روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

گروه سیاسی الف،   3980917030 ۶۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه علائم و برآوردها نشان می دهد که امسال رشد اقتصاد منهای نفت کشور مثبت باشد، گفت: طی ۹ ماه گذشته و به‌رغم تشدید تحریم‌ها و فشارها، بودجه‌های جاری به موقع پرداخت گردیده و ۳۴ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی نیز تاکنون پرداخت شده است.

روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

به گزارش ایسنا،‌ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه هنگام تقدیم لایحه بودجه سال 1399 کشور به مجلس شورای اسلامی در جمع نمایندگان با بیان اینکه بودجه سال آتی، بودجه استقامت و مقابله با تحریم خواهد بود ، گفت:دشمنان در طرح شکست اقتصاد ایران اسلامی ناکام مانده اند و دولت طبق خواست مردم و مجلس در اقتصاد کلان گامهای قابل ملاحظه ای برداشته و کشور در مسیر توسعه و رونق است.  

رئیس جمهور با تشکر از هیأت رئیسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، گفت: خداوند بزرگ را سپاسگزارم که همانند 2 سال گذشته در دولت دوازدهم امسال در سومین بودجه‌ای که تقدیم مجلس می‌شود، دولت توانست لایحه بودجه را در موعد قانونی مشخص آماده و تقدیم مجلس شورای اسلامی کند.

روحانی همزمانی تقدیم لایحه بودجه سال 99 با ایام شعف ملت و نمایندگان آنان برای حضور در انتخابات یازدهمین دور مجلس شورای اسلامی را به فال نیک گرفت و اظهار امیدواری کرد تا با حضور پرشور مردم بهترین‌ها برای مجلس شورای اسلامی توسط ملت شریف انتخاب شوند و مجلس یازدهم همانند مجالس گذشته بتواند مسیر و راه خود را که قرآن مشخص کرده است، اجرا و عملیاتی کند.

رئیس جمهور افزود: همه نمایندگان مجلس میراث‌دار شخصیت‌هایی چون شهید مدرس، ‌آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، شهدای عزیز مجلس شورای اسلامی و همه خادمان و مخلصانی خواهند بود که طی این 10 دوره در مجلس خدمت کرده‌اند.

روحانی با بیان اینکه سال گذشته و هنگام تقدیم لایحه بودجه سال 98 در سخت‌ترین شرایط تحریم بودیم، خاطرنشان کرد: در محضر شما وعده دادیم که دولت همه توان و امکان خود را بکار خواهد گرفت و در کنار استواری ملت بزرگ ایران و ارکان دیگر نظام از جمله مجلس شورای اسلامی، خواهد توانست بودجه را محقق سازد و تا امروز چنین بوده است.

رئیس جمهور ادامه داد: 9 ماه از سال 98 گذشته است و طی این 9 ماه، بودجه‌های جاری به موقع پرداخت شده و تاکنون 34 هزار میلیارد تومان از بودجه عمرانی نیز پرداخت شده است و طرح‌های مهم و اساسی که مد نظر دولت بوده، یا افتتاح شده و یا تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

روحانی اظهار داشت: در آن شرایطی که دشمنان ما، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها فکر می‌کردند با تحریم شدیدشان ، ملت و دولت را از ساخت کشور ناتوان خواهند ساخت، از اجرای قانون بودجه مصوب تا امروز ناامید شده‌اند و در آینده هم ناامید خواهند بود.

رئیس جمهور تصریح کرد: بر مبنای آنچه خواست ملت ایران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده است، دولت توانسته‌ طی 9 ماهه گذشته در اقتصاد کلان گام های قابل ملاحظه‌ای بردارد، علیرغم اینکه شرایط بودجه‌ای و اقتصاد ما در سال گذشته تا اسفند، شرایط بسیار نامساعدی بود.

روحانی افزود: از اسفند سال گذشته تقریباً اقتصاد ما راه درست خود را آغاز کرد و در اردیبهشت امسال آثار آن را در شاخص‌های کلان اقتصادی مشاهده کردیم و همانگونه که شما مطلع هستید تورم 52 درصد نقطه به نقطه به 27 درصد و رشد اقتصادی که سال گذشته منفی بود،  امروز علائم اینچنین به ما می‌گوید و برآوردها این است که اقتصاد منهای نفت ما امسال مثبت باشد و امیدوارم امسال به این هدف دست پیدا کنیم و پیش‌بینی‌های ما در سال آینده آن است که با کمک یکدیگر این راه را ادامه دهیم.

روحانی ادامه داد: اینکه می‌بینیم در بخش صنعت و صنایع بورسی در ماه‌های گذشته رشد 3.7 در تولید و 14.5 در ارزش و فروش داشته، ‌معنایش این است که مسیر صحیحی در اقتصاد کشور آغاز شده است؛ در تمام بخش‌هایی که در نطق سال گذشته در محضر شما قول دادم دولت تلاش خواهد کرد شرایط نسبتاً مناسب با شرایط فشار و تحریم را داشته باشد، به همان صورت که امروز ملاحظه می‌کنیم.

رئیس جمهور گفت: آغاز امسال با رحمت بارش‌های آسمانی گر چه هم با رحمت توأم بود با مشکلاتی که برای مردم در 21 استان بوجود آمد توام با نقمت نیز بود.  

رئیس جمهور با اشاره به بارش ها در سال جاری و ایجاد مشکلاتی برای 21 استان کشور  افزود: با رحمت بارش‌های آسمانی آمار برداشت محصولات کشاورزی در خوزستان بسیار خوشحال کننده است و خوشبختانه در همه محصولات کشاوری نسبت به سال گذشته شاهد رشد قابل ملاحظه ای هستیم . تولید شلتوک 900 هزار تن و برنج سفید 550 هزار تن در خوزستان خواهد بود و ذرت، کلزا و تولید همه محصولات بحمدالله نسبت به سال گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

روحانی افزود: افزایش تولید محصولات کشاورزی در استان خوزستان از برکت بارندگی و رحمت خداوند و همچنین اجرای طرح کانال‌کشی آب و زهکشی در خوزستان بوده است و امروز در سایه این طرح  عظیم و بزرگ  در 300 هزار هکتار اراضی خوزستان و ایلام از این نعمت استفاده می‌کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به سفر چند ماه قبل خود به استان خوزستان افزود:  در بازدید از مزارع، مردم  خوشحال بودند که اجرای این طرح علاوه بر محصولاتی که در سایه این طرح به دست می‌آورند ،چه مقدار توانسته بر ارزش زمین آنها بیفزاید.

