ای کاش خاوری را هم مثل زم دستگیر کنند/ کیهان با دوقطبی‌سازی در پازل دشمن بازی می‌کند/ کشتن یک فرد با عربده‌کشی، قتل غیرعمد نیست

گروه سیاسی الف،   3980725047 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل چهار مطلب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.

ای کاش خاوری را هم مثل زم دستگیر کنند/ کیهان با دوقطبی‌سازی در پازل دشمن بازی می‌کند/ کشتن یک فرد با عربده‌کشی، قتل غیرعمد نیست

خبر دستگیری رو‌ح‌الله زم، سرشبکه آمدنیوز با واکنش مخاطبین الف همرا شد. عموم نظرات حاوی تشکر از سپاه و خوشحالی بابت به‌دام انداختن این فرد بود. برخی دیگر از نظرات را می‌‌خوانید:

*شما را بخدا خاوری و شیخ الاسلام و ... رو هم اگه میتونین دستگیر کنین.

*درسته که نفس عمل با هوشمندی زیاد بوده و کار عملیاتی سنگینی بوده ولی انصافا ارزششو نداشت ! الان اون بابا احساس میکنه وزنه ای بوده ، در حالی که به نظر من از هر لحاظ در حد دشمن هم نمیشد بیاریش!!

*به هر حال ایشان با همکاری کسانی در داخل دست به این اقدامات میزد اگر هم فرض کنیم 90 درصد اقدامات و بقول خودش افشاگری دروغ و الکی باشد باید کسانیکه برای آن 10 درصد اقداماتش که از طرف کسانی در داخل پشتیبانی میشده ،آن افراد هم در هر رده ای شناسایی و به مجازات خیانت برسند وگرنه بنظر من خستگی به تن سربازان گمنام خواهد ماند.بی صبرانه منتظر شناسایی و مجازات همکاران نفوذیش هستیم.

*الان دستگاههای اطلاعاتی دنیا صف می کشند برای اموزش اطلاعاتی. اگر اقتصاد را هم مانند این کارها و نظامی و سیاسی به ان حد برسانید یعنی می تونم بگویم ابر قدرت جدید در دنیا می شویم. یعنی می شود اقتصاد را هم به این درجه رساند؟

*اکثر مردم متوجه شدن که متاسفانه، اکثر افرادی که خودشون رو طرفدار انسانیت و حقوق بشر میدونن، در قالب افشاگری و روشنگری، اغلب، اخبار جعلی رو وارد اخبار صحیح میکنن تا به اهداف کثیفشون برسن... راه نجات شفافیت قانونمند رسانه های داخلیه.

***

«حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت» عنوان یادداشتی بود که درباره وظایف دولت در زمینه ورود زنان در ورزشگاه در الف منتشر شد. تعدادی از نظرات کاربران الف درباره این یادداشت خواندنی است:

*احمدی نژاد گفت زنان به ورزشگاه برن ولی همین به اصطلاح معتدلین مخالفت کردند. مردم باید بدونند که نزدیک انتخابات میشه بجای طرح مسایل مهمی مثل معیشت و تصویب قانون شفافیت به این مسایل میپردازند تا در اثر دوقطبی که ایجاد میشه ماهی خودشون صید کنند

*يك عرف در جهان قرن ٢١ وجود دارد. بازنده آن است كه نتواند سيستم را با عرف و قوانين جهان منطبق و يا نزديك نمايد ، بايد اساتيد و علما و فقها و انديشمندان بنشينند راهي و راههايي براي انطباق با عرف و قوانين جهان بيابند. ببينيد ربا خواري بانكي در جهان غرب حرام نيست اما نرخ سود بانكهايشان در حال حاضر يك يا دو درصد در يكسال است !  اما ربا خواري در اسلام حرام و جنگ با خدا اعلام شده اما نرخ سود بانكي در كشور عزيزمان ١٨ تا ٢٢ درصد است و در بازار تا ٤٨ درصد!

*بانوان حق دارند كه در ورزشگاه باشند و حق، مسئله اى نيست كه كه بگين اولويت داره يا نه

*اگر اولویت اول دولت رفع مشکل دیدن فوتبال مردان توسط زنان شد این یعنی تأخیر بیشتر در حل مشکلات مهمتر زنان مانند ازدواج و... زنی که بگوید باید اولویت اول دولت ورود زنان به ورزشگاه‌ها باشد یا معنای اولویت را نمی‌داند یا فردیست -ضمن عذرخواهی- خودخواه که تأخیر در حل مشکلات مهمتر زنان دیگر برایش مهم نیست!

