معاون هماهنگ کننده ارتش: سیاست ایران در قبال همسایگان دوستی و برادری است

گروه سیاسی الف،   4001028070

امیر دریادار سیاری گفت: استقلال‌طلبی و رهایی از وابستگی از مهم‌ترین علل تقابل نظام سلطه با انقلاب اسلامی است؛ اگرچه انقلاب اسلامی در این راه متحمل سختی‌های زیادی شده است، اما به‌هیچ عنوان دست از تلاش خود بر نداشته و امروز نیز گام‌هایش برای رسیدن به اهداف عالی استوارتر شده است.

سیاست ایران در قبال همسایگان دوستی و برادری است

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش در دیدار با وابستگان نظامی خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز در تالار سعدی برج میلاد تهران انجام شد، با اشاره به چرایی تقابل نظام سلطه با انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در حال پشت سرگذاشتن سخت‌ترین و ظالمانه‌ترین تحریم‌های تاریخ روابط بین‌الملل است و ما اگرچه به خاطر تحریم‌ها مشکلاتی در برقراری روابط با همسایگان داریم، اما معتقدیم این مشکلات با تعامل و گفت‌وگو قابل حل خواهد بود و نیازی به کمک از طرف بیگانگان نیست.

امیر سیاری با بیان اینکه گسترش روابط همه‌جانبه با همسایگان با همکاری تک‌تک وابستگان نظامی خارجی مقیم در کشور میسر می‌شود، تصریح کرد: اگر تعامل با همسایگان عمیق‌تر شود، منافع اقتصادی کلان‌تر نصیب منطقه غرب آسیا خواهد شد.
وی گفت: همه کشورهای مهم و حساس لازم است به‌دنبال پیشرفت کشورشان از طریق رفع اختلافات مشترک و رفع مشکلاتی من‌جمله خشکسالی، مخاطرات انسانی در قالب پناه‌جویی و قاچاق انسان، مشکلات زیست‌محیطی‌، بیماری‌های واگیردار، افراط گرایی و تروریسم باشند.
معاون هماهنگ‌ کننده ارتش گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره یاور ملت‌های منطقه بوده و به حقوق آن‌ها تجاوز نکرده و استقلال همه کشورها را به رسمیت شناخته است.
وی گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال هماسایگان دوستی و برادری است؛ این کشور چشم طمع به هیچ سرزمینی نداشته و براساس آموزه‌های اسلام، منافع مشترک، امنیت جمعی و منطقه‌ای را بدون حضور کشورهای فرامنطقه‌ای در غرب آسیا می‌داند. جمهوری اسلامی ایران با اکثر کشورهای منطقه‌ای ارتباط مناسبی دارد و آن‌ها نیز از ظرفیت اسلامی و حسن همجواری با ایران بهره زیادی می‌برند.
معاون هماهنگ‌ کننده ارتش با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با دستیابی به توان خودکفایی و ملی از توان علمی به‍ویژه در زمینه قدرت نظامی و ساخت تسلیحات مدرن و جدید برخوردار است، تصریح کرد: ایران ضمن ارتباط روز افزون با کشورهای مختلف با برخی از آن‌ها همکاری نظامی نیز دارد و تمایل دارد که فناوری‌های علمی و پیشرفته نظامی را در اختیار سایر کشورهای دوست و همسایه قرار دهد، کشورهای همسایه نیز بایستی به ماهیت اقتدار ایران پی ببرند؛ زیرا ثبات و امنیت منطقه براساس اقتدار و تعاملات دو طرفه شکل‌ می‌گیرد.
امیر سیاری در پایان گفت: راه خروج از هرج و مرج داخلی و منازعات بی‌حاصل گام برداشتن در مسیر توسعه، پیشرفت و در نهایت رسیدن به ثبات و امنیت تنها از طریق تعریف منافع مشترک و امنیت منطقه‌ای و دسته‌جمعی است.
دریادار سیاری در حاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران گفت: در این نشست حدود ۳۵ وابسته نظامی از کشور های مختلف جهان حضور داشتند و موضوعات امنیت منطقه و نگاهی به وضعیت حال و آینده کشور افغانستان که بسیار هم مورد توجه قرار گرفت، مطرح شد.
وی افزود: نظر جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با وضعیت فعلی و آینده کشور افغانستان مطرح شد و از نقش همه در ارتباط با کمک‍ها، مذاکرات و تعاملاتی که تاکنون برای کشور افغانستان انجام گرفته، صحبت شد و انتظارات جمهوری اسلامی ایران از بحث تشکیل دولت فراگیر و همه جانبه در افغانستان مورد توجه قرار گرفت.
معاون هماهنگ کننده ارتش همچنین با اشاره به تدابیر فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) مبنی بر تعامل و همکاری جمهوری اسلامی ایران با همه کشورهای جهان به جز رژیم غاصب صهونیستی و نظام سلطه جهانی، تصریح کرد: اینگونه جلسات باعث می‍شود ارتباط نزدیکتری با جهان داشته باشیم و تبادل نظر، تجربه، اطلاعات و آشنایی بیشتری بین عزیزان در ارتش جمهوری اسلامی ایران و وابستگان نظامی کشورهای جهان به وجود آید.
در ادامه این مراسم سرهنگ پردراگ پرلیچ، دین وابستگان نظامی خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران با تشکر از دیدگاه‍ها و نقطه نظرات  امیر دریادار سیاری در خصوص مسائل منطقه‍ای و بین المللی، استقبال کشورهای دوست و هم پیمان جمهوری اسلامی ایران در ارتقای سطح روابط فی مابین را مورد تاکید قرار داد.
در پایان، «کرست» یادبود مراسم به عنوان نماد صلح و دوستی از طرف معاون هماهنگ کننده ارتش به دین وابستگان نظامی خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از ۳۵ وابسته نظامی خارجی حاضر در مراسم تبادل گردید.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. سلبریتی های مجنون غرب و مسابقه فوتبال ایران و کانادا !

