زاکانی: جواب ظریف را خواهم داد/ کسانی مدعی هستند که باید محاکمه می‌شدند

  4030330036 ۲۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

علیرضا زاکانی گفت: کسانی که باید محاکمه می شدند الان در جایگاه مدعی قرار گرفته‌اند و مردم دیروز دیدند نمونه‌ای از آن را، وزیر امور خارجه دولت روحانی حرفهایی را زده است که همانطور که گفتم انشاالله در مناظره پیش رو پاسخ مناسبی را خواهم داد.

زاکانی: جواب ظریف را خواهم داد/ کسانی مدعی هستند که باید محاکمه می‌شدند

علیرضا زاکانی چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ در نشستی خبری که در خبرگزاری تسنیم برگزار شد با بیان این‌که «ما امروز بیش از ۴۵ سال است که تجربه حکمرانی و تلاش و کوشش برای خدمت به مردم و آبادانی کشور را داریم»، اظهار کرد: در این مدت تجارب خوب و موفقی داشتیم و ناکامی‌های هم تجربه کردیم. در مرور این مسیر به چارچوبی می‌رسیم که هم خیرات و برکات آن استفاده کنیم هم از تجارب تلخ درس بگیریم.

وی افزود: باید یک جامعیت و کارکرد بزرگ تحولی را در نظر داشته باشیم‌. ما قابلیت‌های فراوان داریم و با چالش‌هایی هم روبه‌رو هستیم. از جمله حوزه معیشت، مسکن، اشتغال و تفریح مردم. در کنار آن در کشور یک امکانات گسترده برای آبادانی و پیشرفت داریم که باید به جدیت به سمت عینیت‌بخشی برای آن‌ها برویم تا یک ایران قوی، پیشرفته و داری یک ایده پیشروانه در سطح جهانی داشته باشیم که هم الگوی دیگران برای تکثیر شود و هم یک تمدن اسلامی شکل دهد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: ما یک هسته مرکزی فکری منسجم برگفته از مکتب امامین انقلاب و یک بسته تحولی برای این‌که پیشرفت ایجاد کند و مشکلات مردم را نیز برطرف سازد لازم داریم تا نقش ایران به یک قدرت منطقه‌ای و ابرقدرت بین‌المللی بدل شود که امکانات آن نیز فراهم است.

وی افزود: برای این منظور ۱۴ بسته آماده کرده‌ام تا با یک کار چند مشکل رفع شود تا در یک فرصت زمانی اندک گام‌های بزرگ برداریم و این عقب‌افتادگی تاریخی که در دوران ستم‌شاهی ایجاد شده را برطرف سازیم.

زاکانی گفت: برخی باید محاکمه می‌شدند چگونه الان آزادانه عمل می‌کنند؟ باید پاسخ آن جنایت بزرگ در کرسنت که منابع مالی ملی را از میان برد بدهند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در بسته اول فقر مطلق قطعاً از ایران آن‌گونه محو می‌شود که نسبت به گذشته همه تعجب کنند که چرا چنین کاری صورت نگرفته است. این به بسته یارانه انرژی بازمی‌گردد.

وی افزود: بسته دوم هوشمندسازی و برقی‌سازی امور مردم است تا در حوزه خودرو و سوخت‌های فسیلی و ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی جلوگیری شود.

زاکانی یادآور شد: بسته سوم مربوط به دامداری و کشاورزی است تا هم ثبات هم قیمت مناسب هم سود مناسب برای تولیدکننده و قیمت مناسب برای مصرف‌کننده ایجاد شود. این بسته مربوط به امنیت غذایی است اما عمل به آن مهم است که باید دنبال شود. این موضوع را در دیدار با کشاورزان و دامداران مطرح کردم که بسیار از آن استقبال شد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بسته چهارم مربوط به سلامت مردم است. می‌خواهیم اگر مردم درد بیمارداری دارد، درد بی‌پولی نکشند و این هم در چهار سطح دنبال می‌شود و امکانات آن هم موجود است.

