محسن رضایی: تا لحظه آخر در انتخابات هستم؛ دولت من هیچ تغییری را در برجام نمی‌پذیرد

سیاسی،   4000324129

محسن رضایی با حضور در ویژه‌برنامه شبکه المیادین برای انتخابات ایران با بیان اینکه هر شش نامزد دیگر رقیبش هستند، تأکید کرد که تا لحظه آخر در انتخابات باقی می‌ماند.

محسن رضایی: تا لحظه آخر در انتخابات هستم؛ دولت من هیچ تغییری را در برجام نمی‌پذیرد

به گزارش فارس، شبکه خبری المیادین در ادامه پوشش ویژه اخبار انتخابات ریاست جمهوری ایران، دوشنبه‌شب در قالب برنامه «مشهدیه» میزبان محسن رضایی نامزد این دوره انتخابات بود.

رضایی در پاسخ به چرایی وارد شدن به رقابت‌ها برای بار سوم گفت، من بار سوم است که وارد رقابت انتخابات ریاست جمهوری می‌شوم و دلیلش این است که دموکراسی و رشد اقتصادی که در دولت قبل قفل شد، از برنامه‌های من است. 

رضایی در پاسخ به این سوال که در مناظره گفتید نفوذی‌هایی آمده‌اند، منظورتان از نفوذی‌ها چه کسانی هستند. رضایی گفت، در منطقه غرب آسیا کسانی آمده‌اند که دارند دخالت می‌کنند و نفوذ می‌کنند. احساس میکنیم که نفوذی‌های وابسته به قدرت‌های غربی دارند زمینه را فراهم دیده‌اند که نفوذ کنند. ما می‌خواهیم دست اینها را که قصد دارند بر سیاست داخلی ما تأثیر بگذارند. قطع کنیم. شما در دوره ترامپ دیدید که دموکرات‌ها گفتند که روس‌ها در انتخابات دخالت کرده‌اند. 

مجری المیادین پرسید، بر کسی پوشیدن نیست که اصولگرایان و اصلاح‌طلبان دچار اختلاف هستند. آیا این اختلافات به حدی است که ایجاد خطر برای ثبات باشد؟. رضایی گفت، قدرتی که از داخل ایران شکل گرفته باید اصلاح شود. ترمیم روابط دو جریان اصلاحات و اصولگرایی یکی از برنامه‌های من است. ادبیات و ایده‌ها دو طرف را تقویت می‌کنیم... از افراد شایسته از هر دو جناح استفاده خواهم کرد اگر دولت تشکیل بدهم. من خودم را سرباز کشور و رشد و شکوفایی ایران می‌دانم. سعی میکنم دولت من از شایستگان تشکیل شود. 

رضایی گفت، البته دولت را ائتلافی نمی‌نامم. من به هیچ کس سهم نمی‌دهم. دولت من دولت مردم یا دولت شایستگان خواهد بود. 

مجری از پرونده اقتصادی پرسید و گفت در مناظره گفتید که برنامه شما سه سطح دارد. این سه سطح کدامست؟. رضایی توضیح داد، من یک مدلی از توسعه را اشاره کردم که بخش اول آن این است که ایران بدون فقیر باشد. بخش دوم آبادانی شهرهاست به طوری که همه جاها شکوفا شود. من قصد دارم به زنان خانه‌دار حقوق پرداخت کنم... قصد دارم شهرهای ایران را به مراکز اقتصادی و رفاهی تبدیل کنم و در مرحله سوم توسعه اقتصادی را دنبال خواهیم کرد. 

رضایی در پاسخ به این سوال که برخی این حرفها را صرفا شعار می‌دانند، گفت، خب من یک اقتصاددان هستم. الان مبالغ زیادی به شکل پنهان در حال توزیع است اما عادلانه نیست. هر چقدر ثروتمند باشید، در این توزیع بیشتر بهره‌مند می‌شوید.

رضایی در پاسخ به سوالی درباره وعده خودش درباره تقویت ریال در مقابل دلار  گفت، پول قوی‌، پولی است که به شکل وسیع در تجارت استفاده شود. در منطقه ما بعد از دلار و یورو، درهم بیشتر استفاده می‌شود. پول ملی که در صرافی‌ها استفاده می‌شود ناشی از تولید نیست ناشی از نفت است. 

رضایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چگونه ممکن است دولت قبل [روحانی] تکرار شود آنطور که گفته شده، گفت، ایران نظام سیاسی جدیدی بعد از صد و پنجاه سال پیدا کرد... با این حال این نظام جدید هنوز در حوزه اقتصاد به نتیجه نرسیده است... ما در برخی حوزه‌ها در منطقه اول هستیم اما در اقتصاد نه. ما نیازمند شیوه‌های جدید داریم. دولت‌های سابق اندیشه‌های قدیمی داشتند و به همین دلیل روز به روز ارزش پول کمتر می‌شود و گرانی همچنان هست و بیکاری افزایش یافته است. 

رضایی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا آقای رئیسی رقیب شماست گفت، همه شش نفر دیگر رقیب من هستند چون من مستقل وارد شده‌ام. برخی تلاش کردند برخی نیروهای انقلابی را کنار بزنن.باید با عقل جمعی حرکت کنیم. دولت ما دولتی است که از عقل جمعی استفاده خواهد کرد. 

مجری پرسید، یعنی شما تا آخر در انتخابات هستید و آنطور که گفته می‌شود برخی نامزدهای اصولگرا انصراف نمی‌دهند؟ و رضایی پاسخ داد: نه نه. سرباز وطن عقب‌نشینی نمی‌کند. من تا لحظه آخر هستم. 

