بیانیه سازمان مردم نهاد «دیده‌بان شفافیت و عدالت» با تبرئه حرام‌خواران بیت‌المال، پایه‌های اعتماد به نظام را سست نكنيد

بخش خبری الف،   3960619068 ۲۳ نظر، ۱ در صف انتشار و ۳۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
با تبرئه حرام‌خواران بیت‌المال، پایه‌های اعتماد به نظام را سست نكنيد

بسم‌الله الرحمن الرحیم

بیانیه سازمان مردم نهاد «دیده‌بان شفافیت و عدالت»:

با تبرئه حرام‌خواران بیت‌المال، پایه‌های اعتماد به نظام را سست نكنيد

 

الَّذينَ اسْتَجابُوا لِلَّهِ وَ الرَّسُولِ مِنْ بَعْدِ ما أَصابَهُمُ‏ الْقَرْحُ لِلَّذينَ أَحْسَنُوا مِنْهُمْ وَ اتَّقَوْا أَجْرٌ عَظيمٌ (آل عمران-172)

آنان كه دعوت خدا و رسول را اجابت كردند پس از آنكه به آنها رنج و غم رسيد از آنها هر كس نيكوكار و پرهيزكار شد اجر عظيم خواهد يافت

خبر هولناک و غیر قابل باور است:

دیوان محاسبات تبرئه برخی نجومی بگیران را تایید کرد

و خبری مأیوس کننده و هولناک‌تر بلافاصله بعد از این خبر، بر روی تلکس‌های خبری قرار گرفت:

شکایت برخی نجومی‌بگیران به دیوان عدالت برای پس گرفتن پول‌هایشان

در روزهايي كه ايران اسلامي در انتظار بازگشت پيكر بي سر شهيد آسماني و جوان برومند خويش است و در روزهایی که شهید مفقودالاثر مشهور به شهید فهمیده آذربایجان بعد از 34 سال به وطن باز می‌گردد و همان روزِ تدفینش مادرش هم با او رفت؛ انتشار این خبر زخم ديگری است بر پيكر نظام اسلامي. جماعتي از مديران آزمند بی‌آزرم، با طمع سیری‌ناپذیر خود به تعبير امام عدالت‌پیشگان همچون شتري گرسنه به جان علف بهاري افتاده و با پهلوهايی كه از پرخوري برآمده‌اند، همچون خوره‌ای به جان اعتماد مردم به نظام افتاده و در حال مشروعیت زدایی از آن هستند. کار به جایی رسیده است که به رغم تأکید مسئولان مختلف کشور از جمله مقام معظم رهبری بر ضرورت پیگیری و بازگرداندن دریافتی‌های نامشروع، اکنون مدیران نجومی بگیر به دنبال پس گرفتن اموالی هستند که به حق از تصرفشان خارج شده بود، چرا این‌گونه نباشند وقتی به جای عزل، برکناری و مجازات، ذخیره‌های انقلاب خوانده می‌شوند.

هشدارهایی که شنیده نشد...

رهبر معظم انقلاب گویا چنین حوادثی را پیش‌بینی می‌کردند، آن هنگام که كار نجومی بگیران را «هجوم به ارزش‌ها»، «نامشروع»، «غیرمنصفانه»، «ظالمانه»، «گناه» و «خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی» دانستند و تأکید کردند «این‌جور نباشد که ما سروصدا بکنیم و بعد قضایا را تمام بکنیم و به‌کلی به دست فراموشی بسپریم؛ باید دنبال بشود... باید با جدیت دنبال بشود. دریافت‌های نامشروع باید برگردانده شود و اگر کسانی بی‌قانونی کرده‌اند مجازات بشوند و اگر سوءاستفاده‌ای از قانون هم شده است بایستی این‌ها را از این کارها برکنار بکنند. این‌ها کسانی نیستند که لیاقت این را داشته باشند که در این مراکز قرار بگیرند.»

