سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

گروه سیاسی الف،   3980911126 ۴۱ نظر، ۱۹ در صف انتشار و ۲۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

چرا دولت گزارشی درباره اعتراضات ارائه نمی‌کند؟

كامبيز نوروزي در شرق نوشت: «چرا دولت از وقايع آخرين هفته آبان هيچ گزارش رسمي مستند و دقيقی نمي‌دهد؟ ... رسانه‌هاي رسمي داخل کشور اطلاعات مستندي که ارزش حرفه‌اي و اقناعي داشته باشد، منتشر نمي‌کنند... در وضعيتي که رسانه‌هاي رسمي قادر به تأمين مؤثر اطلاعات و اخبار نيستند، مثل بقيه موارد فضاي مجازي منبع خبر شده است و باز مثل هميشه امکان تأیید و تکذیب بخش بزرگي از خبرهايي که در اين محيط منتشر مي‌شوند، وجود ندارد... در آخرين هفته آبان 98 چه گذشت؟ کساني کشته شدند. آنها که بودند؟ چندنفر بودند؟ خيلي‌ها مجروح شدند. اموال زيادي از مردم آسيب‌هاي فراوان ديد‌. بعضي شهرها در آشوب غوطه خوردند. ماجرا از کجا و چرا و چگونه شروع شد؟ و به کجا رفت و به کجا رسيد؟ دولت سکوت کرده است. هيچ نمي‌گويد... با پايان يافتن ماجراها، مسئوليت اصلي اطلاع‌رساني برعهده دولت است. دولت حسن روحاني، از سال 92 تاکنون بيشترين شعارها را درباره گردش اطلاعات و شفافيت داده اما کمترين اقدام عملي را در اين زمينه به کار بسته است. اينک نيز در بر همان پاشنه پنهان‌کاري مي‌چرخد... آيا براي کشته‌ها و مجروحان حقوقي قائل‌اند يا نه. اگر نه چرا؟ و اگر آري چگونه اين حقوق بايد استيفا شود؟ چه چيز باعث شد که يک تصميم اقتصادي، بجا يا نابجا، چنين آثار تلخ و پرهزينه‌اي برجاي گذارد؟»

***

قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

محمد قوچانی، سردبیر روزنامه سازندگی نوشت: «واقعیت این است که با وجود باور به اصلاح‌طلبی نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان چه در دولت، چه در مجلس، چه در شوراهای شهر و شهرداری‌ها دفاع کرد. حتی با فرض پذیرش نقش جناح مقابل در عدم همکاری با اصلاح‌طلبان و از آن فراتر برخی کارشکنی‌های جناحی و حزبی، کارنامه‌ی اصلاح‌طلبان در به‌خصوص دوره‌ی اخیر در نهادهای انتخابی کامیاب نیست و در یأس، ناامیدی و سرخوردگی مردم و شهروندانی که به آنان رای داده‌اند اثر مستقیم دارد.

متاسفانه فراتر از ناکارآمدی حتی مسائلی چون اتهام فساد و سوءاستفاده در همه سطوح کارگزاران سیاسی و حاکمیتی منتسب به جبهه اصلاحات به چشم می‌خورد که البته دربرگیرنده همه اصلاح‌طلبان نیست و می‌توان به موارد مشابه در اصولگرایان هم اشاره کرد اما ما اصلاح‌طلبان مسئول اعمال رقیبان خود نیستیم و حاسبوا قبل ان تحاسبوا.

اگر در دولت بتوان گناه کارنامه اصلاح‌طلبان را به گردن اعتدال‌گرایان انداخت و اگر در مجلس می‌توان ضعف اصلاح‌طلبان را به حساب ناهمراهی اصولگرایان معتدل گذاشت اما حداقل در شهرداری و شورای شهر تهران نمی‌توان از بار مسئولیت شانه خالی کرد و این واقعیتی دردناک است که ما اصلاح‌طلبان نتوانستیم انتظارات رای‌دهندگان را برآورده سازیم. حتی اگر موانع را طرح کنیم این توجیه از ما که از ساختار سیاسی و قانونی کشور اطلاع داشتیم پذیرفته نیست که ما با علم به این قانون و سیاست وارد انتخابات و حاکمیت شدیم...

