احتمال ابتلای اطرافیان ۲ بیمار فوت شده به کرونا زیاد است

گروه سلامت الف،   3981130160 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو کمیته کشوری بیماری های عفونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فوت دو نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا نشان می دهد که احتمالا افراد دیگری ار نزدیکان آنها نیز به این ویروس مبتلا شده‌ و باید قرنطینه شوند و تعداد بیماران احتمالا بیشتر است.

به گزارش ایرنا، مسعود مردانی افزود: اطلاعات بنده در مورد وضعیت ویروس کرونای جدید در ایران بر اساس گزارش های وزارت بهداشت است و بنابر اعلام وزارت بهداشت تاکنون دو نفر به این ویروس مبتلا شده اند و بر اثر این بیماری فوت کرده اند و قرار است در اطلاعیه های بعدی وزارت بهداشت اطلاعات دقیق تری در این مورد به مردم اعلام شود.

وی افزود: افرادی که با این دو نفر در ارتباط بوده اند هم تحت نظر هستند و باید در قرنطینه باشند و از آنها هم آزمایش گرفته شده است. از دو نفر فوتی هم آزمایش گرفته شده و نتیجه مثبت بوده است اما آزمایش تخصصی ویروس کرونای جدید برای تایید نهایی به انستیتو پاستور تهران که کیت تشخیص این ویروس را دارد فرستاده شده است.

عضو کمیته کشوری بیماری های عفونی وزارت بهداشت گفت: ظاهرا قبل از فوت این دو بیمار از آنها آزمایش گرفته شده است اما جواب آزمایش نهایی بعد از فوت آنها مشخص می شود.

وی افزود: با توجه به دوره این بیماری ۱۰۰ درصد موارد دیگری از این بیماری وجود دارد و مردم باید مراقبت و پیشگیری از این بیماری را جدی بگیرند.

مردانی ادامه داد: کیت تشخیصی ویروس جدید کرونا به تعداد معدود در اختیار انستیتو پاستور وجود دارد و برای موارد معدودی که آزمایش اولیه کرونا مثبت باشد و پزشک عفونی تایید کند این آزمایش انجام می شود.

این متخصص عفونی گفت: برای جلوگیری از همه گیری این بیماری باید راه ارتباط افراد مشکوک با افراد دیگر گرفته شود. افرادی با دو فرد فوت شده در تماس بوده اند باید به سرعت شناسایی شوند. این افراد حتما باید جداسازی شوند و تحت درمان قرار بگیرند تا این بیماری به دیگران منتقل نشود.

بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت در خبری که در پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت منتشر شد از تایید دو مورد مثبت ویروس کرونا در دو نفر در قم خبر داد. محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ساعتی بعد اعلام کرد که وزارت بهداشت در حال تکمیل اطلاعات در مورد این بیماران است اما در همان ساعت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خبر تایید فوت دو بیمار مبتلا به ویروس کرونا را اعلام کرد.

ویروس کرونا تاکنون جان حدود دو هزار نفر را در جهان گرفته است و بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی بین سه تا چهار درصد مبتلایان به این ویروس که بیماری زمینه ای دارند به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست می دهند.

