باز هم جنایتی دیگر در افغانستان!/ تشکیل بسیج مردمی راهکار حفظ امنیت در افغانستان

گروه جهان الف،   4000724027
باز هم جنایتی دیگر در افغانستان!/ تشکیل بسیج مردمی راهکار حفظ امنیت در افغانستان

مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی نوشت: 

آنچه در وضعیت فعلی به شیعیان مظلوم افغانستان و دیگر اقوام این کشور اعم از ازبک ها، تاجیک ها و پشتون ها توصیه می شود این است که منتظر ننشینند تا امنیت را از بیرون برای آنها بیاورند، بلکه خودشان دست بکار شوند و با ایجاد بسیج مردمی به حفاظت از مردم، مساجد و محلات خود بپا خیزند.

در پی جنایت هولناک تروریستهای داعشی در مسجد فاطمیه قندهار و به خاک و خون کشیدن دهها نفر از نمازگزاران این مسجد، مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی چنین آورده است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

«وَمَن یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُّتَعَمِّدًا فَجَزَآؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا وَغَضِبَ اللّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًا»

(نساء، آیه ۹۳)

کسی که مؤمن مسلمانی را عمداً بکشد، سزایش جهنمی است که همیشه در آن خواهد بود و خشم و غضب پروردگار بر علیه اوست و خدا او را لعنت میکند و برای او عذابی عظیم فراهم می کند.

با کمال تأسف و عرض تسلیت به پیشگاه حضرت بقیة الله الأعظم ارواحنا فداه که در سالروز شهادت پدر والامقامشان حضرت امام حسن عسکری (ع)، جمع زیادی از شیعیان آن حضرت در حین نماز جمعه در مسجد فاطمیة قندهار بدست جنایتکاران داعشی به خاک و خون کشیده شدند.

این حادثه اولین و آخرین جنایت دشمنان بشریت در افغانستان نیست ولی توالی جدید این حوادث نشان از برنامه ریزی های دشمنان اسلام برای اهدافی بزرگتر دارد. در اردیبهشت ماه همین سال جنایتکاران داعشی صدها دختر مظلوم از شیعیان افغانستان را در مقابل مدارسشان با انفجارات پیاپی قتل عام کردند.

جمعة گذشته نیز با انفجار مهیبی در نماز جمعه مسجد جامع سید آباد قندوز نیز دهها تن از شیعیان از کودکان خردسال تا پیرمردان را وحشیانه به شهادت رساندند و در این جمعه نیز نمازگزاران مسجد فاطمیه قندهار را آماج حملات جنایتکارانه خود قرار دادند.

مردم مظلوم افغانستان سالهاست که مورد ظلم و جنایت ستمکاران هستند، بیست سال پیش آمریکا به منظور ساقط کردن حکومت طالبان و تروریستها به افغانستان لشگرکشی کرد و در طول این مدت هم صدها هزار نفر از مردم افغانستان به خاک و خون کشیده شدند ولی تروریستها نابود نشدند و همواره مردم بی پناه مورد هدف قرار می گرفتند و گویا اصلاً هدف واقعی آمریکا نابودی تروریستها نبود بلکه تقویت و تجهیز و پرورش آنها در گروهها و فرقه های جدید بود که یکی از جنایتکارترین آنها همین گروه داعش است که بوسیله آمریکا و در زمان ریاست جمهوری اوباما شکل گرفت و خانم هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا در کتاب خود با عنوان «گزینه های دشوار» اعتراف می کند که داعش در واقع ساخته دست آمریکا با هدف جنگ افروزی و تقسیم خاورمیانه بوده است.

پس از شکست آمریکا و داعشی ها در سوریه و عراق، هزاران داعشی راهی افغانستان شدند و اهداف بلند مدتی دارند و علاوه بر افغانستان، مخدوش کردن امنیت کشورهای آسیای میانه و جمهوری اسلامی ایران جزء اهداف آنهاست و لذا تشکیلات داعشی خراسان را ایجاد کرده اند و در پی عضوگیری از اقوام مختلف هستند و لذا آینده این منطقه آبستن حوادث جنایتکارانه زیادی است که باید به هوش بود و با تدبیر نقشه های آنان را خنثی کرد.

