الهندی: صهیونیست‌ها جرأت نمی‌کنند از زره‌پوش‌های خود پیاده شوند  

  4020819069

معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی با اشاره به اینکه غزه و ساکنان آن خاری در چشم دشمنان باقی خواهند ماند، تأکید کرد که نظامیان صهیونیست جرأت نمی‌کنند از زره‌پوش‌های خود در غزه پیاده شوند.

به گزارش مهر به نقل از المیادین، معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در نشستی خبری در لبنان درباره تحولات غزه گفت: درود بر مردم ثابت قدم فلسطین در نوار غزه که در طول ۳۵ روز گذشته در مقابل چشمان جهانیان در معرض قتل و کشتار قرار گرفتند.

محمد الهندی در ادامه افزود: «اسرائیل» با بمباران نانوایی‌ها، آب و پنل‌های خورشیدی از سلاح گرسنه کردن علیه مردم ما در غزه استفاده می‌کند. رژیم اشغالگر فشار می‌آورد تا مردم غزه را تحت پوشش و حمایت آمریکا و غرب از سرزمین خود آواره کند، جنایتی که از پایان جنگ جهانی دوم تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم.

وی تصریح کرد: درود بر محور مقاومت در یمن، عراق و جنوب لبنان که هر یک فراخور شرایط خود در این نبرد در نقاط مختلف شرکت می‌کنند. جبهه جنوب لبنان یک سوم «ارتش» ذخیره اسرائیل را دچار فرسایش و ده‌ها هزار شهرک نشین را آواره کرده است و تمام سناریوها در این جبهه محتمل است.

الهندی ادامه داد: ما به همه اطمینان می‌دهیم که جنگ دیوانه‌وار علیه ملت فلسطین در ۷ اکتبر به دلیل شوک بزرگی که ایجاد کرد به پایان رسید. تصویر ۷ اکتبر در اذهان جهانیان باقی خواهد ماند و قتل‌عام‌هایی که رژیم صهیونیستی پس از این تاریخ مرتکب شد، نشان دهنده آشفتگی بزرگ در این رژیم است. حال اینکه با وجود تهاجم بزرگ رژیم اشغالگر، روحیه مقاومت همچنان بالاست و رزمندگانش از آرامش بالایی برخوردار هستند.

معاون دبیرکل جهاد اسلامی خاطرنشان کرد: اگر نظامیان صهیونیست از زره پوش‌های خود پیاده شوند، ممکن است شاهد جنگ خیابانی در نوار غزه باشیم. هدف جلساتی که درباره آینده غزه برگزار می‌شود، شکست مقاومت است حال اینکه شکست مقاومت فقط یک توهم است. هیچکس نمی‌تواند درباره نحوه مدیریت غزه بدون مقاومت صحبت کند. موضوع مدیریت نوار غزه تنها به مردم فلسطین مربوط می‌شود و به آمریکایی‌ها و اعراب که ناظر این کشتارها هستند ارتباطی ندارد. آیا کسی می‌تواند شهری را اداره کند که از این همه درد و ویرانی رنج می‌برد؟

وی با اشاره به پرونده اسرای صهیونیست گفت: «اسرائیل» طرفی است که در مورد اسرای خود توسط گروه‌های مقاومت تعلل می‌کند و مذاکرات درباره این پرونده هم به همین علت متوقف شده است.

الهندی به برگزاری نشست سران کشورهای عربی- آفریقایی در جده عربستان واکنش نشان داد و اظهار داشت: برگزاری نشست سران کشورهای عربی ۳۵ روز پس از تجاوز به غزه، نشانه‌هایی از نتایج مورد انتظار این اجلاس به ما می‌دهد. از نشست سران کشورهای عربی انتظاری بیش از بیانیه نداریم. ما در فلسطین هیچ امیدی به چنین جلساتی نداریم که نتایج آن را سال هاست می‌دانیم.

وی تأکید کرد: شاید نظامیان اشغالگر بتوانند به بیمارستان الشفاء یا میدان مرکزی غزه برسد، اما نمی‌توانند از زره‌پوش‌های خود خارج شوند. مردم فلسطین با هر نیرویی که نوار غزه را اشغال کند، مبارزه خواهند کرد. همه گزینه‌ها برای «اسرائیل» دشوار است و صحبت از آتش بس برای ۳ یا ۴ ساعت فقط فریبکاری است. آتش بسی که آنها از آن صحبت می‌کنند به «اسرائیل» خدمت می‌کند و هدف آن آواره کردن مردم فلسطین از شمال به جنوب نوار غزه به عنوان مقدمه‌ای برای تبعید آنها شاید به سینا است.

محمد الهندی با قاطعیت اعلام کرد که هیچ راه‌حلی برای مسأله فلسطین جز با نابودی رژیم اشغالگر صهیونیستی که کشورهای منطقه را به بردگی کشانده است، وجود ندارد. غزه، مردم و اردوگاه‌های آن، خاری در چشم دشمنان باقی خواهند ماند و هدف تمام راه حل‌های موقت، خرید زمان است.

معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در پایان سخنانش گفت: دنیا نظاره‌گر تحولات غزه است و آن را رصد می‌کند و همه با مسئولیت‌های خود روبرو هستند. جبهه‌های بازی هم وجود دارند که ممکن است تحولات در آن بسیار فراتر برود و هر تحولی نیازمند محاسبات خاص خود است.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 4. دولت و مردم تا دیر نشده کاری کنند...

 5. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 6. این آمار معنادار را دریابیم!

 7. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 8. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 9. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 10. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 11. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 12. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 13. قالیباف: باید دغدغه‌ ۱۴ میلیون نفری که به پزشکیان رای ندادند لحاظ شود

 14. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 15. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 16. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 17. سرگردانی اضطراب آفرین !

 18. آشی که نباید خیلی شور شود!

 19. زاکانی: انتقادات نادرست است

 20. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 21. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

 22. بهادری جهرمی: یکی دیگر از ثمرات دیپلماسی شهید رئیسی به بار نشست

 23. FATF مانع کار ما نیست/ فردا اولین قطار از ایران به چین می‌رود

 24. ظریف اعضای «شورای راهبری انتخاب اعضا کابینه» را اعلام کرد

 25. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

آخرین عناوین