نظر وزیر جوان درباره نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ واکنش‌های ضد و نقیض درباره دو نماینده بازداشت‌شده/ آخوندی: دولت روحانی بعد از برجام هیچ ایده‌ای نداشت

گروه سیاسی الف،   3980603158 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
نظر وزیر جوان درباره نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ واکنش‌های ضد و نقیض درباره دو نماینده بازداشت‌شده/ آخوندی: دولت روحانی بعد از برجام هیچ ایده‌ای نداشت

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

مجلس به شفافیت مجلس رای نداد!

به گزارش مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی دو فوریت طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس در مورد شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار قرار گرفت. حجت الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به عنوان طراح این طرح، گفت: مشروعیت نمایندگان به رای مردم است، مردم باید بتوانند بر نمایندگان نظارت کرده و مطالبه گری داشته باشند.

وی ادامه داد: مطالبه گری مردم از نمایندگان زمانی ممکن است که مردم اطلاعات کافی در مورد نمایندگان داشته باشند. در حال حاضر مردم نسبت به حضور و غیاب نمایندگان، شرکت نمایندگان در رای گیری ها و کیفیت رای نمایندگان اطلاع ندارند چون طبق آیین نامه داخلی مجلس رای نمایندگان مخفی است.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: طبق این طرح سامانه ای ایجاد خواهد شد تا رسانه ها و آحاد مردم بتوانند بر عملکرد نمایندگان نظارت کرده و متناسب با این عملکرد مطالبه گری کنند. ذوالنور اظهار داشت: گاهی هزاران ساعت روی یک طرح یا لایحه کار می شود اما به دلیل عدم توجه نمایندگان آن طرح یا لایحه تصویب نمی شود.

در ادامه جلسه، شهروز برزگر نماینده سلماس در مخالفت با این طرح گفت: این طرح با توجه به مشکلات اقتصادی روز از اهمیت چندانی برخوردار نیست. همچنین فاطمه ذوالقدر در موافقت با این طرح،گفت: این طرحی برای حضور و غیاب نمایندگان است.

در پایان نمایندگان با ۶۹ رای موافق، ۱۰۳ رای مخالف، ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۱۹ نماینده حاضر در مجلس با دو فوریت این طرح مخالفت کردند.

همچنین پس از مخالفت نمایندگان با بررسی دو فوریتی طرح اصلاح آئین نامه داخلی مجلس، یک فوریت این طرح به رأی گذارده شد که با ۵۹ رأی موافق، ۷۴ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۱۰۸ نماینده حاضر در جلسه مورد مخالفت نمایندگان قرار گرفت.

***

واکنش‌های ضد و نقیض درباره دو نماینده بازداشت‌شده

محمد عزیزی و فریدون احمدی دو نماینده مجلس چند روز پیش توسط قوه قضائیه بازداشت شدند و دیروز با وثیقه آزاد شدند. این دو نماینده امروز در جلسه علنی مجلس حاضر شدند. ظاهرا مجلس، پیش از آغاز جلسه علنی، جلسه‌ای غیرعلنی داشت.

سیدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به جزئیاتی از جلسه غیر علنی صبح یکشنبه گفت: در این جلسه که در کمتر از ۱۰ دقیقه برگزار شد، آقای لاریجانی توضیحاتی درباره دو نماینده‌ای که اخیرا بازداشت شده‌اند، ارائه داد.

وی افزود: آقای لاریجانی در این جلسه گفت که "درست نیست که با بازداشت این دو نماینده قضاو‌ت‌هایی صورت گیرد و کلیت مجلس را با این قضاوت‌ها زیر سؤال ببریم؛ نباید به‌گونه‌ای صحبت شود که آبروی مجلس خدشه‌دار شود".