وی افزود: بسته پنجم مسکن و شهرسازی است که بخش بزرگی از سبد هزینه خانوار را در بر می‌گیرد. تفکری که امروز آمده تا دوبار کشور را دچار ارتجاع کند همان‌ کسانی هستند که به دنبال گران‌کردن تهران بودند تا مشکل ترافیک و آلودگی هوا را با مهاجرت مردم از این شهر جبران کنند.

زاکانی تاکید کرد: بسته ششم درباره مسائل بین‌الملل است و ما می‌خواهیم کشور را به جایگاهی برسانیم که تصویرسازی ایران را در دنیا تغییر دهیم و در کنار آن با افزایش عمق راهبردی، در سطح جهان از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم. در آن تحریم دیگر جز چند حرف بی‌خاصیت چیز دیگری نیست.

وی گفت: بسته هفتم مربوط به بانوان است که رسالت و ظرفیت حداکثری دارند که مغفول مانده است. رسالت زن در محوریت خانواده و فرزندپروری با رسالت و پرچمداری او در جامعه در امور علمی و دیگر موارد هیچ منافاتی ندارد و مقوم آن است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: بسته هشتم ناظر به اصلاح حکمرانی و مدیریت در کشور است که ما معتقدیم مدیریت و دولت ملی باید تحقق یابد و در این زمینه باید همه قانون اساسی اجرا شود.

زاکانی تصریح کرد: مبارزه با فساد اقتصادی و تبعیض و رانت موضوع بسته نهم است که هم سابقه درخشان و هم ایده‌های بسیار خوبی داریم تا هم اموال به یغما رفته را بازگردانیم هم جلوی فساد را بگیریم.

وی یادآور شد: بسته دهم تربیت و آموزش است. برای ما مدرسه و دانشگاه و حوزه رکن رکین است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم. اگر می‌خواهیم اقتصاد را پیشرفت دهیم آموزش نقش حداکثری در ایجاد راندمان و بهره‌وری دارد. معلم نباید جز شاگردپروری دغدغه دیگری داشته باشد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: بسته یازدهم فرهنگ و هنر است تا افقی برای هنرمندان و فرهنگ‌دوستان ما باز شود تا آنچه شایسته آنان است و مبتنی بر فرهنگ و تمدن دینی و ملی ماست فراهم شود.

زاکانی گفت: بسته دوازدهم تثبیت ارز و جلوگیری از زمینه‌سازی آن برای اثرگذاری منفی بر زندگی مردم است که در نهایت به افزایش ارزش پول ملی هم خواهد رسید.

وی ادامه داد: بسته سیزدهم ارتقای زیرساخت حمل و نقل کشور و جاده و هوایی و ریل که از آخری از همه بیشتر اهمیت دارد. امنیت ما خدشه‌بردار نیست چون مبتنی بر سرمایه ملی ماست ولی می‌توان کاری کرد که کسی دیگر جرئت تهدید ما را نداشته باشد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: بسته چهاردهم و آخر نیز مربوط به نفت و گاز و انرژی است که می‌تواند به اعتلای هرچه بیشتر کشور کمک کند. تمدن و مکتب ما اسلام غنی است. رهبر ما بهترین است و مردم ما طلا هستند.

زاکانی با انتقاد از سخنان اخیر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دولت روحانی در روز گذشته، گفت: حرف‌هایی در این مناظره زده شده است که البته بنده بنا ندارم در جلسه امروز به آن بپردازم و ان‌شاالله در مناظره پیش رو مواردی را مطرح خواهم کرد. جالب آنجاست کسانی که باید محاکمه می شدند الان در جایگاه مدعی قرار گرفته‌اند و مردم دیروز دیدند نمونه‌ای از آن را، وزیر امور خارجه دولت روحانی حرفهایی را زده است که همانطور که گفتم ان‌شاالله در مناظره پیش رو پاسخ مناسبی را خواهم داد.