دیدگاه کاربران

مهدی۱۳۳۸۰۷۲۲۲:۲۰:۳۲ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
بنام خدا. چه خوب به مردم اطلاع رسانی کردید. از مرحله هشدار ورود بیماری به ایران تا گزارش خبر فوت ۲ ساعت فاصله لابد پزشکان و پرستاران و فامیل مرحوم هم بزودی...
ناشناس۱۳۳۸۱۳۰۲۳:۰۱:۲۹ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
دوستان و آشنایان و خانواده شان باید قرنطینه بشن.هرکسی دچار ویروس شد باید نامش اطلاع رسانی بشه تا برای جلوگیری از اپیدمی افراد مرتبط با بیمار خودشون را به مراکز درمانی معرفی کنند البته اگر سیاست غلط مخفی کاری بذاره
ناشناس۱۳۳۸۲۰۷۲۳:۵۶:۱۴ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
اواسطه بهمن ماه هشدارهای لازم داده شد منتها بخاطر مقاصد سیاسی به گوش آحاد مردم رسانده نشد با توجه به آنکه کمتر از یک درصد بیماران کرونا فوت میکنند باید انتظار دویست تا چهارصد مورد بیمار ی کرونا در افراد باشیم با توجه به کمبود امکانات کافی پزشکی و نداشتن تجارب اینچنینی باید انتظار سونامی کرونا باشیم که تراژدی های مردم .. را دو چندان کند
ناشناس۱۳۳۸۳۰۸۰۱:۳۰:۳۷ ۱۳۹۸/۱۲/۱
من تعجب میکنم که چطور هر موردی که مشکوک به کرونا اعلام شد،بلافاصله بهداشتیها گفتن ،نتیجه تست آنها از نظر کرونا منفی بوده،اما در مورد این دونفر میگن بعد از فوت ،نتیجه معلوم شده که کرونا بوده.آیا در مورد اینها دیر شک کردن یا اینکه نتیجه آزمایش کرونا طول میکشه تا مشخص بشه؟که اگر اینطوره ،پس اونهایی که گفته شده ،کرونا نداشتن،حتما مورد آزمایش قرار نگرفتن با توجه به تمام مسائل فوق باید ..
ناشناس۱۳۳۸۳۱۷۰۱:۴۲:۴۴ ۱۳۹۸/۱۲/۱
وقتی به مراجع بهداشت و درمان کشور تا حد وزیر بهداشت هم دیگر نمیتوان اعتماد کرد ، پس چه کسی قابل اعتماد است؟ هفته پیش شایعه ابتلای چند نفر به این ویروس در کشور بشدت توسط مسئولین تکذیب شد اما حال اعلام می‌شود این افراد در بیمارستان بستری بوده اند.
ناشناس۱۳۳۸۳۵۲۰۲:۵۹:۱۰ ۱۳۹۸/۱۲/۱
یا حضرت عباس حمله کردند!!!!!!!
ناشناس۱۳۳۸۵۵۱۰۹:۳۲:۱۳ ۱۳۹۸/۱۲/۱
تنها‌خانواده‌این‌مرحومین‌نیست‌که‌باید‌قرنطینه‌بشوند‌بلکه‌کادربیمارستانی‌که‌آنها‌بستری‌بوده‌وخانواده‌ کادربیمارستان‌‌ومدارسی‌که‌بچه‌های‌آنها‌درس‌میخوانند‌باید‌قرنطینه‌شوند
ناشناس۱۳۳۸۵۷۱۰۹:۴۷:۵۲ ۱۳۹۸/۱۲/۱
با توجه به فیلمی که از نحوه نگهداری از یکی از بیماران فوت شده منتشر شده که نشان می دهد در قرنطینه نبوده و اطرافیان راحت با وی در تماس بوده اند و با در نظر گرفتن اینکه بعد فوت این افراد معلوم شده که کرونا داشته اند ببینید چند نفر قبل از معلوم شدن نتیجه تست به ویروس آلوده شده و آن را به دیگران منتقل کرده اند فکر کنید چند نفر از آنها به حرم ..رفته باشند آن وقت پی ..خواهید برد
ناشناس۱۳۳۸۶۰۶۱۰:۲۱:۲۵ ۱۳۹۸/۱۲/۱
تا الان که شدند 6 فوتی
ناشناس۱۳۳۸۶۰۹۱۰:۲۴:۰۵ ۱۳۹۸/۱۲/۱
یعنی وقتی ما دو مورد فوتی داشتیم. با آمار سه درصد شما حداقل 100 نفر دیگه این ویروس رو دارند. کیت تشخیص محدود داریم؟ ما همه ماسک هامون رو فرستادیم چین، بعد الان کیت از کجا بگیریم؟ چین بهمون میده؟
سوادکوهی۱۳۳۸۶۱۲۱۰:۲۷:۲۵ ۱۳۹۸/۱۲/۱
با توجه به فرا رسیدن سال نو, لازم است رسانه ملی به مردم گوشزد کند که بطور استثنا در سال جدید, از روبوسی و دست دادن پرهیز کنند.

پربحث‌های هفته

 1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

 2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

 3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 4. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 5. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

 6. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

 7. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

 8. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

 9. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

 10. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 11. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 12. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

 13. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

 14. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 15. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

 16. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 17. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

 18. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 19. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

 20. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

 21. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 22. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

 23. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

 24. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 25. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

آخرین عناوین