وزیر کشور: دولت رئیسی بخش بزرگی از تنش آبی کشور را رفع کرد

  4030324022 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

احمد وحیدی گفت: شهید آیت‌الله رئیسی به محض تصدی مسئولیت با مشکل بزرگ عمومی در کشور به نام تنش آبی مواجه شد که طی مدت ۳ سال بر بخش عمده‌ای از آنها فائق آمد.

وزیر کشور: دولت رئیسی بخش بزرگی از تنش آبی کشور را رفع کرد

به گزارش تسنیم، پروژه مخزن 2هزار مترمکعبی روستای بیدزرد شامل ساخت مخزن، خط انتقال و تجهیز چاه با اعتباری حدود 170 میلیارد ریال افتتاح شد.

این مخزن با حجمی در حدود 2هزار متر مکعب، خط انتقال 1.7 کیلومتر، حجم بتن یک هزار و 100 مترمکعب و حجم آرماتور 120تن، جمعیت 6هزار نفری را تحت پوشش قرار می‌دهد.

با اجرای این طرح کمبود ذخیره و افت فشار آب آشامیدنی در شبکه روستای بیدزرد برطرف شده و علاوه بر این مشکل بی آبی محله‌ای از روستا به نام تنگ نظری که با تانکر آبرسانی می‌شد نیز رفع خواهد شد.

احمد وحیدی وزیر کشور در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهید جمهور و شهدای خدمت اظهارداشت: شهید آیت‌الله رئیسی از عمرشان با برکت استفاده کردند و در تمام پروژه‌ها نقش داشتند.

وی با بیان اینکه مسئله آب یک مسئله جدی است، گفت: شهید آیت‌الله رئیسی به محض تصدی مسئولیت با مشکل بزرگ عمومی در کشور به نام تنش آبی مواجه شد که طی مدت 3 سال بر بخش عمده‌ای از آنها فائق آمد. بسیاری از سد‌ها آبگیری و مشکل بسیاری از روستا‌ها و شهر‌ها رفع شد.

وزیر کشور تأکید کرد: کار مهمی در حوزه آب و فاضلاب انجام شد که باید از وزارت نیرو، ادارات آب و فاضلاب استان‌های مختلف تشکر کنیم. اقدامات شبیه این که مردم ما را از مهم‌ترین نیاز خودشان یعنی آب مستغنی می‌کند، جزو خدمات بزرگ و ماندگار و قابل تقدیر است. 

وحیدی ادامه داد: ویژگی مهمی که در این پروژه ذکر شد، استفاده از گروه جهادی برای انجام کار است. گروه جهادی یعنی اینکه برای انجام کار، هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند و این گروه جهادی هم از کارکنان اداره آبفا شکل گرفته است که بسیار ارزشمند است و نتیجه آن کاهش چشمگیر هزینه‌های پروژه و افزایش سرعت انجام کار است. این نقطه بسیار مهم در پروژه‌های عمرانی ماست که گاهی به خاطر فقدان همین نوع نگاه، طولانی می‌شود.

وزیر کشور با بیان اینکه طبیعتا اقدامات انجام نشده نیز باید همواره مدنظر باشد که هست، گفت: کار‌های خوب سر جای خود، ولی باید به کار‌هایی که انجام نشده بپردازیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: برای هر یک هزار روستای مشکل‌دار فارس در مسئله آب، با کمک خود مردم و نیرو‌های جهادی، کار‌های اساسی در آینده نزدیک انجام شود.

بهمن بهروزی مدیرعامل آبفا شیراز هم با بیان اینکه شهر شیراز با 4 شهر و 153 روستا، از لحاظ پوشش آبرسانی نسبت به میانگین کشور عقب است، گفت: می‌طلبد که با حمایت دولت و وزارات نیرو، سالانه 1� � هزار متر مکعب مخزن اضافه کنیم، چون سالانه 35 هزار مشترک جدید معادل 100هزار نفر به شهر شیراز اضافه می‌شود.

وی افزود: با طرح جهادی که در روستا‌ها آغاز شد، از محل منابع داخلی توانستیم 288 کیلومتر شبکه را راه‌اندازی کنیم، اما هنوز برخی نقاط از جمله منطقه قلات با 6 هزار مشترک، هنوز تحت پوشش ما نیست و امیدواریم اعتباری برای تامین آب همه نقاط تامین شود.