 راهبرد ما حتی قبل از دعوت دوباره مردم به صندوق رای (که در شرایط کنونی ضروری است اما ما قدرت اقناع و نیز شرم و حیای عذرخواهی از مردم و انتقاد از خود را نداریم) اصلاح اصلاح‌طلبی است. اصلاح «ساختار» و ایضاح «گفتمان» و احیای «تبار» اصلاح‌طلبی. ساختار اصلاح‌طلبی به شدت الیگارشیک، اندک‌سالار، پدرسالار و سلسله‌مراتبی است.

ساختاری که در آن احزاب اصلاح‌طلب وزن جدی ندارند و تابع اشخاص هستند. کافی است فارغ از محتوای بیانیه به نفس بیانیه ۷۷ نفره توجه کنیم که بدون توجه به ضرورت شکل‌یابی و سامان‌دهی سیاسی اصلاح‌طلبان بر اصلاح‌طلبان منفرد استوار بود. کافی است به مواضع رجال اصلاح‌طلبی توجه کنیم که با وجود برخورداری از احزاب حامی خود یک نفره تحلیل می‌کنند. افرادی که خود را فراتر از احزاب می‌دانند و حزبی شدن را کسر شأن خویش می‌دانند. نتیجه این ایراد ساختاری تولید متون و ادبیاتی می‌شود که با محتوای اصلاح‌طلبی فاصله‌ای جدی دارد.»

بیشتر بخوانید:

انتقاد تند قوچانی از عملکرد اصلاح‌طلبان

***

وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، گفت: مدتی قبل اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نشستی را در دیوان محاسبات با مقامات این دیوان برگزار کردند که پس از اتمام جلسه بسته‌ای به هر یک از نمایندگان هدیه داده شد که در آن 3 میلیون تومان بن خرید بود.

وی افزود: نیت دیوان این بود که این بن را نمایندگان یا خودشان استفاده کنند یا اینکه در حوزه‌های انتخابیه خود به افراد بدهند؛ البته این بن به همراه تعدادی کتاب در یک کیف به نمایندگان داده می‌شد.

بیشتر بخوانید:

هدیه ۳ میلیون تومانی دیوان محاسبات به برخی نمایندگان مجلس!

در این زمینه باید پرسید چرا یک نهاد نظارتی باید به نمایندگان هدیه دهد؟ آیا این هدیه‌ها فسادآمیز نیست؟ دیوان محاسبات از نهادهای نظارتی کشور است. وقتی یک نهاد نظارتی دست به اعمال فسادانگیز می‌زند آیا وقوع اختلاس‌های چندهزار میلیاردی عجیب است؟

***

عارف: نهادهای مسئول درباره اغتشاشات شفاف‌سازی کنند

محمدرضا عارف در نشست اعضای شورای مرکزی و دفتر سیاسی حزب ندای ایرانیان با اشاره به تغییر نرخ بنزین و اعتراضات مردمی به این تصمیم، گفت: ۲ روز قبل از اعلام تغییر نرخ بنزین براساس اخبار جسته و گریخته ای که به گوش ما رسید در جلسه ماهیانه وزرای دولت اصلاحات از طریق یکی از اعضای کابینه  به آقای روحانی پیغام دادم و بر لزوم هم اندیشی با مجلس و تاخیر در اجرای این طرح نکاتی را مطرح کردم بعد از اعلام رسمی تغییر نرخ بنزین هم در نامه ای به رئیس مجلس خواسته هایی را مطرح کردم، از جمله لغو تعطیلی مجلس در هفته بعد از حوادث، دعوت از سران قوا در مجلس و نیز دعوت از مقامات امنیتی و اقتصادی برای حضور در مجلس.

