روحانی: قول می‌دهم شعاری را که روز اول مطرح کردم تا روز آخر پیگیری کنم

گروه سیاسی الف،   3981126044 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس‌جمهور گفت: به شما قول می‌دهم دولت از آغاز تا امروز و تا پایان دولت بی‌تردید آن شعاری که از روز اول در دولت من مطرح کردم همچنان تا روز آخر پیگیری خواهم کرد.

روحانی: قول می‌دهم شعاری را که روز اول مطرح کردم تا روز آخر پیگیری کنم

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در نشست زنان ایرانی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) ضمن گرامیداشت میلاد دختر پیامبر اسلام گفت: فاطمه اطهر به عنوان بهترین الگو برای مشی زندگی ما، سلوک زندگی ما و همچنین برای خلق و خوی و سبک زندگی ما می‌تواند الگو و معیار بسیار خوبی باشد.

وی ادامه داد: گرچه دوران زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) دوران طولانی نبود اما در عین حال کلماتش، بیاناتش و حضورش و خطبه معروفش بعد از رحلت پیامبر در مسجد مدینه و فرزندان برومندی که تربیت کرد و شیوه او در اداره خانه و همسرداری به عنوان بهترین الگو برای زنان جامعه ما می‌باشد.

رئیس‌جمهور اظهار داشت:‌ امروز در شرایطی که ما هستیم الگوسازی برای سبک زندگی و رفتار ما بسیار حائز اهمیت است همان که ما امروز به عنوان مراجع اجتماعی می‌نامیم برای حرکت در مسیر زندگی علاوه بر داشتن قانون، مقررات، دانش و علم تعقل و خردورزی الگو حائز اهمیت است. خداوند می‌توانست اسلامش را توسط یک کتاب به جهانیان عرضه کند اما این کار را نکرد، کتابش را بر قلب یک انسان والایی به نام پیامبر نازل کرد و گفت،‌ او آیه‌های آن کتاب را بر مردم بخواند و او عمل به آیات را در مقام عمل به مردم نشان دهد.

روحانی با اشاره به آیات از قرآن مجید خاطرنشان کرد: عبادت اسلامی نماز و حج آنطور (پیامبر) که من انجام می‌دهم شما هم انجام دهید. پیامبر علاوه بر اینکه رسول بود و پیام‌آور بود و معلم و مبین کلام خدا بود، زندگی او هم الگو و نمونه و شاهد برای جامعه انسانی بود.

وی بیان داشت: ما الگویی از حضرت زهرا (س) بالاتر نداریم گرچه حضرت مریم در قرآن مجید و زنان دیگری چون مادر حضرت موسی(ع) دارای مقام و شأن بلندی هستند اما در عین حال هیچ الگویی بالاتر از فاطمه اطهر سراغ نداریم.

روحانی بیان داشت: ما به زبان می‌گوییم زن و مرد مساوی هستند و هر دو دارای کمالات هستند اما گفتن کافی نیست در مقام عمل و قانون‌‌گذاری و اجرا باید این حقیقت را ببینیم. اگر زن با مرد از لحاظ خلقت انسانی، قدرت انسانی و کمالات معنوی و قرب به خداوند مساوی هستند پس باید در عمل و در رفتار ما و الگوی زندگی ما و برخورد ما آنجا هم باید این مقام مساوی را ببینیم و مشاهده کنیم.

رئیس‌جمهور اظهار داشت:‌ تردیدی نداریم که خداوند زن و مرد را کنار هم قرار داده است. هر کسی کاراتر است و بهتر عمل می‌کند و مفیدتر است و جامعه را می‌تواند بهتر به سمت سعادت ببرد تعبیر قرآن است که می‌گوید ما شما را خلق کردیم.

وی با تأکید بر اینکه زینت زمین، کوه‌ها و جنگل‌ها است اظهار داشت: همه این خلایق برای این است که معلوم شود کدام یک بهتر عمل می‌کنیم اینکه ما می‌گوییم جامعه اسلامی باید جامعه رقابت سالم باشد برای این است که خداوند ما را در یک رقابت سالم آفریده است. در اقتصاد باید در جامعه ما یک رقابت سالم باشد در مدیریت باید یک رقابت سالم باشد، در علم و دانش هم باید یک رقابت سالم باشد.

