۳۰ هشدار تصویب لوایح مربوط به FATF

سیاسی،   3991008016 ۱۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
۳۰ هشدار تصویب لوایح مربوط به FATF

به گزارش فارس، ابراهیم کارخانه‌ای رئیس کمیته هسته‌ای مجلس نهم در یادداشتی نوشت: نظر به سلطه و نفوذ آمریکا و غرب بر گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و اینکه نهاد مذکور به بهانه نظارت بر شفاف سازی اقتصادی کشورها، بطور هدفمند و گزینشی نقش جاسوس مالی را در راستای سیاست های سلطه گرایانه آنها ایفا می نماید و اطلاعات ارائه شده به این نهاد مورد سوء استفاده دشمن قرار می گیرد. در ذیل در قالب ۳۰ بند به بررسی عواقب سیاسی، امنیتی و منطقه ای پیوستن جمهوری اسلامی ایران به FATF پرداخته می شود:

۱- اقدام بی سابقه و استثنایی FATF در نظارت بر فعالیت های مالی بانکی و ارزی جمهوری اسلامی ایران؛ در ابعادی نامحدود و فراتر از آنچه که برای اولین بار در تاریخ هسته ای جهان در برجام اتفاق افتاد.

۲- ایجاد بستر لازم جهت طراحی دقیق توطئه علیه پایگاهها و شریانهای حیاتی اقتصادی کشور در میدان جنگ اقتصادی، با بهره گیری از اطلاعات بانکی ارایه شده به FATF که نقش جاسوسی دشمن را ایفا می کند.

۳- فراهم شدن امکان نظارت دشمن بر کل کشور در دو جبهه نظارت آژانس بر فعالیتهای هسته ای و نظارت FATF بر مبادلات مالی و بانکی کشور.

۴- تسلط سرویس های جاسوسی بیگانه وگرگ های بین المللی بویژه سرویس های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی بر کلیه اطلاعات مالی بانکی و ارزی کشور از طریق FATF، در جهت تنگ کردن حلقه محاصره و اعمال توطئه های هدفمند و همه جانبه علیه جمهوری اسلامی ایران.

۵- الزام جمهوری اسلامی ایران به تبعیت از سیاست های استعماری FATF که در تضاد کامل با حاکمیت ملی و استقلال کشور و مواضع سیاسی و انقلابی جمهوری اسلامی ایران است
۶- فراهم شدن امکان اقامه دعوی علیه جمهوری اسلامی ایران به بهانه حمایت از تروریسم به استناد عضویت در کنوانسیونهای پالرمو و مبارزه با تاءمین مالی تروریسم توسط کشورهایی که خود پدر تروریسم در جهان و بزرگترین تاءمین کننده مالی تروریسم در اقصی نقاط عالم هستند.

۷- همراهی کامل آمریکا و غرب در اعمال توطئه با محوریت FATF علیه جمهوری اسلامی ایران با توجه به مواضع مشترک در موضوع تروریسم و مسایل موشکی و منطقه ای علیه جمهوری اسلامی ایران.

۸- تکرار سناریو تلخ برجام، این بار با قفل زدن بر اقتصاد کشور.

۹- پیوند زدن کلیه اطلاعات اقتصادی کشور به ریسمان لرزان دروغین و بی پایه حق شرط؛ در شرایطی که مفاد صریح معاهدات بین المللی توسط قدرتهای سلطه گر نادیده گرفته می شود و آمریکا به راحتی بر کلیه تعهدات برجامی خود پشت پا می زند و از آن خارج می شود.

۱۰- نادیده گرفتن مواضع خصمانه رییس FATF علیه جمهوری اسلامی ایران و اعلام همکاری نزدیک آن با رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی (پایه گذاران و تاءمین کنندگان مالی تروریسم در منطقه) و وادار کردن دیگر کشورها به مشارکت در تحریم و توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران.

۱۱- ایجاد شکاف و دو قطبی شدید دولت و ملت در فضای فکری جامعه بویژه پس از نادیده گرفتن هشدارهای مکرر نیروهای انقلاب در موضوع برجام.

۱۲- فراهم شدن بستر لازم جهت اجرای توطئه های از قبل طراحی شده آمریکا و غرب با محوریت FATF. خصوصا" اینکه پذیرفتن شرایط FATF منوط به خروج نام ایران از لیست سیاه نیز نگردیده و صرفا" به بررسی گام بعدی اکتفا شده است.

