کنایه روحانی به شورای نگهبان/ اموال مسئولان برای مردم محرمانه است! / ایرادات کتاب زیباکلام درباره رضاشاه/ سخنان مهم رئیسی درباره تخلفات مسئولین

گروه سیاسی الف،   3980717146 ۳۲ نظر، ۲۷ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

کنایه روحانی به شورای نگهبان/ اموال مسئولان برای مردم محرمانه است! / ایرادات کتاب زیباکلام درباره رضاشاه/ سخنان مهم رئیسی درباره تخلفات مسئولین

ایرادات کتاب زیباکلام درباره رضاشاه

مدتی پیش کتابی از صادق زیباکلام درباره رضاخان برای انتشار مجوز نگرفت و در پی آن در خارج از کشو چاپ شد. زیباکلام بنا به اظهارات خودش در این کتاب تلاش کرده تصویری متفات از تصویر جمهوری اسلامی از رضاخان به دست دهد. اما از آغاز انتشار این کتاب بحث‌های زیادی درباره ارزش علمی آن در محافل دانشگاهی مطرح شد که طی آن عموم دانشگاهیان کتاب زیباکلام را فاقد ارزش علمی توصیف کردند.

روزنامه شرق در گفت‌وگویی با مجید تفرشی، تاریخ‌پژوه و خود صادق زیباکلام درباره این اثر صحبت کرده است. نکته قابل توجه، تاکید تفرشی بر غلط بودن ادعاها زیباکلام در این کتاب است.

تفرشی با نام بردن از تعداد زیادی آرشیو در بریتانیا که ۱۱هزار پرونده درباره این دوره تاریخی در آنها موجود است گفته است: «اين موارد را عمدا از اين بابت گفتم که نشان دهم ادعاي گزاف بررسي و مطالعه همه اسناد بريتانيايي براي نگارش کتاب رضاشاه که مکررا شفاهي و کتبي نقل شده، تا چه حد نادرست است و حتي کتابي که الهام‌بخش و مأخذ اصلي بخش مهم کتاب اخير است هم با وجود استفاده مستقيم از برخي از اين اسناد، چنين ادعاي گزافي نکرده است. چنين ادعايي ضمن نادرست‌بودن از نظر علمي، متأسفانه به‌شدت در تحليل، قضاوت و نتيجه‌گيري خرد و کلان آقاي زيباکلام، به‌‌ویژه در مسئله سياست بريتانيا درباره تحولات دو دهه رضاشاه تأثير گذاشته و بعضا ايشان را به نتايجي نادقيق و سست سوق داده است.

اين کتاب درمجموع اثري ژورناليستي در دفاع از رضاشاه است؛ دفاعي که به تصريح نويسنده، عکس‌العملي است در برابر چهار دهه تاريخ‌نگاري عليه رضاشاه. کتاب خلاصه‌نويسي از چند کتاب، به‌خصوص کتاب برآمدن رضاشاه دکتر غني است. اين رونويسي به شکلي صورت گرفته که آقاي زيباکلام در کتاب رضاشاه، مجبور شده عينا به شيوه مرحوم غني، عمده کار کاملا اقتباسي و خلاصه‌نويسي خود را به اوايل سلطنت رضاشاه اختصاص دهد...

نويسنده کتاب رضاشاه[صادق زیباکلام] که استاد قديمي دانشگاه است، طبعا بايد کار خود را از نظر شکل و محتوا الگويي براي دانشجويان و محققان قرار دهد. از نظر محتوا که اجمالا بحث شد، ولي در کل کتاب با شيوه‌اي کاملا شعاري و تبليغاتي مجموعا از هفت يا هشت اثر تأليف و ترجمه و بدون زحمت مراجعه به متون اصلي و ديدن صدها منبع مهم ديگر استفاده شده است.

