لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

گروه سیاسی الف،   4000726119 ۴۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

آمار کرونا در ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۲۶ مهرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۸۴۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۸۰۴ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۶۵۹ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۴ هزار و ۲۵۶ نفر رسید.

آمار واکسیناسیون در ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت، تا کنون ۴۸ میلیون و ۹۵۶ هزار و ۶۹۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۵ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۹۸۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند.

مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۷۴ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۶۸۰ دُز رسید.

بیشتر بخوانید:

تایید تزریق دُز سوم واکسن کرونا در کمیته علمی/ ذخیره بالای واکسن در کشور

واکسن سینوفارم ۱۲ برابر مرگ ومیر را کاهش می‌دهد

صعود انفجاری ایران در جدول واکسیناسیون

***

سه گام ضروری برای اصلاح یارانه های انرژی

دنیای‌اقتصاد نوشت: «بازوی پژوهشی سازمان برنامه و بودجه با مقایسه تجارب موفق کشورها، سه گام اصلی موفقیت در اصلاح یارانه انرژی را معرفی کرد. مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری، اصلاح یارانه انرژی را اقدامی بسیار پیچیده در سطح اقتصاد سیاسی دانست که نیازمند حمایت و همراهی قوی مردم است؛ زیرا حذف یا کاهش یارانه‌های انرژی بخشی از افراد آسیب‌پذیر جامعه را متاثر می‌کند.

بنابراین در گام نخست، ضمن آگاه‌سازی مردم نیاز است که برنامه‌های رفاهی جبرانی در دهک‌های کم‌درآمد معرفی و اجرایی شود. گام دوم این است که با مطالعات جامع بر اساس تجارب بین‌المللی و تجارب سال‌های گذشته کشور، جوانب اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در نظر گرفته شود و یک برنامه میان‌مدت کاهش یارانه‌های پنهان انرژی در دستور کار قرار گیرد.

در این گزارش، تجربه کشورهای اندونزی، ترکیه، بلغارستان و برخی کشورهای دیگر ارائه شده است. گام سوم، بهره‌گیری از یک پایگاه داده قوی از خانوار است؛ زیرا هر چه اطلاعات خانوارها و فعالیت‌های اقتصادی دقیق‌تر باشد، تصمیم‌گیری درباره پرداخت یارانه‌ها هدفمندتر خواهد بود.»

***

دشواری های رسیدن به توافق در وین

 امیرعلی ابوالفتح، کارشناس مسائل آمریکا درباره آغاز دوباره مذاکرات هسته ای به همشهری گفت: «مذاکرات سرانجام آغاز می‌شود اما در شرایط فعلی رسیدن به نتیجه دور از انتظار به‌نظر می‌رسد؛ چرا‌که ایران به‌شدت به آمریکا بی‌اعتماد‌تر شده و از نظر آمریکایی‌ها نیز ایران۲۰۲۱ به‌مراتب خطرناک‌تر از ایران۲۰۱۵ محسوب می‌شود.

ایران که به 60درصد غنی‌سازی دست پیدا کرده، سانتریفیوژ‌های بیشتری دارد، اقتصادش به‌کار خود ادامه می‌دهد، توانایی سرنگون‌کردن پهپاد آمریکایی را دارد، به پایگاه‌ آمریکایی‌ها در منطقه موشک زده و نفتکش‌هایش مقابل چشم‌ آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها به لبنان سوخت می‌رساند، بنابراین ایران۲۰۲۱ ایرانی بسیاری قوی‌تر است و از نظر آمریکایی‌ها باید بیشتر مهار و کنترل شود.

برجام از نظر آمریکا امروز نمی‌تواند نگرانی آنها را برطرف کند و به همین دلیل آنها از برجام خارج شدند و بایدن به‌راحتی به آن بازنمی‌گردد. به این ترتیب، به‌دلیل افزایش قدرت ایران، آمریکا سختگیری بیشتری در مذاکرات می‌کند و این در حالی است که سختگیری ایران نیز بیشتر شده است. چنین شرایطی رسیدن به توافق را بسیار دشوار می‌کند.»