بیشتر بخوانید:

توضیحات لاریجانی درباره دو نماینده بازداشتی و درخواست از رئیسی

مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس هم از بازداشت‌نشدن این دو نماینده حمایت کرده است.پزشکیان به فارس گفته است: به اعتقاد من اینکه یک نماینده را دستگیر کنند و نگه دارند و سپس او را متهم کنند درست نیست؛‌ اگر نماینده‌ای اتهام دارد و اگر دلایل محکمی مبنی بر او وجود دارد او را به دادگاه ببرند، نه اینکه هر کسی هر زمان که دلش خواست نماینده مجلس را بازداشت کند و در روز تعطیل به بازداشتگاه بفرستد. مگر قرار است نماینده مجلس فرار کند؟ 

پزشکیان با اشاره به اینکه این نوع برخورد منطقی نبوده و به معنای از بین بردن سرمایه‌ اجتماعی و بدبین کردن مجلس و دولت است، گفت:‌ رئیس مجلس به ما گفته است که با رئیس قوه قضائیه در این باره صحبت کرده اما اینکه چه جوابی به او داده‌‌اند من خبر ندارم.

از سویی دیگر محمدجواد جمالی نوبندگانی، سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در جمع خبرنگاران، درباره پرونده این دو نماینده مفصل سخن گفته است. سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: در تاریخ ۲۶ شهریور سال ۹۷ از طرف دادستان عمومی و انقلاب وقت تهران نامه‌ای به علی لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی ارسال شد که در آن نامه آمده بود دو نفر از شهروندان عادی که یک خانم و یک آقا به علت اخلال در نظام اقتصادی و پولشویی دستگیر شدند و گفته‌اند که برای مشارکت در تولید خودرو و پیش‌فروش عمده محصولات شرکت سایپا قراردادی را با آنها انعقاد کرده‌اند.

وی تصریح کرد: بازرسی کل کشور در گزارش واصله در این خصوص اعلام کرده است که با توجه به اظهارات مدیران شرکت سایپا این قرارداد از حیث تحقیقات به عمل آمده و شرایط واگذاری خودرو غیرقانونی بوده است.

جمالی نوبندگانی خاطرنشان کرد: حسب اظهارات متهمان فوق، آقایان نمایندگان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از نفوذشان برای این انعقاد قرارداد بهره بردند و پس از پایان مدت قرارداد و عدم تمدید آن و استقرار تیم جدید در سایپا یکی از این نمایندگان با حضور در سایپا خواهان تمدید این قرارداد شده و حتی مدیرعامل را تهدید به استیضاح وزیر صنعت کردند.

بیشتر بخوانید:

نوبندگانی: سه نماینده در پرونده سایپا نقش داشتند/ فقط دو نفر دستگیر شدند

سپس نوبندگانی دفاعیات این دو نماینده را شرح می‌دهد و در پایان نتیجه می‌گیرد: هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در ۱۶ بهمن سال ۹۷ در نامه‌ای به عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان وقت تهران به استحضار آن مقام قضایی رساند که موضوع در این هیأت طبق تبصره یک ماده ۹ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس مورد رسیدگی قرار گرفته و اقدامات این دو نماینده مجلس خارج از وظایف نمایندگی آنها تشخیص داده نشد.

این نامه که در بهمن‌ماه نوشته شده است ظاهرا همان نامه‌ای است که احمد توکلی به آن اشاره کرده است. احمد توکلی رئیس هیئت‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به اللهیار ملکشاهی نایب رئیس هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با مرور تخلفات این دو نماینده از ملکشاهی پرسیده است: «آیا به نظر هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، تبانی در خرید ۶ هزار خودرو به صورت رانتی و چند صد کیلو طلا و همکاری با فردی که جزء ۱۵ نفر اول کسانی است که با خرید بیش از ۳۰ هزار سکه، کمک به اخلال در نظام اقتصادی کشور نموده اند، جزء وظایف نمایندگی است؟»

بیشتر بخوانید:

تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

توکلی با تاکید بر این مطلب که «اگر در این باره همان بهمن ۱۳۹۷ موضع درستی اتخاذ می کردید کار این دو نماینده به اینجا می کشید؟»، خواستار پاسخگویی ملکشاهی و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان به افکار عمومی شده است.

در این زمینه به نظر می‌رسد، مانند همیشه وقتی پای یک نماینده مجلس در میان باشد، عموم نمایندگان، هیئت رئیسه و به‌خصوص هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بدون توجه به موضوع اتهام و نقش نماینده در پرونده، طرف نماینده مجلس را می‌گیرند. انگار دفاع از هویت صنفی بر دفاع از حق و حقیقت ترجیح دارد.