از اين ميان البته دو کتاب، آثار ديگر خود نويسنده هستند. آقاي زيباکلام در کتاب خود که تقريبا از منابع و تحليل جديد بي‌بهره است، از روش شعاري سنتي قديمي ادبيات چريکي و سياسي و تيره‌کردن عبارت‌هاي خاص موردنظر در جاي‌جاي کتاب، (به‌عنوان ارزش افزوده نسبت به کتاب سيروس غني) استفاده کرده و بي‌توجه به روش رفرنس‌دهي آکادميک، بي‌اعتنا به ارائه فهرست منابع و تهيه فهرست اعلام نشان داده که در کارش با متخصصان و کارشناسان تاريخ کاري نداشته و صرفا عوام‌الناس کم‌سواد فاقد مطالعه جدي ناراضي از وضع موجود و جوياي يک بت گمگشته و منجي افسانه‌اي را هدف گرفته تا واکنش رفتاري مشابه با سياست تاريخ‌نويسي ظاهرا مورد نقدشان در طرف مقابل، مبتني‌بر آبروبري از برخي و آبروخري براي برخي ديگر خلق کند.»

***

اموال مسئولان برای مردم محرمانه است

راه‌اندازی سامانه اموال مسئولان و الزام مسئولان به ثبت اموالشان در این سامانه مدتی است در رسانه‌ها مطرح شده است. آنچه عموم رسانه‌ها و مردم از راه‌اندازی اسن سامانه فهمیده‌اند شفاف‌سازی اموال مسئولین برای عموم مردم است. اما متاسفانه اینگونه نیست.

داود کریمی‌ مرید، سخنگو و دبیر کمیته دائمی شورای اطلاع ‏رسانی «مافا» (مرکز آمار و فناوری اطلاعات) قوه قضائیه در گفت‏وگو با شرق گفته است: فکر می‏ کنم باید یک شبهه را برطرف کنم. برخی فکر می‏کنند وقتی می‏ گوییم شفاف‏سازی؛ یعنی اطلاعات موجود در آن در معرض دید عموم قرار می‏ گیرد؛ بنابراین توده جامعه فکر نکنند که این شفاف‏سازی به این معناست که تابلویی باشد که نشان دهد فرضا یک نماینده یا یک مدیر ارشد نظام، چقدر دارایی دارد. این اطلاعات از‌جمله آبرو و حریم خصوصی افراد محسوب می‏شود و لزومی ندارد همه بدانند...

در ایران، ماده ۵ قانون «رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران» مصوب ۱۳۹۴، تأکید می‏کند افشای دارایی ‏های مسئولان جرم تلقی می‏شود؛ مگر آنکه یک مدیر خودش بخواهد دارایی خود را اعلام کند که برای آن منعی وجود ندارد. شاید اگر زمانی اصلاحی در قانون کشور ما نیز صورت بگیرد، موضوع فرق کند؛ اما در چارچوب مطالبات از مجلس شورای اسلامی به ‏عنوان نهاد قانون‌گذار است. در‌حال‌حاضر قانون این اجازه را به ما نمی ‏دهد.»

به نظر می‌رسد با مطالبه‌ای که در افکار عمومی مبنی بر شفافیت اموال مسئولان وجود دادر باید این قانون در مجلس اصلاح شود و اعلام عمومی اموال مسئولان الزامی شود. هرچند به خیر این مجلس امید نیست.

***

کنایه روحانی به شورای نگهبان درباره ردصلاحیت‌ها

حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت رئیس جمهور با بیان اینکه پیروزی این جناح و یا آن جناح مهم نبوده، بلکه باید اجازه دهیم، ملت پیروز شود، تأکید کرد: باید بگذاریم همه جناح‌ها، احساس پیروزی کنند؛ باید به همه فرصت دهیم تا در این اجتماع شرکت کنند.

روحانی با اشاره به اینکه بهترین مجلس در طول تاریخ انقلاب اسلامی مجلس اول بود، اظهار داشت: در آن مجلس، نظارت به این شکل وجود نداشت و حتی شورای نگهبان و این همه دفاتر نظارتی وجود نداشت و همه از جناح‌های مختلف آمدند و ثبت نام کردند؛ حتی منافقین هم در آن انتخابات ثبت نام کردند. همچنین گروه‌هایی مانند دفتر هماهنگی، نهضت آزادی و جبهه ملی نیز ثبت نام کردند و بهترین انتخابات و بهترین مجلس ثمره آن بود.