بهروزی در خصوص افتتاح مخزن آب روستای بید زرد نیز گفت: سال گذشته بخش عمده‌ای از این روستا با تانکر آبرسانی می‌شد ولی با ایجاد این مخزن، مشکل قسمتی از روستا حل می‌شود و تا هفته‌های آینده، کل منطقه تحت پوشش آبفا قرار خواهد گرفت.

استاندار فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه در سه سال گذشته تلاش زیادی برای حل مشکل بی‌آبی شده است، گفت: یکی از پروژه‌های مهم انتقال آب خلیج فارس به استان فارس بود که خوشبختانه تا نی‌ریز آمده است و برای کارخانه فولاد این شهر استفاده خواهد شد.

محمدهادی ایمانیه افزود: در ابتدای دولت سیزدهم هزار روستای استان فارس دچار کم‌آبی و تنش آبی بودند، اما با تلاش جهادی که انجام شد، مشکل بیش از 300روستا حل شد و 300 روستای دیگر نیز تا انتهای سال جاری رفع خواهد شد.

وی گفت: شبکه‌های فاضلاب شهر‌های بزرگ با جدیت در حال پیگیری است و بنای ما این است که یکی یکی شبکه فاضلاب شهر‌ها به صنایع برسد و آب آشامیدنی به دست مردم برسد.

ایمانیه با بیان اینکه مسئله آب اولویت بسیار بالای استان فارس است، افزود: اقدامات خوبی انجام شده است و امیدواریم این مسیر ادامه پیدا کند. هدف‌گیری کرده‌ایم که تا پایان دولت چهاردهم، مشکل آبرسانی تمام روستا‌های دچار تنش آبی در کل استان رفع شود.

به گزارش تسنیم بیدزرد علیا، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان شیراز در استان فارس ایران است، این روستا در 20 کیلومتری شهرستان شیراز استان فارس قرار دارد.

افتتاح بزرگراه شهید آیت الله رییسی و بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح شهید امیرعبداللهیان، کلنگ زنی فاز یک پروژه ملی احیای زندیه واقع در میدان شهدا در بافت فرهنگی و تاریخی شیراز و شرکت در چندین نشیت اجتماعی فرهنگی از دیگر برنامه‌های وزیر در سفر به شیراز است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۱۷۳۱۲۱۲:۴۵:۳۲ ۱۴۰۳/۳/۲۴
این تیتر یعنی الان مشکلی به نام تنش ابی نداریم؟!
ناشناس۳۵۱۷۳۵۱۱۳:۱۴:۵۶ ۱۴۰۳/۳/۲۴
البته اظهار نظر در این مورد با وزیر نیرو است
ناشناس۳۵۱۷۳۹۶۱۳:۴۸:۲۱ ۱۴۰۳/۳/۲۴
واقعا !! من فکر کردم بارون بارید امسال حل شد.
ناشناس۳۵۱۷۴۶۳۱۵:۱۳:۲۶ ۱۴۰۳/۳/۲۴
تشکر تشکر
ناشناس۳۵۱۷۴۸۰۱۵:۳۲:۴۲ ۱۴۰۳/۳/۲۴
قبلا تنش ابی بود تنش برقی هم به اون اضافه شد
ناشناس۳۵۱۷۹۲۷۰۰:۰۳:۱۸ ۱۴۰۳/۳/۲۵
در این 3 سال به اندازه 10 سال کار شد
محمدرضا۳۵۱۸۷۶۵۲۲:۲۲:۲۹ ۱۴۰۳/۳/۲۵
آره واقعا.
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 5. این آمار معنادار را دریابیم!

 6. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

 9. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 10. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 11. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 12. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 13. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 14. سرگردانی اضطراب آفرین !

 15. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 16. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

 17. زاکانی: انتقادات نادرست است

 18. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 19. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 20. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 21. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 22. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

 23. بهادری جهرمی: یکی دیگر از ثمرات دیپلماسی شهید رئیسی به بار نشست

 24. چمران: تغییر شهردار تهران صحت ندارد

 25. FATF مانع کار ما نیست/ فردا اولین قطار از ایران به چین می‌رود

آخرین عناوین