بیانیه سازمان مردم نهاد «دیده‌بان شفافیت و عدالت» با تبرئه حرام‌خواران بیت‌المال، پایه‌های اعتماد به نظام را سست نكنيد

بخش خبری الف،   3960619068 ۲۳ نظر، ۱ در صف انتشار و ۳۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
با تبرئه حرام‌خواران بیت‌المال، پایه‌های اعتماد به نظام را سست نكنيد

بسم‌الله الرحمن الرحیم

بیانیه سازمان مردم نهاد «دیده‌بان شفافیت و عدالت»:

با تبرئه حرام‌خواران بیت‌المال، پایه‌های اعتماد به نظام را سست نكنيد

 

الَّذينَ اسْتَجابُوا لِلَّهِ وَ الرَّسُولِ مِنْ بَعْدِ ما أَصابَهُمُ‏ الْقَرْحُ لِلَّذينَ أَحْسَنُوا مِنْهُمْ وَ اتَّقَوْا أَجْرٌ عَظيمٌ (آل عمران-172)

آنان كه دعوت خدا و رسول را اجابت كردند پس از آنكه به آنها رنج و غم رسيد از آنها هر كس نيكوكار و پرهيزكار شد اجر عظيم خواهد يافت

خبر هولناک و غیر قابل باور است:

دیوان محاسبات تبرئه برخی نجومی بگیران را تایید کرد

و خبری مأیوس کننده و هولناک‌تر بلافاصله بعد از این خبر، بر روی تلکس‌های خبری قرار گرفت:

شکایت برخی نجومی‌بگیران به دیوان عدالت برای پس گرفتن پول‌هایشان

در روزهايي كه ايران اسلامي در انتظار بازگشت پيكر بي سر شهيد آسماني و جوان برومند خويش است و در روزهایی که شهید مفقودالاثر مشهور به شهید فهمیده آذربایجان بعد از 34 سال به وطن باز می‌گردد و همان روزِ تدفینش مادرش هم با او رفت؛ انتشار این خبر زخم ديگری است بر پيكر نظام اسلامي. جماعتي از مديران آزمند بی‌آزرم، با طمع سیری‌ناپذیر خود به تعبير امام عدالت‌پیشگان همچون شتري گرسنه به جان علف بهاري افتاده و با پهلوهايی كه از پرخوري برآمده‌اند، همچون خوره‌ای به جان اعتماد مردم به نظام افتاده و در حال مشروعیت زدایی از آن هستند. کار به جایی رسیده است که به رغم تأکید مسئولان مختلف کشور از جمله مقام معظم رهبری بر ضرورت پیگیری و بازگرداندن دریافتی‌های نامشروع، اکنون مدیران نجومی بگیر به دنبال پس گرفتن اموالی هستند که به حق از تصرفشان خارج شده بود، چرا این‌گونه نباشند وقتی به جای عزل، برکناری و مجازات، ذخیره‌های انقلاب خوانده می‌شوند.

هشدارهایی که شنیده نشد...

رهبر معظم انقلاب گویا چنین حوادثی را پیش‌بینی می‌کردند، آن هنگام که كار نجومی بگیران را «هجوم به ارزش‌ها»، «نامشروع»، «غیرمنصفانه»، «ظالمانه»، «گناه» و «خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی» دانستند و تأکید کردند «این‌جور نباشد که ما سروصدا بکنیم و بعد قضایا را تمام بکنیم و به‌کلی به دست فراموشی بسپریم؛ باید دنبال بشود... باید با جدیت دنبال بشود. دریافت‌های نامشروع باید برگردانده شود و اگر کسانی بی‌قانونی کرده‌اند مجازات بشوند و اگر سوءاستفاده‌ای از قانون هم شده است بایستی این‌ها را از این کارها برکنار بکنند. این‌ها کسانی نیستند که لیاقت این را داشته باشند که در این مراکز قرار بگیرند.»

اکنون معنای هشدارهای آن روز رهبری و دغدغه‌های ایشان بیشتر از هر زمانی آشکار است. اتفاقات این روزها درباره پرونده حرام‌خواران نجومی نشان می‌دهد همان چیزی دارد اتفاق میفتد که ایشان از آن می‌ترسیدند و از آن نهی کرده بودند: «این‌جور نباشد که ما سروصدا بکنیم و بعد قضایا را تمام بکنیم و به کلی به دست فراموشی بسپریم»؛

ما چه کردیم و چه نکردیم که حالا نجومی بگیران، طلب کار هم شده‌اند. این نشان می‌دهد که سرطان اجتماعی فساد تا چه حد قدرتمند است که می‌تواند در کمتر از یکسال خود را در موضع صاحب حق و طلب کار بنشانند و تقاضای برگرداندن اموال بیت‌المال را بکنند

این اتفاق با قلب‌های مردم متدین، انقلابی و مستضعف که همراهان همیشگی نظام و انقلاب در طول این سال‌ها بوده‌اند، چه می‌کند؟ چه بر سر اعتماد آنها به نظام اسلامی می‌آورد؟ چگونه ممکن است به خاطر 400 تا 1500 مدیر نجومی بگیر، مشروعیت نظام مقدس اسلامی خدشه‌دار شود؟

پس از آشکار شدن مسئله دریافتی‌های نجومی «دیده‌بان شفافیت و عدالت»، از باب خیرخواهی برای دولت و ملت در موضوع دریافتی‌های نامشروع برخی از مدیران، نامه‌های متعددي را به مسئولان مختلف سياسي و اجرايي كشور نوشت و در آن ضمن تأکید بر اهمیت شفاف‌سازی به عنوان راهکار اصلی برای تکرار نشدن فجایع مشابه، موانع قانوني پيش روي برخورد مناسب با اين پديده را یادآوری كرده و راهكارهاي مختلفي را پيشنهاد داد.

