نطق صریح نماینده قزوین علیه وزیر ارتباطات /آقای وزیر در خصوص قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری مالی  شفاف سازی کنید

گروه سیاسی الف،   3980716112 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

آقای جهرمی دغدغه شما حق الناس نیست، بلکه تغییر بازیگران اصلی اقتصاد دیجیتال و نشاندن مهره های خودتان و تیمتان بر سر چاه‌های درآمدی جدید فضای مجازی است. مگر به مکالمات تلفنی دسترسی دارید که از چند روز پیش خبر نطق امروز را داشتید و تمام تلاش خود را کردید که این اتفاق رخ ندهد؟

نطق صریح نماینده قزوین علیه وزیر ارتباطات /آقای وزیر در خصوص قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری مالی  شفاف سازی کنید

به گزارش  فارس، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز سه‌شنبه (16 مهر 98) پارلمان اظهارداشت: امروز باید از ضعف مدیرانی که اخلاق، ایمان و خدمت را به قربانگاه سیاست بازی‌های خود برده اند و از آن دستاویزی ساخته‌اند تا همیشه پشت میز مدیریت بمانند، بگویم. سخن می‌گویم و دشنام می‌خورم به امید آسودگی مردم، پیشرفت کشور و اعتلای نظام و گرنه سکوت و انفعال راحت‌ترین کار است.

وی افزود: امروز روی سخنم  با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات است؛ آقای جهرمی! این روزها پیگیر بحث خدمات ارزش افزوده هستید، احسنت؛ می‌گویید در مقابل فیلترینگ ایستاده اید، دست مریزاد؛ بعد از فیلترینگ برای تعداد معدودی از افراد رسانه‌ای امکان برخورداری از اینترنت بدون فیلتر فراهم کردید؛ بسیار عالی، اما آقای وزیر چرا افراد مشخص که خبرهای تعیین شده از سوی مجموعه شما را پوشش گسترده می‌دهند از این امکان برخوردار هستند؟ جنابعالی که فریاد عدالتخواهیتان گوش فلک را پر کرده، چرا این امکان را به صورت شفاف و بدون پیش شرط برای همه اهالی مطبوعات فراهم نکرده و نمی کنید؟

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چرا باید به محض انتقاد اصولی از حضرتعالی، افرادی با نقاب های رنگارنگ در فضای سایبری گسیل شوند تا هر صدا و نقدی را با توهین و تهمت و افترا خفه کنند؟ چرا باید آنکه سال‌ها صادقانه در عرصه رسانه کار می‌کند با هزاران مشکل مالی معیشتی رو‌به‌رو باشد و آن دیگری هر ماه با امکانات و خدمات و کارت‌های هدیه، مزد بی اخلاقی‌های خود را از جیب بیت المال بگیرد؟

زرآبادی ادامه داد: چرا باید وزیر دولتی که با شعار اخلاق و اعتدال روی کار آمده است، به جای فعالیت اصولی و زیربنایی و اقدام عملی برای توسعه زیرساختهای فناوری و ارتباطی کشور و مقابله عملیاتی با فساد، به دنبال تظاهر و سوء استفاده از بیت المال برای تبلیغ خود و سرکوب رسانه ای مخالفین و منتقدان و حفظ قدرتش باشد؟

وی گفت: امروز توئیتر آقای وزیر مملو از کارهای نمایشی آن‌هم در مورد مسائل شخصی است نه انتشار اطلاعات کلیدی و گزارش عملکرد وزارتخانه‌اش اما ای کاش هزینه این تبلیغات را از جیب خود پرداخت می کردید نه با پول وزارتخانه و اپراتورها. باید پرسید گردش آزاد اطلاعات این است؟ عاقبت اتاق شیشه ای این بود ؟ صداقت در رفتار و گفتار با مردم در کجای این عملکرد جای دارد؟

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: جنابعالی که این روزها شعارتان حق‌الناس است کمی هم در خصوص قراردادهای خرید خارجی هزاران میلیاردی در زیرساخت، همراه اول، مخابرات و رایتل توضیح بفرمایید. در خصوص قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری مالی  شفاف سازی کنید و از انتصابات و استخدام‌های فامیلی و گروهی خود در این شرکت‌ها توضیح بگوئید. در حالی که بهترین استعدادهای نخبه کشور بیکار هستند این استخدام‌ها به دستور چه کسی انجام شده است؟

