نظرات برگزیده مخاطبین الف: نتانیاهو با رضایت آمریکا دست به اعمال شرورانه می‌زند/ستاد ملی نمی‌تواند برای کنترل کرونا کاری انجام دهد/معادلات جهان امروز بر اساس قدرت است

گروه سیاسی الف،   4000125131 ۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل سه مطلب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.

نظرات برگزیده مخاطبین الف: نتانیاهو با رضایت آمریکا دست به اعمال شرورانه می‌زند/ستاد ملی نمی‌تواند برای کنترل کرونا کاری انجام دهد/معادلات جهان امروز بر اساس قدرت است

«معادله تروریست های اسراییلی و جنتلمن های غربی در ماجرای نطنز» عنوان یکی از یادداشت‌های پربحث الف در هفته گذشته بود. تعدادی از نظرات مخاطبین الف درباره این مطلب را می‌خوانید:

*تبانی امریکا و اسراییل در مسله نطنز کاملا آشکار است آمریکا با اینکار می خواهد ابتکار عمل برگشت به برجام را در دست بگیرد و امتیاز زیادی به ایران ندهد الان بهترین زمان است که ایران یک گوشمالی اساسی به اسراییل و دوستانش در منطقه بدهد

*وجود جاسوسان و کاهش امنیت اطلاعاتی کاملا مشهود است وزیر اطلاعات را به مجلس فرا بخوانید.

*بهتر است به جای نشان دادن در گاندو، در عالم واقعیت به دنبال تروریست ها و خرابکاران امنیتی بود.

* اصلا در ایران مسئول نداریم. اگر مسئول داشتیم باید مسئولیت هم قبول می کردند. ولی هر چه می بینیم این است که همه عالی هستند و تقصیر دیگری است!

*آنانی که از شکل گیری و مذاکرات مجدد برجامی ناراحت و نگران هستند، از خرابکاری در نطنز شادمان هستند.

*درس عبرت برجام این بود که هرگز نباید به مذاکره با دولتهای بدعهد و خبیث اعتماد کنیم.

*چرا در ده سال گذشته اسراییل توانسته به تعداد زیاد علیه ایران حوادث تروریستی رقم بزند؟ از ترور شخصیت های هسته ای تا اعملیات خرابکاری در تاسیسات تا هدف قرار دادن کشتی های ایران؟

*هیچ انتقامی بالاتر از رفع تحریم ها و ادامه مسیر علمی و بهبود اقتصاد نیست چون دشمن تنها و تنها از طریق فلج کردن اقتصاد می‌تواند ضربه کاری بزند

*بنده خدا گاندو ساخته که بگه بابا حواستون جمع باشه نفوذ جدیه، وقتی داره پخش میشه میگین همش دروغه برای چی ساختین، وقتی خرابکاری میشه معلوم میشه ظاهراً درست گفته باز هم میگین برای چی ساختین!!!

*به نظر میرسد اشتیاق برخی از مسئولان ما برای حفظ فضای مذاکراتی بازگشت آمریکا به برجام، دلیل اینهمه تردید و تعلل در برخورد با اقدامات خصمانه اسراییل باشد.

*نتانیاهو دربرابرعدم اقدام ایران بسیاربسیار جسور شده است ایشان با رضایت آمریکا دست به اعمال شرورانه می زند هیچ راهی به جز پاسخ فوری نیست پاسخ چندبرابری می تواند از این اقدامات ویاوه گویی ها جلوگیری کند.

***

«آیا آمریکا کنار مردم ایران ایستاده است؟» عنوان یکی از یادداشت‌های پربحث الف در هفته گذشته بود. تعدادی از نظرات مخاطبین الف درباره این مطلب را می‌خوانید:

*آمریکا ممکن است کنار مردم ایران نباشد اما قطعا برخی مسئولین جلوی مردم ایستاده اند.

*در مقابل آمریکا ایستادن هزینه های زیادی را به کشور تحمیل کرده. وضعیت کنونی ما ناشی از این امر است. چرا ما در کنار آمریکا نایستم؟ کاری که کشورهای دیگر می کنند و از آن سود می برند.

*برادر چه غرب چه شرق دنبال منافع ملی خودشون هستن، معادلات جهان امروز هم بر اساس اخلاق نیست بر اساس قدرت است.

*تاریخ ایران از کودتای 28 مرداد 32 تا ترور سردار سلیمانی خباثت و شیطنت امریکا را نشان می دهد.

*یک  مهد  کودک  را  نمیتوان   بدون  سرپرست  اداره  کرد. چطور  انتظار   دارید   دنیا   بدون   سرپرست  و  کدخدا   به  درستی   اداره  شود  ؟ چه  ما  خوشمون   بیاد   و  چه  بدمون   بیاد  ،  آمریکا  تاکنون  کدخدا   بوده   و   خواهد   بود.

*هرکه بغیر خدا (کدخدا) امید ببندد ناامید خواهد شد و این یک سنت الهی است که در برجام مشهود بود.