***

لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟

تبعات و پیامدهای ردصلاحیت لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری همچنان ادامه دارد. پس از ردصلاحیت لاریجانی و بهت همگان از این اقدام شورای نگهبان و تاکید رهبری بر جبران ظلم توسط شورای نگهبان، شاهد هیچ اقدامی از شورای نگهبان نبودیم.

پس از انتخابات، لاریجانی مداوم پیگیر انتشار دلایل ردصلاحیت خودش توسط شورای نگهبان شد که در پرده ماقبل آخر سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده بود دلایل ردصلاحیت لاریجانی در نامه‌ای به وی منعکس شده است. پس از آن لاریجانی اعلام کرد شورای نگهبان مهر محرمانه را از آن نامه بردارد تا وی بتواند آن را منتشر کند.

اما امروز اتفاق جدیدی افتاد و لاریجانی به سخنان طحان‌نظیف، سخنگوی جوان شورای نگهبان واکنش نشان داد و مجددا خواستار انتشار دلایل ردصلاحیت خود شد.

لاریجانی در یادداشت کوتاهی خطاب به طحان‌نظیف نوشت: «جناب‌عالی، در مصاحبۀ اخیر، دربارۀ اعلام عمومی دلایل عدم‌احراز صلاحیت نامزدها فرمودید چنین کاری شرعاً و قانوناً ممکن نیست، زیرا به حیثیت افراد، که امری محترم است، لطمه وارد می‌کند.

این سخن به‌طور کلی درست است. اما دربارۀ افرادی نظیر حقیر، که خود درخواست علنی‌کردن آن‌ را دارم، وجاهت ندارد و مسئولیت آن برعهدۀ شورای نگهبان نیست. ضمناً این‌گونه بیانات شما ابهام‌های دیگری نیز ایجاد می‌کند و شفاف‌کردن موضوع را بیش از پیش ضروری می‌سازد.

این مطلب دربارۀ نهادها و دستگاه‌هایی که در این تصمیم شورا مشارکت داشته‌اند نیز صادق است. جناب‌عالی جوان تحصیل‌کرده و متدینی هستید. از ابتدای خدمت در نظام اسلامی، مراقب باشید در بیان و عمل خود به کسی ظلم نکنید، حتی به‌نحو ایهام.»

اما نجات الله ابراهیمیان، عضو سابق شورای نگهبان در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص نامه علی لاریجانی به سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر اعلام عمومی دلایل عدم احراز صلاحیتش، اظهار کرد: به نظر من این از حقوق آقای لاریجانی است که دلایل عدم احراز صلاحیتش را اعلام کنند.

این عضو سابق شورای نگهبان با بیان اینکه آقای لاریجانی می‌توانند خودشان دلایل رد صلاحیت را اعلام کنند، افزود: از آنجایی که آقای لاریجانی یک شخص است نه یک اداره یا سازمان، علنی کردن این دلایل افشای اسناد طبقه‌بندی شده نیست. همچنین مسأله مربوط به احراز صلاحیت هم یک مسأله مربوط به حقوق افراد است، آقای لاریجانی می‌تواند دلایل عدم احراز صلاحیت خود را اعلام کند؛ فکر نمی‌کنم مهر محرمانه مانعی در این زمینه تلقی شود.

عباس عبدی، فعال سیاسی هم با انتشار توییتی با توجه به سخنان ابراهیمیان نوشت: «چند ماه پیش هم این را نوشتم که آقای لاریجانی هیچ منع قانونی برای انتشار ندارد. ولی او و دوستانش می‌گویند که منع قانونی دارند. شورای نگهبان حق انتشار ندارد ولی لاریجانی حق انتشار دارد. نامه به او هم باید محرمانه باشد. محرمانگی برای امور اداری است و نفی حق انتشار ذینفع نیست.»

البته فارغ از جنبه حقوقی ماجرا که مدنظر ابراهیمیان و عبدی بوده است به نظر می رسد هدف اصلی لاریجانی از پیگیری موضوع، الزام شورای نگهبان به پاسخگویی درباره عملکرد است. به‌خصوص اینکه در این نوبت، عملکرد شورای نگهبان باعث از دست رفتن حیثیت سیاسی فردی شده است که سالها مورد وثوق نظام بوده است.