روحانی با تاکید بر اینکه این طرح کشاورزی را در خوزستان و ایلام ادامه خواهیم داد، گفت: در مناطق گرمسیری قدم‌های بسیار بزرگی برداشته شده است و همانطور که می‌دانید سدهای فراوانی در طول ماه‌های گذشته افتتاح شده و در دولت یازدهم و دوازدهم در مجموع تاکنون 35 سد افتتاح شده است که این به معنای حرکت درست اقتصاد کشور است.

رئیس جمهور در ادامه به افتتاح 25 تصفیه‌خانه آب در دولت یازدهم و دوازدهم اشاره کرد و افزود: اجرای   62  طرح فاضلاب به معنای آن است که در زمینه کشاورزی، آب و برق، حرکت ما حرکت مثبت و درستی بوده است و آنچه دشمنان ما دنبال می‌کردند و آن شکستن اقتصاد کشور بوده، بحمدالله ناموفق بودند و ملت استوار و بزرگ و فهیم ما توانسته در این شرایط سخت کشور را به پیش ببرد.

روحانی ادامه داد:  در ماه های اخیر به هر استانی رفتم بین 10 تا 20 هزار میلیارد تومان طرح افتتاح شد و آغاز به کار کرد و معادل اینها هم کلنگ‌زنی شد، معنایش این است که همه استان‌های ما در مسیر رشد اقتصادی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه فقط در بخش آب و برق در 6 ماهه دوم امسال 33 هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح خواهد شد، افزود: روند اقتصاد ما هم در کلان و هم در بخش‌ها مثبت بوده است.

روحانی با بیان اینکه در سال گذشته برای اولین بار در تاریخ کشور تولید گاز ایران در پارس جنوبی از قطر بیشتر بوده است، گفت: این درحالی است که در سال 92 تولید ما نسبت به قطر نصف بوده و قطر 2 برابر ما گاز تولید می‌کرده ، در زمینه گاز و نفت نیز در بخش میادین نفتی مرزی غرب کارون که 70 هزار بشکه در روز تولید می‌کردیم امروز 355 هزار تولید می‌کنیم این به معنای آن است که تولید ما 7 برابر شده است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اقتصاد ما در بخش‌های مختلف رشد و حرکت داشته است، تصریح کرد: حرکت ما در زمینه های مختلف کشاورزی، آب، انرژی، راه و ارتباط و گازکشی به روستاها مثبت بوده و  در زمینه کمبود در زمینه ساخت مسکن نیز با طرحی که وزارت راه و شهرسازی تدوین کرده  و با آغاز عملیات اجرایی ساخت 180 هزار واحد طی یکی دو هفته گذشته، کمبود جبران خواهد شد و ان‌شاء الله 400 هزار واحدی را که قول داده تا آخردولت اجرایی و عملیاتی خواهد کرد.

رئیس جمهور افزود: همچنین حدود 107 هزار منزل مسکونی در بخش زلزله زده ترمیم یا احداث کردیم و همچنین امسال 147 هزار واحد مسکونی خسارت دیده از سیل ترمیم یا در حال احداث است که امیدواریم تا پایان سال تکمیل شود.

رییس جمهور تصریح کرد: برعکس آنچه آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که با فشار تحریم، اقتصاد کشورمان را دچار مشکل می‌کنند، بحمدالله مسیر و راه درستی را در همه این زمینه‌ها انتخاب کردیم و به پیش می‌رویم.

روحانی با اشاره به نکاتی که در بودجه سال 99 حائز اهمیت است،اظهار داشت: مسأله اول اینکه در سال آینده هم مثل سال جاری بودجه ما، بودجه ایستادگی و استقامت در برابر تحریم است. این بودجه به دنیا اعلام می‌کند که علی رغم تحریم، کشور را مخصوصاً از لحاظ نفت اداره خواهیم کرد.

رییس جمهور با بیان اینکه تقریباً بودجه سال 99 با شرایطی که پیش‌بینی شده،خیلی به نفت اتکا ندارد، گفت: در جدول‌های بودجه خواهید دید، درآمدی که برای نفت خام و گاز در نظر گرفته شده با مقداری که در بودجه عمرانی پیش‌بینی کردیم، اگر همه پیش‌بینی‌ها حاصل شود، تقریباً نزدیک هم است و اگر آن پیش‌بینی‌ها حاصل نشود، بودجه عمرانی جلوتر است.

رییس جمهور از اختصاص 70 هزار میلیارد تومان برای بودجه عمرانی سال آینده، خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای این دولت و در این 6 سال از 11 هزار میلیارد بودجه عمرانی در سال 91  به ترتیب جلو آمده و به 70 هزار میلیارد در سال آینده رسیدیم . یعنی بودجه عمرانی در 6 سال گذشته بیش از 6 برابر شده است و ان‌شاء الله طرح‌هایی که در بخش عمرانی مد نظر است را اجرایی و عملیاتی خواهیم کرد و با این گام  نسبت به بودجه عمرانی کشور برای سال آینده ،همه طرح‌های عمرانی کشور اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

رییس جمهورگفت: بخش اعظم طرح‌هایی که برای غرب کشور و مناطق گرمسیری مد نظر داشتیم، اجرایی شده و بخشی باقی مانده را تا پایان دولت دوازدهم اجرایی و عملیاتی خواهیم کرد و این به معنای یک تحول در بخش کشاورزی است .

روحانی اضافه کرد: خودکفایی کشور در انرژی غذایی در آغاز دولت یازدهم 57 درصد بوده است و امروز این خودکفایی بالای 73 الی 74 درصد است و تا پایان سال آینده پیش‌بینی این است که خودکفایی در بخش انرژی غذایی به 82 درصد خواهد رسید و این به معنای یک تحول بزرگ در بخش کشاروزی و خودکفایی و خوداتکایی در بسیاری از محصولات است که این روند را در سال آینده ادامه می‌دهیم.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: قبل از دولت یازدهم کل سامانه نوین آبیاری کشور یک میلیون و 300 هزار هکتار بوده و امروز 2 میلیون 300 هزار هکتار سامانه نوین آبیاری پیاده شده و با آنچه در سال آینده و تا آخر دولت اجرا خواهد شد به 2 برابر خواهد رسید. این به معنای آن است که مسیر، مسیر صحیح و درستی است که در بخش کشاورزی، آب، سدسازی، فاضلاب و در بخش‌های زیرساختی انجام می‌دهیم.

روحانی در ادامه با تاکید دولت نسبت به توسعه خطوط ریلی ، اظهارداشت: در زمینه ریل پارسال هم تأکید کردم و امسال هم در بودجه تأکید کردیم، ریل به عنوان مسیر حمل و نقل اساسی در کشور، مد نظر قرار گرفته است. کل خطوط ریل کشور تا اول دولت یازدهم حدود 10 هزار کیلومتر بوده و امروز 11 هزار و  300 کیلومتر است و امروز اگر بخواهیم با خط 2 و 3 مقایسه کنیم رقم حدود 14 هزار کیلومتر می‌شود بنابراین در ریل یک حرکت بسیار سریع و خوبی داشتیم و ان‌شاء الله سال آینده هم در ریل همین روند را ادامه خواهیم داد.

