روحانی: ثبات قیمت کالاها سیاست اصلی دولت است/ قیمت فعلی ارز با واقعیت اقتصاد سازگار نیست

اقتصادی،   3991210081 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور گفت: قیمت فعلی ارز با واقعیت اقتصاد کشور سازگار نیست و رو به کاهش خواهد بود.

روحانی: ثبات قیمت کالاها سیاست اصلی دولت است/ قیمت فعلی ارز با واقعیت اقتصاد سازگار نیست

به گزارش الف، در جلسه روز یکشنبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، گزارشی از برنامه های اجرا شده و در دست اقدام دولت برای ایجاد ثبات در بازار ارز از سوی دستگاه های ذیربط ارائه شد.

رئیس جمهور پس از ارائه این گزارش با بیان اینکه دغدغه دولت کاهش و رفع فشارهای معیشتی در زندگی مردم است، گفت: در طی سه سال گذشته دولت با مقابله، مبارزه و خنثی سازی تحریم ها در جنگ اقتصادی که با هدف ایجاد قحطی و ناامنی اقتصادی بوده است، توانسته با تامین کالاهای ضروری این هدف شوم دشمن را خنثی کند، اگرچه به علت تحمیل هزینه اضافی بر روابط بانکی و تجاری از سوی تحریم کنندگان، دچار نوسانات ناخواسته قیمت ها شدیم که عوارض آن باعث فشار بر معیشت مردم شد.

حجت الاسلام حسن روحانی با تاکید بر فضای جدید به وجود آمده، افزود: در این مرحله نباید اجازه دهیم سختی ها و فشارها بر زندگی مردم  و معیشت آنان تداوم یابد از این نظر باید برای ثبات قیمت کالاها به عنوان سیاستی عاجل و اصلی دولت، قیمت ها به تعادل برسد.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه دولت همواره در پی آن بوده که بتواند ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کند و قیمت فعلی را به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور ندانسته، تصریح کرد: اخلال تحریم ها در مراودات بانکی و ارزی کشور و سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد که بحمدالله این فضا در حال کم رنگ شدن است.

روحانی خاطرنشان کرد: دولت تلاش دارد با ایجاد اجماع و هماهنگی با همه دستگاه ها و بخش های مختلف کشور و کاستن عوارض غیر اقتصادی موثر بر فضای اقتصادی کشور و بازار سرمایه و تلاش برای آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، بتواند سریع تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کند.

رئیس جمهور همچنین با  اشاره به شرایط جدید ایجاد شده در روند مذاکرات با کشورهایی که منابع ارزی ایران را با فشار آمریکا مسدود کرده بودند، ابراز امیدواری کرد شاهد روند کاهشی نرخ ارز باشیم.

ضرورت توسعه صادرات غیرنفتی در راستای اجرای سیاست اقتصاد بدون نفت

در این جلسه قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت گزارشی از عملکرد صادرات و واردات کشور در یازده ماهه سال 99 ارائه کرد که براساس این گزارش آثار منفی کرونا بر صادرات کشور در ماه های اخیر رو به کاهش گذاشته است.

رئیس جمهور با اشاره به بررسی برنامه توسعه صادرات غیرنفتی با توجه به شرایط جدید روابط بین المللی در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با تاکید بر توسعه صادرات غیر نفتی برای تحقق حق حضور ایران در اقتصاد جهانی، اظهار داشت: توسعه صادرات غیر نفتی به عنوان یکی از ابزارهای توانمند اقتصاد مقاومتی برای مقابله با تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا بسیار حائز اهمیت است.

روحانی بهبود کیفیت کالاهای تولیدی و همچنین پایبندی به تعهدات از سوی تولیدکنندگان را در افزایش صادرات غیرنفتی ایران بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: شرایط جدید ایجاب می کند تا سرعت بیشتر در تحقق اهداف دولت در توسعه صادرات غیر نفتی را در دستور کار قرار دهیم.

در ادامه این جلسه گزارشی از اقدامات وزارت صنعت ، معدن و تجارت در تنظیم بازار و تامین کالاهای شب عید ارائه و تاکید شد، ذخیره سازی لازم برای تامین میوه و مواد پروتئینی صورت گرفته است و عرضه ویژه این کالاها به زودی آغاز خواهد شد.

رئیس جمهور در این زمینه با تاکید بر اهمیت تعادل بازار و قیمت کالاها، وزارت صمت را مکلف کرد از همه ابزارهای لازم برای دسترسی مردم به این کالاها به قیمت منصفانه استفاده کند.