اما متأسفانه و دردمندانه اعتنايي به هشدارهاي خیرخواهانه این نهاد و سایر نهادهای دلسوز انقلاب اسلامی نشد و در يك بازي پيچيده سياسي كه به صورت غم‌انگیزی با همراهي يا سكوت برخي از رسانه‌های مدعي آزادي بيان و شفافيت همراه بود و در نهايت وقاحت و پرده‌دری کار به تبرئه و طلب کاری نجومی بگیران رسید. البته این پایان کار آنها نیست و طمع آنها سیری‌ناپذیر است. اگر اراده‌ای برای متوقف ساختن آنها نباشد، آنها حتی اگر همه گذشته و آینده این سرزمین را نیز غارت کنند، باز راضی نخواهند شد. موجب سرافکندگی است که اكنون رفتار آنها قانوني خوانده شده و تبرئه آنها صادر شده است.

 اما مردم سربلند و با غيرت...

با حساسیت و غیرتی که در برخورد با این پدیده نامیمون، به اتکای آزادی شبکه‌های اجتماعی از خود نشان دادند، مطالبه خود را از حكومت و دولت بيان کرده‌اند. آنها منتظر سرانجام کار پرونده دریافتی‌های نجومی بودند و با تأکیداتی که همه مسئولان عالی نظام بر این مسئله داشتند امیدوار به برخورد قاطع و مناسب با مسئله بودند. اکنون اما چنین اخباری به گوششان می‌رسد!

قوای سه‌گانه، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت ...

هر یک از این نهادها کارنامه‌ای در مسئله‌ی دریافتی‌های نجومی دارند که «دیده‌بان شفافیت و عدالت» در گزارش‌های جداگانه‌ای آن را به اطلاع مقامات مسئول و ملت عزیز رسانده است. کارنامه برخی از این نهادها قابل دفاع و برخی دیگر زمینه‌ساز تبرئه امروز حقوق‌بگیران نجومی و طلب کاری آنهاست. دولت ابتدا خیلی خوب وارد صحنه شد ولی دچار خطاهای راهبردی شد که مهمترین آن‌ها، تنزیه خائنان بود. قوه قضائیه با این بهانه که دولت اطلاعات لازم را به ما نداده، فعال نبوده است. البته سازمان بازرسی کل کشور گرچه با تأخیر، ولی به اتکای قانون معتبر موجود، نسبت یک‌به‌ده را ملاک تشخیص مدیران حرام‌خوار قرارداد و به 1500 مدیر رسید و فهرست آنان را برای تعقیب قضایی فرستاد. حالا باید دادستانی گزارش دهد که چه کرده است.

مجلس دو فرایند قانونی را طی کرد. یک‌قدم مثبت تصویب ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفاف‌سازی دریافتی‌های مقامات و مدیران بود که نظارت عموم مردم را در این امر خطیر ممکن ساخت. فرایند دیگر، کوشش مجلس برای تعیین سقفی برای کل دریافتی مقامات و مدیران بود. برای این مقصود سقف قانونی موجود که نسبت سقف به کف را تا 10 برابر برای شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و تا 7 برابر برای بقیه دستگاه‌ها مجاز می‌داند، به حداکثر 14 برابر افزایش داد. با کمال تعجب مصوبه با ایراد شورای محترم نگهبان روبرو شد برای اصلاح، کمسیون تلفیق مجاز کرد که مدیران بتوانند تا 25 برابر حداقل دریافتی کارکنان دولت که با ارقام امروز تا 24 میلیون تومان در ماه می‌شود، دریافتی داشته باشند. موج اعتراض مردمی مجلس را به بازگشت به نسبت 1 به 14 بازگرداند؛ اما عملکرد دستگاه نظارت مالی مجلس یعنی دیوان محاسبات، از همان ابتدا عجیب و سؤال‌برانگیز بوده و در پايان نيز بدنامی تبرئه مدیران نجومی را به نام خود ثبت کرد. شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نیز متأسفانه عملکرد قابل دفاعی نشان ندادند.

