گزارش اختصاصی الف / دومین پیروزی بزرگ در شمال سوریه پس از آزادی شهر «سراقب»؛ پاکسازی جنوب غرب استان حلب پس از ۷ سال + نقشه میدانی  

گروه جهان الف،   3981121005 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

ظهر روز شنبه ( نوزدهم بهمن ماه) نیروهای ارتش سوریه عملیاتی را از سمت شهرک های تازه آزاد شده « آباد، حویر، خواریم » در جنوب غرب استان حلب علیه تروریست ها آغاز کردند.

دومین پیروزی بزرگ در شمال سوریه پس از آزادی شهر «سراقب»؛ پاکسازی جنوب غرب استان حلب پس از ۷ سال + نقشه میدانی  

به گزارش گروه بین الملل الف، نیروهای سوری پس از درگیری های سنگین موفق شدند تروریست ها را عقب برانند و شهرک های « تل باجر، رسم العیس، الصهریج، بانص، مریوده، مکحله، خربه الکوسا» را از اشغال خارج کنند و به کنترل دربیاورند.

با آزادی این مناطق اشغالی که در حدفاصل شهرک های « آباد و برنه» واقع شده اند، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در ارتفاع و شهرک تازه پاکسازی شده « العیس» در جنوب غرب استان به یکدیگر رسیدند.

شنبه شب، رزمندگان جبهه مقاومت پس از تثبیت مواضع در ارتفاع و شهرک « العیس»، عملیات را علیه گروهک های تروریستی ادامه دادند و پس از درگیری های سنگین، شهرک « تل حدیه» را در جنوب غرب استان حلب پاکسازی کردند.

به گزارش گروه بین الملل الف، نیروهای ارتش سوریه نیز شب گذشته عملیاتی را از حومه شهرک های « ابوعتبه و جب کاس» در شمال بزرگراه « دمشق - حلب» انجام دادند و شهرک « البوابیه» را از اشغال تروریست ها خارج کردند و به کنترل درآوردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای سوری از ظهر روز یک شنبه ( بیستم بهمن ماه) عملیات را در محور غربی شهرک « العیس» ادامه دادند و پس از درگیری های سنگین توانستند منطقه « ایکاردا» را به همراه شهرک های « الزربه، کسیبیه، برقومه» را پاکسازی کنند.

با آزادی این مناطق، جنوب غرب استان حلب به طور کامل پاکسازی شد و نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت پس از چندین سال از محور جنوبی به بزرگراه بین المللی « دمشق - حلب» رسیدند و نیروهای ارتش ترکیه در ایستگاه مراقبتی « هضبه جولان» به محاصره درآمدند.

پاکسازی کامل مناطق اشغالی در جنوب غرب استان حلب و رسیدن به بزرگراه بین المللی « دمشق - حلب» دومین پیروزی بزرگ نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت پس از آزادی شهر سراقب ( مهم ترین پایگاه تروریست ها در جنوب شرق استان ادلب) به شمار می آید.

به گزارش گروه بین الملل الف، نیروهای ارتش سوریه از محور جنوبی بر روی بزرگراه بین المللی « دمشق - حلب» هستند و آزادی شهرک های « اربیخ، جدرایا، قناطر، سربایا، قماری و...» در شمال بزرگراه ( غرب استان حلب ) در دستور کار قرار گرفته است.

در حال حاضر، 25 کیلومتر از محور شمالی بزرگراه بین المللی « دمشق - حلب» در تیر راس گروهک های تروریستی است و نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت باید مناطق اشغالی را در حدفاصل شهرک « قناطر» تا شهرک « خان العسل» پاکسازی کنند تا امنیت این بزرگراه به طور کامل تامین شود.

از حومه جنوب غرب شهر حلب خبر می رسد، رزمندگان جبهه مقاومت عملیاتی را از محور غربی محله « الراشدین5 » و مزارع شمالی خان طومان علیه مواضع تروریست های انجام دادند و پس از درگیری  های موفق شدند شهرک«کلاریه» را به دربیاوردند و خود را از این محور به بزرگراه بین المللی « دمشق - حلب» برسانند.

با پاکسازی این شهرک، تروریست ها در محله «الراشدین 4» از سه محور جنوبی، شرقی و غربی محاصره شدند و همچنین فشار بر آنان در منطقه «خان عسل و ابوشیلم» به ترتیب از محور جنوبی و شرقی افزایش یافت.

خبرها از شرق استان ادلب حاکیست، نیروهای ارتش سوریه عملیاتی را در محور شمالی « تل کراتین» آغاز و پس از کشته و زخمی کردن دهها تن از تروریست ها، شهرک « طلیحه» را به کنترل درآورند و خود را به 3 کیلومتری فرودگاه نظامی « تفتناز» برسانند.

همزمان با پیشروی های چشمگیر نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در جنوب غرب استان حلب و شرق استان ادلب، گروهک های تروریستی خانواده های خود را به سمت منطقه « عفرین» در شمال غرب استان حلب فراری داده اند.

به گزارش گروه بین الملل الف، نیروهای سوری و مقاومت در جریان درگیری های 24 ساعت گذشته در جنوب غرب حلب و شرق استان ادلب موفق شدند مساحت 90 کیلومتر مربعی را از اشغال تروریست ها خارج و پاکسازی کنند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۲۶۳۰۸۰۷:۱۸:۵۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
ارتش سوریه همیشه درحال پیشرویه
یه الفی۱۳۲۶۳۳۳۰۷:۳۸:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
به کوری چشم دشمنان آمریکایی، صهیونیستی انگلیسی های روبه مزاج فتنه گر و اعراب مرتجع خناسان ترکیه

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. قانون، قاتل رومینا!؟

  2. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

  3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

  4. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

  5. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

  6. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

  7. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

  8. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

  9. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

  10. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

  11. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

  12. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

  13. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

  14. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

  15. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

  16. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

  17. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

  18. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

  19. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

  20. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

  21. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

  22. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

  23. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

  24. موتلفه به دنبال چیست؟

  25. دست کارگران کوتاه و سبد معیشت بر نخیل !

  آخرین عناوین