وی با بیان اینکه اعتراض مسالمت آمیز حق طبیعی شهروندان طبق قانون اساسی است، بر ضرورت تامین امنیت شهروندان معترض از سوی نهادهای ذی ربط تاکید کرد و گفت: حفظ جان و مال شهروندان برای ما بسیار مهم و حیاتی است از نهادهای مسئول تقاضا دارم درباره اغتشاشات اخیر و کشته شدن تعدادی از هموطنانمان با شفافیت اطلاع رسانی کنند و ابهاماتی که در این خصوص وجود دارد برای مردم که باید آنها را محرم بدانیم روشن شود و در مجلس نیز از طریق کمیسیون اصل ۹۰ و نیز کمیته ای که درهمین خصوص در فراکسیون امید تشکیل شده است به وظیفه نظارتی خود عمل خواهیم کرد و به مردم گزارش خواهیم داد.

***

سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین

به گزارش فارس، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان پیرامون افزایش قیمت بنزین گفت: یکی دو سالی هست که این مسئله به عنوان یک امر ضروری در کشور مطرح شده است؛ مجلس این اختیار را به دولت داده بود دولت هم انجام می داد با این که ضرورت کار را می دانست هر دفعه بهانه‌ای می آورد و از این اقدام سرباز می زد. مجلس هم چند بار خیز برداشت ولی هیچ پیشنهاد رای نیاورد و دولت و مجلس توپ را در زمین هم می انداختند و زیر بار نمی رفتند؛ اینجا رهبری وارد شدند و فشار آوردند که چرا هیچ کاری نمی کنید به دولت چند بار گفته بودند مسئله بنزین چه شد و چرا اقدامی نمی کنید با این که دولت و مجلس مخالف بودند ولی این کار را انجام دادند.

مطهری افزود: در این که بسیار بد عمل شد (طرح بنزینی اخیر) تردیدی نیست. اقدام عجیب و بسیار تندی داشتند و مردم را اصلا توجیه نکردند. اینکه به صورت ناگهانی این کار را انجام دادند بی احترامی به مردم بود برای همین ما به دنبال استیضاح وزیر کشور هستیم؛ حتی اگر در شرایط عادی بودیم در حد استیضاح رئیس جمهور هم پیش می رفت خسارتی که بعد از این اتفاق وارد شد قابل گذشت نیست ولی اکنون استیضاح رئیس جمهور به صلاح نیست.

مطهری تاکید کرد: مجلس از جزئیات و زمان اجرای طرح سهمیه بندی خبر نداشت. اصلا بعد از این جریان نمایندگان می خواستند تصمیم را برگرداند ولی بعد که پیام رهبری آمد این کار انجام نشد؛ آقای لاریجانی هم اشتباه کرد که گفت مجلس خبر داشته است. درباره مسئله بنزین آقای روحانی هم چون می‌خواست بگوید مخالف بودم و به من تحمیل شد گفت که من از زمان اجرا خبر نداشتم وقتی هم دولت اصرار رهبری را دید طرح را آورد. البته من نمی‌گویم رهبری از جزئیات طرح خبر داشته یا نه.

بیشتر بخوانید:

مطهری: استیضاح روحانی به صلاح نیست/ شفافیت آرا فعلا مضر است/ بیانیه اخیر موسوی را نپسندیدم

سخنان علی مطهری روایت جدیدی از ماجرای تصمیم بنزینی در کشور است. تا امروز همگان می‌گفتند دولت اصرار به اجرای این طرح داشته است اما مطهری مدعی شده است رهبری به دولت اصرار کرده که این طرح را اجرا کنند. سخنی که احتمال دارد اشتباه باشد؛ هرچند ممکن است خبرنگار حاضر در جلسه به اشتباه نقل کرده باشد.

همه این اتفاقات به علت شفاف نبودن فرایند تصمیم‌گیری در این زمینه رخ می‌دهد. تا امروز هرکسی تلاش دارد دامن خود را از این تصمیم پاک کند و از بار مسئولیت شانه خالی کند. شاید بهترین راه‌حل برای پایان حرف و حدیث‌ها انتشار مشروح مذاکرات سران قوا درباره این مصوبه و همچنین مسندات کارشناسی این طرح است. جمعی از اقتصاددانان هم در نامه‌ای به روحانی خواستار انتشار گزارش کارشناسی این طرح شدند.