اکنون معنای هشدارهای آن روز رهبری و دغدغه‌های ایشان بیشتر از هر زمانی آشکار است. اتفاقات این روزها درباره پرونده حرام‌خواران نجومی نشان می‌دهد همان چیزی دارد اتفاق میفتد که ایشان از آن می‌ترسیدند و از آن نهی کرده بودند: «این‌جور نباشد که ما سروصدا بکنیم و بعد قضایا را تمام بکنیم و به کلی به دست فراموشی بسپریم»؛

ما چه کردیم و چه نکردیم که حالا نجومی بگیران، طلب کار هم شده‌اند. این نشان می‌دهد که سرطان اجتماعی فساد تا چه حد قدرتمند است که می‌تواند در کمتر از یکسال خود را در موضع صاحب حق و طلب کار بنشانند و تقاضای برگرداندن اموال بیت‌المال را بکنند

این اتفاق با قلب‌های مردم متدین، انقلابی و مستضعف که همراهان همیشگی نظام و انقلاب در طول این سال‌ها بوده‌اند، چه می‌کند؟ چه بر سر اعتماد آنها به نظام اسلامی می‌آورد؟ چگونه ممکن است به خاطر 400 تا 1500 مدیر نجومی بگیر، مشروعیت نظام مقدس اسلامی خدشه‌دار شود؟

پس از آشکار شدن مسئله دریافتی‌های نجومی «دیده‌بان شفافیت و عدالت»، از باب خیرخواهی برای دولت و ملت در موضوع دریافتی‌های نامشروع برخی از مدیران، نامه‌های متعددي را به مسئولان مختلف سياسي و اجرايي كشور نوشت و در آن ضمن تأکید بر اهمیت شفاف‌سازی به عنوان راهکار اصلی برای تکرار نشدن فجایع مشابه، موانع قانوني پيش روي برخورد مناسب با اين پديده را یادآوری كرده و راهكارهاي مختلفي را پيشنهاد داد.

اما متأسفانه و دردمندانه اعتنايي به هشدارهاي خیرخواهانه این نهاد و سایر نهادهای دلسوز انقلاب اسلامی نشد و در يك بازي پيچيده سياسي كه به صورت غم‌انگیزی با همراهي يا سكوت برخي از رسانه‌های مدعي آزادي بيان و شفافيت همراه بود و در نهايت وقاحت و پرده‌دری کار به تبرئه و طلب کاری نجومی بگیران رسید. البته این پایان کار آنها نیست و طمع آنها سیری‌ناپذیر است. اگر اراده‌ای برای متوقف ساختن آنها نباشد، آنها حتی اگر همه گذشته و آینده این سرزمین را نیز غارت کنند، باز راضی نخواهند شد. موجب سرافکندگی است که اكنون رفتار آنها قانوني خوانده شده و تبرئه آنها صادر شده است.

 اما مردم سربلند و با غيرت...

با حساسیت و غیرتی که در برخورد با این پدیده نامیمون، به اتکای آزادی شبکه‌های اجتماعی از خود نشان دادند، مطالبه خود را از حكومت و دولت بيان کرده‌اند. آنها منتظر سرانجام کار پرونده دریافتی‌های نجومی بودند و با تأکیداتی که همه مسئولان عالی نظام بر این مسئله داشتند امیدوار به برخورد قاطع و مناسب با مسئله بودند. اکنون اما چنین اخباری به گوششان می‌رسد!

قوای سه‌گانه، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت ...

هر یک از این نهادها کارنامه‌ای در مسئله‌ی دریافتی‌های نجومی دارند که «دیده‌بان شفافیت و عدالت» در گزارش‌های جداگانه‌ای آن را به اطلاع مقامات مسئول و ملت عزیز رسانده است. کارنامه برخی از این نهادها قابل دفاع و برخی دیگر زمینه‌ساز تبرئه امروز حقوق‌بگیران نجومی و طلب کاری آنهاست. دولت ابتدا خیلی خوب وارد صحنه شد ولی دچار خطاهای راهبردی شد که مهمترین آن‌ها، تنزیه خائنان بود. قوه قضائیه با این بهانه که دولت اطلاعات لازم را به ما نداده، فعال نبوده است. البته سازمان بازرسی کل کشور گرچه با تأخیر، ولی به اتکای قانون معتبر موجود، نسبت یک‌به‌ده را ملاک تشخیص مدیران حرام‌خوار قرارداد و به 1500 مدیر رسید و فهرست آنان را برای تعقیب قضایی فرستاد. حالا باید دادستانی گزارش دهد که چه کرده است.