رییس جمهور با اشاره به طرح های اجرا شده در زمینه خط آهن گفت: در طول پارسال و امسال 5 استان کشور به خطوط سراسری ریلی کشور متصل شدند و برای سال آینده امیدواریم بحث راه‌آهن یزد – اقلید، رشت به بندر انزلی، چابهار به سمت زاهدان  اجرایی شود . تلاش مضاعفی داریم این ریل را تا آخر دولت دوازدهم به ثمر برسانیم که برای ما بسیار حائز اهمیت است. همچنین ریل خواف در دست اجرا و فعالیت است.

رئیس جمهور با بیان اینکه در سایر موضوعاتی که قبلاً روی آن تأکید کردیم این مسیر ادامه پیدا می‌کند، گفت: در زمینه انرژی امروز به خودکفایی رسیدیم و این مهم است که  حتی در زمستان، گاز را به کشورهای مختلف صادر می‌کنیم.

روحانی با اشاره به اینکه در گذشته در زمستان تقریباً صادرات گاز ما قطع می‌شد، افزود: امروز صادرات به کشورهای مختلف حتی در شرایط سرمای زمستان  ادامه دارد و در زمینه نفت، گاز و بنزین نیز خودکفا هستیم و حتی صادرات داریم.

رئیس جمهور یا بیان اینکه طبق آخرین گزارش وزارت نفت ، تولید بنزین تا پایان امسال در روز به 110  میلیون لیتر می‌رسد، خاطرنشان کرد: در حالی که در آغاز دولت یازدهم تولید بنزین 52 میلیون لیتر بود و این مقدار بیش از 2 برابر شده است و بحمدالله با طرحی که اجرا شده تا سال‌های آینده خودکفایی بنزین ادامه پیدا کند.

روحانی با اشاره به اینکه این دولت در زمینه مسایل محیط زیست قدم‌های مهمی برداشته که این روند را در سال آینده ادامه خواهیم داد، تاکید کرد: به جز  مسأله دریاچه ارومیه که شرایط آن بسیار امیدوارکننده است و همچنین تالاب‌ها که شرایط آنها بهتر از سال‌های گذشته است، امیدوارم این اقدامات ادامه پیدا کند.

رئیس جمهور با تاکید براینکه در زمینه بنزین و گازوئیل بزرگترین طرح‌ها را برای مسأله زیست محیطی اجرا کردیم و 75 درصد بنزینی که امروز عرضه می‌کنیم، یورو 4 و 5 است و 45 میلیون لیتر گازوئیل ما یورو 4 و 5 است، تصریح کرد: بنابراین دولت در زمینه محیط زیست قدم‌های بسیار خوبی برداشته است و این طرح را ادامه می‌دهیم و به رئیس سازمان برنامه و بودجه برای برخی از طرح‌های زیست محیطی مخصوصاً در شمال کشور و بحث پسماندها که یک مشکل بزرگ است، تأکید کردم.

روحانی افزود: البته در بقیه کشور مشکلات فراوان است و یک بودجه خاصی برای اینکه بتوانیم این مشکلات را حل کنیم، پیش‌بینی شود تا مردم بتوانند در سلامت بهتری زندگی کنند.

رئیس جمهور سپس به اجرای طرح تحول سلامت اشاره و تاکید کرد:‌ این طرح مثل گذشته در سال آینده هم ادامه می یابد و طرح تحول سلامت از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم است که تا پایان دولت دوازدهم در کنار این طرح خواهیم بود.

رئیس جمهور خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گفت: در آغاز دولت یازدهم کل تخت‌های بیمارستانی، تخت اروژانس و موقت، 96 هزار تخت در سراسر کشور بود و امروز به 123 هزار تخت رسیده که تا پایان سال 8 هزار تخت اضافه می‌شود به  131 هزار تخت بیمارستانی می رسد و تا پایان سال 99 نیز 137 هزار تخت بیمارستانی خواهیم داشت.

روحانی با بیان اینکه در گذشته 37 درصد هزینه های درمانی به گردن مردم بود و امروز در شهرها 10 درصد و در روستاها 7 درصد به عهده مردم است، تصریح کرد:  این خدمت بزرگی است که طرح سلامت انجام می‌دهد و این طرح را ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور با تاکید براینکه  مسأله قدرت خرید و شرایط زندگی مردم برای ما بسیار حائز اهمیت است و این موضوع در سال 98 و در بودجه سال 99 یک مسأله اساسی است، گفت: می‌دانیم در شرایط تحریم و فشار مردم در سختی‌ هستند و  قدرت خرید آنان کاهش یافته و صادرات و واردات و جا به جایی پول و ارز  با مشکلات زیادی توأم است.

روحانی با تاکید براینکه همه می‌دانیم در صادرات نفت با مشکلاتی مواجه ایم اما در عین حال تلاش ما این است سختی معیشت مردم را کاهش دهیم، تصریح کرد: همه تلاش این است این سختی‌ها مقداری کاهش پیدا کند و بیشتر قابل تحمل باشد.

رئیس جمهور تاکید کرد: به همین دلیل در سال جاری برای کالاهای اساسی، ارز 4200 تومانی را اختصاص دادیم و برای بودجه سال 99  نیز برای کالاهای اساسی ارز 4200 تومانی پرداخت خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه با اشاره به اینکه با وجود ارز چند نرخی، جلوگیری از سوء استفاده و فساد مشکل است اما در عین حال دولت بخاطر اینکه مردم در فشار نباشند، تحمل می‌کند،  ادامه داد: برای کالاهای اساسی در سال آینده مانند امروز و امسال باز هم ارز به قیمت 4200 تومان خواهد بود و حتی کالاهای غیر اساسی آنها هم با ارز نیمایی خواهد بود که در این بودجه ارز نیمایی را 8500 تومان مد نظر قرار دادیم؛ بنابراین تلاش ما این است که معیشت مردم در سختی نباشد.

روحانی خاطرنشان کرد: تلاش کردیم، حقوق و مستمری افرادی که در جامعه آسیب‌پذیرتر هستند را به مقداری که در توان دولت است افزایش دهیم؛ در همین یکی دو هفته گذشته، در اجرای قانون برای حمایت و کمک به معلولین علاوه بر آنچه که در سال‌های پیش و اوایل سال پرداخت می‌شده، بیش از هزار میلیارد تومان اختصاص دادیم.

