بگذارید مسعود پزشکیان، پزشکیان بماند

  4030419147 ۵ نظر، ۴ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

فشار آوردن به رئیس‌جمهور منتخب خصوصاً از سوی تندروهای گروهای حامی وی در رقابت‌های انتخاباتی برای تحت تاثیر قرار دادن او در شکل چینش کابینه البته چندان دور از ذهن نبود و این فشارها به پزشکیان به چینش کابینه هم محدود نخواهد شد.

بگذارید مسعود پزشکیان، پزشکیان بماند

به گزارش تسنیم، هنوز یک هفته از انتخاب مسعود پزشکیان به‌عنوان نهمین رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران نگذشته که فضای مجازی و برخی شبه‌رسانه‌ها پر شده‌اند از اسامی و لیست‌های احتمالی درباره کابینه دولت چهاردهم.

گمانه‌زنی در این باره اگرچه امری طبیعی و در فضای رسانه‌ای قابل قبول است اما آنچه بیشتر به نظر می‌آید، فضاسازی کاذب برای فشار به رئیس‌جمهور منتخب برای اثرگذاری در چینش هیئت انتخاب کابینه و اعضای دولت باشد. انتشار این لیست‌ها و برخی اظهارنظرهای نزدیکان به مسعود پزشکیان درخصوص معرفی افراد مختلف برای مسئولیت‌های درون دولت، انتقادات بسیاری را برانگیخته است.

محمدجواد آذری جهرمی یکی از اعضای ستاد پزشکیان در جریان رقابت‌های انتخاباتی در این باره در ایکس نوشته است:

"از دیروز اخباری توسط برخی چهره‌های شناخته‌شده رسانه‌ای درباره ترکیب شوراهایی مثل شورای سیاستگذاری دولت چهاردهم یا شورای انتصابات، دست به دست می‌چرخد. همه فیک است و روال شفاف و مدل علمی و بروز انتخاب وزرا توسط رئیس جمهور منتخب بزودی اعلام خواهد شد."

جهرمی درباره دلیل دست به دست شدن این اخبار نیز گفت است:

"عده‌ای از شوق خدمت! حاضرند هر وعده‌ای به هر کسی بدهند تا مثلاً وزیر شوند. عده‌ای هم طالب این وعده‌هایند و امروز روز کاسبی آن‌هاست. لذا با خبرسازی و اتصال این دو گروه به هم، این بازار مکاره فاسد شکل می‌گیرد." جهرمی از این افراد خواسته تا "آجر و ملات این فساد" نباشند.

مسعود پزشکیان کاندیدای نزدیک به اصلاح طلبان است (هرچند او خودش را اصلاح‌طلبی معرفی کرده که در ابتدا اصولگراست) و برای همین بسیاری از اشخاص و گروه‌های دور مانده از قدرت در طول چند سال اخیر به‌شدت سعی دارند تا از فرصت به‌وجود آمده کمال استفاده را برای اینکه جایی در قوه مجریه داشته باشند ببرند اما آنچه بیش از همه اهمیت دارد این است که همه بدانند آن که در انتخابات اخیر پیروز شده و توانسته رای ملت را به‌دست بیاورد مسعود پزشکیان است و نه هیچ گروه و دسته و حزب و شخصی!

فشار آوردن به رئیس‌جمهور منتخب خصوصاً از سوی تندروهای گروهای حامی وی در رقابت‌های انتخاباتی برای تحت تاثیر قرار دادن او در شکل چینش کابینه البته چندان دور از ذهن نبود و این فشارها به پزشکیان به چینش کابینه هم محدود نخواهد شد.

جناح چپ اصلاح‌طلبان که سعی داشت با تزریق ادبیات براندازانه به فضای انتخابات، پزشکیان را در آتش رادیکالیسم بسوزاند، بدش نمی‌آید رئیس‌جمهور  ایران را به عنصر ضدایران هم تبدیل کند.

کسانی که تا پیش از انتخابات ریاست جمهوی به بهانه همراهی با نارضایتی مردم رو به تحریم انتخابات آورده و علم تقابل با ایران را دست گرفته بودند در روزهای پایانی انتخابات به کمپین حمایتی از پزشکیان پیوسته تا بدون هیچ هزینه‌ای از سبد پیروز احتمالی سهم ببرند.