روحانی ضمن اشاره به اینکه رقابت سالم وقتی امکانپذیر است که موانع را برداریم و فرصت‌ها را برابر کنیم،‌خاطرنشان کرد: وقتی فرصت برابر نیست چگونه می‌شود رقابت انجام داد، مرد اگر فرصتش در مسائل اجتماعی، سیاسی، قضایی، قانون‌گذاری و فعالیت‌های علمی با زن برابر نیست چطور می‌شود این رقابت را انجام داد.

رئیس قوه مجریه بیان داشت: اولین مسأله مهم دادن فرصت برابر و فضای رقابت سالم در جامعه برای زنان جامعه است. زنان جامعه ما در طول این مدت 41 سال بعد از انقلاب به خوبی نشان دادند که در تمام صحنه‌ها دوشادوش مردها و در کنار مردها حضور و ظهور پیدا کردند. البته در بعضی از جاها ممکن است امروزه تعداد خانم‌ها در مسئولیت بیش از مردها باشد، در معلمین آموزش و پرورش اگر بسنجیم تعداد معلمین خانم بیش از آقایان است، حدود 61 درصد معلمین خانم‌ها هستند.

روحانی بیان داشت: وقتی به تعلیم و تربیت می‌رسیم این آمار، آمار خوبی است وقتی به دانشجویان دانشگاه می‌رسیم این آمار خوب است وقتی به دانش‌آموزان مدارس می‌رسیم این آمار قابل قبول است، وقتی به بهداشت و درمان می‌رسیم آمار تقریبا قابل قبول است اما در همه جا این چنین است؟

رئیس‌جمهور در ادامه افزود: وقتی به مدیریت‌های سطح بالاتر می‌رسیم باز هم مقام زن با مقام مرد برابر است و در کنار هم هستند؟‌ آنجا هم می‌گوییم  «و من یعمل من الصالحات من ذکر او انثی» چه اشکالی دارد چند نفر از مدیران زن باشند؟ آیا مشکلی پیش می‌آید یا فکر می‌کنید اساس و رکن جامعه دچار مشکل می‌شود که خانم‌ها آنجا حضور داشته باشند و حرف بزنند در  دولت اگر یک جمع 20 الی 30 نفر هستیم اگر خانم‌ها غیر از معاونین رئیس‌جمهور باشند آن طرف هم دست‌ها را باز بگذارید و در انتخاب وزیر زن هم دست رئیس‌جمهور را باز بگذارید.

وی بیان داشت: چه اشکالی دارد اگر قبول داریم و تعارف نمی‌کنیم و به زبان نمی‌گوییم که زنان در کنار مردان هستند خداوند می‌گوید از جنس خودتان برای خودتان همسر آفریدیم و یک جنس و نفس واحده هستید اگر این چنین است پس در بقیه موارد هم ما قدم به قدم پیش بیاییم.

روحانی تأکید کرد: خوشبختانه با آنچه که امروز به عنوان اقتصاد دیجیتال وارد آن شدیم و امیدواریم این اقتصاد توسعه پیدا کند و در آخرین مصوبه شورای عالی فضای مجازی تصویب کردیم که حداقل 10 درصد اقتصاد کشور باید دیجیتال باشد اگر ما اقتصاد را اقتصاد دیجیتالی کردیم در این فضا فرصت بیشتری برای خانم‌ها وجود دارد که در اشتغال حضور پیدا کنند ما در دولت یازدهم و دوازدهم بدون هیچ تعارف و شعاری از ابتدای دولت تأکید کردم گفتم که وظیفه همه وزرا و معاونین آن است که برای حضور خانم‌ها و جوانان و اقوام و مذاهب تلاش کنید.