***

واکنش کیهان به جدول پیش‌بینی قیمت دلار

روز گذشته جدولی حاوی پیش‌بینی قیمت دلار منتشر شد که در روزهای آخر دولت روحانی در سازمان برنامه تهیه شده بود. کیهان در این زمینه نوشت: «این روزها در حالی که حکم محکومیت چند مدیر ارشد بانک مرکزی در دولت قبل، به اتهام تضییع منابع ارزی منتشر می‌شد، تحلیلی از سازمان برنامه و بودجه همان دولت به رسانه‌ها درز داده شد.

در این تحلیل پیش‌بینی شده بدون رفع تحریم‌ها، نرخ دلار تا پایان سال ۱۴۰۶، به ۲۸۵ هزار تومان برسد! «درز» دادن این تحلیل، احتمالا ادامه همان رفتار پروژه بگیرانی است که اردیبهشت امسال، فایل صوتی به‌ظاهر محرمانه آقای ظریف را درز دادند...

اگر مدعیان، توان پیش‌بینی نرخ دلار در سال 1406 را داشتند، چرا واقعیت‌های روز را در بودجه‌نویسی انکار کردند و به‌جای مدیریت منابع، نسخه ولخرجی را در دستور کار گذاشتند؟

آیا مسئولیت برنامه‌نویسی غلط، کمتر از نابودی منابع ارزی توسط برخی مدیران بانک مرکزی است؟ و آیا جز این است که هر دو نهاد، تابع تصمیمات مقام بالاتر در دولت بودند؟ آیا انبوه بی‌تدبیری‌ها در آستانه واگذاری مدیریت، مفهومی جز مین‌گذاری در مقابل دولت جدید دارد؟

آیا همه این روند را می‌شود حمل بر اتفاق و ندانم‌کاری کرد؟ احتمالا حتی اگر شیر یا خط هم می‌انداختند، برخی پیش‌بینی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها درست از آب درمی‌آمد؛ نه اینکه یک روند سرتاسر خطا به یادگار بماند. این روند سوءتدبیر، حقیقتاً مستوجب حساب‌کشی و مؤاخذه است.»

***

مجلس یازدهم، ادعای شفافیت و جلسات متعدد غیرعلنی

شرق نوشت: «فقط سه جلسه غیرعلنی در همین دو هفته اخیر برگزار شده است؛ آن‌هم در مجلسی که از همان ابتدا با ادعای شفاف‌کردن آرای نمایندگان روی کار آمده است...

هفته گذشته جلسه با رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه درباره بودجه سال آینده غیرعلنی برگزار شد... بعد از آن هم البته جلسه تفریغ بودجه 99 غیرعلنی برگزار شد.

در زمان رأی اعتماد به کابینه هم مجلس دو بار جلسه غیرعلنی برگزار کرد؛ یکی پیش‌جلسه بررسی رأی اعتماد که کاملا غیرعلنی بود و یکی هم زمان بررسی ادعاهای الیاس نادران درباره برخی مسائل مالی مطرح‌‌شده درباره جواد اوجی، گزینه وزارت نفت که مجلس یک جلسه غیرعلنی کوتاه برگزار کرد...

مجلس بعد از ماجراهای افغانستان و به‌قدرت‌رسیدن طالبان هم یک جلسه غیر‌علنی با سردار قاآنی برگزار کرد. طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی هم بار اول غیرعلنی برای خروج طرح از ذیل اصل 85 رأی آورد و بار دوم در جلسه علنی رأی نیاورد...

 مجلس حتی برای قیمت‌گذاری فولاد هم جلسه غیرعلنی برگزار کرده است. سال گذشته سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس از جلسه یک‌ساعته غیرعلنی درباره مسائل وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داده بود‌...

مجلس درباره ترور شهید فخری‌زاده هم جلسه غیرعلنی برگزار کرده بودند.»

***

توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت 4میلیون مسکن

به گزارش ایرنا رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران درباره چگونگیِ جزییات ساخت چهار میلیون واحد مسکن،  افزود: در مجلس طی ماه گذشته ابلاغ شده است که می تواند کمک بسیار بزرگی به مردم برای صاحبخانه شدن کند.