زاکانی در رابطه با صیانت از دستاوردهای دولت آیت‌الله رئیسی گفت: دولت رئیسی دارای یک مختصات بود و برای ما مهم است که این مختصات باقی بماند کارهایی شروع شد که برخی‌ها به نتیجه رسید و برخی‌ها به نتیجه نرسید که باید تکمیل شود و برای ما صیانت از دولت مهم است و متاسفانه برخی‌ها می‌خواهند انتقام بگیرند. ما وظیفه داریم که از این دستاورد بزرگ صیانت کنیم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: قرار نیست که ما کلی‌گویی کنیم و بنده با عدد و رقم به این گونه حرف‌های عنوان شده و بی پایه پاسخ خواهم داد و انجام وظیفه می‌کنم.

زاکانی در ادامه تشریح برنامه‌های خود عنوان کرد: گام اول ما آزادسازی کشور از کمند ارز، خاصه دلار و تقویت پول ملی است. همچنین گام دوم جهش تولید و جلوگیری از خام‌فروشی، گام سوم شریک کردن همه مردم در همه سطوح و گام چهارم خلق ثروت و توزیع مستمر آن است. منابع لازم برای تحقق این چهار گام کاملا میسر است و هیچ فشاری نه تنها به بودجه  می‌آید بلکه بودجه آزاد می‌شود و به سمتی می‌رویم که بودجه برای کارهای زیرساختی استفاده می‌شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما طرفدار تولید هستیم و باید به سمت کشاورز و دامدار و تولید کننده و صنعتگر برویم. نمی‌شود که برق کارخانه را قطع کنیم. از این قطعی چقدر متضرر می‌شوند؟ علاوه بر اینکه هزاران ظرفیت در کشور وجود دارد و باید میزان ظرفیت برق را در حوزه پاک بالا برد.

وی گفت: انرژی مصرف شده توسط خانوار را هدف‌گذاری خواهیم کرد، به عنوان مثال در ۱۴۰۲ در کل کشور گاز و برق و بنزین مصرف شده که این را ضریبی قرار می‌دهیم! مثلا برای بنزین ضریب ۸ است که یک جوری با قیمت‌های بیرونی نسبت دارد اما این ضریب آلایندگی است؛ چراکه محیط زیست نزد ما امانت است.

زاکانی ادامه داد: گاز ۳ و برق ۱ است وقتی اینها را با هم جمع کنیم به یک عددی میرسیم که آن عدد را بر کل جمعیت کشور تقسیم می‌کنیم و آن را در بُعد خانوار حساب می‌کنیم. میزان مصرفی که سه ماه سه ماه انجام می‌دهند به صورت فصلی محاسبه شده و اعتبار طلا می‌دهیم که مصون از تورم است.

وی ادامه داد: اعتبار طلا همسانی با ارز ندارد بلکه با طلا است. البته خانم‌ها نیز طرفدار این موضوع هستند؛ چراکه موضوع طلا در میان است! قیمت نیز ثابت شده و ۱۵۰۰ تومان برای همه خواهد شد. همانطوری که ارز را تک قیمتی می‌کنیم در اینجا با کارشناسی این کار را انجام می‌دهیم.

زاکانی تصریح کرد: لذا این قیمت‌ها که ثابت شد نقدینگی ایجاد نخواهد شد و اعتباری برای خانوار ایجاد نخواهد شد و اساساً فقری برای کشور ایجاد نخواهد شد و تبعیض در توزیع ناعادلانه فرو خواهد ریخت. اگر کسی خواست مصرف بیشتری کند با یک سیستم هوشمند این مصرف حاصل خواهد شد.

