به دار مجازات آويخته شد+تصاویر

 11. جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

 12. تکذیب ادعای آناتولی ترکیه؛ حمله ایران به کردستان عراق کذب است/انسداد مرزهای هوایی ایران با کردستان به درخواست عراق

 13. اشتباه در مرگ زن جوان باردار اثبات شد/3پزشک به پرداخت یک سوم دیه محکوم شدند

 14. شهروند ایرانی خودروی بی‌ام‌و خود را به نشانه اعتراض آتش زد

 15. اولین عکس واقعی از امیرکبیر

 16. با صنعت هوایی چه کنیم؟

 17. بانک‌ها درآمدهای هپکو و آذراب را بلعیدند/ سود بالای بانکی بلای جان تولید

 18. حضور احمد توکلی در جمع مالباختگان کاسپین/ بانک مرکزی در این گرفتاری سهیم است و نمی تواند شانه خالی کند

 19. در بحث برجام افراط و تفریط بسیاری صورت گرفت/ در صورت برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان تصمیمات بسیار جدی اتخاذ می شود

 20. وزیر خارجه کره شمالی در مجمع عمومی: شیطانی که رئیس‌جمهور آمریکا نامیده می‌شود، ۴ روز پیش این مکان مقدس را آلوده کرد

 21. مُسکن‌های بی فایده برای آمار مرگبار تصادفات جاده ای/ کیفیت جاده‌ها، خودروها و رانندگان خوب نیست

 22. واکنش‌های جهانی به سخنرانی ترامپ: غیردیپلماتیک و جنگ طلبانه/ تمجید نتانیاهو: سخنرانی شجاعانه‌تر از این ندیده بودم

 23. خيابان آيت الله كاشاني به خيابان مصدق تغيير نام يافت!  

 24. چند خط صریح و صمیمی با محمد باقر قالیباف

 25. تازه داماد در کرج اعدام شد / راز تازه عروس چه بود؟

پربحث‌های امروز

 1. نتایج اولیه شمارش آرای همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق/ روایت روزنامه ترکیه از نشست سری معماران استقلال اقلیم در کرکوک

 2. خوابی که برای کردستان دیده‌اند

 3. وقوع انفجار در یکی از ایستگاه‌های متروی لندن

 4. روسیه: دلیلی برای بازنگری در برجام وجود ندارد

 5. رویترز: نظامیان عراقی برای برگزاری رزمایش مشترک به نظامیان ترکیه‌ای پیوستند

 6. تماس تلفنی «العبادی» با روسای جمهور ایران و ترکیه؛ آماده‌باش نیروهای پیشمرگه از سوی بارزانی

 7. ولید معلم: حوادث اقلیم کردستان و شمال سوریه، نتیجه حمایت ترکیه از تروریست‌هاست

 8. خوابی که برای کردستان دیده‌اند

 9. دیلی تلگراف: با همه پرسی، ذخایر نفت کردستان عراق مثل عربستان به دست یک خاندان می افتد

 10. نتایج نشست سری در منزل زیباری/ کرکوک پایتخت اقلیم می شود

 11. بی‌ثباتی و جنگ مرحله بعد از همه پرسی کردستان عراق است

 12. ترکیه: استقلال کردستان عراق حمام خون به راه می‌اندازد

 13. ساز جدایی اقلیم کردستان عراق، چه پیامدهایی دارد؟

 14. نتایج رسمی همه‌پرسی کردستان عراق پنجشنبه اعلام می‌شود

 15. اردوغان: همه پرسی کردها نامشروع است/به قدرت رسیدن یک گروه سالها طول می کشد

 16. داستان متفاوت اربیل و سلیمانیه!

 17. درخواست اوغلو از عراق، ایران و ترکیه درباره اقلیم کردستان

 18. جزئیات ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا

 19. عملیات استشهادی در قدس اشغالی/3 سرباز صهیونیست به هلاکت رسیدند

 20. کشف گورهای دسته جمعی بیشتر در میانمار

 21. آرايش اقتصادي– نظامي ترکيه و عراق مقابل تجزيه‌طلبي اقليم

 22. رسوایی ایمیلی؛ این بار برای ایوانکا ترامپ

 23. ترامپ: پورتوریکو در شرایط بحرانی قرار گرفته است

 24. وزارت خارجه آمریکا: برگزاری همه پرسی کردستان به صورت یکجانبه ما را نامید کرد

 25. عملیات استشهادی در نزدیکی قدس اشغالی/۳ صهیونیست به هلاکت رسیدند

پربحث‌های دیروز

 1. قانون محدودیت برای سفر اتباع ایرانی به آمریکا تمدید شد/ افزایش سه کشور به لیست/ واکنش ظریف به فرمان تازه ترامپ

 2. سفر احتمالی اردوغان و رییس ستاد مشترک ارتش ترکیه به ایران/ رایزنی ایران با اقلیم کرد عراق/ هجوم مردم به فروشگاه ها

 3. بررسی ابعادی از شفافیت کنگره آمریکا، به بهانه طرح ضد ایرانی S.722

 4. آغاز رای‌گیری همه پرسی استقلال کردستان عراق به رغم مخالفت های گسترده/ ترکیه: همه‌پرسی باطل است

