تاکید آیت‌الله جنتی بر عدم تائید صلاحیت برخی نامزدها/ انتقاد واعظی از قالیباف/جناب پناهیان! مسئله علی مطهری نیست 

گروه سیاسی الف،   3980920147 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

تاکید آیت‌الله جنتی بر عدم تائید صلاحیت برخی نامزدها/ انتقاد واعظی از قالیباف/جناب پناهیان! مسئله علی مطهری نیست 

قالیباف عملکرد آنچنانی ندارد/ دولت خود را مقصر می داند

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور امروز در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران به موضوعات مختلفی اشاره کرد که در ادامه به آنها اشاره شده است:

*{ جزئیات حوادث ماهشهر}بر اساس تصاویری که از این اتفاقات وجود دارد، عده ای مسلح به نیروی انتظامی و مردم تیراندازی می‌کردند که کار خیلی عجیبی بود. در ماهشهر و عسلویه شاهد بودیم که اینها سنگربندی کرده بودند و اسلحه داشتند که موضوع عجیبی بود؛ عده ای از کشتارها هم توسط همین‌ها انجام شده است.

*{ بیانیه محمدباقر قالیباف} ایشان باید به گذشته و عملکرد خود برگردد. این که نه خودش جوان است و نه عملکرد آنچنانی دارد. اگر عملکردی هم در شهرداری داشته خیلی روشن است. این همه بدهکاری که در آنجا به بار آورده و با این دولت که در این تحریم‌ها این همه پروژه‌ها انجام می دهد قابل مقایسه نیست.   به نظر می‌رسد حرفی برای مردم ندارند و این گونه حرف زدن تبلیغات انتخاباتی است. به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند  فکر می‌کنند که اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند، در حالی که اشتباه می کنند چون مردم ما فهیم هستند و یادشان نرفته است که دیگران که در مسئولیت بودند چه کار کردند، بنابراین این روش ها جواب نمی‌دهد.

*{آیا دولت خود را در قضیه اطلاع‌رسانی سهمیه‌بندی بنزین مقصر می‌داند؟}بله، مسئولیت همه اینها با دولت است؛ وقتی آقای رحمانی‌فضلی فرمانده این مسائل می‌شوند و جلسات متعددی را برگزار می‌کنند، موضوع مشخص است. ایشان کمیته تعیین کرده‌اند از جمله کمیته اطلاع‌رسانی.

بیشتر بخوانید:

واعظی: دولت در اطلاع رسانی تصمیم بنزینی مقصر است/ مسئولیت خود را گردن صداوسیما نمی‌اندازیم

توضیحات واعظی درباره ماهشهر، FATF،‌ تبادل زندانیان و قالیباف

علی رغم صحبت های واعظی اما عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص‌ انتقادها از نحوه اطلاع رسانی سهمیه بندی بنزین، گفت: این سوال را از صداوسیما بپرسید.

***

افراد فاسد تأیید صلاحیت نشوند

آیت الله جنتی، دبیر شورای نگهبان امروز گفت: در بررسی صلاحیت‌ها، حق کاندیدا‌ها و حق مردم هر دو باید حفظ شود و داوطلبانی که دارای شرایط هستند، در هیات‌های اجرایی رد صلاحیت نشوند و افرادی که آلوده به فساد یا فاقد شرایط هستند نیز تأیید نشوند.

وی خطاب به هیات‌های اجرایی متذکر شد: اگر دقت کافی در بررسی صلاحیت‌ها صورت بگیرد و نسبت به فساد اقتصادی و فساد اخلاقی و ضدیت با حاکمیت، مسامحه‌ای نشود، دیگر شاهد شکایت کمتر داوطلبان به شورای نگهبان در بررسی صلاحیتهایشان خواهیم بود.

بیشتر بخوانید:

آیت‌الله جنتی: هیئت‌های اجرایی انتخابات مراقبت کنند افراد فاسد تأیید صلاحیت نشوند

***

 یزدی کاندیدای مجلس خبرگان رهبری شد

پیش از ظهر امروز نماینده آیت الله یزدی با حضور در فرمانداری قم به نمایندگی از وی در انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان قم ثبت‌نام کرد. گفتنی است تا پایان وقت ثبت نام روز گذشته 75 نفر برای این انتخابات در قم ثبت نام کرده بودند.