وی گفت: در این تغییر و تحولات، مناطق سردسر و گرمسیر ضرایبی خواهد خورد که کسی آسیبی نخورد. اگر کسی نخواست مصرف کند و کمبود مصرف را دنبال کرد دولت از آن خریداری خواهد کرد و اگر کسی خواست به دیگری بفروشد به راحتی این کار انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه تلاقی ۱۴ بسته برنامه خود با برنامه هفتم توسعه  را چگونه مدیریت خواهید کرد، گفت: بخش عمده‌ای از این بسته‌ها در برنامه هفتم وجود دارد و بخشی که نیست نیز لایحه برای اصلاح آن خواهیم بُرد. این ۱۴ بسته، تحول بزرگ در ابعاد مختلف ایجاد خواهد کرد و دغدغه‌های محیط زیست و معیشت حل کرده و خلق ثروت بی‌نظیر خواهد کرد.

زاکانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برنامه دولت وی برای مدیریت قیمت بنزین چیست، گفت: درباره بنزین محاسبات ما به سمتی است که ما باید قیمت بنزین را تک نرخی کنیم و تمام معادلات ما با ۱۵۰۰ تومان بسته شده است. ممکن است دولت در اینجا حدود ۳۰ همت بنا به اقتضا ضرر کند که ایراد ندارد چون که دولت سود خود را در تقویت قدرت مردم و صرفه جویی خواهد برد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات روز گذشته ظریف و اینکه آیا قصد ندارد  پاسخ این اظهارات را بدهد، گفت: پاسخ آقای ظریف را فردا می‌دهم اما همینقدر بدانید که حرفهای ایشان بسیار نادرست بود و جفا کرد. پاسخ ما به آقای ظریف این است که مردم آگاهند و این قصه‌هایی که شما تعریف کردید قابل رد است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: من درباره آقای شمخانی سخنانی را گفتم که خود ایشان این سخنان را تکذیب نکرد و یکی از جانب ایشان تکذیب کرد. همچنین درباره آزمون دستیاری یک نکته‌ای گفتم که یک بنده خدایی آمد و سخنان من را تکذیب کرد ولی فراموش کرد که برود و با جست‌وجویی در اینترنت ببیند که در سال ۸۴ چه اظهاراتی درباره همین موضوع داشته است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه چند درصد از کابینه شهید رئیسی استفاده می‌کنید، اظهار کرد: من هیچ عدد و رقمی نمی‌توانم بگویم. کابینه ما به شدت قدرتمند و تحول‌خواه است. ممکن است کسی در ستاد دیگری کار کند اما این قابلیت را دارد که محور قرار بگیرد یا تعدادی از دوستان دولت ممکن است در جایگاه خودشان نباشند که از آنها  استفاده می‌کنیم. لذا صیانت و جهت‌گیری‌ها حفظ خواهد شد و هم در حوزه نخبگی و هم در حوزه بانوان نسبت به گذشته تعداد افزایش پیدا خواهد کرد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال کناره‌گیری‌اش از ادامه رقابت‌های انتخاباتی، تصریح کرد: اگر خطری جهت‌گیری دولت شهید رئیسی را  تهدید کند همه دوستان جبهه انقلاب باید با هم تفاهم کنند. بالطبع این مسئله بعد از مناظرات محل تصمیم است و اصلا ممکن است این جریان ارتجاع طلب به توفیق نرسد و دیگر لزومی به کنار رفتن کاندیداهای جبهه انقلاب از گردونه رقابت‌ها وجود نداشته باشد. به هر حال بعد از مناظرات مشخص می‌شود چه کسی جلو است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: در شرایط فعلی خودم را به نسبت سایر کاندیداها ارجح و توانمندتر می‌دانم و معتقدم ایده‌ها و سابقه کاری‌مان قابل مقایسه با دیگران است و حتما اقبال مردمی را هم خواهم داشت اما به هر حال اینکه از الان حرف انصراف یا کناره‌گیری مطرح شود، درست نیست. رقابت بین کاندیداها در شرایط فعلی جدی است و مصلحت نهایی را اقبال مردم مشخص می‌کند.