زرآبادی در ادامه نطق خود خطاب به رئیس جمهور گفت: جناب آقای رئیس جمهور! مگر شعارتان این نبود که بگذاریم شایستگان به ملت خدمت کنند و قرارمان این نبود که ناکارآمدان و بداخلاقان در خانه باشند؟ پس چرا با شروع دولت تدبیر و امید، فردی به عنوان قائم مقام وزیر کار و رئیس هیأت مدیره شستا منصوب می‌شود که مهره‌های نزدیک به خود را در هیأت مدیره رایتل قرار می‌دهد، رایتلی که معلوم نیست در آن چه مدیریتی صورت گرفته که با 3 هزار میلیارد سرمایه‌گذاری به 1700 میلیارد زیان انباشته رسیده است.

وی تصریح کرد: آقای جهرمی می دانید که رایتل می بایست 1200 میلیارد سالانه به دولت حق درآمد پرداخت می‌کرد و 1400 میلیارد سالانه به تامین‌اجتماعی سود می داد، نگویید که نمی دانید این پول به بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی باید می رسید، که نرسید و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با تمام پیگیری‌ها تحقق نیافت.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اما با این حجم از ناکارآمدی چند سال بعد همان مدیران پاداش مدیریتی می‌گیرند و مدیریت بزرگترین بنگاههای اقتصادی حوزه ICT و وزارت را  در دست می گیرند. احسنت به این همه لابی، چه خوب توانستید مدیران یک حوزه استراتژیک را در یک ساختمان مسکونی دور یکدیگر جمع کنید و در آنجا مسائل حیاتی را برای خود ببرید و بدوزید.

زرآبادی خطاب به وزیر ارتباطات بیان کرد: آقای جهرمی! حق‌الناس و بیت المال این پول های هزار میلیاردی است که باید با شفافیت در خصوص آن صحبت شود، جنگ توئیتری و ظاهری به راه انداخته اید که چه بشود؟ در خصوص انحصارطلبی و تبعیض و بی عدالتی به مردم گزارش دهید که به جای توئیت زدن چه اقدام عملی جدی داشته اید؟  

وی تصریح کرد: مگر خانم مینا مهرنوش مدیرعامل به زور مستعفی رایتل چه می‌خواست بگوید که شما تمام توان خود را گذاشتید تا یک‌ ماهه او را با فشار سیاسی و امنیتی برکنار کنید، مصوبه غیرقانونی سازمان تنظیم، فشار به وزیر کار، حمله سازمان یافته فضای مجازی و انواع و اقسام تهمت‌ها و افتراها و بازی با آبروی یک زن مومن، چه چیز را می خواهید از دید مردم و دستگاه‌های نظارتی پنهان کنید؟

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اضافه اظهارداشت: از امکان افشای چه موضوعاتی می ترسیدید که پروژه حذف را با سرعت و با استفاده از تمام ابزار ها کلید زدید؟ مگر برادر شما به خاطر حفظ وطن و ناموس این کشور در جبهه‌های حق علیه باطل شهید نشده‌اند؟ به راستی این است ادامه راه شهدا که آبروی یک زن مومن را که حرمتی چون کعبه دارد بازیچه مطامع خود قرار می دهید؟

زرآبادی ادامه داد: گفتید که خانم مهرنوش با دکترای اقتصاد و 15 سال سابقه فعالیت در حوزه ICT تخصص و تحصیلات کافی را ندارند، می شود پاسخ دهید که جنابعالی  بر اساس چه شایستگی و یا عملکرد مثبت یک شبه ره صدساله را در حوزه ICT طی کرده اید؟  

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: و اما یک جمله؛ آقای رئیس جمهور گفتید که وقتی تفنگ، پول و رسانه در اختیار یک نهاد باشد، فساد می آورد. امروز وزیر شما، با تجمیع پول، رسانه و ارتباطات سیاسی و امنیتی دهان رقبا و منتقدان خود را گاز انبری بسته است و الحق و النصاف خوب توانسته که مخالفین خود را خوار و خفیف و خراب کند. علی برکت الله.

زرآبادی ادامه داد: البته موضوعات بیشتری به همراه مستندات در حوزه مدیریت  ICT وجود دارد که در صورت عدم اصلاح فرآیندها قطعاً به مردم و رسانه ها گزارش و مستندات را ارائه خواهم داد.

