۸ چیز که مردم بر اساس آن شما را قضاوت می‌کنند

اجتماعی،   3991214069

مغز انسان طوری ساخته شده که رفتار‌های دیگران را ارزیابی و سپس آن‌ها را قضاوت می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مغز انسان طوری ساخته شده که دائما در حال قضاوت است. این مکانیسم بقا باعث می‌شود در دیدار با دیگران، آن‌ها را ارزیابی و رفتارشان را تفسیر کنیم.
در حالی که ما فکر می‌کنیم قضاوت‌های ما براساس محتوای گفتگو‌ها و سایر رفتار‌ها است، تحقیقات چیز دیگری می‌گویند. در حقیقت، اکثر قضاوت‌های ما معطوف به چیز‌های ریزتر و ظریف تری مانند دست دادن و زبان بدن است. ما غالباً فقط براساس این رفتار‌ها در مورد افراد نظر می‌دهیم.

ما آن قدر در قضاوت در مورد شخصیت دیگران بر اساس چیز‌های کوچک ماهر هستیم که در مطالعه‌ای در دانشگاه کنزس، افراد به سادگی با مشاهده یک سری تصاویر، ویژگی‌های شخصیتی افراد مانند برونگرایی / درونگرایی، ثبات عاطفی، سازش پذیری، وظیفه شناسی و صراحت را طبق کفش‌هایی که اشخاص پوشیده بودند، پیش بینی کردند.

رفتار‌های ناخودآگاه ما زبان خاص خودشان را دارند، و کلمات آن‌ها همیشه مهربان نیستند. این رفتار‌ها به احتمال زیاد به جزئی جدایی ناپذیر از شما تبدیل شده اند و اگر تا به حال به آن‌ها فکر نکرده اید، اکنون زمان مناسبی برای شروع است؛ زیرا آن‌ها می‌توانند کار شما را تحت تاثیر قرار دهند.

نحوه برخورد شما با پیشخدمت‌ها و مسئولین پذیرش

نحوه برخورد شما با کارمندان پشتیبانی به قدری مهم است که به یک روش معمول مصاحبه تبدیل شده است. با ارزیابی نحوه تعامل شما با کارمندان پشتیبانی هنگام ورود و خروج از ساختمان، مصاحبه کنندگان می‌فهمند که شما به طور کلی چگونه با مردم رفتار می‌کنید. بیشتر افراد وقتی با مدیر استخدام یا افراد "مهم" دیگر صحبت می‌کنند، رفتار خوبی دارند، اما برخی از آن‌ها لحظه‌ای که از در بیرون می‌روند، با دیگران با بی احترامی یا بی تفاوتی رفتار می‌کنند. ناهارخوری ادارات مکان خوب دیگری برای ارزیابی کارمندان است. مهم نیست که چقدر با افرادی که ناهار می‌خورید خوب هستید، اگر این افراد شاهد رفتار بد شما با دیگران باشند، تلاشتان فایده‌ای نخواهد داشت.

هر چند وقت یکبار تلفن همراه خود را چک می‌کنید

هیچ چیز ناامیدکننده‌تر از کسی نیست که تلفن همراه خود را وسط مکالمه بیرون می‌کشد. انجام این کار عدم احترام، توجه، مهارت گوش دادن و قدرت اراده را نشان می‌دهد. به جز موارد اضطراری، بهتر است از گوشی خود استفاده نکنید. مطالعه‌ای از دانشگاه ایلان تایید می‌کند که استفاده از تلفن همراه در حین مکالمه، هم کیفیت و هم میزان تعاملات رو در رو را کاهش می‌دهد.

عادت‌های تکراری و عصبی

لمس ناخن یا صورت و یا کندن پوست، معمولاً نشان دهنده عصبی بودن، کلافه بودن و عدم کنترل شرایط است. تحقیقات انجام شده از دانشگاه میشیگان نشان می‌دهد که این عادت‌های عصبی نشانگر یک شخصیت کمال گرا است و کمال گرایان هنگام ناامیدی و بی حوصلگی، بیشتر از بقیه این عادت‌ها را نشان می‌دهند.