زاکانی در پاسخ به پرسش درباره مذاکره با کشورهای غربی، گفت: ما با مذاکره مشکل نداریم و از آن استقبال می‌کنیم ولی غرب فقط آمریکا و چند کشور اروپایی نیستند. ما قائل به احترام متقابلیم اما نسبت به قدرت شرق هم معتقدیم و خودمان را هم یکی از قدرتهای شرق می‌دانیم.

 وی افزود: خط قرمز قطعی ما رژیم صهیونیستی است که خودش در مسیر نابودی است. مقاومت راه مقابله با این رژیم را بلد است.اگر آمریکا در موضع درست بنشیند و گذشته سیاهش را جبران کند، حتما برای گفت‌وگو منعی وجود ندارد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: ما از مذاکره با هر کشوری را استقبال می‌کنیم و در واقع دنیا فقط آمریکا و دو الی سه کشور اروپایی نیستند. ما تاکید داریم که در قالب مذاکره باید احترام متقابل رعایت شود و به همدیگر احترام بگذاریم.

وی با بیان این‌که «ایران در حال حاضر یکی از قدرت‌های شرق است»، گفت: ما ارتباط خوبی با کشورهایی مثل چین و روسیه داریم که آن‌ها نیز از قدرتمندان هستند.

زاکانی در ارتباط با موضوع مذاکره با آمریکایی‌ها گفت: همانطور که گفتم باید در این بخش احترام متقابل انجام شود همچنین آمریکایی‌ها به گونه‌ای کار بکنند که گذشته سیاه خود را جبران کنند و در صورتی که این اتفاق بیفتد حتما با اذن رهبری برای گفت‌وگو منعی ندارد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ادامه درباره برجام، گفت: بنده در گزارشی محاسن و معایب آن را گفتم و نگاه ما نگاه کارشناسی است و نه صفر تا صدی.

وی ادامه داد: کشورهای اروپایی نباید به ایران به چشم متهم نگاه کنند البته قطعا متهم آن‌هایی هستند که بمب اتم می‌سازند و حتی آنان را می‌توان به عنوان مجرم شناخت. مجرم یعنی اتفاقات بزرگی در سال‌های گذشته رقم زده‌اند که از آن جمله می‌توان به جنایت آن‌ها در ۲۸ مردادماه و در اصل انقلاب اشاره کرد.

زاکانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که «آیا فردا در جریان مناظره تنشی بین شما و نامزد مربوطه اتفاق خواهد افتاد»، گفت: فردا هیچ تنشی اتفاق نخواهد افتاد و در نهایت احترام نه توهین و البته نه نمایشی، بنده پاسخ لازم را خواهم داد. البته همانطور که گفتم در نهایت احترام خواهد بود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: البته مناظره فردا با موضوع اقتصادی است نه برجام. ضمن این‌که در کمیسیون مربوطه که در گذشته به برجام اختصاص یافته بود این مسئله را به صورت جزء به جزء مورد بررسی قرار دادیم و نتایج آن وجود دارد اما همانطور که گفته شد فردا در مناظره پاسخ لازم را در نهایت احترام خواهم داد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره این‌که آیا مخاطب نامه دیروز دفتر رهبری شما بودید؟ تاکید کرد: این نامه نسبتی با بنده نداشت. بنده یک جا فقط گفتم که رهبری معظم گفتند که بروید به تکلیفتان عمل کنید که ایشان به همه این نکته را گفتند.

زاکانی افزود: اگر همه به وظایف و تکلیف‌مان عمل کنیم مملکت، آباد می‌شود. دیگران علاقه دارند که از رهبر انقلاب هزینه کنند که دفتر ایشان نامه دادند که کسی از رهبر انقلاب هزینه نکند و حرف نادرست نزنند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اما در پاسخ به سوالی درباره حجاب باید بگویم که حجاب امر شرعی و قانونی است. در این رابطه باید در نهایت احترام با مردم رفتار کرد، حتی کسی که جرم می‌کند؛ لذا موضوع حجاب کاملا شفاف است. بعضی‌ها یک اتهاماتی درباره مسئله حجاب به من زدند که من در صحبت‌های خودم قبلا بحث کردم.

