کاخ سفید: بایدن پارکینسون ندارد

  4030419108

کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهور آمریکا تحت درمان برای بیماری پارکینسون قرار نگرفته و متخصص اعصاب او را ویزیت نکرده است.

کاخ سفید: بایدن پارکینسون ندارد

به گزارش تسنیم، کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهور آمریکا تحت درمان برای بیماری پارکینسون قرار نگرفته و هیچ متخصص اعصابی خارج از برنامه معاینات پزشکی سالانه، او را ویزیت نکرده است.

این در حالی است که نیویورک تایمز گزارش داده بود که یک پزشک متخصص در بیماری پارکینسون در بازه زمانی اوت سال گذشته تا مارس سال جاری، دستکم 8 بار بایدن را ویزیت کرده است.

این نگرانی که ممکن است جو بایدن از نوعی بیماری ناشناخته رنج ببرد، پس از عملکرد ضعیفش در مناظره با ترامپ، تلو تلو خوردن وی، ضعف ظاهری و از دست دادن رشته افکارش برای چندین بار در مناظره، تقویت شده است.

این در حالی است که دکتر کوین اوکونر پزشک کاخ سفید روز دوشنبه نامه ای را صادر و در آن اذعان کرد جو بایدن خارج از برنامه سالانه عادی پزشکی خود، هیچ متخصص اعصابی را ندیده است.

اما بررسی های رویترز نشان می دهد که دکتر کوین کانارد، متخصص اعصاب و متخصص ناتوانایی های حرکتی از مرکز پزشکی نظامی ملی والتر رید، در بازه زمانی اوت سال گذشته تا مارس سال جاری، دستکم 8 بار بایدن را ویزیت کرده است. دکتر کانارد همچنین محقق درمان اولیه بیماری پارکینسون در مرکز پزشکی دانشگاه واندربیلت است.

پزشک کاخ سفید اظهار کرد رفتن دکتر کانارد به کاخ سفید، بخشی از دوره های آموزشی اعصاب وی با هدف حمایت از هزاران نفر از اعضای فعال درنظرگرفته شده برای پشتیبانی از عملیات های کاخ سفید بوده و هیچ ارتباطی به درمان رئیس جمهور ندارد.

در همین حال یک مقام سابق کاخ سفید که در دوران معاونت بایدن در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما برای او کار می کرده، اظهار کرد بایدن در سال 2016 توسط همان پزشک برای درمان بیماری میگرن ویزیت شد.

فرد دیگری گفت: این پزشک ماهانه یک بار به عنوان بخشی از چرخه کاری خود، به کاخ سفید رفته است.

این در حالی است که کارین ژان پییر سخنگوی کاخ سفید از پاسخ دادن در این زمینه خودداری و در کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی در این باره گفت که به دلایل امنیتی می خواهد به حریم خصوصی تمام افراد احترام بگذارد.

وی تصریح کرد رئیس جمهور بایدن تاکنون سه مرتبه در قالب آزمایشات پزشکی سالانه، با پزشک اعصاب دیدار کرده است. وی درباره حضور کانارد در کاخ سفید توضیحی نداد اما ابراز کرد که ممکن است حضور کانارد در کاخ سفید برای ویزیت و درمان برخی دیگر کارکنان نظامی باشد که داخل مجموعه کاخ سفید کار می کنند.

ژان پییر تصریح کرد هزاران کارمند نظامی به کاخ سفید می آیند و ممکن است تحت درمان این واحد پزشکی باشند.

این در حالی است که جو بایدن پس از شکست در برابر ترامپ در جریان مناظره تلویزیونی 27 ژوئن ، و ضعف جسمانی و اوضاع نامطلوب وی در این مناظره، مورد انتقاد گسترده بسیاری از افراد از جمله دموکرات ها برای کناره گیری قرار گرفته است. منتقدان بایدن 81 ساله را برای ریاست جمهوری در صورت پیروزی بر ترامپ در انتخابات 5 نوامبر بسیار پیر می دانند.

در همین حال جو بایدن روز گذشته با توجه به فشارها از سوی حزب دموکرات برای کنار کشیدن وی از رقابت انتخاباتی با دونالد ترامپ، خطاب به اعضای کنگره اعلام کرد که هیچ کجا نمی‌رود و نامزد انتخابات باقی می‌ماند.