***

آخوندی: دولت روحانی بعد از برجام هیچ ایده‌ای نداشت

عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی در گفت‌وگویی با اعتماد گفته است: « فكر مي‌كنم كه گروه‌هاي سياسي ما از سال ۱۳۹۵ بايد تحليل درستي از شرايط مي‌داشتند و متوجه مي‌شدند كه دولت بعد از برجام ايده‌اي براي حل‌و‌فصل ساير امور ايران ندارد؛ خواه اين امر اجتماعي و فرهنگي باشد، خواه سياسي و اقتصادي. گروه‌هاي سياسي به اين موضوع نپرداختند كه البته علت آن نيز روشن است. حاميان دولت تصور مي‌كردند اگر وارد بحث دولت يك دوره‌اي شوند، منجر به شكست در دوره بعدي مي‌شود. در واقع اين سوال را مطرح مي‌كردند كه آيا با اين كار مي‌توانيم موقعيت مسلطي پيدا كنيم يا نه؟ از نظر من حفظ موقعيت مسلط اهميتي نداشت. تعهد به حل مساله‌هاي ايران بر مبناي يك رويكرد مشخص مهم‌تر از حفظ موقعيت در قدرت بود. اين اشتباه استراتژيك گروه‌هاي سياسي متمايل به اصلاحات بود... از نظر من كانديداتوري روحانی براي دولت دوازدهم اشتباه بود اما به هر حال حمايت شد.»

آخوندی درباره افت سرمایه اجتماعی دولت هم گفت: «من همچنان معتقدم اصلي‌ترين راهبرد دولت برجام بوده است. اين در حالي است كه الان يكي از اصلي‌ترين منتقدان برجام و گروهي كه كمترين بها را به برجام مي‌دهد، دولت است. در واقع اين ناپايداري در مواضع، در حوزه افكار عمومي مساله مهم و تاثيرگذاري است. همين شرايط را در حوزه اقتصادي نيز شاهد هستيم. اين باعث شده كه دولت سرمايه اجتماعي خود را به‌ شدت از دست بدهد.»

بیشتر بخوانید:

عباس آخوندی: نامزدی روحانی برای دولت دوازدهم اشتباه بود/ انتقادات از عملکرد اقتصادی دولت

***

انتقاد روزنامه شرق از حکم مرضیه امیری

شرق نوشت: «دادگاه بدوی، مرضیه امیری را به تحمل ۱۰سال‌ونیم زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم کرده است. سمیرا امیری، خواهر مرضیه امیری، خبرنگار بازداشتی روزنامه «شرق» گفته است که وی به ۱۰سال‌ونیم زندان محکوم شده است و این روزنامه‌نگار باید شش سال از دوره محکومیت خود را در زندان بگذراند، البته این حکم اولیه بوده و قابل تجدیدنظرخواهی است.

مرضیه امیری به همراه چند نفر دیگر در حاشیه تجمع روز جهانی کارگر مقابل مجلس بازداشت شده بود. ۲۰ روز پس از بازداشت خانم امیری، سخنگوی قوه قضائیه، اتهام او را «امنیتی» اعلام کرد و تا امروز جزئیاتی از اتهامات و مدارک و مستندات پرونده منتشر نشده است جز اینکه سمیرا امیری،‌ خواهر این روزنامه‌نگار زندانی، پیش از این در صفحه توییتر خود از «تفهیم اتهام» این روزنامه‌نگار پس از دو ماه بازداشت خبر داده و نوشته بود: دادگاه انقلاب در متن کیفرخواست صادره برای مرضیه امیری، این روزنامه‌نگار را به «اجتماع و تبانی علیه نظام»،‌ «تبلیغ علیه نظام» و «اخلال در نظم عمومی» متهم کرده ‌است.

کامبیز نوروزی، حقوق‌دان، در گفت‌وگو با «شرق» با ابراز تعجب از حکم مرضیه امیری گفت: البته دستگاه قضائی و مسئولان رسیدگی‌کننده به این پرونده اتهام او را اجتماع و تبانی علیه نظام عنوان کرده‌اند، اما نکته مهمی که اینجا وجود دارد، بر اساس اطلاعاتی که از مرضیه امیری وجود دارد، این رأی موجب اقناع افکار عمومی نشده است.

