آیت‌الله‌ علم الهدی: مراسم هفته دولت امسال چیزی کمتر از کشف حجاب رضاخانی نداشت

گروه سیاسی الف،   3980608130 ۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

امام جمعه مشهد گفت: در مراسم امسال هفته دولت، برخی زن‌ها با آرایش و سربرهنه حضور یافتند که چیزی کمتر از کشف حجاب رضاخانی نبود.

آیت‌الله‌ علم الهدی: مراسم هفته دولت امسال چیزی کمتر از کشف حجاب رضاخانی نداشت

به‌گزارش فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، در خصوص مصادیق تقوا یکی از مصادیق آن را دین‌مداری دانست و گفت: این جمله به‌معنای قرار دادن دین در تمام ابعاد زندگی است.

امام جمعه مشهد با اشاره به‌اینکه انسان‌ها بر دو قسم هستند، ادامه داد: دسته‌ای همیشه در عالم بچگی می‌مانند و تنها در دوره‌های مختلف زندگی نیازهایشان متفاوت می‌شودد، این افراد تنها به‌فکر خوراک و پوشاک هستند.

«برخی هیچ‌گاه از خوشگذرانی سیر نمی‌شوند»

وی تصریح کرد: امام علی (ع) می‌فرمایند؛ این افراد هیچ‌گاه از لذت و خوشگذرانی سیر نمی‌شوند و هر زمان که در مسیر لذایذ قرار گیرند بالاتر از آن را طلب می‌کنند و چنانچه دست نیابند رنج می‌برند و در مقام شهوت رانی افسار گسیخته‌اند.

آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: زندگی برای این افراد پس از مدتی عبث می‌شود.

امام جمعه مشهد با توصیه به‌جوانان مبنی بر اینکه هر کس این‌گونه زندگی می‌کند از زندگی خسته می‌شود، ابراز کرد: مقابل چشم شما ممکن است غذایی لذیذ جلوه داشته باشد، اما چنانچه زندگی را این‌گونه گذراندید زندگی خسته کننده می‍‌‌شود.

وی با اشاره به‌گروه دوم یادآورشد: گروه دیگر زندگی را فراتر از مادیات می‌بینند، این‌ها زندگی را بالاتر از این‌ها فرض می‌کنند، خود را با گوسفند برابر نمی‌دانند از خود می‌پرسند، چنانچه بخواهم اراده داشته باشم چه باید کنم؟ در هر اندیشه و فکری قرار بگیرید نمی‌توانید برای زندگی هدف قرار دهید و دین نداشته باشید، چنانچه در سایه دین قرار نگیرید زندگی انسانی با هدف و اراده شکل نمی‌گیرد.

دین زندگی را هدفمند می‌کند

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به‌اینکه دین زندگی را هدفمند می‌کند، تصریح کرد: دین انسان را در کمال قرار می‌دهد، اراده انسان را سازنده می‌کند و می‌گوید چگونه باید زندگی کرد تا به‌هدف خداگونگی رسید؛ به‌طور کلی دین  راه رسیدن به‌هدف در برابر ما قرار داده است.

امام جمعه مشهد خطاب به‌جوانان بیان کرد: دین با احساسات نمی‌تواند اثرگذار باشد، جوانانی که در دین احساساتی هستید و باورمندی خود را در دین با اندیشه و فکر تقویت می‌کنید، تنها چیزی که دین را در زندگی پیاده می‌کند تقوا است.

وی مصداق تقوا را دین‌مداری دانست و ابراز کرد: چنانچه دین محور زندگی قرار گیرد زندگی شما، انسانی و با اراده و هدفمند می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، گفت: این عزیزان 38 سال به‌عنوان دو الگوی قطعی در برابر بینش همه دولتمردان برای دولت مردی نظام قرار گرفته‌اند.

امام جمعه مشهد به‌بیان برخی ویژگی‌های شهید رجایی پرداخت و افزود: شهید رجایی اعلام کرد من مقلد امام هستم با بیان این دوجمله قصد داشت دو مطلب را ثابت کند اول اینکه ایشان فردی متدین بود و به‌عنوان شیعه مقلد مجتهد زمان بود، خاصیت دومی که شهید رجایی در این ادعا اعلام کرد برای اینکه نشان دهد مدیریت سیاسی و فرهنگی این شخص چگونه است، تمام مدیریت خود را در سایه خواسته‌های رهبر نظام قرار داد.