 5. نتانیاهو: استقلال کردهای عراق ذخیره‌ای استراتژیک برای اسرائیل است

 6. مقتدی صدر خواهان آماده‌باش نیروهای امنیتی عراق شد

 7. تاکید چین بر حل مسالمت‌آمیز مساله کره‌شمالی

 8. جنجال اولین سفر مجردی همسر ترامپ

 9. تهدیدهای اردوغان: اجازه صادرات نفت کردستان عراق را نمی‌دهیم/ بعد یک روز می‌بینیم به کجا نفت می‌فروشد؟

 10. مقتدی صدر خواستار سیطره بر کلیه گذرگاه‌های عراقی شد

 11. هشدار ترکیه درباره هدف قرار گرفته شدن ترکمن‌ها در عراق

 12. لغو پروازهای قطر به کردستان عراق

 13. دستور ویژه العبادی به نیروهای امنیتی عراق در طول همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان

 14. ۷۵ مقام دولتی افغانستان ممنوع‌الخروج شدند

 15. اردوغان: رفراندوم استقلال کردستان غیرقانونی است/ برای حفاظت از خود هر کاری می‌کنیم

 16. درخواست معاون رئیس‌جمهور عراق برای تعلیق نتایج همه‌پرسی

 17. ترکمان ها از همه پرسی جدایی استقبال نکردند

 18. بارزانی: هدف ما از رفراندوم، کسب استقلال از راه دموکراتیک است

 19. ترکیه مرزهای خود با کردستان عراق را مسدود نکرده است!

 20. تصمیم‌گیری اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌هایی علیه دولت لهستان

 21. رویارویی ستاره‌های ورزش آمریکا با ترامپ

 22. از زمان روی کار آمدن نتانیاهو ۵۳ مسجد و کلیسا توسط صهیونیست‌ها تخریب و سوزانده شده

 23. کره شمالی: آمریکا در حال اعلان جنگ است

 24. درخواست عراق از کشورهای خارجی برای توقف خرید نفت کردستان

 25. اعلام تشکیل "شورای مدنی دیر الزور" توسط نیروهای متحد آمریکا

پربحث‌های هفته

 1. وزیر خارجه کره شمالی در مجمع عمومی: شیطانی که رئیس‌جمهور آمریکا نامیده می‌شود، ۴ روز پیش این مکان مقدس را آلوده کرد

 2. واکنش‌های جهانی به سخنرانی ترامپ: غیردیپلماتیک و جنگ طلبانه/ تمجید نتانیاهو: سخنرانی شجاعانه‌تر از این ندیده بودم

 3. نتایج اولیه شمارش آرای همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق/ روایت روزنامه ترکیه از نشست سری معماران استقلال اقلیم در کرکوک

 4. قانون محدودیت برای سفر اتباع ایرانی به آمریکا تمدید شد/ افزایش سه کشور به لیست/ واکنش ظریف به فرمان تازه ترامپ

 5. کابینه کردستان عراق، برگزاری همه پرسی استقلال این منطقه را به تعویق انداخت/ حزب بارزانی: همه پرسی انجام می شود

 6. سفر احتمالی اردوغان و رییس ستاد مشترک ارتش ترکیه به ایران/ رایزنی ایران با اقلیم کرد عراق/ هجوم مردم به فروشگاه ها

 7. بارزانی خطاب به ترکیه: همه‌پرسی را اجرا می‌کنیم، بیایید ما را نابود کنید

 8. توییت ترامپ پس از سخنرانی در سازمان ملل

 9. بررسی ابعادی از شفافیت کنگره آمریکا، به بهانه طرح ضد ایرانی S.722

 10. آغاز رای‌گیری همه پرسی استقلال کردستان عراق به رغم مخالفت های گسترده/ ترکیه: همه‌پرسی باطل است

 11. کره شمالی: تهدیدهای ترامپ به پارس سگ شبیه است و ما را از هدف باز نمی دارد

 12. خوابی که برای کردستان دیده‌اند

 13. وقوع انفجار در یکی از ایستگاه‌های متروی لندن

 14. روسیه: دلیلی برای بازنگری در برجام وجود ندارد

 15. رویترز: نظامیان عراقی برای برگزاری رزمایش مشترک به نظامیان ترکیه‌ای پیوستند

 16. تماس تلفنی «العبادی» با روسای جمهور ایران و ترکیه؛ آماده‌باش نیروهای پیشمرگه از سوی بارزانی

 17. ولید معلم: حوادث اقلیم کردستان و شمال سوریه، نتیجه حمایت ترکیه از تروریست‌هاست

 18. خوابی که برای کردستان دیده‌اند

 19. دیلی تلگراف: با همه پرسی، ذخایر نفت کردستان عراق مثل عربستان به دست یک خاندان می افتد

 20. نتایج نشست سری در منزل زیباری/ کرکوک پایتخت اقلیم می شود

 21. بی‌ثباتی و جنگ مرحله بعد از همه پرسی کردستان عراق است

 22. ترکیه: استقلال کردستان عراق حمام خون به راه می‌اندازد

 23. ساز جدایی اقلیم کردستان عراق، چه پیامدهایی دارد؟

 24. نتایج رسمی همه‌پرسی کردستان عراق پنجشنبه اعلام می‌شود

 25. اردوغان: همه پرسی کردها نامشروع است/به قدرت رسیدن یک گروه سالها طول می کشد

ایران نوین

وب‌گردی

آخرین عناوین