مجلس دو فرایند قانونی را طی کرد. یک‌قدم مثبت تصویب ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفاف‌سازی دریافتی‌های مقامات و مدیران بود که نظارت عموم مردم را در این امر خطیر ممکن ساخت. فرایند دیگر، کوشش مجلس برای تعیین سقفی برای کل دریافتی مقامات و مدیران بود. برای این مقصود سقف قانونی موجود که نسبت سقف به کف را تا 10 برابر برای شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و تا 7 برابر برای بقیه دستگاه‌ها مجاز می‌داند، به حداکثر 14 برابر افزایش داد. با کمال تعجب مصوبه با ایراد شورای محترم نگهبان روبرو شد برای اصلاح، کمسیون تلفیق مجاز کرد که مدیران بتوانند تا 25 برابر حداقل دریافتی کارکنان دولت که با ارقام امروز تا 24 میلیون تومان در ماه می‌شود، دریافتی داشته باشند. موج اعتراض مردمی مجلس را به بازگشت به نسبت 1 به 14 بازگرداند؛ اما عملکرد دستگاه نظارت مالی مجلس یعنی دیوان محاسبات، از همان ابتدا عجیب و سؤال‌برانگیز بوده و در پايان نيز بدنامی تبرئه مدیران نجومی را به نام خود ثبت کرد. شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نیز متأسفانه عملکرد قابل دفاعی نشان ندادند.

فرصتی از دست رفت ولی فرصت‌های دیگر باقی است

در سال‌های اخیر، هیچ‌گاه چنین موقعیتی پیدا نشده بود که تقریباً تمام مردم و رهبری در این سطح و شدت، بر مطالبه خاصی از قوای سه‌گانه اصرار داشته باشند، این ظرفیت کم‌نظیر، حکومت را قادر می‌ساخت با کمترین هزینه، دسته‌ای از مدیران نابکار را در این ایستگاه از قطار بیرون براند تا برای خیل عظیمی که محتاطانه ولی امیدوارانه به‌سوی قطار انقلاب می‌آیند، جا باز شود؛ که نشد؛ اما در ایام اخیر وقتی آقازاده‌ای با طرح ادعای موهوم ژن خوب و ژن بد سخن اشراف‌زادگان اریستوکرات قرون پیشین را بر زبان راند، بحث از تبعیض دردآور دیگری در دیوانسالاری موجود را به صحنه رسانه‌های اجتماعی کشانده شد. این تبعیض دردآورتر که یکی از عوامل تبعیض ناروا در پرداخت‌ها است، وابسته سالاری در انتصابات حکومتی است. این فضا به مبارزان با فساد فرصت می‌دهد تا به بسیج نیروها دست بزنند و به پالودن دستگاه دیوانی از توزیع ظالمانه قدرت اداری و ثروت دولتی بپردازند.

نجومی بگیران بی حیا و حامیانشان فکر نکنند ماجرا تمام شده، مطمئن باشند تا به جرائم آنان رسیدگی نشود و اموال بیت‌المال به خزانه دولت بازگرداننده نشود و نیز تکلیف اشراف‌زادگان سیاسی روشن نگردد مبارزه ادامه خواهد داشت و سازمان‌های مردم نهاد، از جمله «دیده‌بان شفافیت و عدالت» از هر امکان سیاسی مانند برگزاری تجمع و راهپیمایی و اختیار حقوقی مانند اعلام جرم علیه حرام‌خواران و حامیان آنان بهره خواهند گرفت. دیده‌بان از ملت شریف درخواست می‌کند اطلاعات خود را از انتصابات خانوادگی یا رانت‌های ناشی ارتباطات تباری، گروهی، قومی و مشابه آن را به goodgene@daad.ir اطلاع دهند.

