برتری ترامپ بر بایدن در یک نظرسنجی

  4020918068

نظرسنجی جدیدی از سوی نشریه وال استریت ژورنال نشان داده، جایگاه سیاسی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به ضعیف‌ترین سطحش در دوره ریاست جمهوری او رسیده و آنها به بایدن پایین‌ترین نمره را در زمینه عملکردش داده و برای نخستین بار در یک انتخابات فرضی رو در رو دونالد ترامپ را به بایدن ترجیح داده‌اند.

برتری ترامپ بر بایدن در یک نظرسنجی

به گزارش ایسنا، بر اساس این نظرسنجی که با پرسش از ۱۵۰۰ پاسخگو در بازه زمانی ۲۹ نوامبر تا چهارم دسامبر برگزار شده، ۴۷ درصد پاسگویان در یک رقابت ریاست جمهوری فرضی بین بایدن و ترامپ، دونالد ترامپ را انتخابات کردند در حالی که ۴۳ درصد نیز بایدن را انتخاب کردند. از سوی دیگر در همین رقابت فرضی با اضافه شدن پنج کاندیدای بالقوه از احزاب ثالث و مستقل برتری ترامپ بر بایدن با کسب ۳۷ درصد رای به شش درصد رسید، در حالی که جو بایدن در این رقابت ۳۱ درصد رای کسب کرد.

در این رقابت دوم، ۱۷ درصد مجموعا به پنج کاندیدای دیگر غیر از بایدن و ترامپ رای دادند و در میان آنها رابرت اف. کندی جونیور که قبلا از حزب دموکرات نامزد شد و بعدا نامزدی این حزب را کنار گذاشته و مستقل شد، با کسب هشت درصد، بیشترین رای را داشت.

در این نظرسنجی نارضایتی‌ها از بایدن بیش از هر زمان مشهود بوده و به نظر می‌رسد نارضایتی‌ها از او در میان گروه‌های متمایل به دموکراتها که هنوز ممکن است از او در روز انتخابات حمایت کنند بیش از همیشه افزایش پیدا کرده است. تنها ۲۳ درصد از پاسخگویان گفتند، سیاست‌های بایدن شخصا به آنها کمک کرده در حالی که ۵۳ درصد می‌گویند دستور کار رئیس جمهور آمریکا به آنها آسیب وارد کرده است.

همچنین متقابلا حدود نیمی از رای‌دهندگان اظهار کردند که سیاست‌های ترامپ در زمانی که او رئیس جمهور بوده به آنها شخصا کمک رسانده، در حالی که ۳۷ درصد از آنها گفتند که از سیاست‌های دوره ریاست جمهوری ترامپ آسیب دیدند.

دو سوم رای دهندگان وضعیت اقتصاد آمریکا را ضعیف یا نه چندان خوب رده بندی کردند و دو سوم نیز به این سوال که آیا اقتصاد آمریکا در دو سال گذشته در طول دوره ریاست جمهوری بایدن بدتر شده است، پاسخ مثبت دادند.

طبق این نظرسنجی اضطراب اقتصادی تاثیر سنگینی بر رای دهندگان جوان داشته و کمتر از یک سوم رای دهندگان زیر ۳۵ سال گفتند که اقتصاد در وضعیت خوبی قرار دارد، در حالی که در رده سنی ۶۵ سال به بالا این رقم معادل ۴۰ درصد بود.

نظرسنجی مذکور مشخص کرد رای‌دهندگان نسبت به برخی ویژگی‌های دونالد ترامپ دیدگاه بسیار منفی دارند که کارزار بایدن می‌تواند از این موارد به نفع خود بهره ببرد. تعداد رای دهندگانی که ترامپ را با کلمه «فاسد» توصیف کردند بیشتر از رای دهندگانی که این صفت را برازنده بایدن می‌دانستند، بود. از سوی دیگر تعداد رای دهندگانی که بایدن را صادق می‌دیدند بیشتر از آنهایی بود که ترامپ را صادق خواندند.

همچنین این نظرسنجی دریافت در صورتی که ترامپ حکم محکومیت دادگاهی در قبال مجموعا ۹۱ فقره اتهام مطرح شده علیه وی در دادگاه‌های آمریکا دریافت کند، این مساله موجب خواهد شد که بایدن در رقابت رو در رو با ترامپ با اکثریت یک درصدی که در چارچوب ضریب خطای نظرسنجی قرار می‌گیرد، ترامپ را شکست دهد.

رای دهندگان همچنین ترامپ را در چند حوزه شامل تامین امنیت مرز (به میزان ۳۰ درصد)، مهار تورم (به میزان ۲۱ درصد) و ساختن اقتصاد (به میزان ۱۷ درصد) از بایدن توانمندتر دانستند، در حالی که بایدن در حوزه سیاستگذاری در زمینه سقط جنین و احترام به دموکراسی از ترامپ رای بیشتری کسب کرد.

طبق این نظرسنجی هیچ یک از دو حزب اصلی دموکرات و جمهوریخواه آمریکا نظر مثبت اکثر رای دهندگان را کسب نکردند اما اختلاف بین آرای منفی و مثبت حزب دموکرات ۱۸ درصد بود، در حالی که این اختلاف برای حزب جمهوریخواه ۱۳ درصد بود. حزب جمهوریخواه همچنین در قبال این سوال از رای دهندگان مبنی بر اینکه در رقابت انتخابات کنگره در سال آینده میلادی از کدام حزب حمایت خواهند کرد، پنج درصد برتری داشت.

