ماجرای غزه به کجا می انجامد؟!

گروه تعاملی الف،   4020813001

به شدت تلاش دارند تا در مقطع فعلی اسرای نظامی خود را بدون هیچ گونه امتیازی آزاد سازند و از سوی دیگر با ادامه حملات وحشیانه، غزه را به زمین سوخته تبدیل سازند، جان بسیاری از آدم‌ها را بستانند و با ورود زمینی، زمینه کوچاندن اجباری مردم غزه را فراهم سازند.

ماجرای غزه به کجا می انجامد؟!

گروه تعاملی الف - سید حسین حسینی:

حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردمان بی دفاع غزه در هفته های اخیر دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد. به همین دلیل است که در این روزها، تظاهرات و اعتراضات بسیار گسترده‌ای در کشورهای مختلف جهان انجام می‌شود. البته این امر صرفا مختص به کشورهای اسلامی نیست و در سرزمین‌ها غربی و اروپایی نیز تجمعات گسترده برای حمایت از فلسطین و محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی در جریان است. 

اما برخلاف رویه ملت‌های مختلف، دولتمردان غربی که از حمله ۱۵ مهرماه حماس شوکه شده و بازدارندگی پوشالی هفت دهه اخیر رژیم صهیونیستی را بر باد رفته می‌بینند کمر به این بسته‌اند تا با انجام اقدامات مختلف روحیه از دست رفته این رژیم جعلی را بازسازی و احیا نمایند. این اقدامات را می‌توان از حمایت‌های دیپلماتیک تا اعزام اسلحه و تجهیزات، حمایت‌های اطلاعاتی و اعزام نیرو و ... برشمرد. 

در این بین سران رژیم صهیونیستی بر این تصورند تا راه فراری برای رهایی از این شکست سهمگین پیدا کنند. به همین دلیل است که به شدت تلاش دارند تا در مقطع فعلی اسرای نظامی خود را بدون هیچ گونه امتیازی آزاد سازند و از سوی دیگر با ادامه حملات وحشیانه، غزه را به زمین سوخته تبدیل سازند، جان بسیاری از آدم‌ها را بستانند و با ورود زمینی، زمینه کوچاندن اجباری مردم غزه را فراهم سازند تا به زعم خود مشکل فلسطین را به یکباره حل نمایند. اما واقعیتی که سران این رژیم در محاسبات خود هیچ وجه به حساب نیاورده این است که با زور، داغ و درفش و حمله نظامی، هیچ گاه نمی‌توان یک ملت را به زنجیر کشید، آرمان آن را از بین برد و ملتی جعلی بوجود آورد. اگر قرار بود چنین اتفاقی رخ دهد چند دهه گذشته این اتفاق رخ می‌داد، آن زمانی که موفق شدند به کشورهای عربی شکست سختی وارد نمایند. 

 اما بعد از رویش جوانه‌های انقلاب اسلامی در کشورهای منطقه و بیداری مردم هرگز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. همگان در سال‌های اخیر اذعان دارند که نیروهای محور مقاومت علی الخصوص حزب الله لبنان شکست سهمگین در نبردهای مختلف با رژیم صهیونیستی به آن تحمیل کرده است. در مقطع فعلی نیز در زمانی که هیچ تصوری از حمله و اقدام جدید وجود نداشت رژیم صهیونیستی ضربه سهمگینی از حماس دریافت کرد و عملیاتی در ۱۵ مهرماه (۷ اکتبر) انجام شد که تمام هیمنه ساختگی سازمان های اطلاعاتی و نیروهای نظامی آن را از بین برد. 

در حال حاضر نیز تمام هم و غم مقامات اسرايیل بازیابی این هیمنه پوشالی است اما حتی اگر در کوتاه مدت نیز از دیدگاه خود توفیقاتی بدست آوردند و زنان و کودکان بیشتری را به شهادت برسانند اما قطعا در بلندمدت این جنگ به مستهلک شدن بیشتر آن منجر خواهد شد. 

بی شک از این به بعد تاریخ این رژیم جعلی را باید به قبل و بعد از این حمله تقسیم بندی کرد. همان گونه که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی در دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام فرمودند «: در این قضیّه‌ پانزدهم مهر به این طرف، رژیم غاصب صهیونیستی، هم از لحاظ نظامی، هم از لحاظ اطّلاعاتی، یک شکست غیر قابل ترمیم خورده؛ شکست را همه گفتند، تأکید من به «غیر قابل ترمیم بودن» است».

بنابراین رژیم صهیونیستی اینک در باتلاقی گرفتار شده است که هر چه بیشتر دست و پا بزند بیشتر در نابودی و نیستی فرو می‌رود و زوال آن زودتر محقق خواهد شد. شاید سران آن بواسطه حمایت‌های غیرانسانی کشورهای غربی بتوانند ضربات هر چند دردناکی به زنان و کودکان و مردم وارد نمایند اما نمی‌توان با تحریف و دروغ، ملتی را جعل کرد و ملتی را از بین برد. 

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. احتمالاً مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در شورای نگهبان رد شود

 2. چیزهایی که درباره این «فساد دبش» نمی دانیم

 3. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 4. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 5. درباره میدان شهید صدام حسین!

 6. ساسی مدیای آقای عبدی !

 7. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 8. اولین تصویر از شهید مرزبان در سراوان

 9. تصاویری از لحظه شلیک مستقیم به نظامیان صهیونیست

 10. ۳ نکته در مورد راهکار تشکیل دو دولتِ اسرائیلی و فلسطینی

 11. پرونده فساد چای دبش از دولت قبل است/ احساسات جامعه جریحه‌دار شد

 12. گزارش تحقیقی از ماجرای مهاجران؛ ستیز یا ساماندهی؟/ چه کسی به اقبالیه حمله کرد؟

 13. امیر تتلو به ایران تحویل داده شد

 14. زباله ها را هم نزنید !

 15. خرید خودروی برقی و حواس هایی که باید جمع باشد!

 16. نظر فرزاد حسنی درباره مستند تازه شبکه منوتو

 17. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 18. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 19. چرا موسیقی تتلوها «سم» است؟

 20. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 21. کاهش تورم تا پایان سال ادامه دارد

 22. معادله چند مجهولی یک قانون!

 23. چرا غرب از افزایش قدرت "محور مقاومت" نگران است؟

 24. توضیحات دفتر امام‌جمعه رشت درباره حواشی پیش آمده در نماز جمعه  

 25. نظرات برگزیده مخاطبان الف: تعهدات دو طرف در برجام باید گام‌به‌گام اجرا می‌شد/ روحانی به ائتلاف با اصلاح‌طلبان نیاز دارد

آخرین عناوین