 

سازمان مردم نهاد «دیده‌بان شفافیت و عدالت»

18/06/1396

عید سعید غدیر خم

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۱ خرداد ۱۳۹۷کیهان: مدیران نجومی‌بگیر اقتصاد را آباد کردند؟!
۲۹ خرداد ۱۳۹۷توضیحات احمد توکلی در پی مصاحبه با فردانیوز/ آقایان ناطق نوری، خاتمی و مرحوم هاشمی رفسنجانی در خانه مصادره‌ای سکونت نداشتند
۲۹ خرداد ۱۳۹۷توکلی: دیده بان شفافیت تا چند روز آینده در مورد ویلای فیروزآبادی موضع گیری خواهد کرد/ از اقدام عدالت طلبانه دانشجویان تشکر می‌کنم
۷ خرداد ۱۳۹۷توکلی ضمن هشدار به کرباسیان درباره اشتباهات در پرونده های مالیاتی، پیشنهاد داد؛آمادگی دیده بان شفافیت و عدالت برای کاهش پرونده های غلط مالیاتی
۲۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷تصاویر/ برگزاری جلسه‌ی دیده‌بان شفافیت و عدالت با حضور احمد توکلی  
۲۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۷دولت مخالف افزایش حقوق کارمندان است؛ اما 200 مدیر دولتی پاداش 600 میلیونی گرفتند
۲۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۷بازگشت ۱۱ مدیر نجومی بگیر به کار
۲۳ اردی‌بهشت ۱۳۹۷اقامت امن نجومی‌بگیرها پشت دیوار بی‌خبری
۲۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷صدور رای برای ۱۵ نجومی بگیر
۱۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ناگفته‌هایی از حقوق‌های نجومی مقامات؛ تشکیل تنها ۳۰ پرونده تخلف برای ۱۰ هزار متخلف حقوق‌های نجومی
۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷شفافیت در ابهام/ مردم باید حقوق مدیران را بدانند
۲۶ فروردین ۱۳۹۷صدور کیفرخواست‌های جدید برای متهمان حقوق‌های نجومی/ آخرین وضعیت متهمان اغتشاشات دی ماه