مجری در خصوص انصراف نامزدهای دیگر پرسید و رضایی گفت، نامزدها خودشان تصمیم میگرند که بمانند یا انصراف دهند. 

المیادین پرسید، برخی شما را متهم می‌کنند که شما برنامه خود را بر اساس حمله به دولت روحانی بنا کرده‌اید. رضایی گفت، الان همه کاندیداها از دولت فعلی انتقاد می‌کنند. حتی آقای همتی که خودش عضو این دولت بوده میگوید با آقای روحانی مشکل دارد. طبیعی است که نامزدهای جدید از دولت قبل انتقاد کنند. من وضعیت فعلی را فقط نتیجه عملکرد دولت روحانی نمی‌دانم بلکه مجالس و دولت‌های قبل همه در این وضعیت شریک هستند. 

رضایی در پاسخ به این سوال که چرا اصولگرایان تا این لحظه متحد نشده‌اند، گفت باید این را از خودشان پرسید. من گفتم که من مستقل وارد انتخابات شده‌ام و من از جریان انقلابی هستم. 

رضایی در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات هسته‌ای و رابطه با غرب تأکید کرد که روابط ایران با غرب باید بر اساس عملکردها و اقدامات باشد. او تأکید کرد که تا مسئله هسته‌ای حل نشود، رابطه با آمریکا در کار نخواهد بود. او گفت اگر طرف غربی به تعهداتش عمل نکند ممکن است ایران بالاتر از شصت درصد هم اورانیوم را غنی‌سازی کند. آنها وقتی ببینند که ایران با وجود تحریم‌ها همچنان پیشرفت می‌کند، آمریکایی‌ها مجبور می‌شوند که با ما مذاکره کنند. دولت من هیچ تغییری را در برجام نمی‌پذیرد. 

رضایی در خصوص روابط با همسایگان گفت، برخی دولت‌های قبلی [در ایران] در روابط با همسایگان دچار اشتباهاتی شده‌اند.. من قصد دارم بنای منظومه جدیدی در روابط با کشورهای همسایه بگذارم که بر اساس صلح و احترام است. یکی از محورهای سیاست‌های ما حسن همجواری است و به سوی تقویت وحدت و کاهش تنش با همسایگان حرکت خواهم کرد. 

رضایی در پاسخ به سوالی درباره رژیم صهیونیستی و تهدیداتش گفت، من به نفوذی‌های اسرائیل در داخل ایران پایان خواهم داد. دولت ما فضای امن خوبی حاکم می‌کند که مانع کار جاسوس‌ها شود. 

در خصوص رویکرد به شرق، رضایی گفت، سیاست خارجی ما توازن بین شرق و غرب است. تجارب تاریخی ثابت کرده که سیاست یکطرفه به سمت شرق یا غرب، به نتیجه نمی‌رسد. ما نمی‌خواهیم محل تسویه حساب شرق و غرب یا آمریکا و انگلیس باشیم. ما دنبال توازن در سیاست خارجی هستیم. لذا از هر تجربه‌ای در این خصوص استفاده می‌کنیم.

رضایی در پاسخ به سوالی درباره میزان مشارکت نیز ابراز امیدواری کرد که مشارکت و اقبال مردم بالا باشد اما تأکید کرد که میزان مشارکت پایین در ایران از میزبان مشارکت معمول در غرب بیشتر است.  

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 3. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 5. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 6. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 7. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 8. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 11. سردرگمی سیستماتیک مردم

 12. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 13. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 14. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 15. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 16. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 17. به نام فقرا به کام اغنیا

 18. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 19. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 20. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 21. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 22. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 23. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 24. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 25. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

  2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

  3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

  4. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

  5. سردرگمی سیستماتیک مردم

  6. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

  7. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

  8. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

  9. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

  10. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

  11. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

  12. سرانجام رایزنی‌های برجامی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

  13. سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد شد

  14. وزیر کشور: اصراری به تغییر همه استانداران نداریم

  15. عزیزی: کشورهای بلوکه کننده پول ایران از سرنوشت کره جنوبی درس عبرت بگیرند

  16. دخالت نمایندگان در انتصاب استانداران به رغم تذکر رهبری

  17. نظرات برگزیده مخاطبین الف: تا زمانی که اقتصاد پایدار نداشته باشیم نگاهمان به خارج خواهد بود/ سفر رئیس‌جمهور به سازمان ملل برای مردم نفعی دارد؟/ باید برای حقوق‌های نجومی فکری اساسی کرد

  18. توضیح رئیسی درباره علت افزایش واردات واکسن/ پیمان جبلی رئیس صداوسیما می‌شود؟/ انتقاد اژه‌ای از کیفیت گزارش دستگاه‌های امنیتی

  19. تاریکخانه ای که باید نور بر آن تاباند

  20. قدردانی امیرعبداللهیان از زحمات ظریف در هشت سال گذشته

  21. بررسی صدور «گواهینامه موتورسیکلت» برای زنان و ورود آنها به «ورزشگاه‌ها»

  22. روایت اندیشکده آمریکایی از پیروزی بزرگ ایران

  23. ترکیب احتمالی ایران در مذاکرات برجام/ مذاکره کننده ارشد هسته ای کیست؟

  24. پاسخی به تناقضات رفتاری اصلاح طلبان درباره افغانستان

  25. روایت مصباحی‌مقدم از تلاش رئیسی برای واردات واکسن/ توضیحات اسلامی درباره توافق با آژانس انرژی اتمی

  آخرین عناوین