فرصتی از دست رفت ولی فرصت‌های دیگر باقی است

در سال‌های اخیر، هیچ‌گاه چنین موقعیتی پیدا نشده بود که تقریباً تمام مردم و رهبری در این سطح و شدت، بر مطالبه خاصی از قوای سه‌گانه اصرار داشته باشند، این ظرفیت کم‌نظیر، حکومت را قادر می‌ساخت با کمترین هزینه، دسته‌ای از مدیران نابکار را در این ایستگاه از قطار بیرون براند تا برای خیل عظیمی که محتاطانه ولی امیدوارانه به‌سوی قطار انقلاب می‌آیند، جا باز شود؛ که نشد؛ اما در ایام اخیر وقتی آقازاده‌ای با طرح ادعای موهوم ژن خوب و ژن بد سخن اشراف‌زادگان اریستوکرات قرون پیشین را بر زبان راند، بحث از تبعیض دردآور دیگری در دیوانسالاری موجود را به صحنه رسانه‌های اجتماعی کشانده شد. این تبعیض دردآورتر که یکی از عوامل تبعیض ناروا در پرداخت‌ها است، وابسته سالاری در انتصابات حکومتی است. این فضا به مبارزان با فساد فرصت می‌دهد تا به بسیج نیروها دست بزنند و به پالودن دستگاه دیوانی از توزیع ظالمانه قدرت اداری و ثروت دولتی بپردازند.

نجومی بگیران بی حیا و حامیانشان فکر نکنند ماجرا تمام شده، مطمئن باشند تا به جرائم آنان رسیدگی نشود و اموال بیت‌المال به خزانه دولت بازگرداننده نشود و نیز تکلیف اشراف‌زادگان سیاسی روشن نگردد مبارزه ادامه خواهد داشت و سازمان‌های مردم نهاد، از جمله «دیده‌بان شفافیت و عدالت» از هر امکان سیاسی مانند برگزاری تجمع و راهپیمایی و اختیار حقوقی مانند اعلام جرم علیه حرام‌خواران و حامیان آنان بهره خواهند گرفت. دیده‌بان از ملت شریف درخواست می‌کند اطلاعات خود را از انتصابات خانوادگی یا رانت‌های ناشی ارتباطات تباری، گروهی، قومی و مشابه آن را به goodgene@daad.ir اطلاع دهند.

 

سازمان مردم نهاد «دیده‌بان شفافیت و عدالت»

18/06/1396

عید سعید غدیر خم

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۵ اسفند ۱۳۹۶بدهی ۱۲۷ میلیاردی فرزند یکی از وزیران سابق دولت تا بررسی رفع تعهد سپرده گذاران ثامن الحجج
۵ اسفند ۱۳۹۶سقف حقوق وزرا و اعضای دولت چقدر است؟
۲۴ بهمن ۱۳۹۶دستور جهانگیری به وزیر اقتصاد پس از نامه دکتر توکلی/ احیای دوایر ارزش کالا در گمرکات کشور
۲۳ بهمن ۱۳۹۶گزارش دیده بان شفافیت و عدالت از مشکلات مناطق زلزله زده کرمانشاه / از نبود مدیریت واحد و مجاهدانه تا دیده نشدن نیازها در بودجه 97
۱۸ بهمن ۱۳۹۶صفدر حسینی ۷۰۰ میلیون تومان را به بیت‌المال بازگرداند
۱۸ بهمن ۱۳۹۶نماینده مجلس: باید از تعداد یقه سفید‌ها بکاهیم
۱۷ بهمن ۱۳۹۶حذف یک پیشنهاد فسادخیزِ حیرت‌آور در هیات دولت با پیگیری دیده بان شفافیت و عدالت
۱۱ بهمن ۱۳۹۶واکنش پوری حسینی به اعلام جرم توکلی علیه وی
۱۰ بهمن ۱۳۹۶اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه رئیس سازمان خصوصی سازی
۹ بهمن ۱۳۹۶وزارت نفت برای منابع گازی کشور برنامه مدون کارشناسی تبیین کند/ فرصت های کشور در رقابت با عربستان و رقبا از دست می رود
۸ بهمن ۱۳۹۶لاریجانی: احکام پرونده های حقوق های نجومی صادر شده است
۶ بهمن ۱۳۹۶آیت‌الله جوادی آملی: انقلاب با وجود اختلاس و ربا با خطر مواجه می‌شود/ خداوند در مقابل «ربا» فرموده گزینه نظامی من روی میز است