رئیس جمهور افزود: حقوق مستمری‌بگیرها نسبت به 2 سال پیش، بیش از 3 برابر افزایش پیدا کرده است و همچنین حقوق ثابت کارمندان را در سال جاری 20 درصد افزایش دادیم و در سال آینده ان‌شاء الله 15 درصد افزایش می‌دهیم؛ یعنی در این 2 سال 35 درصد بر حقوق و مستمری‌ها افزودیم و این بدان معناست که اقشاری که تحت فشار هستند ، فشار کمتری را تحمل کنند.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: در همین طرح اخیر باز هم تلاش بر این بوده بتوانیم به آنهایی که متحمل فشار بیشتری هستند و مشکلات بیشتری دارند در ماه‌های باقیمانده امسال کمک معیشتی انجام دهیم که در  آذرماه انجام دادیم و نسبت به ماه‌های بقیه هم ان‌شاء‌الله انجام خواهیم داد که این طرح شامل 60 میلیون نفر از اعضاء خانواده ایران عزیز ما است.

رئیس جمهور با بیان اینکه ممکن است با درخواست های ارائه شده از سوی مردم ، تعداد کسانی که مدعی اند نیازمند هستند افزوده شود، افزود: به هر حال این را اجرا و عملیاتی می‌کنیم تا مردم عزیز ما در فشار کمتری قرار بگیرند و این روند در سال آینده هم  به حول و قوه الهی ادامه خواهد یافت و اجرا خواهد شد.

روحانی یادآور شد: از لحاظ کمک به بیش از 7 دهک جامعه که قشرضعیف و متوسط هستند دولت حرکت بسیار خوبی را آغاز کرده و این حرکت را باز هم ادامه خواهد داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه مبنای بودجه ما همچنان بر مبنای فشار حداکثری و ادامه تحریم آمریکاست، تاکید کرد: این به آن معنا نیست که دولت قدم دیگری برندارد اما به هرحال بر این مبنا بودجه 99 را طراحی و اجرا کردیم.

روحانی افزود: به عنوان یک خبر خوشحال کننده خدمت نمایندگان و ملت عزیز عرض می کنم که روابط اقتصادی ما با کشورهای همسایه و چند کشور غیرهمسایه در ماه های اخیر روند بهتری را طی می کند و ما امیدواریم که شرایط بهتری با این کشورها داشته باشیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه صادرات ما در آینده رونق بیشتری خواهد یافت، گفت: ورود موقت ما در اتحادیه اوراسیا و ورود ما به این اتحادیه به این معناست که محصولات و تولیدات ما با ارقام بهتر بدون تعرفه یا با تعرفه بسیار کم صادر می شود و صادرات ما را رونق می دهد و همین طرح را  با ترکیه و جمهوری آذربایجان و کشورهای دیگر به زودی اجرا می کنیم.

روحانی افزود: آنچه که در سرمایه گذاری مدنظر ما بوده، از 5 میلیارد دلار سرمایه گذاری روسیه در ایران بیش از دو میلیارد آن قبلا نهایی شده و در حال اجرایی شدن است و بقیه هم  در سال 2020 اجرایی و عملیاتی خواهد شد و امیدواریم 5 میلیارد دلار سرمایه گذاری چه طرح هایی که قبلا نهایی شده و چه طرح هایی که سال آینده نهایی خواهد شد ، وارد کشور شود. البته مشابه این را با کشورهای دیگر هم داریم.

رییس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه شرایط اقتصادی بهتر خواهد بود و تلاش می کنیم شرایط مردم هم شرایطی نباشد که در فشار بیشتر باشند، گفت: البته هر چه بدست آورده ایم در سایه حمایت مجلس شورای اسلامی، در سایه حمایت های مقام معظم رهبری و در سایه حضور مستمر مردم در بخش های مختلف اجتماعی و اقتصادی بوده و این روند در سال آینده هم ادامه خواهد یافت.

روحانی با اشاره به ارقامی از بودجه و ویژگی های آن، تقویت حوزه های بهداشت و درمان، محیط زیست، کشاورزی ، آب، برق، ارتباطات و پهنای باند را از اصول سیاست های دولت عنوان کرد و افزود: از آغاز دولت یازدهم  قدرت پهنای باند تقریبا 20 برابر شده است و این روند را ادامه می دهیم تا بتوانیم شبکه ملی اطلاعات را آنچنان تقویت کنیم که مردم برای رفع نیازمندی های خود نیازی به خارج نداشته باشند.

رئیس جمهور تاکید کرد: اخیرا مقام معظم رهبری نیز دستوری در این زمینه دادند که ان‌شاءالله در شورای عالی فضای مجازی آن را دنبال می کنیم و مردم ما شرایط بهتری را در این حوزه لمس خواهند کرد.

رییس جمهور با بیان اینکه در بودجه سال آینده حقوق و مزایای مستمر کارکنان، بازنشستگان لشکری و کشوری 15 درصد افزایش پیدا می کند، گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز ادامه یافته و اجرا می شود.

روحانی افزود: مبارزه با فقر مطلق را هم به عنوان مساله مهمی که در چند سال گذشته دنبال کرده ایم، امسال هم با اختصاص اعتبار بیشتری دنبال می کنیم و برای تحقق ریشه کنی فقر مطلق در سالهای آینده تلاش خواهیم کرد. اعتبار لازم برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان نیز در بودجه سال آینده پیش بینی شده است.

رئیس جمهور با تاکید براینکه بخش بزرگی از مدیریت طرح های ملی را به استان ها واگذار کردیم که این مهم، مطالبه استان ها و نمایندگان مجلس شوای اسلامی بود، گفت: نمایندگان می گفتند اگر این موضوع به استان ها واگذار شود هم نمایندگان می توانند بهتر نظارت کنند و هم اجرای آن بهتر است که 650 طرح ملی برای سال آینده به استان ها واگذار شده است.

روحانی با اشاره به اینکه استاندارد کردن سیستم گرمایش مدارس یکی از دغدغه‌هایی برخی از نمایندگان و وزیر آموزش و پرورش بود، گفت:  وزیر نفت این امر را به عهده گرفت که همه مدارس کشور از سیستم گرمایش استاندارد برخوردار شوند که این طرح را سال آینده اجرایی می کنیم.

رئیس‌جمهور اظهارداشت: طرح گازسوز کردن خودروهای حمل و نقل عمومی را که از طرف دولت اعلام شد، در سال آینده اجرا می کنیم و دولت تامین بودجه آن را به عهده می گیرد.

روحانی با بیان اینکه بودجه دستگاه های اجرایی برنامه محور خواهد شد و همچنین دولت برای کوچک سازی و عدم تصدی گری تلاش می کند، تاکید کرد:  بنابراین تلاش می شود دارایی های مازاد در سال آینده واگذار شود که یکصد ردیف هزینه ای بودجه حذف شده و بودجه شرکت های دولتی هم امسال یک ماه زودتر خدمت مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در بودجه سال آینده شرکت های دولتی 200 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهند کرد که 70 هزار میلیارد هم بودجه عمرانی است، افزود: بنابراین دولت یا شرکت های دولتی 270 هزار میلیارد تومان در سال آینده سرمایه گذاری می کنند که باعث شکوفایی خواهد بود.

