مدارس اردبیل از شنبه بازگشایی می‌شود

گروه سلامت الف،   3990226048

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: با تصمیم ستاد ملی کرونا و با پیش‌بینی‌های آموزش و پرورش مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مدارس استان اردبیل نیز از روز شنبه بازگشایی خواهد شد.


احمد ناصری در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: مدیران مدارس طی امروز و فردا با ضدعفونی و گندزدایی مدرسه را برای فعالیت مجدد از روز شنبه آماده می‌کنند تا مدارس تنها برای رفع اشکال و پاسخگوئی معلمان به دانش‌آموزان در حوزه مسایل آموزشی و تربیتی مهیا شود.
وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که برخی از دانش‌آموزان از خدمات آموزشی شبکه شاد و حتی شبکه‌های تلویزیونی استفاده نکردند این فرصت فراهم شده تا با حضور معلمان در مدارس عقب‌ماندگی‌های احتمالی جبران شود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: از روز شنبه مدیران و عوامل اجرایی و معلمان در مدرسه حاضر خواهند شد تا طبق برنامه درسی پاسخگوی سوالات و اشکالات احتمالی دانش‌آموزان باشند.
ناصری بیان کرد: حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری و الزامی نیست و به هیچ وجه مدارس استثنائی و پیش دبستانی بازگشایی نخواهد شد.
وی ادامه داد: امیدواریم با همراهی خانواده‌ها و حساسیت موضوع ب رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانش‌آموزانی که در مدرسه حاضر می‌شوند استفاده از ماسک، دستکش و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و به هیچ وجه امکان استفاده از سرویس مدرسه نیز وجود نخواهد داشت.
مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: مدیران و معلمان نیز با مراقبت‌های بهداشتی و در حالی که باید از دستکش، ماسک و اقلام بهداشتی استفاده می‌کنند، در ساعات تعیین شده پاسخگوی نیاز آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان باشند و در آستانه امتحانات پایان سال رفع ایرادات و اشکالات انجام شود.
ناصری به وضعیت قرمز استان در کرونا اشاره کرد و افزود: در صورتی که خانواده‌ها و خود دانش‌آموزان نیازی به حضور در مدرسه نبینند، ضرورت دارد از این امر اجتناب کنند و در شرایط خاص حضور با احتیاط و رعایت موازین بهداشتی امکانپذیر خواهد بود.
در حالی مدارس استان اردبیل از روز شنبه 27 اردیبهشت ماه و به صورت محدود بازگشایی می‌شود که این استان در وضعیت قرمز کرونا به سر می‌برد و ابتلای روزانه بیش از 30 مورد به کروناویروس به ثبت رسیده است.

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 4. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 5. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 6. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 7. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 8. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 9. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 10. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 11. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 12. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 13. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 14. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 15. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 16. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 17. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 18. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 19. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 20. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 21. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 22. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 23. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 24. اعترافات پدر «رومینا» دختر ۱۴ ساله تالشی

 25. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

آخرین عناوین