روحانی: از یکشنبه می‌توانیم اسلحه بخریم و بفروشیم/ لحظه‌ای از درد مردم غافل نیستیم/ باید به موقع بجنگیم و صلح کنیم

گروه سیاسی الف،   3990723063 ۵۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهوری گفت: ده سال تحریم ظالمانه تسلیحاتی یکشنبه هفته آینده رفع می‌شود. چهار سال سر این موضوع با آمریکا جنگیدیم و چهار سال آمریکا این در و آن در می زد این که روز ۲۷ مهرماه اتفاق نیافتد اما این روز اتفاق می‌افتد که به خاطر ایستادگی مردم است. این به خاطر تلاش دیپلمات‌های ماست که آمریکا موفق نشد. ما از یکشنبه میتوانیم از هر کس می‌خواهیم اسلحه بخریم و به هر کس می‌خواهیم اسلحه بفروشیم.

روحانی: از یکشنبه می‌توانیم اسلحه بخریم و بفروشیم/ لحظه‌ای از درد مردم غافل نیستیم/ باید به موقع بجنگیم و صلح کنیم

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه هیات دولت گفت: در هفته پایانی ماه صفر هستیم و ایام رحلت پیامبر عظیم شان اسلام (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) هستیم. از همه مردم متدین، فهیم و عاشق خاندان رسالت تشکر کنم که در دوران عزداری اربعین، همه استانداردها را رعایت کرده و علیرغم زیارت امام حسین (ع)، راهپیمایی و مجالس عزا داشتند، سفر و راهپیمایی انجام نشد و عزاداری هم در پروتکل‌های بهداشتی انجام شد.  

وی با بیان اینکه از مردم خواهش می‌کنیم در ایام پایانی ماه صفر همچنان همه دستورات بهداشتی را مراعات کنند، اظهار داشت: مردم از پیشوایان دینی خود همواره درس‌های مهمی برای زندگی فردی و جمعی خود آموخته‌اند اما نسبت به زندگی پیامبر (ص) بیش از آنچه صورت گرفته، باید درس‌آموزی کنیم. ایشان بالاترین شخصیت تاریخ انسانی است. نه قبل و نه بعد از او، چنین کسی نخواهد آمد. ایشان اشرف مخلوقات بود و پیامش اخلاق و زندگی‌اش الگو بود، او الگو و نمونه برای همه ماست.  

رییس‌جمهور ادامه داد: پیامبر (ص) هم جنگ و هم صلح داشت. این مرد نمونه، هم عملیات تهاجمی و هم عملیات تدافعی داشت. این پیامبر، روزهایی پیروز شد و هم در روزهایی دچار شکست شد.  

روحانی با بیان اینکه پیامبر (ص) حکومت را بر مبنای قانون و پیمان اداره کرد، تصریح کرد: ایشان پیامبری بود که وقتی با مردم مکه صلح کرد، قرآن آن فتح مبین نامید و بزرگترین پیروزی‌های پیامبر (ص) در سایه آن صلح به دست آورد، بیش از آنچه در میدان جهاد کسب کرد.  

وی با بیان اینکه آنجا که توان جنگ بود، پیامبر (ص) فرمان جهاد می‌داد و آنجا که توان و تعداد دشمن بیشتر بود، پیامبر (ص) فرمان دفاع می‌داد، خاطرنشان کرد: تمام کفار در مدینه احساس امنیت می‌کردند. امنیت مردم در هر دین و مرام و سلیقه، در کنار حکومت پیامبر حراست و حفاظت می‌شد.

 در دوران پیامبر جوانان مقام پیدا کردند

رییس دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه پیامبر (ص) همه سنن نادرست را از بین برد، ابراز داشت: ایشان تبخترها و غرورهای نابجا را از بین برد. آنچه نسبت به زنان و جوانان روا می‌شد و به خود اجازه می‌دادند دختران را زنده به گور کنند، پیامبر (ص) عظمتی به زنان داد، همسان مردان.  

روحانی افزود: جامعه‌ای که زنان را ننگ می‌دانست، تولد دختر را رحمت دانست و احترام دختران و پسران مساوی شد و حقوق آنها عادلانه شد. در دوران پیامبر (ص) جوانان مقام پیدا کردند و جوانی را به فرماندهی منصوب کرد و به همه گفتند که از او پیروی کنید.

رییس جمهوری ادامه داد: پیامبر(ص) در جامعه اعتدال را آورد و قران امت ما را امت وسط نامید، مردم و مردم مسلمان زمان پیامبر عنوانی که قرآن برای آنان می پسندد اعتدال است که نه افراط و نه تفریط کنید، ایشان سنت نوین انسانی را در جامعه مستقر کرد.