درحالیکه پس از مناظره دو هفته پیش با ترامپ در شبکه سی‌ان‌ان‌ بسیاری بایدن را بازنده نامیدند، رئیس جمهور آمریکا بیان کرد: کاملا به باقی ماندن در رقابت انتخابات ریاست جمهوری 2024 و نامزدی در آن پایبندم.

وی در نامه‌ای به دموکرات‌ها تاکید کرد که حزب الان یک وظیفه دارد، آن هم این است که دونالد ترامپ نامزد احتمالی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری را در ماه نوامبر شکست دهد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین عنوان کرد: من دیگر درباره آنچه باید انجام دهم یا نباید انجام دهم، توضیح نخواهم داد.

وی همچنین در مصاحبه‌ای کوتاه با شبکه ای‌بی‌سی، اظهار کرد: اگر خداوند متعال بیاید و بگوید که از رقابت‌های انتخاباتی کنار بروم، چنین می‌کنم.

به علاوه، رئیس‌جمهور آمریکا با وجود درخواست‌ها برای کناره‌گیری از رقابت‌های ریاست‌جمهوری، تأکید کرد که به مبارزه ادامه می‌دهد و در پاسخ به یکی از حامیان وی که از او خواست تا انتها ادامه دهد،گفت: «قرار نیست جایی بروم، هیچ جا نخواهم رفت».

همچنین بایدن در ای‌میلی که توسط کارزار انتخاباتی او ارسال شده است، گفته است که تا آخر در رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا می‌ماند.

این در حالی است که روز گذشته یک منبع آگاه در گفتگو با رویترز اظهار کرد: برخی دموکرات‌های ارشد کنگره در تماسی تلفنی با حکیم جفریس رهبر اقلیت دموکرات‌های کنگره خواستند بایدن از ادامه رقابت‌ها کناره‌گیری کند.

در همین حال، این دموکرات‌ها، کامالا هریس را مطلوب‌ترین نامزد دموکرات برای جایگزینی بایدن می‌دانند.

پیش‌تر رویترز در گزارشی اعلام کرده بود که از هر سه دموکرات، یک نفر خواهان کناره‌گیری بایدن و جایگزین شدن فرد دیگری به‌جای او در رقابت انتخاباتی هستند.

اما دونالد ترامپ پیش بینی کرد جو بایدن به رغم فشارهای فزاینده برای کناره گیری پس از عملکرد ضعیفش در مناظره، در رقابت های انتخاباتی باقی می ماند.

چند روز پیش نیز درحالی که حجم انتقادها از عملکرد رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا در مبارزات انتخاباتی بالا گرفته است، دونالد ترامپ گفت که جو بایدن انتقادها را نادیده بگیرد و به رقابت ادامه دهد.

بر اساس نظرسنجی شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا که پس از اولین مناظره برای انتخابات 2024 انجام شده است، 72 درصد از مردم این کشور جو بایدن را دارای توانایی شناختی برای ریاست‌جمهوری نمی‌دانند.

گفتنی است که مناظره بعدی ریاست‌جمهوری آمریکا برای تاریخ 10 سپتامبر به‌میزبانی شبکه ای‌بی‌سی برنامه‌ریزی شده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، 5 نوامبر سال جاری (15 آبان) برگزار می‌شود در حالی که نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که دونالد ترامپ اکنون از جو بایدن جلوتر است و با محبوبیت 48درصدی مقابل مقبولیت 42 تا 43 درصدی رقیب دموکرات خود قرار دارد.

yektanetتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

  2. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

  3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

  4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

  5. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

  6. این آمار معنادار را دریابیم!

  7. جلیلی: وقتی برای جواب دادن به تهمت ها نداریم

  8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

  9. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

  10. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

  11. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

  12. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

  13. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

  14. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

  15. انتقاد خاندوزی از عبارت «زمین سوخته» درباره عملکرد دولت سیزدهم/ تقدیر روزنامه اصولگرا از رفتار مردمی پزشکیان

  16. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

  17. سرگردانی اضطراب آفرین !

  18. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

  19. در تکریم مواضع خارجی پزشکیان

  20. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه پزشکیان/ هیچ نامزدی برای هیچ پستی از جمله معاون اول بررسی نشده است

  21. زاکانی: انتقادات نادرست است

  22. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

  23. قالیباف: دلار از معاملات ایران و روسیه حذف شده است

  24. وکیل تتلو: امیر تتلو نذر کرده بعد از آزادی پای پیاده به کربلا برود

  25. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

  آخرین عناوین