۶ توصیه برای داشتن یک عمل زیبایی بینی موفق

گزارش بازرگانی،   3990616097 ۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

خیلی از افراد از انجام عمل زیبایی بینی هراس دارند. باید گفت بخشی از این هراس طبیعی است. قرار گرفتن در محیط درمانی و رفتن زیر تیغ جراحی همیشه اضطراب آور است. مخصوصا اگر نتیجه ی این عمل به طور واضح و در مرکز چهره ی شما نمایان باشد. علت عمده ی این اضطراب، ترس از موفق بودن یا نبودن جراحی بینی است. شما هم اگر از نتیجه ی عمل زیبایی بینی خود مطمئن نباشید، تحت استرس زیادی قرار خواهید گرفت و حتی ممکن است از انجام عمل منصرف شوید.

برای این که یک عمل زیبایی بینی موفق را پشت سر بگذارید، به چند توصیه ی مهم باید توجه کنید تا هم ریسک انجام عمل را به حداقل برسانید و هم شانس موفقیت جراحی بینی خود را بالا ببرید.

شناخت کاملی از فرم بینی خود کسب کنید

پیش از اینکه برای جراحی بینی تصمیم بگیرید، به اندازه کافی تحقیق کنید و با انواع فرم های بینی آشنا شوید. سپس بینی خود را با فرم های رایج تطبیق دهید و تشخیص دهید فرم بینی شما از کدام نوع است. بینی شما از نوع گوشتی است یا استخوانی؟ چه ناهنجاری ای در آن وجود دارد که نیاز به عمل دارد؟ آیا از مشکلاتی مانند پولیپ بینی نیز رنج می برید؟ فرق عمل بینی گوشتی با استخوانی چیست؟ دانستن این موارد کمک می کند به طور دقیق بدانید چه تغییری باید روی بینی تان اعمال شود و میزان این تغییرات تا چه حد است. اگر شناخت کاملی از فرم بینی و مشکلات احتمالی بینی خود کسب کنید، می توانید انتظار واقع بینانه ای از نتیجه ی عمل زیبایی بینی داشته باشید و با انتظارات غیرمنطقی موفقیت عمل خود را به خطر نیاندازید.

انتظارتان از نتیجه جراحی بینی را واقعی کنید

قدم اول برای داشتن یک عمل زیبایی بینی موفق، داشتن انتظار واقع گرایانه از عمل است. مهم ترین نکته پیش از عمل که باید از جانب داوطلب جراحی بینی رعایت شود، این است که انتظار معقولی از عمل زیبایی بینی داشته باشد. بعد از اینکه فرم بینی خود را شناختید، باید بدانید با شرایطی که بینی شما دارد، چه تغییراتی روی آن قابل اعمال است. اگر بینی شما مشکلات تنفسی مانند پولیپ را نیز با خود حمل می کند، باید بدانید که پیش از هر چیز باید این ناهنجاری رفع شود. ممکن است با وجود این مشکل در انجام عمل زیبایی بینی محدودیت هایی وجود داشته باشد. اگر فرم بینی شما گوشتی باشد، شانس کمی برای ایجاد فرم عروسکی روی بینی خود دارید. بنابراین انتظار غیرواقعی از عمل بینی گوشتی نداشته باشید.

گام بعدی این است که فرم دلخواه و مطلوب خود را با جراح بینی در میان بگذارید و او را کاملا آگاه کنید. طبیعتا معیار موفق بودن عمل بینی گوشتی یا استخوانی برای شما، رضایت از نتیجه ی عمل است و این رضایت زمانی حاصل می شود که جراح انتظار شما از نتیجه را بداند.

در انتخاب جراح بینی خود دقت کنید

زمانی که تصمیم به عمل گرفتید و به جستجو برای انتخاب جراح پرداختید، ممکن است پیشنهادهای بسیار ارزانی به چشم تان بخورد. طبیعی است که این پیشنهادها شما را وسوسه کند و ترجیح دهید با کمترین هزینه خدمات جراحی بینی را دریافت کنید. اما پیش از پذیرفتن هر پیشنهادی باید آن را سبک سنگین کنید و علت ارزانی آن را از خودتان بپرسید. ارزانی نامتعارف عمل زیبایی بینی، در بهترین حالت به این دلیل است که جراح از تجربه ی کمی برخوردار است و قصد دارد با دریافت هزینه کمتر، هم مشتری بیشتری را جذب کند و هم به کسب تجربه بپردازد. حالت بدتر آن نیز این است که قرار است با کمترین تخصص و تجربه عمل بینی گوشتی یا استخوانی را انجام دهد و سلامتی و زیبایی شما را به خطر بیاندازد. بنابراین به هر پیشنهاد ارزان قیمتی اعتماد نکنید و سلامتی خود را به راحتی نفروشید. البته هزینه ی دریافتی نیز فاکتور مهمی برای تصمیم گیری شما است اما برای این فاکتور اولویت اول قائل نشوید.

