• دریافت کنندگان واکسن کرونای ایرانی نیاز به قرنطینه ندارند

  دریافت کنندگان واکسن کرونای ایرانی نیاز به قرنطینه ندارند

  سلامت، 

  مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ع): برخی کشورهای دنیا برای خرید واکسن سراغ ایران آمده اند. دریافت کنندگان واکسن ایرانی کرونا، قرنطینه نیستند. هیچ یک از دریافت کنندگان واکسن ایرانی کرونا، هیچ عوارضی نداشتند. اواخر فروردین، وارد فاز سوم تست واکسن می شویم

 • در ایام شیوع کرونا، مراقب این ۹ دستگاه آلوده باشید

  در ایام شیوع کرونا، مراقب این ۹ دستگاه آلوده باشید

  ویدئو، 

  یکی از راه های انتقال ویروس کرونا زدن دست آلوده به صورت است که برای جلوگیری از آلودگی دست باید مراقب این ۹ دستگاه باشیم.

 • نمکي :دوران عوام فریبی خاتمه یافت

  نمکي :دوران عوام فریبی خاتمه یافت

  ویدئو، 

  سعید نمکی وزير بهداشت: با کج سلیقگی ساختار مدیریت کرونا را زیر سوال می برند. هیچ یاوهگویی که بخواهد سلامت این مجموعه را زیر سوال ببرد، رها نخواهم کرد

 • واکسن کرونا حداکثر تا چه تاریخی به تمامی مردم تزریق خواهد شد؟

  واکسن کرونا حداکثر تا چه تاریخی به تمامی مردم تزریق خواهد شد؟

  ویدئو، 

  افراد جامعه برای واکسیناسیون اولویت بندی شده اند و واکسن کرونا طی چهار مرحله و در نهایت تا زمستان ۱۴۰۰ به تمامی مردم تزریق خواهد شد.

 • تلاش های شبانه کادر درمان

  تلاش های شبانه کادر درمان

  ویدئو، 

  پس از تشخیص اولین نمونه کرونا در ۲۹ بهمن ۹۸ تا به امروز که قریب به یکسال از آن میگذرد، کادر درمان پیوسته و شبانه روز در خط مقدم مبارزه با این اپیدمی فداکارانه و دلسوزانه از بیماران درگیر با این ویروس پرستاری نمودند. گزارش زیر از تلاش کادر درمان بیمارستان بقیه الله در ساعات نیمه شب تا سحر تهیه شده است.

 • تزریق نخستین مرحله واکسن کرونا - کرمانشاه

  تزریق نخستین مرحله واکسن کرونا - کرمانشاه

  عکس، 

  نخستین محموله واکسن کرونا ساخت کشور روسیه صبح امروز وارد کرمانشاه شد و به صد نفر از اعضای کادر درمان بیمارستان تخصصی کرونا تزریق شد.

 • آغاز واکسیناسیون سراسری علیه ویروس کرونا در قزوین

  آغاز واکسیناسیون سراسری علیه ویروس کرونا در قزوین

  عکس، 

  واکسیناسیون علیه ویروس کرونا به صورت سراسری در استان‌های ایران با دستور رئیس جمهور آغاز شده است. در استان قزوین این فرآیند با اولویت واکسیناسیون کادر درمان، سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ در بیمارستان بوعلی قزوین آغاز شد.

 • حال و هوای یک روز بارانی

  حال و هوای یک روز بارانی

  عکس، 

  بعد از یک دوره نسبتا طولانی که در تهران از باریدن برف و باران خبری نبود، بالاخره از سه روز قبل هوای تهران همچون چند شهر دیگر ایران کاملا بارانی شد. این تصویر نمایی از حال و هوای بارانی حمل و نقل عمومی تهران در روز - یکشنبه -۱۹بهمن ماه است که به خوبی از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی سخن می‌گوید.

 • وضعیت شهرهای کشورمان از نظر شیوع ویروس کرونا

  وضعیت شهرهای کشورمان از نظر شیوع ویروس کرونا

  ویدئو، 

  سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: تعداد شهرهای نارنجی دو برابر شده و تعداد شهرهای زرد افزایش پیدا کرده است، شهرهای آبی کاهش پیدا کرده است. دستگاه های اجرایی موظف شدند تا پایان سال، خدمات پرمخاطب خود را الکترونیکی کنند.