در ماهشهر می‌خواستند به خطوط اصلی انتقال انرژی کشور صدمه بزنند

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: در ماهشهر تعداد زیادی از افراد کشته شده‌اند، دقیق می‌دانیم چه کسانی بوده‌اند، سلاح از کجا رفته است، می‌خواستند به خطوط اصلی انتقال انرژی کشور صدمه بزنند بعد آنجا مسئول امنیت آن خطوط باید چه کار می‌کرد؟ آیا کسی نمی‌داند وقتی می خواهد به خطوط اصلی انرژی کشور حمله کند چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به هر حال دستگاه‌هایی که باید پیشگیری می‌کردند مثل شورای امنیت کشور خیلی بد عمل کردند، مطرح شدن استیضاح وزیر کشور و وزیر نفت هم از همین زاویه است چون مقدمات کار را باید فراهم می‌کردند، روش اجرا و نوع اجرا و نوع گفت و گو با مردم درست نبود.

بیشتر بخوانید:

قاضی‌زاده هاشمی: شورای اقتصادی سران سه قوه فراقانونی نیست/ در ماهشهر تعداد زیادی کشته شده‌اند که می‌دانیم چه کسانی بوده‌اند

***

واکنش زنگنه به استعفا

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه جلسه هیئت دولت در واکنش به سوال باشگاه خبرنگاران جوان، مبنی بر شایعه استعفا از وزارت نفت، سکوت کرد. امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس در توئیتی نوشته بود که «استیضاح زنگنه با سوالاتی که مطرح شده باید به نتیجه برسد. اما بنابر اخبار واصله ژنرال به دنبال سرنوشتی مشابه حجتی و آخوندی است. استیضاح زنگنه شاید آخرین فرصت نمایندگان برای دفاع از حیثیت مجلس است.»

***

روي خوش شوراي نگهبان به همه‌پرسي!

شرق نوشت: هادي طحان‌نظيف، عضو حقوق‌دان شوراي نگهبان در سخناني در جمع دانشجويان دانشگاه قم با دفاع از برگزاري رفراندوم، از استفاده‌نکردن از ظرفيت برگزاري همه‌پرسي براي گراني بنزين انتقاد کرده است. او گفته است: اصل ۵۹ و مسئله رفراندوم يکي ديگر از ظرفيت‌هاي قانون اساسي است، چرا از اين ابزار قانوني به‌عنوان اهرم سياسي استفاده مي‌شود؟ چرا در موضوع بنزين که مستقيما بر زندگي مردم اثر گذاشت و موجب اعتراض گسترده شد، از اين ظرفيت استفاده نشد؟ اين اولين بار نيست که يک عضو شوراي نگهبان از رفراندوم سخن مي‌گويد اما اولين بار است که يک عضو شوراي نگهبان بر تأثير مثبت رفراندوم در اداره کشور صحه مي‌گذارد و  حتي براي عبور از بحران‌هاي مديريتي آن را پيشنهاد مي‌دهد. موضوع رفراندوم و ضرورت برگزاري همه‌پرسي با تکرارهاي چندباره روحاني در سال‌هاي اخير به سوژه روز بدل شده است و هرازگاهي به دلايلي مختلف پيشنهاد مي‌شود که البته در شوراي نگهبان موافقي نداشته و همين امر با توجه به ظرفيت قانوني موجود برگزاري رفراندوم را دور از دسترس قرار داده است.

***

رحمانی‌فضلی استیضاح می‌شود؟

فرارو نوشت: نمایندگان مجلس به خاطر عملکرد ضعیت عبدالرضا رحمانی فضلی در اجرای طرح گران شدن بنزین، استیضاح وزیر کشور را به جریان انداخته اند. در همین راستا رحمانی فضلی روز گذشته در کمیسیون امور داخلی مجلس حاضر شد و به سوالات نمایندگان استیضاح کننده پاسخ داد... بسیاری معتقدند رحمانی فضلی سهمیه علی لاریجانی از دولت روحانی است. اگر این ادعا درست باشد، استیضاح رحمانی فضلی کار بسیار دشواری خواهد بود. چرا که نبض مجلس در دستان رییس مجلس است...

محمدجواد ابطحی، نماینده اصولگرای خمینی‌شهر در این باره می‌گوید که مایل نیست طرح استیضاح رحمانی فضلی را امضا کند چرا که معتقد است نباید بار همه چیز را روی دوش وزیر ریخت و اگر بنا به استیضاح باشد باید رئیس‌جمهور استیضاح شود.