بیشتر بخوانید:

اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

***

 

عناوین مرتبط

۱۹ آذر ۱۳۹۸زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین
۱۸ آذر ۱۳۹۸پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام
۱۷ آذر ۱۳۹۸پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟
۱۶ آذر ۱۳۹۸ روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟
۱۳ آذر ۱۳۹۸طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود
۱۲ آذر ۱۳۹۸ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات
۱۰ آذر ۱۳۹۸کدخدایی: برخی از وزرا مخالف افزایش قیمت بنزین بودند/موضع مشاور رئیس جمهور درباره کشته شدگان اعتراضات اخیر/ زیباکلام: شرمنده مردمی هستم که با تشویق من به روحانی رای دادند

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۲۰۷۷۴۲۰:۳۸:۱۰ ۱۳۹۸/۹/۱۱
سلبریتی ها پایه اصلی گفتمان بزن و برقص جریان سیاسی « تکرار» هستند...از مالیات معاف شده اند تا برای « تکرار» ی ها تبلیغ کنند..
ناشناس۱۲۲۱۵۳۹۱۱:۵۹:۴۰ ۱۳۹۸/۹/۱۲
چه بخواهی و چه نخواهی گفتمان بزن و برقص جریان سیاسی « تکرار» در اکثریت مطلق هستند. پس برو کنار عزاداریت را بکن
ناشناس۱۲۲۱۹۱۸۱۵:۲۰:۰۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
از کی تا به حال 250هراز رای بیشتر حاصل از سرشکن آرای باطله اسمش شده اکثریت مطلق!؟
ناشناس۱۲۲۰۷۷۶۲۰:۴۰:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۱۱
شورای نگهبان باید مانع ورود کسانی شود که با تطمیع، تهدید، فریب مردم و خرید رأی موفق شدند به مجلس راه یابند و گره‌ای از مشکلات مردم را طی 4 سال باز نکردند.
ناشناس۱۲۲۰۷۷۷۲۰:۴۰:۵۵ ۱۳۹۸/۹/۱۱
وقتی دیوان محاسبات به نماینده ها هدیه میدهد حتما به دیگران و خودشان خیلی بیشتر هدیه می دهند خوب است در مرکز و استانها تمام این هدیه ها حساب و کتاب بشود از این موضوع نباید به سادگی گذشت
ناشناس۱۲۲۰۷۸۰۲۰:۴۱:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۱۱
اقای مطهری سابقه زیادی در هزینه کردن از رهبری دارن و دیدن رهبری چیزی نمی گوید پا را فراتر گذشتند هم ایشون و هم اقای معاون
ناشناس۱۲۲۰۷۸۳۲۰:۴۱:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۱۱
دولت به خاطر بی‌تدبیری‌اش در اعلام ناگهانی 3 برابر کردن قیمت بنزین، چه پاسخی به این همه ددمنشی اراذل و اوباش در کشتار و آدم‌ربایی و تخریب اماکن عمومی و خصوصی دارد؟
ناشناس۱۲۲۰۷۸۷۲۰:۴۴:۱۵ ۱۳۹۸/۹/۱۱
جریان اشرافی غربگرا ،به سلبریتی ها مشوق های مالی و مالیاتی و مجوز هنجارشکنی فرهنگی می دهد ، در عوض سلبریتی هم در ایام انتخابات برای اینها روبان سبز و بنفش می بندند..ما مردم هم خوشحالیم که رییسی نیامد ، وگرنه دیوارکشی می کرد..!!
ناشناس۱۲۲۰۷۸۹۲۰:۴۴:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۱۱
مگر قرار نبود با کنترل قیمت‌ها چیزی گران نشود؟ پس چرا دلار از 11300 تومان به بالای 12 هزار تومان و سکه از سه میلیون و نهصد به چهار میلیون و چهار صد هزار تومان رسید؟