 پیامبر علم و تزکیه را اساس فضیلت قرار داد

وی افزود: در آن زمان علم به عنوان ننگ بود بزرگ قبیله برای کاری که می‌کرد یعنی برای نوشتن و خواندن پیشخدمت مخصوص داشت و نوشتن خودشان را ننگ می‌دانستند در این جامعه پیامبر، علم و تزکیه را اساس فضیلت قرار داد، بهداشت و نظافت را به عنوان الگوی مهم برای مردم تبیین کرد الگویی که جامعه اروپا بعد از قرن ها به حمام نرفتن افتخار می کردند.

رییس جمهوری ادامه داد: پیامبری که نظافت و پاکیزگی و شستن حداقل پنج نوبت دست برای نماز های پنج گانه و غسل را در شرایطی برای مردم واجب می داند و نظافت را برای مردم تبیین کرد. آزادی و مشورت با مردم را در سرلوحه کار خود قرار می داد او هیچ کار مهمی را بدون مشورت با مردم انجام نداد اما در عین حال این پیامبر با عظمت که هم پیامبر و حاکم است حق ندارد ذره ای از قانون تخطی کند.

وی گفت: خداوند به پیامبر فرمودند اگر از خط مستقیم کوچکترین تخطی کنید و مسیر حق را ترک کنی دو برابر در دنیا و دو برابر در آخرت عذاب می‌شوی، هیچ کس توفیق نیافت که در سلام از پیامبر سبقت جوید. او بود که در کوچه و خیابان به مردم سلام می‌کرد و از همه سبقت می‌جست، اصل تواضع و فروتنی در برابر مردم را داشت، ما باید تاریخ زندگی پیامبر را از نو بخوانیم و همه ابعاد زندگی را مدنظر قرار دهیم.

 روحانی یادآورشد: بعضی‌ها فقط یک بعد زندگی پیامبر را در نظر می‌گیرند مگر می‌شود در یک مکتب بخشی را قبول و بخشی را قبول نکند.

رییس جمهوری گفت: چه آنجا که می‌گوید صلح و برادری و چه آنجا که می‌گوید قاطعیت، رحمت و نرمش در برابر دیگران همه این مجموعه اسلام است. مجموعه اسلام را از زندگی پیامبر عظیم‌الشأن اسلام باید بیاموزیم به‌ویژه در این ایام که معطر این ایام به نام مبارک آن حضرت و روزهای پایانی زندگی مبارک پیامبر عظیم‌الشأن اسلام بود.

روحانی خاطرنشان کرد: از ائمه هدی و از امام حسن (ع) هم باید یاد بگیریم. امام حسن(ع)  امام صلح و پیوند بود، ایشان امامی بود که با ایجاد وحدت برای حفظ اساس اسلام، گام برداشت.  

 باید به موقع بجنگیم و به موقع صلح کنیم

وی گفت: وقتی برخی از اصحاب امام حسن (ع) آمدند و با زبان معترضانه که چرا صلح کردی، چرا در برابر طرف شما پیمان را امضا کردید، حضرت فرمودند، جامعه اسلامی که فقط شما ۱۰ نفر نیستید، شما ۲۰ نفری که اینجا نزد من آمدید که فقط دنیا اسلام نیستید. من در مسجد رفتم برای مردم سخنرانی کردم و دیدم اکثریت قاطع جامعه صلح می‌خواهند و وقتی که مردم این را می‌خواهند، صلح را انتخاب می‌کنم. این راه امام مجتبی است. امام مجتبی به ما می‌آموزد که مرد جنگ باشیم به روز جنگ، و مرد صلح باشیم به روز صلح.  اگر در روز صلح، جنگیدیم و در روز جنگ، صلح کردیم، هر دو خطا و اشتباه است. به‌موقع باید بایستیم و بجنگیم و به‌موقع باید صلح کنیم.

روحانی با بیان اینکه در این ایام، تلاش زیادی کردیم اقتصاد ما مسیر دیجیتالی را طی کند، اظهار داشت: در این دوران کرونایی، باید تماس‌های حضوری را به تماس‌های دیجیتالی تبدیل کنیم. سامانه‌ای را افتتاح کردیم که مدارک تحصیلی دانش‌آموختگان را داشته باشد و دیگر لازم نیست افراد مدارک را کپی کرده و با خود اینسو و آنسو ببرد. این سامانه در اختیار همگان است و هر کس با کدی که نیاز است، می‌تواند همه مدارک تحصیلی او را ببیند.  