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

آلامتو۱۰۰۲۶۴۱۲:۰۷:۲۴ ۱۳۹۶/۶/۱۹
درود بر شرفت آقای توکلی ، هیچ خطری چون فساد و تبعیض و رانتخواری برای نظام خطرناک نیست . اگر پایبند به نظام هستیم باید با فساد در هر شکل و رنگ و مقام و پست مبارزه کنیم . در این بین نقش نهادهای نظارتی چون دیوان محاسبات پررنگ می شود و لازم است این نهاد از سیاسی کاری و بده بستان بدور باشد .
ناشناس۱۰۰۳۸۹۱۶:۱۵:۳۲ ۱۳۹۶/۶/۱۹
واس ماس شما چی میگی
ژن نا مرغوب۱۰۰۴۹۷۲۲:۲۹:۲۰ ۱۳۹۶/۶/۱۹
وای به روزی که بگندد نمک
ناشناس۱۰۰۶۶۸۱۱:۲۰:۳۲ ۱۳۹۶/۶/۲۰
ما انقلاب کردیم این چیزه نباشد
ناشناس۱۰۰۲۹۹۱۲:۵۴:۵۵ ۱۳۹۶/۶/۱۹
این دولت این بخار را ندارد که بتواند حقی از مردم را ا ز ظالم داخلی یا خارجی بگیرد چونکه به همه آنها بدهکار است خدا به دادمان برسد تو این جهار سال عمر دولت دوازدهم فقط بلد است خوب شعار بدهد و رای جمع کند از طرفی هم دیوان محاسبات زیر نظر رئیس مجلس است که ریاستش را مدیون اصلاح طلبان است فقط تنها روزنه امید قوه قضائیه است که باید با جدیت تمام اقدام کند
ناشناس۱۰۰۳۰۴۱۳:۱۰:۲۹ ۱۳۹۶/۶/۱۹
باید طبق قانون جرم بوده باشه تا کسی رو محکوم کنند. شما میتونین بگین قانون اشکال داره عوضش کنین. حتی میتونین ادعا کنین که تصویب قانون مشکل دار کار مجرمانه بوده و کسانی که تصویب کردند و کسانی که تایید کردند مجرمند و باید محاکمه بشن. ولی نمیتونین کسانی رو که طبق قانون عمل کردند رو به عنوان مجرم محاکمه کنند!
ناشناس۱۰۰۳۰۷۱۳:۱۵:۰۳ ۱۳۹۶/۶/۱۹
مبارزه با فساد باید فرا گیر باشد و بصورت ابزار سیاسی از ان استفاده نشود. به عبارت دیگر این مبارزه را باید در همه ارکان حکومت دید و حس کرد.
ناشناس۱۰۰۳۱۰۱۳:۱۷:۰۰ ۱۳۹۶/۶/۱۹
درود. متاسفانه الان مسئولین ادارات طوری عمل می کنند که امکان پیگیری ان میسر نیست. مثلا رئیس سازمان جهادکشاورزی یکی از وابستگان مدیر کل آموزش و پرورش را در زیر مجموعه خویش بکار می گیرد و بالعکس مدیر کل آموزش و پرورش یکی از وابستگان رئیس سازمان جهاد را در مجموعه اش بکار می گیرد و این حالت اکنون در دستگاههای مختلف عمومیت پیدا کرده و هیچ کس هم نمی تونه کاری انجام بده فقط امیدوارم خدا آخر و عاقبت همه رو ختم بخیر کنه.
ناشناس۱۰۰۳۱۷۱۳:۲۶:۳۹ ۱۳۹۶/۶/۱۹
منم کاملا مخالفم با این حقوق های نجومی ولی مقصر کسی نیست که این حقوق رو گرفته کسیه که این حقوق رو داده باید با نجومی دهنده ها برخورد بشه وگرنه یه نفر قرارداد بسته در ازای انجام کار یه پولی رو بگیره که گرفته و درست نیست که شما به راحتی اون رو حرام خوار خطاب کنید !
عباس اصغری۱۰۰۳۶۴۱۵:۲۳:۰۶ ۱۳۹۶/۶/۱۹
قسمتی از وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره): "روزی که زرق و برق دنیا در چشم مسولان حکومتی ما پیدا شود, آن روز, روز پایان حکومت ماست".
ناشناس۱۰۰۴۰۶۱۶:۵۰:۴۹ ۱۳۹۶/۶/۱۹
چه کار داری این ها ژن های خوب هستند
ناشناس۱۰۰۴۲۱۱۷:۴۸:۲۳ ۱۳۹۶/۶/۱۹
اين متنهاي احساسي هيچ ارزش حقوقي ندارد. يكبار ديگر به جمله رهبر معظم انقلاب دقت كنيد: "... باید با جدیت دنبال بشود. دریافت‌های نامشروع باید برگردانده شود و اگر کسانی بی‌قانونی کرده‌اند مجازات بشوند و اگر سوءاستفاده‌ای از قانون هم شده است بایستی این‌ها را از این کارها برکنار بکنند. این‌ها کسانی نیستند که لیاقت این را داشته باشند که در این مراکز قرار بگیرند." در جمله بالا دو حالت ذكر شده: حالت اول: بي قانوني، حالت دوم: سوءاستفاده از قانون . در حالت اول صحبت از بازپس گيري اموال و مجازات است. اما در حالت دوم فقط بركناري است و ديگر هيچ. پس اگر ثابت شود كه نجومي بگيران از حفره هاي قانوني استفاده (سوء استفاده) كرده اند بايد از كار بركنار شوند (چون لياقت آن را ندارند) اما بايد تمام حق و حقوق آنها تا ريال آخر به آنها پرداخت شود و چنانچه مبالغي از آنان بازپس گرفته شده نيز بايد به آنان مسترد گردد. سپس با تقديم يك لايحه قانوني حفره هاي قانوني موجود مسدود شود تا از سوء استفاده هاي آتي ممانعت گردد. والسلام.
حسن۱۰۰۴۹۳۲۲:۲۴:۲۸ ۱۳۹۶/۶/۱۹
