دانش‌آموزان مناطق محروم از آموزش مجازی چه سهمی دارند؟

گروه اجتماعی الف،   3990104098 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره آموزش دانش‌آموزان در مناطق محروم که به روش‌های مجازی دسترسی ندارند، گفت: راهبران آموزشی با توزیع بسته‌ یادگیری جریان آموزش را پیگیری می‌کنند.

به گزارش تسنیم، رضوان حکیم زاده در گفت‌وگویی، درباره بازخوردهای دریافتی از شیوه آموزش تلویزیونی و مجازی اظهار کرد: آموزش دانش‌آموزان با همکاری رسانه ملی از شبکه آموزش و چهار سیما در جریان است و بازخوردها را به طور مرتب دریافت می‌کنیم.

وی افزود: فرمی را طراحی کردیم که با مشارکت استان‌ها و همکاران علمی تحلیل می‌شود؛ همچنین جلساتی با معلمانی که در جریان آموزش تلویزیونی حضور دارند برگزار شد و بازخوردهای لازم برای بهبود کار دریافت می‌شود. البته برنامه‌های تلویزیونی به صورت زنده است و زمان اندک برای آماده‌سازی داشتیم اما معلمان جهادگرانه پای کار آمدند و بازخوردهای مثبت زیادی از این شیوه آموزش داشتیم.

معاون آموزش معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: فراخوان عمومی اعلام کردیم تا افراد علاقه‌مند نیز بتوانند در تدریس تلویزیونی مشارکت داشته باشند البته فعلا محدود به تهران و شهرستانهای تهران  است چرا که مشکلات رفت‌وآمد وجود دارد، 150 نفر از افراد داوطلب بودند که  100 نفر مصاحبه شدند و وقت تدریس برای آنها تعیین شد.

حکیم زاده ادامه داد: شبکه آموزش جزو شبکه‌هایی است که بیشترین برد را دارد و همانند شبکه یک و دو است و در 96 درصد نقاط کشور قابل دسترسی است.

وی بیان کرد: در جاهایی که امکان استفاده از فناوری و اینترنت نیست از تلویزیون برای آموزش دانش‌آموزان استفاده می‌کنیم و این گامی در جهت عدالت آموزشی است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برنامه‌های تلویزیونی در سطح ملی است و برنامه‌هایی نیز در سطح استان‌ها داریم که با مدارس در ارتباط هستند و جریان آموزش را رصد می‌کنند و سطح سوم برنامه‌ها نیز مربوط به مدارس است یعنی هر معلمی برای تداوم آموزش مسئولیت دارد و سامانه‌ای در مرکز ارزیابی عملکرد وزارت آموزش وپرورش راه اندازی شده است که مدارس به آن وصل هستند و روند آموزش مجازی را بررسی می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین از طریق راهبران آموزشی بسته‌های یادگیری تهیه شده است و به دانش‌آموزان مناطق روستایی و عشایری ارائه می‌شود همچنین راهبران آموزشی، مواد آموزشی که بر روی تبلت‌ آنها وجود دارد را به دانش‌آموزان مناطق محروم و روستایی آموزش می‌دهند تا جریان آموزش در مناطق محروم نیز به خوبی در جریان باشد.

حکیم‌زاده گفت: در استان خراسان‌رضوی 5 هزار بسته یادگیری و در استان کرمانشاه نیز بسته‌های یادگیری بین دانش‌آموزان مناطق محروم توزیع شد و هیچ کودکی نباید نادیده گرفته شود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۸۵۰۲۱۲۳:۰۴:۳۹ ۱۳۹۹/۱/۴
امسالم به بهانه کرونا نمره شون بدین صددرصد قبول بشن. این نسل چه شوند یه سال به بهانه زلزله یه سال سیل یه سال کرونا و ...... و البته همه عالم اینده ساز

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 3. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 4. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 5. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 6. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 7. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 8. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 9. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 10. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 11. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 12. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 13. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 14. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 15. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 16. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 17. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 18. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 19. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 20. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

 21. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

 22. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

 23. فارین پالیسی: "چراغ راهنمای آمریکا" در جهان خاموش شده است

 24. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

 25. موتلفه به دنبال چیست؟

آخرین عناوین