*من نمی دونم آمریکا در کنار ما ایستاده یا نه ولی حتما خیلی ها آرزو دارند در امریکا باشند اگر آمریکا آین همه که شماها تبلیغ می کنید بد و ضد بشر است ، فرزندان مسئولان در امریکا چکار می کنند ؟. حتما آمریکا امن تر و برای رشد و پیشرفت و زندگی مناسب تر است. چرا هیچ آمریکایی و اروپایی ایران را برای زندگی و کار انتخاب نمی کند ؟ بنابراین من نمی دونم امریکا در کنار ما ایستاده یا نه ولی من دلم می خواد امریکا باشم مثل فرزندان مسئولین ! البته خیلی ها شبیه من هستند

*مشکل مردم ایران این همه سرمایه عظیم کشور بیهوده توسط مدیران نالایق هزینه میشه کجا و چگونه ش معلوم نیست چون نیازی نیست به مردم پاسخگو باشن امریکا که دشمنه و جای خود دارد.

*همونطور که امریکا کنار مردم ایران نیست... فاصله نجومی بین مردم و مسولین هم هست...فکر کنم همین اشاره کافی باشه ...البته اگه گوش شنوایی باشه

***

«در ستاد مبارزه با کرونا چه خبر است؟!» عنوان یکی از یادداشت‌های پربحث الف در هفته گذشته بود. تعدادی از نظرات مخاطبین الف درباره این مطلب را می‌خوانید:

*مگر همین آقای وزیر نبود که در اواخر بهمن ماه 98 در مصاحبه ای ورود ویروس ووهان به ایران را انکار نکرد؟ مگر معاون ایشان نگفت که قرنطینه مربوط به جنگ جهانی دوم است؟

*وزیر بهداشت یک داروساز است. ایشان نه تا به حال در اتاق ICU بالاسر مریض بوده و نه اینکه شاهد جان دادن یک مریض کرونایی بوده است. باید همان پارسال عذر ایشان خواسته می شد.

*روحانی باید پاسخگو باشد که چرا پیشنهاد وزیر بهداشت برای لغو پروازهای خوزستان و ترکیه را نپذیرفت و باعث شیوع شدید کرونا در کشور شد.

*وزاري سابق كه پزشك بودند هم ديديم كه حداكثر كاري كه در دوران آرامش و وجود منابع مالي  كافي وزارت بهداشت انجام دادند، سياست (خودت بمال) بود. پس بي جهت و بدون مطالعه  و از روي غرض ورزي اظهار نظر نفرمائيد.

*همانقدر که ستاد آلودگی هوای تهران برای وضعیت هوای تهران توانست کاری کند، ستاد ملی کرونا هم خواهد توانست برای کرونا کاری انجام دهد!

*وزیری که در تلویزیون گریه و زاری و التماس کند، قدرت مدیریت ندارد.

*با اجرای طرح منع تردد شبانه  در بیشتر معابر رانندگانی را می‌توان دید که با پوشاندن، سوزاندن و یا دستکاری پلاک خودرویشان اقدام به تردد در ساعات ممنوعه می‌کنند. چرا نیروی انتظامی این خودروها را جریمه و توقیف نمی کند؟

*مگر ۸ سال ریاست جمهوری آقای روحانی و دولتش توانسته است فقط فقط فقط ...... یک سانتی متر کشور را رو به جلو حرکت دهد که حالا انتظار دارید ستاد مبارزه با کرونا تحت ریاست ایشان غیر از این عمل کند و مفید فایده باشد.

*وزير بهداشت اگر واقعا معتقد بوده كه بايد سفر به خوزستان لغو شود ولي به حرفش بي توجهي شده مي بايد استعفاء ميداد كه اكنون مجبور نشود اعلام كند من ميدانستم موج چهارم مي ايد وچنين وچنان جون با اين حرفها مسووليت وزير بهداشت كم نميشود بلكه سنگين تر هم ميشود كه جرا همان زمان اعلام عمومي نكرده وكنار نكشيده از ميز ومقام.

 *وظیفه مجلس است که رییس جمهور را سریعا طرح سوال کند چه برای مسائل کرونا و چه مسائل اقتصادی و چه مسائل سیاسی و اگر مجلس قانع نشد از حق خود که رهبری هم فرمودند مجلس می تواند از حقوق خود استفاده کند آنگاه رییس جمهور و دولت را به سبب نداشتن کفایت کاری و سیاسی استیضاح و پس از آن برای محاکمه به قوه قضاییه معرفی نمایند

*در ستاد کرونا چه خبر است هیچ خبری بجز بی تدبیری نیست.

*همه این مصیبتها  تقصیر نمکیه که البته اونم سعی داره با مظلوم نمایی و انداختن توپ تو زمین دیگران از زیر بار افتضاحی که به بار آورده شونه خالی کنه.آقای محترم این کاره نیستی استعفا بده برو کنار بزار یه مدیر کار بلد بیاد اوضاع رو سرو سامون بده.