دیدگاه کاربران

مختار۱۸۴۳۴۲۶۱۳:۵۶:۰۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
الان بجای نفت دارند میوه و گوشت صادر می کنند و روزی ملت را بیگانگان می خورند و سودش به جیب دلالان و دولت می رود و مردم نجیب و فقیر ایران در حسرت میوه خوب با قیمت مناسب هستند. خدا نگذرداز کند آنانی را که مردم و کشور را به این روز انداخته اند.
ناشناس۱۸۴۳۴۵۵۱۴:۰۹:۵۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
خودتون میبرید قیمت و بالا بعد ژست میگیرید برای مردم که سازگار نیست؟
ناشناس۱۸۴۴۰۲۱۲۱:۲۷:۲۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
قطعا دولت باید در پایان کارش محاکمه شود
ناشناس۱۸۴۴۰۹۰۲۲:۱۲:۳۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
کرور کرور تورم و رانت و فساد و .. ، قطره قطره کاهش کاغذی و دستوری و دروغین ____ .. در انتظار محاکمه‌ایم
ناشناس۱۸۴۴۱۲۴۲۲:۴۱:۱۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
زنگنه که گفت قیمت ها را خدا تعیین میکند
ناشناس۱۸۴۳۴۶۱۱۴:۱۳:۴۷ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
افزایش رشدسرسام آور پایه پولی و حجم نقدینگی بدون پشتوانه از طریق چاپ اسکناس و چک پولهای کاغذی که نتیجه طبیعی کاهش ارزش تسعیر و قدرت خرید ریال در همه بازارهای داخلی و خارجی شده مستلزم بازنگری بنیادی است و با گفتاردرمانی علاج‌ پذیر نیست.
ناشناس۱۸۴۳۴۶۴۱۴:۱۵:۱۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
قیمت واقعی یعنی چند؟ بالاتر از بیست و پنج هزار فعلی؟
ناشناس۱۸۴۳۵۴۵۱۵:۰۷:۴۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
واقعاً جناب رييس جمهور خسته نشدين از اينهمه حرفهاى تكرارى و عمل نشده وقتى ارز رو به سقوط است كه به قول جناب همتى ترمزش را مى كشيد و دوباره همين بازى تكرارى خواهشاً دست از نمايش برداريد
ناشناس۱۸۴۳۵۴۷۱۵:۰۸:۱۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
کسری 40 درصدی بودجه برای سال آینده نشان از آن دارد دلار به 50 تا 70 هزارتومان خواهد رسید و تورم صد در صدی؛ ایشان دارد برای دولت بعدی چاه میکند که مردم بگن خدا پدر روحانی را بیامرزد.
ناشناس۱۸۴۳۵۸۷۱۵:۳۶:۵۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
چه نقشه ..ی برای دولت بعدی کشیدن که انفجار گرانی و تورم خواهد بود و این 3 ماه هم ارز مفت به خودی ها خواهند با قیمت پایین که بگن ما ارز را پایین آوردیم و بعد انفجار.. خواهد بود برای مردم و دولت بعدی با گرانی وحشتناک و دلار صد تومنی
بیگی29۱۸۴۳۵۸۸۱۵:۳۷:۰۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
اگر واحد پول را دلار هم حساب کنید ، باز هم تورم داریم.
ناشناس۱۸۴۳۵۹۶۱۵:۴۲:۰۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
کسری بودجه 40 درصدی فروش 2/3 میلیون نفت که خیلی بعید است و خواهید دید سال آینده چه خواهد شد دلار اگر صد تومن هم آن موقع بدن ارزان است
ناشناس۱۸۴۳۵۹۹۱۵:۴۳:۴۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
فرو پاشی اقتصاد سال آینده رقم خورد آنها که اقتصاد میدانند متوجه میشوند چه میگویم
ناشناس۱۸۴۳۶۳۷۱۶:۰۸:۵۷ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
مگر در اقتصاد میشود چنین کرد چیز هایی که گران شده فکر میکنی ارزان میشه بعید میدانم اصلا اقتصاد به هم میریزه حالا اگر ده درصد یا بیست درصد بود میشد نه 800 درصدبا بورس چه میکنید آنهم از این هم بیشتر پایین خواهد رفت و سقوط خواهد کرد
ناشناس۱۸۴۳۶۴۳۱۶:۱۲:۲۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
چه خوب خانه ارزان میشه
ناشناس۱۸۴۳۶۵۵۱۶:۲۱:۲۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
اقتصاد دستوری که بالا پایین بره یعنی اقتصاد ورشکسته و آینده آن نامشخص
ناشناس۱۸۴۳۶۹۳۱۶:۵۵:۳۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
اینقدر بی راه نگید آقای روحانی عمل کنید جای حرف
کاظم۱۸۴۳۶۹۸۱۷:۰۰:۳۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
جناب دکتر روحانی ، متاسفانه به آنچه میگویید ایمانی نداریم . مدتها است کلام شما اعتبار لازم را نداشته و بهتر است قاضی مردم باشند تا شما . خلاصه کلام ، از حقیقت بسیار دور هستید . توصیه میشوند این چند صباح آخر در دفتر خود با اعصاب و روان ما فاصله اجتماعی را رعایت کنید . متشکرم
ناشناس۱۸۴۳۷۸۵۱۸:۲۱:۱۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
ثبات کدام قیمت؟ . . آقای روحانی تو این یک ماهه میوه خریدین ؟همین پرتقال مازندران پارسال تا امسال چند برابر شده؟اون که ربطی به دلار وتحریم نداره ؟اما مشکل از وزارت صمت وجهاد شماست که وزرای قابلی نداره.
ايراهيم۱۸۴۴۰۰۹۲۱:۲۰:۴۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
فقط متاسفم براي خودم كه دلتمرداني مثل شمادارم واي برمن
ناشناس۱۸۴۴۰۷۰۲۲:۰۰:۴۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
آقای روحانی : سیاست اصلی ( دولت آینده ) میبایستی ایجاد ثبات در قیمت کالاها باشد .
یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. در پاسخ به اقدامات تروریستی میز مذاکره را ترک کنید