باید در کار قضاوت یک نکته مهم وجود داشته باشد و آن اینکه علاوه‌بر اینکه یک قاضی باید قانون را رعایت کند، جامعه را نیز باید به اجرای عدالت اقناع کند؛ یعنی جامعه اقناع شود که با این رأی یک بزهکار به مجازات قانونی می‌رسد، اما در این مورد افکار عمومی به چنین اقناعی نرسیده است.

با توجه به اطلاعات موجود، عدالت کیفری به اهداف خود نخواهد رسید مگر این اطلاعات و جزئیاتی در پرونده باشد که در راستای اثبات اتهامات مطرح‌شده باشد که در این حالت دستگاه قضا باید این اطلاعات را منتشر کند.»

***

نظر وزیر جوان درباره نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در گفت‌وگویی با روزنامه ایران برنامه‌ریزی برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری را رد کرد و گفت: «تلاش من و تیم همراهم این بوده که قول‌هایی که داده‌ایم را سروقت اجرا کنیم. شاید همین مسأله جلب رضایت مردم را رقم زده و در همین راستا عده‌ای چنین تصوری در ذهن شان ایجاد شده که فلانی به‌دنبال پست ریاست جمهوری است که روی این مسأله دو بحث وجود دارد یکی اینکه گفته می‌شود این فرد توانایی دارد و بحث دوم برنامه، که من واقعاً برنامه‌ای ندارم، اما امیدوارم بخش توانایی که ناشی از اقدام تیمی همکاران در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است درست باشد و مردم از کار ما رضایت داشته باشند که این برای ما واقعاً خوشحال‌کننده است. مابقی احساس می‌کنم حجم تخریبی است که عنوان می‌کنند فلانی با کارهایی که انجام می‌دهد قصد برنامه‌ریزی برای انتخابات ریاست جمهوری دارد که باز هم تکرار می‌کنم حقیقتاً به این مسأله تاکنون فکر نکردم چه رسد به اینکه برای آن برنامه‌ریزی داشته باشم...

ریاست جمهوری یک مسأله شخصی نیست که بشود به‌صورت فردی به آن فکر کرد چرا که از نگاه من به پارامترها و اتفاق‌های بسیاری وابسته است و من تاکنون برایش برنامه نداشته و حتی به سمت آن حرکت هم نکرده‌ام.»