قاسمی ادامه داد: ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم به این معنی نیست که هر سال یک میلیون واحد ساخته خواهد شد؛  همه می دانیم ساخت مسکن حدود یک سال و نیم زمان می برد. در وهله نخست اعلام کردیم که تا حدود دو میلیون واحد مسکونی را شروع می کنیم و هم اکنون عملیات اجرایی آن نیز در مرحله آغاز شدن است.

وی ادامه داد: با انبوه سازان کشور در هفته های آینده وارد مذاکره می شویم، با تعاونی های خوشنام نیز وارد گفت و گو می شویم. اکنون ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در شهرها و روستاها توسط بنیاد مسکن آغاز شده است و با کمیته امداد و بهزیستی و صندوق تعاون و وزارت کار هم توافقنامه هایی را امضا شده است

رستم قاسمی گفت: مسکن را بخش خصوصی می سازد اما توزیع مدیریت ساخت را بین دستگاه‌های سازنده تقسیم کردیم.  همزمان به دنبال تحول در نظام ساخت و ساز هستیم و با برخی کشورهای خارجی در حال مذاکره هستیم تا دانش نوین ساخت و ساز وارد کشور شود.

وی ادامه داد: با برخی از کشورها برای صنعتی‌سازی این چهار میلیون واحد مسکونی وارد مذاکره شدیم که روش همکاری با آنها از طریق تهاتر با نفت فاینانس یا پرداخت خواهد بود.

***

درخواست بسیج دانشجویی از مخبر درباره خلف وعده‌های واکسن برکت

به گزارش فارس، ۸ بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران طی نامه‌ای از محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور برای حضور در دانشگاه و پاسخگویی به سوالات دانشجویان درباره برخی وعده‌های محقق نشده در مورد تولید واکسن برکت دعوت کردند.

دفاتر بسیج دانشجویی در در 8 دانشگاه تهران در ادامه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره عمل وعده‌ها از سوی مسئولان تاکید کردند: جناب آقای مخبر! حضرتعالی همچنان که به عنوان ریاست ستاد اجرایی فرمان امام فعالیت دارید، بیش از دو ماه است به معاونت اول ریاست جمهوری منصوب شدید. جدای از اینکه مشغول به کار بودن به صورت همزمان در چنین مناصبی مایه تعجب و شگفتی است، شاهد وعده‌هایی از جنابعالی بودیم که علاوه بر لکه‌دار کردن اعتماد عمومی، منجر به وارد آمدن خسارت‌های جبران ناپذیری به کشور شدند...

بزرگترین وعده‌ جنابعالی مبنی بر تحویل ۵۰ میلیون دوز واکسن کووایران برکت تا پایان شهریور ماه که بار‌ها مطرح کردید. اما اکنون که حدود یک ماه از آن موعد می‌گذرد، تنها ۸ میلیون دوز تحویل وزارت بهداشت شده و همچنان متقاضیان این امر با کمبود مواجهند...

جناب آقای مخبر! این خلف وعده‌ها درکنار عدم پاسخگویی مستقیم به مردم، اولا موجب نگرانی و ثانیا خلاف بیانات صریح رهبر انقلاب در دیدار با اعضای دولت شماست...

به همین جهت از جنابعالی دعوت می‌کنیم تا با حضور میان دانشجویان، پاسخگوی ابهامات و سوالات آنان باشید تا بیش‌از این به سرمایه اجتماعی دولت مردمی آسیبی وارد نشود.

***

انتقاد بادامچیان از مجلس

به گزارش ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در بیان مواضع هفتگی این حزب با تشکر از ارائه به موقع گزارش دیوان محاسبات از تفریغ بودجه ۹۹، گفت: اعلام شده انتشار تفریغ تبصره‌های ۱، ۴، ۵ و ۱۴ ماده واحده دارای طبقه بندی است و فقط در اختیار رییس مجلس قرار می‌گیرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: بدیهی است که اسناد و موارد محرمانه و سری به طور علنی اعلام نمی‌شود اما اطلاع مردم از بودجه و تفریغ آن حق عام است که در اصل ۵۵ قانون اساسی به آن توجه شده و رییس مجلس هم باید به این اصل توجه داشته باشد.