اگر قوه قضائیه با دیوان محاسبات وآقای نوبخت بعنوان رئیس سازمان برنامه ووزیران مربوطه که مدیران تحت مجموعه شان حقوق نجومی گرفته اند با جدیت برخورد میکرد هم مردم راضی می شدند وهم امثال آقای نوبخت طلبکار نمیشد ونجومی بگیر را ذخیره نظام معرفی نمی کرد
محسن۱۰۰۶۰۶۰۸:۴۶:۴۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
باسلام بی مقدمه: هرچه بگندد نمکش میزنند، وای به روزی که بگندد نمک اگه اهل تفکرید در این ضرب المثل تفکر کنید!!!!!!!!!!
M۱۰۰۶۱۲۰۸:۵۹:۳۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
اگر جامعه ما به اشرافی‌گری خو گرفت و در برابر شکم‌بارگی، شهوت‌رانی، حقوق‌های نجومی و حرامِ نفوذی‌ها سکوت کرد، باید منتظر بلایی عظیم و تکرار عاشورایی باشد که طاقت شنیدنش را هم ندارد!!!!!!!!!!!
افشاری۱۰۰۶۳۵۰۹:۴۰:۴۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
باسلام درود بر شرف و مردانگی سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت که با این بیانیه انقلابی لااقل دردنامه مردمی مستضعف و حامی انقلاب را به رشته تحریر آورده اید نکته ای که وجود دارد این است که این آقایان شرم را خورده و حیا را قی کرده اند ولی بدانند اگر روزی لازم باشد همین مردم این آقایان مدعی و پرتوقع بامشت این امت بیدار خواهند شد و نخواهند گذاشت عده ای از خدا بی خبر خون شهدای انقلاب و مدافعین حرم و تلاشها و مجاهدتهای رزمندگان را زیر سئوال ببرند امت اسلامی متحد در برابر این فسادها خواهد ایستاد و به مفسدین اقتصادی می گویم مرگتان باد که با احساسات مردم اینطور بازی می کنید .
ناشناس۱۰۰۶۳۶۰۹:۵۴:۳۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
سلام علیکم. هیچ فکر کرده اید که نحوه انتخاب رئیس دیوان مشکل دارد؟ یعنی انتخاب فرد سیاسی است و نه فنی و تخصصی. بنابراین تا انتخاب اینجوری است انتظار دیگری نداشته باشید. موید باشید
ناشناس۱۰۰۶۳۸۱۰:۰۳:۰۷ ۱۳۹۶/۶/۲۰
دیده بان شفافیت وعدالت درمورد فسادوزارت بهداشت ومحدودکردن تعداد پزشکان ومتخصصان هم که باعث محرومیت 80میلیون ایرانی ازدسترسی به خدمات پزشکی ارزان وباکیفیت شده اقدام کند. منافع مردم ایران فدای هوس میلیاردرشدن پزشک جماعت شده.
ناشناس۱۰۰۶۴۲۱۰:۱۵:۱۴ ۱۳۹۶/۶/۲۰
چرا سقف قانونی حقوق درمورد مبلغ کارآیی پزشکان اجرانمیشود نکنه دراین مورد هم تافته جدا بافته هستند.
شهروند۱۰۰۷۱۹۱۲:۵۴:۳۰ ۱۳۹۶/۶/۲۰
جناب آقاي توكلي متاسفانه عملكرد بخشهاي مختلف قواي سه گانه كشور به نحوي شده كه مدتهاست پايه هاي اعتماد مردم به نظام سست شده الان ديگه وقته بازسازي مجدده تا جلوي خرابي و ريزش پايه ها رو گرفت. متاسفانه در سيستمي كه دم از عدالت زده ميشه روز به روز شكاف طبقاتي در حال گسترش هست و فقير فقيرتر و غني غني تر مي شود و روز به روز فشار بر اقشار كارگر و سطوح پايين و متوسط جامعه درحال افزايش هست. لطفا فكري بنماييد
هموطن۱۰۰۸۲۵۱۵:۵۶:۳۶ ۱۳۹۶/۶/۲۰
نجومی خواری ، زمین خواری ، ویژه خواری برای همه احزاب و همه گروههای و همه ادیان ناپسند و جرم است ولی گاهی دیده می شود
مصطفی۱۰۱۰۱۰۲۲:۵۴:۲۸ ۱۳۹۶/۶/۲۰
وقتی که مدیران بانک ها با وحود زیان چند ساله از محل زیان هم پاداش میگیرن چه انتظاری میشه داشت که نجومی بگیران طلبکار نشن
ناشناس۱۰۱۰۲۳۲۳:۳۳:۰۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
استاد و سرور ارجمند جناب دکتر توکلی دو ماه پیش دیده بان قسمت اول یک گزارش خواندنی و بیطرفانه و جامع در مورد تخلفات معاونت داروئی وزارت بهداشت منتشر کرد و وعده داد قسمت های بعدی را هم منتشر کند. بدلایلی که روشن نیست انتشار قسمت های تکمیلی این گزارش منتفی شد و به اجرا در نیامد. علاقمندان بسیاری را میشناسم که از این توقف و گزارش نیمه کاره مانده گله مند هستند. لطفا سایت محترم و وزین الف با یک توضیح دلیل این توقف ادامه گزارش را جهت اطلاع خوانندگان سایت و جهت جلوگیری از سوئ تعبیر منتشر بفرمایند. اگر هم انتشار گزارش به مصلحت نبوده بهتر میبود قسمت اول هم منتشر نمیشد. با احترام فراوان.
طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 2. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 3. آمریکا از اوباما تا ترامپ