۱۳- فراهم شدن بستر جدید طراحی جنگ هدفمند و هماهنگ روانی و اقتصادی در فضای روحی و روانی جامعه، علیه جمهوری اسلامی ایران بر اساس دسترسی دشمن به اطلاعات اقتصادی ارایه شده به FATF.

۱۴- غیر قابل محاسبه بودن خسارت های ناشی از ارائه اطلاعات مالی و بانکی و ارزی کشور به نهادی جاسوس و غیر قابل اطمینان و در اختیار اتاق جنگ وزارت خزانه داری آمریکا.
۱۵- فراهم شدن امکان شناسایی دقیق طرف های خارجی مورد معامله با جمهوری اسلامی ایران در تاءمین کالاهای اساسی، استراژیک و مورد نیاز کشور و هدف قرار دادن آنها در جهت قطع معامله با جمهوری اسلامی ایران.

۱۶- اقدام به انسداد مجاری واردات ارز به داخل کشور و کاهش سطح معامله دیگر کشورها با جمهوری اسلامی ایران از طریق شناسایی رد پای صرافی ها و دیگر راههای ورود ارز به داخل کشور.

۱۷- شناسایی مبادلات مالی و بانکی اشخاص حقیقی و حقوقی مندرج در لیست تحریم های SDN و الزام نهادهای داخلی به تحریم‌ آنها ( خودتحریمی ) که اجرای آن منجر به ایجاد گسست و از هم پاشیدگی در نظام اجرایی و خدشه بر حاکمیت ملی و استقلال کشور می گردد.

۱۸- فراهم شدن بستر توطئه علیه مراکز حساس دفاعی، امنیتی و نظامی توسط دشمن، بر پایه ردیابی مبادلات مالی و بانکی صورت گرفته با این نهادها.

۱۹- تکرار سناریوی تلخ برجام در انجام تعهدات نقد ایران شامل ارائه کلیه اطلاعات اقتصادی کشور و اعطاء حق نظارت دشمن بر کلیه مبادلات مالی بانکی و ارزی کشور ( کاپیتولاسیون اقتصادی ) در برابر وعده های فریبکارانه FATF که به بهانه های مختلف هرگز محقق نخواهد شد.

۲۰- فراهم شدن امکان طرح دعوای سیاسی و قضایی علیه جمهوری اسلامی به بهانه مبارزه با تروریسم و الزام جمهوری اسلامی ایران به جرم انگاری جدید در قوانین قضایی کشور در چارچوب مفاد کنوانسیون پالرمو که نقض حاکمیت قضایی کشور است.

۲۱- کامل شدن حلقه محاصره اقتصادی و امکان اعمال هماهنگ توطئه های هدفمند و برنامه ریزی شده سیاسی، امنیتی و منطقه ای علیه جمهوری اسلامی ایران در با هدف بر اندازی نظام اسلامی.

۲۲- تنگ تر شدن حلقه محاصره و نقطه زن نمودن تحریم های آمریکا با توجه به سلطه آمریکا بر FATF و اطلاعات دقیقی که از طریق این نهاد در اختیار اهداف توطئه گرایانه آمریکا قرار می گیرد.

۲۳- برنامه ریزی هدفمند و هماهنگ آمریکا و غرب در جهت مهار و توقف فعالیتهای موشکی و قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی ایران با محوریت FATF به بهانه مبارزه با تروریسم و ناامنی در منطقه.

۲۴- عدم خروج نام ایران از لیست سیاه حتی در صورت پیوستن جمهوری اسلامی ایران به FATF؛ به بهانه های مختلف که پایانی جز تحقق کامل خواسته های FATF بر آن متصور نیست.

۲۵- کاهش امنیت اقتصادی و سطح سپرده گذاری در بانکها به علت دامن زدن آمریکا به جو روانی عدم امنیت در مبادلات مالی و بانکی ناشی از تسلط این کشور بر FATF.
۲۶- عواقب ناشی از اعلام حزب الله و نهاد های انقلابی و نیز قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ردیف گروهای تروریستی.

۲۷- خوشبینی در انتظار گره گشایی اقتصادی از نهادی که هدف آن کمک به براندازی نظام اسلامی است و زیر نظر مستقیم آمریکا مدیریت و برنامه ریزی می شود.
۲۸- طراحی و برنامه ریزی هدفمند با هدف ایجاد شکاف بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو جبهه مقاومت و گروههای جهادی در منطقه.