روحانی گفت: لایحه بودجه سال ١٣٩٩ کل کشور از حیث منابع بالغ بر نوزده میلیون و هشتصد و هشتاد و هفت هزار و سیصد وهفتادمیلیارد و نهصد و ده میلیون ریال  است که منابع عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری داراییهای سرمایه ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه ها و تملک دارایی های سرمایه ای و مالی، بالغ بر پنج میلیون و ششصد و سی و هشت هزار و دویست و نود و سه میلیارد چهل و نه میلیون ریال است.

رئیس‌جمهور افزود: منابع عمومی بودجه نیز بالغ بر چهار میلیون و هشتصد وچهل و پنج هزار و نهصد و شصت و هشت میلیارد و شصت و شش میلیون ریال است. درآمد اختصاصی وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی نیز بالغ بر هفتصد و نود و دو هزار و سیصدو بیست و چهار میلیارد و نهصد هشتاد و سه میلیون ریال است.

روحانی اظهارداشت: بودجه شرکتهای دولتی ، بانکها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بالغ بر چهارده میلیون و هشتصد و سی و نه هزار و چهارصد و پنجاه و هفت میلیارد و ششصد و هشتاد و نه میلیون ریال و از حیث هزینه ها و سایر پرداختها بالغ بر چهارده میلیون و هشتصد و سی و نه هزار و چهارصد و پنجاه و هفت میلیارد و ششصد و هشتاد و نه میلیون ریال است که این لایحه بودجه طبق اصل 52 قانون اساسی تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

رئیس‌جمهور گفت: امیدواریم نمایندگان امسال در اواسط  بهمن‌ بودجه را تحویل بدهند تا بتوانیم آیین‌نامه‌های اجرایی‌ آن را قبل از پایان سال نهایی کنیم.