رئیس جمهور اظهار داشت: نباید اینقدر سختگیری کرده و فشار بیاوریم و فکر کنیم هر چه این فیلتر را تنگ‌تر کنیم، نتیجه مثبت‌تری خواهد داشت.

روحانی افزود: مردم خودشان خوب می‌فهمند و بهترین ها را انتخاب می‌کنند. بویژه در انتخابات مجلس شورای اسلامی که عمدتاً محلی بوده و مردم کاندیداها را بهتر می‌شناسند و انتخاب می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

روحانی: بگذاریم همه جناح‌ها در انتخابات احساس پیروزی کنند/ آمار ایجاد اشتغال طی یکسال اخیر افتخارآمیز است

***

سخنان مهم رئیسی درباره تخلفات مسئولین

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در مراسم سالگرد تاسیس سازمان بازرسی گفت:‌ کسی که در دورانی مسئولیت داشت و کاری باید انجام می‌داد، اما نکرد، یا سدی را باید محکم ایجاد می‌کرد یا جاده‌ای را باید محکم و با اتقان می‌ساخت، اقدامی را به صورت اتقان انجام می‌داد که در نهایت یا کار انجام نشد یا اتقان لازم در این کار نبود، این فرد باید مورد مواخذه قرار گیرد. در دوران مدیریتی که فرد داشته، باید نسبت به آن حوزه و آن دوران پاسخگو باشد که این می‌تواند تضمین کننده باشد و معلوم شود کسی نسبت به ترک فعل‌ها مورد سوال است.

بیشتر بخوانید:

رئیسی: بسیاری از فسادها محصول یک اقدام یک شبه و یک روزه نیست

این سخنان رئیسی از آن جهت اهمیت دارد که در سال‌های اخیر، ترک فعل‌های برخی از مسئولین باعث خسارات جدی به بیت‌المال شده است. مثلا اجرا نشدن سامانه ملی املاک باعث خسارت ۳۴۰ میلیارد تومانی به بیت‌المال در یک سال شد. با ملاک قرار دادن سخنان رئیسی اکنون زمان مناسبی برای رسیدگی به شکایت از عباس آخوندی وزیر وقت مسکن بابت اجرا نکردن این قانون است.

بیشتر بخوانید:

شکایت احمد توکلی از آخوندی به دادستانی تهران

***

رئیس دانشگاه قربانی دانشجوی قلابی شد؟

روز سه شنبهخبر برکناری رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتشر شد. تاکنون دلایل برکناری رئیس دانشگاه منتشر نشده است. جهانپور مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در مصاحبه‌ای فقط به این مسئله اشاره کرده است که این تغییر بنا بر صلاحدید و اختیار دکتر نمکی وزیر بهداشت صورت گرفته است.

ممکن است ماجرای دانشجوی قلابی در این تغییر و تحولات موثر بوده باشد. مدتی پیش دختری به اتهام پذیرش غیرقانونی در رشته دندانپزشکی این دانشگاه دستگیر شد و بعد از آن هم اظهارات متناقضی از سوی این دختر و مسئولین منتشر شد.

بیشتر بخوانید:

حواشی «دانشجوی قلابی» قربانی گرفت

دانشجوی قلابی یا صندلی پولی؟

عناوین مرتبط

۲۱ مهر ۱۳۹۸وقتی ۱۳۴ دامپزشک با سهمیه پزشک می شوند/ ناطق نوری؛ کاتالیزور وحدت یا افتراق اصولگرایان/ انتقاد تند یک اصلاح طلب از صحبت های روحانی درباره شورای نگهبان
۲۰ مهر ۱۳۹۸چرا صداوسیما مطالبات کارگران هفت‌تپه را پوشش نمی‌دهد؟/ پیشنهاد لاریجانی برای شفاف‌نشدن اموال مسئولان/ عارف واسطه اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان می‌شود؟
۱۶ مهر ۱۳۹۸معمای بازگشت ناطق نوری/جزئیات طرح ترور قاسم سلیمانی/ روایت حجاریان از سلطان‌های مفسد در ژانر‌های مختلف
۱۵ مهر ۱۳۹۸ماجرای بازداشت خبرنگار روس چیست؟/ انتقادات تند یک جامعه‌شناس از قالیباف/ احتمال بازداشت کارگران هفت‌تپه/ بلاتکلیفی بنزین در پاستور و بهارستان
۱۴ مهر ۱۳۹۸راز خنده‌های روحانی در نیویورک/ آرمین: گفتمان اصلاح‌طلبی باید به عدالت‌خواهی و فسادستیزی توجه کند/ اصولگرایان معتدل نه رای دارند نه اخلاقی عمل می‌کنند
۱۳ مهر ۱۳۹۸انتقاد عباس عبدی از علی مطهری: با پول نفت چه کرده‌اید؟/ روایت رفیقدوست از ثروت و کارهای خیریه خود/ گوینده خبر در صدا و سیما هیچ‌کاره است
۱۰ مهر ۱۳۹۸روایت زاکانی از روابط دانیال‌زاده و طبری/ دو روایت از جلسه روحانی با اصلاح‌طلبان/مطهری: مردم باید به دولت پول بدهند

