آوازه جهانی «قهرمان کوچک» ایران؛ علی لندی تیتر رسانه‌های جهان شد

گروه جهان الف،   4000704076

برخی رسانه های مطرح جهان با ارج نهادن به فداکاری نوجوان ۱۵ ساله ایرانی برای نجات دو زن از میانه شعله های آتش به قیمت از دست دادن جان خویش، او را «قهرمان کوچک» ایران نامیدند.

آوازه جهانی «قهرمان کوچک» ایران؛ علی لندی تیتر رسانه‌های جهان شد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، به گزارش شبکه ب. اف. ام تی وی فرانسه، علی لندی نوجوان فداکار ۱۵ ساله ایرانی پس از نجات دو زن در میانه شعله های آتش، جان خود را در اثر شدت جراحات ناشی از سوختگی از دست داد.

به گزارش این رسانه فرانسوی، کاربران ایرانی «شجاعت یک قهرمان واقعی» را ستودند. عکسی از این نوجوان فداکار با لبخند در صفحات اول اکثر روزنامه های ایران منتشر شده است.

به گزارش شبکه ب. اف. ام تی وی فرانسه، روزنامه آفتاب یزد نوشت: «قهرمان کوچک آسمانی شد»

به گزارش این رسانه فرانسوی، طی تماسی از سوی دفتر مقام معظم رهبری با خانواده این نوجوان فداکار ایرانی مراتب تسلیت و همدردی ابلاغ شد.

همچنین به گزارش شبکه ب. اف. ام تی وی فرانسه، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در پیامی که در وب سایت ریاست جمهوری منتشر شده است، نوشت: تاریخ ایران با فداکاری قهرمانانی که جان خود را برای آرمان های انسانی فدا کردند نشان داده شده است.

همچنین رسانه فرانسوی زبان «لسانسیل» لوگزامبورگ، با اشاره به فداکاری این نوجوان 15 ساله ایرانی، او را «قهرمان کوچک» ایران توصیف کرد.

به گزارش این رسانه فرانسوی زبان، رسانه های محلی گزارش دادند: علی لندی دانش آموز ۱۵ ساله از شهرستان ایذه استان خوزستان، شهریور ماه امسال در پی بروز حادثه آتش سوزی و به خطر افتادن جان ۲ هموطن، در اقدامی شجاعانه برای نجات آنها تلاش کرد که متأسفانه دچارسوختگی شدید شد و روز جمعه دوم مهر ماه جان خود را دست داد.

بخش انگلیسی خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز در گزارشی نوشت: نوجوان ایرانی پس از مرگ غم انگیزش به دنبال نجات دو زن که در آتش گیر افتاده بودند، «قهرمان ملی» در ایران لقب گرفت.

در ادامه این گزارش خبرگزاری آناتولی آمده است: علی لندی نوجوان 15 ساله اهل جنوب غرب ایران به دلیل اقدام قهرمانه‌ای که منجر به از دست جانش شد، در ایران مورد تقدیر گسترده قرار گرفت. وی که دو زن را از آتش سوزی در شهر ایذه نجات داده بود، با سوختگی شدیدی روبرو شد.
خبرگزاری آناتولی در ادامه تصریح کرد: مقامات ایرانی از این اقدام نوجوان 15 ساله تقدیر کرده و رئیس جمهوری ایران نیز از علی لندی به عنوان «قهرمان ملی" یاد کرد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ایران نیز از این نوجوان به عنوان " قهرمانی بزرگ" برای نسل جوان در ایران یاد کرد.
گزارش شده است که به دنبال وخامت حال این نوجوان 15 ساله پیش از فوت، وی برای درمان پیشرفته به استان اصفهان انتقال یافته بود.

به گزارش ایرنا، علی لندی دانش آموز ۱۵ ساله از شهرستان ایذه استان خوزستان، چند روز پیش در پی بروز حادثه آتش سوزی و به خطر افتادن جان ۲ هموطن، در اقدامی شجاعانه برای نجات آنها تلاش کرد که متأسفانه دچارسوختگی شدید شد و روز جمعه دوم مهر ماه جان خود را دست داد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. ایران کره جنوبی را شوکه کرد

 2. واکنش رسانه‌های غربی به رونمایی از نسخه بومی گنبد آهنین توسط جمهوری اسلامی

 3. با دانشجویان پزشکی ضعیف در کنکور چه کنیم؟ 

 4. ورود رياست‌جمهوری به ماجرای برخورد پليس با دختر جوان

 5. اردوغان در کوچه بن بست

 6. دفاع قاطع کارشناس ترک از ایران در مقابل علی‌اف

 7. پاسخ مجری به یاوه‌گویی الهام علی‌اف

 8. سیف، رییس اسبق بانک مرکزی، به ۱۰ سال حبس محکوم شد

 9. چرا باید جلسات کمیسیون «طرح صیانت» در مجلس، علنی باشد

 10. احیای مذاکرات برجام از بروکسل می‌گذرد؟

 11. ضرغامی: کوروش شاید اولین کسی است که تلاش کرد اقوام را به وحدت برساند / پاسارگاد نمادی از مدنیت است

 12. رونمایی غرورانگیز از دستیابی ایران به فناوری پرتاب سرد موشک‌های پدافندی

 13. درس‌های محکومیت سیف و عراقچی برای سیاسیون

 14. انتصابات دولت طی ۷۵ روز؛ کدام صندلی‌ها هنوز خالیست؟ 

 15. لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

 16. نظر نادران درباره پاشنه آشیل دولت رئیسی/ چرا نیکزاد پیشنهاد وزارت در دولت رئیسی را نپذیرفت؟/ توضیحات اشتری درباره فیلم بازداشت دختر جوان/ جنجال «رتبه‌بندی معلمان» در مجلس

 17. هجمه ناشیانه به مجلس یازدهم

 18. معاون اول قوه قضاییه: قضات از توهینی که به آنها شده ناراحت هستند

 19. رتبه‌بندی معلمان و سرانجام نظام پرداخت ناعادلانه

 20. رویا فروشی به مشتریان ساده ایرانی در ترکیه

 21. توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست/ توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

 22. تنش زدایی ایران و عربستان پیش چشم آمریکا؟!

 23. گزارش شنیدنی شبکه دویچه‌وله درباره حکومت فاسد الهام علی‌اف

 24. قابلیت‌های ایران با جمهوری آذربایجان به هیچ‌وجه قابل مقایسه نیست

 25. نجات حیرت انگیز گوساله توسط اسب آبی

ابر آروان

آخرین عناوین