 • واکنش رئیس جمهور به فوت دو فوتبالیست کشورمان بر اثر ابتلا به کرونا

  واکنش رئیس جمهور به فوت دو فوتبالیست کشورمان بر اثر ابتلا به کرونا

  ویدئو، 

  حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در واکنش به فوت دو فوتبالیست ارزشمند کشورمان بر اثر کرونا؛ مردم را به مقابله بهتر و بیشتر دعوت کرد.

 • میهمانان وقت نشناس

  میهمانان وقت نشناس

  عکس، 

  با کاهش نسبی مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا و خارج شدن شهر‌ها از وضعیت هشدار کرونایی، برخی از مردم با خیال پایان همه گیری ویروس، مسافرت‌ها و تفریحات خود را از سر گرفته اند. بوشهر از اولین شهر‌هایی بود که به رنگ آبی درآمد. اما طی دو هفته اخیر و با سیل مسافرانی که بدون ترس و واهمه از دیگر نقاط کشور به این شهر ساحلی برای تفریح آمده اند از رنگ آبی خارج شده.

 • وضعیت «پست پست مدرن»!

  وضعیت «پست پست مدرن»!

  گروه اجتماعی، 
 • وزیر بهداشت: من نه سیاسی هستم نه سیاست زده

  وزیر بهداشت: من نه سیاسی هستم نه سیاست زده

  ویدئو، 

  وزیر بهداشت: من نه سیاسی هستم نه سیاست زده، واکسن را سیاسی نکنید. ظرفیت همه واکسن سازان جهان ۱۰ درصد مردم دنیا هم نیست، پس باید واکسن تولید می‌کردیم.

 • حال و هوای محل بستری علی انصاریان

  حال و هوای محل بستری علی انصاریان

  ویدئو، 

  علی انصاریان بازیکن اسبق تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال به علت مبتلا شدن به ویروس کرونا در بیمارستان فرهیختگان تهران بستری است. با وخیم‌تر شدن حال این بازیکن محبوب جمعی از هواداران و اهالی فوتبال مقابل بیمارستان تجمع کردند.

 • تشریح آخرین وضعیت درمانی علی انصاریان از زبان دکتر هاشمیان

  تشریح آخرین وضعیت درمانی علی انصاریان از زبان دکتر هاشمیان

  ویدئو، 

  دکتر هاشمیان پزشک معالج آخرین وضعیت درمانی علی انصاریان را تشریح کرد. وی با بیان اینکه همه طراحی‌های ما برای درمان او بهم ریخت، افزود: مانند بیماران دیگر درمان انصاریان در حال پیگیری است. منبع: خبرفگزاری صدا و سیما

 • آخرین رنگ‌بندی کرونایی شهر‌ها/ کدام شهرها در وضعیت نارنجی قرار دارند؟

  آخرین رنگ‌بندی کرونایی شهر‌ها/ کدام شهرها در وضعیت نارنجی قرار دارند؟

  اجتماعی، 

  وزارت بهداشت آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونایی شهر‌ها را از لحظ شیوع کرونا اعلام کرد.

 • دستور وزیر بهداشت برای افزایش واحدهای نمونه گیری تست کرونا در مبادی ورودی کشور

  دستور وزیر بهداشت برای افزایش واحدهای نمونه گیری تست کرونا در مبادی ورودی کشور

  اجتماعی، 

  وزیر بهداشت در نامه ای به دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت این وزارتخانه، بر ضرورت افزایش و تقویت واحدهای نمونه گیری تست کرونا در تمامی مبادی ورودی هوایی، زمینی و دریایی کشور تاکید کرد.

 • کرونا گردی

  کرونا گردی

  عکس، 

  تقریباً یک سالی بود که پارکینگ پروانه به دلیل مسائل ایمنی تعطیل شده بود و بعد از آن کرونا قفلی بر فعالیت آن زد. اما در حال حاضر جمعه بازار پروانه با قدمتی ۲۰ ساله در باغ هنر بازگشایی شده است و هنرمندان به ارائه محصولات هنری خود می‌پردازند.

