مجوز خودروسازان برای افزایش قیمت در پاییز

گروه اقتصادی الف،   3990805054 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس شورای رقابت اعلام کرد: براساس مصوبه اردیبهشت ماه خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند.

مجوز خودروسازان برای افزایش قیمت در پاییز

رضا شیوا در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه براساس مصوبه اردیبهشت ماه امسال در شورای رقابت، خودروسازان می‌توانند هر سه ماه یک بار براساس نرخ تورم بخشی که از سوی بانک مرکزی اعلام می شود حداکثر افزایش قیمت‌ها را در محصولات اعمال نمایند، اظهار کرد: در حال حاضر ایدرو مسئول نظارت بر بخش خودرو هست و آنها از شورای رقابت خواستند تا افزایش قیمت‌ها را تأیید کند، این در حالی است که این موضوع نیازمند تأیید شورای رقابت نیست بلکه مطابق مصوبه امکان افزایش قیمت‌ها متناسب با نرخ تورم بخشی وجود دارد.

وی تاکید کرد: البته پیشنهاد شده در سه ماهه چهارم امسال متغیرهای کیفیت و بهره‌وری نیز در دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو لحاظ و متناسب با آنها تصمیم‌گیری در مورد قیمت‌ها انجام شود.

رئیس شورای رقابت تاکید کرد: خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف نرخ تورم بخشی اعلامی از سوی بانک مرکزی افزایش قیمت‌ها را در محصولات خود یکباره یا در دو مرحله انجام دهند.

به گفته شیوا تعیین دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو با رای ۱۲ نفر از اعضای شورا به همراه سه ناظر انجام گرفته و این موضوع نشان می‌دهد این دستورالعمل به صورت کارشناسی تعیین شده است، این درحالیست که برخی در تما‌س‌ با بنده اعلام می‌کنند که افزایش قیمت‌ها را لحاظ نکنید، که باید بگویم این دستورالعمل حاصل توافق کارشناسان مربوطه است و با اکثریت آرا به تصویب رسیده است.

