نطق صریح نماینده قزوین علیه وزیر ارتباطات /آقای وزیر در خصوص قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری مالی  شفاف سازی کنید

گروه سیاسی الف،   3980716112 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

آقای جهرمی دغدغه شما حق الناس نیست، بلکه تغییر بازیگران اصلی اقتصاد دیجیتال و نشاندن مهره های خودتان و تیمتان بر سر چاه‌های درآمدی جدید فضای مجازی است. مگر به مکالمات تلفنی دسترسی دارید که از چند روز پیش خبر نطق امروز را داشتید و تمام تلاش خود را کردید که این اتفاق رخ ندهد؟

نطق صریح نماینده قزوین علیه وزیر ارتباطات /آقای وزیر در خصوص قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری مالی  شفاف سازی کنید

به گزارش  فارس، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز سه‌شنبه (16 مهر 98) پارلمان اظهارداشت: امروز باید از ضعف مدیرانی که اخلاق، ایمان و خدمت را به قربانگاه سیاست بازی‌های خود برده اند و از آن دستاویزی ساخته‌اند تا همیشه پشت میز مدیریت بمانند، بگویم. سخن می‌گویم و دشنام می‌خورم به امید آسودگی مردم، پیشرفت کشور و اعتلای نظام و گرنه سکوت و انفعال راحت‌ترین کار است.

وی افزود: امروز روی سخنم  با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات است؛ آقای جهرمی! این روزها پیگیر بحث خدمات ارزش افزوده هستید، احسنت؛ می‌گویید در مقابل فیلترینگ ایستاده اید، دست مریزاد؛ بعد از فیلترینگ برای تعداد معدودی از افراد رسانه‌ای امکان برخورداری از اینترنت بدون فیلتر فراهم کردید؛ بسیار عالی، اما آقای وزیر چرا افراد مشخص که خبرهای تعیین شده از سوی مجموعه شما را پوشش گسترده می‌دهند از این امکان برخوردار هستند؟ جنابعالی که فریاد عدالتخواهیتان گوش فلک را پر کرده، چرا این امکان را به صورت شفاف و بدون پیش شرط برای همه اهالی مطبوعات فراهم نکرده و نمی کنید؟

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چرا باید به محض انتقاد اصولی از حضرتعالی، افرادی با نقاب های رنگارنگ در فضای سایبری گسیل شوند تا هر صدا و نقدی را با توهین و تهمت و افترا خفه کنند؟ چرا باید آنکه سال‌ها صادقانه در عرصه رسانه کار می‌کند با هزاران مشکل مالی معیشتی رو‌به‌رو باشد و آن دیگری هر ماه با امکانات و خدمات و کارت‌های هدیه، مزد بی اخلاقی‌های خود را از جیب بیت المال بگیرد؟

زرآبادی ادامه داد: چرا باید وزیر دولتی که با شعار اخلاق و اعتدال روی کار آمده است، به جای فعالیت اصولی و زیربنایی و اقدام عملی برای توسعه زیرساختهای فناوری و ارتباطی کشور و مقابله عملیاتی با فساد، به دنبال تظاهر و سوء استفاده از بیت المال برای تبلیغ خود و سرکوب رسانه ای مخالفین و منتقدان و حفظ قدرتش باشد؟

وی گفت: امروز توئیتر آقای وزیر مملو از کارهای نمایشی آن‌هم در مورد مسائل شخصی است نه انتشار اطلاعات کلیدی و گزارش عملکرد وزارتخانه‌اش اما ای کاش هزینه این تبلیغات را از جیب خود پرداخت می کردید نه با پول وزارتخانه و اپراتورها. باید پرسید گردش آزاد اطلاعات این است؟ عاقبت اتاق شیشه ای این بود ؟ صداقت در رفتار و گفتار با مردم در کجای این عملکرد جای دارد؟

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: جنابعالی که این روزها شعارتان حق‌الناس است کمی هم در خصوص قراردادهای خرید خارجی هزاران میلیاردی در زیرساخت، همراه اول، مخابرات و رایتل توضیح بفرمایید. در خصوص قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری مالی  شفاف سازی کنید و از انتصابات و استخدام‌های فامیلی و گروهی خود در این شرکت‌ها توضیح بگوئید. در حالی که بهترین استعدادهای نخبه کشور بیکار هستند این استخدام‌ها به دستور چه کسی انجام شده است؟

زرآبادی در ادامه نطق خود خطاب به رئیس جمهور گفت: جناب آقای رئیس جمهور! مگر شعارتان این نبود که بگذاریم شایستگان به ملت خدمت کنند و قرارمان این نبود که ناکارآمدان و بداخلاقان در خانه باشند؟ پس چرا با شروع دولت تدبیر و امید، فردی به عنوان قائم مقام وزیر کار و رئیس هیأت مدیره شستا منصوب می‌شود که مهره‌های نزدیک به خود را در هیأت مدیره رایتل قرار می‌دهد، رایتلی که معلوم نیست در آن چه مدیریتی صورت گرفته که با 3 هزار میلیارد سرمایه‌گذاری به 1700 میلیارد زیان انباشته رسیده است.

