سپاه پاسدارن به کمک کمیته امداد آمد/ بهره‌برداری از ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومین تا پایان شهریور ماه

اقتصادی،   4000508048

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با قدردانی از همراهی سپاه پاسداران در ساخت مسکن محرومان در کشور گفت: تا شهریور ماه مراحل ساخت ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومان با سپاه پاسداران تفاهم‌نامه امضاشده بود به اتمام می‌رسد.

 

به گزارش فارس، مرتضی بختیاری پیش از ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از دو میلیون و پانصد و پنجاهمین واحد مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده کشور در سالن الغدیر استانداری که از طریق ارتباط تصویری برگزار شد، اظهار کرد: همواره یکی از اهداف کمیته امداد یاری رساندن به محرومان در شرایط سخت اقتصادی و مقاوم‌سازی منازل آنان است.

وی با قدردانی از همراهی سپاه پاسداران در ساخت مسکن محرومان در کشور گفت: سپاه پاسداران در همه‌جا یار و یاور کمیته امداد بوده و تا شهریور ماه مراحل ساخت ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومان با سپاه پاسداران تفاهم‌نامه امضاشده بود به اتمام می‌رسد.

همچنین و به گفته رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تفاهم‌نامه‌ای با سازمان برنامه و بودجه در خصوص ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی به امضا رسیده و بسیار  امیدواریم تا پایان امسال این میزان از واحد مسکونی به بهره‌برداری برسد هر چند اکنون بخشی از این واحدها تحویل داده‌شده است.

بختیاری از امضا تفاهم‌نامه فی‌مابین کمیته امداد و بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه در خصوص احداث مسکن محرومین خبر داد و افزود: قراردادی بین  کمیته امداد و بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای ساخت  ۱۴۰ هزار و ۳۹۰ واحد مسکن محرومین منعقدشده است که از این میزان سهم کمیته امداد  ۲۴ هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی است.

وی با تأکید بر بی‌سابقه بودن ساخت  ۵۰ هزار واحد مسکونی در کشور بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد احداث مسکن محرومین بوده و در تلاشیم تا  مدد جویان کمیته امداد و افراد تحت پوشش بهزیستی و سایر نیازمندان به مسکن و محرومان کشور صاحب‌خانه شوند.

مقام‌‌سازی  ۵۰ درصدی منازل مسکونی روستایی در کشور

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور نیز در این ارتباط تصویری با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین معضلات کشور وجود برخی از خانه‌های نا امن است، اظهار کرد: در برخی  از شهرها و روستاهای کشور منازل دارای مقاومت لازم نبوده و احتمال تخریب آنان وجود دارد به این منظور در دو سال گذشته از پنج میلیون و ۳۰۰ واحد روستایی بیش از  دو میلیون واحد مقاوم‌سازی شده است.


عزیز الله مهدیان با اشاره به مقاوم‌سازی بیش از ۵۰ درصدی منازل مسکونی روستایی در کشور گفت: در سالیان گذشته تنها  ۹ درصد خانه‌ها مقاوم‌سازی شده بود که این میزان اکنون به ۵۰ درصد رسیده و در کشور هم ۱۱۶ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن و ۲۰ هزار واحد نیز توسط کمیته امداد ساخته  خواهد شد.

وی از افتتاح ۸۰ هزارمین واحد مسکن محرومین در کشور خبر داد و افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شد تا پایان سال تعداد واحدهای به بهره‌برداری رسیده به ۱۴۰ هزار واحد برسد.

بنا بر اعلام معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور  بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی که به دلایلی تاکنون در کشور تکمیل‌نشده بودند هم تکمیل به بهره‌برداری رسیده است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. اتهام‌زنی‌های علی‌اف به ایران در گفت‌وگو با رسانه ترکیه‌ای / کامیون‌های ایران باید مالیات پرداخت کنند

 11. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 12. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 13. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 14. سردرگمی سیستماتیک مردم

 15. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 16. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 17. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 18. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 19. به نام فقرا به کام اغنیا

 20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

ابر آروان

آخرین عناوین