بادامچیان افزود: نمایندگان محترم مجلس به این امر توجه لازم را داشته باشند زیرا طبق اصل ۵۳ باید کلیه دریافت‌های دولت به خزانه واریز شود و پرداخت‌ها طبق ردیف بودجه انجام شود تا بی نظمی در خزانه و بیت المال پدید نیاید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار امیدواری کرد که نمایندگان از هم اکنون تمهیدات لازم را برای بازنگری در بودجه نویسی و تنظیم بودجه ۱۴۰۱ را در نظر بگیرند.

وی با بیان این که مجلس باید تحرک بیشتری از خود نشان دهد، افزود: نزدیک به دو سال از عمر مجلس یازدهم می گذرد و انتظارات از این مجلس و رییس مجلس برآورده نشده است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۲۴۷۸۳۲۲۰:۴۷:۳۶ ۱۴۰۰/۷/۲۶
هر وقت علی لاریجانی در مورد تصویب 20 دقیقه ای خسارت محض برجام به مردم پاسخگو شد حق دارد در مورد دلایل رد صلاحیت خود طلب کار باشد.
ناشناس۲۲۴۸۶۴۳۰۸:۴۸:۴۶ ۱۴۰۰/۷/۲۷
لاریجانی یار غار و گرمابه و گلستان روحانی که در عملکرد او سهیم است باید منتظر دعوت به دادگاه صالحه برای ادای توضیحات باشد
ناشناس۲۲۴۸۶۷۴۰۹:۰۳:۵۹ ۱۴۰۰/۷/۲۷
امروز آثار اعتماد به نفس و پیروزی در جبهه اسلام و جبهه مقاومت بیش از گذشته نمایان است و نشانه های پیروزی و عقب نشینی دشمن را می بینیم
ناشناس۲۲۴۸۷۰۳۰۹:۱۶:۵۸ ۱۴۰۰/۷/۲۷
الان چه ربطی داشت؟
ناشناس۲۲۴۸۸۱۵۱۰:۱۳:۰۱ ۱۴۰۰/۷/۲۷
ربطش این است که بانیان وضع موجود حق ندارند طلبکار باشند بلکه بدهکارند.
ناشناس۲۲۴۷۸۴۵۲۰:۵۲:۴۸ ۱۴۰۰/۷/۲۶
اگر دولت بی تدبیر روحانی تداوم داشت تا سال 1406 نرخ دلار به 500 هزار تومان می رسید اما دولت جدید تدابیری اتخاذ کرده که صادرات نفت و صادرات غیرنفتی افزایش یابد و بدین ترتیب نرخ دلار ثابت خواهد ماند.
ناشناس۲۲۴۷۸۵۶۲۰:۵۵:۳۹ ۱۴۰۰/۷/۲۶
علی لاریجانی باید درباره تصویب 15 دقیقه ای برجام نافرجام بدون توجه به نظرات کمیسیون بررسی برجام جوابگو باشد این حق مردم است که بدانند.
ناشناس۲۲۴۷۸۶۴۲۰:۵۹:۰۷ ۱۴۰۰/۷/۲۶
لاریجانی همان روحانی بود اگر رئیس جمهور می شد باید فاتحه اقتصاد و مملکت می خواندیم ازموده را دوباره ازمودن خطا بود.
سینا۲۲۴۷۸۸۱۲۱:۰۵:۴۵ ۱۴۰۰/۷/۲۶
واقعا چه دلیلی داره که آقای مخبر حاضر نیستند وارد بحث وعده های تولید واکسن برکت بشن؟ نهایتش یه عذر خواهی رسمی بکنند و بگن در برنامه ریزی اشتباه کردیم دیگه. آسمون به زمین میاد؟ خیلی بد میشه اگه یه مقام رسمی جمهوری اسلامی بگه اشتباه کردم؟
ناشناس۲۲۴۷۹۸۱۲۱:۵۶:۵۲ ۱۴۰۰/۷/۲۶
مفهوم سخن جناب آقای قاسمی وزیر محترم شهرسازی اینه مردم خانه بسازند ما هم جزو آمار خودمون بیاوریم و بگیم ما ساختیم
ناشناس۲۲۴۸۰۰۳۲۲:۰۶:۵۸ ۱۴۰۰/۷/۲۶