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۲۵۶۷۸۲۰:۵۱:۲۷ ۱۳۹۸/۷/۱۷
آقای رئیسی با مدیریت خود در قوه قضائیه هم جلوی خدشه‌دار شدن انقلاب را گرفته و هم حقوق ضایع‌شده از بیت‌المال را برگردانده‌اند. قدردان زحمت‌ها و تلاش‌های این خادم انقلاب هستیم.
ناشناس۱۱۲۶۲۵۸۱۲:۳۵:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۱۸
ماهم از خدمات ایشان تشکر می کنیم. فقط نمی دانیم چرا باهمه مفسدان اقتصادی برخورد نمیشود.مثلا خودروسازان که اینهمه به مردم خسارت می زنند هنوز در امان هستند.ازجمله رامک خودرو
ناشناس۱۱۲۶۴۰۴۱۴:۳۹:۳۲ ۱۳۹۸/۷/۱۸
هنوز خیلی مونده تا قضاوت
ناشناس۱۱۲۵۶۷۹۲۰:۵۱:۵۲ ۱۳۹۸/۷/۱۷
وقتی پول‌هایی را که آیت‌الله رئیسی به بیت‌المال برگردانده با برجام سراسر خسارت محض مقایسه می‌کنیم تفاوت فاحش بین دو مدیریت انقلابی و غیرانقلابی به خوبی معلوم می‌شود.
ناشناس۱۱۲۵۶۸۳۲۰:۵۳:۳۴ ۱۳۹۸/۷/۱۷
جناب تفرشی! بهتر بود بجای کلی گويی و کلی کوبی! مستند و مصداقی حرف ميزديد
ناشناس۱۱۲۵۹۸۳۰۸:۱۱:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۱۸
مستند میخوای پر واضح بود که رضا (شاه چه) با چکمه انگلیس از کشور شوت شد به جزیره موریس و این ننگ بر پیشانی این خاندان ماند تا ابد
ناشناس۱۱۲۶۴۱۴۱۴:۴۵:۵۹ ۱۳۹۸/۷/۱۸
اگه اینجوری باشه که شما میگی پس رضا شاه ضد انگلیس بوده چه دلیلی داشت انگلیس ریسک کرد و نوکری که خوب کار و نوکری میکرد را بیرون انداخت اونم در همسایگی گرگی مثل روسیه
حسینی۱۱۲۶۴۷۲۱۵:۳۵:۲۱ ۱۳۹۸/۷/۱۸
عزیزم کاملا علمی بحث کردن. شما اکادمیک هستید؟ اینکه کتاب رفرنس نداره مستند میخواد؟ مستند را برای ادعای عامی و تاریخی میارن که موضوع را تایید و یا تکذیب کنه.
ناشناس۱۱۲۵۷۰۸۲۱:۲۲:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۱۷
زیباکلام از وقتی رفت انگلیس درس خواند یک آدم دیگه شد.
ناشناس۱۱۲۵۹۵۰۰۷:۱۳:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۱۸
برا اینکه واقعیتا رو دید .به هرحال دنیا دیده با کسی که میشینه یه جا وخیال می بافه فرق داره .
ناشناس۱۱۲۵۷۱۱۲۱:۲۷:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۱۷
رضا شاه فقط برای مردم ایران قلدربازی در میاورد. تو یک روز کل ایران اشغال شد هیچ کاری نتونست بکنه، خودشم تبعید شد.
ناشناس۱۱۲۵۷۱۹۲۱:۴۴:۲۷ ۱۳۹۸/۷/۱۷
آبرو و حریم خصوصی افراد محسوب می‏شود و لزومی ندارد همه بدانند پس چرا میزان دارایی مسوولین کشورهای پیشرفته معلومه
ناشناس۱۱۲۵۷۲۰۲۱:۴۵:۱۲ ۱۳۹۸/۷/۱۷
نوشته «بحث‌های زیادی درباره ارزش علمی آن در محافل دانشگاهی مطرح شد که طی آن عموم دانشگاهیان کتاب زیباکلام را فاقد ارزش علمی توصیف کردند.» واقعا خجالت داره این جمله! عزیز خود زیباکلام که دانشگاهی است و در ضمن کتابش رو فاقد ارزش علمی توصیف نکرده! پس «عموم» در این جمله فاقد ارزش علمی است. پس متن شما فاقد ارزش علمی است. :)
علی۱۱۲۵۷۲۶۲۱:۵۴:۰۲ ۱۳۹۸/۷/۱۷
جناب روحانی . این صحبتهایی که می فرمایید دیگر جالب نیست .وعده وعید و حرفهای واکس زده شده . الحمدالله مردم با توجه به تجربه انتخاب بر اساس وعده و وعید هم اندیشان شما و عملکرد تیم ژنرالهای دولت شما بسیار هوشیار شده‌اند . خداوند همه ما را هدایت کند
ناشناس۱۱۲۵۷۷۴۲۲:۳۰:۳۵ ۱۳۹۸/۷/۱۷