 • آخرین وضعیت علی انصاریان از زبان پزشک او

  آخرین وضعیت علی انصاریان از زبان پزشک او

  ورزشی، 

  پزشک معالج علی انصاریان می گوید او تحت تنفس مکانیکی غیر تهاجمی است.

 • قانون منع تردد زیر چرخ خودرو‌ها

  قانون منع تردد زیر چرخ خودرو‌ها

  عکس، 

  با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، از ساعت ۲۱ تا ساعت ۴ صبح منع تردد در شهر‌ها اعمال می‌شود، اما این تصمیم سبب شده است ساعت پیک ترافیک در کلان‌شهر‌ها به‌ویژه شهر تهران تغییر کند. اما با ادامه دار شدن این محدودیت، بی توجهی و حضور پر شمار خودرو‌ها در سطح شهر و بویژه در اتوبان‌ها را شاهد هستیم که این نشانگر عدم رعایت مقررات و و دورهمی‌ها و رفت و آمد‌های شبانه است که خود بسیار نگران کننده است.

 • آخرین آمار کرونا در ایران: فوت ۷۱ بیمار/ مجمع مبتلایان به بیش از یک میلیون و چهارصدهزار نفر رسید

  آخرین آمار کرونا در ایران: فوت ۷۱ بیمار/ مجمع مبتلایان به بیش از یک میلیون و چهارصدهزار نفر رسید

  اجتماعی، 

  سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۷۱ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: ۳۹۹۰ بیمار در بخش های مراقبت‌های ویژه بستری هستند

 • جاش اینجا نیست

  جاش اینجا نیست

  عکس، 

  «ماسک» که نزدیک به یک سال است به عنوان یکی از ملزومات زندگی روزمره به جزء جدایی ناپذیر چهره شهروندان تبدیل شده است، بنابر نتایج تحقیقات علمی نقش بسیار موثری در شکستن زنجیره انتقال کرونا دارد. با فروکش کردن موج سوم کرونا، برخی از شهروندان با عادی انگاری شرایط در رعایت توصیه های بهداشتی و استفاده از ماسک سهل انگاری می کنند.

 • شرایط و پروتکل‌های بازگشایی استخرها اعلام شد

  شرایط و پروتکل‌های بازگشایی استخرها اعلام شد

  اجتماعی، 

  پروتکل های بهداشتی گام دوم مبارزه با کووید۱۹، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط و کار در «استخرهای شنا»، ابلاغ شد.

 • کیش، مات مسافرت در کرونا

  کیش، مات مسافرت در کرونا

  عکس، 

  در حالی که بسیاری از شهرهای کشور در وضعیت نارنجی قرار دارند و توصیه اکید شده که مردم از سفرهای غیر ضرور خودداری کنند. با اعلام رنگ آبی برای جزیره کیش این روزها شاهد شلوغی و ورود خیل عظیم مسافران به این خاکپاره مرجانی هستیم و بی تردید عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط کیشوندان وگردشگران می تواند روزهای قرمزی را برای جزیره کیش رقم بزند.

 • ویروس جهش یافته کرونا قدرت سرایت بیشتری دارد

  ویروس جهش یافته کرونا قدرت سرایت بیشتری دارد

  ویدئو، 

  مختاری، عضو کمیته علمی ستاد کرونا: ویروس جهش یافته کرونا هم شدت بیماری را بیشتر کرده، هم مرگ و میر آن بیشتر است و هم قدرت پنهان شدن بیشتری دارد. در پیشگیری از کرونا مقداری پیشرفت داشته ایم ولی در درمان عقب هستیم.

 • بازگشایی مدارس ابتدایی در همدان

  بازگشایی مدارس ابتدایی در همدان

  عکس، 

  با توجه به کاهش مبتلایان به کرونا در کشور و باتوجه به دستور وزیر آموزش و پرورش از اول بهمن ماه برخی از مدارس ابتدایی در پایه های اول و دوم در شهرهای آبی مجاز به حضور دانش اموزان به صورت حضوری واختیاری هستند.در همدان نیز برخی دانش اموزان پایه های اول و دوم دبستان در کلاسهای درس حضور یافتند.