از آنجا که آقای لاریجانی یار غار و گرمابه گلستان رییس جمهور قبل بود و به ایشان قول داده شده بود دولت با حمایتش ایشان را رییس جمهور می کنند لذا برای اینکه حرف و حدیث پیش نیاید لاریجانی رد صلاحیت شد
حسن۲۲۴۸۰۶۵۲۲:۳۶:۰۹ ۱۴۰۰/۷/۲۶
در خصوص سخنان آقای مخبر باید گفت تا الان کدام مسئول دولتی حرفی زده که درست در بیاید در دولت قبلی که مدام وزیر اقتصاد می گفت سکه و دلار نخرید ارزان می شود و در بورس سرمایه گذاری کنیدتا سود کنید که دیدیم بورس چه بر سرش آمد حالا آقای مخبر یک حرفی زده است دیگر
ناشناس۲۲۴۸۱۴۵۲۳:۱۰:۵۱ ۱۴۰۰/۷/۲۶
لاریجانی اگر رد صلاحیت نمیشد قطعا احمدی نژاد داستان و بامبول درست میکرد
ناشناس۲۲۴۸۶۶۱۰۸:۵۷:۲۲ ۱۴۰۰/۷/۲۷
لاریجانی بلاگردون شد که طرفداران احمدی نژاد سر و صدا نکنند
ناشناس۲۲۴۸۲۹۲۰۰:۳۸:۱۸ ۱۴۰۰/۷/۲۷
نمايندگان با شعارشفافيت روي كار امدند ولي بيشترين مقابله با شفافيت را در اين مجلس شاهد هستيم
ناشناس۲۲۴۸۳۲۳۰۱:۰۸:۵۷ ۱۴۰۰/۷/۲۷
آقای لاریجانی اگه راست میگی باید دلایل شورای نگهبان رو منتشر کنی
ناشناس۲۲۴۸۳۳۰۰۱:۱۴:۲۰ ۱۴۰۰/۷/۲۷
لاریجانی در ریکاوری داره سعی میکنه خودشو بازسازی کنه اما شدنی نیست
ناشناس۲۲۴۸۳۹۳۰۲:۱۵:۳۱ ۱۴۰۰/۷/۲۷
می بینم شما اصولگرایان در مورد سفر احمدی نژاد به دیار امارات وفیلمها وعکس های جالبش با اناث رنگارنگ بد جوری سکوت پیشه کردید !!
ناشناس۲۲۴۸۷۹۹۱۰:۰۸:۴۴ ۱۴۰۰/۷/۲۷
اناث رنگارنگ یعنی چی؟ امان از ندید بدیدی
ناشناس۲۲۴۸۸۳۷۱۰:۱۹:۵۸ ۱۴۰۰/۷/۲۷
سفر به امارات نشان داد که احمدی نژاد هنوز محبوب قلبهاست و مردم ایران و جهان او را دوست دارند.
ناشناس۲۲۴۸۵۱۵۰۶:۵۵:۰۷ ۱۴۰۰/۷/۲۷
نیاز به معاون اول بسیار قویتری بود
ناشناس۲۲۴۸۸۲۹۱۰:۱۸:۱۷ ۱۴۰۰/۷/۲۷
معاون اول از جهانگیری ضعیف تر نداشتیم و نداریم.
ناشناس۲۲۴۸۵۲۳۰۷:۰۵:۲۱ ۱۴۰۰/۷/۲۷
این لاریجانی هم ول کن نیست . تو خوب ! تو مدیر ! تو مدبر ! تو دارای حسن سابقه و امانت و تقوا ! اصلا تو معصوم !!!! بابا ! ۳۰ سال نحوه مدیریت تو رو دیدیم دیگه . ول کن دیگه حالا قرار نیست تا نفس میکشی که پست و مقام داشته باشی . عه !
ناشناس۲۲۴۸۸۱۹۱۰:۱۴:۲۷ ۱۴۰۰/۷/۲۷
بنده خدا دچار عارضه " خود بزرگ بینی " شده
ناشناس۲۲۴۸۸۲۱۱۰:۱۵:۲۰ ۱۴۰۰/۷/۲۷
لاریجانی ها دین خودشون رو به نظام ادا کردند . بسه دیگه توره حضرت عباس
ناشناس۲۲۴۸۵۲۵۰۷:۰۷:۴۸ ۱۴۰۰/۷/۲۷
یه مسئولیت به این لاریجانی بدید بی خیال شه . مسئول پیگیری قرارداد ۲۰ ساله با ونزوئلا خوبه
ناشناس۲۲۴۸۷۰۷۰۹:۱۸:۲۹ ۱۴۰۰/۷/۲۷
با رفتن جهانگیری پست ریاست ستاد تنظیم نرخ زولبیا و بامیه کشور را که در اختیار جهانگیری بود به ایشان بدهید
ناشناس۲۲۴۸۵۲۸۰۷:۰۹:۲۵ ۱۴۰۰/۷/۲۷
مردم منتظر شنیدن حرفای مخبر هستن . چرا کلا اصلا حرف نمیزنه جناب معاون اول ؟
ناشناس۲۲۴۸۵۳۰۰۷:۱۱:۲۹ ۱۴۰۰/۷/۲۷