رئیس قوه مجریه اضافه کرد: به همه وزرا گفته شد که حداقل باید یکی از معاونین یا مشاورین عالی و یا دستیاران شما از خانم‌ها باشند واین را من همواره تأکید کرده‌ام. در دولت تأکید شد در مدیریت خانم‌ها قدم به قدم در این فضا بتوانند ارتقاء پیدا کنند این به این دلیل نیست که در اینجا روز میلاد حضرت زهرا (س) است و من خدمت شما بانوان هستم و این را تأکید می‌کنم که همواره مورد تأکید من بوده است.

وی با تأکید بر اینکه نمی‌شود جامعه ما در اختیار یک نسل باشد و فرصت برای نسل‌های دیگر مهیا نکنیم اظهار داشت: اینکه در این دولت تأکید شده سن مدیریت 8 سال کاهش پیدا کند به این دلیل است که نسل جوان ما بتواند در مدیریت‌های مختلف حضور پیدا کند و فعال باشد.اینکه تأکید شده است در مدیریت جامعه و در مدیریت دولتی حداقل 30 درصد مدیریتی در اختیار خانم‌ها باشد این کار از ابتدای دولت یازدهم تأکید شده است امروز آماری که سازمان اداری و استخدامی برای من فرستاده است آمار نسبت به زمان قابل قبول است. اولاً تعداد کل کارمندها در کشور ما 2 میلیون و 379 هزار و 151 نفر است البته نیروهای مسلح در این آمار نیستند. از این تعداد 959 هزار و 783 نفر خانم هستند یعنی 42.11 درصد کارمندان دولت را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: نزدیک یک میلیون جمعیت کارمندهای دولت خانم‌ها هستند این رقم، رقمی است که نسبت به گذشته قابل توجه است که 42 درصد کارمندان دولت خانم‌ها هستند، طبق مصوبه شورای اداری در سال 96، قرار بر این شد که میزان 30 درصد از کل مدیران کشور را خانم‌ها تشکیل دهند، آماری که الان در اختیار من است این است که نیمه اول سال 98 تا پایان شهریور امسال 26 درصد مدیران را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و نسبت به این یکی دو سال 4 درصد افزوده شده است و قولی که سازمان اداری و استخدامی در این نامه داده است این است که تا پایان برنامه به 30 درصد خواهد رسید بنابر این همه تلاش دولت این است که آنچه که به بانوان جامعه قول داده برای اینکه پست‌های مدیریت را بر عهده بگیرند بتواند این کار را انجام دهد.

روحانی بیان داشت: قبل از این دولت برخی از  مشاغل ما صرفاً مردانه بود مثلاً مثل سفیر بودن سفرا کاملاً یک شغل مردانه بود و وقتی که من صحبت می‌کردم که یکی از خانم‌ها بیاید سفیر شود یک مقداری برای وزارت خارجه هم نو و سنگین بود. بحمدالله 4 نفر از خانم‌ها پست سفارت را بر عهده گرفتند و امن اخیراً به وزیر خارجه تأکید کردم که در پست‌های سفارت که خالی می‌شود تلاش کنند زن‌هایی که آمادگی دارند و شرایط لازم را دارند پست سفارت را بر عهده گیرند کما اینکه در بقیه امور هم بحمدلله امروز زنان ما فعال هستند.

وی با اشاره به خاطره‌ای که آقایان در پروازی که یک خانم خلبان آن بود و مورد تشویق مسافرین قرار گرفت ادامه داد: زن‌های ما استعداد همه کارها را دارند آن وقتی که ما در حوزه علمیه قم درس می‌خواندیم طلبه زن نبود،‌حوزه اصلاً مردانه بود به طور کامل و طلبه زن نداشتیم یک خانم عالمی در اصفهان بود و معروف هم بود. من وقتی آمدم دانشگاه در کلاس درس آن وقت استاد زن هم نداشتیم  من در کلاس دیدم دختران دانشجو مثل پسرها می‌فهمند و گاهی بهتر می‌فهمند. حتی دختر خانمی با من در نمره‌ها رقابت می‌کرد و اخیرا هم دیدم در یک وزارتخانه کار می‌کند.