قابلیت و ظرفیتو علم و کفایت و توان شیخ حسن روحانی تا همین حدی‌ست که هر روز میبینیم و میشنویم ### اما در کنار اینهمه کفایت!!! تخصصی هم در مورد موج‌بازی داره!!
ناشناس۱۱۲۵۷۷۹۲۲:۳۳:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۱۷
شفافسازی تقلبی وقتی مردم نامحرمند یعنی فساد آزاد
ناشناس۱۱۲۵۸۷۱۰۱:۰۷:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۱۸
قانونی هست که مجلس تصویب کرده. دیگه به امیدی ها رای ندید.
ناشناس۱۱۲۵۷۸۱۲۲:۳۴:۳۲ ۱۳۹۸/۷/۱۷
کتاب زیباکلام رو منتشر کنید هر کس نقدی داره کتابی در نقد اون منتشر کنه ما چجوری به نقد شما از کتابی که اصلش را حق نداریم بخوانیم اطمینان کنیم؟
ناشناس۱۱۲۶۲۱۴۱۱:۵۷:۵۸ ۱۳۹۸/۷/۱۸
رضا شاه یک دیکتاتور بود البته خدماتی هم داشت اما اصلاح طلبان امثال زیبا کلام هیچ خدمتی به کشور نکرده اند.
ناشناس۱۱۲۵۷۹۲۲۲:۴۴:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۱۷
حالا که کتاب زیباکلام ضعیفه، اجازه بدید داخل کشور چاپ بشه تا آبروی زیباکلام لیبرال بره!
ناشناس۱۱۲۵۹۸۱۰۸:۰۶:۰۸ ۱۳۹۸/۷/۱۸
این نبوغ حیرت‌انگیز فقط از روشنفکر نماهای کم‌هوش بر میاد خسته نباشی هموطن!!
ناشناس۱۱۲۵۹۸۶۰۸:۱۹:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۱۸
ضعیف که هست !ولی اگه مردم اونو قوی تحلیل کردند کی جوابگو هست؟؟
ناشناس۱۱۲۶۰۶۳۰۹:۲۸:۴۱ ۱۳۹۸/۷/۱۸
این مغلطه ها فقط از طلبان بر میاد!
ناشناس۱۱۲۶۰۶۶۰۹:۳۳:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۱۸
نخیر نمیشه! در ایران فقط کتابهای قوی که مورد تایید عموم(تک تک) دانشگاهیان باشد چاپ میشه ولاغیر!
عباس اکبری۱۱۲۵۹۶۰۰۷:۳۴:۴۳ ۱۳۹۸/۷/۱۸
جناب رئیس جمهور چرا سختگیری نکند کم ضربه خوردیم شورای نگهبان با فشارهای سیاسی مجبوربه تاییدصلاحیت برخی شد که نتیجه اش دربی وفایت مدیران دیده شد مگر برای کرفتن وام ازدواج دولت و بانک آسان می گیرد که شورای نگهبان برای سرنوشت کشور بیخیال شود
ناشناس۱۱۲۶۰۰۷۰۸:۵۵:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۱۸
آقای‌تفرشی‌خودت‌چندمرد‌حلاجی‌فهرست‌کتابهای‌خودت‌رالطفا‌اعلام‌فرماییدتامورد‌استفاده‌دردانشگاه‌قرارگیرد
علی۱۱۲۶۱۸۰۱۱:۲۴:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۱۸
یعنی الان خودتون کتاب چاپ کردید که دارید آقای تفرشی رو نقد می‌کنید؟!
ناشناس۱۱۲۶۴۲۱۱۴:۴۹:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۱۸
کتاب چاپ نکرد ولی مثل آقای تفرشی ادعای تاریخ دانی کامل رو هم نداره
ناشناس۱۱۲۶۰۸۰۰۹:۵۵:۴۲ ۱۳۹۸/۷/۱۸
دعا می کنم کسی که از یک جلاد و دیکتاتور چهره مثبتی ارایه می دهد قیامت با او محشور شود
علی۱۱۲۶۱۷۶۱۱:۲۲:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۱۸
آقای روحانی! حالا که داره دوره شما تموم می‌شه این حرف رو می‌زنید؟ توی انتخابات یه آدم دیگه بودید. دنبال پیروزی همه جناح‌ها نبودید که هیچ به جناح مقابلتون کلی انگ و تهمت زدید تا ناجوانمردانه خودتون پیروز بشید.
ناشناس۱۱۲۶۲۶۹۱۲:۴۸:۲۰ ۱۳۹۸/۷/۱۸
اموال و دارایی همه مسئولان باید برای مردم شفاف باشد زیرا شفافیت مانع فساد می شود.
ناشناس۱۱۲۶۴۴۴۱۵:۱۲:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۱۸
ربا خواری بانکها شرعی،حقوقهای نجومی قانونی و درامدش مباح،اختلاس آزاد ،شفافسازی جزء شعار همه مسئولین و در عمل اکثرا باهاش مخالف و این نشون دهنده اینه که ایران بهشت مفسدین میباشد