***

جزییات اختلاف جهانگیری با حسن روحانی

سایت دیده بان ایران از طرفداران دولت مدعی شد: عدم اظهار نظر معاون اول رئیس جمهور درباره طرح جدید سهمیه بندی بنزین شائبه بروز اختلاف میان اسحاق جهانگیری و روحانی را دوباره در میان رسانه ها مطرح کرده است.  اطلاعات جدیدی که عصر خبر و عصر ایران منتشر کرده اند نشان می دهد؛  اسحاق جهانگیری با نحوه اجرای طرح سهمیه بندی بنزین مخالف بوده و دلیل خروج وی از جلسه سوم تیر ماه امسال مخالفت او با طرح جهانگیری برای مدیریت سهمیه بندی بنزین بر اساس هر نفر (دریافت سهمیه بر اساس کد ملی ) سهمیه مشخص و قیمت دو هزار تومانی بنزین بوده است. جهانگیری در آن جلسه به دلیل اظهارات روحانی از جلسه خارج می شود و با  وساطت علی لاریجانی به جلسه باز می گردد. 

***

اصولگرایان با چند لیست وارد انتخابات می شوند؟

آفتاب یزد نوشت: ...اصولگرایان از برنده شدن خود در انتخابات آتی به دلیل جایگاه کنونی اصلاح‌طلبان در بدنه اجتماعی مطمئن هستند به جای رقابت با رقیب، اکنون می‌خواهند به رقابت با خود بپردازند اما وجود سه لیست در تهران شاید فراتر از حد تصورات در رقابت‌های درون جناحی است. پرسش اینجاست که اگر چنین اتفاقی بیفتد و در نهایت جناح محافظه کار به این نتیجه برسد که دو یا سه لیست در تهران داشته باشد، آیا این موضوع می‌تواند برای اصلاح‌طلبان امیدوارکننده باشد؟ و شکسته شدن آرای اصولگرایان به دلیل لیست‌های متعددشان باعث ورود دوباره اصلاح‌طلبان به پارلمان یازدهم شود؟

صادق زیباکلام می‌گوید: اساسا در انتخابات آینده با توجه به عملکرد فراکسیون امید و روحانی اصلاح‌طلبان شانسی نداشتند اما وقایع آبان ماه امسال، تیر خلاصی بود که بر پیکره اصلاح‌طلبان خورد، بعد از این تاریخ اگر اصلاح‌طلبان مختصر کورسویی برای انتخابات داشتند، این کورسو به صورت کلی از بین رفت. وی اظهار کرد: بنابراین انتخابات 98، میان خود اصولگرایان است. اکثریت بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان دراین انتخابات شرکت نمی‌کنند...

زیباکلام در ادامه به نکته دیگری نیز اشاره می‌کند و آن اینکه دراین میان باید گفت اصولگرایان میانه و معتدل نیز هیچ شانسی برای موفقیت ندارند و عملا پیروز انتخابات جریانات تندرو اصولگرا هستند و در این میان طرفداران احمدی نژاد هم به میدان می‌آیند.

الیاس حضرتی، نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی نیز به ایسنا گفت: برای ثبت نام انتخابات مجلس با شناختی که دارم چهره‌های خوبی از هر دو طرف آمدند... اگر شورای نگهبان سعه صدر داشته باشد و به اصل قانون عمل کند و نظارت استصوابی را با تفسیر تنگ نظرانه پیش نبرد و بدسلیقگی نکند ما قدرت انتخاب سه برابر مورد نیاز در تهران را خواهیم داشت.

حضرتی درباره احتمال شکل گیری دوقطبی اصولگرا - اصلاح طلب در رقابت‌های انتخابات آینده مجلس نیز یادآور شد: اگر تدابیر عاقلانه در اردوگاه دو طرف شکل بگیرد، دو لیست ۳۰ نفره برای اصولگرایان و اصلاح‌طلبان را شاهد خواهیم بود اما حدس می‌زنم هم در بین اصولگرایان و هم در بین اصلاح‌طلبان لیست‌های متعددی شکل خواهد گرفت.

***

جناب پناهیان! مسئله علی مطهری نیست! 