زاکانی در پاسخ به پرسشی درباره  فیلترینگ تاکید کرد: من اینترنت آزاد را یک موهبت می‌دانم. ما فکر، قابلیت و توانمندی در حوزه محتوا داریم و می‌توانیم به بهترین نحو در اختیار دیگران قرار دهیم؛ لذا ما بهترین استفاده از اینترنت را خواهیم کرد. شبکه فیبر نوری را تا درب منازل خواهیم برد و سرعت اینترنت را چندین برابر می‌کنیم. به بهترین نحوی مردم را ثروتمند خواهیم کرد.

وی افزود: اما مسئله‌ای که اینجا وجود دارد این است که اگر کسی یک ویروسی را فرستاد جایی که آسیب می‌زند، عقل حکم می‌کند که شما رها کنید تا همه ویروس بگیرند؟ مشخص است که حاکمیت در این قبال مسئولیت دارد. در خود آمریکا وقتی به زعم آنها یک شرکت چینی تخلفی می‌کند و به منافع ملی‌شان آسیب می‌زند مانع او می‌شوند و جریمه‌اش می‌کنند. ما حداقل این را از آمریکایی‌ها یاد بگیریم. در این موضوع ما تعارف با کسی نداریم. البته بهترین استفاده را از اینترنت خواهیم کرد و شبکه فیبر نوری را به خانه مردم خواهیم برد.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: ما سرعت اینترنت را با تکیه بر مدیریت‌های محلی ۵۰ برابر خواهیم کرد. ما برای افرادی که در فضای مجازی تولید محتوا می‌کنند، ارزش قائل هستیم و قیمت تولید محتوای او را خواهیم داد.

زاکانی درباره نقد دولت شهید رئیسی و اینکه تعدادی از اعضای کابینه دولت در انتخابات ثبت‌نام کردند، گفت: نقدی در این رابطه مطرح نیست و طبیعی بود که هرکس قابلیتی در خود دید اقدام به ثبت‌نام در انتخابات کرد. ما نقدهایمان به دولت را در خود دولت مطرح می‌کردیم.

وی تصریح کرد مگر می‌شود دولتی ایراد و اشکال نداشته باشد. شهید رئیسی حدود دو ماه پیش چندین تن از اعضای کابینه را دعوت کرد و ۲ ساعت صحبت‌های مختلف مطرح شد با این موضوع که چطور کشور را بهتر اداره کنیم. همین مسئله بیانگر این است که دولت خودش معتقد به برخی ایرادات و اشکالات بوده اما آنقدر نقاط ویژه و مثبت دارد که اساسا نکات دیگر در ذیل این چارچوب تعریف می‌شود.