چه مدت طول می‌کشد تا سوال بپرسید

آیا تا به حال با شخصی مکالمه‌ای داشته اید که تمام مدت درباره خودش صحبت کرده باشد؟ مدت زمانی که طول می‌کشد که شخص مقابلتان درباره "شما" سوال بپرسد، یک شاخص شخصیتی قوی است. افرادی که فقط در مورد خودشان صحبت می‌کنند، معمولا "گیرنده" و خودشیفته هستند. افرادی که فقط سوال می‌کنند و در مورد خودشان چیز کمی برای گفتن دارند، معمولاً "دهنده" و ساکت و فروتن هستند. کسانی که تعادل خوبی در "گرفتن" و "دادن" دارند، برای مکامله وارتباط، گزینه‌های خوبی هستند.

 
بیشتر بخوانید

۱۰ مطالعه روانشناختی که باعث تغییر طرز فکر شما می‌شود
 
نحوه دست دادن

معمولا مردم، دلیل دست دادن ضعیف را کمبود اعتماد به نفس می‌دانند. مطالعه‌ای در دانشگاه آلاباما نشان داد که اگرچه نمی‌توان بر اساس نحوه دست دادن یک نفر راجع به صلاحیت او نظر داد، اما می‌توان ویژگی‌های شخصیتی فرد را به طور دقیق شناسایی کرد. به طور خاص، این مطالعه نشان داد که دست دادن محکم نشان دهنده کم رویی کمتر، روان رنجوری کمتر و برونگرایی کمتر است.

تاخیر داشتن

دیر کردن، مردم را به این فکر می‌اندازد که شما احترام کافی برای آن‌ها قائل نیستید و هم چنین تنبل یا بی علاقه به وقت گذراندن با آن‌ها هستید. صرف نظر از این ها، یک مطالعه توسط دانشگاه ایالتی سن دیگو توسط جف کانته نشان داد که تاخیر به طور معمول در افرادی مشاهده می‌شود که ویژگی‌های شخصیتی نوع B را دارند. آن‌ها معمولا چند کار را هم زمان انجان می‌دهند و یا به شدت آرام و ریلکس هستند. مطالعه کانته نشان داد که افراد نوع B غالباً دیررس هستند؛ زیرا آن‌ها زمان را کندتر از بقیه تجربه می‌کنند. نتیجه گیری نهایی این است که خیلی به این فکر نکنید که چرا طرف مقابلتان دیر رسیده است. به جای این که خودتان به نتیجه‌ای برسید، بهتر است از خود طرف مقابلتان، علت تاخیر را بپرسید.

دست خط

کلیشه‌های غلطی وجود دارد که سعی در ربط دادن دست خط شما با شخصیتتان دارد. به عنوان مثال، مردم باور دارند که میزان فشار دادن قلم روی کاغذ، نشان از شدت عصبی و زودرنج بودن شما دارد؛ شیب نوشته‌های شما نشانگر درون گرایی یا برون گرایی است و آراستگی و شلختگی نوشتار شما میزان مرتب بودنتان را نشان می‌دهد. وقتی صحبت از دست خط و شخصیت می‌شود، این تحقیقات بی نتیجه اند. پیشنهاد می‌کنم اگر نامه مهمی برای نوشتن دارید، برای جلوگیری از قضاوت دیگران، از صفحه کلید استفاده کنید.