عناوین مرتبط

۱ مهر ۱۳۹۸نظر مصباحی‌‌مقدم درباره درآمد روحانیون/ واکنش رئیسی به ماجرای هپکو/ نگرانی مخالفان شفافیت به روایت سلحشوری
۳۱ شهریور ۱۳۹۸روایت لیلاز از دزدی و فساد تاریخی در اقتصاد ایران/ توضیح درباره پرونده نجفی/ چرا هپکو با دستور روحانی نجات پیدا نمی‌کند؟
۳۰ شهریور ۱۳۹۸احتمال باهنر از رئیس جمهور شدن یک شومن/ مخالفت دوباره علی مطهری با شفافیت آرای نمایندگان/ تحلیل ربیعی از خودسوزی سحر خدایاری
۲۷ شهریور ۱۳۹۸روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟
۲۶ شهریور ۱۳۹۸تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی
۲۵ شهریور ۱۳۹۸توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد
۲۴ شهریور ۱۳۹۸اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۶۴۶۹۳۲۰:۴۵:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۳
با آقای آخوندی موافقم و عرض میکنم برجام فرصت سوزی بزرگی بود که 6 سال از فرصت طلایی کشور را هدر داد و نه تنها باعث لغو تحریم ها نشد بلکه باعث تشدید تحریم ها شد.
ناشناس۱۰۶۴۶۹۷۲۰:۴۸:۲۹ ۱۳۹۸/۶/۳
دو نماینده بازداشت شده باید به جرم فساد محاکمه و مجازات بشوند.
ناشناس۱۰۶۴۶۹۹۲۰:۴۹:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۳
با عباس آخوندی هم نظرم و معتقدم نامزدی روحانی برای ریاست جمهوری از اول اشتباه بود.
نبی اله۱۰۶۴۷۰۶۲۰:۵۴:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۳
الان کی گفته جهرمی در کارش موفق بوده که اینجور داره برا خودش نوشابه باز میکنه
ناشناس۱۰۶۴۷۱۴۲۱:۰۷:۴۳ ۱۳۹۸/۶/۳
خبر دستگیری دو نماینده متهم به فساد بزرگ مالی به‌حدی خوشحال‌کننده بود که شنیده شد در یکی از خیابان‌ها شیرینی پخش کرده‌اند. شمشیر عدالت علیه فاسدین در قدرت و ثروت کشیده شده و با خود بارقه امید برای حرکت رو به جلوی انقلاب و اعتماد عمومی به کارآمدی نظام به‌وجود آورده است.
ناشناس۱۰۶۴۷۱۶۲۱:۰۹:۱۹ ۱۳۹۸/۶/۳
آقای علی لاریجانی! خاطر مبارکتان هست اگر دولت قبل یک مصوبه‌ای را اجرا نمی‌کرد، برای اجرا شخصا مصوبه را ابلاغ می‌کردید در حالی که دولت فعلی بیش از 70 درصد مصوبات را معطل گذاشته است و شما تنها به تماشا نشسته‌اید؟ اجرای قانون که این دولت و آن دولت ندارد.
ناشناس۱۰۶۴۷۱۷۲۱:۱۰:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۳
از تاریخ 96/1/1 به رزمندگان اسلام یک رتبه تحصیلی داده شد اما به بازنشستگان رزمنده این رتبه اضافه نشده است، عادلانه‌تر بود اگر توجهی هم به قشر بازنشسته می‌شد.
ناشناس۱۰۶۴۷۳۳۲۱:۳۳:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۳
مجلس به شفافیت مجلس رای نداد ! مجلس اصلاح طلب بهتر از این نمیشه !
ناشناس۱۰۶۴۷۴۱۲۱:۳۷:۱۹ ۱۳۹۸/۶/۳
آذری جهرمی به درد ریاست جمهوری نمیخوره.
ناشناس۱۰۶۴۷۴۸۲۱:۴۸:۴۵ ۱۳۹۸/۶/۳
چرا آخوندی محاکمه علنی نمیشه؟
شهابی۱۰۶۴۷۶۲۲۱:۵۷:۳۷ ۱۳۹۸/۶/۳
وزیر جوان اگر صداقت داشت در اعتراض به عملکرد افتضاح دولت باید استعفا میداد پس نمایش کافیست
ناشناس۱۰۶۴۷۸۹۲۲:۲۳:۲۳ ۱۳۹۸/۶/۳
رای آوری منوط به فن بیان است که این جوان ندارد
ناشناس۱۰۶۵۱۲۱۰۷:۱۶:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۴
جناب لاريجاني شمارييس مجلس هستيد چرا از سيستمي كه رييس آن هستيد اطلاع نداريد كه حالا مدعي آبروي مجلسي هستيد كه نمايندگان آن باز داشت مي شوند
ناشناس۱۰۶۵۱۸۰۰۸:۲۲:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۴
وزیر جوان وزیر جین پوش وزیر ... بس کنید نتیجه کارهایش مشخص است

پربحث‌های امروز

 1. رویارویی ایران و آمریکا در نیویورک/ آیا ترامپ با «پیشنهاد بیشتر در برابر بیشتر» موافقت می‌کند؟

 2. روحانی و مکرون دیدار کردند/ انتقاد روحانی از بیانیه مشترک تروئیکای اروپایی

 3. لطیفه مشهور خاورمیانه‌ای‌ درباره سعودی ها به روایت گاردین

 4. روایت تلخ ویرانی در پایتخت هخامنشی‌ها  

 5. لاریجانی: فحش به مجلس جز خواسته اسرائیل است؟/ این چه وضعی است که به نمایندگان اتهامات دروغ می‌زنند

 6. واکنش ظریف به بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه و آلمان

 7. رئیس بانک مرکزی: کشورها به برقراری ارتباط بانکی با ایران علاقمند هستند

 8. ظریف: ما آماده مذاکره هستیم اما ...  