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

آلامتو۱۰۰۲۶۴۱۲:۰۷:۲۴ ۱۳۹۶/۶/۱۹
درود بر شرفت آقای توکلی ، هیچ خطری چون فساد و تبعیض و رانتخواری برای نظام خطرناک نیست . اگر پایبند به نظام هستیم باید با فساد در هر شکل و رنگ و مقام و پست مبارزه کنیم . در این بین نقش نهادهای نظارتی چون دیوان محاسبات پررنگ می شود و لازم است این نهاد از سیاسی کاری و بده بستان بدور باشد .
ناشناس۱۰۰۳۸۹۱۶:۱۵:۳۲ ۱۳۹۶/۶/۱۹
واس ماس شما چی میگی
ژن نا مرغوب۱۰۰۴۹۷۲۲:۲۹:۲۰ ۱۳۹۶/۶/۱۹
وای به روزی که بگندد نمک
ناشناس۱۰۰۶۶۸۱۱:۲۰:۳۲ ۱۳۹۶/۶/۲۰
ما انقلاب کردیم این چیزه نباشد
ناشناس۱۰۰۲۹۹۱۲:۵۴:۵۵ ۱۳۹۶/۶/۱۹
این دولت این بخار را ندارد که بتواند حقی از مردم را ا ز ظالم داخلی یا خارجی بگیرد چونکه به همه آنها بدهکار است خدا به دادمان برسد تو این جهار سال عمر دولت دوازدهم فقط بلد است خوب شعار بدهد و رای جمع کند از طرفی هم دیوان محاسبات زیر نظر رئیس مجلس است که ریاستش را مدیون اصلاح طلبان است فقط تنها روزنه امید قوه قضائیه است که باید با جدیت تمام اقدام کند
ناشناس۱۰۰۳۰۴۱۳:۱۰:۲۹ ۱۳۹۶/۶/۱۹
باید طبق قانون جرم بوده باشه تا کسی رو محکوم کنند. شما میتونین بگین قانون اشکال داره عوضش کنین. حتی میتونین ادعا کنین که تصویب قانون مشکل دار کار مجرمانه بوده و کسانی که تصویب کردند و کسانی که تایید کردند مجرمند و باید محاکمه بشن. ولی نمیتونین کسانی رو که طبق قانون عمل کردند رو به عنوان مجرم محاکمه کنند!
ناشناس۱۰۰۳۰۷۱۳:۱۵:۰۳ ۱۳۹۶/۶/۱۹
مبارزه با فساد باید فرا گیر باشد و بصورت ابزار سیاسی از ان استفاده نشود. به عبارت دیگر این مبارزه را باید در همه ارکان حکومت دید و حس کرد.
ناشناس۱۰۰۳۱۰۱۳:۱۷:۰۰ ۱۳۹۶/۶/۱۹
درود. متاسفانه الان مسئولین ادارات طوری عمل می کنند که امکان پیگیری ان میسر نیست. مثلا رئیس سازمان جهادکشاورزی یکی از وابستگان مدیر کل آموزش و پرورش را در زیر مجموعه خویش بکار می گیرد و بالعکس مدیر کل آموزش و پرورش یکی از وابستگان رئیس سازمان جهاد را در مجموعه اش بکار می گیرد و این حالت اکنون در دستگاههای مختلف عمومیت پیدا کرده و هیچ کس هم نمی تونه کاری انجام بده فقط امیدوارم خدا آخر و عاقبت همه رو ختم بخیر کنه.
ناشناس۱۰۰۳۱۷۱۳:۲۶:۳۹ ۱۳۹۶/۶/۱۹
منم کاملا مخالفم با این حقوق های نجومی ولی مقصر کسی نیست که این حقوق رو گرفته کسیه که این حقوق رو داده باید با نجومی دهنده ها برخورد بشه وگرنه یه نفر قرارداد بسته در ازای انجام کار یه پولی رو بگیره که گرفته و درست نیست که شما به راحتی اون رو حرام خوار خطاب کنید !
عباس اصغری۱۰۰۳۶۴۱۵:۲۳:۰۶ ۱۳۹۶/۶/۱۹
قسمتی از وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره): "روزی که زرق و برق دنیا در چشم مسولان حکومتی ما پیدا شود, آن روز, روز پایان حکومت ماست".
ناشناس۱۰۰۴۰۶۱۶:۵۰:۴۹ ۱۳۹۶/۶/۱۹
چه کار داری این ها ژن های خوب هستند
ناشناس۱۰۰۴۲۱۱۷:۴۸:۲۳ ۱۳۹۶/۶/۱۹
اين متنهاي احساسي هيچ ارزش حقوقي ندارد. يكبار ديگر به جمله رهبر معظم انقلاب دقت كنيد: "... باید با جدیت دنبال بشود. دریافت‌های نامشروع باید برگردانده شود و اگر کسانی بی‌قانونی کرده‌اند مجازات بشوند و اگر سوءاستفاده‌ای از قانون هم شده است بایستی این‌ها را از این کارها برکنار بکنند. این‌ها کسانی نیستند که لیاقت این را داشته باشند که در این مراکز قرار بگیرند." در جمله بالا دو حالت ذكر شده: حالت اول: بي قانوني، حالت دوم: سوءاستفاده از قانون . در حالت اول صحبت از بازپس گيري اموال و مجازات است. اما در حالت دوم فقط بركناري است و ديگر هيچ. پس اگر ثابت شود كه نجومي بگيران از حفره هاي قانوني استفاده (سوء استفاده) كرده اند بايد از كار بركنار شوند (چون لياقت آن را ندارند) اما بايد تمام حق و حقوق آنها تا ريال آخر به آنها پرداخت شود و چنانچه مبالغي از آنان بازپس گرفته شده نيز بايد به آنان مسترد گردد. سپس با تقديم يك لايحه قانوني حفره هاي قانوني موجود مسدود شود تا از سوء استفاده هاي آتي ممانعت گردد. والسلام.
حسن۱۰۰۴۹۳۲۲:۲۴:۲۸ ۱۳۹۶/۶/۱۹