*(در پاسخ به کامنت بالا) زنها تا کی ورزشگاه نروند تا مشکلات در اولویتشان حل شود لطفا تاریخ دقیقش را بفرمایید تا آن زمان صبر کنند و از رفتن به ورزشگاه منصرف شود. سالها است هر چه می گوییم می گویند اولویت اول مردم نان و اقتصاد و بیکاری و ازدواج است. جالب اینکه این معضلات هیچوقت حل نشده و گمان هم نمی کنم تا سال های سال در این مملکت حل شود ..

*واقعیت این است که حضور زنان در ورزشگاهها با اون جو عالی اخلاقی!!! فضیلتی نیست که عدم آن به زنان لطمه ای وارد کند و موجب خسران یا نقصان دنیوی و اخروی و معنوی و فرهنگی ایشان گردد 
ولی به یقین بدانید گام های بعدی این است که ورزشگاهها ی ایران شود عین کشور های غربی آیا این هم مخالف صریح اسلام نیست؟!

*فتوای مراجع برای مقلدینشون لازم الاجراست. بعضی ها ممکنه اصلا مسلمان نباشند یا اصلا اعتقادی به هیچ دینی نداشته باشند و یا اینکه مرجعشون حضور بانوان رو دارای اشکال نداند.

*کسانی که چالش ورزشگاه رفتن بانوان را مانع رسیدگی به اولویت های اقتصادی می دانند، از موضع خود کوتاه بیایند و دست از مخالفت و .. بردارند تا با حل شدن این چالش بشه به اولویت ها رسید. چرا در مسایل توقع داریم همیشه طرف مقابل کوتاه بیاید چون مسئله اولویت ندارد اما خودمان حاضر نیستیم یک قدم از موضعمان عقب بنشینیم.

***

یادداشتی با عنوان «دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!» در نقد تیتر روزنامه کیهان در الف منتشر شد که برخی از نظرات مخاطبین درباره این مطلب را می‌خوانید:

*تحلیل کیهان برگرفته از نص صریح قرآن و سیره‌ی نبوی و علویست. روحانی میگه بهشت زوری نیست. اما نمیگه چرا جوان‌های مردم رو به زور داره به جهنم میبره. ایکاش یه کلاه هم سر دختر و همسر خودشون بذارن و با لباس کوتاه و آنچنانی و یه شیپور به دستشون بدن بیارن تا‌ما دلسوزی برای مردم رو باور کنیم

*(در پاسخ به کامنت بالا) شما نرو استادیوم شما برو نماز جمعه. شما لباس کوتاه نپوش لباس بلند بپوش. شما شیپور نزن. اصلا برو اذان بگو. اما حق نداری به کسانی که متفاوت با تو فکر می کنن چیزی رو اجبار کنی همانظور که تو دوست نداری دیگران تو رو مجبور به کاری و رفتای بکنند.

*کیهان تیترش بنظر میرسه از جهت دوقطبی سازی و قیاس یک حرکت منفی با یک حرکت با ارزش مثبت بالا، مناسب نیست اما سوالاتی که در این متن اومده واقعا بنظر غلطه. چندان نبودن جلوه های زیبای پیاده روی اربعین در رسانه های لیبرال واقعا قابل فهم نیست؟ چرا پیچوندید که تو رسانه های دیگه اومده؟ چرا لیبرال ها بهش نپرداختن؟

*یکی در صفحه اینستاگرامش یه عکسی گذاشته بود از مبارزات قبل انقلاب. دو تا زن که  یکی چادری و یکی بی حجاب بودن که  هر دو داشتند شعار میدادند و انقلاب پیروز شد. اما یکی از دردهای تلخ این انقلاب و نظام این است که برخی فکر میکنند انقلاب حاصل دست آنها بوده و چون اینطور فکر میکنند گمان میکنند انقلاب ملک آنهاست و بقیه هم باید حراف آنها را تایید کنند درست مثل تفکر ترامپ! و حالا هم  کیهان فکر میکند و هم تفکر خودسرانه خودش را قبول دارد و هم توقع دارد همه بگویند صحیح است! ای کاش به جای سرزنش توهین آمیز چند هزار زن که خواستار تماشای بازی کشورمان بودند  به تشویق چند میلیون زنی میپرداخت که به شوق اربعین به کربلا رفته اند .

*هر وقت اتفاقی باب میل جناحی نباشه ،به همین روش برخورد میکنند. از اونجایی که هیچ استدلال منطقی ندارند با استدلال خنده دار سعی در توجیه دارند(توجیه نسبت جمعیت زنان به تعداد تماشاگر واقعا خنده دار است) حتما انتظار داشتن دخترا برای این بازی بلیط تهیه کنه. اگر فقط کمی، کمی انصاف داشته باشند حضور این تعداد خانوم رو بیش از انتظار می بایست برآورد کنند.