 9. دو روایت از درگیری سیاسی دیروز در دانشگاه علامه طباطبایی

 10. ظریف: اگر آرامکو مورد هدف ایران بود قابل بازسازی نبود/ تحریم من مهم نیست

 11. زنگنه: تصمیمی برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی نهایی نشده است

 12. درخواست وزیر خارجه ژاپن از ظریف

 13. ماجرای سعید مرتضوی و پرونده‌‌ی پیچیده‌اش

 14. آیت‌الله جنتی: پولدارها و غارتگرها تلاش می‌کنند تا مردم علیه نظام شورش کنند/ به مدیران فعلی امیدی ندارم

 15. روایت الیزه از دیدار ۹۰ دقیقه‌ای مکرون و روحانی

 16. آیت‌الله مکارم: ساخت سریال شمس تبریزی شرعاً جایز نیست/ این کار سبب ترویج فرقه ضالّه صوفیه می‌شود

 17. وقتی چتر «نفربر زرهی» باز نمی‌شود!  

 18. آصفی: مذاکره‌ای نمی‌شود؛ مگر اینکه ترامپ آویزان تیم ایران شود

 19. حواشی اجلاسیه مجلس خبرگان/ از غیبت صدرالساداتی تا صندلی خالی رفسنجانی

 20. ۶ نطق جنجالی در تاریخ سازمان ملل

 21. روایت عکاس جنگ از دیدن صحنه‌هایی شبیه به عاشورا  

 22. گران‌ترین بیماری کدام است؟

 23. امضای ۲۰۰ نماینده پای طرح شفافیت آرای مجامع تصمیم‌گیر نظام

 24. عمر ویندوز ۷ به سر نخواهد آمد

 25. محمود عباس: فعلا تماسی با ترامپ نداریم

پربحث‌های دیروز

 1. توضیح ظریف درباره توییت کریستین امان‌پور و پیشنهاد جدید ایران

 2. بانوان، حضور در ورزشگاه‌ها، باید یا نباید

 3. ادعای کریستین امان‌پور به نقل از ظریف؛ شرط روحانی برای دیدار با ترامپ

 4. نماز خواندن مامور یگان ویژه ناجا در ورزشگاه خالی آزادی + عکس  

 5. انگلیس، فرانسه و آلمان: ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی سعودی است

 6. ترفند جدید پزشکان برای فرار از نصب کارتخوان: «نقد بدهید ۵۰ هزارتومان، کارت بکشید ۶۰ هزار تومان»

 7. عکس یادگاری قالیباف با نوه کلاس اولی‌اش  

 8. خانم مهناز افشار؛ از کسی طلبکار نباش

 9. شورای روابط خارجی آمریکا: ترامپ در بن بست گیر کرده است !

 10. انگلیس: وقت مذاکره بر سر توافق جدید با ایران است/ترامپ: موافقم

 11. حقوق معوقه کارگران و پاداش های آنچنانی ؛ این تناقض‌ها آزاردهنده است

 12. حدادعادل: ممکن است شفافیت‌آرا باعث معذوریت نماینده شود/ در مصلحت بودن مطلع شدن مردم از رای تردید دارم

 13. نظر مصباحی‌‌مقدم درباره درآمد روحانیون/ واکنش رئیسی به ماجرای هپکو/ نگرانی مخالفان شفافیت به روایت سلحشوری

 14. مهمترین شاخص‌های حذف یارانه نقدی خانوارها+جدول

 15. توئیت‌های مهناز افشار بازهم کار دستش داد  

 16. توئیت نه چندان ظریفِ خبرنگار سی‌ان‌ان درباره اظهارات ظریف خبرساز شد  

 17. کشف یکی از بزرگترین پرونده‌های زمین‌خواری در کشور

 18. اعلام تعداد بانوانی که می‌توانند به ورزشگاه آزادی بروند

 19. تقدیر از برگزاری آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه با معیار حد نصاب علمی

 20. رئیس قوه قضائیه: مشکلات مشابه هپکو، در سراسر کشور وجود دارد/ نحوه واگذاری غصه‌هایی درست کرده است

 21. مقامات ایرانی در سازمان ملل ؛ از تصویر ماندگار شهید رجایی و سخنرانی رهبری تا حضور جنجالی احمدی نژاد

 22. سه‌ گام بلندی که آموزش و پرورش برای تحول باید بردارد

 23. شلیک‌های پلیس برای متوقف کردن سارقان مزدا ۳۲۳   

 24. واکنش سردار نقدی به ادعای بهزاد نبوی

 25. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی: لاریجانی در ناکارآمدی مجلس نقش اول داشته و روحانی هم او را همراهی کرد

پربحث‌های هفته

 1. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 2. توضیح ظریف درباره توییت کریستین امان‌پور و پیشنهاد جدید ایران

 3. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 4. ویدئویی تکان دهنده از حیوان‌آزاری در مازندران  

 5. ورزشگاه برای زنان یا زنان برای ورزشگاه؟!