ناشناس۱۲۲۱۵۲۴۱۱:۵۵:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۱۲
دلار و سکه در همه جای دنیا باید بالا و پایین شود و نرخ ثابتی ندارد فقط کشورهایی که تورم زیادی دارند افزایش پیدا می کند
ناشناس۱۲۲۰۷۹۰۲۰:۴۵:۵۱ ۱۳۹۸/۹/۱۱
آقای مطهری شفافیت آراء برای چه کسانی مضر است ؟!
ناشناس۱۲۲۱۵۵۲۱۲:۰۵:۲۳ ۱۳۹۸/۹/۱۲
برای خودش چون تناقض دارد رفتار و کردارش
ناشناس۱۲۲۰۷۹۳۲۰:۴۶:۲۲ ۱۳۹۸/۹/۱۱
استیضاح روحانی و زنگنه باید در الویت مجلس باشد.
ناشناس۱۲۲۰۷۹۷۲۰:۴۸:۲۳ ۱۳۹۸/۹/۱۱
اصلاح طلبان با تورم 400 درصدی مردم را ناامید و بیچاره کردند و باید بروند.
سیامک۱۲۲۱۲۹۱۰۹:۲۵:۵۰ ۱۳۹۸/۹/۱۲
کجا بروند!؟ باید محاکمه و مجازات شوند کاری که سال 88 با سران فتنه نشد نمیدونم چرا تو این مملکت مسئولان خطاکار و یا خائن محاکمه و مجازات که نمی‌شوند هیچ... مقام هم میگیرند! (سیف، آخوندی)
از سار کاشان۱۲۲۱۷۹۱۱۴:۱۳:۱۵ ۱۳۹۸/۹/۱۲
کسانی که در داخل برجام شکنی کردند مقصرند بی تردید
ناشناس۱۲۲۰۷۹۸۲۰:۴۹:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۱۱
افزایش قیمت بنزین دستپخت روحانی و لاریجانی بود.
ناشناس۱۲۲۱۲۹۴۰۹:۲۷:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۱۲
و رئیسی
ناشناس۱۲۲۰۷۹۹۲۰:۴۹:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۱۱
اقای مطهری سو استفاده نکنید از دستور اصلاح ساختاری بودجه که پارسال که رهبری به شما و دولت گفتند که اجرا کنیدبعد از مدت زمان زیادی که امروز و فردا می کردین و شما زوم کردین روی بنزین برای پنهان کردن خودتان
ناشناس۱۲۲۰۸۰۴۲۰:۵۲:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۱۱
نظر علی مطهری درباره تورم افسارگسیخته و کوچک شدن سفره های مردم و افزایش فاصله طبقاتی و فقر و فساد و بیکاری چیست ؟!
ناشناس۱۲۲۰۸۱۰۲۰:۵۵:۴۱ ۱۳۹۸/۹/۱۱
اصلاح طلبان باید پاسخگو باشند که چرا نمایندگان آنها مخالف شفافیت هستن ؟؟!
ناشناس۱۲۲۰۸۵۶۲۱:۳۰:۲۲ ۱۳۹۸/۹/۱۱
يك صاحبي نيست بپرسد ديوان محاسبات از كجا آورده كه به نماينده ها هديه مي دهد
ناشناس۱۲۲۰۸۶۳۲۱:۳۷:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۱۱
این توجیه مطهری به عقل جن‌ هم نمی‌رسید. آخه رهبر برای چی باید در جزییات کاری که بر عهده دولته دخالت کنه.
ناشناس۱۲۲۰۹۰۷۲۲:۱۰:۲۹ ۱۳۹۸/۹/۱۱
چه بلبشوييه! سياستمداران و بزرگان تكليف شون با خودشون معلوم نيست احزاب فقط يك ويترين هستند... ما مردم چيكاره ايم خداعالمه!!!!
ناشناس۱۲۲۱۰۳۴۰۱:۲۰:۰۹ ۱۳۹۸/۹/۱۲
آقای مطهری عزیز شما تکلیف تون با خودتون مشخص نیست!! معلوم نیست طرفدار مردم هستید یا نظام. 41 سال شماها تا اتفاقی افتاد می فرمایید به نفع مملکت نیست. کلی دزدی شده کلی ادم بی لیاقت سر کار هستن. بابا ول کنید تو راخدا
ناشناس۱۲۲۱۰۴۸۰۱:۴۶:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۱۲
رهبری همیشه در کنار مردم بوده و امکان ندارد از این طرح دفاع کرده باشند
ناشناس۱۲۲۱۶۳۹۱۲:۵۴:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۱۲
اتفاقا روحانی چون مدت کمی از دوره اش باقی مونده بود انگیزه افزایش قیمت نداشت که دردسر برا خودش بخره