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های دیروز

 1. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 2. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

 3. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

 4. اموال و دارایی ۲۵۰ هزار مدیر زیر ذره بین قانون/ شفافیت این بار نتیجه می‌دهد؟

 5. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

 6. اردوغان مغرور و خشکاندن چشمه صلح / از متهم شدن ترکیه به حمایت از داعش تا حمله به سوریه ...

 7. وقتی ۱۳۴ دامپزشک با سهمیه پزشک می شوند/ ناطق نوری؛ کاتالیزور وحدت یا افتراق اصولگرایان/ انتقاد تند یک اصلاح طلب از صحبت های روحانی درباره شورای نگهبان

 8. رحم کن، تا به تو رحم شود

 9. وکیل حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است/ هر کسی که در دادگاه محکوم می‌شود گناهکار نیست/ دنبال مسائل دیگری هستند

 10. واکنش شهرداری تهران به اعتراض کارمندان مترو

 11. سخنگوی هیات رئیس مجلس: محرمانگی اطلاعات مالی شامل همه مسئولان است

 12. طرح فروش اقساطی ۳ محصول سایپا + جدول

 13. فرزندان سردار نقدی کجا هستند؟

 14. جزئیات جدید از ۳ اقدام هسته‌ای ایران در ۳ هفته آینده

 15. سخنگوی قوه قضائیه: با قصور دستگاه‌ها در انجام وظایف خود برخورد میکنیم

 16. تغییر در سیاست خارجی آمریکا، اسرائیل را در برابر ایران تنها گذاشته است

 17. توضیحات دادستانی درباره بستن سایت‌های دانلود فیلم

 18. مقام نیروهای دموکراتیک سوریه: نگهداری از اعضای داعش دیگر اولویت کردها نیست/ فرار خانواده‌های داعشی از یک اردوگاه

 19. پیامک جالب پلیس برای عضو شورای شهر

 20. هالیوود زنان را چهار برابر عریان‌تر از مردان نشان می‌دهد

 21. واکنش مدیرعامل شرکت مترو به اعتراضات کارکنان: کارگران باید تابع قانون باشند/ نیرویی را تعدیل نمی‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛ یک شرح | زخم‌های تبر ‌درمان هم می‌خواهد ...

 2. حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت

 3. جایگاه بانوان آزادی حفاظ کشی شد (عکس)

 4. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 5. انتقاد از مجازات خفیف دختر پورشه سواری که گفت: کشتم که کشتم، دیه‌اش را می‌دهم

 6. بی‌بی‌سی: ایران یک‌میلیون و 300 هزار «برده» دارد!

 7. چالش انتظار در مطب پزشکان/چرا مردم اینقدر نسبت به حقوق خود بی‌تفاوتند؟

 8. یک عکس؛‌ یک شرح | آفریدگار کماندار و تیرهایی رو به آینده! ...

 9. پیشنهاد لاریجانی به رئیسی و روحانی برای محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان

 10. طرح نمایندگان برای حذف زبان انگلیسی از برنامه مدارس

 11. حذف یارانه مالکان خودروهای بالای ۲۰۰ میلیون تومان

 12. بازخوانی تبلیغ انتخاباتی روحانی - رئیسی و قضاوت به وقت امروز

 13. شوخی کاربران فضای مجازی با پراید

 14. بانوان پرشور، ملی‌پوشان قدردان و تلاش ناکام برای فتنه‌گری

 15. آفساید پرکن های وطنی! نگاهی به حادثه لردگان

 16. انفجار در نفتکش ایرانی در دریای سرخ/ اطلاعیه شرکت ملی نفتکش/ هیچ حریقی رخ نداده و خدمه همگی سالم‌اند

 17. سبد معاش از ۸ میلیون تومان گذشت + نمودار

 18. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

 19. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

 20. تصویری از نمای ویلای شبنم نعمت‌زاده

 21. سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

 22. دیوار انحصار وکالت ترک برداشت

 23. جهانگیری: دغدغه ‌معیشتی مردم ‌را برطرف می‌کنیم

 24. آقای ظریف! اروپایی ها «ماشه» را چکانده اند اما بی صدا/ تاریخ نباید دوباره تکرار شود

 25. تهدید رئیس موساد به ترور حسن نصرالله و سردار سلیمانی؛ فرمانده سپاه قدس تهدیدی بزرگ برای اسرائیل است

آخرین عناوین