*حالا نمیشه هر کس دلش خواست بره ورزشگاه و هر کس دلش خواست بره پیاده روی اربعین و کسی رفتار و انتخاب مردم را نقد نکنه؟ بعد سالها درک این موضوع که اعمال  زور و بگیر و ببند و این نوع تبلیغات هیچ تاثیری بر عقاید مردم نداره نبوغ خاصی نمی خواد

*اولا دوقطبی سازی از شگردهای دولت روحانی بوده و هست، دهها مثال میشه آورد از صحبت هاش در مناظرات انتخاباتی بگیرید تا سخنرانی هایش در جمع مردم و میتینگ ها. حالا حامیانش که در سال 88 با آن رفتارهای ضددموکراسی خودشان حتی فضای خانواده ها را دوقطبی کرده بودند و مردم رو به جان هم انداخته بودند، از تیتر کیهان بابت دوقطبی سازی، نگران و برآشفته شده اند؟!! تا این حافظه تاریخی ضعیف ما وجود داره جای مثبت و منفی همیشه در کشور ما جابجا میشه و  بدهکار طلبکار میشه.

*متاسفانه کیهان با وجود ادعای انقلابی اکثر ا تو دام رسانه های خارجی میفته و دقیقا مشغول اختلاف افکنی بین مردم و بخصوص جوانها میشه که این موضوع صد در صد ضرر نظامه.

*چه بسا افرادی که هم به استادیوم بروند و هم به پیاده روی اربعین، چه بسا افرادی که به هیچکدام نروند. وانگهی اینها افراد عاقل و بالغی هستند که برای وقت فراغتشان تصمیم می‌گیرند چه کار کنند، حالا به دیگر افراد چه ارتباطی دارد؟ هنوز بعد از این همه سال یک عده یاد نگرفته اند که بر زندگی خودشان تمرکز کنند و وضعیت خودشان را بهبود ببخشند به جای دخالت در کار دیگران!

***

«انتقاد از مجازات خفیف دختر پورشه سواری که گفت: کشتم که کشتم، دیه‌اش را می‌دهم» از مطالب پربحث این هفته الف بود. چند کامن برگزیده درباره این مطلب را می‌خوانید:

*خیلی وقتها یه چیزهایی اگر در ضمیر فرد باشند و یا حتی در محیط خصوصی انجام شوند جرم نیستند اما همون کار اگر علنی شود و تبعات اجتماعی داشته باشد میزان مجازات هم به تناسب اثر اجتماعی اش مجازات میشه. شما جیب یکی رو مخفیانه در خیابون بزن با همون جیب زدن همراه با کشیدن عربده و بالا بردن چاقو بدون هیچ استفاده از اون خیلی فرق داره از شش ماه حبس تا اعدام. هرچند مشکل اساسی از ساختارهایی است که آدم های بی بوته ای مثل اینها را به وضعیت های اقتصادی بالا میرسونه. اون ر ا باید علاج کرد

*بزرگترین مجازات برای این آدم محرومیت مادام العمر از رانندگیه. اگر در اینصورت رانندگی کرد مثل کسی هست که بدون گواهینامه رانندگی کنه و تصادف کنه، حکم قتل عمد رو داره

*عمدا که کسی را نکشته! انتظارتان چیست؟ می‌خواهید حکم اعدام بدهند؟! به خاطر جمله‌ای که گفته می‌خواهید برای همیشه از رانندگی محرومش کنید؟ خوشبختانه معمولا قانون را با منطق و عقل می‌نویسند و نه با احساس!

*(در پاسخ به کامنت بالا)وقتی شما بتونی انقدر راحت یه نفرو بکشی حالا به عمد یا غیر عمد و مشکلی از نظر تبعات اون نداشته باشی این امر نشان دهنده ضعف قانون هست. قانون باید حافظ منافع همه مردم باشه به هر حال تو هر جامعه ای فقیر و غنی وجود داره اگر قرار باشه طبقاتی از جامعه بدون ترس از عواقب کارشون هر کاری خواستن بکنن اون جامعه چه فرقی با جنگل داره.

*چطور کسی میتونه وحشیانه رانندگی کنه و اطمینان به حمایت قانونی هم داشته باشه و بعد متکبرانه جواب مردم و پلیس رو بده.  لازم نیست مجازات قتل عمد الزاما برای اینها اجرا بشه، ولی لااقل قانونی باشه که سقف مجازات به قتل عمد برسه، که لااقل موقع عربده کشی این افراد، ذره ای ترس از حداکثر مجازات بخاطر اعمالشون داشته باشن. حالا قاضی با توجه به شرایط پرونده و مستندات باید بررسی و حکم بده.