 4. خرج زندگی در کدام کشور کمتر است؟

 5. واعظی:برخی هنوزفکر می‌کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم

 6. نرم‌افزار موبایل برای کنترل سرعت خودرو

 7. وزیر نفت: ایران انتظار ندارد مشتریان نفتی معافیت بگیرند/راه‌های زیادی برای دور زدن تحریم‌ها داریم

 8. 66 هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد/ دولت عامل گرانی بازار است

 9. هزینه حج امسال با نرخ ارز مبادله‌ای محاسبه شد/ دلایل تفاوت قیمت کاروان‌ها

 10. اقتصاد و لزوم نگاه درست اجرایی

 11. بعد از پیاده روی چه بخوریم؟

 12. برجام در آی‌سی‌یو است  

 13. منظور رهبر انقلاب از وضعیت کودکان در آمریکا چه بود  

 14. آغاز توزیع کارت آزمون سراسری از فردا

 15. صالحی: اهداف مدنظر ایران از برجام حاصل نشود، حفظ آن ناممکن است

 16. وجود بیش از ۳ میلیون زن سرپرست خانوار و یک میلیون زن بیوه در کشور

 17. رشد شاخص بازار بورس متاثر از چه عواملی است؟

 18. امیرعبداللهیان: مجلس واکنش اروپا به بد عهدی آمریکا را رصد می‌کند/بریسول:اروپا خواهان باقیماندن ایران در برجام است

 19. رهبر انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام حسینی موسوی را تسلیت گفتند

 20. شهردار تهران خبرداد: افتتاح خط 7 مترو در شهریور ماه

 21. تامین داروی بیماران خاص در اولویت/ تاخیر در واردات دارو به دلیل مشکلات انتقال ارز

 22. لاریجانی: پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند

 23. واکنش تند «نیکی هیلی» به گزارش سازمان ملل درباره فقر در آمریکا

 24. آخرین روز خدمتِ یک سرباز

 25. بطحایی اعلام کرد: جزئیات پرداخت مطالبات فرهنگیان/ تسویه خرید خدمات و حق‌التدریس معلمان شاغل در تابستان

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 2. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 3. کی‌روش: راه مهار رونالدو را نمی‌گویم/ فیلمنامه ایران - پرتغال را اسکورسیزی هم نمی‌توانست اینگونه برایم بنویسد

 4. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 5. ملکی: وزیر صمت قول داد 31 روزه حباب قیمت خودرو بترکد

 6. واعظی: مقصران موسسات مالی نباید آزادانه بگردند

 7. قیمت دلار و نرخ ارز امروز ۱ تیر ۹۷ +جدول

 8. در جلسه اوپک چه گذشت/زنگنه پس از ترک جلسه اوپک به نشانه اعتراض: فکر نمی‌کنم به توافق برسیم

 9. بررسی افزایش مجدد دستمزد کارگران در شورای عالی کار

 10. نظر استاندار تهران درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 11. بررسی پشت پرده واردات غیرقانونی ۶ هزار دستگاه خودرو

 12. منبع نمودار ضد ایرانی پمپئو درد سر ساز شد

 13. توییت زائری درباره حضور خانواده ها در استادیوم  

 14. شینزو آبه پس از ۴۰ سال به ایران سفر می کند

 15. احتمالات محدود صعود تیم ملی ایران/ پیروزی خودمان و شکست اسپانیا

 16. خواص جادویی و شگفت انگیز این میوه گرمسیری برای سلامتی

 17. نامجومطلق: می‌توانیم در جام جهانی شگفتی ساز شویم/ مقابل اسپانیا 60 دقیقه مطلقا دفاع کردیم

 18. زن:شوهرم با دوستم رابطه دارد/ مرد:زنم شیشه ای است و توهم دارد

 19. خون ایرانیان؛ از سالم‌ترین خون‌های اهدایی در جهان

 20. ترامپ: خلع سلاح کامل هسته ای در کره شمالی آغاز شده است!