دیدگاه کاربران

م۳۵۲۳۰۸۹۱۲:۳۰:۵۶ ۱۴۰۳/۳/۳۰
نامزد پوششی نباشید و تا آخر انتخابات بمانید
ناشناس۳۵۲۳۱۴۷۱۲:۵۶:۱۵ ۱۴۰۳/۳/۳۰
چه کسی باید محاکمه شود ،کسانی که جلوی جنگ را گرفتند و قطعنامه ها را خنثی کردند ،یا کسایی که با دور زدن تحریمها ۵۰۰مبلیارد دلار خسارت وارد کردند
ناشناس۳۵۲۳۱۶۳۱۳:۰۲:۴۶ ۱۴۰۳/۳/۳۰
اول جواب قرادادت با چین را بده که رفتی اتوبوس خریدی میگی محرمانه است.
ناشناس۳۵۲۳۴۷۱۱۵:۵۴:۳۸ ۱۴۰۳/۳/۳۰
در دولت قبل قراردادهای ایرباس و بوئینگ و پژو و رنو و حتی قراردادهای نفتی محرمانه بود تعلل دولت قبل در خرید خودروهای برقی و نیروگاههای هسته ای دلایل اصلی الودگی هوا و انسداد ریه های مردم است.
ناشناس۳۵۲۳۱۸۴۱۳:۰۹:۳۸ ۱۴۰۳/۳/۳۰
ظریف و روحانی را واقعا محاکمه کنید نه اینکه حرفش را بزنید، روحانی موسوی کروبی و ظریف را محاکمه کنید به صورت علنی و گرنه این بازیها را بزارین کنار و برای آبادانی کشور تلاش کنید نه اینکه فقط سهم خواهی و دنبال غنائم باشید
ناشناس۳۵۲۳۱۹۲۱۳:۱۳:۵۵ ۱۴۰۳/۳/۳۰
چه کسی باید محاکمه شود. آنهایی که نامه نوشتند و اعلام کردند دولت نباید واکسن کرونا وارد کند. کسانی که در خفا رفتند و از یک شرکت بی ربط چینی کالا وارد کردند. درختان تهران را قطع می کنند. کاندیدای پوششی هستند و برای دستخوشی با تغییر قانون شهردارشدند.
ناشناس۳۵۲۳۳۷۷۱۵:۰۷:۲۰ ۱۴۰۳/۳/۳۰
حرف های نادرست نزن عزیزم، مثلا، روی 50 میلیون واکسن داخلی برنامه ریزی شده بود و 150میلبون واکسن وارداتی ولی چون در آزمایشات واکسن شرکت نکرده بودید دیرتر دادن و دولت جدید که سر کار آمد رئیسی رایزنی مستقیم می کند و طی دو هفته واکسن ها وارد می شد
ناشناس۳۵۲۳۶۵۷۱۸:۳۲:۲۱ ۱۴۰۳/۳/۳۰
شما میدانید برای واردات کالا چقدر وقت لازمه؟
ناشناس۳۵۲۴۰۳۷۲۳:۴۱:۲۱ ۱۴۰۳/۳/۳۰
داداش پول واکسن ها زمان روحانی پرداخت شده بود و ثبت سفارش شده بود
مردم۳۵۲۳۳۶۱۱۴:۵۹:۲۸ ۱۴۰۳/۳/۳۰
از حال و روز تهران و مدیریت افتضاح ان می توان به توانایی های ایشان پی برد.
ناشناس۳۵۲۳۴۳۱۱۵:۳۸:۰۷ ۱۴۰۳/۳/۳۰
قطعا خیانتی بزرگتر از کاسبی از تحریم وجود ندارد. ۵۰۰ میلیارد دلار هزینه دور زدن تحریم.
ناشناس۳۵۲۳۸۲۵۲۱:۴۸:۴۰ ۱۴۰۳/۳/۳۰
ادم بخاطر تحریم ضرر بده اما برده امریکایی ها نشه
ناشناس۳۵۲۳۴۳۸۱۵:۴۲:۰۰ ۱۴۰۳/۳/۳۰
قوه قضاییه که مثل بقیه ارکان حاکمیت دست شما اصول گراهاست چرا محاکمه نمی کنید؟
ناشناس۳۵۲۳۴۴۵۱۵:۴۳:۴۵ ۱۴۰۳/۳/۳۰
تا الان به یاد ندارم دولتی اقتصاد و سرمایه اجتماعی را بعضا از عمد از بین ببرد اما همچنان پر مدعا باشد و خودش را خوب جلوه بدهد و رجز خوانی کند برای دولت‌ بعدی
نام آشنا۳۵۲۳۶۵۳۱۸:۲۴:۵۸ ۱۴۰۳/۳/۳۰
این طرفداران ظریف وطیف غربگرا در سایت های گوناگون از دیروز پخش شده اند تا با نظرات منفی و بی ربطی که مینویسند مردم را به بی راهه بکشانند.
ناشناس۳۵۲۳۶۶۹۱۸:۴۳:۵۶ ۱۴۰۳/۳/۳۰
نامزد پوششی
ناشناس۳۵۲۳۷۲۶۲۰:۰۳:۲۹ ۱۴۰۳/۳/۳۰
۵ برابر کردن عوارض نوسازی مسکن و مدیریت پسماند در ۲ سال اخیر در شهر تهران نشان از عملکرد وحشتناک اقتصادی ایشون داره .
ناشناس۳۵۲۳۷۸۰۲۰:۵۶:۱۱ ۱۴۰۳/۳/۳۰
آقای زاکانی حریف شما فقط احمدی نژاده
ناشناس۳۵۲۳۸۰۷۲۱:۲۸:۳۱ ۱۴۰۳/۳/۳۰
زاکانی ‌قاضی زاده انگار وارد میدان جنگ شده‌اند
ناشناس۳۵۲۳۸۰۸۲۱:۳۳:۲۱ ۱۴۰۳/۳/۳۰
چرا دنبال دعوا درست کردن هستید
ناشناس۳۵۲۳۸۵۲۲۲:۰۶:۳۳ ۱۴۰۳/۳/۳۰
یک نکته را بکویم حمله زاکانی به هر کاندیدا باعث افزایش محبوبیت آن کاندیدا خواهد شد
ناشناس۳۵۲۳۸۵۸۲۲:۰۸:۵۸ ۱۴۰۳/۳/۳۰
تو با کدوم رزومه شدی شهردار کلانشهر؟
ناشناس۳۵۲۴۰۴۷۲۳:۴۸:۵۱ ۱۴۰۳/۳/۳۰
دکتر ظریف کاملا سنجیده و مستند صحبت کرد. واقعیت اینه که من نمیخواستم رای بدم ولی میرم و تو انتخابات شرکت میکنم ...
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 5. این آمار معنادار را دریابیم!