روحانی تصریح کرد: این حرف، حرف نادرستی است که بگوییم زن است یا مرد است بعد هم یک حرف بدتری زده می‌شود که برخی فکر می‌کنند زن اگر وارد جامعه شود آن جامعه از منزه بودن، پاکی و اخلاقی بودن فاصله می‌گیرد چرا چه فرقی می‌کند؟ این تفکر غلط و نادرستی  بود که می‌گفتند اصلاً مردها را همیشه زن‌ها منحرف می‌کنند و می‌گفتند آدم را در بهشت حوا منحرف کرد ما این را اصلاً قبول نداریم.

وی خاطرنشان کرد: قرآن وقتی از آدم و حوا صحبت می‌کند عین هم هستند و هیچ فرقی بین آنها نیست. این هم از آن حرف‌های ناصحیح و نادرست است. زن‌های ما خودشان اهل شرف، عفت و پاکدامنی هستند و مگر می‌شود یک جامعه‌ای را بدون حضور فعال خانم‌ها اداره کرد.

روحانی بیان داشت:‌در داخل خانه، رهبری عاطفه و رهبری نظم و رهبری آرامش بر عهده چه کسی است، بر عهده زن است مرد که رهبر آرامش نیست از بیرون که می‌آید ناراحتی‌هایش را در خانه اظهار می‌کند، مردها وقتی وارد خانه می‌شوند آرامش را زن به وجود می‌آورد. به گفته قرآن آنکه خانه را مسکن می‌کند زن است، مسکن یعنی محل آرامش و سکونت اگر خانم بود آنجا محل سکونت و آرامش می‌شود پس رهبری در داخل خانه برای آرامش بر عهده زنان است مردها اگر دست خودشان باشد یک جوراب خود را نمی‌توانند صبح پیدا کنند.

رئیس‌جمهور افزود: رهبری نظم در داخل خانه خانم‌ها هستند، رهبری عاطفه زن‌ها هستند چرا خداوند این همه عواطف سرشار را به خانم‌ها داده برای اینکه بتوانند رهبری تربیت را انجام دهند و خداوند این وظیفه را بر عهده زن‌ها قرار داده است درست است مرد همه در تربیت نقش دارد اما نقش اول را خانم‌ها دارند.

وی تصریح کرد: امام آن همه برای زنان و خانواده تأکید می‌کرد که آنهایی که به عرش اعلا رسیده‌اند از دامن زن‌ها رسیده‌اند یکی از شانس‌هایی که انقلاب ما آورد این بود که به رهبری امام راحل این انقلاب پیروز شد و امام کسی بود که در این زمینه‌ها فکر باز و روشن داشت. یک عده در همان تظاهرات سال 57 هم اشکال می‌گرفتند که خانم‌ها که در خیابان می‌آیند صدایشان را نامحرم می‌شنود و شعار ندهند امام بود که این راه‌ها را باز کرد و گشود، اینکه زن در داخل هنر باشد دیدید که عده‌ای از علمای قم برای برخی فیلم‌ها به امام نامه نوشتند این امام بود که راه‌ها را برای حضور زن‌ها در هنر و جامعه باز کرد سال اول انقلاب می‌گفتند وسط کلاس دیوار بکشید امام نگذاشت. این‌ها که من می‌گویم شوخی نمی‌کنم در انتخابات که می‌گفتند بعضی دنبال دیوار هستند می‌گفتند برای انتخابات این حرف‌‌ها را زده است و چه کسی دنبال دیوار بوده است شماها اول انقلاب برای دانشگاه تهران دنبال دیوار بودید و آن کسی که جلوی شما را گرفت امام بود.

روحانی بیان داشت: امام راه را باز کرد برای اینکه خانم‌ها در جامعه بیایند.

روحانی بیان داشت: حضور خانم‌ها نشان می‌دهد که خداوند لیاقت این دو جنس را لیاقت برابر قرار داده البته هر کدام در خلقت یک ویژگی‌هایی دارند برای اینکه مرد و زن در کنار هم بتوانند آینده بشریت را تضمین کنند این اختلافات مورد نیاز بوده است اما به معنای فضیلت و برتری یکدیگر بر هم نیست.