اگر قوه قضائیه با دیوان محاسبات وآقای نوبخت بعنوان رئیس سازمان برنامه ووزیران مربوطه که مدیران تحت مجموعه شان حقوق نجومی گرفته اند با جدیت برخورد میکرد هم مردم راضی می شدند وهم امثال آقای نوبخت طلبکار نمیشد ونجومی بگیر را ذخیره نظام معرفی نمی کرد
محسن۱۰۰۶۰۶۰۸:۴۶:۴۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
باسلام بی مقدمه: هرچه بگندد نمکش میزنند، وای به روزی که بگندد نمک اگه اهل تفکرید در این ضرب المثل تفکر کنید!!!!!!!!!!
M۱۰۰۶۱۲۰۸:۵۹:۳۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
اگر جامعه ما به اشرافی‌گری خو گرفت و در برابر شکم‌بارگی، شهوت‌رانی، حقوق‌های نجومی و حرامِ نفوذی‌ها سکوت کرد، باید منتظر بلایی عظیم و تکرار عاشورایی باشد که طاقت شنیدنش را هم ندارد!!!!!!!!!!!
افشاری۱۰۰۶۳۵۰۹:۴۰:۴۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
باسلام درود بر شرف و مردانگی سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت که با این بیانیه انقلابی لااقل دردنامه مردمی مستضعف و حامی انقلاب را به رشته تحریر آورده اید نکته ای که وجود دارد این است که این آقایان شرم را خورده و حیا را قی کرده اند ولی بدانند اگر روزی لازم باشد همین مردم این آقایان مدعی و پرتوقع بامشت این امت بیدار خواهند شد و نخواهند گذاشت عده ای از خدا بی خبر خون شهدای انقلاب و مدافعین حرم و تلاشها و مجاهدتهای رزمندگان را زیر سئوال ببرند امت اسلامی متحد در برابر این فسادها خواهد ایستاد و به مفسدین اقتصادی می گویم مرگتان باد که با احساسات مردم اینطور بازی می کنید .
ناشناس۱۰۰۶۳۶۰۹:۵۴:۳۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
سلام علیکم. هیچ فکر کرده اید که نحوه انتخاب رئیس دیوان مشکل دارد؟ یعنی انتخاب فرد سیاسی است و نه فنی و تخصصی. بنابراین تا انتخاب اینجوری است انتظار دیگری نداشته باشید. موید باشید
ناشناس۱۰۰۶۳۸۱۰:۰۳:۰۷ ۱۳۹۶/۶/۲۰
دیده بان شفافیت وعدالت درمورد فسادوزارت بهداشت ومحدودکردن تعداد پزشکان ومتخصصان هم که باعث محرومیت 80میلیون ایرانی ازدسترسی به خدمات پزشکی ارزان وباکیفیت شده اقدام کند. منافع مردم ایران فدای هوس میلیاردرشدن پزشک جماعت شده.
ناشناس۱۰۰۶۴۲۱۰:۱۵:۱۴ ۱۳۹۶/۶/۲۰
چرا سقف قانونی حقوق درمورد مبلغ کارآیی پزشکان اجرانمیشود نکنه دراین مورد هم تافته جدا بافته هستند.
شهروند۱۰۰۷۱۹۱۲:۵۴:۳۰ ۱۳۹۶/۶/۲۰
جناب آقاي توكلي متاسفانه عملكرد بخشهاي مختلف قواي سه گانه كشور به نحوي شده كه مدتهاست پايه هاي اعتماد مردم به نظام سست شده الان ديگه وقته بازسازي مجدده تا جلوي خرابي و ريزش پايه ها رو گرفت. متاسفانه در سيستمي كه دم از عدالت زده ميشه روز به روز شكاف طبقاتي در حال گسترش هست و فقير فقيرتر و غني غني تر مي شود و روز به روز فشار بر اقشار كارگر و سطوح پايين و متوسط جامعه درحال افزايش هست. لطفا فكري بنماييد
هموطن۱۰۰۸۲۵۱۵:۵۶:۳۶ ۱۳۹۶/۶/۲۰
نجومی خواری ، زمین خواری ، ویژه خواری برای همه احزاب و همه گروههای و همه ادیان ناپسند و جرم است ولی گاهی دیده می شود
مصطفی۱۰۱۰۱۰۲۲:۵۴:۲۸ ۱۳۹۶/۶/۲۰
وقتی که مدیران بانک ها با وحود زیان چند ساله از محل زیان هم پاداش میگیرن چه انتظاری میشه داشت که نجومی بگیران طلبکار نشن
ناشناس۱۰۱۰۲۳۲۳:۳۳:۰۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
استاد و سرور ارجمند جناب دکتر توکلی دو ماه پیش دیده بان قسمت اول یک گزارش خواندنی و بیطرفانه و جامع در مورد تخلفات معاونت داروئی وزارت بهداشت منتشر کرد و وعده داد قسمت های بعدی را هم منتشر کند. بدلایلی که روشن نیست انتشار قسمت های تکمیلی این گزارش منتفی شد و به اجرا در نیامد. علاقمندان بسیاری را میشناسم که از این توقف و گزارش نیمه کاره مانده گله مند هستند. لطفا سایت محترم و وزین الف با یک توضیح دلیل این توقف ادامه گزارش را جهت اطلاع خوانندگان سایت و جهت جلوگیری از سوئ تعبیر منتشر بفرمایند. اگر هم انتشار گزارش به مصلحت نبوده بهتر میبود قسمت اول هم منتشر نمیشد. با احترام فراوان.
بانک آیندهبیمه دیمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. حمله هکرها به ۱۴۰ سایت داخلی