 

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۲۳۹۶۷۱۳:۵۳:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۱۶
از اطلاعات سپاه و قوه قضاییه درخواست داریم به وضعیت وزارت ارتباطات رسیدگی کند
سلیم۱۱۲۳۹۸۳۱۳:۵۸:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۱۶
قوه قضاییه ورود پیدا کند اگر حرف های این نماینده محترم درست است رسیدگی کند و متخلفین را مجازات کند اگر درست نیست با نماینده برخورد قانونی انجام گیرد نمیشه همه جا گفته شود که 1700 میلیارد تومن ازحقوق کارگران فلک زده این کشور صرف باندبازی و قدرت طلبی برخی ها شده احدالناسی هم جوابگو نباشد.
هوشیار۱۱۲۳۹۹۸۱۴:۰۷:۳۹ ۱۳۹۸/۷/۱۶
وقتی وزیر مدیرعامل زن شرکت رایتل را برکنار کرد سینه چاکان دفاع از حقوق زنان جیک نزدند .حتما باید خودش رو برای استادیوم اتیش میزد تا ی حرفی بزنید؟؟؟
ناشناس۱۱۲۴۰۱۵۱۴:۱۹:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۱۶
آقای جهرمی هزینه های چند صد میلیاردی و زیان های 1000میلیاردی دوستان خود در رایتل را نمی بیند ولی هزینه چند پیامک در صورتحساب یک نفر را می بیند و آنرا حق الناس می داند!!!
sahatabar۱۱۲۴۰۴۹۱۴:۴۱:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۱۶
فارغ از صحت و سقم فرمایشات این نماینده محترم که قابل تحقیق و بررسی و البته پاسخگویی است، شجاعت و مسئولیت پذیری این نماینده محترم قابل تقدیر و ستایش است. بهتر است که همه نمایندگان شجاع باشند و در مقابل کژی ها ایستادگی کنند.
ناشناس۱۱۲۴۰۵۱۱۴:۴۲:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۱۶
جیغ بنفش علیه تیغ بنفش!!!!
ناشناس۱۱۲۴۵۳۶۰۰:۱۴:۴۷ ۱۳۹۸/۷/۱۷
نزدیک انتخاباته
ناشناس۱۱۲۴۵۶۳۰۱:۰۷:۴۷ ۱۳۹۸/۷/۱۷
دمت گرم هموطن میلیونها لایک نثارت
ناشناس۱۱۲۴۰۶۵۱۴:۵۲:۴۲ ۱۳۹۸/۷/۱۶
احسن ، مرحبا
ناشناس۱۱۲۴۰۷۰۱۴:۵۶:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۱۶
دستمریزاد خانم زرآبادی...در مجلسی که نمایندگان اش تا کمر برای وزیر دولا می شوند چنین نطق روشنگرایانه ای جای تقدیر دارد...یکی نیست به وزیر بگه جای اینهمه شعار حق الناس دادن با یک راهکار فنی جلوی فعالیت های شرکت های VAS را بگیر...اینکه دم به دقیقه مثل دایی جان ناپلئون دشمن فرضی بسازی قانونی باهاشون برخورد کن...
ناشناس۱۱۲۴۰۷۷۱۵:۰۰:۳۴ ۱۳۹۸/۷/۱۶
چه عجب، یک شیر پیدا شد!
ناشناس۱۱۲۴۰۷۸۱۵:۰۰:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۱۶
بهترین وزیر همین وزیر ارتباطاته
ناشناس۱۱۲۴۰۹۲۱۵:۰۹:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۱۶
احسنت به شما شیر زن ! واقعا توصیف خوبی بود !! حق الناس حق الناس کردن وزیر فقط یک شعار تبلیغاتی است و بس . اقدامات خانم مهرنوش داشت عملکرد آقای صدری را زیر سوال می برد و ایشان یکی از دوستان شفیق آقای وزیر جوان است .
ناشناس۱۱۲۴۰۹۴۱۵:۰۹:۵۷ ۱۳۹۸/۷/۱۶
انتقاد خوبه ولی بدون سیاسی کاری، مؤدبانه، با سند و مدرک و محمترین موضوع انتقاد همراه با ارائه راهکار. اولا، ایشون قبلا و دولت های گذشته کجا بودن؟ دوما، وقتی انتقاد همراه توهین و تهمت و افترا باشه، تاثیر نداره سومأ، قانونه که رئیس اپراتورها باید تحصیلات مرتبط داشته باشن، خانم نماینده زحمت بکشن و قانون رو تغییر بدن. با جار و جنجال و هیاهو، هیچ کاری درست پیش نمیره. ایشالا همه عاقبت بخیر بشیم
عجب۱۱۲۴۱۰۸۱۵:۲۲:۰۸ ۱۳۹۸/۷/۱۶
دقیقا مشخصه ناراحته که چرا جهرمی بین جوان ها زیاد طرفدار داره از الان شروع کردن به کوبیدن افرادی‌ که تو جناح مخالف یکم محبوبیت دارن برای اینکه کاندید ریاست جمهوری نشن
مورد۱۱۲۴۱۱۱۱۵:۲۳:۵۸ ۱۳۹۸/۷/۱۶
حتی یک مورد درباره ضعف تو حوزه کاری وزیر نگفته همش داره میگه چرا وزیر بین مردم محبوب شده خوب شما هم پاسخگو باشین محبوب میشین دیگه ناراحتی نداره
علی 671۱۱۲۴۱۵۳۱۵:۵۶:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۱۶
آقای جهرمی کی شما به این زرنگی بودی و ما خبر نداشتیم .شما در بیان کلمات خودت زبان تندی نداشتی ولی قلمت بران بود .جواب بده که شما هم بله
ناشناس۱۱۲۴۱۸۸۱۶:۲۰:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۱۶
ظاهرا خیلی ها از این خدمات افزوده داشتن سود می بردن الان دادشون در اومده!
ناشناس۱۱۲۴۳۱۹۱۹:۰۶:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۱۶
اظهارات وزیر ارتباطات منافع خیلی ها رو به خطر انداخته
ناشناس۱۱۲۴۳۳۱۱۹:۲۴:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۱۶
آفرین به این نماینده شیر دل
ناشناس۱۱۲۴۴۳۶۲۱:۴۷:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۱۶
اگر این گفته ها که از زبان یک نماینده مجلس گفته می شود صحت داشته باشد باید گفت عمق فاجعه خیلی زیاد است.یک وزیر به راحتی تمام این همه تخلف می کند .دوران فساد و بزن و در رو گذشته است.قوه قضائیه باید ورود پیدا کند.با دزد دزد گفتن دزد پیدا نمی شود. باید قاطع عمل کرد.فشار تحریم ها را باید همه بکشند. نه اینکه برای قشر خاصی نه تنها بد شده بلکه عالی هم شده .کاسبان تحریم .