پرویز امینی در کانال شخصی خود نوشت: جناب پناهیان در توئیتی به قول معروف به شورای نگهبان گرا داده‌اند که علی مطهری را رد صلاحیت کند!...  جناب پناهیان این گزاره شما، تخفیف دادن جمهوری اسلامی است. حدود اپوزسیون‌ها، یک معیار اهمیت و شناخت موقعیت نظم‌های سیاسی است. بالا بردن علی مطهری‌ها در سطح اپوزسیون جمهوری اسلامی، پایین آوردن شأن و منزلت جمهوری اسلامی است. به نظر شما این زیادی مبتذل نیست که حکومتی اپوزسیون خارجی‌اش زم و اپوزسیون داخلی‌اش علی مطهری‌ها باشند؟! باور کنید این گراها خدمت نیست!

 از اینها گذشته، جناب پناهیان! الان مسئله مردم، مسئله جمهوری اسلامی و مسئله مجلس آینده، بود و نبود علی مطهری در انتخابات است؟! در آبان ۹۸ تصمیمی درباره بنزین اجرا شد که معیشت و بقای طبقه ضعیف و محروم را به توپ بست! بین حاکمیت و مردم شکاف حداکثری ایجاد کرد. سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی را بر باد داد‌. به دشمن گرا داد که تحریم‌ها کاملا مؤثر بوده است‌. نارضایتی و اعتراض را در کشور گسترده‌تر و عمیق‌تر کرد. عده‌ای در این حوادث، بی‌گناه جان باختند و...، آنوقت شما نگران تأیید و رد شدن علی مطهری هستید؟! کمی بدقوارگی در هندسه نظام مسائل خود احساس نمی‌کنید؟ گرا برای رد صلاحیت علی مطهری‌ها که هزینه‌ای ندارد، نوعی ضعیف‌کشی است و خوب بود جایی به میدان می‌آمدید که لااقل هزینه‌ای هم داشته باشد.

جناب پناهیان! راستی می‌دانستید این آزادسازی شوک‌آور قیمت بنزین و تصمیمات شبیه به این، پیامد اجرایی همان گزاره‌هایی است که در ماه محرم سال گذشته در دانشگاه امام صادق(ع) به عنوان سبک زندگی در اقتصاد بیان می‌کردید؟ آری جناب پناهیان! نئولیبرالیزم اینجوری به کف خیابان منتهی می‌شود. همینقدر و بلکه بیشتر خشن است و بحران، برایش عامل تغییر و پیش بردن نئولیبرالیزه کردن جامعه و حکمرانی است.