هفته دولت در سال جاری با حاشیه‌هایی همراه بود

وی این دو ویژگی را بر هر دولتمردی لازم دانست و متذکرشد: متاسفانه در هفته دولت امسال با مشکلی رو به‌رو شدیم، قبل از هفته دولت هیئت دولت خدمت مقام معظم رهبری رسید و ایشان فرمودند دولت نباید حاشیه ساز باشد، ولی متاسفانه در برنامه‌های هیئت دولت شاهد نقض این رهنمود و فرمایش رهبری شدیم.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به‌حاشیه سازی دولت در این هفته، خاطرنشان کرد: در روز دوشنبه مراسمی برپا کردند، زن‌ها آرایش کرده با سربرهنه و لباس‌های مخصوص نشستند آیا حاشیه سازی از این بدتر؟ منظره فوق العاده بدی بود آن‌هایی که در خبرگزاری فارس دیدند برآشفتند، چنانچه بخواهیم از اسناد کشور مراسم جشن کشف حجاب رضاخان را پیدا کنیم شاید از آن جریان چیزی کم نیاورد، بلکه بدتر هم بود.

امام جمعه مشهد با اشاره به‌نقض قانون حجاب در مراسم رسمی، ابراز کرد: یکی از علمای مشهد گریه می‌کرد که شاید می‌خواهند کشف حجاب اجباری کنند، روابط عمومی دولت بیانیه داد این‌ها را ما نیاوردیم و گروه‌ها با خود آوردند، در کدام روستا زن‌ها اینگونه‌اند؟ شما در برابر درب‌های ورودی چه می‌کنید؟ شما بنای جنگ با دین و مقابله با رهبری را دارید.

وی با اشاره به‌حاشیه سازی‌های صورت گرفته در خصوص بیان برخی مطالب در این مراسم، ابراز کرد: هم مجلس حاشیه داشت، هم حرف‌هایی که زده شد حاشیه داشت، نظام جمهوری سر جایش است تمام دستگاه‌های مسؤول قصه را پیگیری کنند چه کسی این جنایت را انجام داد و نتیجه‌اش را به‌مردم اعلام کنند.

از مذاکره چه سودی برده‌ایم؟

آیت‌الله علم‌الهدی ضمن بیان این مطلب که در این مراسم مطرح شد برخی در گوششان پنبه است مدام می‌گویند نباید با دولت‌های بزرگ مذاکره کرد، اضافه کرد: می‌خواهم بگویم از مذاکره چه سودی برده‌ایم؟ مگر خود شما نگفتید کشوری که با آمریکا مذاکره کند دیوانه است، این جمله یعنی چنانچه منافع ملی اقتضا کرد دیوانه شویم؟

امام جمعه مشهد اظهار کرد: 15 دقیقه مذاکره تلفنی با اوباما داشتیید نتیجه آن چه شد؟ خیابان‌گردی با اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها چه نتیجه‌ای جز برجام لعنتی داشت؟ هر دستاوردی که توهم می‌کنید به‌این هزینه‌ای که دادیم می‌ارزید(؟) رشد فناوری را توقف کردیم، آب سنگین اراک را بتن ریختید آیا به‌این هزینه می‌ارزید، این مذاکرات نتیجه‌اش چه شد؟ از اول که رهبری موافقت کردند برای رفع تحریم‌ها بود، نه اینکه تحریم‌ها چند برابر شود.

آیا راهبرد دولت برای توسعه روستا،حاشیه‌سازی  است؟!

وی خاطرنشان کرد: حاشیه‌سازی از این بدتر نمی‌شود، بیان این مطالب دولت ستیزی نیست، بیان واقعیت است، مردم شعور دارند فشارهای معیشتی مردم را سخت کرده‌اند شما به ‌دنبال حاشیه سازی هستید، این توسعه زیر ساخت روستایی است؟ این راهبرد شما است؟

دیدگاه کاربران

رضا۱۰۷۲۵۹۷۱۷:۰۸:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۸
در این شرایط جنگ روانی و اقتصادی باید از دولت حمایت کرد. در انتخابات بعدی دولت و مجلس در اختیار اصول گرایان خواهد بود و مسایل اقتصادی و فرهنگی ما حل خواهد شد.خدا را شکر.
ناشناس۱۰۷۲۷۰۹۱۹:۱۳:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۸
تمام مشکلات بیکاری، رشد اقتصادی، تولید ناخالص، تورم، ارزش پول ملی، روابط خارجی، فساد اداری، آلودگی محیط زیست، کمبود آب،، عقب ماندگی تکنولوژی، حل شد.
ناشناس۱۰۷۲۸۶۶۰۰:۰۶:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۹
خداحفظش كنه حاج اقا رو. يك تنه جلوي رفتن كلي منحرف رو به جهنم گرفته.
جمال۱۰۷۲۹۵۱۰۲:۴۹:۴۱ ۱۳۹۸/۶/۹
آیت الله علم الهدی حفظه الله یعنی ابوذر زمان

پربحث‌های دیروز

 1. موج دوم کرونا؟ چرا دوباره به جای اولمان بازگشتیم...

 2. از لواسان به جماران بازگردید !

 3. مرندی: بی عدالتی و نارضایتی های اجتماعی دلیل اعتراضات آمریکاست

 4. نظرات برگزیده مخاطبین الف: قالیباف اعتبار مجلس را بازسازی می‌کند؟/ زندگی‌های اشرافی در تهران برجسته شده/اگر پدر با فرزندش دوست بود رومینا از منزل فرار نمی‌کرد

 5. حسینی: برای احیای اقتصاد باید مگاپروژه تعریف کنیم/ ایراد بودجه فقط عدم توازن حسابداری نیست

 6. آیا گوش شنوایی در کاخ سفید هست؟

 7. تعزیرات: کاربرد واژه «احتکار» برای نگهداری خودرو به قصد گران فروشی درست نیست

 8. رونمایی از گرانترین قرارداد تاریخ ورزش ایران

 9. شمخانی: تبادل زندانیان نتیجه مذاکره نبود/مذاکره‌ای در آینده انجام نمی‌شود

 10. تایید دیدار فرماندار سابق آمریکایی با ظریف / سخنگوی وزارت خارجه: این ملاقات چند ماه پیش انجام شده

 11. جزئیات تازه ازکشتی ایرانی غرق شده در بندر عراقی/ ۲ نفرفوتی تاکنون

 12. گزارش هزینه‌کرد سود سپرده حساب‌های قوه قضائیه: سود کل حساب‌ها در سال ۱۳۹۸، مبلغ ۴۳۰ میلیارد تومان بود

 13. ظریف در واکنش به ترامپ: مشاوران شما قمار احمقانه‌ای انجام دادند

 14. ایران حذف وزیر ورزش از انتخابات را پذیرفت

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 4. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 5. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 6. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 7. موج دوم کرونا؟ چرا دوباره به جای اولمان بازگشتیم...

 8. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 9. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 10. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 11. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 12. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 13. از لواسان به جماران بازگردید !

 14. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 15. مرندی: بی عدالتی و نارضایتی های اجتماعی دلیل اعتراضات آمریکاست

 16. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 17. نکند امام هم «التقاطی» بود؟!

 18. درباره مسئولی که «آخر آسفالت» زندگی می‌کند

 19. در آمریکا چه می‌گذرد؟!

 20. احتمال حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰/ چرا وزیر کشور همزمان با اعتراضات آمریکا به یاد حوادث آبان افتاد؟/ افروغ: مردم هرچه فساد ببینند به پای کل نظام می‌نویسند

 21. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 22. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 23. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 24. فارین پالیسی: "چراغ راهنمای آمریکا" در جهان خاموش شده است

 25. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

  2. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

  3. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

  4. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

  5. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

  6. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

  7. از لواسان به جماران بازگردید !

  8. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

  9. مرندی: بی عدالتی و نارضایتی های اجتماعی دلیل اعتراضات آمریکاست

  10. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

  11. نکند امام هم «التقاطی» بود؟!

  12. درباره مسئولی که «آخر آسفالت» زندگی می‌کند

  13. در آمریکا چه می‌گذرد؟!

  14. احتمال حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰/ چرا وزیر کشور همزمان با اعتراضات آمریکا به یاد حوادث آبان افتاد؟/ افروغ: مردم هرچه فساد ببینند به پای کل نظام می‌نویسند

  15. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

  16. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

  17. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

  18. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

  19. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

  20. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

  21. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

  22. موتلفه به دنبال چیست؟

  23. تایید اعتبارنامه منتخبان مجلس یازدهم؛ رد «تاجگردون و دلخوش» در مرحله اول/ «زاکانی و پیرهادی» تایید شدند

  24. نظرات برگزیده مخاطبین الف: قالیباف اعتبار مجلس را بازسازی می‌کند؟/ زندگی‌های اشرافی در تهران برجسته شده/اگر پدر با فرزندش دوست بود رومینا از منزل فرار نمی‌کرد

  25. آمار جانباختگان آبان‌ ماه ۹۸/ نامه جلیلی به قالیباف/ توصیه جنتی به نمایندگان/ ماموران شهرداری به آسیه پناهی اسپری فلفل زدند

  آخرین عناوین