 6. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

 9. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 10. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 11. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 12. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 13. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 14. سرگردانی اضطراب آفرین !

 15. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 16. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

 17. زاکانی: انتقادات نادرست است

 18. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 19. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 20. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 21. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

 22. بهادری جهرمی: یکی دیگر از ثمرات دیپلماسی شهید رئیسی به بار نشست

 23. چمران: تغییر شهردار تهران صحت ندارد

 24. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

 25. واردات خودرو برای همه ایرانیان آزاد شد

پربحث‌های هفته

 1. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 5. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 6. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 7. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 8. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 9. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 10. سرگردانی اضطراب آفرین !

 11. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 12. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 13. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

 14. دولت بی‌منت

 15. پاسخ ظریف به ادعای یک فعال رسانه‌ای پس از سخنانش در تلویزیون

 16. اعضای کارگروه انتخاب وزیر صمت در دولت چهاردهم مشخص شدند

 17. نظرات برگزیده مخاطبان الف: مشارکت کم مردم در انتخابات باید آسیب‌شناسی شود/ پزشکیان در انتخاب اعضای دولت فقط شایسته‌سالاری را ملاک قرار دهد

 18. پزشکیان: وضعیت امروز ایران با وجود سرمایه‌ها و ظرفیت‌های عظیم برازنده ایرانیان نیست

 19. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

 20. واکنش زاکانی به انتقادات عضو شورای شهر/ اعتراض بهزاد نبوی به سهم‌خواهی اصلاح طلبان از دولت پزشکیان

 21. حضور امشب ظریف در تلویزیون

 22. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 23. توضیح دانشگاه الزهرا درباره قطع همکاری با «زهرا موسوی»

 24. باقری: خروج آمریکا از برجام موجب آسیب به همه طرف‌های توافق شد  

 25. ترامپ: جان به در بردنم از ترور معجزه بود

آخرین عناوین