 2. کلاهبرداری برخی از واردکنندگان خودروهای هیبریدی

 3. ترامپ به معلمان مسلح پاداش می‌دهد

 4. ماجرای حراج شماره تلفن برخی مشترکان موبایل

 5. برف و باران در جاده‌های ایران/ بدون آمادگی به جاده‌ها نزنید

 6. کیهان: دلیل مخالفت آخوندی با مسکن مهر آن است که از ساخته شدن آن ضرر کرده

 7. ناکامی «خوک» در کسب جوایز برلین

 8. از آمار حیرت آور تصادفات جاده ای تا ارسال پیامک‌های تبلیغاتی کلافه کننده  

 9. شجاعیان تاثیرگذارترین بازیکن فصل استقلال

 10. خارج کردن تومور ۱۳ کیلویی از شکم یک بیمار + عکس

 11. سوال از کرباسیان برای افزایش قیمت ارز/ احتمال استیضاح وزیر

 12. تصاویر لورفته از سامسونگ گلکسی اس ۹ و ۹ پلاس ساعاتی قبل از رونمایی

 13. لباس‌های فضانوردی جدید ناسا، مجهز به توالت اورژانسی +عکس

 14. قتل برادر زن به دلیل اختلافات خانوادگی

 15. سوال از رئیس جمهور با محوریت ارز و برجام

 16. ابتکار: مدیریت بحران دولت نمره قبولی می‌گیرد

 17. موسوی لارگانی: برجام بزرگترین ضربه را به کشور وارد کرده است

 18. پایان تراژیک داستان کی‌روش و ایران

 19. افشاگری وزیر سابق اطلاعات درباره زهرا کاظمی

 20. پمپ بنزین اینترنتی هم آمد!

 21. «افتادگی پلک» و روش‌های موثر برای رفع آن

 22. تلخ کامی در اوج مصیبت

 23. اقدام قابل تقدیر امام جمعه اهواز در قبال اعتراض تلخ کارگران

 24. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های ورزشی

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 2. حمایت روسیه از اسرائیل در صورت حمله ایران

 3. زبان مادری و زبان رسمی

 4. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 5. آخوندی: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با آن درگیر شویم

 6. درباره پالس‌های جدی و بی‌سابقه ایران به 1+5

 7. فقط یک درصد مخالف شفافیت هستند/ حقوق شهروندی یعنی داشتن نظام شفاف/ غرب شفافیت دارد؛ اما اسلام در 1400 سال پیش آن را توصیه و سفارش کرد

 8. سرقت بنز C200 برای خوشگذرانی در شب ولنتاین

 9. رقص ماشین‌ها در کارخانه بنز  

 10. توصیه پیامبر در مورد مصرف نمک

 11. بیشترین عامل تصادفات برون شهری چیست؟

 12. پزشکیان: دولت روحانی در طرح نظام سلامت خلاف قانون حرکت کرد/ دولت در این طرح ورشکسته است

 13. تک تکشان محاسبه می‌شود...  

 14. عجیب ترین گل تاریخ لیگ برتر

 15. مشخصات فنی پژو ۵۰۸ مدل ۲۰۱۹ +عکس

 16. چه ساعتی شام بخوریم؟

 17. توقف حراج سکه در بانک مرکزی منتفی شد

 18. بیرانوند حکم توقیف اموال نفت را گرفت

 19. ۱۰ تاثیر شگفت انگیز زردچوبه بر پوست

 20. ترافیک در تهران، ۷۰ سال پیش  

 21. بارندگی در ۱۰ استان/ احتمال سیلابی شدن رودخانه ها

 22. شورای مرکزی و بازرسان کانون کارگردانان انتخاب شدند/ اسامی اعضا

 23. پزشکیان: تعداد دانشگاه‌های ایران بیشتر از چین است

 24. ابراهیم جعفری: ایران باید از بازار‌های عراق بهره ببرد

 25. نقص فنی هواپیمای تهران-مشهد

پربحث‌های هفته

 1. پوشش لحظه به لحظه/سقوط هواپیما تهران- یاسوج در سمیرم/همه مسافران جان باختند+اسامی مسافران| لاشه هواپیما هنوز پیدا نشده/ عدم امکان اعزام بالگرد به‌دلیل برف و بوران/+تصاویر

 2. تشک کشتی، چالش جدید ایران با اسرائیل

 3. آقای آخوندی! زمان عذرخواهی و استعفا فرا نرسیده است؟

 4. قیمت واقعی دلار 1000 تومان است / استدلال؟

 5. افشاگری بزرگ در مورد سقوط ATR/هواشناسی هشدار داده بود ولی شرکت آسمان پرواز را لغو نکرد/ از خلبان چک گرفتند و مجبور به پرواز میکنند/ به وزیر تذکر دادیم ولی ربیعی توجهی نکرد