دیدگاه کاربران

سیدرضا۱۶۵۹۷۸۳۱۳:۲۸:۲۸ ۱۳۹۹/۸/۵
با سلام همه تصمیمات فقط به نفع خودروسازان تنظیم میشود. پس منافع مردم چه میشود.
ناشناس۱۶۵۹۹۴۶۱۴:۴۲:۳۸ ۱۳۹۹/۸/۵
اصولا شورای رفاقت برای همین درست شده
مختار۱۶۵۹۷۹۱۱۳:۳۱:۱۲ ۱۳۹۹/۸/۵
خیلی جالبه واقعا!!!! فقط کارمندان و کارگران نمی توانند حقوق و دستمزد خودشون رو بر اساس تورم تعیین کنند!!! بقیه اصناف همگی بر اساس تورم قیمت کالای خود را تعیین می کنند و بیچاره کارمندان و کارگران هستند که چشم به این ..روزگار دوخته اند. خدا لعنت کند همه ظالمین را.
ناشناس۱۶۵۹۸۴۴۱۳:۵۵:۵۴ ۱۳۹۹/۸/۵
صبر کنید تا انتخابات آمریکا، با پیروزی بایدن و برقراری روابط بین ایران و آمریکا .. توسط دولت جدید ..سال ۱۴۰۰ همه چیز ارزان میشه
ناشناس۱۶۵۹۸۵۴۱۴:۰۲:۳۷ ۱۳۹۹/۸/۵
چرا حقوق کارمندان سه ما یکبار افزایش نمی یابد ؟ کارگران چرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررا افزایش نمی یابد ؟
کریمی۱۶۵۹۸۷۹۱۴:۱۵:۳۵ ۱۳۹۹/۸/۵
با سلام و احترام شرکت خودرو سازی سایپا دعوت نامه مهر ماه خودرو های پیش فروش شده بهمن سال98 را صادر نکرده با توجه به اینکه این شرکت در حال افزایش قیمت خودرو ها در آبان ماه هست به نظر میرسه از دلایل عدم صدور دعوتنامه مهر ماه علی رغم گذشت چند روز از آبان ماه افزایش قیمت و اعلام قیمت جدید برای خودروهای مهرماه می باشد که در صورت اجرا، موضوع بر خلاف قراداد تنظیمی می باشد لازم به توضیح است در قرار داد تنظیمی خودرو های پیش فروش شده قیمت قطعی در زمان صدور دعوت نامه و مطابق با تاریخ تحویل مندرج در قرار داد می باشد که با توجه به تاریخ تحویل خودرو که مهر ماه می باشد در صورت افزایش قیمت در دعوت نامه تخطی آشکار شرکت مذکور محسوب می گردد لذا درخواست می‌گردد ضمن پیگیری علت عدم صدور دعوت نامه موضوع به منظور جلوگیری از افزایش قیمت مذکور به شرکت سایپا اعلام گردد.
ناشناس۱۶۵۹۸۹۴۱۴:۲۳:۵۲ ۱۳۹۹/۸/۵
واقعا" که مسخره است سه ماه یکبار افزایش قیمت ؟؟؟ اتوموبیل سازی های کشورهای کفر چه میکنند و ما به اصطلاح مسلمون چه میکنیم . این.. چطوری شده رییس فقط خدا میدونه ‌.
شهروند۱۶۶۰۰۰۳۱۵:۱۷:۳۶ ۱۳۹۹/۸/۵
آيا فقط تورم براى خودروسازان است ما مردم بيچاره چرا افزايش حقوق نداريم ما معلم ها و كارگران ديگه له شديم خودروسازان ديگه سير نميشن خون مردم رو تو شيشه كردن
ناشناس۱۶۶۰۰۰۴۱۵:۱۸:۲۲ ۱۳۹۹/۸/۵
وقتی دلار و طلا در حال کاهش شدید قیمت است چرا دولت باید اجازه دهد قیمتها افزایش یابد؟ چرا آقای رییسی دخالت نمی کند. دولت دارد کشور را به پرتگاه می برد؟؟
ناشناس۱۶۶۰۰۱۴۱۵:۲۳:۱۶ ۱۳۹۹/۸/۵
لطفا واردات خودرو را آزاد کنید یه خدا ملت حاضرن حقوق کارگران بخش خودرو را بدهند بسیار ارزان تر براشون در میاد اینقدر نباید به این خودروساز های رانتی-دولتی از جیب ملت باج داد
ناشناس۱۶۶۰۰۷۶۱۶:۰۵:۱۸ ۱۳۹۹/۸/۵
هیچ ندارم بهتون بگم، کم آوردم!!! فقط
ناشناس۱۶۶۰۰۸۲۱۶:۰۷:۲۶ ۱۳۹۹/۸/۵
یه نقدی هم ضمیمه خبرتون بود بد نبودا
ناشناس۱۶۶۰۱۰۷۱۶:۲۷:۱۱ ۱۳۹۹/۸/۵
این کار خودروسازان و خودروبازان ستودنی است. میدونید چرا ؟ سیل بیاد ، زلزله بیاد ، کرونا بیاد ، دنیا رو آب ببره ، این بزرگواران کار خودشون را منظم انجام میدهند . کاهش کیفیت و افزایش مستمر قیمت .
ناشناس۱۶۶۰۱۱۴۱۶:۳۳:۲۷ ۱۳۹۹/۸/۵
پس پول مردم که نزد خودروسازان به عنوان مشارکت در تولید مانده چرا به روز حساب نمیشه؟سال گذشته نصف پول یک خودرو رو گرفتن و تا الان این پول تبدیل شده به یک چهارم مبلغ خودرو.تعزیرات و صمت چکار میکنند؟
ناشناس۱۶۶۰۱۳۲۱۶:۴۷:۰۲ ۱۳۹۹/۸/۵
شوراي رفاقت است يا شوراي رقابت . اگر شوراي رفاقت است كه تكليف معلومه. اگر شوراي رقابت است با كدام خودروساز رقابت مي كنند مگر همه چيز در انحصار دو خودروساز كشور نيست.
ناشناس۱۶۶۰۱۷۰۱۷:۰۹:۱۳ ۱۳۹۹/۸/۵
کشور سرمایه داری یعنی همین کارگر و کارمند باید به نان شب محتاج باشد
ناشناس۱۶۶۰۱۸۵۱۷:۲۱:۳۲ ۱۳۹۹/۸/۵
خب جز مجوز گرانی مگه چیزی هم دارن خودرو‌سازان
ملت آگاه۱۶۶۰۲۶۵۱۸:۲۱:۰۱ ۱۳۹۹/۸/۵
اگر قراره خودرو بادلار محاسبه بشه پس حقوق کارمندان وکارگران هم بایدبادلارمحاسبه بشه!!
حسین۱۶۶۰۳۳۳۱۹:۰۹:۳۱ ۱۳۹۹/۸/۵
هیچی نمیتونیم بگیم. مبارکه خودرو سازها. ملت که نابود شدند. خدا ازتون نگذره
ناشناس۱۶۶۰۴۰۵۱۹:۵۸:۳۰ ۱۳۹۹/۸/۵
یهویی چی شد که اینطوری شد؟؟ همچین وضعی را ندیده بودیم تا حالا
حسن۱۶۶۰۴۵۱۲۰:۳۶:۱۰ ۱۳۹۹/۸/۵
اخه اين چه ناحقي در مورد خودروسازان تو بگو دولت ميكنيد و دست انها را برای سه ماه دقت كنيد سه ماه برای افزايش قيمت ميبنديد از انصاف بدوره بشون اجازه بديد هر لحظه اي و در هر ساعت و ثانيه اي از شبانه روز اراده كردند لگنهاي توليدي شون را گران كنند بالاخره نوبت مردم هم ميرسد
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

  1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

  2. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

  3. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

  4. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

  5. کنایه بغض‌آلود مجری صداوسیما به برخی از سلبریتی‌ها

  6. بازی برخی اصلاح‌طلبان به سود ایران‌ستیزان

  7. جلوی پخش مستند "گاندو" گرفته شد

  8. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

  9. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

  10. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

  11. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

  12. حشره ای که هر ۱۷ سال یک‌بار از زیر زمین بیرون می‌آید

  13. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

  14. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

  15. ثروتمندترین کشورهای جهان کدامند؟

  16. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

  17. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

  18.  پشت پرده وحشی‌گری‌های اشغالگران در قدس/ نتانیاهو به سرنوشت «اولمرت» دچار می‌شود؟

  19. تل‌آویو با ۱۳۰ راکت هدف قرار گرفت

  20. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

  21. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

  22. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

  23. جزئیات دیدار ظریف با سیدحسن خمینی و خاتمی/ قطعا نامزد نمی‌شوم

  24. داوطلب کفن‌پوش انتخابات ریاست جمهوری

  25. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

ابر آروان

آخرین عناوین