 6. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 7. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 8. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 9. نماینده اصلاح‌طلب مجلس: با کمپین شفافیت آراء مخالفم

 10. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 11. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 12. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 13. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 14. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

 15. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 16. روایت یک نشریه آمریکایی از سلاح‌های ایرانی که آمریکا باید از آن‌ها بترسد

 17. بانوان، حضور در ورزشگاه‌ها، باید یا نباید

 18. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 19. ادعای کریستین امان‌پور به نقل از ظریف؛ شرط روحانی برای دیدار با ترامپ

 20. نماز خواندن مامور یگان ویژه ناجا در ورزشگاه خالی آزادی + عکس  

 21. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 22. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 23. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 24. ماجرای دستگیری برادرزاده سلحشوری چیست؟

 25. آزادی «غیریواشکی» در شورای شهر شیراز

پربحث‌های امروز

 1. رویارویی ایران و آمریکا در نیویورک/ آیا ترامپ با «پیشنهاد بیشتر در برابر بیشتر» موافقت می‌کند؟

 2. روحانی و مکرون دیدار کردند/ انتقاد روحانی از بیانیه مشترک تروئیکای اروپایی

 3. لاریجانی: فحش به مجلس جز خواسته اسرائیل است؟/ این چه وضعی است که به نمایندگان اتهامات دروغ می‌زنند

 4. واکنش ظریف به بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه و آلمان

 5. ظریف: اگر آرامکو مورد هدف ایران بود قابل بازسازی نبود/ تحریم من مهم نیست

 6. ماجرای سعید مرتضوی و پرونده‌‌ی پیچیده‌اش

 7. آیت‌الله جنتی: پولدارها و غارتگرها تلاش می‌کنند تا مردم علیه نظام شورش کنند/ به مدیران فعلی امیدی ندارم

 8. آصفی: مذاکره‌ای نمی‌شود؛ مگر اینکه ترامپ آویزان تیم ایران شود

 9. حواشی اجلاسیه مجلس خبرگان/ از غیبت صدرالساداتی تا صندلی خالی رفسنجانی

 10. امضای ۲۰۰ نماینده پای طرح شفافیت آرای مجامع تصمیم‌گیر نظام

 11. مطهری: روشن نیست هشتم ربیع‌الاول عزاست یا جشن

 12. وزیر دفاع: با هرگونه تجاوز دشمن مقابله می‌کنیم

 13. مخالفت مجلس با حذف تعطیلی ۸ ربیع‌الاول

 14. نماینده ولی‌فقیه در سپاه: مشکلات اقتصادی با سازش و برجام حل نمی‌شود‌

 15. خارج کردن اسناد بانک ملت از کشور

 16. مصباحی‌مقدم: خاک زیر پای گربه را هم وارد کردیم

 17. سرلشکر صفوی: تحرکات آمریکا را از مدیترانه تا اقیانوس هند رصد می‌کنیم

 18. لاریجانی: خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری اروپا برای ایران وجود ندارد

 19. اضافه شدن تایید اطلاعات سپاه به شروط دریافت تابعیت فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی

 20. انتظار سود بالا از بازار کم‌جان مسکن

 21. قانون از «کجا آورده‌ای؟» روی میز ۲۵۰هزار مدیر

 22. سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به ایران انهدام است/ با کشورهای همسایه دشمنی نداریم