دیدگاه کاربران

بهنام۱۲۲۹۵۶۸۰۹:۱۷:۱۲ ۱۳۹۸/۹/۱۷
بودجه سال آینده بودجه استقامت است.؟؟؟؟؟ مگه قامتی برامون گذاشتی بمونه ؟
ناشناس۱۲۲۹۸۷۹۱۱:۴۷:۵۲ ۱۳۹۸/۹/۱۷
نمی دانم چرا هروقتی دولت دست اصلاح طلب ها است ملت باید استقامت کنند؟؟ خوب برادر یک کم بودجه عمومی دستگاه های دولتی را کم کنید به فرهنگ و ...بدهید
ناشناس۱۲۳۰۰۷۶۱۳:۳۵:۲۱ ۱۳۹۸/۹/۱۷
دورود بر هشتمین شهردار برتر دنیا قالیباف
ناشناس۱۲۳۰۱۸۰۱۴:۱۸:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۱۷
درمان درد ملت محاکمه‌ی دولت __ اولویت مجلس آینده ، استیضاح شیخ‌حسن
ناشناس۱۲۳۰۲۵۰۱۵:۰۸:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۱۷
با توضیحات تَکراری و خسته کننده‌ای که شیخ داد ، الان ایران رقیب اقتصادی چین و آمریکاست!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۲۳۰۴۲۲۱۶:۵۵:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۱۷
البته این ( بودجه استقامت ) منحصراً برای غیر خودی های کشور میباشد و خودی هایی مانند آقازاده ها و یقه سفیدها و .. ، همچنان با خیال آسوده می توانند از محل خزانه بیت المال به بریز و بپاش و بخور و ببرشان .. ادامه دهند .
ناشناس۱۲۳۰۷۶۵۲۱:۵۷:۱۲ ۱۳۹۸/۹/۱۷
آقای رییس‌جمهور حقوق خودتان و وزرا را انتشار دهید تا بفهمیم شما هم استقامت میکنید
ناشناس۱۲۲۹۵۹۱۰۹:۲۶:۵۶ ۱۳۹۸/۹/۱۷
بنزین 300 درصد و حقوق 15 درصد افزایش ، پیدا کنید عدالت اجتماعی و اقتصادی و پرتقال فروش !!!!!!!!!!!!!
گورخواب۱۲۲۹۶۱۵۰۹:۳۴:۱۰ ۱۳۹۸/۹/۱۷
همین که متوسط حقوق کارمندها از نصف خط فقر کمتر است! نشان می دهد که چقدر اقتصاد در حال رشد است.
ناشناس۱۲۲۹۶۵۱۰۹:۵۰:۲۳ ۱۳۹۸/۹/۱۷
ایام شعف ملت و نمایندگان آنان برای حضور در انتخابات یازدهمین دور مجلس شورای اسلامی را به فال نیک؟؟؟؟؟؟؟؟ افزایش 15درصدی منت سرماگذاشتید.خانه واجاره خانه ومسکن وپوشاک وگوشت وبنزین ودلار 3یا4برابر شده هرکسی چیزی داشت خانه وخودرو چند برابر هرکسی هم چیزی نداشت .فاتحه باید بخواند. حلالتان نیمیکنم. باوام 160میلیونی و80میلیون سپرده میشد خانه خرید الان باید رهن خانه بدهیم.
ناشناس۱۲۲۹۶۶۳۰۹:۵۵:۲۲ ۱۳۹۸/۹/۱۷
روحانی - 0 - تمام
ناشناس۱۲۲۹۶۶۵۰۹:۵۵:۵۵ ۱۳۹۸/۹/۱۷
تورم گرانی جواب بده روحانی
ناشناس۱۲۲۹۶۷۲۰۹:۵۸:۳۹ ۱۳۹۸/۹/۱۷
این دولت حامی ثروتمندان و دشمن فقرا و ضعیفان است.
متخصص آمار۱۲۲۹۶۸۰۱۰:۰۲:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۱۷
مقبولیت روحانی به حدود 0.0003 % رسیده
ناشناس۱۲۲۹۶۸۵۱۰:۰۵:۲۳ ۱۳۹۸/۹/۱۷
شیخ حسن ! موظفی حقوق کارمندان و بازنشستگان رو مطابق نرخ تورم افزایش دهی نرخ تورم الان 15 درصده ؟!!!
فرزاد۱۲۳۰۳۰۱۱۵:۳۶:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۱۷
موظف به چی؟هر حرفی زد مخالف حرفش عمل کرد،آدم سواره چه خبر از پیاده دارد،از زمانی که یاد دارم جناب آقای روحانی از بهترین امکانات برخوردار بوده پس کارمند وکارگر چه اهمیتی دارد.
ناشناس۱۲۲۹۶۹۰۱۰:۰۸:۰۴ ۱۳۹۸/۹/۱۷
خسارت روحانی به کشور به مراتب زیان بار تر از حمله چنگیزخان مغول بود
ناشناس۱۲۳۰۰۵۷۱۳:۲۷:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۱۷
حمله مغولان به ایران در مجموع خیرش بیشتر از ضررش بود بناهای زیادی از دوره مغول بجای مانده که گنبد سلطانیه زنجان رصد خانه مراغه بناهایی در تبریز اصفهان قروین نیشابور .. همگی از بازسازی و رونق خبر میدهد
سعید۱۲۳۰۴۸۰۱۸:۰۲:۱۴ ۱۳۹۸/۹/۱۷
حمله مغول خیرش بیشتر بود؟ ببین دولت..،.. چه بر سر ما آورده که چنین جملاتی گفته میشه
ناشناس۱۲۲۹۶۹۳۱۰:۰۹:۱۳ ۱۳۹۸/۹/۱۷
حرفات مثل این میمونه که طرف بدونِ گواهینامه و سرعت 250 کیلو متر و.. زده چند نفر را کشته، بعد طلبکار هم هست که من من من......
ناشناس۱۲۲۹۶۹۹۱۰:۱۳:۰۹ ۱۳۹۸/۹/۱۷
واقعا لطف کردید بنزین 300 درصد گران می شه اونوقت حقوق 15 درصد .واقعا آخر تدبیر هستید
ناشناس۱۲۲۹۷۰۴۱۰:۱۵:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۱۷
تورم 41 درصدی اعلامی دولت و 150 درصدی احساسی مردم، اونوقت افزایش حقوق 15 درصد؟؟؟ اون هم متوسط 15 درصد خدا می داند چه شاموتی بازی بخوان در بیارن
ناشناس۱۲۲۹۷۱۳۱۰:۱۹:۴۰ ۱۳۹۸/۹/۱۷
استقامت فقط برای کارگران و کارمندان و بازنشسته ها است؟ البته بیکارها هم پشتیبانی می کنند بقیه مفت خورها و رانتخوارها هم لاکچری زندگی می کنند و در مواقع لزوم ژست دلسوزانه برای مردم بیچاره می گیرند فریاد به این دولت ضعیف کش با منتقدین ..،.. که فقط دنبال منافع شخصیشان هستند
ناشناس۱۲۲۹۷۲۰۱۰:۲۱:۴۰ ۱۳۹۸/۹/۱۷
روحانی با این عملکرد وحشتناکش ؛ پاس گل داد به قالیباف
ناشناس۱۲۲۹۹۷۱۱۲:۴۲:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۱۷
بهرحال دوره قبل سرهنگ پاس داد ب حقوقدان، حالا وظیفه حقوقدان که جبران کنه
ناشناس۱۲۲۹۷۴۴۱۰:۲۸:۵۶ ۱۳۹۸/۹/۱۷
مردم عزیز بدبخت شدیم! از حرفهای روحانی که گفته حقوق ها را 15% زیاد میکنه میشه فهمید که تورم سال بعد حتما بیشتر از این عدد است. دائما داره جیبهایمان خالی تر می شه!
ناشناس۱۲۲۹۷۵۶۱۰:۳۷:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۱۷
نرخ تورم 50 درصد اما افزایش حقوق ها فقط 15 درصد این به معنای فقیرتر شدن مردم است.
رسول۱۲۲۹۷۶۲۱۰:۴۱:۲۹ ۱۳۹۸/۹/۱۷
اقا ترو خدا پانزده درصد زیاده در برابر سه برابر کردن قیمت بنزین
ناشناس۱۲۲۹۷۸۷۱۰:۴۹:۵۵ ۱۳۹۸/۹/۱۷
عرض مي كنم كه بيچاره كارمندان ... طفلك بازنشستگا ن كه افزايش چندر غاز حقوق شان هميشه بر سر و كوي و بازار طنين انداز است !! ... هياهو براي هيچ !!!
ناشناس۱۲۲۹۷۸۹۱۰:۵۰:۵۲ ۱۳۹۸/۹/۱۷
آخه مردخنده رو میفهمی ۱۵درصد افزایش حقوق بازنشستگی چقدرمیشه؟
ناشناس۱۲۲۹۸۰۲۱۰:۵۹:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۱۷
کسری بودجه امسال را با گران کردن بنزین و از جیب مردم جبران کردید .برای سال و سال های بعد چکار می خواهید بکنید .با گرانی بنزین دیدید که چه بلوایی به پا کردید سال بعد رو چه می کنید با تحریم کلا کشور فلج شده ولی نمی خواهید قبول کنید و مرغ شما همچنان یک پا دارد
ناشناس۱۲۲۹۸۰۹۱۱:۰۵:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۱۷
آقای روحانی به جرات میتونم بگم اگر تحریم هم نبود شما نمی توانستید کشور رو اداره کنید فقط و فقط حرف و در عمل قشر ضعیف فقیرتر و جیره خواران و دوستان شما و آقازاده ها پول دار تر شدند دست شما درد نکنه این همه اعتماد به سقف از کجاست
ناشناس۱۲۳۰۶۰۵۲۰:۰۲:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۱۷
سیاست قاجار و اصلاح طلبها فقیر نگه داشتن مردم و حکومت بر آنهاست. تاریخ همیشه در حال تکرار است. تا زمانی که مردم تاریخ نخوانند وضع همین است. این دو گروه هیچ وقت عرضه کشور داری نداشته اند و فقط با دروغ توانسته اند بر مردم حکومت کنند.
ناشناس۱۲۲۹۸۱۹۱۱:۱۶:۰۵ ۱۳۹۸/۹/۱۷
بنزین رو ۲۰۰درصد گران میکنید ولی افزایش حقوق ۱۵ درصد؟
ناشناس۱۲۳۰۱۴۳۱۳:۵۸:۳۷ ۱۳۹۸/۹/۱۷
300درصد عزیزم
ناشناس۱۲۲۹۸۲۰۱۱:۱۶:۲۵ ۱۳۹۸/۹/۱۷
15 درصد تورم 60 درصده 15 درصد حقوقا
ناشناس۱۲۲۹۸۷۳۱۱:۴۶:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۱۷
تورم رسمی مرکز آمار ایران بین 30-47 درصد افزایش حقوق 15 درصد ممنون از لطف شما
هادی۱۲۲۹۸۷۸۱۱:۴۷:۴۱ ۱۳۹۸/۹/۱۷
خدایا یکی به داد ملت برسه، این مسئولین خواب رفته رو یکی بیدار کنه.نماینده ها شما رای ملت رو سه ماه دیگه نمیخواهید؟؟؟ چرا هر روز داره قیمت دلار و طلا و خودرو به طرز افسارگسیخته ای بالا میره؟؟؟ عبرت نمیگیرید از گرانی های اخیر،هنوز درد و زخم و ورم تورم و شک اقتصادی پارسال برای مردم التیام نیافته بود که باز دچار مصیبت عظیم شون کردید. خدایا پناه بر تو از دست این مسئولین دادخواهی مون رو به کجا ببریم
ناشناس۱۲۲۹۸۸۴۱۱:۵۱:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۱۷