۲۹- تکمیل شدن حلقه نظارت هسته ای و مالی و بانکی در جهت اعمال توطئه مشترک و برنامه ریزی شده غربی عبری و عربی علیه جمهوری اسلامی ایران و فراهم نمودن بستر لازم جهت تراکنش های هدایت شده توسط عوامل نفودی دشمن با هدف اعمال توطئه برنامه ریزی شده و هدفمند علیه جمهوری اسلامی، مشابه توطئه هایی که در عرصه هسته ای توسط عوامل نفوذی دشمن صورت گرفت.

۳۰- دسترسی دشمن به مهمات حساس اقتصادی کشور در میدان جنگ اقتصادی با هدف خلع سلاح و براندازی جمهوری ایران.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۵۲۷۵۱۰۸:۴۰:۰۷ ۱۳۹۹/۱۰/۸
تصوبیب اف ای تی اف ،مثل دادن اطلاعات نیروهای نظامی به دشمن در جنگ هست
ناشناس۱۷۵۲۷۶۶۰۹:۰۱:۳۵ ۱۳۹۹/۱۰/۸
الان همه کشورهای دنیا این موارد رو نمی فهمن فقط ما می فهمیم ؟!!
ناشناس۱۷۵۲۸۵۴۱۰:۳۱:۳۵ ۱۳۹۹/۱۰/۸
آن دنیای شما هم ان پی تی را اجرا می کنند ولی فقط کشور شما....!! اره جانم
ناشناس۱۷۵۲۸۵۷۱۰:۳۳:۵۱ ۱۳۹۹/۱۰/۸
بقیه کشورها تحت تحریمهای فلج کننده فشار حداکثری نیستند!
ناشناس۱۷۵۲۹۶۶۱۱:۵۶:۰۲ ۱۳۹۹/۱۰/۸
چون آن دنیای محدود مد نظر شما با شما مشکل دارند و از هر چیز کوچکی بهانه درست می کنند یعنی اینقدر درکش سخت بوده تا بفهمید؟
ناشناس۱۷۵۳۱۲۸۱۳:۲۹:۴۶ ۱۳۹۹/۱۰/۸
فقط 40کشور عضو هستن که تازه همه دستور العمل ها رو خودشون انجام نمیدن نکته جالب عضویت سوییس هست طنز ماجرا بهشت پولشویان جهان عضو مبارزه با پولشویی است
ناشناس۱۷۵۲۷۹۳۰۹:۲۷:۳۹ ۱۳۹۹/۱۰/۸
يك سوال: چرا علاوه بر تقريبا همه كشورهاي دنيا عراق و سوريه و يمن هم عضو FATF هستند؟
ناشناس۱۷۵۲۸۵۵۱۰:۳۲:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۸
چون آنها مانند شما تحریم نیستند
ناشناس۱۷۵۲۹۶۴۱۱:۵۳:۵۸ ۱۳۹۹/۱۰/۸
آنها خائن هایی ندارن که اطلاعات حساس را بدهند و کشورشان را دچار مشکل کنند
ناشناس۱۷۵۲۹۶۸۱۱:۵۷:۰۷ ۱۳۹۹/۱۰/۸
یک سوال چرا در برجام با این که در لیست سیاه نبودین کار بانکی انجام نمی شد؟ ولی لو دادن 400 صراف وجود داشت؟
ناشناس۱۷۵۳۰۰۰۱۲:۱۶:۰۶ ۱۳۹۹/۱۰/۸
الان 200 کشور در ان پی تی هستند آن وقت چرا فقط برای ما دردسر درست می کنند؟!!!
ناشناس۱۷۵۲۸۵۹۱۰:۳۵:۰۲ ۱۳۹۹/۱۰/۸
اینها اقتصاد گذاشتن بومونه واسشون!؟
ناشناس۱۷۵۲۸۹۰۱۱:۰۲:۰۳ ۱۳۹۹/۱۰/۸
پافشاری دولت شک برانگیز است
یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

 2. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

 3. پدری که با «کودتا« آمد، پسری که با «کودتا» برگشت

 4. چرا دولت بایدن به برجام برنمی گردد؟

 5. آیا کار مجلس این است؟!