 6. انتقاد کیهان از بازیگر معروف

 7. دستور روحانی برای پیگیری حقوقی پرونده برخورد با دختر خیابان انقلاب

 8. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 9. نشانه‌ای دیگر برای خروج  بی بی سی از بی طرفی

 10. رئیس سازمان اجتماعی کشور: ۹۵ درصد بانوان کشور به حجاب باور دارند

 11. پیکر محمد توکلی فرزند احمد توکلی تشییع شد+تصاویر  

 12. دفتر سخنگوی دولت: حداکثر حقوق مقامات ۱۰ میلیون تومان است

 13. درخواست احمد توکلی از شرکت کنندگان در مراسم ترحیم فرزندش 

 14. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

 15. حمایت روسیه از اسرائیل در صورت حمله ایران

 16. زبان مادری و زبان رسمی

 17. آیت‌الله جنتی 91 ساله شد/ کدام روحانیون از ایشان بزرگتر هستند؟

 18. رییس کمیسیون عمران مجلس: قصور سازمان هواپیمایی و هواپیمایی آسمان در سقوط هواپیما/ مسئولین استعفاء دهند/ بررسی علت سقوط هواپیما در کمیسیون عمران

 19. هواپیمای آسمان ۴ دقیقه قبل از سقوط وضعیت عادی داشته/ بزرگترین قطعه پیدا شده از اجساد یک بالاتنه بوده/ روشن شدن حقایق با پیدا شدن جعبه سیاه

 20. احتمال زنده ماندن سرنشینان هواپیما بسیار کم و نزدیک به صفر شد/اعزام تکاوران تیپ ۶۵ نوهد/ارتش مختصات تقریبی محل سقوط هواپیمای ATR را در اختیار ستاد بحران گذاشت

 21. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 22. کدخدایی: احمدی‌نژاد اصرار داشت نتیجه انتخابات ۸۸ هرچه زودتر اعلام شود/ علی رغم اصرار تن به اعلام پیش از موعد صحت انتخابات ندادیم

 23. نماینده شرکت آسمان: خیلی از کشورها دنبال این بودند همین هواپیماهای ATR بیست و پنج ساله‌‌ی ما را بخرند  

 24. سوال از رئیس جمهور درباره افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی/ 80 امضاء

 25. جزئیات شهادت ۳ مامور ناجا در درگیری خیابانی در پاسداران تهران/ قاتلان بلافاصله دستگیر شدند/ اوضاع تحت کنترل است +فیلم

پربحث‌های اخیر

 1. سوال از کرباسیان برای افزایش قیمت ارز/ احتمال استیضاح وزیر

 2. سوال از رئیس جمهور با محوریت ارز و برجام

 3. ابتکار: مدیریت بحران دولت نمره قبولی می‌گیرد

 4. موسوی لارگانی: برجام بزرگترین ضربه را به کشور وارد کرده است

 5. افشاگری وزیر سابق اطلاعات درباره زهرا کاظمی

 6. اقدام قابل تقدیر امام جمعه اهواز در قبال اعتراض تلخ کارگران

 7. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 8. ایران هیچ پیش شرطی را برای سفر مکرون نپذیرفت

 9. عضو فرهنگستان علوم پزشکی: مطابق آمارهای جهانی، قوه قضائیه در دفاع از نخبگان کولاک کرده؛ متعجبم خود دستگاه قضا این موفقیت بزرگ را اعلام نمی‌کند

 10. سفیر مالزی در ایران:برنامه‌های پتروناس برای سرمایه‌گذاری در صنایع بالادستی نفت / در برجام صرفا آمریکا طرف نیست

 11. ابراهیم جعفری: ایران باید از بازار‌های عراق بهره ببرد

 12. بیانیه فراکسیون اصولگرایان خانه احزاب ایران درباره طرح مسائل تفرقه‌انگیز و فرار از پاسخگویی

 13. باهنر: مقامات قضایی گفته‌اند که برای برخورد با احمدی‌نژاد آمادگی وجود دارد و به اندازه کافی هم جرم مرتکب شده است

 14. فردا؛ جلسه فوق العاده شورای نگهبان برای بودجه ۹۷

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 2. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 3. درباره پالس‌های جدی و بی‌سابقه ایران به 1+5

 4. ابراهیم جعفری: ایران باید از بازار‌های عراق بهره ببرد

 5. بیانیه فراکسیون اصولگرایان خانه احزاب ایران درباره طرح مسائل تفرقه‌انگیز و فرار از پاسخگویی

 6. باهنر: مقامات قضایی گفته‌اند که برای برخورد با احمدی‌نژاد آمادگی وجود دارد و به اندازه کافی هم جرم مرتکب شده است

 7. فردا؛ جلسه فوق العاده شورای نگهبان برای بودجه ۹۷

 8. دادستان تهران: متهمان حوادث خیابان پاسداران تعیین تکلیف شدند / عوامل اصلی بزودی آزاد نخواهند شد

 9. چرا گل به خودی می‌زنید؟

 10. ضرغامی : اصلاح طلبان خیلی بهتر از اصول گرایان مهندسی انتخابات کردند

 11. مناظره دو اصلاح طلب و اصولگرا، امشب در شبکه یک

 12. محسن رضایی :برخی مسئولان برای دشمنان و رسانه های بیگانه خوراک تبلیغی فراهم می کند