خاطره۱۲۲۱۱۳۴۰۷:۳۱:۱۱ ۱۳۹۸/۹/۱۲
"اکنون استیضاح رئیس جمهور به صلاح نیست" از زمانی که صلاح و مصلحت بجای اجرای قانون و برای گریز از قانون به خورد مردم می دهند ، این جامعه لجن شده حتی اگر تمام چهره اش را با قرآن بپوشانده باشند.
ناشناس۱۲۲۱۱۳۵۰۷:۳۲:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
موندم این آقای عارف چجوری قبلا معاون رییس جمهور بوده و الان دقیقا داره چکار میکنه!!!!!!
ناشناس۱۲۲۱۱۴۰۰۷:۳۶:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۱۲
بیاری خدا با تمام وجود پشت سر رهبر عزیز و گرمی هستیم ولی اینکه این آقا بخواهد با فرار رو بجلو دولتمردان بی تدبیر و مجلس را از این عملکرد بسیار ضعیفشان خلاص کند بر بی لیاقتیشان می افزاید .
ناشناس۱۲۲۱۱۵۷۰۷:۵۴:۳۷ ۱۳۹۸/۹/۱۲
جناب مطهری بنظرم ی تغییر 180 درجه ای کامل دادی . ایشالا عاقبت بخیر بشی !!!!نماینده مردم. ما از شما انتظار فرزند مطهری بودن داریم
ناشناس۱۲۲۱۱۸۳۰۸:۱۲:۱۳ ۱۳۹۸/۹/۱۲
قبلنا داشتیم ریس دیوان محاسباتی که بخاطر گزارش نادرست مفقود شدن یک میلیارد دلار پول نفت در دولتی ( البته مشخص شد که دروغ است )آمد و بخاطر این فداکاری برای دولت آینده و ریس مجلس وزارت کشور را بهش شاباش دادند .
ناشناس۱۲۲۱۲۰۵۰۸:۲۷:۲۳ ۱۳۹۸/۹/۱۲
جماعتی که ذره ای مردانگی در وجودشان نیست تا اشتباهات خودشان را بپذیرند و به هر دری می زنند تا تقصیر را به گردن دیگران بیاندازند ! ...دولت قبل نشد رهبری !
رسولی و اعتمادی۱۲۲۱۲۳۹۰۸:۵۰:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۱۲
از سخنان مطهری متوجه شدیم که عامل اصلی افزایش قیمت بنزین چه کسی بوده است.
ناشناس۱۲۲۱۵۴۲۱۲:۰۰:۱۱ ۱۳۹۸/۹/۱۲
الف لطف کن یک مصاحبه با مطهری داشته باش در مورد اینکه رهبری گفته و منظور این اقا چی بوده؟ چون اقای مطهری فرار و رو به جلوی زیادی را قبلا داشتند و خودشان را مبرا می کردن
ناشناس۱۲۲۱۲۶۱۰۹:۰۳:۵۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
با سلام بر اساس اصل 54 و 55 قانون اساسی دیوان محاسبات از واحدهای تابعه و زیر نظر مجلس می باشد
الف ر۱۲۲۱۲۶۳۰۹:۰۴:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۱۲
اقای مطهری از مجلس منفعل چیزی غیر این انتظار نیست
از سار کاشان۱۲۲۱۲۶۴۰۹:۰۵:۰۳ ۱۳۹۸/۹/۱۲
رئیس دیوان محاسبات را چند برابر جریمه کنید سپس عزلش نموده و به دریافت کنندگان این هدیه اخطار شدید و برگشت بن ها و اعلام نامشان را کنید . خدا می داند این فسادها کشور را به خاک و خون کشیده و خواهد کشید . این قبیل کارها خیانت به امام و صدها هزار شهید است
ناشناس۱۲۲۱۸۰۵۱۴:۱۶:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۱۲
احسنت
داودی۱۲۲۱۸۲۸۱۴:۲۲:۳۷ ۱۳۹۸/۹/۱۲
آفرین . برکناری ایشان و برگرداندن هدایا به بیت المال برگردانید خواست ملت ایران است
رضا۱۲۲۱۵۳۷۱۱:۵۸:۴۳ ۱۳۹۸/۹/۱۲
رییس دیوان محاسبات به نماینگان هدیه میده حسابرسان دیوان محاسبات از دستگاههای که نظارت میکنند هدیه میگرند دستگاهها هم حسابرسی میشوند تخلف مالی میکنند و جامعه رو به سمت فساد میبرند