پربحث‌های هفته

 1. شادی پس از گل متفاوت مهدی ترابی/ تنها راه نجات کشور=اطاعت از رهبری

 2. وزیر صنعت: رئیس بانک مرکزی باید ثابت کند خودروسازان فشل هستند

 3. حسین فریدون زندان نرفته به مرخصی رفت!

 4. واعظی: رئیس‌جمهور تا ۱۱ شب سرکار است و به کارهای کشور می‌رسد

 5. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

 6. انتقال آب خزر به سمنان از انفجار چرنوبیل خطرناک‌تر است

 7. انتقاد صریح دکتر حسن سبحانی از بی توجهی به اقتصاد اسلامی، قانون اساسی و نحوه اجرای بانکداری بدون ربا 

 8. باز هم اختیارات رئیس جمهور/پیشنهاد فراخوان برای تفسیر اصل ۱۱۳

 9. نظر سنجی منابع غربی: اکثر ایرانیان دیگر حامی توافق هسته ای نیستند/ ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار خروج از برجام اند

 10. روحانی: امسال چهارده برابر دولت های قبل زائر برای شرکت در مراسم اربعین حضور پیدا کرد

 11. سبحانی: اثری از اقتصاد اسلامی در برنامه ریزی ها نمانده/ بانکداری بدون ربا را درست نفهمیده ایم/ فکر می کردند بانک مثل قلک است!/ قانون اساسی، فانوس دریایی ماست

 12. انتشار گزارشی عجیب درباره کنسرت گلزار در آمریکا

 13. داماد رئیس‌جمهور: روحانی مردم را بسیار دوست دارد/ ایشان گفت زمانی که مردم تحت فشار اقتصادی هستند نمی‌تواند راحت بخوابد/ ماجرای واسطه ازدواج با دختر رئیس‌جمهور