الان مخبر داره تحریم ها رو خنثی میکنه ؟!
ناشناس۲۲۴۸۵۳۳۰۷:۱۴:۰۵ ۱۴۰۰/۷/۲۷
مجلس و دولت جوان انقلابی مقاومتی میدانی جهادی مشکلات روز افزون اقتصادی ملت رو مرتفع کنند علی برکت الله
ناشناس۲۲۴۸۵۳۸۰۷:۱۷:۲۶ ۱۴۰۰/۷/۲۷
۲ ماه و نیم گذشت و تقریبا هیچ !
ناشناس۲۲۴۸۷۱۲۰۹:۲۲:۱۱ ۱۴۰۰/۷/۲۷
چطوری مغرض؟
ناشناس۲۲۴۸۷۹۵۱۰:۰۶:۵۵ ۱۴۰۰/۷/۲۷
الحمدالله خوبم شما چطوری الکی خوش ؟
ناشناس۲۲۴۸۸۲۶۱۰:۱۷:۱۷ ۱۴۰۰/۷/۲۷
تسریع واکسیناسیون عمومی و عضویت در پیمان شانگهای و کاهش نرخ دلار و سیمان و میلگرد و شیرخشک و غیره طی 2 ماه گذشته انجام شد که قابل تقدیر است.
ناشناس۲۲۴۸۵۴۴۰۷:۲۵:۰۳ ۱۴۰۰/۷/۲۷
چگونه است که مسافرت مردم ممنوعه و جریمه ۵۰۰ هزار تومنی داره ولی نمازجمعه از این هفته دایره ؟
ناشناس۲۲۴۸۸۰۲۱۰:۱۰:۰۸ ۱۴۰۰/۷/۲۷
هزاران نفر رو جمع میکنن یه جا ایراد نداره و کرونا نیست . بعد اونوقت یارو میخواد از اینجا پاشه بره خونه اش توی شمال ؛ کروناس و باید جریمه بده !
ناشناس۲۲۴۸۸۴۹۱۰:۲۴:۲۷ ۱۴۰۰/۷/۲۷
لازم است در نماز جمعه فاصله ۳ متری از یکدیگر رعایت شود تا وارد پیک هفتم نشویم
ناشناس۲۲۴۸۹۸۴۱۱:۲۶:۲۵ ۱۴۰۰/۷/۲۷
حالا خیلی هم جریمه می کنند مثلا در ضمن بعد از چندین ماه نماز جمعه برگزار می شود
ناشناس۲۲۴۸۵۴۷۰۷:۲۷:۵۳ ۱۴۰۰/۷/۲۷
پیاده روی سبب بروز پیک شیشم در نواحی مرزی و قرمز ماندن آنجا شده است
ناشناس۲۲۴۸۵۸۴۰۸:۰۱:۳۵ ۱۴۰۰/۷/۲۷
واقعا چه وضعیتی داریم. اقای لاریجانی تا همین دوره قبل رئیس مجلس بوده. بنا به هر دلیلی رد صلاحیت شده. ایشان می فرمایند که دلایل رد صلاحیتم را اعلام کنید تا به اطلاع جامعه برسانم. شورای نگهبان بازی در می آورد. این به چه معنی است؟؟؟
ناشناس۲۲۴۸۶۸۰۰۹:۰۷:۴۵ ۱۴۰۰/۷/۲۷
چقدر خوشحالم که هیچ اصلاح طلبی در هیچ منصب دولتی و شورای شهر و استانداری و ....وجود ندارد و اصول گرایان خیلی زود به جان همدیگر افتادند .
ناشناس۲۲۴۸۸۰۶۱۰:۱۱:۰۱ ۱۴۰۰/۷/۲۷
اتفاق جدیدی نیافتاده زمان احمدی نژاد هم همینطوری شد یه چرخه ست که مرتب تکرار میشه و مردم بیشتر توی بازی اصلاح طلب و اصول گرا له میشن
ناشناس۲۲۴۸۹۸۸۱۱:۲۷:۴۱ ۱۴۰۰/۷/۲۷
یعنی چی آن وقت؟
ناشناس۲۲۴۸۸۸۱۱۰:۳۹:۲۷ ۱۴۰۰/۷/۲۷
اگر در احضار روحانی به دادگاه معذوریتی بواسطه جایگاه ایشان وجود داشته باشد برای جهانگیری، نوبخت،دژپسند، آخوندی، شریعتمداری ، نعمت زاده و نمکی که در حوزه های مختلف ارز دولتی و واگداریها، بودجه، مسکن، واردات اتومبیل و سلامت مردم در علن خطا کردند، نباید معذوریتی باشد. کشوری مانند اسرائیل با همه بدیهایش برای ۶۰ هزار دلار رشوه درقالب هدیه، نخست وزیر وقت را بارها به دادستانی و کلانتری کشانده و بازجوئی کردند.
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