پربحث‌های دیروز

 1. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 2. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 3. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 4. وزیر اقتصاد نرخ واقعی دلار را اعلام کرد

 5. جهانگیری: برخورد با فساد و مفسدین به‌ تنهایی کافی نیست/ توکلی: مبارزه با فساد باید بدون تبعیض انجام شود

 6. رفتارهایی که در کشورهای دیگر بی ادبی محسوب می‌شود

 7. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

 8. دژپسند: افشاکنندگان فساد از وزارت اقتصاد جایزه می‌گیرند

 9. قالیباف: خدا همان خدای زمان جنگ است؛ اگر در اقتصاد درست حرکت کنیم

 10. گلوبال ریسرچ: ایران را رها کنید؛ اسرائیل تهدید علیه بشریت

 11. شرط عجیب برانکو برای ایران

 12. آن‌ها که آمدند و آن‌ها که نیامدند؛‌ مجلس آینده را چه کسانی اداره ‌می‌کنند؟

 13. اتباع ایران بخصوص نخبگان و دانشمندان از سفر به آمریکا اجتناب کنند

 14. خسارت ۳۶ میلیاردی ویلموتس به کشور!

 15. فرصت طلبی با وکالت مردم...

 16. رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

 17. پرونده "پسر آخوندی" به دادگاه ارسال شد/ پای ۵۰۰ میلیارد تومان در وسط است!

 18. لاریجانی: عده‌ای با منفی‌بافی ‌دل مردم را خالی می‌کنند/ مسئولان به مکان‌هایی بروند که مشکلات مردم بیشتر است

 19. خودداری وزیر اقتصاد از اظهارنظر درباره معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها

 20. افزایش بودجه ارتش و سپاه/ کاهش بودجه ستاد کل نیروهای مسلح

 21. دلار در صرافی‌ها به ۱۳۹۰۰ تومان رسید

 22. شرط استراماچونی پذیرفته شد/ استقلال در انتظار بازگشت سرمربی

 23. انتقاد حجت الاسلام قرائتی به تعطیلی ۵شنبه‌ها

 24. سردار جعفری: تنها راه خروج مردم از بن‌بست تغییر انتخاب‌هایشان است/ مشکل اصلی ما ساختار نیست

 25. تصویب افزایش سقف وام مسکن تا ۲ هفته دیگر

پربحث‌های هفته

 1. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 2. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 3. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 4. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 5. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 6. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 7. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 8. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 9. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 10. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 11. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 14. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 15. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 16. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 17. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 18. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 19. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 20. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 21. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 22. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 23. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 24. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 25. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 2. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 3. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 4. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 5. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 6. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 7. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 8. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 9. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 10. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 11. پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟

 12. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

 13. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 14. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

 15. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

 16. احمد توکلی: سال ۹۶ نسبت به طغیان فرودستان هشدار دادم/ تکذيب‌های مکرر زنگنه درباره افزایش قیمت بنزین فريب جامعه بود

 17. بازداشت رئیس مستعفی هلال احمر تایید شد

 18. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

 19. طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود

 20. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

 21. آذری‌جهرمی: پنجشنبه برای مردم سورپرایز خواهیم داشت

 22. روحانی: پاسخ تلفن اوباما را دادم و در کمتر از ۱۰۰ روز به توافق رسیدیم/ مذاکره ظریف و جان کری کار عظیمی بود

 23. هجوم داوطلبان نمایندگی مجلس؛ فرصت یا تهدید؟

 24. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

 25. پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام

آخرین عناوین