 2. «همه با هم»؛ شعار انتخاباتی سید حسن خمینی؟!

 3. معادله تروریست های اسراییلی و جنتلمن های غربی در ماجرای نطنز

 4. نطنز و خودنمایی های حقیرانه رژیم صهیونیستی

 5. افسر پیشین ارتش آمریکا: با نگاهی به عین‌ الاسد، دقت موشک‌های ایران را درک کنید

 6. نگرانی محافل امنیتی اسراییل از انتقام ایران

 7. آیا آمریکا کنار مردم ایران ایستاده است؟

 8. حمله به مرکز جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی در شمال عراق

 9. در ستاد مبارزه با کرونا چه خبر است؟!

 10. ایران وارد فاز غنی سازی ۶۰ درصدی شد

 11. بحث جنجالی مجری شبکه دو با مسئول دولتی/مجری دهن مرا باز نکنید

 12. وعده تکراری احمدی‌نژاد برای افشاگری/ زمزمه کاندیداتوری همتی/ وضعیت پیچیده لاریجانی در انتخابات/ چرا ظریف اعلام کرده نامزد نمی‌شود؟

 13. روحانی: با مذاکره مشکلی نداریم/ غنی‌سازی ۶۰ درصدی پاسخ‌ به شرارت‌ها بود/ دست ما را باز بگذارید؛ ۱۰۰ روز ‌آخر هم تحریم را می‌شکنیم

 14. پرونده نفوذ و خرابکاری را ببندید !

 15. تعدد نامزدها؛ تهدید یا فرصت؟!

 16. دیپلمات با سابقه آمریکایی: دیوار تحریم ها علیه ایران را زودتر بشکنید

 17. رفع تحریم ها در گرو پایان دادن به «بازی» آمریکا

 18. راه‌حل سردار دهقان برای خروج پرونده هسته‌ای از بن‌بست/ شعار حسن خمینی انتخاب شده است؟/ انتقادات اصولگرایان از نامزدی جلیلی/ تقاضا برای برخورد قضایی با روحانی

 19. آقا سید حسن خمینی نگرانیم

 20. جزئیاتی از خسارت‌های حادثه نطنز/ قطعات تعمیری بازگشته به ایران حامل ۳۰۰ پوند مواد منفجره بوده

 21. جلسه افشاگری اصلاح‌طلبان علیه اصلاحات/ کرباسچی به تاجزاده: مردم گفتمان نمی‌خواهند وضع موجود تقصیر ماست

 22. «بدترین دولت به روایت آمار»/ رکوردشکنی دولت روحانی در تعمیق فقر

 23. ادعای نیویورک‌تایمز درباره حادثه نطنز: این سانحه با انفجاری بزرگ رخ داده/ نه ماه طول می‌کشد که تولید اورانیوم غنی شده بازیابی شود

 24. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ صادرات خودرو به کشورهای منطقه/ چین تا ۲۵ سال از ما نفت می‌خرد

 25. نوشداروی بعد از مرگ سهراب!

آخرین عناوین