  2. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

  3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

  4. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

  5. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

  6. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

  7. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

  8. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

  9. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

  10. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

  11. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

  12. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

  13. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

  14. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

  15. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

  16. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

  17. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

  18. اتفاق جالب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

  19. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

  20. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

  21. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

  22. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

  23. عکس یادگاری نماینده مجلس کشورمان هنگام تماشای بازی رئال مادرید

  24. شکست گام نخست مقصرنمایی ایران در مذاکرات وین

  25. لطفاً ژست فرهنگی نگیرید

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

   2. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

   3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

   4. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

   5. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

   6. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

   7. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

   8. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

   9. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

   10. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

   11. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

   12. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

   13. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

   14. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

   15. ادعای سخیف شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی

   16. یادآوری حسین شریعتمداری به تیم مذاکره کننده؛ امروز چه روزی است؟!

   17. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرا پرداختی‌ها در دستگاه‌های دولتی این قدر متفاوت است/ هم نیروی نظامی و هم اقتصاد قوی باید داشته باشیم/ ضرورت دارد الگوی کشاورزی تغییر کند

   18. تحریف سخنان رئیس‌جمهور به چه قیمتی؟!

   19. وعده چشم‌گیر میرکاظمی برای اقتصاد

   20. هشدار وزیر بهداشت درباره ورود سویه جدید کرونا به کشور/ روایت میرکاظمی از عقب‌ماندگی ده‌ساله در اقتصاد ایران

   21. مجلس به «نوری» برای تصدی وزارت آموزش و پرورش اعتماد کرد

   22. زاینده‌رود تا ۵ سال دیگر احیا نمی‌شود

   23. دستور اژه‌ای برای رسیدگی مجدد به پرونده مدیرعامل دیوار/مصباحی مقدم : برخی مشکلات ریشه ۵۰ ساله دارد

   24. مصباحی‌مقدم: باید مردم را به صبوری دعوت کرد/ کم‌بارش بودن کشور تقصیر دولت نیست

   25. سخنگوی دولت: دیوار میان مردم و دولت شکسته است/ مردم شاهدند که کشور ویدئوکنفرانسی اداره نمی‌شود

   آخرین عناوین

   بلیط هواپیما