عناوین مرتبط

۲۵ بهمن ۱۳۹۸نظرات برگزیده مخاطبین الف: شان نمایندگی مجلس در برخی جاها بسیار پایین است/ صدای اعتراض مردم شنیده نمی‌شود
۱۸ بهمن ۱۳۹۸نظرات برگزیده مخاطبین الف: ردصلاحیت بهترین هدیه برای اصلاح‌طلبان است/ چرا انحصار فضای مجازی را هم به صداوسیما بدهیم؟/ در حذف یارانه‌بگیران، عدالت رعایت نشده است
۱۱ بهمن ۱۳۹۸نظرات برگزیده مخاطبین الف: تورم و بیکاری بدلیل سوء مدیریت دولت است/صحبت از مذاکره، تابو نیست ولی بعد از شهادت قاسم سلیمانی در تعارض با منافع ملی است/گریزی از تعامل با جهان نیست
۴ بهمن ۱۳۹۸نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرا دولت به پیشنهادات اقتصاددانان گوش نمی‌کند؟/ برخی هنرمندان در صداوسیما مشهور شدند اما حالا ژست اپوزیسیون می‌گیرند/ حاکمیت باید با دانشجویان مدارا کند
۲۷ دی ۱۳۹۸نظرات برگزیده مخاطبین الف: موشک اصلی پنهانکاری ۳روزه بود/ چرا اجازه پرواز در شرایط جنگی صادر شد؟/ اعتماد عمومی باید احیا شود/ این روزها نباید تفرقه داشته باشیم
۲۰ دی ۱۳۹۸مخاطبین الف درباره راز محبوبیت حاج قاسم و انتقام سخت چه گفتند؟
۶ دی ۱۳۹۸نظرات برگزیده مخاطبین الف: مستضعفین هیچ سهمی از صداوسیما ندارند/ اگر تولید را رونق دهیم مشکل کولبران هم حل خواهد شد/ مگر قرار نبود برجام مشکلات ما را حل کند؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۳۵۹۴۲۱۷:۰۵:۳۳ ۱۳۹۸/۷/۲۶
ضد انقلاب خارجی ، به صورت تاکتیکی از جریان اشرافی اصلاح طلب حمایت می کند..
کریمی۱۱۳۵۹۴۴۱۷:۰۸:۰۸ ۱۳۹۸/۷/۲۶
خاوری را خود عناصر وابسته به فساد فراری دادند تا رسوا نشوند و رازها سر به مهر بماند
محمد۱۱۳۶۰۳۱۱۹:۲۸:۴۲ ۱۳۹۸/۷/۲۶
تا زمانيكه اشخاصي نظير بابك زنجاني ،خاوري وعلي اصغر صاحبي پول بيت المال را از كانادا بر نگردانند وقوه قضاييه با انها برخورد نكند دل مردم ارام نميگيرد.
ناشناس۱۱۳۶۰۳۹۱۹:۳۲:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۲۶
هرگز چنین اتفاقی نمی افته
ناشناس۱۱۳۶۲۱۸۰۷:۰۸:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۲۷
خاوری پانمیشه بیاد عراق که نیروهای امنیتی بگیرنش
ناشناس۱۱۳۶۷۰۴۰۷:۰۳:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۲۸
حداقل اجازه خارج شدن و فرار کردن به خاوری های دیگر داده نشود!
ناشناس۱۱۳۶۳۹۰۱۳:۲۵:۴۷ ۱۳۹۸/۷/۲۷
ای کاش تمام اختلاس گران و دزدان بیت المال را هم همینطوری بگیرند

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 5. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 6. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 7. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 11. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 12. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 13. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / ۴۰ نفر برتر / قالیباف؛ بیشترین رای

 14. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 15. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 16. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 17. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 18. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 19. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 20. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 21. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 22. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 23. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 24. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 25. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 2. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 3. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 4. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 5. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / ۴۰ نفر برتر / قالیباف؛ بیشترین رای

 6. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 7. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 8. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 9. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 10. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 11. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 12. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 13. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 14. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 15. ربیعی: حتی با رفتن به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد رخ نخواهد داد/ اختصاص سهمیه بنزین نوروزی با مشکل روبرو است

 16. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

 17. انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سراسر کشور/موسوی در پاسخ به الف: پس از پایان انتخابات و آغاز شمارش، میزان مشارکت به تدریج اعلام میشود/در حال بروز رسانی+ تصاویر و حاشیه ها

 18. کوتاهی وزارت کشور در اعلام نام انصرافی‌ها

 19. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

 20. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

 21. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

 22. جلواتی: وکیل الدوله بودن مهمترین نقطه ضعف مجلس دهم

 23. اعلام نتایج انتخابات در برخی حوزه‌ها / شهرهای بزرگ روز یکشنبه

 24. چرا لیست کامل؟

 25. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

آخرین عناوین