 14. از بیکار شدن برادرم شش ماه گذشت

 15. رفيقمان حال کار نداشت

 16. آخرین دفاعیات شبنم نعمت‌زاده: پدرم پدر خوبی نبود ولی برای مملکت مدیر خوبی بود/ لشگری‌پور حرف‌های راستی می‌زند و آدم را یاد بی‌بی‌سی می‌اندازد

 17. پاسخ مجلس به گزارش مهر / پرواز اختصاصی بود اما ۳۰۰ میلیون صرفه جویی شد

 18. مهدی ترابی را ببینید و شرم کنید...

 19. نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!+تصویر نامه

 20. خبری که «جهانگیری» آن را برای تکذیب اعلام کرد !

 21. عکسی از آقای وزیر و خانواده‌اش در راهپیمایی اربعین

 22. پرونده حسین فریدون و سوالات بی پاسخ

 23. منشی زن برای مدیران یک نهاد دولتی رسما ممنوع شد

 24. مهدی ترابی: من عاشق مبارزه با صهیونیست هستم

 25. احمد توکلی :آنچه اخیرا از قول من علیه آقای رییسی نقل شده دروغ محض است / خدای را شاکرم برای رشد جوانان انقلابی و وطن‌خواه و شکر برای زبان فاخر در نقادی

پربحث‌های هفته

 1. حسین فریدون زندان نرفته به مرخصی رفت!

 2. واعظی: رئیس‌جمهور تا ۱۱ شب سرکار است و به کارهای کشور می‌رسد

 3. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

 4. باز هم اختیارات رئیس جمهور/پیشنهاد فراخوان برای تفسیر اصل ۱۱۳

 5. روحانی: امسال چهارده برابر دولت های قبل زائر برای شرکت در مراسم اربعین حضور پیدا کرد

 6. داماد رئیس‌جمهور: روحانی مردم را بسیار دوست دارد/ ایشان گفت زمانی که مردم تحت فشار اقتصادی هستند نمی‌تواند راحت بخوابد/ ماجرای واسطه ازدواج با دختر رئیس‌جمهور

 7. رفيقمان حال کار نداشت

 8. پاسخ مجلس به گزارش مهر / پرواز اختصاصی بود اما ۳۰۰ میلیون صرفه جویی شد

 9. مهدی ترابی را ببینید و شرم کنید...

 10. خبری که «جهانگیری» آن را برای تکذیب اعلام کرد !

 11. پرونده حسین فریدون و سوالات بی پاسخ

 12. منشی زن برای مدیران یک نهاد دولتی رسما ممنوع شد

 13. احمد توکلی :آنچه اخیرا از قول من علیه آقای رییسی نقل شده دروغ محض است / خدای را شاکرم برای رشد جوانان انقلابی و وطن‌خواه و شکر برای زبان فاخر در نقادی

 14. آخرین خبر از حضور قالیباف در انتخابات مجلس/ عارف در سودای ریاست‌جمهوری/ حسین فریدون در زندان است

 15. پرواز پرهزینه لاریجانی به بلگراد + عکس

 16. جهانگیری: ارز ۴۲۰۰ تومانی مورد تایید همه ارکان نظام بود/ از قوه قضائیه در برخورد با مفسدان حمایت می‌کنیم

 17. روایت فیگارو از چگونگی بازداشت زم

 18. اصلاح‌طلبان علیه عارف/ جدال کریمی‌قدوسی و حسام‌الدین آشنا درباره آمدنیوز/ چرا لاریجانی با پرواز اختصاصی از بلگراد به تهران بازگشت؟

 19. واعظی: دولت به تفریح و ارزاق مردم توجه دارد

 20. روحانی: راهی جز مقاومت در برابر توطئه و فشارهای دشمنان نداریم

 21. روایت یک نفوذ/ اولین همکار داخلی آمدنیوز کیست

 22. مهدی جهانگیری در کربلا

 23. معاون سازمان انرژی اتمی ایران درگذشت/سوابق مرحوم احمدیان

 24. چرا آمد نیوز آمد و رفت؟

 25. سازمان زندان ها: "فریدون" در زندان است

آخرین عناوین