 23. "ابتکار صلح هرمز" طرحی در مقابل ائتلاف شکست خورده آمریکا

 24. هفتمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری آغاز شد

 25. روحانی با نخست وزیر پاکستان دیدار کرد

پربحث‌های دیروز

 1. توضیح ظریف درباره توییت کریستین امان‌پور و پیشنهاد جدید ایران

 2. ادعای کریستین امان‌پور به نقل از ظریف؛ شرط روحانی برای دیدار با ترامپ

 3. عکس یادگاری قالیباف با نوه کلاس اولی‌اش  

 4. حقوق معوقه کارگران و پاداش های آنچنانی ؛ این تناقض‌ها آزاردهنده است

 5. حدادعادل: ممکن است شفافیت‌آرا باعث معذوریت نماینده شود/ در مصلحت بودن مطلع شدن مردم از رای تردید دارم

 6. نظر مصباحی‌‌مقدم درباره درآمد روحانیون/ واکنش رئیسی به ماجرای هپکو/ نگرانی مخالفان شفافیت به روایت سلحشوری

 7. توئیت نه چندان ظریفِ خبرنگار سی‌ان‌ان درباره اظهارات ظریف خبرساز شد  

 8. مقامات ایرانی در سازمان ملل ؛ از تصویر ماندگار شهید رجایی و سخنرانی رهبری تا حضور جنجالی احمدی نژاد

 9. واکنش سردار نقدی به ادعای بهزاد نبوی

 10. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی: لاریجانی در ناکارآمدی مجلس نقش اول داشته و روحانی هم او را همراهی کرد

 11. پست صفحه اینستاگرام رهبر انقلاب  

 12. توئیت سخنگوی شورای نگهبان درباره مذاکره ایران و آمریکا

 13. مأموريت رئيس‌جمهور در نيويورک

 14. موسوی: ابتکارات دیپلماتیک و سیاسی ظریف برای بن‌بست‌شکنی است

 15. طعنه روسیه به پنتاگون: پاتریوت آمریکایی از آرامکو هم دفاع نکرد

 16. آیین تکریم و معارفه مدیرعامل گروه رسانه‌ای مهر برگزار شد

 17. همایش ضدصهیونیستی «افق نو» در بیروت آغاز به کار کرد

 18. ظریف خطاب به آمریکا: توهم اینکه ایران تحت فشار تسلیم می‌شود را رها کنید

 19. فتاح: بنیاد مستضعفان در معرض قضاوت مردم‌ قرار می‌گیرد

 20. تشریح برنامه‌های هفتمین اجلاس خبرگان

 21. واکنش ایران به اظهارات نخست‌وزیر انگلیس

 22. جهانگیری: دولت تلاش می‌کند حمایت‌ها از معلولان کاهش نیابد

 23. چرا برخی نمایندگان از «شفافیت آراء» می‌ترسند؟

 24. ظریف: تندروها در آمریکا به دنبال بستن درهای دیپلماسی هستند

 25. شورای نگهبان به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی ایراد گرفت

پربحث‌های هفته

 1. توضیح ظریف درباره توییت کریستین امان‌پور و پیشنهاد جدید ایران

 2. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 3. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 4. نماینده اصلاح‌طلب مجلس: با کمپین شفافیت آراء مخالفم

 5. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 6. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 7. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 8. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

 9. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 10. ادعای کریستین امان‌پور به نقل از ظریف؛ شرط روحانی برای دیدار با ترامپ

 11. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 12. ماجرای دستگیری برادرزاده سلحشوری چیست؟

 13. چرا باور نمی‌کنیم دختر وزیر ۵ سال بیکار بوده است؟

 14. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 15. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 16. راهروهای سازمان ملل و ظریف‌کاری‌ هیئت ایرانی/ سفر روحانی به آمریکا با دستانی پُر

 17. عکس یادگاری قالیباف با نوه کلاس اولی‌اش  

 18. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 19. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 20. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 21. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 22. احتمال باهنر از رئیس جمهور شدن یک شومن/ مخالفت دوباره علی مطهری با شفافیت آرای نمایندگان/ تحلیل ربیعی از خودسوزی سحر خدایاری

 23. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 24. رویارویی ایران و آمریکا در نیویورک/ آیا ترامپ با «پیشنهاد بیشتر در برابر بیشتر» موافقت می‌کند؟

 25. نظرات برگزیده مخاطبین الف: وقتی با برجام و بی برجام تحریم هستیم همان بهتر که بمب اتم بسازیم/ چرا موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها حل نمی‌شود؟/ عدم شفافیت مانند خیانت در امانت است

آخرین عناوین