 جناب پناهیان من اگر جای شما بودم و احتمال می‌دادم که علی مطهری ممکن است رد صلاحیت شود، برعکس شما شورای نگهبان را توجیه می‌کردم که این کار را نکند و راه را برای حضور علی مطهری و افراد متفاوت‌تر از او در انتخابات باز کند. کار دومی که می‌کردم این بود که با جامعه گفتگو می‌کردم که در سیاست و حکمرانی، ابوذر زمانه‌ات را بشناس! اگر کسانی بودند که حتی از نظر فضائل اخلاقی و اسلامی در حد ابوذر بودند یا معرفی شدند اما در حکمرانی مثل ابوذر بودند که پیامبر(ص) درباره‌اش فرمود حتی سرپرستی دو نفر را قبول نکن، اینها اصلح نیستند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۳۶۲۱۴۲۰:۳۸:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۲۰
جناب منتقد ازاد سازی قیمت یعنی واقعی کردن ان و همه هم موافق ان هستند و نه شوک یکباره انتقاد می خواهید بکنید درست بکنید
ناشناس۱۲۳۶۲۱۷۲۰:۴۱:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۲۰
شورای نگهبان نباید افرادی را که آلوده به فساد هستن تایید صلاحیت نماید.
ناشناس۱۲۳۶۲۲۱۲۰:۴۳:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۲۰
برای تداوم کار دولت باید رفراندوم برگزار بشود.
ناشناس۱۲۳۶۲۲۳۲۰:۴۵:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۲۰
متاسفانه کابینه دولت هم پیر است و هم عملکرد ضعیفی داشته است.
ناشناس۱۲۳۶۲۲۵۲۰:۴۷:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۲۰
استیضاح زنگنه بدلیل حذف سهمیه بندی و ضرر 66 هزار میلیارد تومانی آن باید در الویت مجلس باشد.
ناشناس۱۲۳۶۲۲۹۲۰:۵۰:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۲۰
اصلاح طلبان با تورم 400 درصدی و دلار 14 هزار تومانی اقتصاد کشور و معیشت مردم را نابود کردند و همان بهتر که کناره گیری نمایند.
ناشناس۱۲۳۶۲۴۱۲۰:۵۶:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۲۰
آقای پرویز امینی دولت و مجلس باید در مورد افزایش شوک آور قیمت بنزین و حوادث آبان ماه و کشته شدن عده ای از مردم پاسخگو باشند نه آقای پناهیان !
ناشناس۱۲۳۶۲۴۳۲۰:۵۸:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۲۰
آقای قالیباف بعنوان هشتمین شهردار برتر جهان انتخاب شد اصلاح طلبان عمرا"همچنین گزینه ای برای تصدی شهرداری تهران ندارند.
ناشناس۱۲۳۶۲۴۷۲۱:۰۱:۳۶ ۱۳۹۸/۹/۲۰
منافع ملی ما با اصلاحات تامین نمی شود پذیرش 11 درصدی سهم ایران از دریای خزر در دولت اصلاحات اتفاق افتاد و در دولت روحانی قطعی شد.
ناشناس۱۲۳۶۲۴۸۲۱:۰۳:۳۹ ۱۳۹۸/۹/۲۰
به قول دکتر توکلی افزایش قیمت بنزین بعد از چندین بار تکذیب آن به معنای فریب مردم بود.
ناشناس۱۲۳۶۲۶۴۲۱:۱۹:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۲۰
خنده های روحانی بعد از افزایش نرخ بنزین نمک پاشیدن بر زخم مردم بود.
ناشناس۱۲۳۶۳۵۳۲۲:۴۸:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۲۰
واعظی چیکاره مملکته ؟ از کی تا حالا مسئول دفتر رئیس جمهور اینهمه حرف میزنه ؟ خود این فرد چه سوابقی داره و چجوری جرات میکنه از دیگران ایراد بگیره ؟
ناشناس۱۲۳۶۳۷۸۲۳:۰۲:۵۰ ۱۳۹۸/۹/۲۰
یه موی قالیباف شرف داره به صد تا امثال واعظی
ناشناس۱۲۳۶۳۸۵۲۳:۱۵:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۲۰
قالیباف کاری نکرد؟ خب شما چکار کردید؟
تقوی۱۲۳۶۴۵۹۰۱:۰۲:۳۰ ۱۳۹۸/۹/۲۱
اولا مطهری اونطور که جناب امینی ادعا کرده موجود ضعیفی نبوده و سالها نون آقازادگی خورده و در مجلس جا خوش کرده ثانیا عدم تایید نماینده ای که صلاحیت اخلاقی ندارد امری ضروری و تکلیف شرعی هیئت نظارت است
ناشناس۱۲۳۶۴۶۷۰۱:۱۶:۵۶ ۱۳۹۸/۹/۲۱
اقای پناهیان می گوید فقط من تشخیصم درست است و بقیه اشتباه می کنند.جالب این است که عدم آشنایی ایشان با سیره امام مشهود است.
ناشناس۱۲۳۶۵۲۳۰۷:۰۰:۱۵ ۱۳۹۸/۹/۲۱
درسته که مسئله شخص علی مطهری نیست ولی رد صلاحیت ایشون می‌تونه شروع خوبی باشه برای تلنگر زدن به همه کسانی که میخواهند مسئولیت قبول بکنند تا طرز حرف زدن با مردم رو یاد بگیرند و حساب کار دستشون بیاد.
نوید۱۲۳۶۵۷۲۰۸:۲۸:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۲۱
قالیباف اگر جوان نیست و کاری هم نتواند انجام دهد از روحانی که فقط حرف زد و خلاف حرفش عمل کرد حتما بسیار بهتر است.
ناشناس۱۲۳۶۷۳۹۱۰:۴۴:۵۵ ۱۳۹۸/۹/۲۱
من نمیدانم چرا اصرار به آزمودن مسیری که نتایجش این وضع امروز ماست دارید .
ناشناس۱۲۳۶۸۲۱۱۱:۳۵:۰۰ ۱۳۹۸/۹/۲۱
آقای واعظی با افزایش قیمت بنزین که دستپخت دولت است مردم اکنون به استفاده از وسایل نقلیه عمومی مترو و BRT که دستاورد آقای قالیباف است رو آورده اند خواهشا"کمی انصاف داشته باشید.
ناشناس۱۲۳۶۸۵۹۱۱:۵۲:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۲۱
تا حالا فاسدها تایید صلاحیت میشدن؟ به نظرم تاکید کنین که نخبگان و متعهدان و دلسوزان واقعی رد صلاحیت نشن خود به خود فاسدها رای نمیارن.
ناشناس۱۲۳۷۱۵۳۱۴:۴۳:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۲۱
عملکرد فقط عملکرد حسن روحانی !!! در حد مسی و رونالدو عملکرد داشته
ناشناس۱۲۳۷۲۱۶۱۵:۳۲:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۲۱
واعظی تو اصلا یک صدم قالیباف برای مردم کار کردی؟!! خدا وکیلی کردی؟!!
محمد (به این نام)۱۲۳۷۴۹۵۲۰:۰۳:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۲۱
موضوع فساد اخلاقی واقتصادی _مصرف هایی که در کوتاه مدت لوکس وتجملی محسوب می شوند در صورت استمرار تبدیل به مصرف های ضروری می شوند ونا توانی یک دولت ملی در تامین انها می تواند بحران مشروعیت وهزینه های سنگینی به همراه داشته باشد
فقیهی۱۲۳۷۷۳۳۲۳:۵۰:۱۴ ۱۳۹۸/۹/۲۱
حرف حساب زده آقای امینی
ناشناس۱۲۳۷۹۴۹۰۸:۵۹:۳۳ ۱۳۹۸/۹/۲۲
امثال علی مطهری ها بودند که آبرویی برای مجلس و نظام نگذاشتند. چه قیمت بنزین ارزان میشد چه گران، باز هم چنین افرادی صلاحیت ورود به مجلس شورای اسلامی را ندارند