بایستی حقوق بازنشستگان و خانواده های مستمند و به شدت نیازمندشان که جمعیت قابل توجهی از خانوارهای طبقه متوسط و محروم و خدوم و رنج کشیده مدافع نظام و انقلاب رو با خدمت صادقانه ۳۰ ساله بدون فساد( دزدی ، رشوه ، اختلاس و فرار از کشور)تشکیل می دهند با توجه به منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین بطور کامل در سال ۹۹ همسان سازی شود.تا شرایط برای ادامه حیات و زندگی خانوارها.. فراهم گردد.
ناشناس۱۲۲۹۸۹۶۱۱:۵۷:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۱۷
آقای محترم انصافا اگر خودت حقوق بگیر ثابت بودی وبه هیچ منبع مالی دیگری دسترسی نداشتی با تورم چند ده درصدی وافزایش حقوق پانزده درصدی چه می کردی ؟
مهدی۱۲۲۹۹۲۸۱۲:۱۲:۵۷ ۱۳۹۸/۹/۱۷
تورم سال ۹۷ و ۹۸ را ابتدا بیان کنید بعد بگید چند درصد افزایش دادیم بخدا جلوی زن و بچه سال به سال شرمنده تر می شویم. این روش مملکت گردانی نیست. بترسید از روزی که ......
ناشناس۱۲۲۹۹۵۱۱۲:۲۶:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۱۷
مجموع افزایش حقوق دوساله( 35%) از تورم یکساله( طبق گفته خودشان 41%) کمتر است.
ناشناس۱۲۲۹۹۶۵۱۲:۳۹:۰۵ ۱۳۹۸/۹/۱۷
هر سال همین حرف ها را می زند و بعد در عمل چنان رونق اقتصادی ایجاد می کند که باید توپره گدایی بر داریم البته برای مفسدین اقتصادی رانت خواران و از همه بهترون رونق اقتصادی اتفاق می افتد
بهرام۱۲۳۰۰۴۹۱۳:۲۲:۵۱ ۱۳۹۸/۹/۱۷
اقایان دلشان برای مردم نسوخته بازم برید رای بدید وقتی قانون را هم رعایت نمیکنند چه انتظاری از مردم دارید تورم کجا 15 درصد کجا بنزین 300درصد تورم 1000 درصد چه شود سال 99 مردم را بجان همدیگر می اندازند
ناشناس۱۲۳۰۰۶۸۱۳:۳۱:۵۱ ۱۳۹۸/۹/۱۷
اگر شما و فرزندانتان حاضر باشید مثل مردم در خانه اجاره ای حاشیه شهر زندگی کنید مثل مردم ماشین بفروشید توان خرید کهنه ترش را هم نداشته باشید مثل مردم وقتی تلفن زنگ میزنه میفهمی بانک است برای اقساط زنگ زده جواب نمیدی از صبح تا شب درخواست خرید بچه هایت را پشت گوش میندازی بیمار میشی نه وقت داری نه پول که دکتر بری اگه اینطور زندگی کنند من حاضرم برای این سیستم بمیرم..
ناشناس۱۲۳۰۰۷۲۱۳:۳۴:۳۹ ۱۳۹۸/۹/۱۷
ایشان فرمودند کمک خوبی به هفت دهک جامعه شد از طرف دولت، یعنی با پولی که معادل سه کیلو گوجه فرنگی است 60 میلیون نفر را خوشحال کردالبته بنده بعنوان یک بازنشسته نه ماشین نه پس انداز نه حقوق دریافتی مکفی که دوسوم آن بابت وام میرود نه یارانه و نه یارانه بنزین دریافت نمیکنم . فقط میخواهم بدانم جنابعالی نبودی که در سخنرانی های قبل از انتخابات این گونه طرح های پوپولیستی احمدی‌نژاد را میکوبیدی و نکوهش میکردی آیا مجهز کردن مدارس کشور به گرمایش مناسب که یک امر و وظیفه طبیعی دولت است مایه مباهات است.
ناشناس۱۲۳۰۰۹۲۱۳:۳۹:۲۱ ۱۳۹۸/۹/۱۷
قابل توجه کارمندان گرامی که فقط نق میزنند بقیه مردم همین 15 درصد را هم نخواهند داشت کاش اندازه حقوقی که میگرفتید کار میکردید یا نصف نق زدنتان در محل کارتان حاضر بودید. در پایان از آن 7 تا 8 درصد کارمندانی که جور بقیه را میکشند سپاسگذارم و از طرف بقیه همکارانشان عذر میخواهم.
ناشناس۱۲۳۰۱۱۵۱۳:۴۹:۴۷ ۱۳۹۸/۹/۱۷
بنزین سیصد درصد.حقوق کارگر و کارمند 15؟؟؟؟؟؟خدا جای حق نشسته
ناشناس۱۲۳۰۱۲۴۱۳:۵۱:۵۵ ۱۳۹۸/۹/۱۷
۳۰۰درصد تورم بنزین= ۱۵ درصد افزایش حقوق
محمدی۱۲۳۰۲۴۰۱۵:۰۳:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۱۷
طبق قانون افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم سالیانه باشد خود مسئولین اعلام کردند که نرخ تورم حدود ۲۸ درصد است با توجه به اینکه اعلام کردید افزایش قیمت بنزین نیز حدود ۴ درصد در تورم سالیانه موثر است افزایش حقوق حداقل باید حدود ۳۲ درصد باشد
این خبری خوش است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!۱۲۳۰۲۶۱۱۵:۱۷:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۱۷
به نظر م این مقدار اعلام کردن برای .. سال قبل 20 درصد امسال 15 درصد تورم امسال 45 درصد به اضافه تورم بنزین خب 15درصد چه معنی دارد ؟ یعنی 30 درصد فقیر تر نسبت به سال جاری وسال جاری هم فقیرتر نسبت به پارسال بدتر از آن خط فقر را 8 میلیون اعلام می کنند بعد از درآمدهای بالای 3 میلیون تومان مالیات می گیرند این یعنی چه دریافت مالیات از فقرا داریم به کجامی رویم
سعیدروشن کرمانشاهی۱۲۳۰۲۸۴۱۵:۳۰:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۱۷
حقوق کارکنانووابازنشستگان ۱۵ درصد نسبت له سال ۹۷ تعدیل می یابد ..با توجه به تودم ۴۰درصدی این هرگز به معنی افرایش نیست.
ناشناس۱۲۳۰۳۴۳۱۵:۵۵:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۱۷
خدایا ماچه گناهی کرده ایم که روحانی بر گرده ما سوار شده پایین هم که نمی آید هیچ مرتب هم به ما سیخ می زند
محسن۱۲۳۰۳۵۲۱۶:۰۳:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۱۷
با تورم بالای ۴۰٪ و افزایش حقوق ۱۵ درصدی ، قشر کارمند و بازتشسته را له فرمودید
ناشناس۱۲۳۰۴۰۳۱۶:۴۲:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۱۷
ماباتفاوت این دو عدد مستقیما جیب بخش به اصطلاح خصوصی و بعدا هم محتکران میرود .یعنی هرچی تورم بیشتر قشر فوق فربه، فربه تر و حقوق بگیران پس از استقامت فراوان کمرشکسته تر میشوند.
ناشناس۱۲۳۰۳۹۳۱۶:۳۵:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۱۷
این همه طرح برای هرسال انتخاب میکنین تو همش هم فقط از استقامت و مقاومت و ازین حرفا هست.ملت دیگه نای مقاومت و استقامت نداره..
ناشناس۱۲۳۰۴۲۰۱۶:۵۴:۴۱ ۱۳۹۸/۹/۱۷
میفرمایند در ماههای اخیر به هر استانی رفتم بین ده تا بیست هزار میلیارد تومن طرح افتتاح شده است اگر تعداد استانها رو به بیست هزار میلیارد ضرب کنید . عدد حاصل خیلی بیشتر از بودجه عمومی کشور هست . امان از دست بی صداقتی
علی۱۲۳۰۴۳۶۱۷:۱۲:۱۳ ۱۳۹۸/۹/۱۷
گران شدن بنزین باعث تورم که شد لااقل سهمیه ای در کار نباشد . بهتر است که یک نفر بالای 500لیتر سهمیه و یکی 30لیتر . وانتی هم سهمیه 400 لیتر میگیرد هم کرایه بالا تورم از جیب مردم . هر صنفی باید کنترل کند . ولی این دولت فاتحه همه چیز را خوانده و..
ناشناس۱۲۳۰۴۶۹۱۷:۴۸:۰۶ ۱۳۹۸/۹/۱۷
مجلس محترم بخواب که دولت روحانی بیدار است آخه چرا اینقدر دروغ و سیاست بازی با اذهان ملت ؟؟؟؟
Mr۱۲۳۰۴۸۹۱۸:۰۹:۵۷ ۱۳۹۸/۹/۱۷
دست شما درد نکنه آقای رئیس جمهور . ما خودمون خبر نداشتیم . کشورمون دیگه چیزی از سوئیس کم نداره
ناشناس۱۲۳۰۴۹۰۱۸:۱۰:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۱۷
با افزايش ١٥درصدي حقوق بازنشسته ها همچنان باز نشسته فقيرتر وتحت فشار بيشتراز امسال سال آينده را بايد سپري كند اين دولت هر سال بيشتر موجب گسترش فقر وبي عدالتي در كشور ميشود.
ناشناس۱۲۳۰۴۹۳۱۸:۱۱:۴۳ ۱۳۹۸/۹/۱۷
به به چه خوب وابستگی کم تر به نفت. وام روسیه رو هم که .. من باید باز پرداخت کنم
ناشناس۱۲۳۰۵۰۴۱۸:۳۰:۴۱ ۱۳۹۸/۹/۱۷
تورم 40 دصدی و افزایش حقوق 15 درصدی. نمایندگان ..،..،.. فردا برای رد گم کردن خواهند گفت حقوق های بالا 12 در صد و پائین 18 درصد زیاد شود به متخصص و دکتر ومهندس هم کشور احتیاج ندارد. وقتی درمانده شویم می رویم زیر سلطه ..
ناشناس۱۲۳۰۵۱۶۱۸:۴۳:۵۰ ۱۳۹۸/۹/۱۷
از عجايب دنيا براى رفتن به خارج از كشور بايد به دولت مواجب بدى هيچ كدام اینها براى آقايون با در آمدهاى آنچنانى پولي نيست چون همه را از ملت پس مي گيرند
ناشناس۱۲۳۰۵۱۹۱۸:۴۵:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۱۷
15 درصد زیاد نیست؟ به نظرم زیاده بدو تا دیر نشده لایحه رو پس بگیر بگو 10 درصد ما وضعمون خوبه همون 5 درصد هم بسمونه
ناشناس۱۲۳۰۶۳۷۲۰:۳۵:۴۴ ۱۳۹۸/۹/۱۷
آقا ما چه کاری بکنیم تا شما حرف نزنی بازم حرف زدی دلار وطلا و سکه گرون شد هیچ کالای مورد نیاز مردم هم گرون شد خدایا ما را از دست این جماعت نجات بده
ناشناس۱۲۳۰۶۸۳۲۱:۰۲:۳۰ ۱۳۹۸/۹/۱۷
سال آینده سال ریاضت اقتصادی است ما که تا حالا هم همه چی رو از سفره مون حذف کردیم اگر اجازه بدید سال آینده هوا بخوریم البته لطفا بدون مالیات
ناشناس۱۲۳۰۷۱۰۲۱:۲۶:۳۳ ۱۳۹۸/۹/۱۷
لعنت .. دوباره دلار بالا رفت اي خدا كسي پيدا ميشه صداي ..مردم رو به گوش اين بي .. برسرنه