وی در مورد آمار پست‌های مدیریت ارائه شده از سوی سازمان اداری و استخدامی گفت: در پست‌های مدیریت 53 نفر در این دولت به تفکیک معاون وزیر و همطراز، 20 نفر مشاور وزیر، 25 نفر دستیار وزیر، 4 نفر سفیر جزو مواردی است که در مدیریت ارتقایی است که حاصل شده است. در اینجا به شما قول می‌دهم دولت تدبیر و امید از آغاز تا امروز و تا پایان دولت بی‌تردید آن شعاری که از روز اول در دولت من مطرح کردم همچنان تا روز آخر پیگیری خواهم کرد حضور فعال زنان حضور فعال جوانان و اقوام و مذاهب این سه نکته‌ای بوده که همواره بر او تأکید کرده‌ام.

رئیس قوه مجریه خاطرنشان کرد: این دولت تلاش فراوانی کرد برای شرایط زندگی بهتر در روستاها، ببینید کاری که دولت در زمینه اشتغال و خدمات روستایی انجام داده (طبق آمار از دوره‌های گذشته بسیار متفاوت است)، کل روستائیانی که در پوشش آب سالم آشامیدنی پایدار تا سال 92 بودند 900 هزار نفر جمعیت هستند و امروز 7 میلیون نفر دارای‌ آب آشامیدنی پایدار سالم در روستاها هستند. این‌ها که راجع به کارآمدی دولت به دلیل مسائل حزبی تردید می‌کنند به من بگویند در روستاها چه دولتی قبل و بعد از انقلاب بوده که به اندازه دولت در این شش و نیم سال تلاش کرده است، 14 هزار روستا تا اول دولت ما گاز داشته است امروز 30 هزار روستا گاز دارد. این 8 سال بیش از کل تاریخ ایران از نظر گازرسانی تلاش و کار شده است.

وی گفت: 80 درصد روستاهای ما در این دولت به اینترنت پرسرعت وصل هستند درست است که یک مقدار تکنولوژی پیشرفت کرده یک مقدار هم این دولت ایستادگی کرده است مردم بدانید اگر ایستادگی این دولت نبود امروز موبایل نسل 3 و 4 وجود نداشت امروز در این کشور ارتباط اینترنت بگونه‌ای بود که شما اگر چیزی می‌خواستید ببینید آنقدر معطل می‌شدید که پشیمان می‌شدید اینکه ما در این دولت توانستیم سرعت اینترنت و پهنای باند را 33 برابر افزایش دهیم برای اینکه در روستاها این خانم‌ها بتوانند کارهای دستی خود را عرضه کنند و خانه خود را به عنوان بوم‌گردی عرضه کنند. تحولی که امروز در روستاها ایجاد شده روستایی رفته بودیم در همین اواخر در آذربایجان من یک خانم ندیدم که موبایل دستش نباشد شرایطی که امروز ایجاد شده و توانستیم ارتباطات را به روستاها ببریم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: این به آن معناست که ما در این دولت تلاش‌مان بر این بوده که همه خانم‌ها حتی خانم‌هایی که در روستا زندگی می‌کنند شرایط عادلانه و برابر داشته باشند.

روحانی تأکید کرد: هیچ وقت در تاریخ ایران زن‌ها در سیاست به اندازه این 41 سال حضور نداشتند اینکه زن‌ها می‌توانند سرنوشت یک انتخابات را عوض کنند، زن‌ها می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری سرنوشت را عوض کنند اگر خانم‌ها تصمیم بگیرند ولو اینکه عده‌ای سال‌ها تلاش کردند و پول خرج کردند و رسانه دارند خانم‌ها تصمیم بگیرند و ببینند یک کاندیدا بهتر است قادر هستند آن کاندیدای مورد نظر خودشان را در انتخابات پیروز کنند. 