وی تصریح کرد: آقای جهرمی می دانید که رایتل می بایست 1200 میلیارد سالانه به دولت حق درآمد پرداخت می‌کرد و 1400 میلیارد سالانه به تامین‌اجتماعی سود می داد، نگویید که نمی دانید این پول به بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی باید می رسید، که نرسید و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با تمام پیگیری‌ها تحقق نیافت.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اما با این حجم از ناکارآمدی چند سال بعد همان مدیران پاداش مدیریتی می‌گیرند و مدیریت بزرگترین بنگاههای اقتصادی حوزه ICT و وزارت را  در دست می گیرند. احسنت به این همه لابی، چه خوب توانستید مدیران یک حوزه استراتژیک را در یک ساختمان مسکونی دور یکدیگر جمع کنید و در آنجا مسائل حیاتی را برای خود ببرید و بدوزید.

زرآبادی خطاب به وزیر ارتباطات بیان کرد: آقای جهرمی! حق‌الناس و بیت المال این پول های هزار میلیاردی است که باید با شفافیت در خصوص آن صحبت شود، جنگ توئیتری و ظاهری به راه انداخته اید که چه بشود؟ در خصوص انحصارطلبی و تبعیض و بی عدالتی به مردم گزارش دهید که به جای توئیت زدن چه اقدام عملی جدی داشته اید؟  

وی تصریح کرد: مگر خانم مینا مهرنوش مدیرعامل به زور مستعفی رایتل چه می‌خواست بگوید که شما تمام توان خود را گذاشتید تا یک‌ ماهه او را با فشار سیاسی و امنیتی برکنار کنید، مصوبه غیرقانونی سازمان تنظیم، فشار به وزیر کار، حمله سازمان یافته فضای مجازی و انواع و اقسام تهمت‌ها و افتراها و بازی با آبروی یک زن مومن، چه چیز را می خواهید از دید مردم و دستگاه‌های نظارتی پنهان کنید؟

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اضافه اظهارداشت: از امکان افشای چه موضوعاتی می ترسیدید که پروژه حذف را با سرعت و با استفاده از تمام ابزار ها کلید زدید؟ مگر برادر شما به خاطر حفظ وطن و ناموس این کشور در جبهه‌های حق علیه باطل شهید نشده‌اند؟ به راستی این است ادامه راه شهدا که آبروی یک زن مومن را که حرمتی چون کعبه دارد بازیچه مطامع خود قرار می دهید؟

زرآبادی ادامه داد: گفتید که خانم مهرنوش با دکترای اقتصاد و 15 سال سابقه فعالیت در حوزه ICT تخصص و تحصیلات کافی را ندارند، می شود پاسخ دهید که جنابعالی  بر اساس چه شایستگی و یا عملکرد مثبت یک شبه ره صدساله را در حوزه ICT طی کرده اید؟  

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: و اما یک جمله؛ آقای رئیس جمهور گفتید که وقتی تفنگ، پول و رسانه در اختیار یک نهاد باشد، فساد می آورد. امروز وزیر شما، با تجمیع پول، رسانه و ارتباطات سیاسی و امنیتی دهان رقبا و منتقدان خود را گاز انبری بسته است و الحق و النصاف خوب توانسته که مخالفین خود را خوار و خفیف و خراب کند. علی برکت الله.

زرآبادی ادامه داد: البته موضوعات بیشتری به همراه مستندات در حوزه مدیریت  ICT وجود دارد که در صورت عدم اصلاح فرآیندها قطعاً به مردم و رسانه ها گزارش و مستندات را ارائه خواهم داد.