به اندازه ی کافی تحقیق کنید و سابقه ی جراحان و تجربه ی آنان را بسنجید. از آشنایان، اطرافیان و شبکه های اجتماعی برای کسب اطلاعات در مورد جراح ها استفاده کنید. نمونه عمل های موفقی که هر جراح در زمینه عمل بینی گوشتی و استخوانی داشته را ببینید و در نهایت با در کنار هم قرار دادن سابقه و تخصص جراح و هزینه ی دریافتی او قضاوت کنید و به تصمیم درستی برسید. به یاد داشته باشید اشتباه شما در انتخاب جراح می تواند برای همیشه سلامتی شما را به خطر بیاندازد و هزینه های مضاعفی را در آینده برایتان بتراشد.

سابقه ی پزشکی خود را به طور کامل با جراح در میان بگذارید

برای هر عمل جراحی لازم است به طور کامل سابقه ی پزشکی خود را برای جراح شفاف کنید. سابقه ی پزشکی شما شامل سابقه ی داشتن هر گونه بیماری مانند فشار خون، دیابت، بیماری های خونی و سابقه ی مصرف مداوم دارو می شود. اهمیت دانستن سابقه ی پزشکی شما از این جهت است که داشتن هر کدام از این موارد می تواند در اتاق عمل مشکل ساز باشد و فرآیند ریکاوری و دوران نقاهت شما را طولانی کند. علاوه بر آن اگر به برخی داروها و مواد بیهوشی حساسیت داشته باشید و پزشک از آن آگاه نباشد، خطر بزرگی در اتاق عمل پیش روی شماست. بنابراین برای حفظ سلامتی خودتان صادقانه و شفاف سابقه ی پزشکی خود را به طور کامل برای پزشک توضیح دهید.

ایبوپروفن، آسپیرین و سیگار ممنوع!

بخش مهمی از موفقیت جراحی بینی را خودتان با انجام مراقبت های پیش از عمل زیبایی بینی رقم می زنید. مصرف داروهای دارای ایبوپروفن در ترکیبات خود و آسپیرین به علت رقیق کردن خون باعث می شود خونریزی هنگام جراحی بینی شدت پیدا کند و فرآیند عمل را مختل کند و بعد از عمل نیز احتمال خونریزی را افزایش دهد. بنابراین از مصرف این داروها اجتناب کنید و برای مصرف هر نوع داروی دیگری با جراح خود مشورت کنید.

مصرف دخانیات نیز به علت داشتن نیکوتین برای عمل جراحی خطرآفرین است. زیرا نیکوتین شریان ها را تنگ می کند و خونرسانی را مختل می کند. مصرف دخانیات پیش از جراحی بینی دوران نقاهت را طولانی می کند و بهبود زخم ها را به تعویق می اندازد.

از بینی عمل شده ی خود محافظت کنید

پس از این که عمل زیبایی بینی را انجام دادید، بینی شما در شرایط آسیب پذیری قرار می گیرد. برای محافظت از بینی آسیب دیده و برای تثبیت تغییرات اعمال شده روی بینی باید مواردی را رعایت کنید که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • به هیچ وجه نگذارید گچ بینی خیس شود. زمانی که قادر به دوش گرفتن خواهید بود را پزشک شما تعیین می کند. اگر نیاز به استحمام دارید، بدون ریختن آب روی سر و با حداکثر احتیاط این کار را انجام دهید.

 • هنگام عطسه دهانتان را باز نگه دارید تا کمترین فشار به بینی وارد شود.

 • برای کاهش کبودی و تورم اطراف بینی از کمپرس سرد استفاده کنید.

 • تا یک ماه پس از عمل زیبایی بینی به هیچ وجه از عینک استفاده نکنید. عینک به بینی فشار وارد می کند و در شکل گیری فرم مناسب بینی اختلال وارد می کند.