پربحث‌های هفته

 1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 2. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

 3. قوه قضائیه و پرسش‌ها از حکم دادگاه طبری

 4. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 5. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

 6. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 7. گرانی خودرو تا کجا!؟

 8. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

 9. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

 10. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

 11. تورم امارات برای نوزدهمین ماه متوالی منفی ماند!

 12. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 13. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

 14. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 15. قفل فعلی بازار خودرو به یک کلید نیاز دارد؟

 16. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

 17. مقصر سونامی افزایش قیمت خودرو کیست

 18. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

 19. گرداندن اراذل و اوباش در محله تهران‌پارس

 20. مطالبه از مجلس انقلابی...

 21. ترامپ: توافق فوق‌العاده‌ای با ایران خواهم کرد منتهی باید تا بعد از انتخابات صبر کنند

 22. قیمت دلار و سکه پایین آمد + جدول قیمت‌ها

 23. تمرینات نظامی شاهزاده خانم بلژیکی

 24. واکنش رسانه‌های صهیونیستی و عربی به توافق سازش تل‌آویو با امارات و بحرین

 25. افکار عمومی منتظر چه حکمی برای اکبر طبری بود؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 2. قوه قضائیه و پرسش‌ها از حکم دادگاه طبری

 3. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 4. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

 5. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 6. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

 7. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 8. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

 9. مطالبه از مجلس انقلابی...

 10. افکار عمومی منتظر چه حکمی برای اکبر طبری بود؟

 11. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

 12. روحانی: نحوه خرید و فروش خودرو به نفع مصرف‌کننده باید اصلاح شود

 13. ایزدی: واکنش صحیح به فعال‌شدن مکانیسم ماشه، خروج از NPT است/ خروج از برجام برای ما سودی ندارد

 14. جزئیات تازه از پرونده نوید افکاری/ماموریت جدید جهانگیری/روایت زیباکلام از دلیل حمایت کارگزاران از لاریجانی/روحانی: چرا مردم در فشار قرار می‌گیرند؟ 

 15. نظر کاربران بحرینی در خصوص سازش با رژیم صهیونیستی

 16. حسین شریعتمداری: دست‌مریزاد سردار سلامی

 17. قوی تر از سالهای دفاع مقدسیم

 18. زنان می‌توانند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شوند؟

 19. رصد دشمن!

 20. تاکید رئیسی بر تفکیک جرم سیاسی از جرم امنیتی/ کنایه باهنر به روحانی درباره اختیارات رئیس‌جمهور/ احتمال حضور جلیلی در انتخابات ۱۴۰۰ جدی‌ شده است؟

 21. چرا مجلس به نقش نظارتی خود در مورد شوراهای اسلامی شهر و روستا عمل نمی‌کند!؟

آخرین عناوین