 

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۲۳۹۶۷۱۳:۵۳:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۱۶
از اطلاعات سپاه و قوه قضاییه درخواست داریم به وضعیت وزارت ارتباطات رسیدگی کند
سلیم۱۱۲۳۹۸۳۱۳:۵۸:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۱۶
قوه قضاییه ورود پیدا کند اگر حرف های این نماینده محترم درست است رسیدگی کند و متخلفین را مجازات کند اگر درست نیست با نماینده برخورد قانونی انجام گیرد نمیشه همه جا گفته شود که 1700 میلیارد تومن ازحقوق کارگران فلک زده این کشور صرف باندبازی و قدرت طلبی برخی ها شده احدالناسی هم جوابگو نباشد.
هوشیار۱۱۲۳۹۹۸۱۴:۰۷:۳۹ ۱۳۹۸/۷/۱۶
وقتی وزیر مدیرعامل زن شرکت رایتل را برکنار کرد سینه چاکان دفاع از حقوق زنان جیک نزدند .حتما باید خودش رو برای استادیوم اتیش میزد تا ی حرفی بزنید؟؟؟
ناشناس۱۱۲۴۰۱۵۱۴:۱۹:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۱۶
آقای جهرمی هزینه های چند صد میلیاردی و زیان های 1000میلیاردی دوستان خود در رایتل را نمی بیند ولی هزینه چند پیامک در صورتحساب یک نفر را می بیند و آنرا حق الناس می داند!!!
sahatabar۱۱۲۴۰۴۹۱۴:۴۱:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۱۶
فارغ از صحت و سقم فرمایشات این نماینده محترم که قابل تحقیق و بررسی و البته پاسخگویی است، شجاعت و مسئولیت پذیری این نماینده محترم قابل تقدیر و ستایش است. بهتر است که همه نمایندگان شجاع باشند و در مقابل کژی ها ایستادگی کنند.
ناشناس۱۱۲۴۰۵۱۱۴:۴۲:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۱۶
جیغ بنفش علیه تیغ بنفش!!!!
ناشناس۱۱۲۴۵۳۶۰۰:۱۴:۴۷ ۱۳۹۸/۷/۱۷
نزدیک انتخاباته
ناشناس۱۱۲۴۵۶۳۰۱:۰۷:۴۷ ۱۳۹۸/۷/۱۷
دمت گرم هموطن میلیونها لایک نثارت
ناشناس۱۱۲۴۰۶۵۱۴:۵۲:۴۲ ۱۳۹۸/۷/۱۶
احسن ، مرحبا
ناشناس۱۱۲۴۰۷۰۱۴:۵۶:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۱۶
دستمریزاد خانم زرآبادی...در مجلسی که نمایندگان اش تا کمر برای وزیر دولا می شوند چنین نطق روشنگرایانه ای جای تقدیر دارد...یکی نیست به وزیر بگه جای اینهمه شعار حق الناس دادن با یک راهکار فنی جلوی فعالیت های شرکت های VAS را بگیر...اینکه دم به دقیقه مثل دایی جان ناپلئون دشمن فرضی بسازی قانونی باهاشون برخورد کن...
ناشناس۱۱۲۴۰۷۷۱۵:۰۰:۳۴ ۱۳۹۸/۷/۱۶
چه عجب، یک شیر پیدا شد!
ناشناس۱۱۲۴۰۷۸۱۵:۰۰:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۱۶
بهترین وزیر همین وزیر ارتباطاته
ناشناس۱۱۲۴۰۹۲۱۵:۰۹:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۱۶
احسنت به شما شیر زن ! واقعا توصیف خوبی بود !! حق الناس حق الناس کردن وزیر فقط یک شعار تبلیغاتی است و بس . اقدامات خانم مهرنوش داشت عملکرد آقای صدری را زیر سوال می برد و ایشان یکی از دوستان شفیق آقای وزیر جوان است .
ناشناس۱۱۲۴۰۹۴۱۵:۰۹:۵۷ ۱۳۹۸/۷/۱۶
انتقاد خوبه ولی بدون سیاسی کاری، مؤدبانه، با سند و مدرک و محمترین موضوع انتقاد همراه با ارائه راهکار. اولا، ایشون قبلا و دولت های گذشته کجا بودن؟ دوما، وقتی انتقاد همراه توهین و تهمت و افترا باشه، تاثیر نداره سومأ، قانونه که رئیس اپراتورها باید تحصیلات مرتبط داشته باشن، خانم نماینده زحمت بکشن و قانون رو تغییر بدن. با جار و جنجال و هیاهو، هیچ کاری درست پیش نمیره. ایشالا همه عاقبت بخیر بشیم
عجب۱۱۲۴۱۰۸۱۵:۲۲:۰۸ ۱۳۹۸/۷/۱۶
دقیقا مشخصه ناراحته که چرا جهرمی بین جوان ها زیاد طرفدار داره از الان شروع کردن به کوبیدن افرادی‌ که تو جناح مخالف یکم محبوبیت دارن برای اینکه کاندید ریاست جمهوری نشن
مورد۱۱۲۴۱۱۱۱۵:۲۳:۵۸ ۱۳۹۸/۷/۱۶
حتی یک مورد درباره ضعف تو حوزه کاری وزیر نگفته همش داره میگه چرا وزیر بین مردم محبوب شده خوب شما هم پاسخگو باشین محبوب میشین دیگه ناراحتی نداره
علی 671۱۱۲۴۱۵۳۱۵:۵۶:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۱۶
آقای جهرمی کی شما به این زرنگی بودی و ما خبر نداشتیم .شما در بیان کلمات خودت زبان تندی نداشتی ولی قلمت بران بود .جواب بده که شما هم بله
ناشناس۱۱۲۴۱۸۸۱۶:۲۰:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۱۶
ظاهرا خیلی ها از این خدمات افزوده داشتن سود می بردن الان دادشون در اومده!
ناشناس۱۱۲۴۳۱۹۱۹:۰۶:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۱۶
اظهارات وزیر ارتباطات منافع خیلی ها رو به خطر انداخته
ناشناس۱۱۲۴۳۳۱۱۹:۲۴:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۱۶
آفرین به این نماینده شیر دل
ناشناس۱۱۲۴۴۳۶۲۱:۴۷:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۱۶
اگر این گفته ها که از زبان یک نماینده مجلس گفته می شود صحت داشته باشد باید گفت عمق فاجعه خیلی زیاد است.یک وزیر به راحتی تمام این همه تخلف می کند .دوران فساد و بزن و در رو گذشته است.قوه قضائیه باید ورود پیدا کند.با دزد دزد گفتن دزد پیدا نمی شود. باید قاطع عمل کرد.فشار تحریم ها را باید همه بکشند. نه اینکه برای قشر خاصی نه تنها بد شده بلکه عالی هم شده .کاسبان تحریم .