این طیف اکنون نه‌تنها خود را متنعم از سبد برنده نمی‌دانند بلکه مدعی‌اند نقش اصلی را در پیروزی پزشکیان ایفا کرده‌اند. نداشتن سابقه سیاسی سنگین طیف رادیکال اصلاح‌طلبان را به طمع انداخته‌ که با ضعیف خواندن پزشکیان به‌جای او دولت را مدیریت کنند.

مسعود پزشکیان به‌واسطه روحیات شخصی‌اش، فردی میانه‌رو، معتدل و به دور از تندروی‌های سیاسی است و این را در دوران نمایندگی خود در مجلس شورای اسلامی نیز نشان داده است و امیدواریم در درون دولت نیز با ادامه همین مشی و فرصت ندادن به نقش‌آفرینی تندروها که طبیعتاً بجای منافع ملی به دنیال رویکردهای شخصی، حزبی و جناحی خود هستند، اجازه ندهد این فرصت 4 ساله به‌جای خدمت‌رسانی به ملت، صرف درگیری‌های باندی و جناحی این افراد شود.

تندروها و رادیکال‌ها نیز باید این را بدانند که رأی مردم در 15 تیرماه به مسعود پزشکیان با ویژگی‌هایی است که در بالا گفته شد، این ردی را به‌پای خودشان و حزب و گروه و جناح‌شان ننویسند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۵۲۵۳۱۱۸:۱۳:۰۱ ۱۴۰۳/۴/۱۹
من موندم حالا چرا همه دایه عزیزتر از مادر برای پزشکیان شدند ؟
ناشناس۳۵۵۲۸۷۳۰۶:۱۸:۴۱ ۱۴۰۳/۴/۲۰
خدا بخیر کند
ناشناس۳۵۵۲۸۸۴۰۶:۵۵:۵۲ ۱۴۰۳/۴/۲۰
در این مقاله از تندروهای رقیب ،ذکری بمیان نیامد،
ناشناس۳۵۵۲۹۳۷۰۸:۰۲:۳۷ ۱۴۰۳/۴/۲۰
مگر خودش چی هست؟!!!!!
برادر جانباز۳۵۵۳۵۵۵۱۸:۳۸:۱۴ ۱۴۰۳/۴/۲۰
خدا کنم آقای پزشکیان به رای مردم مظلوم ایران خیانت نکندودربرابرهیچ کسی کوتاه نیایدوفقط مسئولینی برسرکاربیاوردکه خداشناس و شجاع ودست پاک وکاربلدباشندوفقط به فکرسازندگی کشور واقتصاد ومعیشت مردم باشدمقام معظم رهبری هم ۱۰۰درصدپشت رئیس جمهورمحترم ایستاده وحمایتشان میکند،کسانی که میخواهند کارشکنی کنندوافرادکارآمدراتخریب کنندمقام معظم رهبری قاطعانه جلواین افرادها بایستدمردم خسته شده اندازاینگونه دعواها وسهم خواهیها کشوربایدبسوی پیشرفت حرکت کندانشالله آقای دکترپزشکیان باحمایت کامل رهبرمعظم انقلاب و افرادسالم وکاردان کشوررامیسازندوبقول وتوصیه رهبر معظم انقلاب پرهیزکنندازتخریبگران وفقط به خاطر خداوبه حرمت مردم وخون شهداکارکنند
yektanetتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

  2. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

  3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

  4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

  5. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

  6. این آمار معنادار را دریابیم!

  7. جلیلی: وقتی برای جواب دادن به تهمت ها نداریم

  8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

  9. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

  10. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

  11. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

  12. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

  13. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

  14. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

  15. انتقاد خاندوزی از عبارت «زمین سوخته» درباره عملکرد دولت سیزدهم/ تقدیر روزنامه اصولگرا از رفتار مردمی پزشکیان

  16. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

  17. سرگردانی اضطراب آفرین !

  18. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

  19. در تکریم مواضع خارجی پزشکیان

  20. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه پزشکیان/ هیچ نامزدی برای هیچ پستی از جمله معاون اول بررسی نشده است

  21. زاکانی: انتقادات نادرست است

  22. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

  23. قالیباف: دلار از معاملات ایران و روسیه حذف شده است

  24. وکیل تتلو: امیر تتلو نذر کرده بعد از آزادی پای پیاده به کربلا برود

  25. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

  آخرین عناوین