وی افزود: امروز هم در انتخابات مجلس شورای اسلامی که پیش روی ما است ولو اینکه ممکن است ما گله داشته باشیم و بعضی از امور به صورت مطلوب قرار نگرفته باشد اما باید پای صندوق برویم و بین آنهایی که امروز مطرح هستند بگردیم. و آن بهترها را برگزینیم و انتخاب کنیم شور انتخابات با خانم‌ها است. در تمام انتخابات اگر خانم‌ها تصمیم بگیرند که شور انتخابات را ایجاد می‌کنند و قادر هستند افرادی را که می‌بینند افکارشان، نیاتشان و تصمیمات‌شان برای پیشرفت کشور مفید است آنها را برگزینند و انتخاب کنند بی‌تردید نقش شما زنان نقش بسیار تأثیرگذار برای آینده کشور خواهد بود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۳۱۷۳۲۱۲:۰۹:۲۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
من درست نفهمیدم. منظور از پیگیری شعار یعنی تکرار شعار؟ فکر کنم معنیش همین باشه. قطعا عمل به شعار نیست.
علي۱۳۳۱۷۳۷۱۲:۱۰:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
خدا پدرشو بيامرزه كه همش شعار دادو بهشون هم پايبنده. اما عمل ؟؟؟؟؟؟
احد۱۳۳۱۷۷۵۱۲:۲۳:۱۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
نه خواهش میکنیم همینقدر که تا حالا عمل کردید بس است ! بخدادیگه توان نداریم ! پراید شده هفتاد میلیون تومان !!
ناشناس۱۳۳۱۷۸۴۱۲:۲۹:۴۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
فقط می توانم بگویم شما خیلی با حال هستید
ناشناس۱۳۳۱۷۹۳۱۲:۳۴:۳۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
شعار شعار شعار حتما پیگیری کن , عمل زیر صفر !
ناشناس۱۳۳۱۸۲۹۱۲:۵۲:۱۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
زیباکلام: روحانی حتی یک وعده خود را عملی نکرده است.
ناشناس۱۳۳۱۸۷۵۱۳:۱۱:۴۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
تو جیب مارو نزن ...!
ناشناس۱۳۳۱۹۷۳۱۴:۰۴:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
ارباب وعده ها
ناشناس۱۳۳۲۰۳۵۱۴:۳۹:۵۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
جان مادرت بی خیال شو..
بهنام۱۳۳۲۰۸۲۱۵:۰۸:۱۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
پیگیری میشه به سرانجام نمیرسه
ناشناس۱۳۳۲۰۹۳۱۵:۱۱:۵۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
شما زحمت نکشید دیگه یکم استراحت لازم دارید.
ناشناس۱۳۳۲۰۹۵۱۵:۱۱:۵۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
نمی خوایم پیگیری کنی فقط بی خیال شو تو رو خدا
ناشناس۱۳۳۲۱۵۰۱۵:۳۸:۲۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
کدام شعار؟ همن که قرار بود صد روزه اقتصاد را سر و سامان دهید؟
ناشناس۱۳۳۲۱۶۳۱۵:۵۰:۵۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
متاسفانه دیر شده با ارز 14هزار تومانی دیگه عرضی نداریم خوب زندگی برای من بازنشسته درست کردی
سعید۱۳۳۲۳۱۵۱۷:۵۱:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
کاش به جای شعار عمل میکردین یا کاش حداقل بر خلاف اون شعارها کاری نمیکردین
ناشناس۱۳۳۲۳۶۶۱۸:۳۱:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
خوبه. حرف مرد یکیه.

پربحث‌های دیروز

 1. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

 2. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 3. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

 4. گزارش پولیتیکو از تراژدی مرگ گروهی در خانه های سالمندان آمریکا

 5. طرح تعطیلی یک ماهه کشور از دستور کار مجلس خارج شد/ یک نماینده مخالف: قرنطینه یعنی خودکشی بخاطر ترس از مرگ

 6. روایت سیروس مقدم از سکانس جنجالی«پایتخت۶»/ادای دین نبود شوخی بود!