سامانه جامع تجارت در ۹۹/۹/۹ برای مبارزه با فساد رونمایی می‌شود

وی گفت: سامانه دیگری که در نهم آذر افتتاح می‌شود، سامانه جامع تجارت خواهد بود. ماه‌ها و سال‌ها است که این سامانه را دنبال می‌کنم. از روزی که ثبت سفارش می‌شود تا مغازه‌ای که آن جنس به فروش می‌رسد، ما آن را ببینیم. دیگر بحث گمرک، انبار و احتکار در کار نیست و همه بخش‌ها باید زیر نظر این سامانه باشد و همه اقدامات بانک مرکزی زیر نظر این سامانه قرار بگیرد.  

به گفته رییس دولت دوازدهم، دیروز اقدامات آن مرور شد. امروز برای کسانی که تلاش کردند، تقدیرنامه ارسال می‌شود و کسانی که عقب هستند، از آنها سوال می‌شود. دولت الکترونیک وظیفه ماست. وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت در داخل این سامانه فعالیت می‌کند، برق، کاغذ و آب دیگر کاغذی نیست و همه پرداخت‌ها الکترونیکی می‌شود.  

روحانی با بیان اینکه روز دوشنبه افتتاح مهمی داشتیم که متفاوت با سایر افتتاح‌ها بود که اقدامات یکسال و نیم گذشته پیرامون سیل فروردین ۹۸ بود، خاطرنشان کرد: سیل ۹۸ بی‌نظیر بود که ۲۵ استان را درگیر سیل کرد و چهار، پنج استان بزرگ را با مشکلات عظیمی روبه‌رو کرد. تمام خانه‌ها، جاده‌ها، مراکز تجاری و... ساخته شده است. ۱۵۷ هزار خانه تخریب شده بود که ۶۶ هزار خانه از ابتدا ساخته شده و ۹۹ هزار خانه و ساختمان دیگر ترمیم شده است. ۱۵ هزار کیلومتر جاده اصلی، فرعی و روستایی ترمیم و ساخته شده است.  

وی اضافه کرد: مردم به خانه بهتر، مستحکم‌تر و جای‌ امن‌تر برگشتند. در زلزله کرمان خانه‌هایی که توسط بنیاد مسکن ساخته شده بود، در زلزله بعدی تخریب نشدند. مردم زحمت فراوان دیده و زجر زیاد کشیدند. البته همه ارکان از جمله نیروهای مسلح زحمت زیادی کشیدند.

رییس دولت تدبیر و امید با اشاره به اتفاقات سالهای اخیر کشور گفت: جنگ تحمیلی اقتصادی، سیل ۹۸ در استان‌های مختلف که آزمایش دیگری بود و کرونایی که با آن درگیر هستیم، سه آزمایش بزرگ برای مردم و مدیران است، مردم ما از همه آزمون ها سربلند بیرون آمدند.

 ۱۰ سال تحریم ظالمانه یکشنبه‌آینده رفع می‌شود

روحانی یادآور شد: ما هفته آینده به مردم این خبر خوش و تبریک را می دهیم ده سال تحریم ظالمانه تسلیحاتی یکشنبه هفته آینده رفع می شود چهار سال سر این موضوع با آمریکا جنگیدیم چهار سال آمریکا این در و آن در می زد این که روز ۲۷ مهرماه اتفاق نیافتد این روز اتفاق می‌افتد که به خاطر ایستادگی مردم است. این به خاطر تلاش دیپلمات‌های ماست که آمریکا موفق نشد. آن‌هایی که می‌گویند برجام برای ما چه کرده این یکی از کارهای برجام است.  تحریم تسلیحاتی را برداشت و از یکشنبه میتوانیم از هر کس می‌خواهیم اسلحه بخریم و به هر کس می‌خواهیم اسلحه بفروشیم.

روحانی ادامه داد: این یکی از اقدامات مهمی بود دولت تدبیر و امید انجام داد البته بعضی وقت‌ها صبر لازم دارد که ما به همه نکاتی که مورد توجه است برسیم. البته این وسط شری در دنیا پیدا شد به نام حاکمان کاخ سفید که این شر را نه بر سر مردم ما بر سر همه آورد ببینید. چه بلایی سر افغانستان آورد افغانستانی که کاخ سفید نشینان هر روز می گفتند امنیت آن را تضمین خواهیم کرد الان ببینید در افغانستان چه خبر است غرب و شرق افغانستان دست کیست. شرایط بسیار خطرناکی که در افغانستان با آن مواجه هستیم.