*به جای پاسخ گویی جنگ زرگری راه انداختند اقایون نه واکسن ساختید ونه خریدید ونه شهر راقرنطینه کردید ونه جاده ها رابستید وارد سال سوم کرونایی می شویم داد از این همه بی عملی.

*آخه مگه تو کشور کدوم کار با تدبیر و درست انجام میشه ؟ ستاد کرونا هم مثل تمام دستگاههای دولتی دیگر . بهم ریخته و افتضاح.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۲۲۸۸۸۱۶:۳۹:۵۶ ۱۴۰۰/۱/۲۷
هیچ چیزی در دنیا ابدی نیست. پس بدنبال رضایت مردم باشید.
ناشناس۱۹۲۲۹۳۳۱۷:۳۵:۵۹ ۱۴۰۰/۱/۲۷
اسراییل خاک ما را هدف قرار داده پس باید خاک غصبی آنها را هدف قرار دهیم
Husin۱۹۲۳۱۶۰۲۰:۵۹:۳۲ ۱۴۰۰/۱/۲۷
مهم است که شبه نظامیان آمریکایی از عراق اخراج شوند .و حمایت از قانون عراق خواستار خروج از شبه نظامیان ایالات متحده است
ناشناس۱۹۲۳۶۳۵۰۴:۱۹:۰۹ ۱۴۰۰/۱/۲۸
نتانیاهو این دولت را شناخته و جسور شده .
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

  2. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

  3. ماجرای بنزین ۲۰ هزارتومانی/ دروغی که در آستانه انتخابات منتشر شد

  4. احمدی نژاد در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافت

  5. متکی: آیت‌الله رئیسی در انتخابات ثبت نام خواهد کرد

  6. سازهای بد آهنگ نهادهای قانونی در اجرای یک مصوبه !

  7. هشدار اساتید حوزه و دانشگاه در مورد «طرح قانون بانک مرکزی» کمیسیون اقتصادی مجلس

  8. چرا دولت روحانی با برخی از مصالح مردم لجبازی می‌کند؟

  9. بی‌سابقه‌ترین حمله موشکی فلسطین به پایتخت اشغالگران/ اوضاع داخلی صهیونیست‌ها در مرز انفجار

  10. روحانی: مگر یک انتخابات چقدر می‌ارزد که آدم به خاطر آن دروغ بگوید

  11. انتشار فیلم رهگیری ناوگروه زیردریایی ارتش آمریکا توسط سپاه پاسداران

  12. جلوی پخش مستند "گاندو" گرفته شد

  13. استهلال ماه شوال در قم

  14. گزارش دومین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری+ چهره‌هایی که ثبت نام کردند

  15. مناظره شنیدنی کارشناسان ترک درباره دلایل اتحاد ایران و سوریه

  پربحث‌های هفته

  1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

  2. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

  3. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

  4. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

  5. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

  6. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

  7. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

  8. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

  9. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

  10. حشره ای که هر ۱۷ سال یک‌بار از زیر زمین بیرون می‌آید

  11. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

  12. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

  13. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

  14. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

  15. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

  16.  پشت پرده وحشی‌گری‌های اشغالگران در قدس/ نتانیاهو به سرنوشت «اولمرت» دچار می‌شود؟

  17. تل‌آویو با ۱۳۰ راکت هدف قرار گرفت

  18. کنایه بغض‌آلود مجری صداوسیما به برخی از سلبریتی‌ها

  19. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

  20. ثروتمندترین کشورهای جهان کدامند؟

  21. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

  22. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

  23. جزئیات دیدار ظریف با سیدحسن خمینی و خاتمی/ قطعا نامزد نمی‌شوم

  24. داوطلب کفن‌پوش انتخابات ریاست جمهوری

  25. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

   2. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

   3. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

   4. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

   5. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

   6. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

   7. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

   8. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

   9. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

   10. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

   11. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

   12. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

   13. جزئیات دیدار ظریف با سیدحسن خمینی و خاتمی/ قطعا نامزد نمی‌شوم

   14. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

   15. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

   16. انتخابات ودلخورى مردم/ مردم چه می‌خواهند؟

   17. احمدی نژاد در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافت

   18. متکی: آیت‌الله رئیسی در انتخابات ثبت نام خواهد کرد

   19. مطرح‌کردن شائبه تقلب توسط نماینده روحانی

   20. سازهای بد آهنگ نهادهای قانونی در اجرای یک مصوبه !

   21. رهبر انقلاب: دولتی تشکیل شود که انقلابی، عدالتخواه، ضدفساد و معتقد به تحول و جوانان باشد/صهیونیست‌ها جز زبان زور چیزی نمی‌فهمند

   22. آیت اله رئیسی روز عید سعید فطر برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می کند

   23. کوتاه، اتوبوسی و کلنگی؛ داستان ادامه دار مدیریت های دولتی!

   24. رأی رییسی در نظرسنجی خبرگزاری دولت

   25. هشدار اساتید حوزه و دانشگاه در مورد «طرح قانون بانک مرکزی» کمیسیون اقتصادی مجلس

   آخرین عناوین