 21. درخواست دو قانوگذار ارشد آمریکایی برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

 22. بازدید سردار سلیمانی از پروژه ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) +عکس

 23. بازهم اشک مسی درآمد!  

 24. توصیه‌های اخلاقی رهبرانقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس  

 25. جان بولتون برای دیدار با لاوروف به روسیه می‌رود

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 6. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 7. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 8. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 9. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 10. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 11. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 12. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 13. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 14. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 15. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 16. اسپانیا به سختی برد/ یوزها جانانه جنگیدند/ویدئو چک گل ایران به ماتادورها مردود اعلام کرد/امیدها به بازی پرتغال زنده است

 17. محمد ثلاث قصاص شد

 18. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 19. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 20. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 21. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 22. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 23. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 24. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 25. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 2. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 3. واعظی: مقصران موسسات مالی نباید آزادانه بگردند

 4. نظر استاندار تهران درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 5. منبع نمودار ضد ایرانی پمپئو درد سر ساز شد

 6. شینزو آبه پس از ۴۰ سال به ایران سفر می کند

 7. بازدید سردار سلیمانی از پروژه ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) +عکس

 8. بازهم اشک مسی درآمد!  

 9. توصیه‌های اخلاقی رهبرانقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس  

 10. توضیحات بروجردی درباره نامه ظریف به وزیرخارجه آمریکا

 11. وزیر کشور: مبارزه با مواد مخدر ۲ برابر می‌شود

 12. رایزنی برجامی عراقچی در مسکو

 13. صالحی:با فرو ریختن برجام، جهان با ناامنی بی سابقه مواجه می‌شود

 14. تاکید خرازی بر لزوم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات برجامی

 15. رهبر انقلاب در حال مشاهده تصاویر قبرستان بقیع  

 16. روحانی درگذشت حجت الاسلام سید علی اکبر موسوی حسینی را تسلیت گفت

 17. وزیر اطلاعات درگذشت حجت الاسلام حسینی را تسلیت گفت

 18. دیدار معاون وزیرخارجه سوئیس با امیرعبداللهیان

 19. دادستان کل کشور: دست‌هایی می‌کوشند قوه قضاییه را تضعیف کنند/ منکر کسری‌ها نیستیم

 20. فرمانده نیروی زمینی ارتش: آمادگی نیروی زمینی ارتش هراس در دل دشمن انداخته است

 21. وزیرکشور:مسائل مربوط به ساکنین مناطق مرزی در سطح ملی پیگیری می‌شود

 22. آیت‌الله علم‌الهدی:امروز مشکل داریم/ هرکس بی‌پروایانه درخط دفاع از رهبری باشد به او فحش وتهمت می‌زنند

 23. موحدی کرمانی: موقعیت امروز انقلاب موقعیت حساسی است

 24. عراقچی: اروپا باید برای حفظ برجام فداکاری بیشتری کند

 25. چمران: شهید چمران مقابل افرادی که به استکبار نامه می‌نویسند قرار داشت

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 6. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 7. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 8. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 9. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 10. توکلی: دیده بان شفافیت تا چند روز آینده در مورد ویلای فیروزآبادی موضع گیری خواهد کرد/ از اقدام عدالت طلبانه دانشجویان تشکر می‌کنم

 11. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 12. دستور روحانی برای توقف گرانی‌های غیرمتعارف

 13. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 14. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 15. زینب طاهری بازداشت شد/ دروغ پردازی های خانم وکیل

 16. روحانی: بچه‌ها مچکریم+عکس

 17. سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران تغییر کرد

 18. آدرسی برای ترامپ توسط دلالان تحریم و تجربه ای که ایران از کره‌شمالی آموخت

 19. واکنش‌های توئیتری به ویلای مصادره‌ای فیروزآبادی

 20. واعظی: دولت جوان می شود

 21. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 22. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 23. سلیمی: افشای رانت ۱۱۰ هزار میلیاردی در بازار ارز/ دلار 4200 تومانی باعث به وجود آ‌مدن ده‌ها بابک زنجانی شد

 24. سیف باید استعفاء می داد/ تعجب از روحانی برای برکنار نکردن مدیران بی انگیزه

 25. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

آخرین عناوین