رییس جمهوری افزود: این‌هایی که ادعا می‌کردند که ما آمدیم در منطقه داعش را از بین ببریم دیدیم چه کار کردند مردم فداکار عراق و سوریه و رزمندگان ما بود که جنگیدند و داعش را برکنار کردند.

 وی یادآورشد: آمریکا بگوید در چهار سال گذشته در سیاست خارجی چه موفقیتی به دست آورده است در همه موارد شکست خورده است در برابر ملت فلسطین شکست خورده در برابر ملت عراق و سوریه شکست خورده است یک موفقیت ندارد جز با زور و شرایطی که می‌بینیم با لحن بی‌ادبانه که یک فردی که مدیر یک جمع کوچک هم است از آن لحن و کلمات نسبت به ملت بزرگ و شریف ایران استفاده نکرده است معلوم است ملت بزرگ ایران این‌ها را عصبانی کرده و به زانو در آورده است.

لحظه‌ای از درد مردم غافل نیستیم

رییس جمهوری با بیان اینکه مردم در فشار اقتصادی قرار دارند تاکید کرد: به مردم اطمینان می‌دهیم دولت برای تامین ارز مورد نیاز کشور و کالاهای مورد نیاز همه توان خود را به کار برده و می برد لحظه ای از درد و مشکلات و مصایب مردم غافل نیست.

روحانی گفت: دولت برای مقابله با کرونا از کادر درمانی تا نیروهای مسلح، از بخش‌های اقتصادی تا شرکت‌های داشن بنیان با همکاری همه مردم هر چه در توان داشته و توانسته انجام داده و می‌دهد و به خدمتگزاری به مردم افتخار می‌کند.

رییس دولت دوازدهم گفت:از همه وزیران ومسئولان در دولت و از همه آنهایی که بار مسئولیت بر دوش دارند می‌خواهم که با قدرت و همه توانمندی، با استمداد از روح پیامبر(ص) و امام مجتبی (ع) و امام رضا(ع) بار مسئولیت را به مقصد برسانیم و مشکلات مردم را کاهش دهیم.

روحانی با بیان اینکه «دولت فقط شعار نمی‌دهد» به برخی از ‌آمارهای اقتصادی اشاره کرد و افزود: امسال گندمی که از کشاورزان خریدیم ٧ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است پس شرایط کشاورزی ما امروز حتی در زمینه تولید گندم نسبت به پارسال یک قدم جلو هستیم.

رییس جمهوری ادامه داد: در زمینه تولید و فروش در بسیاری از موارد مخصوصا در بخش صنعت رشد داشته‌ایم در یک ماه گذشته نسبت به ماه مشابه سال گذشته  در تولید ١١ درصد و در فروش ١۴ درصد رشد داشته‌ایم.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: ما فقط حرف نمی‌زنیم بلکه در مقام عمل نیز همه مدیران، کارمندان و کارگران کشور در حال تلاش هستند، افزود: در ۶ ماهه اول سال در بخش صنعت ۶.۴ رشد و در بخش فروش رشد ۸ درصدی داشته‌ایم؛ در بخش‌های مختلف فولاد از ۳ تا ۹درصد در ۶ ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ تولید اضافه داشته‌ایم.

شرایط اقتصادی در ۶ ماهه دوم بهتر می‌شود/رشد ۲۵ درصدی صادرات غیرنفتی

روحانی با بیان اینکه روند صعودی افزایش صادرات غیرنفتی شروع شده است، گفت: صادرات غیرنفتی در یک ماه اخیر (شهریور) نسبت به مرداد ماه، ۲۵ درصد رشد داشته است؛ چند هفته پیش هم اعلام شد که انشاءالله شرایط اقتصادی کشور در ۶ ماهه دوم سال ۹۹ بهتر خواهد شد و تلاش ها مستمر به نتیجه خواهد رسید

رییس دولت دوازدهم سخنان برخی افراد را که می‌گویند «مردم خسته شده‌اند و می‌خواهند کشور را رها کنند و بروند» ناروا دانست و افزود گفت: تقاضای سرمایه‌گذاری در کشور در ۶ ماهه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۷درصد رشد داشته است پروانه بهره برداری نسبت سال قبل ۸ درصد افزایش یافته است

رییس جمهوری گفت: درست است که مردم احساس فشار می‌کنند، اما آمار و ارقام نشان می‌دهد دولت با همه توان در سال جهش تولید در حال تلاش است و آن را ادامه می‌دهد؛ البته ما در تولید و صادرات غیرنفتی و مبارز با کرونا زمانی موفق می‌شویم که همه دست به دست هم دهیم و یکدیگر را یاری کنیم.

