خبر تازه از واکسن ایرانی کرونا

گروه سلامت الف،   3990805080

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: قرار است به‌زودی آزمایش انسانی واکسن کرونای ایران آغاز شود و مراحل آن در حال انجام است. در این رابطه گزارش های متعددی تهیه شده و اکنون مراحل گرفتن مجوز اخلاق و مجوزهای مربوط به وزارت بهداشت را سپری می کند. این واکسن به طور کامل ساخت ایران است و هیچ کشور دیگری در این فرآیند حضور نداشته است.

خبر تازه از واکسن ایرانی کرونا

جام‌جم آنلاین نوشت: ساخت واکسن کرونا در ایران موضوعی است که بسیاری هنوز آن را جدی نگرفته اند و بیشتر پیگیر اخبار ساخت این واکسن از سوی کشورهای دیگر به خصوص انگلیس هستند.

اما واقعیت این است که واکسن کرونای ساخت ایران بدون مشارکت هیچ کشور دیگری در ایران کم کم وارد مرحله آزمایش انسانی می شود؛ آزمایشی که مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور می گوید منتظر مجوزهای لازم است.

محرز در این رابطه گفت: قرار است آزمایش انسانی واکسن کرونای ایران آغاز شود و مراحل آن در حال انجام است. در این رابطه گزارش های متعددی تهیه شده و اکنون مراحل گرفتن مجوز اخلاق و مجوزهای مربوط به وزارت بهداشت را سپری می کند. زمانی که در رابطه با این مجوزها تایید نهایی صورت گرفت آزمایش انسانی آغاز می شود.

محرز تاکید کرد: این واکسن به طور کامل ساخت ایران است و هیچ کشور دیگری در این فرآیند حضور نداشته است.

وی در رابطه با افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا و ارتباط آن با پیوستن ایران به کشورهایی که داروی مخصوص کرونا را آزمایش می کنند نیز گفت: این خبر صحت ندارد. داروهایی مورد استفاده قرار می گیرد که همیشه موجود بوده و همه جای دنیا نیز مورد استفاده قرار می گیرد. هیچکدام از این داروها هم درمان صد در صد و قطعی کرونا محسوب نمی شوند.

محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: در پروتکل بهداشتی کشور هم به این اشاره شده که میزان اثرگذاری و قطعیت این داروها اساس علمی ندارد. البته از برخی این داروها می توان استفاده کرد، به خصوص در بیمارستان هایی که جنبه های تحقیقاتی را در اولویت قرار داده اند و آن را استفاده می کنند. اما داروی اختصاصی برای کرونا که مستند علمی دقیق داشته باشد وجود ندارد.

وی در پایان رابطه با این موضوع که گفته می شود بر خلاف تصور، پلاسما درمانی تاثیر چندانی بر روی درمان بیماری کرونا ندارد گفت:  پلاسمادرمانی مثل بقیه داروهایی است که برای کرونا مورد استفاده قرار می گیرد و اثر فوق العاده ای از خود نشان نداده است و قرار نیست درمانگر قطعی کرونا باشد. در واقع هیچ دارویی هم اکنون در دنیا وجود ندارد که کرونا را درمان کند و پلاسما درمانی یکی از همین روش های درمانی محسوب می شود.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

 2. بالاخره مجلس مخالف برجام است یا موافق برجام!؟

 3. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 4. چگونه پاسخ به ترور به رفع تحریم ها کمک می کند؟

 5. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

 6. اقدام راهبردی مجلس برای تغییر معادلات برجامی

 7. این تحلیل ها دام است !

 8. واکنش روحانی به طرح مجلس: بگذارید آن‌هایی که تجربه موفق دیپلماسی دارند، کارشان را انجام دهند

 9. شهادت محافظان برای اعتلای نظام/ از محافظ «رهبر انقلاب» تا محافظ «رئیس جمهوری» و «حاج قاسم» + تصاویر

 10. فریدون عباسی تهدید به افشاگری کرد/ در دولت یازدهم برای شهید فخری‌زاده مزاحمت ایجاد کردند

 11. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 12. وقتش که برسد خواهید دید ...

 13. اهداف ترور «فخری‌زاده» به روایت روزنامه لبنانی

 14. رفتار دشمن را پر هزینه کنیم!

 15. خوزستان نمایشگاه بزرگ ناکارامدی مدیران

 16. ظریف: سردار سلیمانی همیشه در مقابل درد و دل‌هایم می‌گفت باید تحمل کنی/ می‌گویند ظریف جاسوس است/ قصدی برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ ندارم/ به امضای جان کری یا قسم اوباما اعتماد نکردیم

 17. گروگان گرفتن دیپلمات ایرانی در قلب اروپا

 18. روحانی: مصوبه دیروز مجلس را مضر می‌دانم/ در صنعت هسته‌ای از هر زمان دیگری قدرتمندتر هستیم/ به دلیل پروتکل‌های بهداشتی به مجلس نرفتم

 19. حراج آبروی طب سنتی در عطاری‌های متخلف

 20. سر چشمه شاید گرفتن به بیل ...

 21. رهاشدگی بازارها و وعده‌های بی‌نتیجه/ در جنگ اقتصادی غرب وزارت صمت کجاست؟

 22. غذاخوری‌های دانشگاه‌های خارجی چه امکاناتی دارند؟+تصاویر

 23. همدستان قاتلان شهید فخری زاده چه کسانی هستند؟

 24. نوبخت: اگر ارز ۴۲۰۰ حذف شود می‌توان یارانه را افزایش داد

 25. آژانس اتمی: توقف بازرسی‌ها بردی نصیب ایران نمی‌کند

آخرین عناوین