 6. نظر حداد عادل درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات

 7. موافقت مجلس با ارجاع پرونده دولت به قوه قضاییه به خاطر استنکاف از قانون لغو تحریم‌ها

 8. جزئیات بیمه تکمیلی جدید فرهنگیان اعلام شد

 9. کانون سردفتران: لایحه دولتی نقل و انتقال خودرو توسط پلیس فراقانونی است؛ مانع می‌شویم

 10. دولت پالس‌های فریبنده به دشمن داد/ گام‌های کاهش تعهدات برجامی را اجرا نکرند

 11. تصاویری از رهبر انقلاب در کنار پدرشان

 12. ربیعی: با اطمینان می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که لغو تمامی تحریم‌ها، نزدیک است

 13. ماجرای اجرای حکم قصاص در زندان رجایی‌شهر/ التماس‌های زن اعدامی نجاتش نداد

 14. ساندی تایمز: روزهای سختی در انتظار محمد بن سلمان است

 15. خط پایانی بر انحصار ۶۵ ساله وکالت/ با تأیید شورای نگهبان وکالت کسب و کار شناخته شد

 16. پاسخ حداد عادل به سخنان احمدی نژاد

 17. پیش‌فروش خودرویی که مجوز هم ندارد !

 18. واکنش احمدی‌نژاد به احتمال ردصلاحیتش در انتخابات۱۴۰۰/ از ابتدا به دنبال رابطه ایران و آمریکا بودم

 19. تصاویر جدید از پشت صحنه سریال پایتخت

 20. تورم سوئد سه برابر شد!

 21. رژیم صهیونیستی؛ همسایه جدید ایران !

 22. حمله تند زنگنه به منتقدان وزارت نفت

 23. پنتاگون از حملات هوایی آمریکا در شرق سوریه خبر داد

 24. روحانی: می‌ترسم دستی در کار باشد تا مردم در انتخابات شرکت نکنند

 25. یکی از مدیران ارشد ارزی بانک مرکزی بازداشت شد

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

  2. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

  3. پدری که با «کودتا« آمد، پسری که با «کودتا» برگشت

  4. چرا دولت بایدن به برجام برنمی گردد؟

  5. آیا کار مجلس این است؟!

  6. موافقت مجلس با ارجاع پرونده دولت به قوه قضاییه به خاطر استنکاف از قانون لغو تحریم‌ها

  7. دولت پالس‌های فریبنده به دشمن داد/ گام‌های کاهش تعهدات برجامی را اجرا نکرند

  8. ربیعی: با اطمینان می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که لغو تمامی تحریم‌ها، نزدیک است

  9. پاسخ حداد عادل به سخنان احمدی نژاد

  10. واکنش احمدی‌نژاد به احتمال ردصلاحیتش در انتخابات۱۴۰۰/ از ابتدا به دنبال رابطه ایران و آمریکا بودم

  11. پنتاگون از حملات هوایی آمریکا در شرق سوریه خبر داد

  12. یک نامه عجیب و پاسخی هنرمندانه

  13. علی مطهری اعلام کاندیداتوری کرد

  14. شریعتمداری خطاب به ظریف: برادر عزیز؛ این امتیاز که وجود خارجی ندارد!

  15. نظر کرباسچی درباره نامزدی محسن هاشمی در انتخابات ۱۴۰۰/ دستور رهبری به نیروهای مسلح در ماه‌های آخر ریاست جمهوری ترامپ/ واکنش احمدی نژاد به احتمال ردصلاحیت در انتخابات

  16. واکنش جهانگیری به برخورد با متخلفان خصوصی‌سازی/ برخی تازه به مسئولیت رسیده به دنبال بگیر و ببند هستند

  17. روایت نادران از نقطه ضعف مجلس/ رویاپردازی به سبک علی ربیعی/ پایداری، پاشنه آشیل رئیسی می‌شود؟/ ظریف، کاندیدای اول اصلاح‌طلبان

  18. نماینده مجلس: دانشمند جوان قزوینی موفق به کشف داروی ضدکرونا شده است

  19. روحانی: رئیس جمهوری مسئول اجرای قانون اساسی است/ قانون اساسی را به تعطیلی نکشانیم/ ۱۰۰ درصد قانون اقدام راهبردی را اجرا کردیم/ از برجام حفاظت می‌کنیم

  20. بیانیه دولت: مذاکرات ایران با آژانس کارآمدترین شیوه برای اجرای کامل مصوبه مجلس است

  21. واکنش محسن رضایی به توافق ایران و آژانس

  22. باهنر: باید دولتی بیاوریم که هم فکر کند و هم کار/ دولت روحانی سرزنده و سرحال و امیدوار به آینده نبود

  23. استقبال از سخنان اخير سيدحسن خمينی

  24. تحلیل حسین شریعتمداری از بُرد قطعی ما و باخت حتمی حریف

  25. آیت الله جنتی: نمایندگان مجلس به فکر خودشان و دوستانشان نباشند/شورای نگهبان بیشتر به تقوای کاندیداهای ریاست جمهوری توجه کند

  آخرین عناوین