محدودیت کرونایی برای حفاظت از سلامت مردم است

روحانی تصویب و اجرای مقررات سخت‌گیرانه و محدودکننده در کرونا را بخاطر حفاظت از سلامت مردم عنوان کرد و گفت: تشدید این مقررات برای سلامت مردم، خانواده‌ها و بچه‌های آنها اجرا می‌شود تا در سلامت بمانند؛ نمی‌خواهیم کسی اذیت شود اما محدودیت‌های کرونایی را برای حفاظت از سلامت مردم لازم می و ضروری می‌دانیم.

رییس جمهوری تاکید کرد: با کمک همدیگر و در کنار هم، ابرقدرت و دشمن خود و صهیونیزم را شکست خواهیم داد و در تولید و فعالیت اقتصادی توفیق نصیب مان خواهد شد و در مبارزه با کرونا هم با کمک همه کادر درمان موفق خواهیم شد.

دیدگاه کاربران

مسعود۱۶۴۳۰۷۲۱۱:۳۰:۵۶ ۱۳۹۹/۷/۲۳
حرف بسیار متین و درستی است ولی به شرطیکه تشخیص موقع جنگ یا صلح به عهده جنابعالی نباشه که اگر با تو باشه وای به حال ملت بیچاره !!!
محمد۱۶۴۴۰۲۹۱۶:۴۴:۱۳ ۱۳۹۹/۷/۲۳
کلاش ژ۳ نارنجک حراجه !!!!!! بدو بیا ببر :)
نیما اس۱۶۴۴۳۲۳۲۰:۱۵:۵۳ ۱۳۹۹/۷/۲۳
طبق قانون اساسی اختیارات جنگ رو فرمانده کل قوا یعنی رهبر بر عهده داره
ناشناس۱۶۴۴۴۳۸۲۲:۳۳:۴۲ ۱۳۹۹/۷/۲۳
پس امام حسین هم به رای اکثریت توجه کرد وجنگ کرد؟خیلی وقتها اکثریت جامعه نیز اشتباه میکنند چون افرادی مثل آقای روحانی اطلاعات غلط وناقص به آنها میدهند
ناشناس۱۶۴۳۰۸۵۱۱:۴۰:۲۶ ۱۳۹۹/۷/۲۳
"باید به موقع بجنگیم و به موقع صلح کنیم" چند سال پيش بود صلح كرديم. ولي اين ها ريشه را مي خواهند بزنند.
ناشناس۱۶۴۳۰۹۱۱۱:۴۴:۱۳ ۱۳۹۹/۷/۲۳
کلا تو غافلی از همه چی
ناشناس۱۶۴۳۰۹۴۱۱:۴۴:۴۸ ۱۳۹۹/۷/۲۳
اسلحه بخر ترشی اش رو بنداز
ناشناس۱۶۴۳۰۹۹۱۱:۴۶:۳۵ ۱۳۹۹/۷/۲۳
با کی میخوایی بجنگی ؟
ناشناس۱۶۴۳۱۰۳۱۱:۴۹:۲۴ ۱۳۹۹/۷/۲۳
من این حرف را که مسوولین از درد مردم غافل نیستند به هیچ عنوان قبول ندارم .
ناشناس۱۶۴۳۱۰۴۱۱:۴۹:۲۵ ۱۳۹۹/۷/۲۳
ماسک جدیدت مبارک باشه شیخ
ناشناس۱۶۴۴۰۲۷۱۶:۴۳:۴۲ ۱۳۹۹/۷/۲۳
جای اسلحه یک ماسک درست و حسابی بخر که قابل تنظیم باشه اسلحه بخری دیدی بچه ها و نوه ها باهاش ور رفتن تو صورت خودشون شلیک شد یهو...
ناشناس۱۶۴۳۱۱۷۱۱:۵۹:۳۲ ۱۳۹۹/۷/۲۳
از دست تو یکی که حتی بلد نیستی از یه ماسک درست استفاده کنی قطعا کاری بر نمیاد
ناشناس۱۶۴۳۱۱۹۱۲:۰۰:۲۵ ۱۳۹۹/۷/۲۳
یه ذره هم واکسن آنفولانزا بخر از روز یکشنبه همه رو نده موشک بخر
ناشناس۱۶۴۳۱۲۵۱۲:۰۲:۴۶ ۱۳۹۹/۷/۲۳
اسلحه دردی از ما دوا نمیکند مردم گرسنه اند شکم خالی ، توان در دست گرفتن اسلحه را ندارد
ناشناس۱۶۴۳۱۳۵۱۲:۰۵:۱۸ ۱۳۹۹/۷/۲۳
فعلا دارو نمی‌تونیم بخریم چه برسد به اسلحه.
ناشناس۱۶۴۳۱۴۶۱۲:۱۰:۱۶ ۱۳۹۹/۷/۲۳
باید اعتراف کنم با این خبر دارم ذوق مرگ میشم ،ممنون که از یکشنبه همه چی رو درست میکنید .
ناشناس۱۶۴۳۱۶۳۱۲:۱۶:۰۰ ۱۳۹۹/۷/۲۳