لزوم تشکیل بسیج مردمی در افغانستان
امّا آنچه که در وضعیت فعلی به شیعیان مظلوم افغانستان و دیگر اقوام این کشور اعم از ازبک ها، تاجیک ها و پشتون ها توصیه می شود این است که منتظر ننشینند تا امنیت را از بیرون برای آنها بیاورند، بلکه خودشان دست بکار شوند و با ایجاد بسیج مردمی به حفاظت از مردم، مساجد و محلات خود بپا خیزند.

تجربه ای که در بدو پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اتفاق افتاد همین بود، در آن زمان که تازه انقلاب پیروز شده بود و عناصر ساواکی و مسلح رژیم شاه هنوز در بین مردم بودند و گروهک های معاند هم هر روز در شهری غائله آفرینی می کردند، مردم هر شهر و محلّه به فکر حفظ امنیت خود بپا خواستند. در آن زمان هنوز کمیته های انقلاب اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب تشکیل نشده بود و تنها نیرویی که از انقلاب و مردم حفاظت می کرد همین جوانانی بودند که به صورت خودجوش عمدتاً در مساجد متشکل شدند و حتی با دست خالی و بدون اسلحه به گشت زنی در محلات و حفظ و حراست از مردم مشغول شدند که بعدها کمیته های انقلاب اسلامی از دل همین تشکل های مردمی ایجاد شده در مساجد بوجود آمد.

شیعیان افغانستان بین ۲۵ تا ۳۰٪ مردم افغانستان را تشکیل می دهند، یعنی جمعیتی در حدود ۸ تا ۱۰ میلیون نفر هستند که البته در نقاط مختلف افغانستان ساکن هستند و البته دیگر اقوام افغانستان مانند ازبک ها و تاجیک ها و حتی پشتون ها هم با شیعیان از قدیم همبستگی داشته اند و ملت افغانستان با وحدت خود براحتی می تواند بر نقشه های تفرقه افکنانه آمریکا و عربستان و پاکستان در افغانستان فائق آیند. فعلاً شیعیان افغانستان هدف حمله دشمنان هستند و ملت شریف و دلاور افغانستان به یاری پروردگار می توانند با پشتوانه مردمی خود به کمک یکدیگر بشتابند و دشمنان را از اجرای اهداف خائنانه شان مأیوس کنند.

سکوت در برابر این جنایات بر هیچکس جایز نیست و همة اقوام و ملت افغانستان باید این کشتارهای وحشیانه را محکوم کنند و با شیعیان ستمدیده افغانستان همدردی نمایند. البته رسالت علمای اهل سنت در این بحث بسیار مهم است و از آنجا که غالب این گروههای تروریستی با افکار وهابی گونه، ریختن خون شیعیان و حتی دیگر مسلمانان غیر وهابی را بر خود جایز می شمرند. آنان باید همواره و آشکارا این قبیل جنایات ضد بشری را به اشد وجه محکوم نمایند و به جوانانشان روشنگری کنند که هر گونه قتل نفس در اسلام حرام است، چه شیعه باشد و چه سنی باشد و یا حتی مسیحی و غیر مسلمان باشند، کسی حق ندارد خون دیگری را بر زمین بریزد و هر کس انسانی را بکشد در فرهنگ قرآن به مثابه آن است که تمامی انسانها را کشته است، لذا فرمود: «مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الأَرْضِ فَکَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا» (مائده، آیه ۳۲)

قطعاً دوران سختی ملت افغانستان سپری خواهد شد و هر کس ظلم و جنایتی کرده باشد به سزای عملش خواهد رسید و خدای متعال یار و یاور مظلوم و دشمن ستمکاران است.

و من قتل مظلوماً فقد جعلنا لولیه سلطاناً

 

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

 4. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 5. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

 6. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 7. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

 8. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

 9. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 10. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

 11. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

 12. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 13. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 14. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 15. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 16. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 17. اتفاق جالب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

 18. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

 19. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 20. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

 21. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

 22. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

 23. عکس یادگاری نماینده مجلس کشورمان هنگام تماشای بازی رئال مادرید

 24. شکست گام نخست مقصرنمایی ایران در مذاکرات وین

 25. لطفاً ژست فرهنگی نگیرید

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما