در گفتگو با الف مطرح شد لاسجردی: نتانیاهو جایگاه خود را در میان صهیونیست‌ها هم از دست داده است

گروه جهان الف،   3980714112

یک کارشناس مسایل بین المللی می گوید: سیاست های اشتباه موجب شده تا نتانیاهو جایگاه خود را از دست بدهد و قابلیت‌های گذشته و مدیریت در میدان را برای رژیم صهیونیستی نداشته باشد و به مرور از صحنه سیاست کنار گذاشته شود.

لاسجردی: نتانیاهو جایگاه خود را در میان صهیونیست‌ها هم از دست داده است

به گزارش الف، انتخابات زودهنگام پارلمانی رژیم صهیونیستی اواخر شهریور ماه برگزار شد. بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم تمام تلاش خود را به کار برد تا در انتخابات پیروز شود، اما نتایج انتخابات نشان داد که نتانیاهو از رقیب خود یعنی بنی گانتس شکست خورده است.

حزب لیکود به رهبری نتانیاهو کرسی‌های کمتری به دست آورد و دوم شد. اما از آنجا که در مجموع نمایندگان، تعدادی بیشتری بنیامین نتانیاهو را به عنوان نخست‌وزیر بعدی به رئیس رژیم صهیونیستی پیشنهاد کردند، نتانیاهو بار دیگر مامور تشکیل کابینه شد.

بر اساس نتایج منتشر شده، ائتلاف آبی سفید با کسب ۳۳ کرسی در رده اول و حزب لیکود با ۳۲ کرسی در رده دوم قرار گرفت. پارلمان رژیم صهیونیستی ۱۲۰ کرسی دارد و در شرایط فعلی، تشکیل یک دولت ائتلافی در این رژیم الزامی است.

به گزارش پایگاه خبری "فلسطین الیوم" به نقل از شبکه 13 رژیم صهیونیستی، در حالی که قرار بود نتانیاهو پنج شنبه هفته گذشته، ابتکار عمل لیبرمن برای حل بحران تشکیل ائتلافی جدید را بشنود، اما جلسه آنها بدون نتیجه و توافق به پایان رسید. نتانیاهو درباره این نشست گفت که به لیبرمن پیشنهاد کردیم که در اسرع وقت به آنچه کابینه وحدت خوانده می شود، بپیوندد.

آویگدور لیبرمن همچنین در روز یکشنبه هفته جاری در یادداشتی در صفحه شخصی خود در فیسبوک تاکید کرد: از نتانیاهو و گانتس می‌خواهیم وقت را تلف نکنند و هرچه سریع‌تر دولت وحدت قدرتمند را تشکیل دهند.

نتانیاهو ۲۸ روز فرصت دارد تا کابینه جدید را تشکیل دهد گه به گفته کارشناسان البته امکان تمدید ۱۴ روزه این مدت نیز وجود دارد.

حسن لاسجردی، کارشناس مسایل بین‌المللی در گفتگو با خبرنگار سیاسی الف، در مورد نتایج انتخابات رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: سیاست‌های افراطی و اشتباه نتانیاهو و خانواده‌اش، عدم جلب توجه آمریکا و فاصله گرفتن از ترامپ که به عقیده بسیاری از تحلیلگران، در هیچ زمانی فاصله بین آمریکا و اسراییل بر سر ایران به این حد نبوده است، موجب شده است تا نتانیاهو جایگاه خود را از دست بدهد و قابلیت‌های گذشته و مدیریت لازم در میدان را برای رژیم صهیونیستی نداشته باشد که این موضوع نشانگر این است که  نتانیاهو به زودی از صحنه سیاست کنار گذاشته خواهد شد.

وی تصریح کرد: انتخابات برای نتانیاهو بسیار مهم بوده و سعی کرد به هر طریقی که شده است بتواند بر رقیبان خود پیروز شود، باتوجه به پرونده های سیاسی و اقتصادی که نتانیاهو دارد،  رقیبانش به دنبال این بودند که وی پیروز انتخابات باشد و البته رقبای نتانیاهو هم پیروز شدند و توانستند مانع از موفقیت وی شوند.

این کارشناس مسایل بین‌المللی تاکید کرد: در حال حاضر نیز نتانیاهو به دنبال تشکیل ائتلاف است تا بتواند از این طریق دولتش را تثبیت کند، یعنی دولت یک سال در میان چرخشی می‌شود که به آن دولت چرخشی می‌گویند. نزدیکترین ائتلاف به نتانیاهو، گانتس است که حاضر نیست ذیل نتانیاهو تعریف شود.

کارشناس روابط بین‌الملل تاکید کرد: خود اصل اختلافات و رای نیاوردن شکست بزرگی برای لیکودی‌‌ها است و این استحکام دولت نتانیاهو را می‌شکند. لذا بسیاری معتقدند به جهت اینکه نتانیاهو و لیکودی‌ها سیاست‌های تند افراطی اعم از سیاسی، نظامی و... دارند رویکرد بسیاری از صهیونیست‌ها نسبت به اینها منفی باشد.

وی خاطرنشان کرد: در  حال حاضر اسراییل منتظر است تا توافق نهایی نتانیاهو با گانتس صورت بگیرد و بعد نحوه تقسیم وزارتخانه‌ها  و مشاورین را در در دستور کار قرار دهد تا دولت شکل بگیرد.

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 3. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 4. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 5. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 6. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 7. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 8. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 9. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 10. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 11. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 12. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 13. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 14. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 15. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 16. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 17. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 18. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 19. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 20. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

 21. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

 22. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

 23. فارین پالیسی: "چراغ راهنمای آمریکا" در جهان خاموش شده است

 24. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

 25. موتلفه به دنبال چیست؟

آخرین عناوین