اس سیصدا رو پس بده جاش یه چن تا اف ۳۵ بخر
ناشناس۱۶۴۳۱۶۷۱۲:۱۸:۴۹ ۱۳۹۹/۷/۲۳
از روز یکشنبه یه ذره موشک بفروشیم جاش تخم مرغ بخریم
ناشناس۱۶۴۳۱۸۵۱۲:۲۵:۴۱ ۱۳۹۹/۷/۲۳
اگه 100 میلیارد دانشکده دخترت راست باشه شما بفکر خودتون هستین
ناشناس۱۶۴۳۲۱۱۱۲:۳۲:۳۵ ۱۳۹۹/۷/۲۳
خرید و فروش اسلحه از کی شد خبر خوش ؟
ناشناس۱۶۴۳۲۳۹۱۲:۴۱:۰۲ ۱۳۹۹/۷/۲۳
خدا رو شکر بزرگترین مشکل مردم ایران هم که تحریم تسلیحاتی بود رفع شد !!! پدر بیامرز مگر مشکل ما مشکل اسلحه هست ؟ مردم نان ندارند !!
ناشناس۱۶۴۳۲۴۶۱۲:۴۲:۰۹ ۱۳۹۹/۷/۲۳
اتفاقی نیافتاده. شما اگه میتوانی دارو و غذا بخر آنوقت یک اتفاقی افتاده.
ناشناس۱۶۴۳۲۴۹۱۲:۴۲:۵۶ ۱۳۹۹/۷/۲۳
.شما نفت نمی توانید بفروشید و آنوقت نارنجک بقروشید.به کی.چطوری .پولش چطوری بیاد..بانکها که تحریم هستند.
ناشناس۱۶۴۳۲۵۷۱۲:۴۴:۴۵ ۱۳۹۹/۷/۲۳
خرید و فروش اسلحه و مهمات اصلی ترین و مهمترین مشکل ملت ایران است که خدا را شکر از روز یکشنبه حل می شود ، علی برکت الله .
ناشناس۱۶۴۳۲۷۴۱۲:۵۰:۱۹ ۱۳۹۹/۷/۲۳
ای کاش هیچکدام از سیاست مداران و مقامات ما حق نداشتند از واژه های شکست و پیروزی و معادلهایشان استفاده کنند.
علی۱۶۴۳۲۸۵۱۲:۵۴:۰۱ ۱۳۹۹/۷/۲۳
آقای روحانی، لطفا آرد، دارو و سایر مایحتاج ملت را بخرید. اسلحه را نمیتوان خورد.
ناشناس۱۶۴۳۳۱۱۱۳:۰۱:۲۷ ۱۳۹۹/۷/۲۳
کنایه جالبی بود ازحسن آقا.بوی صلح میاد.
تبریزی۱۶۴۳۳۶۱۱۳:۱۱:۰۸ ۱۳۹۹/۷/۲۳
به به اسلحه. دلم لک زده بود تو سفره مون سه چهار تا پوکه فشنگ ببینم.خمپاره هم به عنوان بادمجان می خوریم.
ناشناس۱۶۴۴۰۳۲۱۶:۴۵:۳۴ ۱۳۹۹/۷/۲۳
از موشک هم به جای ستون های منزلتون میتونید استفاده کنید مدرن و شیک هم میشه خانه
ناشناس۱۶۴۳۳۹۱۱۳:۱۷:۴۰ ۱۳۹۹/۷/۲۳
از طریق کدوم بانک می خوایی پول جابجا کنی
ناشناس۱۶۴۳۸۳۵۱۵:۲۲:۰۸ ۱۳۹۹/۷/۲۳
بانک گردشگری :-)
ناشناس۱۶۴۳۴۰۶۱۳:۲۰:۲۷ ۱۳۹۹/۷/۲۳
پیشنهاد میشه به یمن این اتفاق مبارک خرید و فروش اسلحه به بورس هم راه پیدا کنه
ملت۱۶۴۴۴۸۹۲۳:۲۷:۳۶ ۱۳۹۹/۷/۲۳
ازیکشنبه سهام فنارنجک، سخمپاره، مکاتیوشا، تژسه، ...بالامیره دوستان اینا سهام های بنیادی هستن نخرید ضررکردید نگید نگفتم!!
یک پزشک۱۶۴۳۴۱۸۱۳:۲۳:۳۴ ۱۳۹۹/۷/۲۳
سلام به آقای روحانی بفرمایید شما دارو وسایل پزشکی و آزمایشگاهی وهرد کنید اسلحه پیشکش
ناشناس۱۶۴۳۴۲۵۱۳:۲۷:۱۱ ۱۳۹۹/۷/۲۳
بشه اسلحه بخریم که خوبه مردم همه میخرند وخودشونو از دست این مسولین راحت میکنن
ناشناس۱۶۴۳۴۴۸۱۳:۳۲:۱۷ ۱۳۹۹/۷/۲۳
از نوع اسباب بازی
ناشناس۱۶۴۳۴۵۵۱۳:۳۴:۱۴ ۱۳۹۹/۷/۲۳
یعنی از روز 28 مهر دلار ارزون میشه؟
ناشناس۱۶۴۳۴۶۰۱۳:۳۶:۵۲ ۱۳۹۹/۷/۲۳
اسلحه نمیخواهیم. فکر نون باش که خربزه آبه
ناشناس۱۶۴۴۱۲۶۱۷:۴۴:۰۴ ۱۳۹۹/۷/۲۳