نظرسنجی مذکور در عین حال نشان داد که ترامپ در عرصه رقابت مقدماتی حزب جمهوریخواه همچنین برتری قاطعی بر دیگر رقبا دارد و ۶۰ درصد به او رای می‌دهند.

در اتفاقی جالب توجه نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل و رقیب ترامپ در رقابت حزب جمهوریخواه در صورت رقابت با بایدن با ۵۱ درصد رای در برابر ۳۴ درصد، برتری ۱۷ درصدی کسب می‌کند در حالی که ترامپ در مقام مقایسه چهار درصد رای بیشتری کسب کرده بود.

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا در رقابت با بایدن با او مساوی شده و هر دو ۴۵ درصد رای کسب می‌کنند. دیسانتیس در نظرسنجی ماه آوریل گذشته بایدن را با برتری سه درصدی شکست داده بود.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. یک یادآوری به آقای ربیعی

 2. تحلیل عجیب مرعشی از اغتشاشات ۱۴۰۱ / علی مطهری: حجاب به قانون جدید نیاز ندارد

 3. پدیده شوم "شوتی‌گری" را از بین می‌بریم/ جان باختن ۵۰۰ نفر در تصادف با خودروهای شوتی

 4. ۳۰ ویژگی مهم یک داوطلب شایسته مجلس

 5. عمو سام بدهکار!

 6. اظهارات انتخاباتی عجیب دبیر کل کارگزاران در تبریز

 7. مرگ ۶۸ کودک به‌دلیل مصرف شربت سرفه آلوده؛ ۲۳ نفر محکوم شدند

 8. مرگ خلبان آمریکایی بر اثر خودسوزی در اعتراض به جنگ غزه

 9. اخیرا فردی ادعای جانشینی امام زمان(عج) را کرده است /حضرت ظهور پیدا نکرده پس چگونه جانشین دارد؟  

 10. مطهری: مشارکت از دوره گذشته بالاتر خواهد بود/ قدردانی از سیاست منطقه‌ای دولت

 11. حداد عادل: مردمی شدن انقلاب نتیجه خدایی بودن انقلاب بود

 12. نباید با صندوق رأی قهر کنیم/ مردم از وعده و شعار خسته اند/ برخی نمایندگان به پیامد طرح ها یا لایحه ها بی توجهند/ اوضاع معیشتی مردم سال به سال دریغ از پارسال است!

 13. سردار رادان: ما می‌خواهیم پدیده شوتی‌گری را از بین ببریم

 14. اختصاص ۵.۵ میلیارد یورو برای بهبود وضعیت هوا

 15. آغاز عرضه ارز مسافرتی با شرایط جدید از امروز

پربحث‌های هفته

 1. یک یادآوری به آقای ربیعی

 2. استدلالی عجیب علیه انصارالله یمن

 3. چرا هیچکس در ایران بحران آب را جدی نمی گیرد؟!

 4. آیا تابعیت‌دادن به افغانستانی‌ها برای حضور در انتخابات و راهپیمایی‌هاست؟!

 5. مگه سری قبل رای دادیم، چی شد؟!

 6. ضعف بزرگ لیست‌های انتخاباتی

 7. سوریه، یار ایران در دفاع مقدس

 8. تحلیل عجیب مرعشی از اغتشاشات ۱۴۰۱ / علی مطهری: حجاب به قانون جدید نیاز ندارد

 9. هنرمند پیشکسوت خاطره ساز درگذشت

 10. بالاخره یکی باید گردن بگیرد!

 11. رشد اقتصادی ۲ برابر شد/ باوجود تحریم‌ها رکورد شکستیم

 12. ظریف: مردم «فرصت» و «پایه قدرت نظام» هستند؛ دست فرصت را باید باز بگذاریم

 13. سیاست، فقط سخنرانی نیست !

 14. رهبر انقلاب: راه غلبه بر مشکلات اعتماد به جمهور مردم و اسلام است

 15. پدیده شوم "شوتی‌گری" را از بین می‌بریم/ جان باختن ۵۰۰ نفر در تصادف با خودروهای شوتی

 16. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ترامپ و بایدن درباره ایران مانند هم عمل می‌کنند/ باید بر فعالیت کورش کمپانی نظارت می‌شد

 17. صدای معترضان خاموش با رای ندادن شنیده نمی شود

 18. افشای تخلف جدید در پرونده کوروش کمپانی

 19. ۳۰ ویژگی مهم یک داوطلب شایسته مجلس

 20. عمو سام بدهکار!

 21. افزایش مشارکت با اقدامات کلیشه ای !

 22. سفر رئیسی به بیرجند؛ با هواپیمای عمومی و بدون استقبال دولتی‌ها

 23. روایت تکراری آمریکایی ها از بمب اتمی ایران!

 24. الهام حمیدی: تمام مبلغ تبلیغ کوروش کمپانی را به حساب مراجع قضایی برگرداندم

 25. قانون درباره «کوروش کمپانی» چه می گوید؟

آخرین عناوین