 2. آبله‌میمونی بلای جدید جهانی!

 3. مدینه فاضله موهوم؟!

 4. عجیب‌ترین عکس از روز جنجالی فوتبال در تبریز

 5. فرماندهِ «سلام فرمانده» کیست؟!          

 6. خودروهایی عجیب و دفاعی عجیب تر!

 7. تهدید ایران با تپانچه توخالی !

 8. نظرات برگزیده مخاطبان الف: خدا را شکر میرسلیم رئیس‌جمهور نشد/ سیدحسن خمینی درباره آرامگاه تجملی امام پاسخگو باشد/ نظام باید حق اعتراض را به رسمیت بشناسد

 9. سرودی که دهه نودی ها را به شوق آورد

 10. آبروریزی در نمایشگاه خودرو؛ خراب شدن دناپلاس مقابل چشم بازدیدکنندگان!

 11. ژئوپلیتیک مقدم بر زنجیره تامین

 12. امیدی که در عربستان ناامید شد

 13. کنایه سردار سپاه به مسئولینی که خانواده هایشان خارج از کشور زندگی می کنند

 14. رد خون ؛ از قنیطره تا تهران 

 15. ساده انگاری در گذار از اقتصاد رانتی

 16. کسری بودجه دولت چطور تامین می شود؟

 17. رئیسی: باید بسترهای فسادزا را اصلاح کنیم / قالیباف رئیس مجلس باقی می‌ماند؟/ روایت تاجیک از خیانت جریان اصلاح‌طلبی

 18. ویدئویی دیده نشده از وضعیت مردم تهران پیش از انقلاب!

 19. بایدن تا کی می خواهد به سیاست های ترامپ بچسبد؟!

 20. شهادت پاسدار مدافع حرم در اقدامی تروریستی

 21. گرانی در ۴ سال آخر دولت روحانی

 22. اتهامات عجیب یک وکیل

 23. فکری برای این قشر حقوق‌بگیر کنید

 24. اهداف پشت پرده ترور سرهنگ خدایی و سناریوهای پاسخ ایران

 25. واکنش سخنگوی دولت به شایعه افزایش قیمت بنزین/ دفاع صفارهرندی از تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی/ توضیحات عبدالملکی درباره علت حذف یارانه برخی از مردم

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. سلبریتی های مجنون غرب و مسابقه فوتبال ایران و کانادا !

 2. نظرات برگزیده مخاطبان الف: خدا را شکر میرسلیم رئیس‌جمهور نشد/ سیدحسن خمینی درباره آرامگاه تجملی امام پاسخگو باشد/ نظام باید حق اعتراض را به رسمیت بشناسد

 3. رد خون ؛ از قنیطره تا تهران 

 4. رئیسی: باید بسترهای فسادزا را اصلاح کنیم / قالیباف رئیس مجلس باقی می‌ماند؟/ روایت تاجیک از خیانت جریان اصلاح‌طلبی

 5. شهادت پاسدار مدافع حرم در اقدامی تروریستی

 6. اهداف پشت پرده ترور سرهنگ خدایی و سناریوهای پاسخ ایران

 7. واکنش سخنگوی دولت به شایعه افزایش قیمت بنزین/ دفاع صفارهرندی از تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی/ توضیحات عبدالملکی درباره علت حذف یارانه برخی از مردم

 8. این ابهام را هر چه زودتر برطرف کنید !

 9. ۱۰ نفر از متخلفان پروژه و مسببان حادثه ریزش ساختمان متروپل دستگیر شدند/ ادامه عملیات آوار برداری

 10. خطیب نمازجمعه تهران: قوه قضاییه با مفسدانی که باعث افزایش اجاره بها می شوند برخورد کند

 11. انتقاد شدید کیهان از رشیدپور

 12. امانت بودن قدرت و ودیعه الهی بودن اعتراض

 13. مراسم وداع با پیکر شهید صیاد خدایی

 14. دادستان کل کشور: مردم را باید مرتب در جریان روند اصلاحات اقتصادی قرار داد

 15. توییت مدیرعامل خبرگزاری قوه قضاییه درباره مالک متروپل

 16. سرلشکر سلامی: سپاه انتقام خون شهید صیاد خدایی را خواهد گرفت

 17. توییت فعال رسانه ای خارج از کشور درباره ترور شهید صیادخدایاری

 18. سلام فرمانده 

 19. توضیحات سردار شکارچی درباره ترور شهید صیادخدایی/ دستور اژه‌ای درباره بازار خودرو/ نظر علی مطهری درباره طرح اصلاح یارانه‌ها

 20. چرا بیت رهبری در خیابان جمهوری بنا شد؟

 21. یارانه افراد جامانده واریز شد

آخرین عناوین

بلیط هواپیما