اسلحه نمیخریم آی‌کیو میفروشیم
محمدرضا۱۶۴۳۵۱۵۱۳:۴۸:۵۸ ۱۳۹۹/۷/۲۳
کجا میفروشن؟؟ آدرس بدید ما هم بخریم !! با این اوضاع اقتصادی که بوجود آوردید تا چند وقت دیگه تو هر خانه یه اسلحه واجبه!!!!!!!!
ناشناس۱۶۴۳۵۳۳۱۳:۵۱:۳۲ ۱۳۹۹/۷/۲۳
اسلحه بفروشیم پولش را میدهند؟
ناشناس۱۶۴۳۵۴۰۱۳:۵۲:۵۲ ۱۳۹۹/۷/۲۳
اگه پول دارید بزارید برای سیر کردن شکم مردم ، خرید اسلحه چه دردی از مشکلات مردم رو برطرف میکنه؟!
ناشناس۱۶۴۳۵۶۴۱۳:۵۸:۴۴ ۱۳۹۹/۷/۲۳
سوال اسلحه خریدیم چطور پولش را پرداخت میکنیم و اسلحه فروختیم چطور پولش را دریافت میکنیم ؟؟؟؟
ناشناس۱۶۴۳۵۷۰۱۴:۰۰:۴۶ ۱۳۹۹/۷/۲۳
تا اسرائیل هست صلح و مزاکره با امریکا نیست حتی اگر فصل هفتم شورای امنیت بیاورند.
ناشناس۱۶۴۴۰۳۶۱۶:۴۷:۲۶ ۱۳۹۹/۷/۲۳
شکر خدا واقعا توی یخچال ما جای دو تا کاتیوشا کم بود
لاله۱۶۴۴۱۶۲۱۸:۱۲:۲۶ ۱۳۹۹/۷/۲۳
فروش اسلحه رو بیار توبورس .شاید یه صاعقه تونستیم بخریم و بزاریم رو پشت بام متزل وپزشو بدیم .
حسین۱۶۴۴۱۹۷۱۸:۳۴:۲۰ ۱۳۹۹/۷/۲۳
اقای روحانی من شدیدا نیاز به یه تانک دارم.برام میخری؟نو نو باشه لطفا
ناشناس۱۶۴۴۲۱۲۱۸:۴۲:۱۳ ۱۳۹۹/۷/۲۳
یادمه چند روز پیش اعضای تیم ملی تیرراندازی با تفنگ خالی تمرین میکررن بدونه فشنگ راستی صادر نکن بده بچه هاتمرین کنن
ناشناس۱۶۴۴۳۱۳۲۰:۰۴:۲۶ ۱۳۹۹/۷/۲۳
همه چی روبه مسخره گرفتی..‌. با امنیت هم بازی میکنی. مثل لغو بالاخره تحریم ها و باز شدن هزار تا ال سی میشه؟؟؟یعنی اینجا هم داری کلک میزنی....
ناشناس۱۶۴۴۳۵۱۲۰:۴۰:۲۶ ۱۳۹۹/۷/۲۳
شما یه واکسن آنفلو آنزا نمیتونید بخرید اونوقت از یکشنبه می‌توانیم اسلحه بخریم و بفروشیم
ناشناس۱۶۴۴۴۸۸۲۳:۲۶:۳۳ ۱۳۹۹/۷/۲۳
از كرامات شيخ ما چه عجب پنجه را باز كرد و گفت وجب از کرامات شيخ ما اينست شيره را خورد و گفت شيرين است
ناشناس۱۶۴۴۵۱۶۲۳:۵۱:۵۴ ۱۳۹۹/۷/۲۳
فقط بمب اتم
محسن۱۶۴۴۵۲۴۲۳:۵۹:۴۶ ۱۳۹۹/۷/۲۳
چی میخری برامون شیخ؟ توپ، تانک، مسلسل، ...؟ برا من توپ بخر. یه توپ قلقلی.
ممد۱۶۴۴۵۳۱۰۰:۰۸:۴۹ ۱۳۹۹/۷/۲۴
تحریم ها برداشته شد؟!!! یک فقره تحریم که تشریفاتی بود، تازه هنوزم برداشته نشده، داری منتشو میذاری؟؟؟
ناشناس۱۶۴۴۵۵۶۰۰:۳۲:۳۹ ۱۳۹۹/۷/۲۴
بجای خرید اسلحه، ارز برای خرید دارو را تأمین کنند که مردم بیچاره از بی دارویی نمیرند. اسلحه، مردم فقیر و مفلوک را نجات نمی دهد.
ناشناس۱۶۴۴۵۶۰۰۰:۳۶:۲۷ ۱۳۹۹/۷/۲۴
اخیش! چقدر خوشحالم از یکشنبه میتونیم سلاح بخریم. روزشماری میکنم تا یکشنبه برسه....
ناشناس۱۶۴۵۳۰۲۱۴:۳۱:۰۹ ۱۳۹۹/۷/۲۴
ایشون تو تبلیغات انتخاباتی میگقت مردم نوکر نیاز ندارن، مردم مدیر میخوان
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. واکنش رسانه‌های غربی به رونمایی از نسخه بومی گنبد آهنین توسط جمهوری اسلامی