 • نمکی: با بازگشایی مدارس مخالفیم/ نگران خیز کرونا در دوماه آینده هستیم

  نمکی: با بازگشایی مدارس مخالفیم/ نگران خیز کرونا در دوماه آینده هستیم

  اجتماعی، 

  وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر نگران بازگشت خیز بیماری هستیم چون موارد سرپایی در حال افزایش است و این یک اعلان و هشدار برای یک خیز جدید در بهمن و اسفندماه می‌تواند باشد.

 • آمار کرونا در ایران: جان‌باختن ۹۱ بیمار دیگر

  آمار کرونا در ایران: جان‌باختن ۹۱ بیمار دیگر

  اجتماعی، 

  سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فوت ۹۱ تن از بیماران کرونایی طی بیست و چهار ساعت گذشته خبر داد. به گفته او همچنین ۶۲۰۸ نفر نیز به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

 • فعالیت طلاب جهادی در بیمارستان ها

  فعالیت طلاب جهادی در بیمارستان ها

  عکس، 

  با شیوع ویروس کرونا، گروه های جهادی دوشادوش کادر درمان در حال کمک رسانی در این جبهه هستند، با گذشت حدود یک سال از شیوع این ویروس، طلاب حوزه ی علمیه تهران با پشتیبانی بنیاد احسان با حضور در کنار بیماران، و پرستاران تلاش در بهبود حال روحی و جسمی بیماران دارند. این گزارش از بیمارستان های ولیعصر و چمران تهران تهیه شده است.

 • خوراکی های ممنوع در زمان مبارزه با ویروس کرونا
 • ردی از ویروس انگلیسی کرونا دیده نشده است

  ردی از ویروس انگلیسی کرونا دیده نشده است

  ویدئو، 

  سعید نمکی وزیر بهداشت: نتیجه آزمایش یکی از هموطنان بازگشته از انگلیس مثبت بود و بلافاصله همراهان او و آژانس مسافرتی مرتبط با وی قرنطینه شدند. دیشب اعلام شد که نتیجه آزمایش آنها منفی است و خوشبختانه هنوز ویروس جهش یافته وارد کشور نشده است.

 • شیوع کرونا کدام دسته از مشاغل را فلج کرد؟
 • دردهای واقعی، بودجه های کاغذی!...

  دردهای واقعی، بودجه های کاغذی!...

  گروه اجتماعی الف، 

  در لایحه بودجه سال آینده، در ظاهر با افزایش بودجه های نظام سلامت مواجه هستیم، اما بسیاری از صاحبنظران حوزه سلامت انتقاد دارند که محل تامین این بودجه ها غیرواقعی است و در مقام عمل، نظام سلامت در سال آینده نیز با کمبود منابع پایدار، دست و پنجه نرم خواهد کرد

 • تاکید رئیس جمهور بر خرید و ساخت واکسن کرونا

  تاکید رئیس جمهور بر خرید و ساخت واکسن کرونا

  ویدئو، 

  روحانی: رسانه های ضد ایرانی هر روز یک بهانه ای برای موج سواری پیدا می کنند و بسیار پر رو هم هستند. همزمان با تلاش برای ساخت واکسن ایرانی، برای خرید واکسن نیز تلاش می شود.

 • روحانی: مردم نگران واکسن کرونا نباشند

  روحانی: مردم نگران واکسن کرونا نباشند

  ویدئو، 

  روحانی در جلسه هیات دولت: در زمینه کرونا هیچ نگرانی برای تولید و تهیه واکسن نداریم. در زمینه خرید واکسن از خارج بانک مرکزی و وزارت بهداشت و درمان همه توان خود را به کار گرفتند.

 • "شهادت" پاداش پرستاری که حقوقش را صرف مشکلات بیماران می‌کرد

  "شهادت" پاداش پرستاری که حقوقش را صرف مشکلات بیماران می‌کرد

  ویدئو، 

  «شهید سیده زهرا موسوی ارفع»، ۲۳ سال در بیمارستان سینای همدان کار می‌کرد و سال‌ها بهیار بخش روانپزشکی زنان بیمارستان بود که در حین خدمت به کرونا مبتلا شد و به شهادت رسید.