پربحث‌های دیروز

 1. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 2. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 3. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 4. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 5. دولت روحانی رکورددار جهش ارز در تمام دولت‌ها است/ چرخ اقتصاد از کار افتاده/ نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بود؟

 6. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 7. روحانی: اعتراف می‌کنم که در ساخت مسکن عقب ماندگی داشتیم

 8. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 9. جهانپور: خیلی از مبتلایان به کرونا در ایران شناسایی نشده‌اند/ تنها ۱۰ درصد تهرانی‌ها نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند

 10. وزیر راه: حداکثر سقف قرارداد‌ اجاره در تهران ۲۵ درصد تعیین شد/ هیجانات کاذب‌ بازار مسکن را آرام می‌کنیم

 11. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 12. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 13. سقوط خوفناک یک هواپیما در حاشیه بزرگراه

 14. آمار به‌روز جهانی درباره کرونا/ ایران پنجمین کشور دنیا از نظر تعداد فوتی جدید

 15. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

 16. قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد/ جدول

 17. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 3. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 4. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 6. به چه قیمت؟

 7. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 9. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 10. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 11. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 12. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 13.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 14. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 15. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 16. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 17. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 18. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 19. سیروس گرجستانی درگذشت

 20. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 21. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 22. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 23. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 24. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 25. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

ابر آروان

آخرین عناوین