 • هنگام استراحت سر خود را بالا بگیرید و نگذارید سرتان به اطراف بچرخد و بینی به جایی برخورد کند.

 • برای مسواک زدن از نرم ترین مسواک ممکن استفاده کنید و به لثه ی بالایی فشار نیاورید.

 • برای تعویض پانسمان به موقع اقدام کنید.

 • نحوه ی چسب زدن روی بینی را به خوبی یاد بگیرید و به درستی بینی خود را چسب بزنید.

سخن آخر

هیچ کس نمی تواند ادعای موفقیت صد درصدی یک جراحی بینی را داشته باشد. اما با رعایت موارد پیش از عمل و سپردن جراحی به افراد خبره و متخصص و انجام مراقبت پس از عمل می توان شانس موفقیت عمل را به حداکثر رساند. اگر تمام موارد گفته شده را رعایت کنید، می توانید با خیال راحت به اتاق عمل بروید و بدون نگرانی مراحل عمل بینی گوشتی یا استخوانی را طی کنید. اگر می خواهید یک عمل زیبایی بینی موفق را روی بینی خود انجام دهید، پیشنهاد ما این است که به متخصصان دکتر تهران بیوتی اعتماد کنید و تمام خدمات مشاوره، عمل و پس از عمل را از بهترین متخصصان جراحی بینی دریافت کنید. جراحان کلینیک دکتر تهران بیوتی از شناخته شده ترین پزشکان در ایران می باشند که می توانید نمونه کارهای موفق آن ها را در وبسایت رسمی این کلینیک به نشانی drtehranbeauty.com مشاهده کنید. همچنین برای دریافت مشاوره و راهنمایی رایگان می توانید با این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: 09196871520

آدرس: مترو میرداماد، بلوارمیرداماد، روبروی اداره مالیات، جنب بانک ملی، کلینیک شایان، طبقه اول، مطب دکتر پیام ابوالحسنی

دیدگاه کاربران

علی۱۵۸۶۶۹۸۱۴:۵۸:۲۸ ۱۳۹۹/۶/۱۶
مقاله عالی و کاملی بود ممنون از دکتر تهران بیوتی که چنین خدماتی ارائه می دهد.
محمد۱۵۸۶۷۰۲۱۴:۵۹:۱۳ ۱۳۹۹/۶/۱۶
بسیار عالی
نازنین۱۵۸۶۷۰۸۱۵:۰۱:۰۳ ۱۳۹۹/۶/۱۶
من خیلی وقته دنبال یه کلینیک جراحی بینی قابل اعتمادم که کارو خوب دربیارن مرسی مفید بود
سارا حبیبی۱۵۸۶۷۱۵۱۵:۰۳:۰۰ ۱۳۹۹/۶/۱۶
مرسی خوب بود. الان میشه بگید هزینه عمل زیبایی بینی چقدره بینی من گوشتیه میخوام جراحی کنم
مریم جلیلی۱۵۸۶۷۱۷۱۵:۰۴:۰۷ ۱۳۹۹/۶/۱۶
بله به نظر منم نکاتی که گفتید بسیار مهم و ضروری هست
فائزه فردوس۱۵۸۶۷۲۲۱۵:۰۶:۴۴ ۱۳۹۹/۶/۱۶
سلام خیلی خوب بود. مخصوصا واسه من که تصمیم دارم بینی مو تا چند وقت دیگه عمل کنم.
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

 2. تصویری که نماینده مجلس به ظریف نشان داد

 3. حوزویان خواستار عزل و محاکمه « علیرضا رئیسی» شدند

 4. وضع تماشایی آمریکا

 5. واکنش تهیه کننده «گاندو» به صحبت‌های ظریف

 6. از تروریست های خارج آمریکا تا تروریست های داخل آمریکا !