 13. ظریف: کشورهای منطقه نگاه‌شان به مردم خودشان باشد

 14. نوبخت: ما از جایگاه قانونی و پشتیبانی مردمی برخوردار هستیم و اگر اعتراضاتی هم وجود دارد، در دورن خانواده اتفاق افتاده است

 15. نماینده مجلس: سوال از رئیس‌جمهور در خصوص موسسات مالی دیگر وجاهت قانونی ندارد

 16. دادستان تهران: هیچ فردی حق ندارد به بهانه آزادی، امنیت را مخدوش کند

 17. آیت الله مکارم شیرازی: عاملان شهادت ماموران انتظامی کار داعشی‌ها را انجام دادند

 18. واکنش علی مطهری به نامه احمدی‌نژاد: آیا این اقدام تهدید قوه‎قضاییه به افشای حقایق نیست؟

 19. سخنگوی ناجا: ناجا و سیستم قضایی به جد در حال رسیدگی به پرونده اغتشاشگران هستند/ بررسی نحوه برخورد مامور پلیس با دختری که کشف حجاب کرد

 20. سخنگوی وزارت خارجه: قطعاً روزی خواهد رسید که عربستان با یک شکست مفتضحانه یمن را هم ترک خواهد کرد

 21. معمای نگرانی احمدی نژاد از پررنگ شدن سعید جلیلی

 22. ظریف: داعش زاییده حمله آمریکا به عراق است

 23. برگزاری آخرین جلسه دادگاه تجدیدنظر «بقایی»

 24. روزنامه جمهوری اسلامی: اگر اطلاعات احمدی نژاد درست است چرا به ان توجه نمی شود؟

 25. نبردهایی که «حاج قاسم» شخصا فرماندهی کرد

پربحث‌های هفته

 1. تشک کشتی، چالش جدید ایران با اسرائیل

 2. آقای آخوندی! زمان عذرخواهی و استعفا فرا نرسیده است؟

 3. انتقاد کیهان از بازیگر معروف

 4. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 5. نشانه‌ای دیگر برای خروج  بی بی سی از بی طرفی

 6. رئیس سازمان اجتماعی کشور: ۹۵ درصد بانوان کشور به حجاب باور دارند

 7. دفتر سخنگوی دولت: حداکثر حقوق مقامات ۱۰ میلیون تومان است

 8. درخواست احمد توکلی از شرکت کنندگان در مراسم ترحیم فرزندش 

 9. رییس کمیسیون عمران مجلس: قصور سازمان هواپیمایی و هواپیمایی آسمان در سقوط هواپیما/ مسئولین استعفاء دهند/ بررسی علت سقوط هواپیما در کمیسیون عمران

 10. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 11. کدخدایی: احمدی‌نژاد اصرار داشت نتیجه انتخابات ۸۸ هرچه زودتر اعلام شود/ علی رغم اصرار تن به اعلام پیش از موعد صحت انتخابات ندادیم

 12. سوال از رئیس جمهور درباره افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی/ 80 امضاء

 13. جزئیات شهادت ۳ مامور ناجا در درگیری خیابانی در پاسداران تهران/ قاتلان بلافاصله دستگیر شدند/ اوضاع تحت کنترل است +فیلم

 14. اختصاصی الف/ استیضاح آخوندی با 17 امضاء و پنچ محور تحویل کمیسیون عمران شد

 15. پلیس: ناآرامی‌های خیابان پاسداران ساعت ۴ و نیم بامداد به پایان رسید / ۳۰۰ نفر از جمله رانندگان خودروهای اتوبوس مرگ و سمند بازداشت شدند / شهادت سه مامور ناجا و دو بسیجی

 16. یادداشت حسین شریعتمداری / تحلیل احمقانه! /چه کسی اجازه نداده بود؟

 17. جهانگیری: زمان انتخابات کمی «زیاده‌روی» کردم!

 18. پایان آشوب دراویش در پاسداران تهران/ ۳ مامور پلیس و ۲ بسیجی به شهادت رسیدند

 19. ظریف در پایان سفرش به مونیخ: آنهایی که دنبال گفت‌وگو هستند جدیت در اجرای تعهدات قبلی‌شان را نشان دهند/ امیدوارم شایسته محبت‌های رهبری باشم/ کنایه به نتانیاهو و عادل الجبیر

 20. درباره پالس‌های جدی و بی‌سابقه ایران به 1+5

 21. دعای رهبر انقلاب در پایان شب آخر مراسم سوگواری ایام فاطمیه

 22. کنایه ی آیت الله مصباح یزدی به احمدی نژاد؟

 23. روایتی از ختم فرزند مسئولی که هیچ کدام از فرزندانش آقازاده نشدند  

 24. 201 نماینده مجلس اغتشاشات آشوبگران در خیابان پاسداران را محکوم کردند

 25. در خصوص برخورد هواپیمای تهران-یاسوج با کوه ابهاماتی وجود دارد/ فرضیه های مختلف درباره کاهش یکباره سه هزار پایی ارتفاع هواپیما

آخرین عناوین