پربحث‌های هفته

 1. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 2. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 3. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 4. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 5. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 6. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 7. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 8. کتک زدن یک جوان در متروی تهران به خاطر خواندن نماز

 9. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 10. صحنه آهسته انفجار بیروت

 11. عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی رسما کلید خورد / «توافق ننگین» امارات و اسرائیل برای عادی سازی

 12. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 13. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 14. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 15. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 16. هفته ای که کنکوری ها در آن نقره داغ شدند !

 17. واکسن روسی کرونا و فرهنگ ترجیح جمع بر فرد

 18. فاجعه دیپلماتیک برای آمریکا

 19. شکست سنگین قطعنامه ضدایرانی آمریکا/ شورای امنیت به تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران رأی نداد

 20. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

 21. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 22. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 23. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 24. بازی با اعصاب مردم!

 25. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 2. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 3. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 4. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 5. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 6. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 7. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 8. بازی با اعصاب مردم!

 9. انتقاد حسین شریعتمداری از فتاح/مخالفت با حضور روحانی در مجلس/پذیرش اعاده دادرسی مرتضوی/ پاسخ آذری‌جهرمی به یک شایعه/ احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است

 10. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 11. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 12. موسوی لارگانی: رفتار مغرورانه رئیس‌جمهور با مجلس باعث شد وزیر پیشنهادی صمت رای نیاورد

 13. توکلی: برخی از مدیرانی که با حکم رهبری قدرت اجرایی دارند، می‌خواهند در انتخابات ۱۴۰۰ وارد صحنه شوند

 14. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 15. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

 16. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

 17. ۳۰۰ هزار نفر کمبود واقعی نیروی انسانی در آموزش وپرورش/اعمال مدارک تحصیلی فرهنگیان از بهمن ماه

 18. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

 19. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 20. نظرات برگزیده مخاطبین الف: بایدن اجماع جهانی بر علیه کشور ما درست می‌کند/ بازگشت به سیاست‌های هاشمی دردی از ما دوا می‌کند؟ /ضعف‌های خودمان را به گردن آمریکا نیندازیم

 21. انگشت اتهام به سمت فتاح گرفته شد؛ چرا صورت مالی بنیاد مستضعفان شفاف و به روز نیست؟

 22. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 23. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

 24. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

 25. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

آخرین عناوین