 7. بازگشایی مدارس ابتدایی در شیراز

 8. رئیس سازمان بورس استعفا کرد + متن نامه

 9. منبع آگاه: بازگشت به برجام کف سیاست‌های بایدن درباره ایران است نه سقف آن

 10. انتقاد تند رئیس مجلس از دولت درباره بورس

 11. تحریم ترامپ و ۹ نفر از مقامات دولتش از سوی ایران+ بیانیه وزارت امورخارجه

 12. روایت ربیعی از مدیریت درخشان دولت/ ماجرای عجیب استعفای رئیس سازمان بورس/ ظریف، دوکارته شد/ احمدی‌نژاد از یک نامزد ۱۴۰۰ حمایت می‌کند؟/ انتقادات دنباله‌دار قالیباف از لایحه بودجه

 13. نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ از عارف و حسن خمینی تا هاشمی و جهانگیری

 14. ماجرای چمدان ۲۰ کیلویی ترامپ

 15. جدول/ تازه‌ترین قیمت انواع پراید در بازار

 16. وزیر جنگ دولت بایدن را بشناسید

 17. شورای رقابت: خودرو تا پایان سال گران نمی‌شود

 18. آقای رئیس جمهور چرا درباره سقوط بورس سکوت کرده‌اید؟!

 19. پاسخ ظریف به ادعای دیدار با یک صهیونیست قبل از شهادت سردار سلیمانی/ برجام نه بوی گندی می‌دهد و نه دفن شده/ خاطره اقامه نماز در برابر جان کری

 20. نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران بازداشت شد

 21. قالیباف: وضعیت بورس قابل قبول نیست/ نرخ ارز به مدیریت دولت بستگی دارد/ سیاست‌های تبعیض آمیز عده‌ای از مردم را از حق خودشان محروم کرده

 22. یک مسلمان، پنبه را از گوش روحانی درآورد

 23. پیشنهاد قالیباف برای تغییر نام وزارت خارجه

 24. فرمانده سپاه: برای قوی بودن باید با دشمنان بزرگ کشتی گرفت/ رزق و روزی ما دست آمریکا نیست

 25. خانواده پیرزن کوچه‌نشین زیر سقف محبت همسایه‌ها قرار می‌گیرد

پربحث‌های هفته

 1. حاشیه‌های بی‌پایان خانواده هاشمی رفسنجانی

 2. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

 3. چند نکته درباره دولت جوان حزب‌اللهی

 4. سید حسن خمینی و مشت خالی اصلاح طلبان در ۱۴۰۰

 5. تصویری که نماینده مجلس به ظریف نشان داد

 6. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 7. الاخبار: مانورهای نظامی ایران خط قرمزها را برای آمریکا مشخص کرد

 8. حوزویان خواستار عزل و محاکمه « علیرضا رئیسی» شدند

 9. خواب جدید دولت برای برق ؟!

 10. وضع تماشایی آمریکا

 11. تصویری از خودروی رئیس سابق محیط زیست دماوند

 12. میثم مطیعی به کرونا مبتلا شد

 13. حاجی میرزایی: تصمیم ستاد کرونا حضوری شدن آموزش‌هاست/ مدارس تمام مناطق بجز مناطق قرمز باید باز باشد

 14. ... حتی اگر مهريه زنان شده باشد

 15. وزیر آموزش و پرورش: تأثیر تعیین کننده‌ای بین بازگشایی مدارس و شیوع کرونا وجود ندارد

 16. نگرانی آیت‌الله ‌جنتی درباره آلودگی هوا/ وعده روحانی درباره قیمت دلار/ کدام نمایندگان در فکر پاستور هستند؟/ انتقاد تند سردار جعفری از روحانی/ روایت جلیلی از ۱۵۰۰ تحریم آمریکا علیه ایران

 17. واکنش تهیه کننده «گاندو» به صحبت‌های ظریف

 18. ترس ها و نقطه ضعف های گنده لات جهان

 19. نظرات برگزیده مخاطبین الف: سخنان فائزه هاشمی از خشم او ناشی می‌شود/ برخورد با معترضان در ایران استبداد است اما در آمریکا دفاع از دموکراسی؟/ ای کاش واکسن کرونا سیاسی نمی‌شد

 20. نحوه بازگشایی مدارس؛ حضور دانش‌ آموزان از اول بهمن اجباری است؟

 21. سرانجام خلبانی که شاه و رجوی و بنی‌صدر را فراری داد

 22. راز هولناک ۲ برادر فاش شد

 23. لحظه شلیک ۴۰۰ راکت در ۲۰ ثانیه در رزمایش ارتش+ فیلم

 24.  محسن رضایی: ملت ما از دست لیبرال‌ها و غربگرایان خسته شده است/ به «وحدت کبیر» در دهه سرنوشت انقلاب نیازمندیم

 25. تدارک مجلس برای پرداخت یارانه «حداقل» ۱۰۰ هزار تومانی به مردم

آخرین عناوین