 2. بمب ساعتی که دولت قبل به ارث گذاشت

 3. سیف، رییس اسبق بانک مرکزی، به ۱۰ سال حبس محکوم شد

 4. چرا باید جلسات کمیسیون «طرح صیانت» در مجلس، علنی باشد

 5. ورود رياست‌جمهوری به ماجرای برخورد پليس با دختر جوان

 6. ضرغامی: کوروش شاید اولین کسی است که تلاش کرد اقوام را به وحدت برساند / پاسارگاد نمادی از مدنیت است

 7. اردوغان در کوچه بن بست

 8. دفاع قاطع کارشناس ترک از ایران در مقابل علی‌اف

 9. رونمایی غرورانگیز از دستیابی ایران به فناوری پرتاب سرد موشک‌های پدافندی

 10. درس‌های محکومیت سیف و عراقچی برای سیاسیون

 11. تکمله ای بر ماجرای اعتراف برجامی ظريف

 12. سرقت جواهرات یک زن به عنوان مامور تست کرونا

 13. احیای مذاکرات برجام از بروکسل می‌گذرد؟

 14. توقف حکم اعدام آرمان درآخرین ساعات

 15. هجمه ناشیانه به مجلس یازدهم

 16. لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

 17. توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست/ توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

 18. قالیباف با طرح صیانت مخالف است؟/ انتقاد یک نماینده از جلسات غیرعلنی مجلس

 19. نظر نادران درباره پاشنه آشیل دولت رئیسی/ چرا نیکزاد پیشنهاد وزارت در دولت رئیسی را نپذیرفت؟/ توضیحات اشتری درباره فیلم بازداشت دختر جوان/ جنجال «رتبه‌بندی معلمان» در مجلس

 20. قابلیت‌های ایران با جمهوری آذربایجان به هیچ‌وجه قابل مقایسه نیست

 21. پیام سفرهای منطقه ای امیرعبداللهیان

 22. احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

 23. ایرانی‌ها بازهم بزرگ ترین خریداران خانه در ترکیه شدند! / خرید ۱۳۲۳ خانه در یک ماه

 24. متولیان سلامت چطور درباره آمار سرانه پزشک در ایران به خطا افتاده‌اند؟

 25. روایت پدر و پسر از کلیپ ساختگی سیلی به یک روحانی

ابر آروان

آخرین عناوین