ارتباط چشمی

کلید ارتباط چشمی، تعادل است. گرچه حفظ تماس چشمی مهم است، اما انجام آن در صد در صد مواقع، باعث ترسناک و هجومی به نظر رسیدن انسان می‌شود. در عین حال، اگر فقط برای بخش کوچکی از مکالمه ارتباط چشمی خود را حفظ کنید، بی علاقه و خجالتی به نظر می‌رسید. مطالعات نشان می‌دهد که حفظ ارتباط چشمی تقریباً در ۶۰ ٪ مدت مکالمه، تعادل درستی را ایجاد می‌کند و باعث می‌شود شما به عنوان فردی علاقه مند، دوستانه و قابل اعتماد به نظر برسید.

قطره قطره جمع گردد

گاهی اوقات چیز‌های کوچک زندگی تفاوت زیادی ایجاد می‌کنند. خوب است که برای آن‌ها آماده باشید، تا بتوانید در زمان مناسب با به کار بردن آن ها، تصویر خوبی از خود به دیگران نشان دهید. به نظر شما چه رفتار‌های دیگری شخصیت افراد را به ما نشان می‌دهند؟

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. در پاسخ به اقدامات تروریستی میز مذاکره را ترک کنید

 2. «همه با هم»؛ شعار انتخاباتی سید حسن خمینی؟!

 3. معادله تروریست های اسراییلی و جنتلمن های غربی در ماجرای نطنز

 4. نطنز و خودنمایی های حقیرانه رژیم صهیونیستی

 5. افسر پیشین ارتش آمریکا: با نگاهی به عین‌ الاسد، دقت موشک‌های ایران را درک کنید

 6. نگرانی محافل امنیتی اسراییل از انتقام ایران

 7. آیا آمریکا کنار مردم ایران ایستاده است؟

 8. حمله به مرکز جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی در شمال عراق

 9. در ستاد مبارزه با کرونا چه خبر است؟!

 10. ایران وارد فاز غنی سازی ۶۰ درصدی شد

 11. بحث جنجالی مجری شبکه دو با مسئول دولتی/مجری دهن مرا باز نکنید

 12. وعده تکراری احمدی‌نژاد برای افشاگری/ زمزمه کاندیداتوری همتی/ وضعیت پیچیده لاریجانی در انتخابات/ چرا ظریف اعلام کرده نامزد نمی‌شود؟

 13. روحانی: با مذاکره مشکلی نداریم/ غنی‌سازی ۶۰ درصدی پاسخ‌ به شرارت‌ها بود/ دست ما را باز بگذارید؛ ۱۰۰ روز ‌آخر هم تحریم را می‌شکنیم

 14. پرونده نفوذ و خرابکاری را ببندید !

 15. تعدد نامزدها؛ تهدید یا فرصت؟!

 16. دیپلمات با سابقه آمریکایی: دیوار تحریم ها علیه ایران را زودتر بشکنید

 17. رفع تحریم ها در گرو پایان دادن به «بازی» آمریکا

 18. راه‌حل سردار دهقان برای خروج پرونده هسته‌ای از بن‌بست/ شعار حسن خمینی انتخاب شده است؟/ انتقادات اصولگرایان از نامزدی جلیلی/ تقاضا برای برخورد قضایی با روحانی

 19. آقا سید حسن خمینی نگرانیم

 20. جزئیاتی از خسارت‌های حادثه نطنز/ قطعات تعمیری بازگشته به ایران حامل ۳۰۰ پوند مواد منفجره بوده

 21. جلسه افشاگری اصلاح‌طلبان علیه اصلاحات/ کرباسچی به تاجزاده: مردم گفتمان نمی‌خواهند وضع موجود تقصیر ماست

 22. «بدترین دولت به روایت آمار»/ رکوردشکنی دولت روحانی در تعمیق فقر

 23. ادعای نیویورک‌تایمز درباره حادثه نطنز: این سانحه با انفجاری بزرگ رخ داده/ نه ماه طول می‌کشد که تولید اورانیوم غنی شده بازیابی شود

 24. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ صادرات خودرو به کشورهای منطقه/ چین تا ۲۵ سال از ما نفت می‌خرد

 25. نوشداروی بعد از مرگ سهراب!

آخرین عناوین