 7. انتقاد تند نایب رئیس مجلس از تاخیر وزیر بهداشت

 8. پیام رهبر جنبش استقلال ایالت کالیفرنیا آمریکا به مردم ایران

 9. وزیر بهداشت: امیدواریم تا پایان اردیبهشت به یک مرحله مهم در مقابله با کرونا برسیم/ به مرحله مهار و کنترل کرونا نرسیده‌ایم

 10. بیمارستان های آمریکا مملو از اجساد قربانیان کرونا

 11. کادر درمانی خسته و احتمال شیوع موج دوم ویروس کرونا

 12. نوبخت: دولت در حساس‌ترین مرحله‌ی مدیریت منابع خود است

 13. دکتر زالی: هنوز به نقطه اوج کرونا در تهران نرسیده‌ایم/ پایتخت برای مقابله با کرونا باید الگوی متفاوت‌تری را دنبال کند

 14. چرا پلیس فتا از کوزه شکسته آب می‌خورد؟

 15. ترامپ: انتظار داشتیم تلفات کرونا به ۱۵۰ هزار نفر برسد اما کمتر خواهد شد/ کرونا را شکست خواهیم داد

 16. بازگشت روحانی به پاستور/نقطه داغ کرونا در کشور/ زاکانی: تجربه ناموفق مجلس دهم، برای نابودی هر مجلسی کافی است

 17. رکورد ۴۱.۲ درصدی نرخ تورم در سال ۹۸ + جدول

 18. فرانسه خواستار «بازگشت ایران» به تعهدات برجامی شد

 19. وام یک میلیونی را به بچه‌ خودتان بدهید قهر نمی‌کند؟!

 20. رفع شبهاتی درباره مشاهده امام زمان (عج)

 21. سوگ‌های خاموش با بغض‌های در گلو مانده

 22. تست کرونای ۱۱ نماینده مثبت شد

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 4. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 5. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

 6. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 9. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 10. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 11. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 12. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 13. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 14. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 15. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 16. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 17. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 18. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 19. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 20. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 21. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 22. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 23. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 24. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

 25. سفیر چین خطاب به جهانپور: اخبار وزارت بهداشت چین را با دقت بخوانید

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 4. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 5. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 6. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 7. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 8. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 9. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 10. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 11. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

 12. طرح تعطیلی یک ماهه کشور از دستور کار مجلس خارج شد/ یک نماینده مخالف: قرنطینه یعنی خودکشی بخاطر ترس از مرگ

 13. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

 14. هدف ایران؛ شکل گیری دولتهای مرکزی باثبات و قدرتمند در منطقه

 15. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

 16. روحانی: کرونا در همه استان‌ها سیر نزولی پیدا کرده است/ قرنطینه چینی در ایران قابل اجرا نبود

 17. تست کرونای علی لاریجانی رئیس مجلس مثبت شد

 18. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

 19. توصيه رئيس دستگاه قضا به دولت برای‌ مديريت روزهای‌ كرونايی‌/احتمال در پيش‌بودن بحرانی‌ جدی‌تر در اردیبهشت و خرداد/هزينه بی‌فايده صدا‌و‌سيما برای «سروش»

 20. وزیر بهداشت: امیدواریم تا پایان اردیبهشت به یک مرحله مهم در مقابله با کرونا برسیم/ به مرحله مهار و کنترل کرونا نرسیده‌ایم

 21. روحانی: ۲۳ میلیون خانوار اعتبار یک میلیون تومانی دریافت می‌کنند/ این رقم به تدریج از یارانه ماهانه آن‌‌‌‌‌ها کسر می‌شود

 22. جهانگیری: در تحریم ظالمانه‌ای از سوی آمریکا به سر می‌بریم/ رئیس جمهور با تمام توان برای مقابله با کرونا پای کار است

 23. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

 24. مردگان، دارای شروط چهار گانه برای دریافت کمک بلاعوض دولت

 25. سازمان قضایی نیروهای مسلح: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی چند بازداشتی دارد/ برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده

آخرین عناوین